Kanaal over Anton Geesink wereldkampioen judo Laatste nieuws VER. VAN' VRIJZINNIG HEVORMDEN - ZIERIKZEE Da. J. Bossert sprak boeiend over: „De wereld en India" ZIERIKZEE, 1-12. De maand december is te Zierlkzee uitstekend van start gegaan met een lezing voor de Vereniging van Vrijzinnig Herv., gehouden door mej. da. J. Bossert over het onderwerp: „De wereld en India". Da. Bossert heeft een achttal jaren in India vertoefd en sprak uit eigen ervaring, het geen het nodige „fond" gaf aan deze causerie, waarvoor een grote belangstelling bestond. In de inleiding van haar boeien de causerie behandelde da. Bossert het „one world or none"-thema, „één wereld of geen wereld", wij zend op de noodzaak van een waar achtig samenleven der mensen als broeders op aarde. Het is immers een historisch feit dat vroegere be schavingen juist door naijver en haat te gronde zijn gegaan. In deze tijd is, als gevolg van de betere communicatiemiddelen, wel een ontmoeting van aangezicht tot aan gezicht met de medemens mogelijk, maar dit impliceert nog geen we zenlijke ontmoeting van mens tot mens, zo betoogde spr., die stelde dat de zin voor eenheid inhaerent is aan het menszijn, maar er lig gen nog vele slagbomen tussen de mensen, die vooral ook voortkomen uit gebrek aan kennis en onbegrip van en voor de medemens. Een der belangrijkste kloven is van politie ke aard (de oost-west-controverse), maar er zijn er meer, de economi sche bv., want 1/3 van de mensheid heeft goed te eten en 2/3 niet ge noeg. Dan zijn daar verder de ver schillen in familiepatronen en de slagbomen van ethiek en gods dienst, met name de „de anderen uitsluitende" godsdienstige groepe ringen, w.o. ook het christendom moet worden gerekend. „In dit op zicht treden wij nog vaak „provin ciaal" op, aldus da. Bossert, die m.b.t. de ontwikkeling in India op riep tot geduld en vertrouwen, want dit immense land zoekt nog naar zijn vorm en richting. Dit zoeken is vooral gericht op het vinden van de waarach tige democratie, want het wes ters democratisch systeem past niet voor India, daar het „uit zijn op welvaart" niet gedekt wordt door het begrip demo cratie, zijnde het „grootste goed voor allen". Ook het communisme kan geen uitkomst brengen en daarom zoekt India naar een eigen vorm, daar- daarbij uitgaande van de absolute stelling dat het doel de middelen niet heiligt. Geen partijpolitiek In India wordt dan ook geen partijpolitiek bedreven in westerse zin, omdat hierbij machtsfactoren in het geding komen, die India af wijst. India verwacht het van de „zachte krachten" en in dit opzicht is het optreden van een eigentijdse profeet merkwaardig, die van dorp tot dorp trekt om de rijken te be wegen grond af te staan voor de bezitslozen. Deze actie heeft enorm succes, maar kan niet overhaast worden. De noodzaak van deze ont wikkeling echter ligt er, omdat ook in India schrijnende sociale tegen stellingen van rijk tegenover arm bestaan. Spr. ging hierna dieper in op het kastenstelsel, daarbij op merkend dat de paria - de onraak- bare in een betere situatie is geko men, mede dank zij het optreden der bewust geworden hogere kas ten. De mentaliteit van de Indiase mens intussen is hemelsbreed verschillend van de onze. Men kent ginds de agressieve con currentiezucht niet, niet het „nummer-l-zijn, maar men is geheel op de naaste ingesteld. De geweldloosheid Contemplatie en concentratie zijn de typische kenmerken van het volk, dat de geweldloosheid als be langrijke levenswet in de praktijk ten uitvoer poogt te brengen. Op vallend daarbij is dat in de Indiase samenleving merkwaardig duidelijk christelijke waarden tot gelding zijn gekomen, voortvloeiend uit het essentieel religieus ingesteld zijn der mensen in dit onmetelijke land. Na de lezing was er gelegenheid tot diskussie, waarvan een redelijk druk gebruik werd gemaakt. Na de pauze werden dia's vertoond en ge luidsopnamen ten gehore gebracht. In een inleidend woord herinner de ds. J. B. Assendorp aan de aan dacht, die thans op India is gericht i.v.m. de bijeenkomst van de We reldraad van Kerken. Aan het slot sprak hij een dankwoord voor de zeer interessante causerie van da. Bossert. AVOND IN TEKEN VAN VISVANGST Geslaagde propaganda-avond van het Chr. Nationaal Vakverbond Pleidooi voor langere zomervakanties van lagere scholen Enige middel om verlofvragen tegen te gaan DEN HAAG, 2-12. „De zomerva kantie bij het lager onderwijs moet langer worden, dit is de enige mo gelijkheid om de noodzaak tot het vragen van verlof voor schoolgaan de kinderen buiten de officiële va kantie enigszins te beperken". Dit zegt de vereniging van hoofden van scholen in haar orgaan „Ons Onderwijs" als commentaar op eni ge recente uitlatingen over deze kwestie. Zij wijst daarbij op de zo mervakanties in de omringende landen die veel langer zouden zijn. Wat betreft het van school hou den van kinderen buiten de school vakantie zegt de vereniging het volgende: „In artikel 16 van de leerplichtwet staat het volgende: het niet op grond van ongesteld heid van een kind verleende verlof behoeft, indien het ten aanzien van hetzelfde kind voor meer dan tien schooltijden in het schooljaar ver leend wordt, de bekrachtiging van de inspecteur. Het hoofd van de school is echter bevoegd aan de leerlingen schriftelijk verlof te ver lenen de school voor een kortere periode dan tien schooltijden niet te bezoeken". HAAMSTEDE, 30-11. Ondanks het gemis aan 't propagandistisch woord, is de propaganda-avond van het Chr. Nationaal Vakverbond, die donderdagavond in het Gerefor meerd Jeugdgebouw werd gehou den, en georganiseerd door de plaatselijke Centrale, een prachtige avond geworden. Door de storm voer de pont aan Zqpe niet en dat werd de spreker, de heer R. van Wensen, noodlottig. De heren van het Voorlichtingsbureau voor de voeding, afdeling vis, uit IJmui- den, zorgden via de film voor een vaderlandse manifestatie over de visvangst. Zelfs het „buitengebeu- ren" in de vorm van een wester storm zorgde voor een passende en tourage van de films, waarop het af en toe hard spookte. De voorzitter, de heer J. v. d. Have uit Renesse, ging na het geza menlijk zingen van Ps. 150 voor in gebed, waarna hij las uit Ps. 91. Hij noemde na zijn welkomstwoord de opkomst zeer goed, vooral de le den uit Scharendijke, Renesse enz.. die met 'n extra bus waren geko men, hadden een groot deel van de zaal in beslag genomen. Het woord was verder aan de heer J. G. Kolkman, hoofd van de afd. Vis van het Voorlichtingsbu reau v. d. voeding, tevens schrij ver van het boek „Brood uit water" Spreker noemde de ontstellende toename van de wereldbevolking. In vier uren tijds, dus juist de tijdsduur van IJmuiden naar Haamstede worden 20.000 kinderen geboren, dat is per jaar net zoveel als de gehele bevolking van Italië (50 miljoen). Spreker vroeg zich af of de „natte akkers" over de ge hele wereld verspreid, voldoende zullen zijn om aan de vraag te vol doen. De Nederlandse vissers halen jaarlijks bijna 300 miljoen kg. vis uit de zee. Het trawlnet en het ha ringdrijfnet zijn nog steeds de meest gebruikte netten. Nieuw zijn de vries- en hektrawlers. De Ne derlandse vissers hebben op dit moment netten uitstaan tot een ge zamenlijke lengte van de afstand Haamstede-Berlijn. Nederland is dan ook het grootste zoute haring producerende land van de wereld. Kleurenfilm Een prachtige kleurenfilm over het menslievende werk van het hospitaal-kerkschip „De Hoop" toonde hoe moeilijk of deze zeelie den onder kapitein Willem Rog soms moeten werken. Deze fraaie rolprent toont de haringvisserij op beide manieren. Vervolgens een zwart-wit film genaamd „Verse mosselen", waarbij we kort bij huis kwamen. Na het „bakkie doen' kwam de magnifieke creatie van Bert Haanstra, genaamd „En de zee was niet meer" op het doek. Deze film toont het langzame ver val van de Zuiderzee-vissers na het indijken van de diverse polders. De kijkers waren vol aandacht voor dit fraaie werkstuk. Meer luidruch tigheid was er bij het recepten filmpje van diverse visschotels. De heer P. Slager deelde nog me de dat de naam van de afd. nu ver anderd is in Besturen Bond Wes- terschouwen, terwijl de Sinter klaasmiddag plaats zal hebben op 9 december in de namiddag. In Frankrijk opgewekte elektrische energie heeft hij wijze van proef winkels in zuidoost-Engeland ver licht, huizen verwarmd, etc. Het elektrische vermogen werd aangevoerd via dun ne kabels door het Kanaal, waardoor het Britse elek triciteitsnet in verbinding werd gebracht met de net ten van Frankrijk, Spanje, Zwitserland, Italië, België en west-Duitsland. De ka bels worden volgende week officieel in gebruik geno men. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Oldebroek: J. van Rootselaar, Delft die bedankte voor Uddel. Aangenomen naar Schoonhoven (2e pred.pl.): H. Jongerden, Zijder- veld, die bedankte voor Huizen (N. H.) en voor Nieuw Beijerland. Bedankt voor Opheusden: B. Ha verkamp, Groenekan; voor 't Har de: P. J. Bos, Sprang; voor Steen deren (toez.): K. L. Blok, Huissen (Geld.); voor 's-Grevelduin-Capelle (toez.): P. J. F. Lamens, Kamerik; voor Putten: J. v. d. Heuvel, Ede. Ger. Kerken Beroepen te Dronten (Oost Fle voland): B. J. Aalbers, Enschedé. Chr. Ger. Kerken Beroepen te Eemdijk; W. de Joode, 's-Gravenhage-Zuid; te Ouderkerk a.d. Amstel: P. N. Rib- bers, Noordscheschut. Chinese communistische bladen hebben zondag melding gemaakt van een goede graanoogst in vele delen van China. De graanoogst is deze herfst beter geweest dan in de voorgaande drie jaar. DODELIJKE ONGELUKKEN OP DE WEG DORDRECHT. In de nacht van zaterdag op zondag heeft zich op de brug over de Oude Maas tus sen Dordrecht en Zwijndrecht een auto te pletter gereden, tengevolge waarvan een der inzittenden, de 21-jarige H. Grevel ,uit Rotterdam, het leven verloor. Drie anderen werden zwaar gewond. DELFT. In Delft had een dode lijk verkeersongeval plaats .waar van de 61-jarige mevrouw E. Schats, gewoond hebbende aan de Nieuwe Langendijk, het slacht offer is geworden. HILVERSUM. De 64-jarige heer B. J. M Messing, is, toen hij per fiets de Naarder weg te Hilversum overstak, door een auto gegrepen. Ernstig gewond werd hij overge bracht naar het Hilversumse Dia- conessenhuis, waar hij kort na aankomst is overleden. STADSKANAAL. Het zestien jarige meisje J. Bos te Stadskanaal is gegrepen door een haar achter opkomende personenauto. I^et meisje was op slag dood. „Onze ervaring is, aldus de ver eniging, dat een verlof voor meer dan tien schooltijden door de in specteur wordt bekrachtigd, indien uit de toelichting blijkt dat de ouders onmogelijk op een andere tijd met vakantie kunnen gaan. En ons inziens terecht. Bijna altijd zal het onmogelijk zijn, het verlof te weigeren, zolang niet alle kanto ren, bouwbedrijven enz. tegelijker tijd vakantie hebben en niet alle schoolvakanties in dezelfde periode vallen". FLITSEN UIT HET BUITENLAND MOSKOU. „Tass" publiceerde zondagavond de tekst van een Sowjetrussische regeringsverkla ring, waarin wordt gezegd dat de Sowjet-Unie zich het recht voor behoudt nieuwe proefnemingen met kernwapens uit te voeren, in dien het westen deze proeven zou gaan hervatten. Dit geldt ook voor eventuele westerse kernwapen proeven, die onder de grond zou den worden uitgevoerd. PARIJS. President Tsjombe van Katanga is zondagavond per vlieg tuig uit Brazzaville in Parijs aan gekomen, waar hij een zoon wil opzoeken, die kortgeleden is ge opereerd. NEW YORK. Oe Thant, de waar nemende secretaris-generaal der Verenigde Naties, heeft zijn verte genwoordigers in Katanga zondag opgedragen krachtig op te treden om orde en rust te herstellen en het leven en het bezit der burgers te beschermen. Hij gaf zijn op dracht in een telexgesprek van een half uur met dr. Linner, de leider der burgerlijke operaties van de V.N. in Kongo. PHILADELPHIA. 101.000 toe schouwers - bij wie president Ken nedy - hebben zaterdagavond in Philadelphia het traditionele tref fen tussen de Amerikaanse voet balploegen van marine en leger bijwoond. Het marine-team zege vierde met 13-7. LUIK. In Luik is het afgelopen weekeinde een mislukte poging ge daan om een woning op te blazen met butaangas. De aanslag was ge richt op een hoge functionaris van het onderwijs in Luik, Fred De- thier, die tevens een van de nau we medewerkers is van de Belgi sche minister van onderwijs, La- rock. BRUSSEL. De leiders van de Belgische katholieke en van de so cialistische partij hebben het af gelopen weekeinde in redevoerin gen de handhaving van de eenheid van België verdedigd. GENEVE. De conferentie over Laos, waaraan veertien landen deelnemen en welke niet ver meer is van een akkoord, hervat van daag (maandag) in Genève haar werkzaamheden welke op 1 no vember werden onderbroken. BAGDAD. De Iraakse premier, generaal Kassem, heeft Engeland gewaarschuwd dat het uit het na burige olierijke Koeweit moet blij ven en dat Irak anders een oorlog zou beginnen en de Engelsen zou verdrijven. LAND- EN TUINBOUW Minder aardappelen „De Boer" - officieel orgaan van de Belgische Boerenbond - wijdt een beschouwing aan de aardappel teelt. Daarbij gaat het er niet alleen om of men nu moet verkopen of de aardappelen nog wat langer vast moet houden, maar ook om een in teressante visie op de toekomst in het kader van de E.E.G., welke wij hier in zijn geheel voor onze lezers laten volgen: „In de zes landen van de Euro- markt kennen we dus een vrij snelle achteruitgang van het aard appelareaal, ongetwijfeld toe te schrijven aan de achteruitgang van het aardappel verbruik bij stijgende levensstandaard. In zekere zin is dit gewenst om geen fatale prijs daling te krijgen ten gevolge van overproduktie, hoewel een verdere snelle inkrimping van de teelten in bepaalde landen en i nbepaalde jaren wel eens een werkelijk te kort aan aardappelen zou kunnen veroorzaken. Volgens opgevangen geruchten zouden Frankrijk, Ne derland, Duitsland en Engeland naar een verdere teeltinkrimping gaan, zodat de Belgische boer hier wel eens de vruchten van zou kun nen plukken. Die verdere inkrim ping is niet toe te schrijven aan de minder goede prijzen aan produ cent noch aan de gewettigde vrees voor minder verbruik door de con sument, maar wel het gevolg van de practische onmogelijkheid om vooral vroege en halfvroege aard appelen op een behoorlijke wijze te verzorgen, te rooien en marktklaar te maken voor binnenlands ver bruik". Scheepvaartbericliten Kelletia (t.), 1-12 van Bergen naar Kirkenes. Lemsterkerk, pass. 1-12 Kreta naar Port Said. Tegelberg, 30-11 van Rio de Janeiro naar Kaapstad. MARKTBERICHTEN Ei er prij zen V.E.C.E. In de periode van 27-11 tot en met 2-12 werd door de Coöp. Aan- en Verkoopcentrale voor Eieren V.E.C.E. uitbetaald f 1,80 per kg. Voor vuilschalige en gewassen eie ren werd 2 cent minder uitbetaald. Ingezonden stukken Tot onze spijt is in het vrijdag nummer de ondertekening van het „ingezonden" van de heer H. Hof- stra „Kerst- en winterarbeid „Noord-Jeruël" - Houtigehage" (werk van wijlen ds. J. A. Visscher op de „Friese Heide"), op een verkeerde plaats - onder een ander ingezonden stuk - terecht gekomen. De lezer zal begrepen hebben, dat bovengenoemde ondertekening be hoorde bij het laatste ingezonden stuk. Red. PARIJS, 3-12. Voor de eerste keer in de geschiedenis van het judo is de wereldtitel aan Japan ontnomen. Niemand minder dan een Nederlander, namely k de 27- jarlge Anton Geesink, was het die zaterdag in het Stadion Pierre de Coubertin historie schreef door op waariyk grootse wyze de hegemo- nier der Japanners te doorbreken. Voor de Nederlandse sport een dag om nooit te vergeten, voor Ja pan een nationale ramp, want wat voetbal is in ons land, betekent judo in het Land van de ryzende zon. Jongen werd dood gestoken 's-HERTOGENBOSCH, 4-12. Op de Hoge Steenweg in 's-Hertogen- bosch is maandag, even na midder nacht, de zestienjarige Th. van Deursen, wonende aan de Maas- trichtseweg, met een mes zodanig gestoken, dat hij in het hart werd getroffen en ter plaatse overleed. De dader is nog niet gevonden. Tragisch voetbalpraatje MONTEVIDEO, 2-12. Twee oude vrienden, de 64-jarige Rascual Bo en Toledo Lar- roca, 62 jaar, zijn in een café van Montevideo slaags geraakt. Het bejaarde twee tal wond zich zo op, dat de woordentwist uitliep op een gevecht met mes en revol ver. Pascual Bo werd door twee kogels getroffen en stierf ter plaatse. De oor zaak Het tweetal kan het niet eens worden over de vraag of Penarol dan wel Nacioanal de sterkste plaatselijke voetbalclub was SPORT VOETBAL Het programma voor zaterdag 9 december aanstaande luidt: Eerste klas: VCK-Veere; Hoek- AZVV II; Middelburg V-SVD; Bru- se Boys-Yerseke III, scheidsr. A. de Nooyer; Kapelle-Wolfaartsdijk. Tweede klas C: Brouwershaven III-Mevo II, scheidsr. J. Scholten; WIK- Burgh III, scheidsr. J. v. d. Linde; Duiveland I-Duiveland II, scheidsr. N. Speelman. Derde klas D: Nieuwerkerk- Mevo III, scheidsr. M. A. Fonteine; Zwaluwen I-WIK II, scheidsr. Th. Sies; Zeemeeuwen-Bruse Boys II, W. J. v. d. Maas. Juniorencompetitie 9 december Groep A 5: Wolfaartsdyk A I- Zierikzee A I, 3 uur, scheidsr. C. L. Gabriëlse. Groep B 7: Dreischor B I-Brou wershaven B I, 14.30 uur, scheidsr. A. J. Dorst. Groep B 8: WIK B I-Zwaluwen B I, 14.30 uur, scheidsr. J. v. d. Linde; Bruse Boys B I-Zonnemaire B I, 13.15 uur, zelf voor scheidsr. zorgen; Nieuwerkerk B I-Burgh B II, 15 uur, scheidsr. M. A. Fon teine. Zondagcompetitie 10 december, aanvang 14.30 uur Eeste klas B; Renesse I-Burgh II, scheidsr. J. v. d. Linde; Drei- schor-Zierikzee II, scheidsr. G. A. de Fouw. Derde klas D: Nieuwerkerk- Mevo III, scheidsr. M. A. Fonteine; Zwaluwen 61-WIK II, scheidsr. Th. Sies; Zeemeeuwen-Bruse Boys II, scheidsr. W. J. v. d. Maas. Gelukstelegram voor Anton Geesink DEN HAAG, 3-12. De staatsse- cretaris van het departement van onderwas, kunsten en wetenschap pen, mr. Y. Scholten, heeft Anton Geesink per telegram gelukgewenst met het behalen van de wereld titel Judo. Hoewel het niet de ge woonte is om professionals op de ze wijze te feliciteren, meende de staatssecretaris in dit» geval een uitzondering te moeten maken, doch hij richtte het telegram aan Geesink in zijn functie als leraar op het C.I.O.S. in Overveen. De in houd van het telegram is als volgt: „Het verheugt mij, dat een leraar van het Centraal Instituut voor Opleiding van Sportleiders (C.I.O. S.) te Overveen het wereldkampi oenschap Judo heeft behaald, waarmee ik u oprecht feliciteer". C. Philipse (lid G.S.) uit de politiek GOES, 1-12. Het lid van Ged. Staten, de heer C. Philipse, zal in de komende zittingsperiode geen deel meer uitmaken van Provin ciale Staten. Zaterdagmiddag heeft hij tydens een vergadering van het bestuur van de C.H.U. Kamerkies kring Middelburg, aangevuld met de besturen van de zeven kieskrin gen, meegedeeld, dat hij de tyd ge komen acht zqn plaats af te staan aan een jongere. Hij zal dus by de komende Statenverkiezingen de C. H.U.-iyst niet meer aanvoeren. (Zeeuws Dagblad). Dader dodelijke mes steek in arrest 's-HERTOGENBOSCH, 4-12. De politie te 's-Hertogenbosch is er na intensief speurwerk in geslaagd een Bosschenaar te arresteren, die er van wordt verdacht in de afgelo pen nacht de dodeiyke messteek te hebben toegebracht aan de 16-ja- rige leerling-bloemiét Th. van Deursen. Hq wordt momenteel door de politie verhoord. Zuidwestelijke wind Verwachting tot dinsdagavond: Zwaar bewolkt met tqdelijk re gen of motregen. Matige tot krach tige naar zuidwest ruimende wind. Zachter. 5 dec. Zon op 8.30, onder 16.31. Maan op 5.04, onder 15.35. Nieuwe maan: 8 dec. te 0.52. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 5 dec. 1.31 v.m. 13.36 n.m. BROUWERSHAVEN: 5 dec. 0.50 v.m. 13.10 n.m. Springtij: 10 dec. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 4-12. Het K.N.M.I. deelt mede: Er bevindt zich in België een grens tussen koude polaire lucht en zeer zachte oceaanlucht. De zachte lucht is in zuid Europa binnenge voerd door een storing die in een snel tempo van het Kanaal over België naar Polen trok. Voor het weer in de komende paar dagen is een vrij diepe depressie van belang die ten westen van Ierland is ge legen en die zich in oostelijke rich ting naar de Noordzee begeeft. Hierdoor zal de in België aanwe zige zachte lucht ook tot in onze omgeving doordringen. De wind draait daarbq naar zuidwestelijke richting, een en ander zal opnieuw met enige regen gepaard gaan. Duizend boeren met speren en messen bewapend, hebben in Tan- jong Karang, Zuid-Sumatra, gede monstreerd tegen een regerings maatregel. Volgens het blad Ga- ruda protesteerden de boeren er tegen dat zy verwqderd werden van het gebied van een staatsplan- tage dat zij „illegaal bezet hadden". Er werd geen melding gemaakt van slachtoffers. Dr. Conor O'Brien, die vrydag met ingang van 8 december onthe ven werd van zqn functie van hoofdvertegenwoordiger van de V. N. in Katanga, heeft zaterdag ont slag gevraagd uit de Ierse diplo matieke dienst. Een krqgsraad te Parijs heeft zaterdag vier mohammedaanse mi litairen, die in het Franse leger dienden, ter dood veroordeeld, om dat zy in juni aanvallen hadden gedaan op politieposten in de Fran se hoofdstad. Dertien andere be klaagden kregen gevangenisstraf fen, variërend tot tien jaar. MARKTBERICHTEN Veemarkt ROTTERDAM, 4-12. Aangevoerd 1963 stuks vee, t.w. 1184 vette koeien en ossen, 769 varkens en 10 schapen en yammeren. Prijzen per kg: vette koeien en ossen f 3,00-3,20 f 2,60-2,90 f 2,50- 2;60; varkens (levend gew.) f 1,65- 1,60-1,50. Vette koeien en ossen: aanvoer korter, handel flauw, prijzen van vorige week bleven met moeite gehandhaafd, prima's boven note ring. Varkens: aanvoer kleiner, handel redelijk, prijzen iets ge drukt, prima vleesvarkens boven notering, slachtzeugen f 1,35-1,40 per kg. HOORN. Op de provinciale weg tussen Oudedijk en Beets by Hoorn zqn vrijdagavond by een botsing tussen een personenauto en een busje twee personen om het leven gekomen. Twee personen werden ernstig en vier licht gewond. MAASNIEL. De textielhandelaar H. Lutgens uit Maasniel heeft bij de gemeentepolitie te Roermond aangifte gedaan van diefstal van veertigduizend gulden. Dit bedrag is uit zijn woning gestolen toen hq met zijn vrouw uit was. ROTTERDAM. Het m.s. „Katse- dijk" zal op 7 december a.s. door de N.V. Werf Gusto te Schiedam officieel worden overgedragen aan de opdrachtgeefster, de Holland- Amerika Lqn. De plechtigheid zal plaats hebben bq de H.A.L. aan de Wilhelminakade in Rotterdam. Premier Debré heeft machtiging ontvangen de vertrouwenskwestie te stellen bij het debat over de be groting. WOLFHEZE. De politie heeft op de Wolfhezerweg te Wolfheze een vernielde auto gevonden. Naast de auto lag de bestuurder, de 24-jarige vertegenwoordiger T. W. P. uit Ut recht, die bleek te zijn overleden. SCHIPHOL. Met een vertraging van ruim 6 uur wegens een man kement aan de ruitenontdooiers is het Nederlands Strijkkwartet na een tournee van zeven weken door de V.S., met een DC-8 van de K.L. M. op Schiphol terug gekeerd. ETTEN. Sint Nicolaas heeft za terdag met de ballon „Jules Verne" een ballonvaart gemaakt De Goed Heilig man startte vanaf de ballon haven Etten-Leur om kwart voor vier. Uit een toespraak die paus Jo annes heeft gehouden tot prelaten die de jaarlqkse geestelqke oefe ningen hadden meegemaakt heeft men opgemaakt dat op acht decem ber aanstaande, het feest van de „onbevlekte ontvangenis van Ma ria", de bul betreffende het voor genomen oecumenische concilie van de R.K. Kerk zal worden afgekon digd. Het document zou tegen Kerstmis verschynen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1961 | | pagina 2