Streekplan Schouwen-Duiveland kwam ter sprake op jongste raadsvergadering ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE DONDERDAG 28 DECEMBER 1J61 No. 19099 WESTERSCHOUWEN Instandhouding scholen te Noordwelle en Serooskerke WESTERSCHOUWEN, 23-12. Op de jongste raadsvergadering van de gemeente Westerschouwen, onder voorzitterschap van jhr. R. J. H. Q. Roëll, hebben verschillende raads leden opmerkingen gemaakt over het streekplan, waarbU de heer Van Oord er op wees dat genoemd plan - voordat het bU de gemeen te binnenkwam - reeds lang by anderen in circulatie was. De raads leden wisten van niets en de heer Van Oord vroeg de voorzitter de heren planologen hierop opmerk zaam te maken. De voorzitter repliceerde dat het streekplan nu als een soort kerst geschenk aan de raadsleden werd toegestuurd. De voorzitter merkte verder op dat het plan slechts schetsmatig van opzet is. Voor de Westhoek is het van essentieel be lang; de rest van het eiland heeft er minder behoefte aan. Het plan is schetsmatig, omdat nog niet de juiste tracé's van noord- en zuid- weg er op staan aangegeven. De zuidweg moet voor januari 1964 klaar zijn De heer Hendrikse merkte op dat er „kwistig" wordt rondgelopen met het streekplan, terwijl een half jaar geleden „grond-speculanten" het reeds in hun zak hadden. Wet houder v. d. Klooster zeide hierop dat in oktober 1960 al een blauw druk aan de gemeenteraden van de voormalige kernen werd rond gestuurd. De voorzitter deelde me de dat er hoogstwaarschijnlijk over dit streekplan een aparte raadsver gadering belegd zal worden, waar op het gehele plan besproken zal worden. Tot zo lang zullen de raadsleden een en ander nog ge heim moeten houden, wat de heer Van Oord weer deed opmerken dat de eilandelijke en zelfs landelijke pers dit plan reeds ln kleuren en geuren hebben gepubliceerd. De voorzitter antwoordde hierop dat het daarom zo goed is om „kranten te lezen". Scholen te Noordwelle en Serooskerke Hen andere interessante discu" sie kwam tot stand over punt ach< van de agenda: voorstel b. en w tot instandhouding van de o.l. scho len ie Noordwelle en Serooskerke. Dit besluit moet de raad elk jaar nemen, tenzij de staatssecretaris van Onderwijs anders beschikt. De voorzitter bezigde het verklein woord „lllipüt-schölên", waarop de heer Van Oord opmerkte dat het nooit goed kan gaan op een school waar één leerkracht les moet ge ven in zes klassen. Wethouder v. d. Klooster noemde dit de proble matiek rond de "herindeling, waar op de heer Hendrikse zeide dat de inspektèur van het l.o., mr. Wolff bij de opening van de nieuwe o.l. school te Noordwelle, juist het te genovergestelde beweerde. Om een en ander kracht bij 'te zetten her haalde de heer Hendrikse een ge deelte uit de openingsrede van mr. Wolff. Wethouder v. d. Klooster zei dat men ook op dit gebied naar centralisatie toe moet, doch dat de mensen in Serooskerke gelukkig zijn, omdat ze een school vlak bij huis hebben. De heer Hendrikse noemde nog enige voordelen van deze scholen als dorpsgemeenschap waarop de heer Van Oord inter- rumpeerde dat men dan de dorps gemeenschap tegenover het onder wijs gesteld ziet, waarin het onder wijs altijd primair is. In dit op zicht zullen b. en w., de raadsleden en de ouders van de kinderen lang zamerhand naar centralisatie toe moeten. De voorzitter zei dat het bovendien erg moeilijk is om een leerkracht te vinden, die bereid is in zes klassen les te geven. Hierop i merkte de heer Geluk op dat Se rooskerke de laatste 25 jaren niet veel geluk gehad heeft met het on- derwijzend personeel wegens ziek tes. Wethouder v. d. Klooster be sloot dit onderwijspraatje met te zeggen dat de toestanden zo ge groeid zijn, de raad moet daar ach- ter staan. De raad ging akkoord met het voorstel. Betreffende de notulen zeide de voorzitter dat de school te Renesse plaatselijk wat bijgewerkt zal wor den door de gemeente-schilder. Het sluitingsuur van het dorpshuis, een punt waarover in de vorige verga dering de heer J. Westhoeve zijn misnoegen kenbaar maakte, is door de voorzitter verder onderzocht. Met cijfers wist de voorzitter de mening van de heer Westhoeveeen dergelijke wending te geven dat het geheel in een ander daglicht komt te staan. Bij de ingekomen stukken was de goedkeuring binnengekomen om de rioolwaterzuiveringsinstallatie te bouwen kort bij de gebouwen van de vlasfabriek. Verder geeft G.S. haar goedkeuring aan het on derhands aanbesteden van vier wo ningwetwoningen, te bouwen aan de Sluispad te Haamstede. De raad ging akkoord met een voorstel van b. en w. om adhaesie te betuigen aan de gemeenteraad van Peize Inzake wonlngwetbouw. Ook had de raad geen bezwaar tegen het voorstel van b. en w. betreffende dè vaststelling van de rekening courant credit 1962. Een ander voorstel van b. en w. bestaande uit drie onderdelen on dervond eveneens geen moeilijkhe den. Het betrof hier de vaststelling van: 1. regeling studiekosten-tege moetkoming (voor de gehele ge-1 meen te wordt één uniforme rege ling getroffen); 2. verordening toe kennen verhoging kinderbijslag pe riode 1-10-1960 tot en met 31-12- 1961; 3. verordening wijziging kin dertoelage verordening. Onderwijzersbenoeming Noordwelle Tot onderwijzer aan de o.l. school te Noordwelle is door b. en w. (na hiervoor in de vorige vergadering gemachtigd te zijn door de raad) benoemd de heer G. C. J. v. d. Wiel uit Dordrecht, die reeds op 1 de cember 1.1. in dienst trad als zo danig. De heer Hendrikse dankte namens de ouders bet college voor de grote aktiviteit die leidde tot deze snelle benoeming. De voor zitter voegde hier nog aan toe dat de handwerk-onderwUzeres, mevr Kuijper-Delst, met 1 januari 1962 ontslag heeft genomen. Zij wordt vervangen door mevr. Padmos-van Toledo, die ook in Noordwelle les ;n handwerken zal geven. Vervolgens werden enige perce len bouwgrond In Renesse, daar niemand bezwaar tegen deze trans- aktie had, verkocht: 1. een perceel aan de Zeeweg gelegen, groot plm. 800 vierkante meter voor f 10,— per vierkante meter aan mevr. M. M J. Kromhout van der Meer- Speet; 2. een perceel grond, gele gen aan de Stoofweg, groot plm. 1.500 vierkante meter, aan de heer L. J. H. M. Sikking te Dongen, zo dra de grondprijs bekend is. Een reglement van orde wordt eveneens aangenomen. Een begrotingswijziging is nood zakelijk geworden door de toege stane bouw van vier woningwet woningen en het afbreken en ver- plaatsen van het houten gebouw te Renesse, dat tot 1 juli 1961 dienst deed als kleuterschool, naar Burgh, waar het een bestemming als berg plaats krijgt. Stichting Dorpshuls Renesse De raad kreeg inzage van de be groting 1962 van de Stichting Dorpshuis Renesse en de be groting 1961-1962 van de Stichting Renesse, die als mededelingen elk jaar op de agenda komen te staan. Verder kwam aan de orde een voorstel van b. en \v. tot vaststel ling van de verordening op de hef fing en invordering van schoolgel den voor kleuteronderwijs. De ver ordening werd gebaseerd op een schoolgeld van f 1,— per maand per kind. De technische wijzigingen zullen binnenkort aan de raadsle den toegestuurd worden. Hiermede ging de raad akkoord. De raad benoemde twee leden voor het bestuur van de Gemeen telijke Dienst voor Sociale Bijstand laar de heren D. Kwaak en J- J- Üoet die in de vorige vergadering )enoemd waren, hun benoeming liet aannamen. Uit een aanbeve- ing bestaande uit de heren J. C. Hendrikse en P. Hanse Lzn., werd eerstgenoemde gekozen, terwijl uit le aanbeveling van de heren W. D. Berrevoets en P. van Pope- ring eveneens eerstgenoemde werd benoemd. _T In plaats van de heer L. Hanse, die in de wöonruimtecommissie (ka mer Haamstede) was benoemd doch dit niet aannam, werd de heer M. den. Boer benoemd, met als plv. lia de heer P. Slager. In de plaats van het plv. lid de heer W. G. Jonker, die eveneens voor zijn benoeming bedankte, werd mevr. Lysen-Bee- rens benoemd. Van de Herverkaveling kon ae gemeente te Serooskerke een per ceel grond, groot 20 are voor de prijs van f 0,75 per vierkante me ter overnemen. Tegen dit voorstel had de raad geen bezwaar. De grond is gelegen op de hoek van de Frederikstraat-Dijkweg. In triges" Bij de verder voorkomende za ken geeft de voorzitter een kort verslag van de vorige week ge- houden voortuinen-wedstrijd te Renesse, waarin de gemeente f 25,- I aan prijzen stak, bestaande uit bloemstukken. Wegens vertrek van mevr. Lunsingh-Tonckens en het bedanken van de heer J. Braber I als bestuursleden, moesten twee nieuwe bestuursleden gekozen wor den De voorzitter kreeg van het tuinbestuur deze aanbeveling: me vrouw Moeijlijker-v. Deventer en de heer J. Matthijsse. De heer Goossens ging hiermede niet ak koord en kwam met de volgende candidates mej. Corrie Verton en de heer Adrie Verseput want „de ze hebben verstand van bloemen De voorzitter zei dat er „schijnbaar listige intriges in Renesse zijn, waar men over een bloempje kan struikelen"! Om een en ander nog eens nader te bekijken werd deze zaak aangehouden. De raad ging hierop nog akkoord met een noodzakelijke begrotings wijziging van het Burgerlijk Arm bestuur van Renesse, welk9 ver zoek nog maar net wa9 binnenge- De voorzitter deelde mede dat door b. en w. in de bioscoopcom missie zijn benoemd de heren H. J. A. Blom en G. B. Heutink voor Haamstede en mevr. De Feijfer en de heer J. Blom voor Renesse Over de wachthuisjes van de R. T.M. zegt de voorzitter dat er nog niet opgeschoten is met deze zaak. Ophaaldienst huisvuil Ook over de nieuwe ophaaldienst voor vuilnis is men nog niet tot een overeenkomst gekomen met de an dere gemeenten. Nu wordt de mo gelijkheid onder ogen gezien om tot een gemeenschappelijke rege ling te komen voor het eiland, be halve Zierikzee, met die verstande dat de dienst in de Westhoek uit gevoerd zal worden door het expe ditiebedrijf J. Rademaker te Haam stede. Als laatste punt deelde de voor zitter nog mede dat de bouw van vier woningwetwoningen gegund is; verder dat de Jan van Renesse- weg nog niet gegund is. De oor zaak ligt in Den Haag. Verder is er toestemming verkregen om de verbetering van Bad- en Strand weg aan te besteden. De heer Hendrikse opende de rondvraag met een mededeling aan de burgemeester over het gebruik van de galmgaten van de kerk te Noordwelle; die door' duiven ge bruikt worden om er te broeden. Dezelfde vragensteller heeft aan merkingen over de vérhuur van Oostenrijkse woningen aan mensen die er zelf bijna niet in komen, maar wel weer doorverhuren. De voorzitter zei hierop dat deze zaak in behandeling is bij b. en w. Bo vendien is de huurovereenkomst maar voor één jaar, zodat er zij ex cessen altijd ingegrepen kan wor den. Gezegende Kerstdagen aan allen met hun gezinnen wenste de heer Van Oord de aanwezigen toe. De heer Padmos wees op de aan wezige rommel rond de kleuter school te Renesse, waar de voorzit ter aandacht aan zal besteden. I Leverantie brandstoffen De heer v. Nieuwenhuijze zag graag dat de leverantie van de brandstoffen aan de gemeente door middenstanders zou gebeuren. De voorzitter merkte hierop dat er on derhandelingen gaande zijn met een groothandel om olie voor de diverse kachels en centrale ver warmingen te leveren, daar op de- ze manier een zeer belangrijke kor ting wordt yërkregen. De heer v. Nieuwenhuijze betreurde dit, waar op de voorzitter zei dat het stre ven van de gemeente erop gericht j is om zoveel mogelijk de plaatse lijke middenstand in te schakelen, indien de prijzen redelijk zijn. Op een vraag van de heer De Boer over de begroting antwoord de de voorzitter dat eind januari een einde komt aan de opmaak van de rekeningen van de verschil lende kernen, waarvan er enkele niet bij waren, wat een hoop tijd kostte. De heer De Boer sloot zich aan bij de woorden van de heer Van Oord en voegde ook z'n beste wen sen daar aan toe. Tot slot wees de voorzitter op het vele dat tot stand is gekomen in het afgelopen jaar. Hij dankte voor de harmonische samenwer king van alle groepen. Over de plannen van het nieuwe gemeen tehuis zullen de leden binnenkort een memorandum worden toege stuurd. ZIERIKZEE Benoeming Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis Met ingang van 1 januari 1962 ia tot hoofd van de chirurgische verpleegafdeling van het Zweedse Rode Kruis-ziekenhui3 benoemd mej. zuster P. Reijntjes, tot dusver werkzaam als nachthoofd in het ziekenhuis .Dijkzigt' te Rotterdam. Kerstviering Rechtz. Herv. zondagsschool Dinsdagmiddag (tweede kerst dag) werd ln. de Grote kerk de jaarlijkse kerstviering van de Rechtz. Hei-vormde zondagsschool gehouden. Met de kinderen waren lalrijke ouders en andere belang stellenden aanwezig, welke door ds. C. Bezemer, bij wie de leiding berustte, hartelijk welkom werden geheten. Spreker richtte zich hier bij tot mevr. Steendam-Quaak, die, hoewel zij vorig jaar afscheid had genomen van de zondagsschool, toch aanwezig was in plaats van haar echtgenoot, die door ziekte verhinderd was, waarbij hij de hoop uitsprak dat de heer Steen- dam weer spoedig hersteld zou zijn. Vervolgens werd de kerstcantate afgewerkt, die o.m. samenzang, beurtzang, zang door de kinderen, het Kerstevangelie en een kerst verhaal bevatte. Ds. Bezemer ging voor in gebed en las Matth. 2 1-12 en de heer J. A. Dalebout vertelde het Kerstevangelie naar Lukas 2 1-20. Het kerstverhaal „De man met de vinger" werd verteld door mej. Jumelet en met grote aan dacht gevolgd. Tussendoor werden de kinderen getracteerd en aan het einde ontvingen allen nogmaals een tractatie en het traditionele kerst- boek(je). De twintig leerlingen, die de zondagsschool verlieten, kregen allen een psalm- en gezangboekje en iverden speciaal door ds. Beze mer toegesproken, waarna zij een gezangvers zongen. Ds. Bezemer dankte aan het slot allen die aan deze kerstviering hadden medegewerkt, in het bij zonder ook de organist, de heer W. Goudswaard, en koster L. C. Krij ger, waarna hij voorging in dank gebed en met gezamenlijk zingen van Gez. 1:5, 3 en 2 werd be sloten. OOSTERLAND Kerstwijdingsdienst in de Hervormde kerk Op de avond van de eerste kerst dag vond in de Ned. Herv. kerk alhier de kerstwijdingsdienst plaats onder leiding van ds. J. H. Groene- wegen. De kerk was goed bezet. Na het votum door de predikant zong men Ps. 98 1 en 2. Hierna ging de predikant voor in gebed en las hij verzen uit Jer. 31 en Jes. 11. Mej. A. Boot, mevr. A. Bakker en dochtertje, Rina Stoutjesdijk, Elly Stoutjesdijk, mevr. Stout jesdijk- Borst hebben gedeclameerd, waar tussendoor werd gezongen uit een tevoren opgestelde liturgie. Een dubbelkwartet, samengesteld uit leden van de onlangs ter ziele ge gaan zijnde Chr. Gemengde Zang vereniging V.Z.O.S. zong met or gelbegeleiding van Lukas Boogert verschillende kerstliederen. De me ditatie, handelende over: „De Naam Jezus" werd gehouden door ds. Groenewegen, terwijl mevr. de Jonge-van 't Hoff een kerstvertel ling bracht. Alle medewerkenden, van groot tot klein, gaven blijk van gedegen studie, zodat deze dienst zeer goed geslaagd mag worden genoemd. Na dankgebed zong men gezamenlijk de Engelenzang en sloot ds. Groenewegen deze avond dienst, waar personen uit alle vier kerken van ons dorp tegenwoordig waren, met de zegenbede. Kerstviering Chr. Kleuterschool Op intieme wijze hebben ook in een versierd lokaal van de school de leerlingen van de christelijke kleuterschool „Radda Barnen" al hier het Kerstfeest gevierd, rond de kerstboom. De leidster, mevr. Dalebout, opende met gebed, waar na met pianobegeleiding door de Rinus Hanse is alweer gewend aan de kleine wereld die ieder jaar na september gedurende de lange wintermaanden zijn lot is. In deze donkere dagen komt de 28-jarige invalide bijna de deur niet uit, maar Rinus Hanse is be paald geen mopperaar. Integen deel, ook nu in de donkere da gen na kerstmis, is hij de opge ruimde en vriendelijke jongeman zoals allen op Serooskerke hem kennen en waarderen. STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE Afd. Schouwen-Duiveland Chr. Plattelandsvrouwenbond De leden van de afdeling Schou wen-Duiveland van de Chr. Platte landsvrouwen- en Meisjesbond heb ben in het Hervormd verenigings gebouw een kerstwijding gehouden, die onder leiding stond van de presidente mevr. Laurense-Pluys- ter. Na een kort inleidend woord, werd het „Stille nachtgezon gen. Een koortje, gevormd door enkele Oosterlandse leden, zong kerstliederen, met orgelbegeleiding van mevr. Capelle-de Ronde en fluitspel van mevr. Stui-ter Heij den. Mevr. Hage-Rentier zong en kele liederen solo. Enkele dames lazen hierop de kerstliturgie van de bond, afgewisseld met koorzang, deklamatie en samenzang. Na de pauze las mevr. Dalebout-den Boer een ontroerend Afrikaans kerstver haal. De vice-presidente mevr. de Putter-van Bendegom eindigde met dankgebed, waarna het „Ere zij God" werd gezongen. Vergadering district Schouwen-Duiveland P.v.d.A. Onder voorzitterschap van de heer J. Pomper, hield de districts federatie „Schouwen-Duiveland" van de Partij van de Arbeid een vergadering in het „Huis van Nas sau" te Zierikzee. Deze vergade ring, waarvoor de dagelijkse be sturen van de eilandelijke afdelin gen waren uitgenodigd, werd ook bezocht door de gewestelijke be stuursleden, de heren A. J. Beren pas (secr. gewest Zeeland) en de heer mr. K. A. Keuning. Een concept districtsreglement werd besproken en zal aan een. ge westelijke vergadering .ter goed keuring worden voorgelegd. T.a.v. de geldmiddelen van de districtsfederatie deelde de heer Berenpas mee, dat de districten ge subsidieerd zullen worden door het Gewest Zeeland. Rinus Hanse - postzegels weken als tegenprestatie Rinus Hanse behoort bij Seroos, als de Schelphoek bij Schouwen. De Schelphoek, die tot ver buiten de grenzen in 't nieuws kwam en waar Rinus 's zomers bijna altijd in z'n wagentje te vinden is. De plaats waar hij zelfs onder de bui tenlandse toeristen die hier een kijkje nemen, vrienden en kennis sen heeft opgedaan. Voor Rinus Hanse intussen nü geen Schelphoek of toeristen, maar lange dagen in de ouderlijke wo ning aan het Zandwekken, even bulten 't dorp. Lange dagen even wel,. die in dit huis geen verveling betekenen maar, hoe vreemd dit ook mag lUken, de verwezenlijking van een geweldige vakantie voor Rinus, straks als de toeristen weer rond de Schelphoek drommen. Voor de opgewekte Rinus echter geen vakantie op Schouwen maar ln het Henry Dunanthui9 te Zeist, waar hij volgend jaar voor do ze vende achtereenvolgende maai pre sent hoopt te zijn. Het komt eigenlijk allemaal door de afdeling Westhoek van het Rode Kruis. Aan deze actieve organisa tie heeft Rinus z'n unieke jaarlijk se uitstapje te danken, maar hij is er de man niet naar dit zonder meer te accepteren. Nee, Rinus zocht er naar iets terug te kunnen doen. Als „tegenprestatie" - en te ven» een zinvolle tijdsbesteding voor hemzelf - vond Rinus een op lossing in een waar monnikenwerk: het afweken en sorteren van dui zenden en nog eens duizenden ge bruikte postzegels, waarvoor hij in zakjes van 100 stuks vijf cent kan noteren. Onder de hoede van zijn ouders bracht Rinus het vorig jaar zelfs tot een aantal van 220.000 stuks! Wat dit betreft kan gezegd word endat heel Serooskerke post zegels spaart voor Rinus Hanse. In de dagen rond kerstmis wor den veel wensen vervuld. Rinus Hanse weekt iedere dag honder den postzegels en levert door stopwerk, alles aan het Rode Kruis. Dit niet alleen in het voor uitzicht van een fijne vakantie, maar bovendien in de weten schap dat door zijn werk zijn grote wens langzaam maar zeker in vervulling zal gaan. Die grote wens van Rinus Hanse is een draagbare radio om mee te ne men op z'n zomerse ritjes in het dorp en de omgeving. De op brengst van z'n werk wordt voor de aanschaffing van een dergelijk radiootje secuur opzij gelegd. Ja, Rinus z'n vakantie Is verze kerd cn ongetwijfeld zal ook z'n tweede wens in vervulling gaan. Wie zou daar zo vlak na de Kerst dagen niet van overtuigd aUnt kleinen kerstliederen werden ga zongen. Het hoofd der school, mej. M. K. Beije vertelde op de een voudige wijze de kerstgeschiedenis zodanig dat zelfs het kleinste leer- lingetje dit begrijpen kon. Hierna werd getracteerd op chocolademelk en vertelde mevr. Dalebout op boeiende wijze 'n kerst-vertelling. Hierna volgde uitdeling van een tractatie, bestaande uit een sinaas appel, zomede 'n mooie kerstkaart, ter herinnering aan deze sfeervolle kerstfeestviering. Gezamenlijk werd nog het be kende „Stille nacht" aangeheven, waarna mej. Beije deze geslaagde kerstfeestviering met dankgebed besloot. De kerstversiering in het schoolgebouwlokaal was geheel '.elfstandig door de kleuters aan gebracht Geslaagde kerstfeestviering openbare lagere school OOSTERLAND, 27-12. Het was een goed gevulde zaal in het Ned. Herv. verenigingsgebouw toen vrij dagmiddag de leerlingen van de openbare lagere school alhier het kerstfeest vierden. Behalve ver schillende ouders en familieleden van de kinderen en leden van de oudercommissie waren ook ds. en mevr. Groenewegen aanwezig, en de leidsters van de Chr. kleuter school alhier. Ook waren enige ver tegenwoordigers van Volksonder wijs gekomen. Nadat het schoolhoofd, meester Knuijt een openings- en welkomst woord had gesproken, werd een aanvang gemaakt met de afwer king van het kerstprogramma. Eerst werd het bekende „Komt al ien te zamen" gezongen en hierna werd door verschillende leerlingen gedeclameerd. Eerst was Han Stroosnijder aan de beurt, waarna ;en koortje zong „Nu sijt welleko me". Ds. Groenewegen las het Kerstevangelie naar Lukas 2. Chris- tien van Almenkerk declameerde, waarna het koortje zong „De Hei lige Stad" waarbij één der oudste leerlingen, Elly Stoutjesdijk, het orgel bespeelde. Hierbij waren verschillende medewerkende leer lingen gecostumeerd. Meester Knuijt vertelde hierna een kerst verhaal en het koor zong „Stille nacht". Nadat Leo Stoutjesdijk nog had gedeclameerd werd een pauze gehouden met een tractatie van chocolademelk en koek. Hierop volgde een kerstspel, ge titeld „De Kerstnacht", waarbij de verschillende taferelen door de kinderen onberispelijk naar voren werden gebracht. Trouwens het ge hele repertoire getuigde van gede gen studie. Gedeclameerd werd verder nog door Lia Stouten, Joke Roks, Maarten Otte, Mattie Zeijler en Elly Stoutjesdijk. Tussen de be drijven door werden tal van kerst liederen gezongen, alle op het orgel begeleid door meester Valk. Laatst genoemde maakte ook het keurige decor in de zaal. Na het gezamen lijke „Ere zij God" sprak meester Knuijt een dankwoord tot allen die aan het welslagen van deze goed geslaagde kerstfeestviering hadden meegewerkt. BRUINISSE Klopjacht op wild De wildstand is in de Bruinisser- polder nooit spectaculair geweest en is dat nog steeds niet. Dit be wees ook de uitkomsten van de zaterdag gehouden klopjacht, die achttien hazen, vier patrijzen en enkele eenden opleverde. BROUWERSHAVEN Leerlingen zondagsschool vierden blij kerstfeest Maandagmiddag eerste Kerstdag vierden de leerlingen der hervorm de zondagsschool Brouwershaven hun kerstfeest in het jeugdgebouw dat geheel met ouders en belang stellenden gevuld was. Het kerstfeest, dat onder leiding stond van ds. W. Duvekot uit Zon- nemaire werd geopend met het ge zamenlijk zingen van Gezang 18. De kerstliturgie werd afgewisseld met zang door de zondagsschool kinderen onder leiding van mej. T. Clarisse. D9. Duvekot vertelde vervolgens het kerstverhaal over schoenlapper Martin, dat zowel bij jong als oud met grote aandacht werd gevolgd Een trio bestaande uit de kinderen Geertje v. d. Schel de blokfluit en zang door Addy de Moor en Ansje Bij kerke, kweet zich op bijzondere wijze, door enige kerstliederen te vertolken. Hierna nam ds. Duvekot namens de zon dagsschool afscheid van een acht tal leerlingen, die de school gingen verlaten. Ieder kind ontving een psalm- en gezangenbundel, waarin een toepasselijke spreuk was ge schreven. De scheidende leerlingen waren Leonoor de Munck, Ans van Nieuwenhuize, Tiny Jonker, Cor rie Eikema, Leendert Botbijl, Huib van Rossum, Charlie van Oeveren en Leo Bij kerke. Ds. Duvekot sprak de kinderen toe, waarbij hij de hoop uitsprak, dat zij strak9 als volwassenen deel zullen nemen aan het kerkbezoek. Tot slot sprak de predikant een woord van dank tot de leiding der zondagsschool, die een geheel jaar belangeloos, uit naam van Jezus, voor de kinderen hun beste krachten geven aan dit belangrijke werk. Het kerstfeest werd besloten met het zingen van Gezang 15, waarna alle kinderen met een mooi ca deautje, benevens kalender en een grote sinaasappel huiswaarts keer den.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1961 | | pagina 5