NIEUWS uit een beroemde keuken zondag-soep voor elke dag groot zakje^0 ct NU echte van TfchcVl U weet hoe smakelijk, hoe voedzaam erwtensoep moet zijn. Proef hoe voortreffelijk KNORR aan de wensen van veeleisende mensen tegemoetkomt. Eindelijk de Hollandse soepspecialiteit heerlijk snel op Uw tafel. Fijne erwtensoep van KNORR-kwaliteit is erwtensoep-op-z'n-best. Smakelijk. Stevig. Uw favoriete soep voor deze winter! UW SM AAKGARANTIE Ook deze nieuwe, echte Hollandse erwtensoep van Knorr is samengesteld door de Zwitserse Knorr koks en 600 Nederlandse huisvrou wen. Dè garantie dat de nieuwe soep voor 100% aan Uw smaak beantwoordt! NcdtrUndse produkun, btrtld deer Cotmondi Veidlniimlddiltn N.V., looidricht, In )ic#ntl« en onder controle vin Knorr Nihrnjlttel A.G., Tbiynien-Zwlmrlind, die de recepten onder •xcluiWlttlt heeft ifjettiin, HAAMSTEDE Vergadering Waterschap Schouwen-Duiveland District I HAAMSTEDE, 4-12. In de ver gadering van district I van het waterschap „Schouwen-Duiveland" lichtte de heer J. der Weduwen de geschotsheffing voor het duinge bied toe. BU de concentratie van de polders bleek alras dat er over al nog al verschillen in de heffin gen zaten. Daarom is contact opge nomen met de polderbesturen en werd een commissie in lKt leven geroepen, die het erg moeliyk kreeg. Door taxateurs van de Grondkamer werden toen de gron den geschat, die uiteindelijk deze in zeven klassen verdeelden. Over deze toelichting kwamen nog al wat vragen los. Op een vraag van de heer Jac. Blom antwoordde de voorzitter, dat onder 'kampeerterreinen ook die terreinen gerekend worden waar kampeerhutten, huisjes en bungalows op gebouwd zijn. De voorzitter deelde op een vraag van de heer M. den Boer mede, dat vol gend jaar ook de gronden rond Zonnemaire onderzocht worden. De heer M. O. Hanse M.Ozn. zeide, dat er hier in de Westhoek veel kavels zijn, die zeer weinig opbren gen. De voorzitter antwoordde dat het onmogelijk is om elk stukje apart te houden. De heer N. Lysen vroeg naar de Staatsgronden. Deze blijven buiten schot. De heer M .den Boer vroeg ver der of deze heffing ook op het „ge bouwd" sloeg. De ontvanger-grif- fier, de heer Hartog zeide hierop, dat deze los van het gebouw staat. Er wordt conform de voorschriften van het reglement gewerkt, terwijl middelde zit (plm. IVz pet.) naar boven verevent met 0.4 procent per Jaar. De heer J. M. Beijo zeide nog dat zoveel landbouwwegen in de zo mer snelwegen worden voor de gasten. De heer Vis zeide hierop dat met de lusten van de gasten ook de lasten moeten worden ge nomen. In de pauze kon iedere belang hebbende op duidelijke kaarten zien, in welke klasse zijn grond getaxeerd was. Tot slot vertoonde ir. Klooster boer een aantal kleurendia's over pas uitgevoerde werken van het waterschap. Eurovisie-uitzending over Pauselijke audiëntie HILVERSUM, 5-12. De Neder- landse Televisie Stichting zal don derdag 7 december een Eurovisie- uitzending overnemen - een extra uitzending derhalve - van 10.55 tot 11.30 uur over de pauselijke audi ëntie voor afgevaardigden van het wereldcongres voor schoolradio en* schooltelevisie, dat In Rome wordt gehouden. TOKIO. De definitieve data voor de Olympische Spelen van 1964 te Tokio zijn vastgesteld. De ope ningsceremonie zal op vrijdag 9 oktober plaats vinden. De spelen worden gesloten op zondag 25 ok tober. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. De Bovag heeft bij de raad van Amsterdam schrifte lijk geprotesteerd tegen exhorbi- tante pachtprijzen voor grond, waarop benzinestations en garage bedrijven mogen worden gesticht. DEN HAAG. In het Zuidwal-zie- kenhuis in Den Haag is overleden de 21-jarige F. A. Hinfelaar uit Den Haag. Eerder is hij op de Escamp- laan met zijn scooter tegen een daar geparkeerde vrachtauto gere den, tengevolge waarvan hij een zeer ernstig hoofdletsel opliep. ELST. In Elden, op de rijksweg Arnhem-Nijmegen, is een verkeers ongeval met dodelijke afloop ge beurd, waarbij de 43-jarige T. J. P. Snijders uit Vught om het leven is gekomen. STIPHOUT. Tussen Aarle-Rixtel en Helmond is een vrachtauto op drie, jongens, die' langs de Zuid- Willemsvaart fietsten, ingereden. Twee jongens zijn bij dit ongeval om .het leven gekomen, de derde is ernstig gewond opgenomen In het Sint Lambertusziekenhuis in Hel mond. AMSTERDAM. De 75-jarige heer W. van der Neut, die op 24 novem ber in de Churchilllaan in Amster dam al fietsende tegen een auto reed, is aan de verwondingen in het Weesperplein ziekenhuis over leden. AMSTERDAM. De 47-jarige Noorse stoker Erling Olsen uit Sandefjord, die op 21 november aan boord van het motortankschip „Hugo Hamar" in de Amsterdamse haven van een vier meter hoge trap viel en in het Wilhelminagast- huis werd opgenomen, is daar aan de gevolgen van de val overleden. ROTTERDAM. De flat van de familie prof. mr. P. J. Oud aan de Willemsplaats in Rotterdam is let terlijk opgevuld met bloemen, tele grammen en felicitatiebrieven. Dit alles ter gelegenheid van de 75ste verjaardag van do liberale parle mentariër, oud-burgemeester van Rotterdam en buitengewoon hoog leraar aan de Nederlandse Econo mische Hogeschool. KERKNIEUWS Ned, Herv. Kerk Aangenomen naar Alkmaar: A. v. d. Bovenkamp te Engwierum, die bedankte voor Vroomshoop (toez.). Benoemd tot industriépred. te Arnhem: Th. F. Warffemius te 's-Heer Abtskerke Geref. Kerken Beroepen te Hoofddorp: Z. C. Versluijs te Schoonhoven-Willige- Langeralc; ie Oosternijkerk: C. v. Noort, kand. te Rotterdam. Bedankt voor Dokkum (vac. H. Hogenhuis): P. A. Bohlmeijer te Oost- en West-Souburg; voor Drachten (vac.-B. v. Oeveren): G. Heijerman te Nijverdal. Geref. Kerken (vrijgem.) Aangenomen naar Hattem (vac.- H. C. Overveen): R. Houwen te Zuidhorn, die bedankte voor Grand Rapids. Chr. Geref. Kerken Beroepen te Broek op Langen- dijk: W. Steenbergen te Meppel. Geref. Gemeenten Beroepen te Genemuiden: P. v. d. Bijl te Barneveld, die bedankte voor Elspeet. Bedankt voor Clifton (U.S.A.): A. Vergunst te Rotterdam-C.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1961 | | pagina 7