LIEFDE Gemeenteraad Duiveland accoord met voorlopig verbouwingsplan gemeentehuis Overeenstemming in Kitona (Kongo) STAD EN PROVINCIE „Een dode bekent" BAL NA SUCCESJES Kerst- aaiibiediiigen D. JOPPE DE WRAAK VAN GRIJZE BEER Ingezonden mededeling Belangrijk nieuws voor u, mevrouw! nu micro-fijn poeder mee*, xé u nep neet/peé/e ven Uw vertrouwde SB stijfsel is totaal vernieuwd mevrouw. SB is nu... zacht micro-fijn poeder. Om mooier te stijven met minder moeite. Ga het zelf ontdekken. Ook u zult enthousiast zijn. yy ^leett*/ '/pet/ Het micro-fijn poeder van SB lost volkomen glad en gaaf op. Daardoor r> dringt het gelijkmatig en diep in het weefsel. SB-fijnstijfsel lost ook zeer snel op. Geen klonten, geen plakken aan de bout. En... door zijn micro* fijne poeder maakt SB uw goed prach tig glanzend. voor licht en zwaar stijven. Prinses Irene (bij kerstfeest militairen SCHALKHAAR, 20-12. Ruim 800 militairen van het dertiende bataljon van hef garderegiment fuseliers „Prinses Irene" hebben in de Westenbergkazerne in Schalkhaar samen met H.K.H. Prinses Irene Kerstfeest gevierd. Een intiem feest, dat zijn hoogte punt vond in het voorlezen van het Kerstevangelie door de prinses, die met heldere stem de geboorte van het Christuskind verhaalde, zoals die staat beschreven in Lucas 2, 121. De prinses was gekleed in een tomatenrode robe Veerdienst V1 issiugen-Breskens had vertraging VLISSINGEN, 20-12. De' Provin- ciale Stoombootdiensten in Zeeland hebben woensdagavond de dienst Vlissingen-Breskens tijdelijk moe ten staken. Om tien voor acht is de grote veerboot „Prinses Bea trix" uitgevallen omdat zich een defect voordeed aan de stuurin richting. Na twee uur zijn technici van de stoombootdienst er in ge slaagd het defect te herstellen. Om tien voor tien kon de „Prinses Beatrix" weer worden ingezet. Zo nodig zal een extra vaart gemaakt worden om de ontstane achter stand weg te werken. I ADVERTENTIE Crediet voor plan dorpsuitbreiding Ouwerkerk OOSTERLAND, 20-12. De raad van Duiveland vergaderde woens dagavond in het raadhuis te Oos- terland onder leiding van burge meester A. A. van Eeten. Afwe zig waren wethouder Stoutjesdijk en de heer Zwaai. De voorzitter opende de vergadering met ambts gebed. Een aantal goedkeuringen op In vorige vergaderingen genomen raadsbesluiten door Ged. Staten, voorkomende in „Ingezonden stuk ken" worden voor kennisgeving aangenomen, o.m. goedkeuring op het raadsbesluit van 28 juli 1961 betreffende verhuur van de wo ning Molenweg 59 te Oosterland voor een bedrag van f 810,- per jaar. Verder verlenen van mach tiging tot het bouwen van een wo ning voor de gemeente-secretaris te Nieuwerkerk en goedkeuring voor de aankoop van gronden van de heren P. D. Vijverberg en J. Romeijn te Ouwerkerk, zomede voor de aankoop van het toren uurwerk met luidklok te Sirjans- land. De heer van Dienst bracht ver slag uit van een door hem bijge woonde vergadering van de Cen trale Werkplaats te Zlerikzee. Mededeling volgde dat de heer de Vlieger te Zierlkzee als admini strateur van de Centrale Werk plaats Is benoemd en dat de archi tect Wesselo te Bussum van de heer Argelo zal overnemen de voorbereidingswerkzaamheden en plannen voor een nieuw gebouw voor genoemde werkplaats. De aankoop c.qq. ruiling van grond te Ouwerkerk kon de algemene goed keuring van de raad wegdragen. Vaststelling gemeenterekeninen Verder volgde vaststelling rechts positieregelingen en een voorlopige vaststelling van diverse gemeente- rekeningen. De heer J. A. van Nieuwenhuize (v.v.d.) bracht namens de commis sie van onderzoek rapport uit hier over en deelde mede dat alles in orde Is bevonden. De voorzitter 2ei verheugd te zijn hierover en bracht dank aan de gemeente-sec retaris en het personeel van de secretarie, die het hebben bestaan dit uitgebreide werk nog voor de jaarwisseling voor elkaar te krij gen. Aan de afwikkeling der oude rekeningen van de voormalige ge meenten was veel werk te verrich ten- Hierna volgde vaststelling elfde wijziging op de gemeente-begro ting voor 1961. Betreffende het voorstel tot ver bouwing van het gemeentehals aan de Ring te Nieuwerkerk deel de voorzitter mede. dat een voor lopig plan. gemaakt door het ar chitectenbureau Irs. Rothuizen en 't Hooft ter tafel kan worden ge bracht. Spr. hoopte dat dit plan algemene goedkeuring zou genie ten opdat er met het werk kan worden opgeschoten. De diverse aannemers hebben het momenteel niet druk en zul len blij zijn als er weer een kar wei komt. Met de rijksbijdrage zal het wel in orde komen, want voor een verbouwing gaat dit vlotter als voor nieuwbouw. De indeling Op de begane grond van het nieuwe gemeentehuis is geprojec teerd: een kamer voor de burge meester en b. en w., één voor de ontvanger en voor de secretaris. Verder een vertrek voor de bode en een keuken, een ruime hal, kluis en secretariekamer. Verder de kamer voor financiën, garde robe en toiletten. Op de boven verdieping komt de raadszaal, commissiekamer en een. vertrek voor gemeentewerken met kast voor kadaster etc. De zeer globale kosten worden geschat op 125.000,- Door de architect is echter gecon stateerd dat de acoustiek van het gebouw niet aan de te stellen eisen voldoet en wanneer hier de nodige voorzieningen zullen moeten wor den getroffen, door b.v. andere vloerbedekking, plafonering enz., de kosten aanmerkelijk hoger zul len komen, mogelijk wel 50 procent Over het algemeen kon men het onderhavige plan wel goed vinden, al vond de heer van Nieuwenhuize het wel jammer dat de kluis ver plaatst zal moeten worden, daar dit weer grotere kosten meebrengt Voor een goede indeling kan dit echter niet anders. „Met pijn" zal de heer Bakker (arb.) het plan van b. en w .steunen, omdat hij, nu de Oosterlanders het pleit ver loren hebben, niet wil tegenwer ken. De heren Bolle en Boogert, (belden s.g.p.), konden echter niet met het plan meegaan en wilden geacht worden te hebben tegenge stemd. Omdat de grootste meerderheid vóór het plan was, werd aan b. en w. machtiging verleend verder te werken. Voor de aanbesteding ech ter in zicht komt wil de voorzitter nog het definitieve plan ln een daartoe te beleggen vergadering bespreken. Besloten werd de mees te spoed te betrachten, ofschoon de winter vermoedelijk wel een eind verstreken zal zijn eer de aanbesteding zal kunnen worden gehouden. Accoord werd verder gegaan b. en w. machtiging te verlenen een lening groot f 200.000,- aan te gaan bij de Bank voor Nederlandse Ge meenten. Voor een woning ln de Stekelstraat te Nieuwerkerk is een koper op komen dagen die er f 500 voor wil .betalen, teneinde dit woonhuis te verbouwen. Dit werd goedgevonden. Een crediet groot f 3000,- werd gevoteerd voor de plannenmaking van de dorpsuitbreiding te Ouwer kerk. Nu het streekplan van het eiland ter beoordeling aan de raad is voorgelegd, werd besloten de heren Overbeeke (prot.-chr.), Bolle (s.g.p.), Bakker (arb.) en Romeijn (v.v.d.) hiervoor aan te stellen als commissie in deze. De rondvraag Bij de rondvraag deelde de heer van Dienst mee, dat hij gaarne zou willen worden ontslagen als be heerder voor de gemeente over de tuingronden te Nieuwerkerk. Hij zag dit meer als een taak voor b. en w. Wanneer dan de huurders klachten hebben kunnen ze zich wenden naar de secretarie. De voorzitter zal dit ontslag in willigen en dankte de heer Van Dienst voor zijn jarenlange werk zaamheden in deze betrekking. Verder wees dezelfde spreker op het ontbreken van een lichtpunt bij de bejaarden woningen te Nieu werkerk, waarop de voorzitter me dedeelde, dat dit weer zal worden aangebracht. Verder vroeg hij of men, wanneer men een woning te Nieuwerkerk koopt, hier zonder meer ln zal mogen gaan wonen, zoals dit te Nieuwerkerk altijd mogelijk was. De voorzitter betwijfelde dit, doch zal de zaak bezien. De heer Romeijn wees op de toenemende rattenplaag en vroeg in deze voor- SPORT SCHAKEN Zicrikzeeschc Schaakvereniging Van de op dinsdagavond gehou den wedstrijden van de onderlinge competitie van deZierikzeesche Schaakvereniging zijn de uitslagen als volgt: A. J. Scheele-J. Huijsman 1-0; P. Nauta-H. E. S. Sinck 0-1; J. Huijsman-C. v. Overbcke 0-1; J. Bevelander-C. Nolet 0-1; R. Hune- man-P. C. Tak 0-1; O. E. Vlees- houwer-R. P. Hogerheijde 1-0. ziening. De heer Overbeeke zag gaarne een eilandelijke samenwer king in deze, omdat er in de pol ders veel ratten worden geconsta teerd. Dit zal onder ogen worden gezien. De heer Bolle wees op de haag die op het sportterrein „De Saele" parallel loopt met de Sint Joostdijk .Hij zou deze flink ge snoeid willen zien. Ook dit zal be keken worden. Tenslotte wenste de voorzitter de leden een geze gende uitgang uit het oude jaar en een voorspoedig nieuwjaar. Moge de samenwerking in 1962 weer alleszins vruchtbaar zijn tot heil onzer gemeente. „U en Uw ge zinnen prettige feestdagen", aldus de burgemeester. Als oudste raadslid dankte de heer van Dienst (arb.) de voorzitter hartelijk voorzijn goede wensen en vriendelijke woorden en wenste ook hem en zijn echtgenote alle goeds toe in de nieuwe tijdkring. Goa, Nieuw Guinea, Kongo, alles goed en wel, maar de liefde gaat door, ook op Schouwen-Dulveland, zij het kennelijk niet altijd zonder strubbelingen. Dit laatste blijkens een brief, die Eilandman kreeg van een ellandschone. Het lieve kind is danig overstuur en vraagt om een „stukje". Hoewel de traditionele gang van zaken zou zijn, de kreet schielijk door te zenden naar de damesbladen, als „geval" voor het ontsporingsrubriekje, is het mis schien toch wel goed de zaak „on der ons" te houden. Het geval is zo oud als de pyramide van Cheops, maar nog altijd actueel Hier is het: Lief kind ziet ,Jiaar Koen", wordt verliefd en aan Koen's kant zit het ook snor. Niets in de weg dus. Maar de pa en de ma van het meisje kunnen de char mes van Koen niet afkijken, zijn dus niet enthousiast en houden het (lieve) kind binnen. Sinds de dagen van de schone Helena is er in het vrouwelijk gemoed niets veranderd en het meisje breekt dus uit op geschikte momenten en ontmoet haar beminde. „Dritte im Bunde" is een „vriendin", die mogelijk Koen zelf leuk vindt en een ietsje aangestoken door het addertje van de jaloezie. De vriendin let scherp op, ontdekt bij tijd en wijle de praktische romance en vertelt het vlug over aan de pa van het ver liefde meisje. De pa patrouilleert - als gevolg van deze tip - in de om geving bij wijze van schildivacht. Gegeven de situatie schrijft het meisje: „Volgens mij kunnen ouders de liefde niet tegen hou den" en dan bij wijze van laat St. Nicolaasrijm: „huisarrest is de p en^aloezie doet de rest!" „What about this letter", zouden de'Engelsen zeggen: „wat moet je nu 'met zo'n brief?" Zanglessen vrienden! Een der weinige oplossingen. Koen moet zich gaan scholen en het bij het I huis van zijn beminde er een keer zuidelijk toe laten gaan, als 't kan met begeleiding. Hij moet een war me bariton ontwikkelen en zo rond elf uur 's avonds een gloedwarm „O mia bella" opzenden naar de vrouw van zijn hart. Tien tegen één dat de pa en ma het ook horen en men weet het, als het woord zwijgt, neemt de muziek het thema over. Allicht dat er ergens een week plekje ontstaat, vooral zo te gen kerstmis. Mislukt dit vokale plan, dan moet paps overrompeld. Op een uitgebalanceerd moment moet de dochter nog eens - zoals vroeger - op pa's knie neerstrijken, hem door zijn weerbarstige krullen aaien en hem in het oor fluisteren: „toe jxipa, U bent toch vroeger ook jong geweest?" Faalt ook dat - maar het kom niet - dan uitzien naar een oplossing op lange termijn! Moei lijk? Ja, maar het kan als Cupido's pijl maar diep zit! EILANDMAN. Ingezonden mededeling KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Kerkwerve-Seroos- kerke; W. v. d. Hoek, voorheen zendingspredikant, wonende te Al phen aan de Rijn. Chr. Geref. Kerken Beroepen te Gorinchem: M. v. d. Klis, Zlerikzee. LAATSTE NIEUWS LEOPOLDSTAD, 21-12. Volgens betrouwbare bronnen in Leopold- stad zouden de premier van de centrale Kongolese regering, Adoe- la en de Katangaanse president Tsjombe donderdagochtend by hun besprekingen in Kitona overeen zijn gekomen afscheiding van Ka- tanga te beëindigen en de eenheid van Kongo te herstellen. Koninklijk Paar in vergadering Raad van State DEN HAAG. 20-12. Tegen drie uur woensdagmiddag arriveerden H.M. de Koningin en Z.K.H. Prins Bernhard op het Binnenhof in Den Haag, ten einde hun hoge belang stelling te tonen voor de plechtige herdenking van het honderdjarig bestaan van de Wet op <Je Raad van State, ter gelegenheid waar van ons hoogste staatscollege een bijzondere vergadering hield. De ze vergadering werd door H.M. de Koningin, die krachtens de Grondwet voorzitster van de Raad Is, gepresideerd. Het laatst had H.M. de bijzondere vergadering van 17 februari 1956 gepresideerd, toen prinses Beatrix van rechts wege zitting in de Raad gekregen had en geïnstalleerd werd. BROUWERSHAVEN Kinderkerstzang in Ger. kerk Met de kinderen van de chr. school vindt op zaterdagavond 23" december a.s. kerstzingen plaats in de gereformeerde kerk aan de ha ven. Het orgel zal bespeeld worden dóór de heer C. Dalebout. De lei ding van de zang heeft de heer M. P. F. Haak (7.30). Dit toneelspel wordt voor u gebracht door de toneelvereniging „Ellemeet" te Ellemeet in café Van der Have KOMT U OOK a.s. zaterdag 23 december, aan vang 7.15 uur. Plaatsbespreken van 3-4 uur aan de zaal. Te koop: Zes slachtkonijnen. M. Saman, St. Jacobstraat 15, Zierikzee. Kerstbomen in alle maten, vanaf f 2,- Bloemisterij Jon ker, Haamstede. Tel. 383, Zware slachtkippen. ,M. Stuik, Hoge weg 1, Sirjansland, tel. 01114-425. Met de kerstdagen: versé pa ling, dik en dun. Vishandel W. K. Schot. Tel. 2374. Alle soorten pootaardappelen, ook zeer vroege, 64 cent per kilo. Jac. v. d. Ouden, Noord- dijk 29, Bruinisse. Zeven kalkoenen bij J. Blom, Kloosterweg, Schuddebeurs. - Tel. 2908, Zierikzee. Te koop gevraagd: In goede staat zijnde sjoelbak. De Feyfer, Wallenweegje la, Renesse, tel. 01116-354. Kalfkoe. M. G. de Glopper, Burgh. Personeel gevraagd: Met mei arbeider-tractor chauffeur. P. M. Priemis te Noordwelle. Net meisje, door mevrouw C. van der Vliet, Touwbaan 5, Zierikzee. Met april of mei tractorchauf feur of arbeider. C. M. van Staalen, Dreischor. Albert Heijn N.V. vraagt nette verkoopster 16-18 jaar. Wij bieden u een prettige werk kring met gunstige arbeids voorwaarden, o.a. naast de wekelijkse vrije middag één extra vrije dag per 14 dagen, afwisselend op maandag en zaterdag; bedrijfskleding in bruikleen; vergoeding van eventuele reiskosten. Voor na dere inlichtingen kunt u zich wenden tot de bedrijfsleider van ons filiaal, Appelmarkt 20, Zierikzee. Te huur: Luxe auto's, a.r. verzekerd. Telefoon (01114) 518. Diversen: Zaterdag 23 december: Potspel om wild in café „De drie scha pen" te Dreischor. Steeds verkrijgbaar: gebraden haantjes f 3,75 en half gebra den haantjes f 2,-. Cafétaria P. Gast, Havenplein 26, Zie rikzee. Mestrieken, stalschoppen, bie- tenloofvorken, koestaartbin ders, stalbinders, stalbanden, -kettingen en -bezems. Fa. J. D. de Korte «Sc Zn„ tel. 227, Bruinisse. Een „Komeet" kolenradiator verhoogt de sfeer in uw wo ning! Voordelig, zuinig en ge schikt voor nootjes 5. In voor raad'bij: Fa. J. D. de Korte Zn., tel. 227, Bruinisse. Histormat muurverf, water vast en op alle soorten wand- bedekking aan te brengen „Verf en Kleur", Meelstraat 40, Zierikzee. Tafelamandelen 100 gr. 0,65 Walnoten 250 gr. 0,75 Hazelnoten 250 gr. 0,65 Verse pinda's 250 gr. 0,70 Gem. gepelde noten 100 gr. 0,95 Literblik ananas 1,36 Literblik perziken 1, Literblik mandarijnen 0,85 Kersen met pit per pot 0,95 Kersen zonder pit per pot 1,25 De lekkerste kaas voor blokjes Boeren-volvet 250 gr. 0,90 Borrel worstjes per pot 0,78 Kaasdomino's 1,25 Martini Vermouth 6,95 Saranto Vermouth 2,85 Rode Bordeaux 4,25 Witte en rode vruchten wijn 0,98 Hero dranken p. fles vanaf 0,27 Heineke» en Amstel bier Zalm per blik 1,05 Tonijn per blik 0,89 Champignons 0,90, 0,70 Diepvries kip diverse prijzen Extra kerstreclame: B\j aankoop van f 5,boodschappen 500 gr. volvette KAAS voor één gulden Tweede kerstdag geopend van 9.00 tot 12.00 uur Kruideniersbedrijf Poststr. 31, Zierikzee, tel. 2067 Verzilveren van landbouw- vakantiebonnen tot f 60,- bij B. J. Stoel, Weeldeweg, Burgh. Heugafelt(vilt-tapijt), in alle kleuren uit voorraad leverbaar bij Deurloo, woninginrichting, Zierikzee. Fruitkwekers! Beschermt uw bomen tegen hazen- en konij nenvraat met „Arbinol". - W. van Sluijs, tel. 437, Haamstede. Bedkruiken, warmwaterzak- ken. H. J. Bax, Havenplein, 2, Zierikzee. Vuurwerk. H. J. Bax, Haven plein 2, Zlerikzee, tel. 2778. De juiste ketting voor uw kerst japon vindt u weer bij Mol, Nieuwe Boogerdstraat 27 Zierikzee Vraagt voor u gaat schilderen of behangen advies voor kleur en werkwijze. Alles op het gebied van verf en behang. Mol .Nieuwe Boogerdstraat 27 Zierikzee. Weer ontvangen plastic bouw- modellen vanaf 95 ct. - Mol Nieuwe Boogerdstraat 27. Zie rikzee. Krediet tot f 4.000,voor aan koop meubelen, woningtextiel. Vraagt gratis folder. Discrete behandeling en zeer lage af lossingen. Postbus 1083, Rot terdam. Verloren: Portemonnaie met inhoud. Tegen beloning terug te be zorgen bij: Capelweg 24 te Renesse. RENESSE Ingebruikstelling diepvrieskluis Op zaterdag 23 december a.s. vindt de officiële ingebruikstelling plaats van de diepvrieskluis, in het voormalige gemeentehuis. B Het overleg tussen president Kennedy en de Britse eerste mi nister MacMillaii zal, volgens het oorspronkelijke plan, donderdag op de Bermuda-eilanden beginnen, al dus een mededeling van Kennedy's secretaris voor perszaken, Salinger. 9. Het is eon -Verbeten teleurgesteld viertal, dat even later be pakt en bezakt het Osagendorp verlaat. „Jullie zult er nog spijt vón krijgen, dat- jé ons er uitjaagt!"'schreeuwt Tim nijdig tot de, Indianen, die zWijgend hürt vertrek gadeslaan. „Jullie met je gekke bijgeloof aan riviergeesten 1" Aram glimlacht als hij ziet dat Presto het oude musket bij zich heeft. „Wat dacht je daarmee te begin nen?" vraagt hij mat, „we hebben immers geen kruit". „Dat musket is van ons cn ik laat het niet achter bij die ondankbare schurken", valt Presto fel uit. „Ondankbaar zijn ze niet", zegt Aram peinzend, „wij kunnen ons nu eenmaal hun gedachtenwereld niet indenken ze zijn doodsbang van hun zogenaamde riviergeesten Ze stappen in de kano, die Wanata hen heeft aangeboden en paddelen stroomopwaarts. Vanaf een hoge heuvel staart Wanata hen zwijgend na. En die nacht staat in de uitgestrekte wouden van Labrador een kleine tent, het enige tehuis voor Aram en zijn vrienden

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1961 | | pagina 3