Slechte Kerstrapporten DE VERDWENEN KASSIER Zonmm TWIN! je wm halve Mare! BUISMAN Oproep aan het Nederlandse volk Tsjombe valt de Verenigde Staten aan De bevolkingsontwikkeling in de E.E.G.-landen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE MAANDAG 11 DECEMBER 1961 No. 19090 Wat is de oor zaak- van het falen? Laten we nu niet (uit eigen ge kwetste ijdelheid) bij één onvol doende op het kerstrapport het hele huis op stelten zetten, laten we dan niet met een gezicht rondlopen of de wereld binnenkort zal vergaan, laten we het betreffende kind niet overstelpen met een stortvloed van verwijten. Er moet in eerste instantie veel minder met de kinderen zelf wor den gesproken over dat minder goede rapport. De volwassenen, en in de eerste plaats de ouders, moe ten met elkander in gemoede eens bekyken in hoeverre zij aan hun eigen gedrag iets zouden kunnen veranderen wat het leren op school ten goede zou kunnen komen. B(jna onmogelijk Het is beslist verkeerd alle te kortkomingen die daar in cijfers uitgedrukt voor ons liggen, dade lijk maar op rekening van het kind te schuiven, dat kan zo nodig later altijd nog wel gebeuren! Het is beter om zich eens ernstig af te vragen waaróm een kind zo zenuwachtig, zo geremd, zo vluch tig of zo verwend is. Bij het zoeken naar een antwoord op deze en an dere vragen dient men ook zich zelf niet te sparen. Dat kan heel moeilijk, soms bijna onmogelijk zijn, maar het is in 't belang van het kind. Wanneer er moeilijkheden met leren zijn, kan dat immers zeer veel verschillende oorzaken hebben. Enerzijds kan dat berusten op dom heid, debiliteit en zelfs op achter lijkheid, maar anderzijds is er ook de schijndomheid, die berust op slechte gezondheid, tekort aan nachtrust, onjuiste, onvolledige voeding, of die veroorzaakt wordt door innerlijke konflikten, zoals angst, twijfel en zorgen. In deze laatste gevallen komt het betrokken kind misschien veel tekort in zijn gezinsleven, heeft het geen liefhebbende ouders, maakt het deel uit van een onvolledig ge zin. Gezinsmoeilü kheden Het is wel duidelijk dat allereerst eens grondig naar de reden van dat slechte leren moet worden gezocht en dat pas daarna het nemen van eventuele maatregelen aan de orde komt. Daarvoor is overleg nodig tussen de opvoeders thuis en de leerkrachten van de school. De schoolarts kan worden ver zocht eens extra aandacht aan het slecht lerende kind te willen be steden. Ook de huisarts is iemand die dient te worden ingeschakeld, als er stoornissen in de gezondheid bestaan, die het leren zouden kun nen belemmeren. Liggen de moeilijkheden hoofdza kelijk in de psychische sfeer, dan zullen bijvoorbeeld het medisch op voedkundig bureau, het consulta tiebureau voor gezinsmoeilijkheden, onderzoek en behandeling door een zenuwarts er aan te pas moeten komen. Blijkt echter wel duidelijk, dat het voornamelijk een aangeboren of vroegtijdig verworven tekort aan verstandelijke begaafdheid is, waardoor het kind op school niet vooruit kan, dan dient te worden overgegaan op een ander soort on derwijs, dat speciaal voor zwak be gaafden is ingericht. Zeker, voor de meeste ouders is het heel moeilijk te verwerken als hun zoon of dochter naar een „ach terlijke school" moet, maar geluk kig dringt toch langzamerhand het besef door dat het geen schande is, als een kind niet volledig mee kan komen. Werkelijk in de opvattingen over deze zaken komt enige verandering. Men maakt het bijvoorbeeld nog maar hoogst zelden mee dat de ouders elkaar verwijten maken over het defekt van hun kind. Dat is dan ook iets dat bepaald uit de tijd is! Zo'n andere school is voor het kind veel beter, het voelt zich daar meer op z'n gemak en het is er ge lukkiger. Na een poosje zien alle ouders van zo'n kind dat in; ze leg gen zich dan niet alleen bij de nieuwe toestand neer, zij zijn er zelfs werkelijk blij mee. Dr. Alfreda Briedé. Ingezonden mededeling KOFFIE HOE OOK GEZET... ALTIJD BETER MET (ook als 'I poederkoffie is) KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND MEPPEL. Tussen Uffelte en Ha- velte is op de rijksweg Meppel-As sen de 30-jarige H. B. L. uit Am stelveen met zijn auto in de Drent- sche Hoofdvaart gereden en ver dronken. ALMELO. De 48-jarige mej. A. M. R. uit Vasse (bij Tubbergen) is verongelukt toen zij de Geranium straat te Almelo wilde oversteken en werd aangereden door de 16 jarige bromfietser G. H. B. uit Al melo. Zij overleed ter plaatse. AMSTERDAM. In „Marcanti" te Amsterdam zijn vrijdagavond ruim vijfhonderd vrouwelijke en man lijke telefonisten voor het eerst bij een geweest om elkaar, na de on getwijfeld vele telefonische con tacten, eens in levende lijve te be groeten. APELDOORN. Luitenant-gene raal P. Gips, commandant van het eerste legercorps, heeft een brief uit Frankrijk ontvangen, waarin hem wordt medegedeeld dat hij is benoemd tot ereburger van het stadje Sancerre, dat dicht bij La Courtine ligt. NAARDEN. Het Nationaal spaar en reisfonds „Wij komen", ten be hoeve van emigrantenouders en hun kinderen, heeft in samenwer king met een aantal vooraan staande emigranten in Australië, aldaar drie actiecomité's opgericht, n.l. in Adelaide, Geelong en Dan- denong. Deze Australische comité's hebben reeds een belangrijk bedrag ten behoeve van het hulpfonds „Wij komen" bijeengebracht. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Bedankt voor de benoeming tot bijstand in het pastoraat te Odijk: H. Mondt, a.s. emeritus-predikant te Haren (Gron.). Ger. Kerken Beroepen te Nieuwolda (Old.) kand. P. Gilhuis, Amsterdam. Aangenomen naar Kampen (vac. W. H. Melles): G. Heijerman, Nij- verdal. Ger. Gemeenten Beroepen te Krabbendijke: P. van der Bijl, Barneveld; te Dordrecht: K. de Gier, 's-Gravenhage; te Bos koop: A. Hofman, Zeist. ROTTERDAM. Met ingang van 1 september 1962 is benoemd tot ge woon hoogleraar voor de bedrijf s- huishoudkunde aan de Nederland- sche Economische Hogeschool, prof. dr. A. I. Diepenhorst, thans hoog leraar aan de rijksuniversiteit te Groningen. Straks onmiddellijk uitslag na gedaan rij-examen Her-examen mogelijk voor onderdeel DEN HAAG, 9-12. Het bestuur van de Stichting Centraal Bureau voor de afgifte van rijvaardigheids bewijzen heeft besloten met ingang van 2 januari 1962 de adviseurs C. B.R. te machtigen direct na het rij examen de uitslag aan de kandi daat bekend te maken. De uitslag van het rij-examen zal van genoemde datum af schrif telijk worden gegeven door afgifte van een rapport, getekend door de adviseur, die het rij-examen af nam. Dit rapport heeft zowel op het resultaat van het praktische als het theoretische gedeelte be trekking. Ingeval een kandidaat, hetzij voor het volledige examen, hetzij voor een gedeelte van het examen niet aan de eisen heeft voldaan, worden op het rapport de eisen vermeld waaraan de kandidaat niet voldeed. Komt een kandidaat in aanmer king voor herexamen van een van de delen van het examen, dan wordt hem met de schriftelijke uit slag een coupon verstrekt welke hem recht op dit herexamen geeft. Slaagt een kandidaat voor het gehele examen- of voor een her examen, dan wordt hem daarvan ook direct schriftelijk mededeling gedaan. Het rijvaardigheidsbewijs wordt door het C.B.R. later toege stuurd. Alleen voor examens van invali den zal de oude methode gehand haafd blijven. (Ingezonden) Vorige week is de Nobelprijs 1960 voor de Vrede uitgereikt aan de Zuidafrikaanse negerleider Albert J. Luthuli, voorzitter van het Afri can National Congress. Jarenlang heeft Luthuli het ver zet georganiseerd tegen de apart heid. Als christen heeft hij het principe van de geweldloosheid daarbij nooit verlaten. Dat hem thans een zo hoge onderscheiding te beurt is gevallen, stemt ons tot voldoening en dankbaarheid. Het Comité Zuid-Afrika wil Lu thuli en zijn medestrijders te hulp komen. Het wil dit doen door geld in te zamelen om: de door arrestaties getroffen ge zinnen in Zuid-Afrika te onder steunen; de gedetineerde negerleiders ge rechtelijke bijstand te verlenen; de studie in Nederland van niet- blanke Zuidafrikaanse jongeren te bekostigen. Het Comité roept het Nederland se volk op als daad van solida riteit met Luthuli, een bedrag te storten op postrekening 8000 t.n.v. de Amsterdamse Bank, onder ver melding van „Comité Zuid-Afrika" Amsterdam, 10 december 1961. P.v.d.A.-bijeenkomst over Berlijn DEN HAAG, 8-12. Op 15 decern- ber belegt de Partij van de Arbeid een openbare bijeenkomst te Apel doorn, die gewijd zal zijn aan de kwestie Berlijn. De voorzitter van de P.v.d.A., de heer J. G. Suurhoff, zal daar spreken over „De Russi sche dreiging, is eer. uitweg moge lijk?" Kiesscliijf op telefoon toestel verdwijnt GRONINGEN, 8-12. Het is te ver- wachten dat op den duur de kies- schijf bij de telefoon zal verdwij nen en zal worden vervangen door een druktoetssysteem, opdat snel ler commando's overgebracht kun nen worden aan de centrales, die dan uitgerust zullen moeten wor den met elektronische middelen. Dit heeft de directeur-generaal van de P.T.T. prof. ir. G. H. Bast meegedeeld in een rede voor de commerciële club te Groningen over „De P.T.T. in 1961". In antwoord op vragen deelde prof. Bast mee, dat deze omscha keling geleidelijk aan zal moeten gaan en zeker meer dan tien jaar zal duren. Officieel is meegedeeld, dat het onafhankelijk geworden Tanganji- ka met ingang van zaterdag 9 de cember deel van het Britse geme nebest zal uitmaken. STAD EN PROVINCIE OOSTERLAND Chr. Vrouwenvereniging heeft presidente Op de vergadering van de chr. vrouwenvereniging „Martha", die onder leiding van de vice-presi- dente mevr. Boogert-van der Weele in het Herv. verenigingsgebouw werd gehouden, stond als hoofd punt op het programma: installatie van de nieuwe presidente mevr. Groenewegen. Na de gebruikelijke opening door de vice-presidente heeft mevr. Groenewegen eersteen Adventsinleiding gehouden over: „Het vlees geworden Woord". In de hierop volgende pauze werd de voorzittershamer aan de nieuwe presidente overgereikt, die de va- kature-mevr. Rijks zal vervullen. Mevr. Boogert, die dit verrichtte, sprak de hoop uit dat de vereniging onder leiding van mevr. Groene wegen een periode van nieuwe bloei tegemoet zal gaan. Spr. was verheugd dat ook thans de predi- kansvrouw weer genegen was het voorzitterschap op zich te nemen, en zij wenste haar Gods zegen toe in dit werk. De nieuwe presidente dankte mevr. Boogert-van der Weele voor de waarneming tijdens de vakature van het presidentschap en zij hoopte op een vruchtbare sa menwerking, inzonderheid met het bestuur der vereniging. Sinl stelde reis naar Spanje uit Toch nog bezoek aan de Bejaardensociëteit De Sinterklaasviering is altijd weer een belevenis voor de bejaar densociëteit en er waren vorige week dan ook velen gekomen om onder leiding van mevr. Groene wegen een gezellige middag te be leven. Zo goed als het gehele da mes-comité was aanwezig. Allen werden verrast met een cadeau, vergezeld met een passende rijm. Het laatste wekte vaak de lachlust op, en was ontsproten aan de dicht aders der comitéleden. In het Zeeuws droeg de heer Hein van der Maas een eigengemaakt Sinter klaasvers voor, dat zeer in de smaak viel. Ook ds. Groenewegen was enige tijd op de samenkomst aanwezig. De heer C. Bolle dankte tenslotte met enige woorden voor de verrassingen die het comité deze middag de bejaarden heeft bereid, Hij sprak de hoop uit dat deze mid dag er toe zal bijdragen dat de bij eenkomsten steeds meer zullen worden bezocht. Een dankwoord aan ds. Groenewegen voor zijn te genwoordigheid ging gepaard met uitspreken van de hoop dat de pre dikant dikwijls op de bijeenkom sten aanwezig zal zijn. Ten beslui te werd gezongen het bekende Bondslied en enige verzen van Ps. 118 en Gez. 1, zulks met orgelbe geleiding door mevr. Capelle-van den Berg. Vrijheidsmoortl is dienst aan Moskou! ELISABETHSTAD, 8-12. De regeringsleider van Katanga, Tsjombe, heeft vrfjdag op een persconferentie in Elisabethstad de Amerikanen ervan beschuldigd de vrijheid te vermoorden door Katanga te ver moorden. Htf vroeg zich af of er ergens nog wel plaats voor vrij heid is. De Amerikanen zenden dollars, vliegtuigen en diplomaten, maar geen soldaten naar Kongo, omdat - aldus Tsjombe - de Amerikaanse man te laf en te decadent is om het gevaarlijke werk te doen. Daarvoor worden de mannen van Nehroe ge bruikt. De Verenigde Staten zijn bezig Katanga te vermoorden, zoals de Russen in de nacht van 3 op 4 no vember 1956 Hongarije hebben ver moord. Vannacht hebben huurlin gen van de Amerikanen een kerk, scholen, een ziekenhuis en woon wijken gebombardeerd, zei hij. Zij hebben vrouwen en kinderen ge dood. In één gemeente doodden zij zeven mensen. De Verenigde Staten zien - aldus Tsjombe - niet in dat zij door deze misdaden de grootste dienst bewij zen aan de Sow jet-Unie, die, als de operatie zou slagen, de grote winst kan opstrijken. De Sowjet-Unie bedwingt aldus een bolwerk van het Westen en schakelt een be langrijke grondstof fenleverancier uit zonder dat het haar één roebel of één man kost. Tsjombe voorzag dat de regering van Adoela in Leo polds tad zou worden omvergewor pen en worden opgevolgd door een regering van Gizenga, waardoor het hart van Afrika tot de commu nistische wereld zou gaan behoren. Tsjombe zei tot de verslaggevers dat indien zij een ogenblik vrij hadden, maar eens moesten gaan kijken bij een getroffen kerk en school en in ziekenhuizen in Elisa bethstad. „Daar kunt u zien wat de oorlog betekent die de Ver. Sta ten ons door middel van de Ver. Naties aandoen". DEN HAAG, 8-12. De beroepsbe volking in de zes landen der Euro pese gemeenschappen zal in de ko mende tien jaar minder snel toe nemen dan de totale bevolking, met het gevolg dat de last per arbeids kracht (verhouding tussen totale bevolking en beroepsbevolking) in 1970 een tot drie procent groter zal zijn dan in 1960. In 1970 wordt een totale bevol king in de gemeenschap verwacht van 181.805.000 zielen (in 1960 168,501.000), van wie er circa 78 miljoen zullen werken (1960 73,8 miljoen). In Nederland zal de tota le bevolking in 1970 een 12.528.000 zielen omvatten (1960 11.417.000) met een beroepsbevolking van cir ca 4,75 miljoen (1960 4,1 miljoen). Nederland heeft op het ogenblik Uitgifte van herdenkingspostzegels DEN HAAG, 8-12. Ter gelegen heid van het 25-jarig huwelijksfeest van H.M. de Koningin en Z.K.H. Prins Bernhard zal de P.T.T. een herdenkingspostzegel (zonder bij slag) uitgeven. De zegels, in de frankeerwaarden van 12 eh van 30 cent, dragen de beeltenissen van het vorstenpaar met daarnaast de jaartallen 1937 en 1962. Het ontwerp van de zegels, die voor de frankering geldig zullen zijn tot en met 31 december 1963, is vervaardigd door de kunstenaar Sierk Schroder te Wassenaar. De tekst en de waardecijfers zijn verzorgd door de kunstenaar P. J. J. van Trigt, te Den Haag. De ze gels zijn gedrukt bij Joh. Enschedé Zn. grafische inrichting N.V. te Haarlem. De uitvoering is geschied in rotogravure. De kleur van de zegel van 12 cent is rood, van de zegel van 30 cent groen. Zegelgrootte: 36 x 25 mm, beeld grootte 33 x 22 mm. De zegels zullen gedurende het tijdvak van 5 januari tot en met 12 mei 1962 op alle postinrichtingen worden verkocht. Daarna zal de verkoop worden voortgezet zolang de voorraad strekt. de zwaarste last per arbeidskracht in de gemeenschap, nl. 2,75 tegen 2,48 in België, 2,09 in Duitsland en 2,31 in Frankrijk. Dit cijfer zal in 1970 iets lager zijn, circa 2,60, doch nog altijd het hoogste van de zes landen. Nieuwe beenontvettingsfabriek DODEWAARD, 8-12. In Dode- waard zal een 3600 m2. beslaande nagenoeg geheel mechanische ge automatiseerde fabriek, waarmede een investering van f 2 miljoen is gemoeid, gebouwd worden voor de snelle ontvetting van verse been deren middels koud water en me chanische energie volgens een Brits procédé. Het zal de eerste fabriek in Nederland zijn, zo deelde de di rectie op een persconferentie mede, die volgens deze methode werkt. Het sparen bij de Boerenleenbanken AMSTERDAM, 8-12. De gunstige ontwikkeling van de besparingen bij de Boerenleenbanken, aangeslo ten bij de Coöperatieve Centrale Raiffeisen-bank te Utrecht en de Coöperatieve Centrale Boerenleen bank te Eindhoven zette zich in de maand november v<jort. Ingelegd werd voor een bedrag van f 207,9 miljoen en terugbetaald f 154,5 miljoen zodat het spaaroverschot f 53,4 miljoen bedroeg. Dit spaar overschot is hoger dan dat in no vember 1960 in welke maand de besparingen toenamen met f 48,6 miljoen. De aanwas van de spaar gelden bedraagt in de eerste elf maanden van 1961 f 455,7 miljoen te vergelijken met f 337,6 miljoen in deovereenkomstige maanden van 1960. Ten opzichte van de aan was in 1960 is de stijging van de spaargelden in 1961 ruim 35 procent hoger. Het spaartegoed bij het ge organiseerde landbouwkredietwe zen bedraagt per 30 november 1961 f 4.665,6 miljoen. Gulden-automaat ALKMAAR8-12. Een kel ner van een restaurant te Alkmaar kwam destijds tot de ontdekking dat de siga rettenautomaat in de zaak bij gebruik van een gulden uit het jaar 1958 niet alleen een pakje sigaretten lever de, maar ook de gulden te ruggaf. Hij vertelde dit aan zijn collega's en andere per soneelsleden, met het ge volg dat er stevig gerookt werd en de automaat de ene slof sigaretten na de andere versond. Hoewel het opviel dat het personeel overmatig veel rookte, wek te dit geen argwaan, omdat het personeel lang in dienst was en het vertrouwen van de baas genoot. Deze dacht er ook niet aan de sigaret tenautomaat te controleren. Een accountants-controle bracht echter aan het licht dat circa tweeduizend pak jes sigaretten door de auto maat zonder betaling waren geleverd. Ingezonden mededeling N.V. Tabaksfabriek J. Gr uno N ij kerk De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Dean Rusk, heeft vrijdag op een persconferen tie verklaard dat het bij de Ber- lijnse kwestie gaat om een me ningsverschil tussen Moskou en het westen, en niet om meningsver schillen onder de geallieerden zelf. Feuilleton 22 „Waarom niet? Vader zat thuis hevig onder de pantoffel en daar aan ergerde ik me altijd weer. Mis schien boemelde hij op zijn manier daar in Enschedé die zaterdagmor gens. En ik gunde het hem van harte. Ik heb nooit laten merken, dat ik van die zaterdagsluiting wist. Als-ie thuis was gebleven, zouden ze hem toch aan het werk gezet hebben. En wat zou vader dan aan z'n vrije zaterdag gehad hebben? Nee, ik liet hem stil gaan en had schik, dat hij moeder en Cobie zo lekker iedere week in het ootje nam". „Je hebt er dus geen idee van, wat hij daar uitvoerde?" „Welnee, en het kan me ook niet schelen. Ik wilde me er beslist niet mee bemoeien. Vader was geen klein kind meer, hoor. Wie weet, heeft hij daar wel een vrouw ont moet, die lief en aardig voor hem was. Zou ik hem dan die paar pret tige uurtjes misgunnen?" „Nou, noudat zou dan een gevaarlijk spelletje geweest zijn, jongedame". „Mogelijk. Ik zeg niet, dat hij dat deed? Ik weet niets. Maar ik heb zo m'n eigen gedachten. Zo veel liefde ondervond hij thuis ook niet". „Houd je van je vader, Ger?" Ze keek hem even aan en kneep een oog half dicht. „Dat is een domme vraag, meneertje. Natuur lijk houd ik van vader. En ook van m'n moeder, al is ze af en toe een doerak. En van Cobie en van Jo I ook. Ik heb een groot hart, waarin door Frank van Falckenoort voor veel mensen plaats is, zie je?" Hij knikte. „Ik wil eens een heel onbescheiden vraag stellen, Ger. Je hebt indertijd van iemand gehou den. Een boerenknecht, als ik me niet vergis. Waarom ben je niet met hem getrouwd?" Ze bleef plotseling staan en keek hem met een beetje vrees in haar ogen aan. „Grutjes, dat weet je ook al? Ik vind jou maar een griezelig mannetje. Ik durf tenminste niet meer in jouw nabijheid te denken. Brnooit geweten, dat stille tu ten zulke griezels waren". „Dat valt wel mee. Dat zit 'm nu eenmaal in m'n vak. Maar je hebt me nog geen antwoord gegeven". „O, ikdat is al een paar jaar geleden. Ik mocht hem aanvanke lijk wel. Een leuke knul. Erg aan halig en zo. Dat amuseerde me. Misschien dacht ik, dat ik van hem hield, maar achteraf was dat toch niet het geval, zie je?" „Zo? Ik dacht eigenlijk, dat je moeder er op tegen was". „O ja, dat ook. Maar daar zou ik me toch niks van aangetrokken hebben ,als het de ware Jozef was geweest. Dat was evenwel niet het geval en ik heb hersens genoeg om dat tijdig in te zien". „Iets anders, Ger. Weet je, wat je vader verdiende?" „Zo ongeveer. Als ik me goed herinner, was dat zo'n driehonderd dertig gulden". Hij knikte. „Om precies te zijn: f 331,32. Maar in werkelijkheid kreeg hij op de Bank f 401,32. Dat is zeventig gulden meer. Daar je vader de man was, die de lonen ge reedmaakte en uitbetaalde, was het voor hem een klein kunstje om twee loonzakjes te maken. Eén met het echte bedrag en één met het bedrag, dat hij aan je moeder gaf. Het verschil - zeventig gulden dus - stak hij in zijn eigen zak". Ze was opnieuw even blijven staan. „Ga weg, daar geloof ik geen fluit van". „Het is toch werkelijk waar". Ze liep weer langzaam verder. „Klets. Hij zou nog geen cent extra in zijn zak kunnen hebben, zonder dat moeder het gemerkt had. En dan zou je de poppen aan het dan sen gehad hebben. Hij kreeg een knaak zakgeld in de week. Maar ik stopte hem wel eens een extraatje toe. Hij had toch al zo weinig. Moe der durfde mijn huishoudporte- monnaie toch niet te controleren. Ze heeft het wel eens gedaan, maar dan gooide ik er alles bij neer en zei: Dan doe je het voortaan maar zelf en bemoei ik me er niet mee. Ik zoek wel een baan. Maar dan draaide ze al gauw bij en zei niets meer. Ja, ik zal me daar op m'n kop laten zitten voor een paar cen ten. Ik hield ook iedere week een tientje voor m'n eigen, hoor. Ik moet toch ook kleren hebben en zo en een sigaretje?" „Wat zou je vader met die ze ventig gulden in de maand gedaan hebben?" „Loop rond, dat had-ie niet. Dat zou moeder binnen een week ge merkt hebben, als-ie dat in z'n zak had". „Misschien liet hij het wel in En schedé". Ze dacht even na. „Dat zou kun nen natuurlijk. En dat hij daar za terdags aan de zwier ging. Wie weet. Weet je het wel heel zeker? Van die zeventig gulden?" (Wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1961 | | pagina 5