Blue Band Donkere Dagen voor Kerstmis igHEHjlïl I En of!... die lekkere smaak 1 Philips Televisie f VAN DEN BERGE f WË I LABORATORIUM-HULP DE WRAAK VAN GRIJZE BEER [VEREDELD^ ATC6AR1NE- BB 117 250.200.65 KERKNIEUWS Ger. Kerken BRUINISSE. Beroepen kandidaat G. den Heeten uit Rotterdam. Beroepen te Hijum-Finkum: P. Gilhuis, kand. te Amsterdam. Ned. Herv. Kerk OUWERKERK. Benoemd tot hulpprediker (toez.)ds. Wolfson, a.s. emeritus- predikant te Tiel. Bedankt voor 's-Gravenhage (wijkgemeente 20): J. Swijnenburg, Amersfoort. Verkiezing ambtsdragers Herv. Gemeente te Zierikzee ZIERIKZEE. Dinsdagavond vond alhier de verkiezing plaats van vijf ouderlingen en vijf diakenen, in verband met aftreding van deze ambtsdragers per 1 januari a.s. In de vacature-ouderling W. Cas- hoek werden 84 stemmen uitge bracht op de heer J. L. van de Zande en 18 op de heer N. J. Hen- drikse, zodat gekozen is de heer J. L. van de Zande. In de vacature-ouderling Jonker werden 91 stemmen uitgebracht op de heer J. J. Dorst en 25 op de heer A. van Klinken, zodat gekozen is de heer J. J. Dorst. In de vacature-ouderling K. T. Postma werd de heer Postma her kozen met 107 stemmen, 9 stem men werden uitgebracht op de heer A. de Rijke. In de vacature-ouderling B. W. Schot werden 62 stemmen uitge bracht op de heer G. J. Hagesteijn en 51 op de heer J. A. Dalebout, zodat gekozen is de heer G. J. Ha gesteijn. In de vacature-ouderling I. Swa- neveld werden 85 stemmen uitge bracht op de heer A. Paauwe, en 21 op de heer A. Romijn, zodat ge kozen is de heer A. Paauwe. In de vacature-diaken C. A. Bas- tiaanse werden 84 stemmen uitge bracht op de heer L. I. de Regt en 30 op de heer A. J. van IJsseldijk, zodat gekozen is de heer L. I. de Regt. In de vacature-diaken P. J. van der Doe werden 91 stemmen uitge bracht op de heer A. Vermaat en 23 op de heer D. J. J. van Vossen, zodat gekozen is de heer A. Ver- maat. In de vacature-diaken C. Hage steijn werden 98 stemmen uitge bracht op de heer R. A. Huneman en 3 stemmen op de heer K. Seij- bel, zodat gekozen is de heer R. A. Huneman. In de vacature-diaken L. H. A. de Jonge werden 65 stemmen uit gebracht op de heer J. Mast en 39 op de heer J. van der Valk, zodat gekozen is de heer J. Mast. In de vacature-diaken J. Smal- legange werd de heer Smallegange herkozen met 102 stemmen. 12 stemmen werden uitgebracht op de heer J. Verspoor. MAAT WAS VOL Ouders en onderwijzers van een stadje in midden-lsraël hebben zo genoeg gekregen van het kattekwaad dat de kinderen in de avonduren op straat uithaalden dat zij een avondklokhebben in gevoerd voor de leerlingen van negen lagere scholen. De kinderen mogen des avonds ook niet meer naar de bioscoop. MARKTBERICHTEN üienveiling Steenbergen Uien: grof f 20,79-20,82; middel f 19,30-19,38; drielingen f 22,30; picklers f 30,10. Aanvoer plm. 40 ton. ROTTERDAM. Doordat de be stuurder van een personenauto plotseling moest stoppen voor over stekende voetgangers op een zebra pad in Rotterdam-Zuid, reed een achter hem rijdende vrachtwagen op zijn auto in. De 55-jarige adju dant van gemeentepolitie A. G. van Veenendaal van het Bornerveld. die naast de bestuurder van de personenauto zat, verloor hierbij het leven. KON. ZEELANDIA - H. J. DOELEMAN N.V. - ZIERIKZEE Gevraagd voor spoedige indiensttreding: voor diverse werkzaamheden in laboratorium en proefbakkerij Aanmelden bij de Portier, ingang Witte Eyestraat Van het vaderlandse erf K.L.M. verloor dit jaar zeventig miljoen gulden Ambtenaren dreigen met keiharde maatregelen Prof. Oud-contra minister Visser Geen slapeloze nachten meer Het ongunstige luchtvaartjaar 1961 zal voor de K.L.M. een verlies opleveren, dat naar voorzichtige raming minstens f 70 miljoen zal bedragen. Dit is voornamelijk te wijten aan de sterk verminderde groei van het transatlantische toe ristenverkeer, de afschrijvingen en de revaluatie van de gulden, die voor de K.L.M. een strop van f 13 miljoen op de jaarbalans gaat op leveren. In deze moeilijke situatie tobt de K.L.M. bovendien nog met de luchtvaartpolitieke belemmeringen, die zij in het buitenland onder vindt. Vermoedelijk zal getracht wor den aan deze situatie een einde te maken door intensieve bezuinigin gen, onder andere op personeelsge bied, door aanvragen om omvang rijke financiële overheidssteun en door van de zijde der K.L.M. gro tere belangstelling voor buitenland se samenwerking. De K.L.M. bezint zich momen teel op een financieringsplan, dat aan de regering zal worden voor gelegd en waarin om tientallen, ja, misschien wel honderden miljoe nen guldens zal worden gevraagd. Ambtenaren-geduld is ten einde Het was of de machtige Expohal op haar grondvesten stond te tril len, toen het applaus losbrak van de katholieke ambtenaren na de emotionele uitroep van een afge vaardigde uit Tilburg: „De onwil lige regering kan keiharde maat regelen verwachten als er per 1 januari geen aanzienlijke verbete ring komt in de salarispositie van het overheidspersoneel!" Een tweede massale ovatie klonk kort daarna toen een hoofdbe stuurslid de „in het hol van de leeuw" moedig verschenen minister Toxopeus toeriep: „Ik ben er van overtuigd, excellentie, dat als wij, ambtenaren van Nederland een keer het onaanvaardbaar op het loonbeleid laten horen, u als minis ter van binnenlandse zaken door de knieën zult gaan". Uit de stemming op deze verga dering bleek duidelijk, dat de ambtenaren niet van plan zijn zich neer te leggen bij het huidige loon beleid. De bronnen van de ontevreden heid zijn in de volgende punten sa men te vatten: de welvaart gaat aan de ambtenaar voorbij; de ambtenaar van hoog tot laag lijdt onder een „onaanvaardbare achter stand" in bezoldiging. De schande van de miskenning van de rechten der belastingambtenaren is een symbool voor het gehele loonbe leid van het overheidspersoneel. Nog zelden hebben ambtenaren- organisaties zich zo vastbesloten en' dringend uitgesproken tegen het loonbeleid van de regering. Met grote nadruk werd gewezen op het feit, dat het geduld van de ambte naren nu ten einde is. In zekere zin werd er een ultimatum aan de regering gesteld. Wanneer voor 1 januari 1962 geen nieuw overleg met de regering op dit terrein gaande is, zullen keiharde maatre gelen worden genomen. Het sta kingsrecht voor ambtenaren heeft men momenteel in studie! Prof. Oud-contra minister Visser Het ontslag, dat de minister van defensie, ir. S. H. Visser, gegeven heeft aan de hoofdambtenaar Van der Putten in verband met de zo genaamde zaak Van der Putten, heeft tot gevolg gehad, dat prof. Oud in de Tweede Kamer zijn par tijgenoot minister Visser heeft aan gevallen. Op ongewoon felle wijze heeft de grijze afgevaardigde de minister de politieke les gelezen. Hij eiste ope ning van zaken en wenste een openbare nota over deze zaak en wel op zo kort mogelijke termijn. Hij dreigde bovendien, dat wan neer de Tweede Kamer de inhoud van de nota onbevredigend zou vinden, er weinig anders rest dan het vertrouwen in de minister op te zeggen. Minister Visser heeft bekend ge maakt, dat hij de Tweede Kamer zo spoedig mogelijk een nota over deze zaak zal doen toekomen. Daar zullen waarschijnlijk geheime bij lagen bij zijn. „Gegevens waarover ik beschik", zei de minister, op dat er niet nog meer sensatie ont staat naar aanleiding van de nota". Het wachten is nu op de onder ste steen, die de minister had be loofd boven te laten komen. Geen slapeloze nachten meer na rü-examen De 600.000 Nederlanders die vol gend jaar rijexamen zullen doen, Een bijzonder praktisch C20-wentelbed Gemakkelijk verplaatsbaar Staat geheel los in de kamer. Ie klas spiraal waarop 15 jaar garantie In 1-persoons 46,50 In 2-persoons 66, zullen niet behoeven te wachten tot zij na een week of langer be richt krijgen dat zij geslaafd zijn. De examinatoren zullen na 2 janu ari aanstaande, direct na afloop van het examen aan de kandidaat mogen zeggen of deze al dan niet voor zijn „rijbewijs" geslaagd is. Deze nieuwe regeling, die menige kandidaat talloze slapeloze nachten zal besparen, betekent niet, dat men later geen schriftelijk bericht zal krijgen, want de uitslag van het examen zal worden vastgelegd in een rapport, getekend door de exa minator en dit rapport bevat bij afwijzing ook de eisen ivaaraan een gezakte kandidaat niet heeft kunnen voldoen. Het bestuur van het C.B.R. is van mening, dat de nieuwe maatre gel niet alleen in het belang van de kandidaat is, maar ook in het be lang van de rijschoolhouders, die in het nieuwe systeem het kontakt met hun leerlingen niet behoeven te verliezen, hetgeen bij de huidige regeling vaak wel het geval is. Vooral het behoud van dit kontakt zal van doorslaggevende betekenis kunnen zijn voor de verdere oplei ding van de kandidaat, meent het C.B.R. Volgens in Bonn ontvangen in lichtingen hebben de Oostduitse werven deze week belangrijke or ders gekregen voor de bouw van verzorgingsschepen voor de Sow- jet-marine. 5. Het rendier opgeschrikt door de in het water plonsende stenen, zwemt haastig weg, nagestaard door de verbijsterde Wanata en Aram. „Dede riviergeesten!" roept Wanata angstig. „Kom mee, Aram, weg van deze plek!" „Ik denk er niet aan!" valt Aram scherp uit. „Iemand probeert ons hier een poets te bakken en ons onze jachtbuit te ontnemen en ik zal er achter komen wie die schurk is!" „Ga mee!" herhaalt Wanata driftig en hij grijpt Aram bij dc schouder. „Slechts door offers kunnen wij de riviergeesten gunstig stemmen! Als mijn blanke broeder zich tegen hen teweer stelt, worden zij toornig en zal er honger komen onder de Osagen!" Aram, die begrijpt dat er op dit moment met de Indiaan niet te praten valt, rukt zich los en snelt, pijl en boog in de hand, het bos is. „Halt, Aram, keer terug!" klinkt achter hem Wanata's angstige stem, maar Aram loopt door, vastbesloten er achter te komen, wie de rendieren op de vlucht dreef. L -''..aditi EET GOED... EET SMAKELIJK MET Maak van de kerstdagen gezellije dagen X van y z Daar hoef je mij niets van te vertellen, hoor. Als je dat stel genieters van mij aan tafel ziet... Die weten precies wat lekker is. En natuurlijk heb ik graag dat ze lekker eten. Dat is zo goed voor opgroeiende kinderen. En daarbij dan nog de vitamines... Blue Band zorgt wel dat we niets tekort komen. VITAMINE A EN D. PROVITAMINE A - VOOR WEERSTAND. FITHEID EN GEZONDE GROEI

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1961 | | pagina 6