Ambtenaren ABONNEERT 0 OP DIT BLAD Amerikaanse ijsrevue Slijterij-wijnhandel J. van der Valk IS MIXEN MANNENWERK? STAD EN PROVINCIE Per touringcar (bij voldoende deelname) zaterdag 30 december 1961 en zaterdag 6 januari 1962 naar de grootste nieuwste te Rotterdam (middagvoorstelling) Prijs f 12,per persoon (plaatskaarten Inbegrepen) Wij verzoeken de deelnemers zich zo spoedig mogelijk op te geven voor het bespreken van de plaatskaarten Deelnemers worden opgehaald en teruggebracht (De reis wordt gemaakt met een verwarmde toeringcar!) De ondernemer: C. H. VAN OEVEREN Telefoon 2319 en 2597 ZIERIKZEE Lovert Uw aan meldings sparen met premie formulier In bij de NUTSSPAARBANK - ZIERIKZEE Eet thuis... alsof V uit bentl •fe Heerlijke kip! Kalkoen Wat drinkt men daarbij? Een lichte rode Bordeaux f 4, Een lichte rode Bourgognef 4,95 Een Beaujolais Grand Reserve A.C. f 5,40 Een Ch&teau neuf du Pape f 5,95 Een Beaujolais Supérieures f 3,90 Smakelijk eten en prosit! 't Vrije 30 Telefoon (OHIO) 2972 Zierikzee Van woensdag 20 december tot zaterdag 23 december geopend tot 's avonds 9-uur IT IT MKft YOU Niet altijd, zegt de gastvrouw, ik mix ook graag. Vooral niet Seven-Up. Dat is gemakkelijk en altijd geslaagd! Tinkelend'gaat eerst het ijs de glazen in. Wat wensen de heren, een scheut cognac, jonge of oude jenever? En u mevrouw, bessenjenever? Goed zo: sprankelende Seven-Up er bij de glazen hoogeven klinkencheerio op de zorgzame gastvrouw. Op de fijnste longdrinks: niet pure, verfrissende kristalheldere Seven-Up! WZ. i - PREDIKBEURTEN voor zondag 24 december Ned. Herv. Kerk Zierikzee: Grote Kerk: 9.30 uur ds. Assendorp. Gasthuiskerk: 10 uur ds. Bezemer, 7 uur Kerstzang- dienst Kerkwerve: 2.30 uur ds. van Liere, 11 uur zondagsschool. Serooskerke: 9.30 uur ds. Duvekot. Burgh: 10 uur ds. van Liere. Haamstede: 10 en 7 uur ds. Boer. Renesse: 9.30 uur ds. Don, 7 uur Interkerkelijke dienst. Noordwelle: 11 uur ds. Don. Eikerzee (Scharen- dljke): 10 uur ds. v. d. Ban, 7 uur interk. kerstzangdienst. Brouwers haven: 10 uur dhr. Malipaard. Zonnemalre: 11 uur ds. Duvekot (bed. H.D.). Noordgouwe: 10 uur vicaris Keiling. Dreischor: 10 uur ds. Duyvendak. Ouwerkerk: 11 uur ds. Assendorp. Nieuwerkerk: 10 uur ds. Groenewegen, 7 uur inter kerkelijke zangdienst. Oosterland: 10 uur ds. Westerhof, 6 uur ds. Groenewegen. Sirjansland: 2.30 uur ds. Westerhof. Brulnlsse: 10 en 5 uur ds. v. d. Sar. St.-Philipsland: 9.30 uur d9. Zwanenburg, 2.30 uur ds. Alblas. Lutherse Kerk Zierikzee: Geen dienst. Geref. Kerken Zierikzee: 10 en 5 uur d9. Haver kamp. Haamstede: 10 en 3 uur ds. Wentsel, 7 uur gez. kerstdienst in Herv. Kerk te Renesse. Scharen- djjke: 10 en 2.30 uur kand. C. van Noort, Rotterdam. Brouwershaven: 10 uur 2.30 uur ds. Wentsel. Zonnemalre: 10 uur ds. Huijser, 2.30 uur dr. Becker. Nieuwerkerk: 10 uur dr. Becker, 3 uur ds. Huij ser. Oosterland: 10.30 en 2.30 uur ds. A. G. v. d. Stoel, Bergen op Zoom. Brulnlsse: 9 uur ds. v. d. Stoel, 3 uur ds. W. Haverkamp. Anna Jacobapolder: 10 en 2.30 uur ds. Tiemersma. Geref. Kerken (vrijgemaakt) Brouwershaven: 10 uur en 2.30 uur leesdlenst. Chr. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10 en 6 uur ds. v. d. Kils Kerkwerve: 10 en 6 uur lecsdienst Haamstede: 10 uur godsdienstoefe ning, 3 uur leesdlenst. Nieuwer kerk: 10 uur leesdienst, 3 uur ds. v. d. Klis. Geref. Gemeenten Haamstede: 10 uur en 2.30 uur lees dienst. Nieuwerkerk: 10 en 3 uur leesdienst. Oosterland: 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. St.-Philipsland: 9.30, 2.30 en 6 uur leesdienst. Geref. Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10 uur, 2 uur en 6 uur leesdienst. Renesse: 10 uur en 2.30 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 9.45 uur en 3.30 uur leesdienst. Bruinis- se: 10 uur en 5 uur leesdienst. Oud Geref. Kerken Oosterland: 9.30 uur, 2 uur en 6 uur leesdienst. Bruinisse: 10.30 uur en 5 uur leesdienst. Sint Philips- land; 9.30 uur, 2.30 uur en 6 uur ds. Gebraad. Leger des Heils Zierikzee; 10 uur heiligingsdienst, 12 uur jeugdsamenkomst, 7.30 uur verlossingssamenkomst. Rooms-katholieke Kerk Zierikzee: Eucharistievieringen op zondag te 7.15 uur en 10 uur. In de week te 7.15 uur en 8 uur. Haamstede: Eucharistieviering te 9 uur. voor maandag 25 december (Eerste Kerstdag) Ned. Herv. Kerk Zierikzee: Grote Kerk: 10 uur ds. Bezemer (medewerking kerkkoor). Gasthuiskerk: 10 uur ds. Assen dorp. Kerkwerve: 10 uur dhr. Ma lipaard, 6 uur kerstfeestviering. Serooskerke: 11 uur vic. Keiling, 5.30 uur kerstfeest zondagsschool. Burgh: 10 uur ds. Don, 6.30 uur kerstfeest zondagsschool. Haam stede: 10 uur ds. Boer, 5 uur inter kerkelijke zangdienst. Renesse: 11 uur ds. van Liere (m.m.v. kerk koor), 5 uur kerstfeest zondags school. Noordwelle: 9.30 uur ds. van Liere. Elkerzec (Scharendjjke): 6 uur kerstfeest zondagsschool. Brouwershaven: 11 uur ds. v. d. Ban, 4 uur kerstfeest zondags school, o.l.v. ds. Duvekot. Zonne- maire: 10 uur ds. Duvekot, 6 uur kerstfeest zondagsschool. Noord- gouwe; 9.30 uur vic. Keiling, 6 uur kerstfeest zondagsschool. Dreischor 9.30 uur ds. Duijvendak, 7 uur kerstfeest zondagsschool. Ouwer kerk: 11 uur ds. Duijvendak, 6 uur kerstfeest zondagsschool. Nieuwer kerk: 10 uur ds. Westerhof. Oos terland: 10 uur ds. Groenewegen, 6.30 uur kerstwijding. Sirjansland: 2.30 uur ds. Bezemer. Bruinisse: 10 uur ds. v. d. Sar, 5 uur kerst zangdienst. St.-Philipsland: onbe kend. Lutherse Kerk Zierikzee: 10 uur ds. A. Mulder, doopsgez, em. pred. te Dordrecht. Gereformeerde Kerken Zierikzée: 10 en 5 uur ds. Tiemer sma. Haamstede: 10 uur ds. Boer- ma, 5 uur interkerkelijke zang dienst in Herv. Kerk Haamstede. Scharcndijke; 10 uur leesdienst, 2.30 uur ds. Boerma. Brouwersha ven: geen opgave ontvangen. Zon- ncmaire: 10 uur ds. Huijser. Nieu werkerk: 9 en 3 uur dr. Becker. Oosterland: 10.30 uur dr. Becker. Bruinisse: 9 uur ds. Huijser, 3 uur kerstzangdienst. Anna Jacobapol der: 10 en 2.30 uur ds .Haverkamp. Geref. Kerken (vrijgemaakt) Brouwershaven: 10 en 2.30 uur ds. Keizer. Chr. Geref. Kerken Zierikzee: 10 en 6 uur ds. v. d. Klis. Kerkwerve: 10 uur gods dienstoefening, 6 uur leesdienst. Haamstede: 10 uur leesdienst, 3 uur godsdienstoefening. Nieuwer kerk: gecombineerd met Zierikzee. Gereformeerde Gemeenten Nieuwerkerk: 10 en 3 uur lees dienst. Oosterland: 10 en 2.30 uur leesdienst. St.-Philipsland: 9.30, 2.30 en 6 uur leesdienst. Geref. Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10 en 2.30 uur leesdienst. Bruinisse: 10 en 5 uur leesdienst. Oud-Gereformeerde Kerken Oosterland: 9.30 en 2 uur leesdienst Bruinisse: 10.30 en 5 uur leesdienst St.-Phlllpsland: 9.30, 2.30 en 6 uur ds. Gebraad. Leger des Hells Zierikzee; 6 uur voormiddag kerst- wijdingsdienst, 4 uur n.m. jeugd- ralley (samenkomsten, onder lei ding van majoor W. S. Bakker te Amsterdam). Rooms-Katholieke Kerk Zierikzee: Nachtmis te 5.30 uur (twee Eucharistievieringen), 7.30 uur en 9.30 uur drie Eucharistie vieringen, 16.00 uur plechtig lof met feestpredikatie. Haamstede: Eucharistieviering te 9 uur. voor dinsdag 26 december (Tweede Kerstdag) Ned. Herv. Kerk Zierikzee: Grote Kerk: 5 uur kerstfeest zondagsschool. Noord welle: 6 uur kerstfeest zondags school. Nieuwerker: 6 uur kerst feest zondagsschool. Oosterland: 4 uur kerstfeest zondagsschool. Sirjansland: 6 uur kerstdienst zon dagsschool. Bruinisse: 4.30 uur uur kerstfeest zondagsschool Geref. Gemeenten St.-Philipsland: 9.30 uur leesdienst Oud-Gereformeerde Kerken St.-Philipsland: 9.30 uur ds. Ge braad. Leger des Heils Zierikzee; 10 uur zangdienst in het ziekenhuis, 3 uur kerstfeest zon dagsschool, 7.30 uur familie-kerst dienst. Rooms-katholieke Kerk Zierikzee: Eucharistievieringen als op zondag. Haamstede: Eucharistieviering als op zondag. ZIERIKZEE Kerstviering N.C.V.B. Woensdagavond hield de afdeling van de Ned. Christen Vrouwenbond haar jaarlijkse kprstwijdingsavond in het Ned. Herv. Verenigingsge bouw. De - druk bezochte - samenkomst werd geopend met gemeenschap pelijk zingen van Ps. 118 1 en 11, waarna de presidente, mevr. A. van Vloten-van Rijswijk, voorging in gebed en las Matth. 5 1-13. Naar aanleiding van het Schriftwoord „Zalig zij, die hongeren en dorsten naar de gerechtigheid, want zij zullen verzadigd worden" (Matth. 5 6) hield zij vervolgens een korte meditatie. In haar welkomstwoord betrok de presidente speciaal enige nieuwe leden en deed zij enkele mededelingen. De kerstliturgie (waarin ook samenzang) werd ver zorgd door de dames v. d. Ouden- Quant en Viergever-van Sluijs. Na de eerste pauze betrad het Recht. Herv. Kerkkoor het po dium, dat onder leiding van de di rigent, de heer L. Th. Fennema, een drietal kerstliederen zong. Met aandacht werd deze mooie zang be luisterd en koor en dirigent mogen ervan overtuigd zijn dat hun op treden ten zeerste gewaardeerd is. Hierna volgde voorlezen van een kerstverhaal, getiteld „Wellekome", geschreven door mevr. G. Seven- sma-Themmen, waarna gezamen lijk het kerstlied „Daar is uit 's werelds duistre wolken" werd gezongen. Na de 2e pauze zong een koortje uit de leden met orgelbegeleiding van mej. G. M. den Boer enkele liederen en declameerde mevr. G. v. d. Veen-de Vries een drietal kerstgedichten. Tot slot werd ge meenschappelijk staande gezongen „Ere zij God", waarna de presiden te eindigde met dankzegging. De volgende bijeenkomst is be paald op woensdag 17 januari a.s. en zal de jaarvergadering zijn, waarop o.a. de verkiezing van twee bestuursleden zal plaats hebben en enkele bekroonde films zullen wor den vertoond. De bietencampagne in Duiveland Gedurende de bietencampagne 1901 werden via de haven c.q. de weegbrug te Bruinisse verscheept in totaal 21.775.140 kg. suikerbieten. Hiervan waren 2.725.390 kg. be stemd voor de fabriek te Dintel- oord en 19.049.750 kg. voor de Com binatie Puttershoek-Centrale Sui ker Maatschappij. Vooral de laatste week was het zeer druk omdat men van de fa briek het aantal tonnen suikerbie ten dat in Duiveland was geoogst had onderschat. Men vei"scheepte in die week namelijk 4 miljoen 260 duizend kg. bieten. Het laatste schip dat bieten kwam laden was de Merwede uit Hardinxveld (244 ton) van schipper P. Egas. In to taal kwamen voor Puttershoek 44 schepen bieten laden. NOORDGOUWE Ouden van dagen vierden kerstfeest Tezamen met de leden van de vrouwenvereniging vierden de be jaarden van Noordgouwe het kerst feest. Op deze avond werd veel ge zongen, waarbij men in gedachten stil stond bij de geboorte van Christus. De leiding van het dames koor gerustte bij mevr. Kelling. Bij de uitvoering van de kerstliturgie had ds. Kelling de leiding, terwijl hij tussentijds op het orgel bege leidde. In de pauze werd getrac- teerd op warme chocolademelk en zelfgebakken cake. Na een medita tie brachten verschillende leden enkele kerstgedichten. Mej. van Oost las een zelfgemaakt gedicht voor, evenals de heer J. van Leeu wen. Een mooi verhaal werd gele zen door mevr. Kelling. Na een tweede tractatie las mevr. de Wit- Jannekoek een kort kerstverhaal voor, waarna de predikant besloot Pannekoek een kort kerstverhaal en dankgebed. Tevoren bracht hij dank aan allen, die hun medewer king verleenden bij de organisatie, inzonderheid de heer Goosen. We gens ziekte konden enkelen helaas deze intieme kerstbijeenkomst niet bijwonen. h Belangrijke troepenbewegingen zijn gesignaleerd op de Indonesi sche eilanden grenzend aan weste lijk Nleuw-Gulnea. n Een gerecht in Frankfort heefl dinsdagochtend een vooronderzoek ingesteld tegen 26 personen die be schuldigd worden van massamoord in het voormalige concentratie kamp Auschwitz. De helft van het aantal beschuldigden is in verze kerde bewaring. De algemene vergadering van de Verenigde Naties heeft woens dag eenstemmig een resolutie aan genomen waarbij een nieuwe ont wapeningscommissie wordt inge steld, die belast wordt met het onmiddellijk openen van onder handelingen voor een overeen komst tot algemene en algehele ontwapening onder internationale controle.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1961 | | pagina 14