KENT KENT Scala van opmerkingen, kritiek en wensen bij algemene beschouwingen FIAT VAN ZIERIKZEESE RAAD OP GEMEENTEBEGROTING 1961 MOEILIJKE WONINGBOUWAFFAIRE REM OP INDUSTRIALISATIE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE donderdag 21 december i9« na i9o«6 ZIERIKZEE, 19-12. De gemeenteraad van Zierlkzee heeft op de dins dagavond, onder voorzitterschap van burgemeester mr. F. Th. Djjck- meester, gehouden gemeenteraadsvergadering zijn goedkeuring gehecht aan de gemeentebegroting voor het dienstjaar 1962, alsmede een achttal begrotingswijzigingen en verder aan de begrotingen voor de dienst van maatschappelijke zorg en voor het gemeentelijk gasbedrijf. Aan de hoofdstuksgewjjze behandeling gingen algemene beschou wingen vooraf van de woordvoerders der rechtse frakties, de P.v.d.A. en de V.V.D., respektievelijk de heren J. W. v. <L Doel, mr. K. A. Keuning en M. C. Doeleman. De heer v. d. Doel diende zich aan als woordvoerder van de Prot. Chr. Federatie, de K.V.P. en Algemeen Belang. Spr. gaf, namens deze frak ties, uiting aan zijn voldoening over het sluitend karakter van de begro ting, voor wat betreft de gewone dienst, dank zij de subjectieve ver hogingen van de algemene uitke ring uit het Gemeentefonds. De te gen 1965 in uitzicht gestelde ver mindering dezer garantie-uitkering baart de frakties zorg. Behoud van verkregen zelfstandigheid zal een met zeer veel zorg gevoerd finan cieel beleid vorderen. Er is geen mogelijkheid geschapen enige re serve voor dringende en noodza kelijke kapitaalsuitgaven te vor-, men. Scholenbouw nodig In dit verband dacht spr. aan de hoognodige nieuwbouw van twee lagere scholen, welke bouw zonder extra steun van Rijkswege niet zal kunnen worden verwezenlijkt. Na uitdrukking te hebben gege ven aan de waardering jegens b. en w. voor de bemoeiingen ter za ke, stelde spr., dat ,wil uitbreiding van Industrie eerst mogelijk wor den, toewijzing nodig is van wo ningen, die gebouwd moeten wor den In afwijking van de thans be staande curveprijs. De huidige cur- veprijs kan onmogelijk gehand haafd blijven. Spr. vroeg zich af in hoeverre deze in het verleden reeds van in vloed is geweest op de contacten met gegadigden voor het eiland. Een belangrijk stadskwartier dreigt ontvolkt te geraken door het uit blijven van een goedgekeurd sane ringsplan. De heer v. d. Doel infor meerde wanneer dit plan ter tafel komt. Wat betreft de straatver lichting pleitte spr. voor een juiste volgorde voor de uitbreiding van Malta, d.w.z. eerst de straatver lichting en daarna de huizen. De branduren van een aantal lichtpun ten dienen te worden uitgebreid tot middernacht. Centrale slachtplaats Spr. meende dat - in het kader van de volksgezondheid - een cen trale slachtplaats beter in de be hoeften zal blijken te voorzien dan een aantal voorzieningen door de stedelijke slagers te treffen. Men wil hier - zo meende spr. - wel tot een centrale slachtplaats komen en hij informeerde of verwezenlijking mogelijk is. Van het nieuwe gym nastieklokaal dienen in de eerste plaats de eigen scholen gebruik te maken en daarnaast de gymnas tiekverenigingen. Spr. vond het on begrijpelijk dat voor V.V.V. slechts een subsidie van f 100 in het voor uitzicht is gesteld. Hij bepleitte verder de aanschaffing van rook- maskers voor de brandweer en stel de met genoegen vast dat in enkele straten de „kinderkopjes" gaan ver dwijnen. Handhaving van het hoge peil van voortgezette studie is zeer gewenst met het oog op het te ver wachten toenemend inwonertal en de vaste verbindingen met overig Nederland. Tot voldoening stemt de gedeeltelijke ingebruikneming van de uitbreiding van het sportpark complex. Hetzelfde mag gezegd van de monumentenrestauratie. De frakties hebben een in tensieve belangstelling voor het Ingezonden mededeling filters best blue micronite filter in Nederland door N.V.Cigarettes Import Cy„ v/h A. J. Blok Oosterscheldobrug-projekt. Met alle kracht dient de aanleg te worden bevorderd, vooral ook om een eenzijdige oriëntatie van het eiland te voorkomen. Na dank te hebben gebracht aan het secretariepersoneei voor de verzorging der begroting, wilde spr. de ontwikkeling in 1962 overlaten aan God, die ons het liefdegebod heeft opgelegd. Visie P.v.d.A.-fractle Woordvoerder van de P.v.d.A. - fraktie was mr. K. A. Keuning, die in een uitvoerig betoog stil stond bij de ontwikkeling na de storm ramp van 1953, wijzend op de in tensieve overheidsbemoeiing met dit gebied in die tijd, die naar fre- kwentie en omvang zelfs uniek ge noemd mag worden. Spr. wees op de eindfase van het herverkave- iingswerk op Schouwen-Duiveland, een werk dat het woongebied een ander gezicht heeft gegeven. De overheidsbemoeiing is een duren de, want ook het Deltaplan is in uitvoering, die een ommekeer te weeg gaat brengen in de relatie Schouwen-Duiveland tot de rest van Nederland. Tevoren had Schouwen-Duive land de hulp van overig Ne derland nodig, thans is met name het westen des lands zich bewust geworden, dat het Schouwen-Duiveland nodig heeft. „De tijd is dichtbij dat de vangarmen van de octopus Rotterdam zich naar ons zullen uitstrekken", aldus mr. Keu ning, die zich in verband hier mede afvroeg: „of wij in staat zullen blijken te zijn baas in eigen huis te blijven en met eigen economische, culturele, edukatieve en sportieve midde len ons eigen leven te leiden, dan wel zullen worden „leeg gezogen". De kans is er dat de belangen van de bewoners van het westen des lands voorgaan en dat daarna pas de belangen van de eilandbe woners aan de beurt komen. Dit zal geschieden als wij, zo meende spr., niet de durf hebben in samenwer king met de andere eilandelijke ge meenten, het hoofd aan de boven genoemde dreiging te bieden. Eén kans is ter zake reeds gemist, nl. om van het eiland één bestuurlijk gebied te maken, maar „it is no use crying over spilt milk" („gedane zaken nemen geen keer"). Het moet iri het licht van het bovenstaande kortzichtig worden genoemd, indien thans op ons eiland voorbereidingen worden ge troffen om met bewoners van de Zuid-Hollandse eilanden te komen tot de oprichting van een bijzonder lyceum op Flakkee. Deze overtui ging wordt, zo merkte mr. Keuning op, niet ingegeven door eilandelijk chauvinisme, maar met het gevaar tot uitholling en ondermijning van de eilandelijke en de provinciale samenleving voor ogen. Spr. hoopte dat het Oosterschel- de-brugplan goedgunstig door de rijksoverheid zal worden beoor deeld. Komend tot Zierikzee wees spr. op de inmiddels hier gevestigde in dustrie, die mede zal helpen de ex pulsie tegen te gaan. Andere be langrijke zaken kwamen tot stand (scholen, zuiveringsinstallatie) een rondweg is in aanleg. Niet zonder ironie bestreed spr. hierna de omvang van de voetgangerstunnel onder deze weg, die ons terugverwijst naar vroegere stoere tijden, toen een ieder nog te voet ging. De woningbouw Onder erkenning van de inspan ning, die het college zich getroost te komen te woningbouw te Zie rikzee en wordt een klacht dan ook alleen geuit „met het gelaat naar Den Haag gericht", naar de lands regering, die vasthoudt aan een foute curveprijs. Ook de overspan ning van de bouwmarkt wilde spr. de landsregering verwijten, gelet op de vrije-sector-bouw. Spr. wilde met klem aangedrongen zien op een grotere toewijzing woningwet woningen voor Zierikzee als kern gemeente, woningen te bouwen aan bredere straten dan de huidige. Spr. bleek niet gelukkig met het woonruimteverdelingsbeleid van het college en betreurde het dat de gemeente niet een deel van de nieuwbouw in eigen beheer heeft gehouden. Ook kritiseerde hij de maatregel woningen met een huur groter dan f 65 per maand niet meer in de verdeling te be trekken. Indien al woningen moe ten worden vrijgegeven, dan ware de grens aanzienlijk hoger te stel len. Alleen de overheid kan de ver antwoording dragen voor een juis te verdeling van de beschikbare woonruimte, in tijden van schaars te. De zwaaikom Zorg baart de geschiedenis met de zwaaikom, in de uitvoering waar van vertraging is gekomen. In dit kader blijken argumenten van be tekenis, die vroeger door spr. frak tie naar voren zijn gebracht. Uit voerig stond spr. stil bij de licha melijke opvoeding en laakte de ge ringe belangstelling, die de rijks overheid voor deze lichamelijke oefening aan de dag legt. Hij her innerde aan de aandrang die is uit geoefend op de bouw van een sporthal en spr. drong er opnieuw op aan naar middelen te zoeken om tot de bouw te geraken, waar bij contact dient te worden opge nomen met de Ned. Sport Federa tie. In het algemeen zal te Zierik zee nog veel meer voor de sport dienen te worden gedaan. O.m. is de aanleg van een sintelbaan dringend noodzake lijk, gelet ook op de eclatante successen van „Deltasport", die spr. breed uitmat. In de jeugd hier en op het eiland blijken sportieve mogelijkheden te schuilen en voor de aanleg van een sintelbaan wilde spr. wel de provinciale en eilandelijke subsidies halveren. De scholenbouw Hierna onderwierp spr. de scho lenbouw aan een beschouwing. De bouw van een lagere school zal nog wel op zich laten wachten, maar ook de l.t.s. groeit uit zijn jasje. De gevonden ruimtelijke oplossin gen zijn echter noodoplossingen. Spr. hoopte dat het college er in zal slagen de Muziekschool behoor lijk te huisvesten in het pand aan de Poststraat. Het verontrust de fraktie dat er een achterstand dreigt te ontstaan bij de Dienst voor Maatschappelijke Zorg, als ge volg van langdurige ziekte van één der personeelsleden. Na de activi teiten van de Volkskredietbank te hebben geprezen, laakte spr. de plannen tot aanleg van een jacht haven, omdat doorgaans alleen de beter gesitueerde klassen van de maatschappij hiervan profiteren. Tenslotte ried spr. het colle ge aan de „plannenmakers van overwater" met argusogen te bezien. Zij toch laten zich doorgaans weinig aan de regio nale en plaatselijke situaties gelegen liggen. Hij bracht daarna nog dank aan de acti viteiten van het college en het secretarie-personeel voor de begrotingssamenstelling. Beschouwing V.V.D,-fraktie De inzichten van de V.V.D.-frak tie werden uiteengezet door de heer M. C .Doeleman, die dank bracht aan het college voor de sluitende begroting, maar spreker meende in twijfel te moeten trek ken of het sluitend maken wel „de handigste manier van vooruitzien is", gelet op de totaal gewijzigde omstandigheden en in verband met de financiële verhouding tussen rijk en gemeenten. Een toestand is immers geschapen dat het beleid van het college geen enkele ruim te meer overlaat voor vele nood zakelijkheden in de gemeente. Wil het komen tot een verbete ring van vele straten (vallend bui ten het saneringsplan), dan is een post van f 100.000,- nog maar een druppel op een gloeiende plaat. Spr. noemde de bestaande toe stand in het saneringsgebied een doorn in het oog voor het aanzien der stad en ook in het centrum treft men straten en straatjes aan, waarover men zich schaamt. Spr. hoopte dat de vele schuttingen nog eens zullen verdwijnen en andere meer kwetsbare punten - zullen worden opgeknapt. Een vijfde on geveer van de stad zal tot het sa neringsgebied behoren, maar feite- lijk zou nog wel een vijfde hieraan dienen te worden toegevoegd. De woningbouw Groot zijn ook de moeilijkheden op het punt van de woningbouw. Is het al moeilijk een contingent woningen vast te krijgen, een tweede moeilijkheid vormt de bouw. Spr. betreurde het dat vele duizenden guldens de stad uitstro men, terwijl er in de stad toch kundige mensen genoeg zijn. De fraktie zou het op prijs stel len ,als het college de vorming van een Zierikzeese Aannemers Maat schappij kon helpen bevorderen, een maatschappij die zou zijn op gewassen tegen de concurrentie, daar er thans zelfs van concur rentie geen sprake meer is. Behalve de ene Industrie moet er te Zierikzee nog veel meer ko men, om de stad tot een bloeiende te maken. Een post van f 150,- om reclame te maken voor het in dustrieterrein is denkbaar onder de huidige omstandigheden, maar bij een vlottere woningbouw zou feitelijk het vijfvoudige nodig zijn. Drietal knelpunten De heer Doeleman noemde de sanering, de woningbouw en de noodzakelijke industrie-uitbreiding knelpunten in een verdere ontwik keling. Spr. wilde hieraan met na druk herinneren, waarna hij be toogde dat Zierikzee, als centrum gemeente, een zware last torst, maar we moeten op het dragen daarvan toch ook trots zijn, omdat wij tenslotte trots zijn op onze centrum-gemeente. Spr. hoopte dat het college de uitvoering van de begroting tot werkelijkheid zal maken en dankte de secretaris en het secretariepersoneei voor de vele werkzaamheden aan de sa menstelling der begroting verbon den. Tenslotte hoopte hij dat vele wensen in vervulling zullen gaan en mocht het niet zo zijn, aldus spr.: „laten wij ons dan troosten met het gezegde dat de begeerte ervan mooier is dan het bezit" Toelichting voorzitter Globaal ingaande op de gemaak te opmerkingen, zeide de voorzit ter, dat tenslotte ieder beleid ge richt dient te zijn op het maken van een sluitende begroting. „We zouden veel meer willen doen", al dus de voorzitter, „maar de finan ciële verhoudingswet moeten wij in de gaten houden. Het rijk is nu eenmaal niet bereid omstandighe den te scheppen waaronder wij on ze buishouding op gewenste manier kunnen voeren.". De regering zou daartoe of de belastingen moeten verhogen of op andere uitgaven bezuinigen, maar tot deze ver schuiving heeft de minister van binnenlandse zaken, blijkens de behandeling van de financiële ver houdingswet, niet kunnen beslui ten. Zodoende moeten wij onze be wegingen houden in een nauw fi- nanciëel keurslijf, aldus mr. Dijck- meester, een keurslijf dat in de toekomst nog nauwer zal worden. Het streven van het college echter is *t durend op gericht goede ar gumenten aan te voeren om ver hogingen los te krijgen, nu en ook in de toekomst. Er zijn vele en ur gente argumenten, die daarvoor pleiten. De scholen Spr. erkende dat. de lagere scho len, zowel de o.l.-school als de bij zondere school in 't Vrije ernstige gebreken vertonen. Het gaat eigen lijk niet aan nog in dergelijke ge bouwen les te geven, maar bij de toedeling van schoollokaliteiten voor geheel Zeeland, kreeg de pro vincie er slechts 10. Dat is minder dan één nieuwe school. Een moei lijkheid is dat men geneigd is met dure reparaties aan deze twee scholen nog maar wat te wachten, want het is „goed geld gooien naar slechte scholen". De voorzitter moest erkennen dat de slechte woningsituatie een rem mende invloed heeft op de indus trialisatie. Het saneringsplan is nu in een vergevorderd stadium ge komen. De provinciale commissie van publieke werken uit de raad, voor het uitbreidingsplan en de commissie van publieke werken uit de raad, hebben aan het plan hun principiële goedkeuring gehecht, maar het wonderlijke is, dat voor een saneringsplan feitelijk geen ju risprudentie bestaat. Er zijn veel verschillen van ge meente tot gemeente en er is op dit punt wennig zekerheid. Op de eerstkomende vergadering(en) zul len echter nadere mededelingen over het plan volgen. De tervie- sielegging zal dus niet lang meer op zich laten wachten. Het college betreurt het dat -bij de uitvoering van Malta de straat verlichting is achtergebleven. Wij hopen, aldus spr., dat zulks bij de uitbreiding niet meer gebeuren zal Centrale slachtplaats Ten aanzien van de centrale slachtplaats is het college - blij kens een enquête - niet tot de overtuiging kunnen komen dat alle slagers hiervan gecharmeerd zijn, Het college staat gunstig tegenover een dergelijke slachtplaats en het zou ook een goede oplossing zijn voor de Hem-sanering. Voor een centrale slachtplaats i9 echter een eerste vereiste dat alle slagers er gebruik van maken en die over tuiging bestaat voorshands niet. Er is weinig subsidie in uitzicht ge steld voor V.V.V., maar dezelfde procedure m.b.t. deze subsidie kan gevolgd als dit jaar, zodat het sub sidie mogelijk ook in 1962 kan worden opgetrokken tot f 1600,-. De mogelijkheid van de aanschaf van rookmaskers en het gebruik daarvan (er schijnen er twee te zijn) zal worden onderzocht. Het Oosterschelde-brugplan wordt door het college toegejuicht en in de Economische Statistische Berich ten heeft de gemeente een adver tentie geplaatst, waarin voor het brugplan wordt gepleit. Spr. vond de voetgangerstunnel aan de Schuurbeque Boeijestraat ook niet groot, maar een bijko mend voordeeltje is wel dat de schooljeugd veilig het sportveld door deze tunnel zal kunnen be reiken. Zierikzee trouwens heeft hard gevochten voor een andere oplossing. Waarheen met bouw? Woningwetwoningen bouwen zon der zich te storen aan de curve- prijs ls niet mogelijk, maar men vraagt zich wel af waar het heen moet met de woningbouw en hoe die moet worden verwezenlijkt. Een gedeelte te bouwen woningen overnemen in eigen gemeentebe- heer is voor de premiewoningen niet mogelijk .Het is onjuist dat „Beter Wonen" geweigerd zou hebben de woningen te bouwen. Was zulks wel het geval geweest dan zou de gemeente de woningen in eigen beheer hebben kunnen houden. Wat betreft de zwaaikom hebben de waterstaatkundigen de toekom stige situatie - na uitvoering van het Deltaplan - ingecalculeerd in hun beschouwingen en spr. vond dit toch niet geheel onbillijk, al heeft het op de uitvoering der plannen vertragend gewerkt. In overleg met Rijkswaterstaat zal getracht worden de zwaaikom en andere infrastructurele werken in voorbereiding te krijgen. Ten aanzien van een sporthal wilde spr. de suggestie tot contact opneming met de Ned. Sportfede ratie overnemen en tevens zien of mogelijk bestaande gebouwen in te richten zijn tot een dergelijke hal. De aanleg van een sintelbaan noemde de voorzitter een belang rijke desideratum, maar hij schuw de toch voor de financiering pro vinciale en eilandelijke subsidies te halveren. Een en ander grijpt in elkaar, want provinciale auto riteiten hebben op de aanleg toch ook weer hun fiat te geven. Spr. was enthousiast over de buiten landse contacten en bestreed de mening dat de taal een al te grote belemmering zou zijn, om te ko men tot belangrijke uitwisselin gen. Vooral het zien hoe het in het buitenland gaat en wordt gedaan is belangrijk. De zomeravondfeesten Spr. hoopte dat V.V.V. er in zal slagen de zomeravondfeésten weer in te voeren. Mocht zulks misluk ken, dan ware te overwegen de oude Z.O.V. „van stal te halen" en de leden te verzoeken het nog eens te doen. Spr. bestreed dat met het oog op de toekomstige ontwikke ling, een jachthaven alleen be paalde gepriviligeerde klassen van de maatschappij ten goede zou komen. Voor een haven aan de Oosterschelde ligt dit bepaald an ders, meende hij, omdat er nu een maal een recreatieve verschuiving plaats vindt naar de waterkant, naarmate het elders voller wordt. De Oosterschelde is één der mooiste Europese wateren en Zie rikzee is gunstig gelegen en ge makkelijk bereikbaar, zodat een jachthaven hier beslist wel past en in het algemeen belangrijk moet worden geacht. Spr. stemde in met de wensen van de heer Doeleman, inzonder heid wat betreft de schuttingen en bleek niet ongenegen de vorming van een Zierikzeese aannemers maatschappij te helpen bevorderen De woonruimteverdeling Speciaal wethouder Koevoets ging hierna in op de door mr. Keu ning gemaakte opmerkingen in zake de woonruimteverdeling. Hij verzocht opmerker de nieuwe gang van zaken bij de woonruimtever deling te willen zien als een prak tische maatregel in verband met de weinige woningen. Aan elke toewijzing gaat contact vooraf met de voorzitter van de Woonruimte commissie en „Beter Wonen". Spr. wees er op, dat ook t.a.v. woningen in de betere klassen (vrije sector bouw en premiebouw) behoeften bestaan en 't onaangename feit doet zich nog voor, dat een groot per centage Woningwetwoningen bezet door bewoners die (voor een ander een groter type woning) een veel hogere huur zouden kunnen betalen. In aanmerking dient ook geno men het feit, da tde toewijzing van woningen voor Zierikzee bijzonder gering zijn, terwijl het aantal aan vragen groot is. Er zijn 264 ge gadigden voor woningen. Deze zijn te verdelen in een vijf tal tal categorieën, t.w.: 95 i.v.m. voorgenomen vestiging; 81 met ge wenste woningruil; 32 i.v.m. krot en berakkenopruiming; 46 i.v.m. huwelijk en 10 i.v.m. ongewenste samenwoning. Bij de verdeling is het alternatief genomen, dat be paalde categorieën huizen vrij zijn, waarbij is uitgegaan van een huur- hoogte van f 65,- en meer. Ten tijde van de invoering der maat regel was gehoopt dat de premie- bouw zou zijn gerealiseerd en ge dacht was toen aan een proef periode. Of er aanleiding is de verleende vrijheid terug te nemen, ls een zaak, die spr. aan de orde zal stellen in de voltallige Woon ruimtecommissie. Een benauwende zaak Wethouder Verheijen onderstreep te weliswaar de dringende nood zaak van nieuwbouw van scholen, maar het zal niet eenvoudig zijn deze te realiseren. Tien lokalen voor een provincie is natuurlijk weinig, maar ook in andere delen des lands zijn de toewijzingen schaars. Het is hier misschien even ongunstig als elders. Spr. prees de samenwerking tussen openbaar en bijzonder lager onderwijs, inzon derheid zo het zich t.a.v. de u.l.o.- scholen manifesteert. Niet minder netelig is de wo ningaffaire. Voor „doorstroming" moeten vijftig woningen worden gebouwd, maar Smit Bolnes bij voorbeeld is nog niet content met het aantal huizen en gepoogd wordt er meer te krijgen. Spr. achtte thans het moment geschikt, nu immers hier een nieuw bedrijf staat, voor woningen bij G.S. aan te kloppen. Binnen het kader van het saneringsplan gaat het pro bleem spelen van de vervangende woonruimte. Deze zaak benauwt spr .en komt het in de toekomst al tot bouw, dan zijn huren van f 16,- per week niet opbrengbaar voor de huur ders. Spr. Is bang dat het met de woningpositie in de toekomst mis loopt. Ten aanzien van het prof. Zee man-lyceum zeide spr., hiermede zeer blij te zijn. Hij hoopte dan ook dat de plannen voor het stich ten van een streeklyceum elders (op Goeree werd -bedoeld, Red.), niet zullen lukken. Wat betreft een gymnastieklokaal i9 het naïef te denken aan een eenvoudige oplos sing. Spr. is blij dat de Volkskre dietbank goed gegokt heeft met de uitbreiding tot andere gemeenten dan Zierikzee. De administratie van de Centrale Werkplaats geschiedt bij de Dienst voor Maatschappelijke Zorg. Er zijn daar moeilijkheden ontstaan wegens vertrek van de administra teur en de ziekte van een ander personeelslid, zodat de zaak moest worden „ge-runned" met twee man. Gelukkig sprong het secre tariepersoneei bij om de zaak drij vende te houden. T.a.v. de woningaffaire en met name wat betreft de positie van de woningbouwvereniging (in casu „Beter Wonen") merkte spr. op, dat het niet aangaat een dergelijke vereniging te degraderen tot een exclusief administratief apparaat. Men moet wel bedenken dat de woningbouwvereniging destijds is opgericht uit nood, d.w.z. uit de woningnood -der leden. Het is der halve billijk, dat de woningbouw vereniging iets te zeggen heeft over de woningen en er niet louter is om de rommel op te ruimen. Ten aanzien van de woningverde ling heeft de gemeente het heft in handen, maar de woningbouwver eniging moet baas zijn in eigen huis, zo meende hij. Afsluiting debat Bij de replieken merkte mr. Keu ning nog op, dat hij het woord woonruimtecommissie niet in de mond heeft genomen. Het ging hem niet over inschakeling van de woonruimtecommissie bij toewij- znig van huizen. Deze zaak heeft hij al eerder ter sprake gebracht. Het ging hem ditmaal uitsluitend over de vrijheid van de f 65-wo- ningen. Ter afronding van het debat bracht de voorzitter dank aan het personeel voor de samenstelling der begroting, uit naam van b en w. minus de secretaris). Spr. wil de onderstrepen dat het personeel voor zijn taak is berekend en dat het ter secretarie plezierig werken is. De voorzitter stelde hierna hoofdstuksgewijze behandeling van begroting voor. In verband met het veel ruimte vergende verslag, mogen wil voor het kortere nog resterende verslag hiervan, uitzon- deringsgewijs verwijzen naar het nummer van vrijdag a.s. Nationalisten uit Goa hebben in Bombay een „overwinningsmars" ge houden, waarbij lof werd toegezwaaid aan de Indiase troepen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1961 | | pagina 9