/18,90 [ïl r® Knie-, kap- en ploeglaarzen VERTON's Examens Zierikzeese Judoschool ZIERIKZEE, 23-12. Aun de Zierik zeese Judoschool werden examens afgenomen, onder leiding van de leraar, de heer J. C. Peeters te Bre da, die men hier samen met „zijn jeugdploeg" op de foto ziet. De uit slagen der examens luidden als volgt: Oranje-band; P. de Vlieger; M. v. d. Maas; R. Sinke; L. Dey; K. Holm; H. v. d. Zande; E. Franke; J. Kuyper; H. Canters; A. v. d. Schelde; J. West dorp; B. Westdorp; W. Kik; A. Ju- melet; H. de Waal; M. Otte; C. Moonen; Fr. Oose; P. v. d. Hoek; mej. J. v. d. Hoek; mej. G. Kossen; mej. A. de Hooge. Oranje-slip jeugd: M. Poldermans; G. v. d. Ende; T. Visser; J. de Jonge; J. v. d. Wie- Ie; P. Verhulst; P. Bezuyen; P. v. d. Hulle; G. v. d. Bijl; J. Fonteyne; A. Dane; P. v. d. Vate; W. v. d. Vate D. de Boer; H. v. d. Sande; mej. H. de Boer; mej. N. v. d. Bijl; M. van Hoorn; I. v. d. Bijl. G el e band: mej. H. v. d. Laan; L." de Keyzer en N. Beije. Judo-kampioenschappen Intussen is er nog meer judo- Raad St. Philipsland vergaderde voor eerste maal in nieuw raadhuis SINT PHILIPSLAND. - De ge meenteraad van Sint Philipsland kwam dezer dagen voor de eerste maai in het nieuwe gemeentehuls In vergadering bijeen. Burgemees ter L. J. de Jonge wees In ztfn ope ningswoord op dit bijzondere feit en deelde mee dat de officiële ope ning van het gebouw eind maart of begin april zal plaats hebben. Wegens het bedanken van de heer M. J. Nelisse als lid van de Dienst Sociale Zorg werd gekozen de heer P. L. Boller. De voorzitter bracht dank aan de heer Nelisse die lange tijd als voorzitter van de dienst fungeerde. Van de Centrale Dienst werd een schrijven ontvangen betreffen de een schuilhuisje voor de bejaar den. Het is de bedoeling dat dit bij het z.g. „wachtje" komt. De heer Dorrestein werd benoemd als lid van de commissie tot wering van schoolverzuim in de ontstane va- kature, door vertrek van de heer Boone. De vergoeding per leerling over 1902 werd vastgesteld op f 53,30. Met de bank van Ned. Gemeen ten werd een rek.-courant over eenkomst aangegaan van f 100.000. Aan de r.k. landbouwschool zal een subsidie worden verleend van twee keer f 40,De huur van de be- jaardehwonlngen zal worden ver laagd met f 2,per week, dit met terugwerkende kracht vanaf de in gebruikname. De rekening van de Dienst Socia le Zorg liet over 1900 in ontvangst en uitgaaf een bedrag zien van f 12.576,24. De begroting van deze dienst over 1962 bedroeg in on tv. en uitg. f 16.103,--. De gem.-rek. was in de gewone dienst uitg. f 507.134,03 en In Ink. f 506.231,47, zodat er een nadelig slot was van f 903,30. De kap.-dienst zag er als volgt uit; uitg. f 982.390,02 en ontv. f 907.650,22, zodat deze dienst een nadelig slot had van f 74.739,80. Op de begroting 1902 van de gewo ne dienst was hét totaal bedrag van ink. en uitg. f 508.215,54. Voor de kapltaaldienst bedroegen deze cijfers: uitg. f 856.895,89 en de ontv. f 790.595,83, alzo een nadelig slot van f 06.300,06. Bij de beschouwing van deze begroting was de raad unaniem van mening dat deze aan de krappe kant was. Vervolgens bracht de voorzitter dank aan de samensteller en de typiste. Tijdens deze zitting kwam het ontstellende bericht binnen dat de heer Van Andel (politie) met zijn auto was verongelukt bij de As senberg (gemeente Steenbergen), waarbij hijzelf een dubbele been breuk en een schedelbasisfraktuur opliep, zijn dochtertje, plm. 12 jaar, werd gedood en zijn zoontje zwaar gewond. Mevrouw Van Andel was niet in de auto, maar bij een ken nis in Halsteren. De gewonden zijn opgenomen in het ziekenhuis te Bergen op Zoom. Deze mededelin gen zetten wel een domper op de verdere besprekingen van de raad. De voorzitter betuigde zijn deel neming in het verlies bij de fami lie Van Andel en hoopte dat hij en zijn zoontje weer mogen herstellen STAD EN PROVINCIE NIETJWERKERK Gecombineerde kerstzangdiensf Op zondagavond 24 december j.l. werd in de Ned. Hervormde Kerk alhier een kerstzangdlenst gehou den. Voorgangers waren dr. Bec ker en ds. Westerhof. Medewerking verleenden de Chr. Gem. Zangver eniging „Een Naam is onze Hope" en het kinderkoor „Van Knop tot Bloem". Het geheel stond onder leiding van de heer J. Schouls, aan het orgel de heer J. Schouls jr. Het kerkgebouw was tot de laat ste plaats bezet met belangstellen den. Het Votum en gebed werd ge sproken door ds. Westerhof. Door de gemeente werd gezongen Pa. 89 1 en 3. Na het gebed zong het koor: „Hoe zal Ik U ontvangen". Schriftlezing door ds. Westerhof was Maleachi 4, waarna de ge meente zong: „Nu daagt het in het oosten" (vers 1. 2 en 3). De tweede schriftlezing, door dr. BeCker, was uit Lukas l*ï 5-17, waarna de ge- nieuws. In januari (de datum moet nog nader worden vastgesteld), zul len de Zierikzeese Judokampioen schappen 1962 worden gehouden. De vorige kampioen was Frans de Feijter. Ter opluistering van deze kampioenschappen zullen er ook team-wedstrijden plaats vin den tussen de plaatsen Breda, Goes en Zierikzee. meente zong de „Lofzang van Ma ria". Keurig zong daarna het kin derkoor: „Vol van pracht" en „Lof zang". De overdenking door dr. Becker was naar aanleiding van Lukas 1 17 a en c, met als tekst: „En Hij zal voor Zijn aangezicht uitgaan. Teneinde den Here een wel toege rust volk te bereiden". Als ant woord hierop zong de gemeente Gez. C 1 en 4 „Lof zij de God van Israël". Het koor zong daarna: „Stille Nacht" en „Gloria in Ex- celsis Deo". Na het daarop volgen de gebed zong de gemeente Gez. 7 1 en 2 „Op U, mijn Heiland blijf Ik hopen" en „Vervul, o Heiland, mijn verlangen". Plechtig daarop zong het koor en kinderkoor „Ere zij God". Besloten werd daarna gezamenlijk gezongen Ps. 118 1 en 14 „Laat ieder des Heren goedheid loven en Gij zijt mijn God, U zal ik loven". Zang en orgelspel ston den op een hoog peil en de bijdrage van het kinderkoor, dat keurig zong, heeft veel bijgedragen, dat deze laatste zondag in Advent zeer zeker op de aanwezigen een blij vende indruk heeft nagelaten. SIB JAN SL AN D Sirjansland heeft twee mooie ijsbanen Nu de winter zijn intrede heeft gedaan en de schaatsenrijders weer kunnen genieten, heeft het bestuur van de ijsvereniging de nodige stappen gedaan de liefhebbers van deze sport een goede ontvangst aan te bieden. Dit is allereerst mogelijk omdat Sirjansland de beschikking heeft over twee prachtige banen in het voormalige Dijkwater. Daar er bij voortduur van het vriezen grote belangstelling wordt ver wacht, zal al direct de „baanveger" worden ingezet om de banen in goede staat te houden. Bovendien is de consumptietent reeds ge plaatst, waar warme chocolademelk en andere versnaperingen te ver krijgen zijn. Zondagsschool vierde kerstfeest Op de avond van de tweede kerst dag werd het kerstfeest van de zondagsschool gevierd. Ondanks de hevige koude was het goed ver warmde verenigingsgebouw prac- tisch geheel bezet De heer L. Klink opende de bijeenkomst met een woord van welkom en gaf hierna een overzicht van het afgelopen jaar. Niettegenstaande er thans maar 17 leerlingen zijn ingeschre ven, kon van dankbaarheid gespro ken worden, hetgeen wel duidelijk geïllustreerd werd door het hoge aantal punten door de kinderen be haald bij het leren van versje en tekst. Na het zingen van Ps. 150 vers 1 en gebed, werd met de af werking van het programma be gonnen. De heer Klink vertelde de kerstgeschiedenis. In afwisseling zongen de kinderen kerstliederen, terwijl gezamenlijk „Daar ruist langs de wolken" werd gezongen Bovendien was er enkele malen een welkome onderbreking, waarin allen op chocolademelk werden ge- tracteerd. Na de pauze volgde een prachtige kerstvertelling van Wim van Dienst „Kerstfeest in de Al pen". Nadat de kinderen nog een paar liederen hadden gezongen werd van drie kinderen afscheid genomen, nl. Janny Mol, C. Struijk en C. Heule en werd hun een bij beltje uitgereikt. Wegens de gun stige financiële situatie, mede dank zij de prachtige lijst, die ruim f 100 had opgebracht, werd de collecte van deze avond bestemd voor de vluchtelingen. Deze collecte bracht het prachtige bedrag van f 44,75 op. In zijn slotwoord bracht de heer Klink dank aan allen die aan het welslagen van deze avond hadden medegewerkt. In 't bijzonder werd opgemerkt als een mooie „trek" van Sirjansland dat elk, van welk kerk genootschap ook, zijn financiële steun bijdraagt. Met het zingen van Gezang 280 1 werd deze mooie avond met dankgebed besloten. Voor de goede orde werden boekje en sinaasappel op het allerlaatst uitgereikt. Het puntenaantal was prachtig te noemen. Het hoogste aantal bedroeg 111 punten. BKUINISSE ^erstvergadering N.C.V.B. De afdeling Bruinisse van de Ned.-'Chr. Vrouwenbond hield, on der leiding van mevr. Petter, haar kefS'tvergadering in het Ned. Herv. Verenigingsgebouw. Een kerstlitur gie, waarbij gesproken woord en zang elkander afwisselden, werd voor de pauze afgewerkt. Na de pauze zong een speciaal daarvoor gevormd koortje kerstliederen, op het orgel begeleid door mevrouw de Waal-v. Engelen. Zuster Oranje, wijkzuster van het Groene Kruis, die enige jaren in Nieuw Guinea heeft gewerkt, vertelde van de kerstfeestviering aldaar, terwijl zij samen met mevrouw Brouwer, die eveneens in Nieuw Guinea niet on bekend is, kerstliederen zong in de taal van dat land. Ook het blok- fluitspel dat beide dames ten ge hore brachten was iets aparts. Me vrouw de Jonge-Haeck zorgde op uitnemende wijze voor de kerstver telling. Na het zingen van de En gelenzang werd de vergadering op de gebruikelijke wijze gesloten. Mejuffrouw Heijnen, maatschap pelijk werkster voor de Herv. Kerk op Schouwen-Duiveland zal op de in januari 1962 te houden vergade ring., oy.er haar werk spreken. Jongen geraakte in wak De 12-jarige Rinus Gil jam reed maandagmiddag bij het schaatsen op een der afvoersloten in de pol der Oosterland in een wak. Tot aan zijn hals kwam hij in het koude water terecht, maar gelukkig was zijn vriend Henk Capelle bij hem. Deze hielp hem bij het weer op de kant komen, zodat dit ongeluk dus bijzonder goed afliep. Schaatspret op „de Weel" In Bruinisse heeft men zowel dinsdag als woensdag uitermate genoten van de schaatssport, die weer al9 vanouds werd beoefend op de Weel van Krepel. De Ijsver eniging zorgde, in de persoon van de heer M. Dorst, voor de baan en er was ook een tentje zoals dat gebruikelijk Is. Donderdagavond zal naar alle waarschijnlijkheid de baan verlicht zijn, zodat ook des avonds kan worden gereden. NOORDWELLE Lj Zondagsschool viorde sfeervol kerstfeest De zondagsschool vierde tweede kerstdag met de hervormde ge meente het kerstfeest. Deze sfeer volle bijeenkorrtst vond wegens de restauratie van de Ned. Hervorm de Kerk plaat9 In 'n hiertoe prach tig versierd schoollokaal. De predikant, ds- Van Liere, sprak In zijn openingswoord de hoop uit dat iets van het kerstlicht In de harten van de aanwezigen zou mogen gaan stralen. Mevrouw Dalebout-Koster hoopte dat de kin DE WRAAK VAN GRIJZE BEER 12. „Ziezo, onze eerste nacht als eenzame kampeerders"zit erop", lacht Aram opgewekt als hij vroeg in de ochtend mèt zijn drie vrienden de tent uitkomt „Agua, jij gaat met Tim in dc kano op do eendenJacht. Presto en ik gaan aan het houthakken voor een kampvuur. We zijn zo langzamerhand al halve Indianen geworden, dus het zal best lukken om in dit vreemde land aan de kost te komen". Agua grijpt pijl en boog en loopt met Tim naar de rivier. „We moeten zuinig met onze pijlen omspringen", zegt hij tot Tim. „Het is lastig werk, dat.pijlen maken, dus elk schot moet raak. zijn Hij zwijgt plotseling en grijpt Tim verrast bij.de amy Ze staan nu dicht bij de rivieroever en daar, midden In de stroom, glijdt een kano voorbij., „Dat.dat ls Grijze Wolf, de Osagë die uit de stam gestoten werd!" fluistert Tim. „En voor in de kano zit Rode Bloem, de handen op de rug gebonden", zegt Agua opgewonden. „Snel, de boot. In, hen achterna!" En even later paddelen zij als razenden achter dc andere kano aan. deren het licht van Kerstmis ver der zullen mogen dragen. Toepasselijke muziek werd ver zorgd door het blokfluitensemble bestaande uit de heer en mevrouw Zevering, Annemarie Priemus, Jo ke Dalebout, Jople Hart, Nella Hanse en Jodie Bienefelt. Na het gebed door ds. Van Liere zongen de kinderen enige liedjes, evenals trouwens het kleuterklasje. De heer Zevering begeleidde de zang met vioolspel. Het kerstevangelie werd verteld door mevrouw Dale bout-Koster waarna mevrouw Ze vering het kerstverhaal verzorgde met lichtbeelden, waarbij de ge meente enige liederen zong. De kinderen die de zondagsschool ver laten kregen een bijbel uitgereikt. Ds. Van Liere bracht in zijn slot woord dank aan de aktieve en goe de leiding van de zondagsschool. Met dankgebed werd deze sfeer volle kerstavond besloten. „Dorpshuis" druk in gebruik Het als dorpshuls dienende ver enigingsgebouw te~ Nóördwelle be wijst deze winter .nog goede dien sten en is volop in gebruik. Het voorziet in een grote behoefte, want het gebouw is niet.alleen 's avonds dikwijls bezet maar in deze tijd ook wel 's middags. Tijdens de 'kerk restauratie worden er bovendien regelmatig kerkdiensten gehouden. Diverse verenigingen vierden er de afgelopen week een sfeervolle kerstmiddag of -avond. RENESSE IJssport op het zwembad Gisteren (woensdag)-mlddag is het z.g. Zwembad vrij gegeven voor het beoefenen van de schaatssport. Voor de schaatsliefhebbers uit Re- nesse en omstreken is dit een unie ke gelegenheid op deze gróte Ijs vlakte de ijssport te beoefenen. Naar wij vernemen is de kans groot dat eind van deze week nog wedstrijden zullen worden georga niseerd. BURGH/HAAMSTEDE Schaatswedstrijden en ijsfeest De ijsvereniging „Haamstede- Burgh" organiseert vrijdagmiddag a.s. schaatswedstrijden voor de jeugd. De volgende dag, zaterdag middag 3o december dus, wordt een groot ijsfeest voor de ouderen gehouden en zullen deze o.m. hun krachten meten in wedstrijden hard- en schoonrijden. Zaterdag avond wordt de pret voortgezet met i wat aangekondigd wordt als „een gecostumeerd spektakel". De baan is verlicht en per auto tot vlak bij te bereikeh, via de dui nen. (Ingang Zandstraat). BROUWERSHAVEN Interkerkelijke kerstzahgsamenkomst Goede belangstelling bestond er zaterdagavond voor de interkerke lijke kerstzangsamenkomst in het kerkgebouw der gereformeerde kerk (vrijgemaakt), te Brouwersha ven. De aanwezigen hebben geno ten van de kerstliederen, die dooi de kinderen onder leiding van de heer M. Haack ten gehore werden gebracht. Verder stond er samen zang op het programma, afgewis seld door lezen van diverse bijbel gedeelten en declamatie door de heer I. Catsman. Het geheel werd verder gecompleteerd met orgelsoli wat door de aanwezigen aandach tig werd beluisterd. Al met al een sfeervolle kerstbijeenkomst, welke in de toekomst zeker een hèrhalirig waard is. DREISCHOR Kerstfeestviering Plattelandsvrouwenbond De Néd. Bond van Plattelands vrouwen afdeling Duiveland hield haar jaarlijkse kerstbijeenkomst te Dreischor in de hiervoor stemmig versierde zaal van het dorpshuis. Deze middag stond onder leiding van de vice-presidente, mevrouw L. van Schelven-van Iwaarden die na haar welkomstwoord het kerst evangelie las. Hierna verkreeg me juffrouw Knottenbelt het woord voor haar lezing „Kerstgebeuren in de schilderkunst", toegelicht met kleurendia's. Het koortje zong verschillende malen op zeer ver dienstelijke wijze. Mej. N. v. d. Bruinhorst declameerde een vier talgedichten. Ook het gezamenlijk zingen ontbrak niet op deze mid dag. Na deze zeer gezellige bijeen komst sloot de vice-presidente met enige toepasselijke woorden en goede wensen deze geslaagde mid dag. BRUINISSE Fruitbakjes voor zieken Door de goede zorgen van de dia- konie der Hervormde kerk werden ter gelegenheid van kerstfeest aan zieken weer fruitbakjes bezorgd. In de gemeente werden 31 bakjes bezorgd, terwijl ook verschillende in inrichtingen of ziekenhuizen buiten de gemeente verpleegden nog een dergelijke attentie per post ontvingen. ANNA JACOBAPOLDER Kerstmiddag ouden van dagen Onder auspiciën van de V.V.H. werd in „Ons Dorpshuis" een kerst middag georganiseerd voor dc ouden van dogen van St, Philips- land en Anna Jacobapolder. Zeventig procent van de gezin nen in Mexico-stad bewoont één kamerwoningen, zo.heeft een huis vestingsambtenaar meegedeeld. De naar schatting 5.250.000 huizen ln geheel Mexico bestaan voor zestig procent uit één vertrek. De gezin nen bestaan gemiddeld uit zes per sonen. In uw kamer Is nog wel een plaatsje voor zo'n gezellig Kaardbankje Leverbaar In diverse kleuren Appelmarkt 4 tel. 2946, Zierikzee Voor oud en nieuw! Nog: KIPPEN KONIJNEN KALKOENEN tegen de bekende lage prijzen Cees Snijders Telef. 2521 Zierikzee Boerenleenbank Noordwelle Zaterdag 30 december GEEN ZITTING verkrijgbaar bij: schoenhandei v/h Smallegange IVIeeLstraat 3 Telefoon (01110) 2488 Zierikzee SVCCESJES Diversen De grootste sortering eiland van gas-aanstekers pijpen. Sigarenmagazijn D. u Viergever, hoek Kraanplein. Fruitkwekers.' Beschermt uw bomen tegen hazen- en konij nenvraat met „Arbinol". - W. van Sluijs, tel. 437, Haamstede. Gevonden: Aan komen lopen: zwart-witte poes. Te bevr.: Nieuwe Haven no. 29, Zierikzee. Officiële publikatie Minerale oliën andere dan benzine. Aangifte van voorraden Het ministerie van Financiën deelt mede dat de (hoofd)ge- bruiker van een opslagplaats waarin per 1 januari 1902, met inbegrip van de daarheen in vervoer zijnde hoeveelheid, meer dan 50 hl (gemeten bij een temperatuur van 15 gr. C.) mineraie oliën (andere dan benzine) aanwezig is* verplicht is daarvan uiterlijk 2 januari 1962 aangifte te doen bij de Inspecteur der Invoerrechten en Accijnzen binnen wiens ambtsgebied de opslagplaats is gelegen. Heeft een persoon in dezelfde gemeente meer dan één opslagplaats in gebruik, dan worden deze tezamen als één opslagplaats aangemerkt; dit geldt niet voor pompen met ondergrondse tanks. De aangifte dient te worden ge dagtekend en ondertekend en moet inhouden: a. naam en woonplaats van de aangever; b. een nauwkeurige aandui ding van de opslagplaats(en) c. de hoeveelheid in hectoliters met inachtneming van de vol gende onderscheidingen: 1. pe troleum; 2. gasolie; 3. stook olie, smeerolie en andere mi nerale oliën. De beheerder van een pomp met een of meer ondergrondse tanks is ver plicht op de aangifte te ver melden de stand van het tel werk bij de aanvang van 1 januari 1962. In de aangifte behoeft niet te worden opge nomen petroleum waarvan de bestemming tot gebruik door particuliere personen voor zichzelf of hun gezin (dus niet voor liun onderneming) voor verwarmings- of verlichtings doeleinden redelijkerwijs vast staat. Geen aangifte behoeft te worden gedaan dóór parti culiere personen van hun olie voorraden voorzover deze be stemd zijn voor venvarmings- of verlichtingsdoeleinden ten behoeve van henzelf of hun gezin (dus niet ten behoeve van hun onderneming).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1961 | | pagina 3