Pluimvee en e.e.g. „ELEGANT" kleding e u r I o o STAD EN PROVINCIE Indonesische chefs van staven gaan vergaderen DE SINT NICOLAAS- PUZZEL (£sso) PETROLEUM Ingezonden mededeling P. LORIllARD - NEW YORK met de lichtblauwe micronite filter LANDBOUW- EN VEETEELT Ir. J, A. T. Franke, directeur-ge neraal van de voedselvoorziening heeft te Heerle voor een gezel schap Duitse importeurs en Neder landse exporteurs in eieren en slachtpluimvee gezegd, dat de in Brussel ter tafel liggende voorstel len van de Europese commissie voor de sector pluimvee en eieren weinig aantrekkelijk zijn voor de Nederlandse exporteurs. Bij aan vaarding van deze voorstellen wordt onze concurrentiepositie ver minderd; de prijs zou stijgen en de consumptie zou kunnen dalen. Spreker was van mening dat het voorgestelde systeem voor de sec tor pluimvee en eieren voor Ne derland onnodig, overbodig, en Ingezonden mededeling het is de mode het is beter herenkleding TOEN 1926 is vast wel een mooi jaar geweest en men vraagt zich af, hoe het toen was „rond Sint Nicolaas", dat wil zeggen even ervoor en even erna. Nu, de reclame in die wilde tijd rond de Sintweken week niet eens zó bar veel af, maar wel na tuurlijk de prijzen. Men ziet in ge dachten Sint nog likkebaarden om een kilo (juist, een kilo) borstplaat voor minder dan een gulden. Een boterletter deed een gulden het pond en een goed Bisschopwijntje ging voor 65 cent de winkeldeur uit. Maar later in de crisistijd zou dat allemaal nog veel doller wor den. Maar wat verder rond Sint Nicolaas? Wel, de Concertzaal gooi de er „De gemaskerde dierentem mer" (een schitterende sensatie film in vijf acten) tegenaan en in hotel „Juliana" kon men de Ame rican Band" beluisteren. G.S. van Zeeland maakten bekend dat de ontvanger te Zierikzee 1900 ging verdienen, terwijl een wethouder content moest zijn met 500, per jaar uiteraard. In de raad van Zie rikzee maakte men zich verder he vig druk over de bouw van een nieuwe Zuidhavenbrug, een zeer begeerd St. Nicolaasgeschenk. Intussen zorgden pathéfoons voor vrolijkheid en ernst, die men met de roomlepel kon afscheppen van de titels der platen, als: „Ik heb mijn hart in Zierikzee verloren", Nooit zie ik Marietje alleen", „Spreek, goeden nacht Marietje". Willy Derby stond in de adverten ties met: Voor jou" en „Vijf dagen vaar Parijs". En wat had men aan drinkbaars voor een tientje op de St. Nicolaasavond van 1925? Dat viel ivel mee: 1 fles Medoc, 1 fles Samos, 1 fles Fladerak, 2 flessen Portwijn, 1 fles Bloedwijn, 1 fles Kersenwijn, 1 fles Bisschopwijn en 1 fles Advokaat. Of Sint dat jaar stoelvast is gebleven wordt niet vermeld. De feuilletonlezers kort ten de tijd in afwachting van Sint's komst met tirades van dit kaliber: „Toen opeens ging de deur open en zij stond op den drempel, Juli- ane Ilmenrhode. Met een zachte kreet deinsde ze achteruit, toen ze den man zag. „Leonard, jij hier?" Berkensteyn was snel opgespron gen en even was het alsof hij bleek werd, maar daarna zag hij er zo kalm en rustig uit als immer... enz. enz." In de etalage lag John Pitt's „Van krantenjongen tot miljonair" vóór het pakken, een boek „dat wij in vele handen wensen om zijn leer rijken inhoud" en de „Lotus"-mar garine deed 30 cent per halfponds- pakje. „Ons Zeeland" kondigde een kerstnummer aan met bijdragen van o.a. Martien Beversluis, Jan H. Eekhout, Alie Smeding en plaat werk van Jan T oor op. Nauwelijks was Keetje uitgesinterklaasd of ze had - als ze gewild had - naar Den Haag gekund, want daar moest een zeer flinke dienstbode zijn, „zelf standig kunnen werken en goed koken, naaien en stoppen en voor zien zijn van goede getuigen". Het is allemaal vijf en dertig jaar geleden. Niet lang, maar toch hoe lang! EILANDMAN. zelfsonwenselijk is. Komt men ech ter tot de conchisle dat voor de complete agrarische produkten een dergelijk systeem nodig is, dan kan de pluimvee- en eierensector een dergelijke ontwikkeling niet tegen houden. Een goede en eerlijke op lossing is dan alleen mogelijk als deze met de. voeder graansector wordt verbonden. Wat behelzen de voorstellen? Volgens de voorstellen zal voor de import van eieren of slacht- pluimvee uit de partnerlanden een heffing worden opgelegd. Deze is gelijk aan het verschil in produk- tiekosten, veroorzaakt door de prijsverschillen van de voedermid delen (voedergraansector). Daarbo ven mag nog een speciaal invoer recht worden berekend (voor Duits land o.a. 8 pet.) welk recht gedeel telijk wordt afgebroken. Voor invoer uit niet bij de E.E. G. aangesloten landen wordt een heffing opgelegd op basis van het verschil tussen de voeder graanprij zen in het invoerende lajid en op de wereldmarkt, verhoogd met een specifiek tarief van 5 pet., wat dus een voordeel van 5 pet. betekent voor de aangesloten landen. Voor- en nadelen Welke offers dit voor onze éler- export zou betekenen, toonde ir. Franke aan met de volgende bere kening. Op dit moment geniet de Duitse eierproducent een bescher ming van 22 pet. in de vorm van een toeslag van 3 mark per 100 eieren. Daar boven is nog een in voerrecht tegenover Nederland van gemiddeld 8 pet. Er is dus een to tale bescherming van 30 pet. De Nederlandse producent heeft door lagere produktiekosten een voor sprong hierop van 21 pet. en nog een voorsprong van 13 pet. als ge volg van de goedkopere wereld- marktvoedermiddelen. Tegenover de Duitse bescherming van 30 pet. staat de Nederlandse voorsprong van 34 pet., dus 4 pet. voordeel. Treedt in de toekomst het E.E.G.- voorstel in werking, dan verandert het voordeel van Nederland van 4 pet. in een nadeel van 4 pet. Ver der moet gerekend worden op een verplichte heffing bij export van Nederlandse eieren in Duitsland van 4Yz mark per 100 eieren, in clusief het invoerrecht en aange nomen dat de Duitse eierpremie wegvalt. Moeten er offers gebracht worden, dan moeten daar ook voor delen tegenover staan. Ir. Franke acht het onjuist, als in de E.E.G. de exporthandel zijn natuurlijke voordelen worden onthouden, ter wijl de importhandel wèl wordt toegestaan een eigen bescherming op te werpen Eindconclusie van ir. Franke Daarom dienen de voorstellen be slist een basis te vormen voor het geleidelijk tot stand komen van een vrij verkeer met eerlijke concur rentie, d.w.z. onder min of meer gelijke omstandigheden. Het moet ondenkbaar worden ge acht, aldus de directeur-generaal van de voedselvoorziening, dat men ten opzichte van de partnerlanden alle concurrentie vervalsende maatr regelen via heffingssysternen weg neemt, doch ten aanzien van de import uit andere landen de lid staten in zekere mate vrij laat in hun invoerbeleid. Ziehier enkele van de voornaam ste conclusies uit de zeer belang rijke toespraak van ir. Franke. Hef. moet ook in de E.E.G. een kwestie zijn van geven en nemen, en niet alleen van geven. Neem verse broedeieren In Amerika heeft men proeven genomen of er verschil in groei- snelheid bestond tussen kuikens af komstig uit broedeieren welke di rect na de leg in de broedmachine werden gelegd, en kuikens afkom stig van eieren welke enige tijd werden bewaard. Uit de proefne mingen bleek, dat er geen verschil bestond tussen eieren van een of enkele dagen en eieren van een week oud. Waren de eieren ouder, dan wa ren er wèl verschillen te constate ren. Kuikens uit eieren direct na dè leg in de broedmachine gedaan, waren na negen weken gemiddeld 45 gram zwaarder dan de kuikens afkomstig van 3 wekenoude eieren. Dit Is wel een groot verschil. Verse eieren geven dus ee)V grote bespa ring op de voederkoUèn. Al mag men zich op die proef niet blind staren, toch wijst dit wel duidelijk in de richting, dat oude eieren veel verlies brengen. Z1ERIKZEB Lode van Gent spreekt voor de A.N.G.B. Voor de afdeling van de Alge mene Ned. Grafische Bond behan delt Lode van Gent het onderwerp: „In de greep van het oerwoud" op een bijeenkomst in het Ned. Herv. verenigingsgebouw op donderdag 14 december a.s. De heer van Gent hoopt te spreken over zijn reiser varingen in Afrika. Onze vroegere stadgenoot de heer H. G. v. d. Doel slaagde cum laude aan de gemeentelijke univer siteit van Amsterdam voor het kandidaatsexamen Ned. taal en let terkunde en wijsbegeerte. OOSTERLAND Inwoner werd bet-overgrootvader Doordat er onlangs bij de fam. van der Maas-Heijboer, wonende aan de Rijksweg alhier, een doch tertje Maria Cornelia, werd gebo ren, mocht de oudste inwoner onzer gemeente, de ruim 91-jarige heer Leendert Ista het voorrecht te beurt vallen betovergrootvader te worden over deze kleine. iDt is wel een zeer zeldzaam feit. ZONNEMAIRE Sint bezocht o.l.-school Om half twee op de dag van St. Nicolaas kwamen de jongens en meisjes samen in het gymnastiek lokaal, om de 5e december te vie ren. Onmiddellijk kon de Sint niet worden verwacht omdat hij eerst een bezoek aan de kleuterschool wilde afleggen,, maar de tijd werd, in gespannen verwachting overi gens, gevuld met poppenkastspel van enkele leerlingen, muziek en zang. Toen dé bisschop arriveerde, werd hij verwelkomd door het per soneel, de oudercommissie en de bestuursleden van Volksonderwijs en toegezongen door de kinderen. Het zeer slechte weer had Sinter klaas niet afgeschrikt, maar toch sprak hij er zijn voldoening over uit, het volgend jaar slechts een kleine afstand te hoeven afleggen van de kleuterschool naar de nieu we o.l.-school. De kinderen kregen leuke geschenken en traktaties, mo gelijk gemaakt door de opbrengst van de inzameling, ruim f 230, waarvoor alle gevers en geefsters hartelijk dank. Bejaarden vierden Sint Nicolaasfeest Ook de bejaarden hebben het St. Nicolaasfeest gevierd en men mag wel zeggen dat Sint zich Juist on der hen goed op zijn gemak ge voelde, want - gelijk bekend - is ook hij niet meer zo piepjong. In 'gezelschap van Pieterman betrad hij de zaal" en bleek al spoedig zorgvuldig geïnformeerd over het doen en laten der sociëteitsleden, zo zelfs dat Sint's vinger zo nu en dan waarschuwend omhoog ging. Na het zingen van toepasselijke liedjes, las mevr. de Kok een pas send gedicht voor. Iedere bejaarde kreeg uit handen van de bisschop een passend geschenkje, waarna de bejaarden Sint hun sociëteitslied voorzongen. Sint's komst was weer een succes? BROUWERSHAVEN Sint Nikolaasdag onvergetelijk voor de jeugd Sint Nikolaas heeft zijn jaarlijks bezoek gebracht aan de kleuter school en openbare school. In de kleuterschool werd de bisschop met zijn knecht verwelkomd door het hoofd der school mej. Quant. Na het zingen van diverse St. Ni- kolaasliederen reikte Sint aan ieder kind een presentje uit met de ge bruikelijke waarderende en ver manende woorden. Dit bezoek werd ook bijgewoond door burgemeester A. H. Vermeulen met echtgenote. Des middags toog de Sint naar ho tel „Jacob Cats" waar de leerlin gen der openbare lagere school met ongeduld zaten te wachten. Hier werd het hoge gezelschap verwel komd door de heer H. P. de Munck. De Sint onderhield zich ook hier met diverse kinderen, waarna met hartelust werd gegrabbeld. Namens het gemeentebestuur was wethou der J. Dekker op deze feestmiddag tegenwoordig. Tot besluit vertoon de de heer C. J. Bijkerke een aan tal mooie films, waarvan bijzonder werd genoten. AI met al voor de Brouwse jeugd weer een onverge telijke dag. SIRJANSLAND Causerie over walvisvangst Voor de Culturele Vereniging wordt op dinsdag 12 december a.s. een causerie gehouden over de wal visvangst door de heer Veldkamp, die het gesproken wooi'd zal toe lichten met kleurendia's. Het be looft weer een mooie avond te wor den, die veel belangstelling ver dient. SPORT SCHAKEN Schaakvereniging „Zierikzee" Van de op dinsdagavond gehou den wedstrijden van de Zierikzee- sche Schaakvereniging zijn de uit slagen als volgt: M. J. Enzlin-M. M. de Raat Vz- Vz', ir. J. J. Elzerman-H.E.S, Sinck 1-0; A. Kooy-ir. J. J. Elzerman 0-1; M. J. Enzlin-J. Huijsman 1-0; dr. J. 'J; Westendorp Èoerma-C. F. Ovérbeke 1-0; J. Huijsman-A. Kooy 1-0; v. Bevelander-O. ,E. Vleeshou wer 0-1; E. Statema-J. J. v. d. Ende Vz-x/z\ P. 'C. Tak-A. J. Hen- drikse Vz-Vz. NIEUWERKERK Sint op de scholen Bijeenkomst bejaardensociëteit kreeg apart tintje Aannemende dat het voor hem en op zijn leeftijd, een grote opgaaf is om op 5 december zovele ge zinnen en zovele onderwijs-inrich- tingen te bezoeken, heeft Sint Nicolaas toch nog de tijd gevon den in deze gemeente zijn goede gaven uit te delen. Vluchtig werd de openbare la gere school bezocht en voor ieder kind een presentje achter gelaten. De kleuterschool had eveneens zijn belangstelling. Hier hoorden enkele kinderen dat hun deugden en on deugden nauwkeurig te boek ston den en werd spontaan beterschap beloofd, misschien met het oog op de zak van zwarte Piet of wel het presentje dat aangeboden werd. BU de bejaarden Bij de bejaarden ging het op 6 december wat kalmer toe. In „Ons Dorpshuis" werd de gewone sa menkomst gehouden met de daar bij behorende sjoelbak en domino spel. De tractatie, die altijd prima is, bestond nu uit gevuld en spe culaas bij de thee en koffie. Door mej. Fokker werd een gedicht voqrgedragen. De heer L. J. v. d. Have zorgde voor. een Zeeuws schetsje. Aan het einde van de middag ontvingen de dames een passend presentje en de heren een doos si garen. De leidsters, de dames Stoutjes- dijk-van der Wielen en Dijkman- Matthijsse ontvingen een bloeiende plant tot dank voor het vele werk dat zij doen om de bejaarden op hun middagen gezellig bqzig te houden. De bejaarden zijn het dames comité zeer dankbaar voor de ge zellige middagen die door hen steeds worden georganiseerd. ZONNEMAIRE „Toon-keur"-avond in „De Volharding" Donderdag bood de Sperwer-win kelier de heer J. C. Paauwe, in sa menwerking met enkele vooraan staande fabrikanten van merkar tikelen een „toon-keur"-avond aan in café „De Volharding". Deelne mende fabrikanten waren o.m. Scholtens fabrieken, Craekfree, A.K.U., De Zwarte Kip, Ten Does- schate en Felix Bonzo N.V. Als conferencier trad op Harry Bou- man, die op geestige wijze de ver schillende artikelen ter sprake bracht. Ook Dick Smit vermaakte met een grapje en een praatje het publiek op kostelijke wijze. Mr. Hardy bracht als goochelaar wat „bedrog in smoking". Een drietal dames kreeg de boodschappen - in gevuld op een lijstje - gratis en vijf andere dames gingen met fraaie prijzen naar huis, w.o. een wollen deken. In depauzè kreeg het publiek gelegenheid tot proe ven ,om zodoende smaken en kwa liteiten te beoordelen. Het slot van het programma werd verzorgd door mr. Tims, „musical excentric" en een prima accordeonist, die heel wat vrolijkheid de zaal inspeelde. Een met al een geslaagde en nut tige ontspanningsavond. NOORDWELLE Sint bezocht de school Sfnt vond nog tijd om ook de school te Noordwelle te bezoeken, waar de jeugd - in afwachting van zijn komst - zich bezig hield met het zingen van liedjes. Een talrijk publiek was bij deze Sint Nieolaas- viering aanwezig, dat werd ver welkomd door de presidente van de oudercommissie mevr. C. Elen- baas-Kik. Een bijzonder woord van welkom kreeg de nieuwe - deze week ge arriveerde - onderwijzer, de heer de Wiel. In het welkomstwoord werd ook betrokken wethouder P. L. Vis, over wiens aanwezigheid de presidente zeer'voldaan .was. Onder de aanwezigen bevond zich. ook mevr. Blom-Schaleven, die enige maanden geleden de school als onderwijzeres verliet. Sint's komst bracht veel vreugde teweeg. Hij bleek in gezelschap van drie zwarte Pieten en werd welkom geheten door het -school hoofd. Traditiegetrouw voerden de leer lingen enkele schetsjes op .waar voor een speciaal podium was aan gebracht. Sint bleek hierover zeer content. Met een toepasselijk woord reikte Sint hierna de presentjes uit aan de jeugd. Enkele kleintjes zon gen nog een liedje. Bij het afscheid nemen sprak de Sint de hoop uit, dat ieder op school zijn best zal doen. Ook hoopte de bisschop op een goede samenwerking tussen school, gemeente en bevolking. De presidente sprak - na het ver trek van de Sint - een dankwoord tot allen, die medewerkten het feest te doen slagen. WEEKEINDE ARTSENDIENST ZIERIKZEE Weekeinde 9-10 december: P. W. J. Vogelaar, tel. (01110) 2280. WEEKEINDE-ARTSENDIENST MIDDEN-SCHOUWEN Weekeinde 9-10 december: W. Terp stra, Brouwershaven, tel. (01119) 280. WEEKEINDE-DIENST DIERENARTSEN Weekeinde 9-10 december: C. J. H; Scheuerman, Zierikzee, tel. (01110) 2180. KERKNIEUWS Ned. Herv. kerk Bedankt voor Wemeldinge (toez.): ds. L. Boer te Haamstede; voor St. Annaiand: E. J. Schimmel te Oud- Beijerland. DE KWESTIE NIEUW-GUINEA DJAKARTA, 8-12. President Soe- karno heeft zijn chefs van staven ontboden voor een bijeenkomst waarop de volgende stappen van Indonesië in de kwestie-Nieuw- Guinea zullen worden besproken. De vergadering zal op 11 december worden gehouden In het presiden tiële paleis te Bogor. Hierbij zullen onder meer de minister van defensie en stafchef van het leger, generaal Nasoetion, de stafchef van de luchtmacht, luchtmaarschalk Suryadarma, de stafchef van de marine, schout-bij -nacht Martadinata, het hoofd van Militairen werden ongeschikt in diensttijd DEN HAAG, 5-12. De voorzitter van de stichting „De Nederlandse soldaat" en de „Bond van mobili satieslachtoffers en van hunne na bestaanden", de heer P. de Boer uit Drachten, heeft een brief ge schreven aan leden van de Twee de Kamer. In deze brief zegt de heer de Boer, dat zeven gewezen Nederlandse dienstplichtigen voor nemens zijn tegen de Staat der Ne derlanden een civiel proces aan hangig te maken. De Staat zou daarbij gedagvaard worden wegens het beplegen van een onrechtma tige daad. De zeven mannen zou den gezond in militaire dienst zijn gekomen en goedgekeurd zijn. Daarna zouden zij door in dienst tijd ontstane gebreken ongeschikt geworden zijn. Hoewel 100 procent invalide zouden zij op adives van de militair geneeskundige dienst voor het toekennen van een scha deloosstelling (militair invalidi teitspensioen) niet in aanmerking zijn gekomen. Hun gebreken zou den volgens de militair geneeskun dige dienst namelijk van endogeen constitutionele- of degeneratieve aard zijn. ONGELUKKEN OP DE WEG DINTELOORD. In het Charitas- ziekenhuis te Roosendaal Is de 4- jarige André de Nijs uit Dinteloord aan de gevolgen van een verkeers ongeval overleden. MAASTRICHT. De 43-jarige fa brieksarbeider W. Roymans uit Maastricht is in het ziekenhuis Sint Annadal in zijn woonplaats aan de gevolgen van een verkeers ongeluk. overleden. BUSSUM. De 62-jarige heer J. S. van der Meijden, die vorige week vrijdag te Bussum door een brom fietser werd aangereden, is thans in de Gerardus Majella Stichting zonder tot bewustzijn te zijn geko men, overleden. AARDENBURG. De 66-jarige E. L. de Neve uit Aardenburg, die per fiets een bezoek bracht aan de Belgische buurtgemeente Malde- gem, is aldaar aangereden door een vrachtauto. De heer Neve was op slag dood. Nette Fin DORDRECHT, 7-12. Voor de politierechter "te Dor drecht moest de 22-jarige Finse lichtmatroos A. J. R. R. verschijnen omdat hij op 23 oktober met iemand een robbertje had gevochten. De matroos liét verstek gaan omdat hij al weer op zee was. Ter zitting bleek echter, dat hij voor zijn ver trek uit Dordrecht uit eigen beweging een bedrag van 50 bij de griffier van de rechtbank had gedeponeerd omdafhij wel vermoedde, dat hij een boete zou krij gen. Zowel de officier van justitie als de politierech ter stelden dit nette gebaar op prijs. Om administratie ve moeilijkheden te voor komen stelde de politie rechter, conform de eis van de officier, de boete maar op precies dat bedrag vast. BURGERLIJKE STAND Zierikzee Geboren. 2 dec.Elizabeth Cornelia, d. van Nicolaas Marinus Tuiten en Cornelia Overbeke, wo nende te Middenschouwen; 7 dec.: Andreas, z. van Andreas Lokker en Grietje Blankert; 7 dec.: Jan Pieter, z. van Benjamin Willem Schot en Paulina Jacobo Hoogerwerf. Overleden. 30 nov.Adriaan Pieter van der Weele, 52 jaar, echtg. van Marina Francina Plaa- ting, wonende te Brouwershaven; 30 nov.: Elizabeth Zonruiter, 80 jaar, gehuwd geweest met Willem Versteeg; 30 nov.: Pietcrnella Janna Lena van de Sonde, 8 jaar; 1 dec.: Geertje Maria van den Houtën, 84 jaar, gehuwd geweest met Pieter Cornelis Janse; 3 dec.: Cornelia Pieternella Ovefbeek, 86 jaar, echtg. van Jan Pimrrielaar; 2 dec.: Arie Groerieweg, 68 jaar, echt. van Teuntje Sneep, wonende te Brou wershaven; 5 dec.: 'Jacoba dé Keij- zer, 58 jaar, echtg. van Martinus Neerhout. de veiligheidspolitie, Djojonegoro, en verscheidene andere autoritei ten aanwezig zijn. De president heeft deze bijeen komst aangekondigd na zijn be sprekingen met de minister van buitenlandse zaken, Soebandrio, die pas uit New York, waar hij de Indonesische delegatie bij de Ver enigde Naties heeft geleid. President Soekarno heeft ver klaard, dat hij „spoedig bevelen zal doen uitgaan „met betrekking tot Nieuw Guinea". Op de vraag, of hij dit zou doen na de vergade ring van maandag antwoordde Soekarno tot verslaggevers „Wij zullen zien, wacht U maar af". Ook de Sint Nicolaas-puzzel heeft een grote belangstelling van onze lezers getrokken en de contróle vergde dan ook heel wat moeite en tijd. Tenslotte moest- na schif ting - worden getrokken uit de goede inzendingen. De prijs van f 25,— gaat naar: mevr. C. W. STRUIJK-TROMPER Ravenstraat 22, Zierikzee De prijs van f 10,— is bestemd voor: de heer P. M. DEN HAAN, Weeldeweg B 192, Burgh De prijs van f 5,— werd gewonnen door: mevr. D. BOM-DE BIL, Oude Haven 27, Zierikzee De 4 prijzen van f 2,50 zijn resp. bestemd voor: mevr. C. LINDHOUT- EGGEBEEN, Mr. P. Moggestraat, 50, Dreischor de heer C. J. VAN DONGEN, Smederij, Scharendijke de heer J. HANSE, Rode Dorp, Zierikzee de heer M. VISSER, Slabberswerf 32, Zierikzee Wij wensen de prijswinnaars gaar ne geluk met hun succes! Scheepvaartberichten Ampenan, 7-12 te Beyrouth. Kelletia (t.), 6-12 van Kirkenes naar Invergordon. Kenia (t.), 6-12 té Punta Cardon. Koratia (t.), 6-12 van Mersey naar Curagao. Pendrecht, 7-12 te Freetown. Philippia (t.), 6-12 van Port Said naar Rotterdam. Blijkens een mededeling van het ministerie van defensie is in de nacht van 4 op 5 december een Zuidvietnamese patrouille in een hinderlaag van Noordvietnamese opstandelingen gevallen. Van deze patrouille werd entwintig man ge dood, terwijl er nog negen worden vermist. - ROTTERDAM. Diergaarde Blij- dorp in Rotterdam kreeg van hét stedelijk museum te Amsterdam eer* marmeren beeld, voorstellende twee vechtende tijgers, in langdu rige bruikleen. Het beeld, van de 19e eeuwse Franse beeldhouwer Georges Gardet, is opgesteld in de tuin in de omgeving van de roof- dierenverblijven. EINDIÏOVEN. Bij een verkeers ongeluk bij Sint Truiden in België is donderdagmorgen in de leeftijd van 58 jaar mej. H. M. Roelants, leidster van het Philips-de Jongh Ontspanningsfonds, om het leven gekomen. Mej. Roelants was ridder in de Orde van Oranje Nassau. Ingezonden mededeling Behaaglijk warm! Natuurlijk een cliehaardgestookt met MEER WARMTE MINDER ROET ZUINIGER Oliehandel H. Schot Stheepstimmerdyk 56, Tel. 01110-2387 ZIERIKZÉE

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1961 | | pagina 3