Èi^M JOH. DE VRIES <y> KEURSLAGERS ®\s> DE VERDWENEN KASSIER f.\ (Sr VOOR KERSTMIS ROLLADE v.a. ROLLETTE 258 GROOT SOEPCOMPLET 178 vlees van de RAGOUTCOMPLET KUIKENS 500 81 245 KIPPEPOULET 108 DE KEURSLAGERS Veel Chinese vluchtelingen ZIEREKZEESCHE NIEUWSBODE maandag is december wei No. 19094 TW p/ö Havenplein - Zierikzee 500 gr. Zeer mals, met de be- O C O roemde R 17 gekruid. Mooie Rollade, niet te dik, Rund of Varkens, met volledig braad- recept. Voor kleinere gezinnen: Het fijne gevulde rollaadje Alleen bij de keurslager verkrijg baar. Met volledig braadrecept Geef een echte Slagerssoep van een 200 gr. poulet, 100 gr. ge hakt, pijp, soepmix voor witte kerstsoep en recept. Maak een heerlijke ragout met ons 300 gram Kalfsvlees HQO ragoutmix en recept ITO RPA AD Vers, diepgekoeld, met braadrecept 250 gr. Hapjes en delilcatessen VLEES-CROQUETTEN GEHAKTBALLEN u vindt nog veel meer heerlijks en aparts bij 3 voor 100 i <o/ö V ogelverenigiug Vogelvreugd" Koffiemolen ...iNo. 265 Patatsnijder No. 754 Afdruiprek No. 222 Aantal bonen 3873 Tijd haan: 19 uur 12 min. 13 sec. D. H. DE KUP tandarts te Haamstede afwezig tussen Kerstmis en Nieuwjaar NOORDGOUWE Inlevering vakantiebonnen op woensdag 20 december a.s., 's avonds van 7 tot 9 uur, bij W. KETTING, Zuid Bosweg. HUWELIJK Alleenstaande man zou gaarne in kennis komen met alleen staande vrouw of weduwe tus sen 55 en 60 jaar, om na we derzijds goedvinden een hu welijk aan te gaan. Brieven onder no. 1531 aan het bureau van dit blad. Kerstverzilvering Bouwbedrijf op dinsdag 19 december, vanaf 7 uur, bij G. DUSON, Cau- straat 10, Zierikzee. Adverteert In dit blad Gedenkpenningen zilveren huwelijksfeest Koningin en Prins Uitvoeringen in goud en zilver AMSTERDAM, 15-12. Als blij vende herinnering aan de nationale feestdag 7 januari 1962 - de viering van het zilveren huwelijksfeest van koningin Juliana en prins Bern- hard - zal een serie gedenkpennin gen verschijnen. De Amsterdamsche Bank heeft in samenwerking met de goudver- werkende industrie deze pennin gen naar een ontwerp van Geurt Brinkgreve doen slaan bij 's Rijks Munt te Utrecht. De serie omvat twee gouden pen ningen met een doorsnede van resp. 35 mm., en 18,5 mm. en een zilve ren penning met een doorsnede van 30 mm. Alle penningen tonen aan de voorzijde het portret van konin gin en prins met het omschrift „Juliana Koningin - Bernhard Prins der Nederlanden" omgeven door een parelrand. De keerzijde der gouden penningen toont de kroon en de wapens van koningin De bejaardenzorg in Amsterdam AMSTERDAM, 15-12. „De onvol- doende bejaardenzorg is ons zwaarstwegende probleem, het is ernstiger dan het tekort aan zie kenhuisbedden. Amsterdam is daar om van plan de verpleging van be jaarde patiënten op grootse wijze aan te pakken. Over een aantal ja ren zal een plan gerealiseerd zijn, dat de stichting omvat van 12 be jaardentehuizen elk met een capa citeit van 260 bedden. Op het ogen blik is het tekort benauwend, hoe wel vele rusthuizen de nood ver lichten". Dit zei de Amsterdamse wethouder voor volksgezondheid, R. van den Bergh tijdens de begro- tings behandelingen in de Amster damse gemeenteraad. Groenlanders een beetje boos KOPENHAGEN, 15-12. Steeds meer Denen gaan leidende posten in Groenland bezetten terwijl de Groenlanders zelf meer en meer worden teruggedrongen naar lager plan, hetgeen in strijd is met de of ficieel verkondigde bedoelingen, aldus een rapport over de maat schappelijke omstandigheden in Groenland dat in Kopenhagen is gepubliceerd. Deze ontwikkeling heeft volgens het rapport onder de Groenlanders verbittering gewekt. Men is er met name ontstemd over dat aan het onderwijs op Groen land niet een gelijke aandacht be steed wordt als in Denemarken zelf. en prins, met het omschrift „Je Maintiendrai" en de jaartallen 1937 en 1962 omgeven door een parel- rand. Op de keerzijde van de zilveren penning zijn de ineengestrengelde letters J. en B, onder de kroon te zien met het opschrift „7 januari 1937-1962" omgeven door een pa relrand. (De gedenkpenningen zullen bin nenkort bij banken en juweliers verkrijgbaar zijn. De verkoopprij zen zijn: de gouden penningen f 55 resp. f 33, de zilveren f 5). De t.v.-uitzendingen van politieke partijen DEN HAAG, 15-12. De regelin- gen, die voor de televisie-uitzen dingen van de politieke partijen zijn getroffen, houden naar verder valt te ontlenen aan hetgeen de minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen a.i. mej. dr. M. A. M. Klompé hierover aan het par lement heeft meegedeeld, in, dat de politieke partijen, die voor deze uitzendingen in aanmerking komen, om beurten de beschikking krijgen over de wekelijkse zendtijd. De volgorde zal door de regeringscom missaris bij loting worden bepaald. Duizenden Chinese vluchtelingen wachten in het Portugese Macao op een gelegenheid naar Hongkong te gaan. In de afgelopen maanden schijnen de communistisch-Chinese autoriteiten de Chinezen wat meer vrijheid te geven naar Macao te reizen. Naar schatting zijn in de laatste drie maanden gemiddeld vijfhonderd Chinezen per autobus of veerboot naar Macao uitgewe ken. Rechtbank Middelburg Duitse graaf kreeg hoge boete voor verkeersongeval MIDDELBURG, 15-12. De arron dissementsrechtbank in Middelburg heeft vrijdag de Duitse graaf Al- ram zu Ortenburg, die in juni van dit jaar een verkeersongeval ver oorzaakte op de Kreekrakdam, waarbij de wielrenner Gerard Voorting het leven liet, veroordeeld tot een geldboete van f 1.500 en twee jaar ontzegging uit de rijbe voegdheid. Dit laatste geldt alleen voor Nederland. De graaf werd ten laste gelegd, dat hij hoogst roeke loos, hoogst onvoorzichtig en hoogst onoplettend heeft gereden. De voedselvoorraad Heeft het zin? Er is de laatste maanden al veel geschreven en gesproken over voedselvoorraden aanleggen, en het laatste woord zal er ook nog wel niet over gevallen zijn. Het is ook niet mijn bedoeling dit onderwerp uitputtend te behan delen, en nog minder om U bin dend voor te schrijven, wat U moet inslaan. Dit is immers van gezin tot gezin verschillend, al naar gelang de behoefte. Het aanleggen van een levens- middelenvoorraad moet afgestemd zijn op drie mogelijkheden. 1. een voorraad die direct bruik- baar-eetbaar is, en zich bij voor keur op de plaats bevindt, die U zich als schuilplaats gedacht heeft. Groot genoeg voor twee a drie dagen. 2. een voorraad die gemakkelijk mee te nemen is, dus onbreek baar, en ook direct eetbaar, dit voor het geval dat U moet eva cueren, of uw woning verlaten. Ook groot genoeg voor twee drie dagen, en bij wijze van speken klaarstaan bij uw geld kistje. 3. een voorraad die U in staat stelt drie vier weken, zij het een voudige en sobeTe maaltijden te verschaffen. Hierbij kan wel ge dacht worden aan verwarmen. Dit dus voor het geval dat U en kele weken niet de straat op kunt voor inkopen en de voed selvoorraden eerst gecontroleerd moeten worden op eventuele be smetting, voordat ze vrij gege ven kunnen worden voor ver koop. Wanneer U deze drie eisen dus in gedachten houdt, wordt het al eenvoudiger een samenstelling te maken. In verband met de houd baarheid is het gewenst, dat de voorraad mee circuleert in het da gelijkse huishouden. M.a.w. wan neer U nooit kreeft uit blik eet, koop het dan ook nu niet, of, wan neer U nooit of te nimmer bruine bonen eet, sla ze dan ook nu niet in. Waar ik extra de nadruk op wil leggen is dit: laat uw voorraad geen extra hartig of anderszins voedsel bevatten - immers, uw drinkvoor- raad zal ook beperkt zijn, en ook uw toiletmogelijkheid. Des te klei ner de pakjes e.d. des te handiger te verdelen, bijv. repen chocolade (puur), pakjes kauwgom - ook goed om de rookbehoefte te bedwingen. Een bijkomstig voordeel bij zo'n voorraadvorming is dit, dat U bij het onverwachts krijgen van logees of eters, niet gauw omhoog zit. Het kan bovendien nodig zijn, wanneer de huismoeder ziek wordt, zodat vader niet op lege plaatsen grijpt, e.d. Dit onderwerp, waarover de blok- wachters U ook kunnen inlichten, ligt wel speciaal op het terrein der vrouwen. Ik ben er ook wel bijna zeker van, dat de voedselvoorraad besproken is, of zal worden, in de verschillende vrouwenverenigingen. Slechts nuchter denken en reëel handelen en inkopen geeft U de kans op de beste resultaten. G. G. KOPPIES, H.Z.B. te Zierikzee. N.B. Mocht U de titel willen weten van een voortreffelijk boekje, waarin dit onderwerp helder be sproken wordt, dan volgt het hier: „Bescherm U Zelf", ge schreven door F. J. W. Boddens Hosang en uitgegeven door C. A. J. van Dishoeck te Bussum. Een gewapende 19-jarige neger, die in Miami een 12 meter lange boot had gestolen „om naar Cuba te gaan en Fidel Castro te doden" is na een achtervolging met poli- tieboten en een helikopter gevan gen genomen. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepbaar: vie. E. J. C. Ham- minga, Voorschoten en vie. H. Kwakkelstein, Rotterdam. Beroepen te Haarlem (wijkgem. 2) (toez.): B. K. W. Dijkstra, Baam- brugge; te Vroomshoop: G. Jon kers, Tietjerk. Aangenomen naar Rinsumageest (toez.): kand. J. Kronenburg, Zeist, die bedankte voor Surhuizum (toez.) Ger. Kerken Beroepen te Ermelo: J. Vlaardin- gerbroek, Grijpskerke (Zld); te Co- lij nsplaat: kand. G. de Heeten, Rot terdam. Chr. Ger. Kerken Tweetal te Papendrecht: T. Brie- nen, Mussel en A. C. Noort, Gro ningen. Amsterdam heeft veel krotwoningen AMSTERDAM, 15-12, „Amster- dam is op het gebied van de krot woningen voor Nederlandse begrip pen helaas uniek. Een oud woning- bezit van 50.000 woningen moet binnen twintig jaar vervangen worden. 2500 krotten zouden bin nen een jaar nog moeten worden opgeruimd, terwijl de funderingen van nog eens 2500 huizen binnen vijf acht jaar ingrijpende restau ratie eisen", aldus de Amsterdam se wethouder van volkshuisvesting, de heer A. in 't Veld, tijdens de behandeling van de begroting 1962. Hij gaf als zijn mening dat getracht moet worden deze situatie aan de regering duidelijk te maken. h De Deutsche Bundesbank heeft het internationale monetaire fonds een miljard mark toegezegd voor algemene maatregelen tot steun aan valuta's. Feuilleton „Grutjes, dat zou even wat we zen? Van de zomer eens een keer? Als het prachtig mooi weer is?" Hij knikte. „Ik vind het uitste kend". „Daar zit je aan vast, meneertje. Ik houd je aan je woord". „Niets zal ik prettiger vinden, Ger". Ze keek naar hem op. „Meen je dat heus?" Hij remde de wagen af en zette hem neer in een parkeerhaven. De motor zweeg en hij draaide zich naar haar toe en legde zijn arm weer om haar heen. Hij keek op haar neer en zag, dat ze nu verle gen werd. Even lachte hij, toen nam hij haar kin en bracht die omhoog. „Nu zijn we aan de de monstratie toe, Ger", zei hij zacht. Ze nestelde zich nog wat dichter tegen hem aan. „Gek", zei ze fluis terend, „ik vind je een aardige jon gen, maar toch ben ik een beetje bang voor je". Hij keek verwonderd. „Bang? Waarvoor?" „Och", vervolgde ze zacht, „het zal wel gek zijn, maarjij bent van de politie en je probeert vader te vinden. En je bent aan het vor sen geweest in ons leven. Van mij cn van Cobie, en Jo en moeder. En vader natuurlijk. En je weet al zo verschrikkelijk veel. Dat vind ik een beetje griezelig, zie je? Zo, ge woon, overdaggisteravond, toen we wat rondwandelden, en vanavond, in dat restaurantik voelde me zo deftig, dat ik met een door Frank van Falckenoort jongen uit eten was. En daarna, in de biosik zat net zo lekker dicht tegen je aan als numaar tochik wou, dat je niet bij de politie was. Al was je maar een gewone agent in uniform. Maar het feit, dat jij in burger benteen stille tuutdat is een beetje eng voor me „Malle meidjij hebt toch niets op je geweten?" „Ik zou me altijd een beetje ang stig gevoelen geloof ik, als ik met een politieman getrouwd zou zijn. We hadden hier vroeger heel an dere politiemensen, andere unifor men „De rijkspolitie „O ja, zo heette dat voor jullie kwamen. Er was iemandWel ters heette hijwoonde bij ons in de straatHeel het dorp had een hekel aan hem. En hij had zo'n aardig vrouwtje. Ik heb me wel eens afgevraagd, zou zijn vrouw nu ook bang voor hem zijn? Zouden alle vrouwen van politiemannen niet een beetje bang voor hun man nen zijn? Ik vind het altijd ietwat griezelig, als ik met jou praat. Ik heb dan altijd het idee, dat ik op m'n woorden moet passen, zie je? Is dat nou gek?" „Wel een beetje. Ik ben nou toch niet in functie? Wij zijn toch ook mensen?" Hij boog zich over haar heen en drukte zacht een zoen op haar bevende lippen. Hij hoorde haar een diepe zucht slaken en keek naar haar ogen. „Ik zal die angst van je wegzoenen", fluister de hij. Nog eens kuste hij haar en toen nog eens. Ze lag met gesloten ogen in zijn armen en toen hij haar voor de vierde maal een zoen gaf, kwamen haar armen omhoog en strengelde zij die om zijn hals. Toen zei ze zacht: „Nu ben ik helemaal niet bang meer. Bij jou voel ik me veilig. O Gert, wat ben ik blij, dat jij het bent Ze vleide zich weer dicht tegen hem aan en speelde even met een knoop van zijn jas. „Gek", zei ze zacht. Toen Flipdat was die boerenjongen, me zoende, vond ik het helemaal niet leuk. Jij bent zo heel anders. Als jij me zoent, dan vindt ik dat prettig. Met Flip was dat niet zo. HijHij was ruw en hij wilde meer. Dan gaf ik hem een tik en lachte hij me uit. Daar om - maar dat heb ik anderen nooit verteld - heb ik het zelf uit gemaakt. Hij zat dan altijd aan me te frunniken en dat vond ik dood eng. Jij bent zo heel anders. Veel meer een heer. Je bent niet wild en het was zo'n fijne avond. In de bios ook. Hij kuste haar nog eens en streek over heur haren. „Je bent een lief kind", zei hij. Ze schudde even met haar hoofd. „Je moet niet „kind" tegen me zeg gen. Ik ben geen kind meer. Vind je mijn naam niet mooi?" „Ik zou je Grada willen noemen", antwoordde hij. „Dat vind ik een mooie naam. Ger ook wel, hoor. Maar Grada vind ik mooier". Ze trok even aan zijn oor en lachte. „Typisch is datGrada zo noemde opa me vroeger ook een enkele keer. Opa was soms erg aardig voor me. Je zult het wel ge zien hebben: in m'n gezicht lijk ik van ons drieën het meest op moe der en dat zag opa ook. Goed, jij mag me Grada noemen, als je die naam mooi vindt". (Wordt vervolgd/.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1961 | | pagina 5