De laatste aanbieding van dit jaar... Prima Slaolie Zelfr. Bakmeel Sultana Rozijnen z 49 Lederen kleding Regenkleding Sardines 3„»J.-1 Spaanse wijn 1* DE VERDWENEN KASSIER va n den Berge en dat Is er dan ook één! r maakt u het leven goedkoper! EIND GOED. AL GOED 2 1.- 3 198 ZIER1KZEESCHE NIEUWSBODE donderdag u december mi no. im en in alle soorten en modellen Prima kwaliteiten I Garage C. van den Bout Mol 11, Zierikzee. teleloon 2464 Philips t v. universeel met UHF.i 1025,- Het beste besluit van dit jaar: nu een tv nemen. U kunt met oud en nieuw genieten van de vele sterrenprogramma's. Maar kies goeddus PHILIPS TV van VAN DEN BERGE Dan pas bent U verzekerd van het allerbeste. Radio Zevenhuisstraat 6 Zierikzee - Telefoon 2962 Vraag eens inlichtingen, ook over eventuele gemakkelijke betaling. Van.'daag besteld'- Morgen geplaatst pak 500 gram PORTUGESE - ZOETE Schenk een goed glas wijn! Bordeaux (voor een warme grog) i Beaujolais per Bes 2*50 Vermouth Lamati literfles 3.95 Fidalgo Port per fles 3.60 Sherry Pale medium dry per fles 3.SO Advokaat prima grote fles 2*79 Zoute pinda's zak 225 gram 55 Franse walnoten in dop 250 gram 98 EJitehaver 4 soorten notenzakje 55 voor kwolifeit KWALITEITSGARANTIE Wanneer u enig bU AH gekocht artikel niet elke cent waard acht die u ervoor betaalde, dan geeft Albert Heljn u het volle bedrag terug. Grote aanbieding vruchten op sap! Ananas (schijven) Aardbeien BLIK naar keuze Fruitcocktail - Perzikea Abrikozen - Peren BLIK naar keuze Aardbeien literblik Mandarijntjes blik 89 Casseler-rib, 100 gram 59 Achterham 100 gram 59 Boterhamworst lesoort 100 gram 39 Gezellige extraatjes! Cocktailworstjes blik 14 stuks Dadels zonder pit 2 pakjes Schelvislever per blik Licht bel. Goudse 100 gr. Prima rose zalm. per blik 1*®9 Blanke Tonijn StarKist per blik 79 Arachide-olie de beste grote fles 1*39 Bakmeel Superieur pak 500 gr 2 pak 75 Poedersuiker, 250 gram 39 Albert Heiin Feuilleton door Frank van Falckenoort FLITSEN UIT HET BUITENLAND NEW YORK. De waarnemende secretaris-generaal van de Verenig de Naties Thant, heeft de aandacht van de Britse regering gevestigd op berichten volgens welke Rhode- sische autoriteiten jeeps met blan ke huurlingen hebben toegestaan van Rhodcsië uit Katanga binnen te rijden. CAIRO. Do Verenigde Arabische Republiek heeft officieel bekend gemaakt dat er geen Fransen meer in Egypte mogen verblijven, zelfs niet als zij op doorreis zijn. SAIGON. Volgens gezaghebben de kringen te Saigon zijn in de af gelopen week in de delta van de Mekong 260 communistische ver zetsstrijders gesneuveld, twintig gewond en 395 gevangen genomen. De regeringstroepen verloren 110 man aan doden, terwijl er 120 wer den gewond en 175 werden gevan gen genomen. ELISABETHSTAD. Van betrouw bare zijde in Elisabethstad is mee gedeeld, dat er bij de aanval van de Katangaanse gendarmerie op het Baloeba-kamp 50 Baloeba's om het leven zijn gekomen en 150 ge wond. BERLIJN. Burgemeester Willy Brandt van West-Berlijn heeft of ficiële instanties verboden bijzon derheden te verstrekken over de vlucht van Oostduitsers naarWest- Dultsland. HONGKONG. Generaal Lo Djoei- Tsjlng, stafchef van het communis tische Chinese leger, heeft op een receptie in Peking verklaard, dat Peking de ..uitdagende daden van de Amerikaanse imperialisten en hun volgelingen In Zuld-Vietnam nauwkeurig in het oog houdt". ROME. Bij een treinramp in de buurt van Catanzaro in zuid-Italië zijn 23 mensen om het leven ge komen, zo meldt het Italiaanse persbureau Ansa. Een wagon liep uit de rails en stortte ln een ravijn. Overspannen landarbeider wurgde zijn vrouw KUITAART, 23-12, In het dorpje Kuitaart, gelegen aan de rijksweg van Hulst naar Perkpolder in Zeeuws-VIaanderen, heeft de land arbeider S. de H. in totaal over spannen toestand zijn ongeveer 60-jarige vrouw, M. de H.-Van R., met een bietenmes aangevallen en door wurging om het leven ge bracht, zoals bij sectie door dr. J. Zeldenrust is komen vast te staan. Nog een kwartier voor het fatale moment is iemand medicijnen ko men brengen; de landarbeider stond wegens overspannenheid onder doktersbehandeling en was op dok tersadvies reeds veertien dagen niet aan het werk geweest. Akkerl,ou wconf eren tie op „Woudsehoten" DEN HAAG, 23-12. Vrijdag 12 en zaterdag 13 januari 1962 zal In het conferentieoord „Woudschoten" te Zeist de akkerbouwconferentie van de Nederlandse christelijke boe ren- en tuindersbond worden ge houden. Op het programma staan onder meer inleidingen door lr. IJ. de Boer, directeur van het „Centraal Bureau" te Rotterdam over „de afzet en verwerking van akker- bouwprodukten" en door prof. dr. A. Kraal, direkteur van het Land bouw Economisch Instituut in Den Haag over „wat is het perspectief van de graan- en suikerbietenteelt in ons land in verband met de ont wikkeling van de E.E.G.". De minister van Buitenlandse Zaken, mr. J. M. A. H. Luns, heeft in een vraaggesprek met het tijd schrift „U.S. News and World Re port" gezegd te hopen dat Indone sië „niet ztjn toevlucht zou nemen tot pure agressie" in de kwestie- Nieuw-Guinea". KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND ROTTERDAM. Dolgelukkig wa ren de jeugdige patiënten van de psychiatrische inrichting „Ende geest" bij Oegstgeest, met de kerst geschenken, waarmee een deputa tie van de „Willem Ruys" hen kwam verrassen: twee grote sub tropische aquaria, met alle snufjes die daar bijbehoren, een levens echte geit en 'n grote stapel gram mofoonplaten. DEN HAAG. De 84-jarige M. J. H. uit Warmond is om het leven gekomen als gevolg van een ver keersongeluk in Den Haag. Het slachtoffer zat in een personenauto die in Den Haag tegen een licht mast botste, doordat de bestuurder door de beijzelde voorruit te wei nig zicht had. BARENDRECHT. In Oostenrijk is zondag tijdens een bergbeklim- ming de 49-jarige toerist M. M. van der H. uit Barendrecht dodelijk verongelukt. Het ongeval geschied de op de Alpkogelspitze bij het plaatsje Bergwang. RIDDERKERK. Een automobilist heeft op de baan Dordrecht-Rot terdam van rijksweg 16, nabij het motel „Van Kekum", een auto aan getroffen, die frontaal tegen een boom was gereden. De bestuurder, de 53-jarige dr. J. W. H. uit Rot terdam, was dood. ROTTERDAM. Bij het viaduct nabij het Feyenoordstadion is een ernstig ongeluk gebeurd. Een auto, bestuurd door de 21-jarige R. L. op weg naar Papendrecht, slipte, en kwam op de llnkerrtjbaan terecht. De wagen werd daar aangereden door een tegenligger met het ge volg dat een 17-jarig meisje, E. van W., uit de wagen werd geslingerd en ter plaatse overleed. DEN HAAG. In de Ursulakllniek in Wassenaar is overleden de 70- jarlge heer J. G. W. uit Den Haag, die daar enkele maanden geleden reeds was opgenomen. De heer W. was op 11 augustus van dit jaar een ongeval overkomen. „Zal ik u nog eens wat vertellen? En dan is dit strikt vertrouwelijk, maar dan ook zeer beslist strikt vertrouwelijk. U moet niet gek kij ken, als vandaag of morgen één uwer zusters ook verdwijnt in het niet. En dan moogt u zelf uitkie nen, welke zuster dat zal zijn. Weet u wat ik probeer? Te voorkomen, dat zuster van der Haas gekke din gen gaat doen. En waarom? Omdat i ze iets voor mij verbergt. Ik weet iedere dag meer over de verdwij ning van haar vader en als ze nu maar een beetje wilde meewerken, dan zou dit mysterie binnen vier en twintig uur geen mysterie meer zijn. Ze blijft evenwel halstarrig en zwijgt, omdat ze zogenaamd niets weet. Waarom? Ik weet het niet en dat wil ik nu graag te we ten komen. Daarom ook wil ik de zuster graag zo spoedig mogelijk spreken, begrijpt u?" De directrice had twee rode vlek ken van opwinding op haar wan gen gekregen. Ze trommelde met een paar vingers op haar bureau blad en dacht na. „Wilt u uw medewerking verle nen aan de politie?" „Ik laat geen mannen toe in de zusterverblijven. Zelfs rsiet iemand van de politie, tenzij u met een deugdelijk bevel komt". Hij stond op. „Goed mevrouw, dan weet ik nu, wat ik aan u heb. Houdt u zich vooral goed aan uw starre voorschriften. Het is voor mij een klein kunstje om zo'n bevel te krijgen, als ik dat wil. Ik kan nog verder gaan. Ik kan de zuster in kwestie zelfs laten arresteren of laten arresteren, omdat ze weigert belangrijke inlichtingen te ver strekken. Althans op vermoeden van het feit, dat ze willens en we tens belangrijke inlichtingen ver zwijgt. Maar ik ga zo ver niet. Al thans nog niet. Ik wil rekening houden met de reputatie van zuster van der Haas, En natuurlijk ook met de reputatie van uw overigens prachtige ziekenhuis. Want wat ik te weten wil komen, kom ik toch te weten. Daar kunt u van opaan. Het vertraagt alleen de kwestie. Het spijt me, dat we in deze het niets eens zijn geworden. Goeden- I middag". Met een verstoord gezicht verliet Gert het vertrek en liep naar bui ten. Bij de portier stak hij even zijn hoofd naar binnen en zei: „Zeg maar tegen zuster van der Haas, dat ze het pakje Camel op het po litiebureau kan komen halen. Ik heb het verloren". Gert reed meteen naar het bu reau en had daar een lang tele foongesprek met een collega-re chercheur in Enschedé. Daarna bel de hij het ziekenhuis op en toen hij de portier aan het toestel kreeg zei hij: „Je kunt me een reuze ple zier doen". „Als het ln m'n vermogen ligt". „Zodra zuster van der Haas de straat opgaat - en dat zal niet lang meer duren - bel me dan even op, wil je? Het is in haar eigen belang, dat ik dit vraag. Later zal ik het je wel uitleggen". „Komt in orde, meneer Hoolwerf. Blijft u op het bureau?" „Ik ben vijf minuten weg. Daar na ben ik hier weer permanent". „Als ze weggaat weet u het bin nen de minuut". „Afgesproken". Gert liep naar de sigarenwinke lier aan de overkant, kocht een pakje Camel en keerde toen weer terug naar het bureau. Zo, en nu maar rustig afwachten. Als ze van daag haar vrije dag heeft, moet het gek gaan, als ze de hele dag bin nen blijft. Nog geen half uur later ging de telefoon. „Ze is weggegaan, meneer". „Welke kant uit?" „Als ik het goed zie, naar de Rijksweg". „Bedankt voor de tip. Je hoort nog wel van me". Gert kneep zijn sigaret uit, trok zijn overjas aan en ging naar bui ten. Enkele seconden later reed zijn wagen weg in de richting van de stad. Een eindje buiten het dorp reed hij een zijweg in, draaide na een kleine vijftig meter en zette de wagen toen aan de kant, half ver scholen onder de bomen. Zo, nu maar rustig afwachten. Als zijn theorie klopte, dan zou ze binnen tien minuten langs komen. Tenzij ze al eerder een lift gehad zou hebben, maar hij veronderstel de, dat ze zoiets in de onmiddel lijke nabijheid van Dorringen niet zou doen. (Wordt vervolgd). Mevrouw Johns in Treadwasy. Tennessee, viert volgende maand haar zilveren bruiloft op 34-jarige leeftijd. Haar huwelijk, toen zij dus negen jaar was, met haar 22-jarige bruidegom, leidde ertoe dat de wet gevende vergadering van Tennes see de wettelijk huwbare leeftijd op zestien jaar sielde. Het paar heeft acht kinderen. Let op de dieren bij koude De Dierenbescherming doet een beroep op alle eigenaren om hun dieren des nachts niet bulten tc laten en goed gevoede, gezonde exemplaren zo nodig alleen over dag aan de kou bloot te stellen. Op grond van de nieuwe wet op de Dierenbescherming is de eige naar van dieren, die slachtoffer van bevriezing worden, strafbaar. Op naleving van dit voorschrift wordt met grote strengheid toege zien.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1961 | | pagina 9