Huidige startbaan op vliegveld moet vervangen worden door een grasbaan oók wü repareren en overtrekken bekledingsstoffen Gebr.Thien Joop Volkeri Nieuwerkerk's „0. en U." vierde opgewekt 60-jarig bestaan Ka a<l akkoord als hel geen (gemeen te) ge ld kost D* yooratter zag paag dat de w raad in principe het besluit zou WESTERSCHOUWEN, 24-11. In onmogelijk werd, vooral nu door de vrijdagmiddag gehouden verga dering van de raad, waarin de heer M'. Geluk met kennisgeving afwe zig was, is het duidelijk geworden dat ook de gemeente drastisch re kening gaat houden met dc vol tooiing van de dam- en brugver- binding, want naast de verdere rea lisering van de plannen over de zuid-, noord- en rondweg, is ook het luchtverkeer ter sprake geko men. Speciaal de toekomstige plaats van het vliegveld Haamstede is in deze vergadering wel definitief ge worden, en als de verdere plannen uitgevoerd worden, dan zullen over enkele jaren weer toeristen en za kenlieden Schouwen via een of meerdere luchtlijnen kunnen berei ken. De voorzitter, Jhr. Rüell, deelde een en ander mede over het vlieg veld tijdens dc verder voorkomen de zaken. Hij begon met de aan koop van het vliegveld door de ge meente van eigenaresse, de N.V. Nieuw Haamstede, in 1933. De luchtlijn Rotterdam-Haamstede- Vlissingen-Knocke floreerde, want in 1938 kwamen alleen naar Haam stede 10.000 passagiers. In 1939 nam defensie het vliegveld in be slag, waarmede de lijdensweg eigenlijk is begonnen. De bezetten de macht vernielde het vliegveld dermate dat het voor vliegtuigen onmogelijk was te landen. Na de oorlog werd de oorlogsschade niet hersteld, zodat de ruïnes bleven liggen. Tot de watersnoodramp een verandering bracht, want Rijkswa terstaat achtte het toen noodzoke- lijk om een startbaan aan te leg gen van 750 meter lengte plus een taxibaan met perron. Van deze startbaan is practisch geen gebruik gemaakt, behoudens enkele post- vluchten met een militaire DC-3 bij ijsgang. Voor verder gebruik werd de baan en het gehele vliegveld door de Rijksluchtvaartdienst afge keurd voor alle vliegverkeer, be halve de zweefvliegers die van deze stille vlakte een dankbaar gebruik maakten. Plet was echter duidelijk dat deze toestand langzamerhand KERKNIEUWS Geref. Kerk Ds. S. Greving 25 jaar predikant (van 1946-1951 te Zierikzee) Woensdag 29 november a.s. zal het vijfentwintig jaar zijn geleden, dat ds. S. Greving uit Wildervank werd bevestigd als predikant in de Gereformeerde Kerken in Neder land. Ds. Greving werd op 5 augustus 1907 te Assen geboren. Hij bezocht eerst het gereformeerd gymnasium te Huizum bij Leeuwarden en stu deerde daarna verder nog aan de theologische hogeschool te Kam pen, waar hij op 12 maart 1934 zijn kandidaatsexamen aflegde. Nadat de heer Greving negen dagen later na zijn praeparatoir examen, door de classis Franeker was beroep baar verklaard in de Gereformeer de Kerken in Nederland en hij als hulpprediker werkzaam was ge weest, eerst van september 1934 tot april 1935, speciaal voor het cate chetisch onderwijs bij wijlen ds. J. D. Wielenga, toen nog predikant te Franeker en daarna van 1 septem ber 1935 tot eind november 1936 nog ongeveer vijftien maanden te Dirkshorn in Noord Holland, werd hij op 29 november 1936 door wij len ds. R. W. Huizing, toen nog pre dikant te IJsselmuiden-Grafhorst, bevestigd als predikant van de Ge reformeerde Kerk van Dirkshorn. Op 5 mei 1946 verwisselde de jubi laris deze Kerk met die van Zie rikzee en sinds 18 maart 1951 dient hij de Gereformeerde Kerk van Wildervank, waar hij werd beves tigd door ds. G. Aalbersberg uit Vlaardingen, toen nog predikant te Zonnemaire. Ds. Greving werd enige keren afgevaardigd naar de particuliere synode van Zeeland en naar die van Groningen en heeft in de loop der jaren vele bestuursfunkties en deputaatschappen vervuld en zit ting gehad in tal van colleges en commissies. Zo was hij o.a. tijdens zijn ambtsbediening te Dirkshorn in de classis Alkmaar deputaat voor de evangelisatie. Te Zierikzee was hij curator van de theologische hogeschool te Kampen; bestuurs lid van het christelijk lyceum voor Zeeland te Goes en verder was hij daar ook enige tijd geestelijk ver zorger van een D.U.W.-kamp. Toen ds. Greving in mei 1946 intree deed te Zierikzee waren nagenoeg alle Kerken in de classis Zierikzee va- kant en werd hij dadelijk consu lent van zes vakante Kerken. Thans is de jubilaris o.a. in de classis Stadskanaal deputaat voor de evangelisatie en voor de geestelijke verzorging van gereformeerde pa tiënten en personeel en sinds 1952 is hij ook voorzitter van de Bond van christelijke zangverenigingen in de provincie Groningen. In zijn tegenwoordige gemeente nam ds. Greving daar mede het initiatief tot het instellen van een gcmeentcdag, die, tot versterking van de onderlinge band, sinds 1952 elk jaar in de natuur wordt gehou den. In 1954 maakte dc jubilaris als boordpredikant met het emi grantenschip „De Grote Beer" een reis naar Canada. In al zijn drie gemeenten gaf ds. Greving mede de stoot tot de op richting van een mannenvereniging de minister aan de N.V. Sinberg te Rotterdam concessie werd verleend voor een luchtlijn naar Haamstede. Besprekingen Op 3U okt. hadden op het ge meentehuis besprekingen plaats waar de Commissaris der Konin gin Jhr. A. F. C. de Casembroot met enkele heren van de Griffie, t.w. de heren v. Tuijl en de Wolf, de heren Burggraaf en Reijers van de Rijksluchtvaartdienst en de bur gemeester aan deelnamen. Tijdens die bespreking wer donder ogen ge zien de huidige startbaan te ver lengen, waardoor dure nieuwe gronden aangekocht zouden moe ten worden. Bovendien zou het vliegveld in een duurdere klasse komen te liggen met een duurdere havenmeester enz. De heren van de Rijkslucht vaartdienst hebben toen het plan geopperd om de huidige startbaan op te ruimen en te vervangen door een grasbaan, waarna de goedkeuring van de vlieghaven volgt. Te dien einde heeft ook de provincie in Den Haag dit plan te berde ge bracht. nemen om aan dit plan uitvoering te geven, waartegen niemand be zwaar had, mits de werkzaamhe den uitgevoerd worden buiten de gemeentekas. De heer M. de Boer zegt dat het erg moeilijk zal zijn gras op deze plaats te kweken. Hij is het er mee eens de financiële konsekwenties over te laten aan het Bureau Financiering Publiek rechtelijke Lichamen en Ged. Sta ten. De heer van Oord noemt deze „martelgang" van het vliegveld een voorbeeld van bureaucratie. Hij ad viseert de raad de uitvoering van dit wer kte steunen en de vrij ge komen hoogovenslakken te gebrui ken voor de aanleg van wegen en duinovergangen. „Doorbreek deze vicieuze cirkel en begin opnieuw met het vliegveld", aldus de heer van Oord. De voorzitter zegt dan nog dat het Rijk de plicht heeft om het vliegveld in zijn vooroorlogse staat terug te brengen, daar het begon nen is, met defensie in 1939, dat het vliegveld in beslag nam. De achtergrond van deze hele kwestie is de rivaliteit tussen de Rijks luchtvaartdienst en Rijkswater staat. Oir. Besturenbond te Bruinisse vierde tienjarig bestaan Hulde aan de „werkers van het eerste uur" INTERESSANTE VOORDRACHTEN Pessimistische geluiden op vergadering van landbouwvereniging „D.E.S." OOSTERLAND, 25-11. - Het wa ren weinig optimistische klanken die de voorzitter van dc plaatselij ke landbouwvereniging „D.E.S." al hier op de vergadering dier ver eniging donderdagavond in café „Even Buiten" moest laten horen. De heer H. J. van de Zande sprak deze, nadat hij een woord van wel kom had gericht tot de spreker en spreekster van deze avond mr. J. F. G. Schlingemann en mej. A. van der Leeden, resp. sekretaris van de Z.L.M. en provinciaal secretaresse van de Bond van Plattelandsvrou wen. Verder werden op deze goed be zochte avond, waar ook een aantal dames aanwrezig waren, verwel komt het erelid de heer M. Otte, en de later gearriveerde bestuurs leden van de zustervereniging te Bruinisse. Was het voor de kleinere bedrij ven, aldus de voorzitter in zijn ope ningswoord,. een tamelijk goed jaar wat de opbrengst der meer inten sieve gewassen betreft, zoals vroe ge aardappelen, uien, gladiolen, enz., voor de grote boeren kan dit maar moeilijk worden gezegd. Dfe opbrengsten waren bevredigend, doch de prijzen slecht. De over grote overschotten niet alleen in de Verenigde Staten maar ook in de E. E. G.-landen veroorzaken deze minder gunstige prijzentendens. Graan-, suikerbieten- en aardap pelteelt passeerden de revue, "en gewezen werd op de moeilijkhe den op het gebied van personeel in de landbouw. Al met al een pessi mistisch geluid dat voorzitter Van de Zande in zijn openingswoord moest laten hox-en. Hij hoopte dat de heer mr. Schlingemann wat minder zorgelijk de toekomst in zou zien. De landbouwpolitiek „De landbouwpolitiek op lange termijn" was de titel waarover de Z.L.M.-sekretaris deze avond het woord voerde. Helaas was ook hij vol zorgen. In de eerste plaats de zich steeds meer toespitsende riva liteit tussen oost en west, die ook in de landbouwpolitiek zich doet gelden, is de wel de grootste zorg. De vreselijke wapens die de mens heeft uitgevonden, en die de mens heid in één ogenblik kunnen ver nietigen, werken mede om de toe komst donker in te zien. Verder is er dan ook de landbouwpolitiek, welke mede door de grote over schotten in de wereld de prijzen zeer ongunstig beïnvloed. Hoewel de regering de landbouwers wel niet in de steek laat, is er toch een tendens merkbaar waardoor men niet verder schijnt te kunnen. De grote overproduktie van suikerbie ten maakt dat ook dit jaar de ga rantieprijzen zullen worden gekort, terwijl ook de tarweteeltgarantie vex'ontrustend is. Veevoedergra- nengarantie is er ook nog wel maar spreker betwijfelde of hier wel een grote waarde aan'moet worden toe gekend. Ook de nielkproduktie rijst ontzettend waardoor de prijzen meer en meer gedrukt zullen wor den. Het grote boteroverschot in Frankrijk bijvoorbeeld werkt in dezen niet voordelig. Spreker vroeg zich af wat er gebeuren moet in de toekomst. Veel moeilijke vraag stukken heeft de Z.L.M. in dezen te behandelen, en in E.E.G.-ver band is deze materie een eerste punt van behandeling. Nadat de spreker nog een waarschuwend woord had laten horen betreffende te hoge investeringen wees hij ook op het gevaar dat er schuilt in de tegenwoordig veel voorkomende negering van het Landbouwschap. Daar dit één vgn dc beste wapens is voor de boer om zich tc verwe ren tegen aantasting van zijn rech ten op allerlei gebied is het van het grootste belang dat het Landbouw schap -zal blijven bestaan. Tenslot te werden nog enige vraagstukken over de E.E.G. behandeld. Hierna werden door spreker een aantal dia's vertoond over zijn reis naar Joego-Slavië, waar hij het wereldlandbouwcongx-es te Dubrof- nik aan de Adriatisehe Zee bij woonde. Hiervoor gaf de heer mr. Schlingemann een overzicht over de gewoonten van het Slavische volk en de toestand van de land bouw in dit uitgebreide land. Ver schillende collectieve boerderijen, op communistische leest geschoeid, waren door spreker bezocht. Ver schillende vragen werden hierna aan mr. Schlingemann gesteld. De voorzitter dankte hem voor de leerzame causerie. Het Iandbouwhuishoudondervvijs Niet minder welsprekend was het betoog van mej. Van der Lee den, dat hiex-op volgde en dat meer de aanwezige dames interesseerde. Zij sprak over „het landbouwhuis- houdschoolondex'wijs in het alge meen en in het bijzonder in Zee land". Naar Belgisch voorbeeld werd in 1912 begonnen met het ge ven van huishoudonderwijs en in 1934 werd de eerste school op het eiland te Zierikzee gesticht. Verder passeex-den alle verschillende les sen die bij dit onderwijs worden gegeven de revue, lessen die er toe moeten bijdragen de algemene vor ming van het meisje tot toekomsti ge huisvrouw. Ook de verschillen de mogelijkheden werden onder ogen gezien als daar zijn de pri maire opleiding, de assistentenop leiding, de INAS-opleiding en ten slotte de Vormingsklas. Verschil lende dames die vragen hadden werden door de spreekster uitge breid beantwoord. De heer Van de Zande dankte de spreekster voor h^ar behandeling van dit zo actu eel onderwerp. Mevr. Zeijler sprak een woord van dank namens de aanwezige da mes voor de uitnodiging, terwijl de heer P. Krepel zulks deed namens de afdeling Bruinisse. De voorzitter eindigde hierna deze geanimeerde vergadering. Ingezonden mededeling uw stoelen met prima Appelmarkt 24, Zierikzee Telefoon 2604 Het 10-jarig bestaan van de Chr. Bestux-enbond te Bruinisse was aan leiding voor de bij het C.N.V. aan gesloten vakverenigingsmensen om een feestelijke filmavond te orga niseren voor de leden te Bruinisse en Oosterland, welke vrijdag ge houden werd. De zeer goed bezochte bijeen komst werd geopend door de heer A. Kik-Koopman, die een gedeelte las uit Joh. 5 en een kort openings woord sprak. De feestrede en een overzicht van het wel en wee van de christelijke vakbeweging in oostelijk Duive- land, werd uitgesproken door de heer W. van Gilst. Deze memo reerde hoe vóór de oorlog alleen de Landax-beidersbond te Bruinisse als christelijke vakbondsafdeling vertegenwoordigd was en hij bracht hulde aan de werkers van het eer ste uur, die niet alleen veel weer stand van werkgeverszijde moesten ovex-winnen, maar ook niet altijd de waardering in eigen kring von den waarop zij recht hadden. In 1946 werd als eerste de Land ax-beidersbond weer opgericht, in 1948' kwam er een afdeling van de Bouwvakarbeidersbond, in 1950 ge volgd door de Chr. Bedrijf sgroe- pencentrale en in 1951 als over koepelend orgaan de Chx\ Besturen bond. Als laatste loot aan de stam van het vakverenigingswezen werd in 1959 een afdeling gesticht van de Ned. Chr. Bond van. Overheidsper soneel. Positie van de vakbeweging Als gast was deze avond aanwe zig de heer C. Bx-aspenning uit Breda, hoofdbestuurslid van de C. B.C., die eveneens herinnerde aan de strijd die gevoerd moest worden om de tegenwoordige positie van de vakbeweging te veroveren. Hij wekte de leden op in eigen kring propagandisten te worden voor het Plan voor grasbaan op „Haamstede" HAAMSTEDE, 24-11. De gemeen teraad van Westerschouwen heeft in de raadsvergadering van vrij dagmiddag in principe het besluit genomen om de 750 meter lange startbaan van het vliegveld Haam stede te laten vervangen door een grasbaan. Dit naar aanleiding van een gesprek, dat ten gemeentehuize is gevoerd door de Commissaris der Koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, een aan tal vertegenwoordigers van de Rijksluchtvaartdienst en de burge meester. Indien het plan om te ko men tot de aanleg van een gras baan gerealiseerd is, wat nog enige jaren zal duren, kan de N.V. Sin- berg te Rotterdam beginnen met haar vluchten Rotterdam-Haam stede, waarvoor zjj onlangs con cessie heeft verkregen. vakverenigingswerk, want alleen een gezonde vakbeweging is in staat te behouden wat verworven werd. Na de pauze werd de bijna twee uren durende film „Verbroken tra lies" vertoond, een film die een beeld gaf van door de oorlogsvex*- woestingen in Berlijn uit de Dier gaarde ontsnapte dieren, de manier waarop zij weer aan de menselijke macht werden onderworpen en wat er verder mee kon worden bereikt toen zij naar de natuur werden te ruggebracht. Een film die door alle aanwezigen met spannnende aan dacht werd gevolgd. Nadat de heer v. Gilst een dank woord namens de aanwezigen had gesproken aan het adres van de mensen van de filmdienst en tot de aanwezigen voor de pretttige sfeer die de gehele avond geheerst had, werd de vex-gadering door de heer J. M. de Waal uit Oosterland gesloten. SPORT Uitslagen vollleybaltournooi Nieuwerkerk In de tweede ronde van het vol- leybal-heren-tournooi te Nieuwer kerk is deze week weer hax-d ge streden om de punten, waarbij het aan het ondérwijzers-zestal geluk te alle punten (totaal 8) in de wacht te slepen. Maar ook de he ren van „Kwiek" uit Bruinisse ga ven goed partij. Zij haalden 5 pun ten binnen. De uitslag was: Prov. Watex-staat -Sportcomb. Nieuwerkerk I 13-15 15-3 (1-1); Onderwijzex-s Sporscl.- Nieuwerkerk II 17-15 15-12 (2-0); „Kwiek" Bruinisse-Prov. Water staat 15-8 15-13 (2-0); Sportclub Nieuwex-kerk I-Onderw. 11-15 9-15 (0-2); Sportclub Nieuwerkerk- „Kwiek" Bruinisse 9-15 15-11 (1-1); Ondex-wijzers-Prov. Waterstaat 15- 13 15-8 (2-0); „Kwiek" Bruinisse- Spox-tclub Nieuwerkerk I 15-13 15-11 (2-0); Sportclub Nieuwerkerk 11-Prov. Waterstaat 15-12 9-15 (1-1); „Kwiek"-Onderwijzers 8-15 9-15 (0-2); Sportclub Nieuwerkerk 1-Sportclub Nieuwerkerk II 12-15 12-15 (0-2). VOETBAL District Zuid I Zondagcompetitie 4e klasse G: Zierikzee-NSV 3-1; Burgh-Halsteren 1-1; De Schut- ters-Bx-ouwershaven 2-1; Cluzona- Nieuw Borgvliet 2-0; Kruisland- Vosmeer 3-1; NVS-SC Gastel 2-1. Afdeling Zeeland le klasse B: Ziexikzee II-Drei- schor I 4-1; SVOWK I-Renesse I 2-7. 2e klasse C: Dreischor II-Zonne- maire I 2-4; Brouwershaven II- SVOWK II 4-3. Nog t(jdig ontvangen prachtige dames vulpennen merk „Watermann" Ook alle andere bekende merken voorradig in: „De Nieuwe Boekhandel" ZIERIKZEE SVCCESJES Diversen: Gratis inzage trekkingslij st van de Nationale T.B.C.-ver- loting bij Sigm. D. C. Viex*- gever, hoek Kraanplein. Reeds nu uit voorraad lever baar verschillend nieuw be hang 1962. Mol, Nieuwe Boo- gerdstraat, Ziex-ikzee. Ongelezen kx*anten 10 cent per kilo, aan het bux-eau van dit blad, Jannewekken 11, Zie x-ikzee. Zatex'dagcompetitie District Zuid I 4e klasse A: MEVO-Dinteloord 2-5; VVN-Ax-nemuiden 0-2; Tern. Boys-AZW 2-1; Nieuwdox*p-Spui 1-2. Afdeling Zeeland le klasse Bruse Boys-Wolfaarts- dijk 1-1; AZVV II-Yerseke III 3-1; Hoek-Veere 1-1; SVD-Middelburg V 2-3; VCK-Kapelle 5-2. 2e klasse C: WIK I-Brouwersha ven III 2-1; Duiveland II-Burgh III 8-1. 3e klasse D: MEVO III-Zwalu- wen '61 I 2-7. Junioren. Gx-oep B VII: Zie rikzee B I-Bruse Boys BI 2-1; Brouwershaven B I-Renessee B I 0-6; groep B VIII: MEVO B I-Zie- rikzee B III 20-0; Zierikzee B II- Bruse Boys B II 11-1; Zwaluwen '61 B I-Zonnemaire B I 3-0. De Vex-enigde Naties hebben af gezien van hun plan het Kongolese garnizoen van Kindoe, in de pro vincie Kivoe, te ontwapenen en zijn ermee akkoord gegaan dat de twee afdelingen die verantwoordelijk ge acht worden voor de moord op der tien man van de Italiaanse lucht macht, onverwijld worden terug getrokken. In Egypte z|jn negen mensen ge arresteerd, die betrokken zouden zijn geweest b|j een komplot om president Nasser te vermoorden, zo is zondagavond officieel in Cairo meegëdeeld. De arrestaties zouden vrijdagmorgen vroeg z|jn verricht. Ere-medaille in zilver voor lid C. J. Heijboer Nederlandse paler in Suriname omgekomen PARAMARIBO, 25-11. Vrijdag- middag is de 38-jarige Nederland se pater P. van der Pluym CSSR in de Suriname-rivier verdronken. Veromedelijk is hij bij het baden in de rivier gevallen. Pater van der Pluym werd in 1953 tot priester gewijd en kwam in februari 1956 naar Suriname, waar hem een missiepost werd toe gewezen aan dc „Boven-Suriname". Hij was werkzaam onder de Bos negers. a Officieel wordt meegedeeld, dat op 11 december uitspraak zal wor den gedaan in 't proccs-Eichmann. NIEUWERKERK, 25-11. De mu ziekvereniging „Oefening en Uit spanning" tc Nieuwerkerk heeft zaterdag opgewekt het zestigjarig bestaan gevierd, een feest waarop verschillende hoogtepunten vielen te noteren en dat ingeleid werd met een pttige, muzikale wandeling van de jubilerende vereniging door het dorp. De feitelijke viering van bet jubileum vond verder plaats in de zaal van „Ons Dorpshuis", waar een hooggestemd openings- en wel komstwoord werd gesproken door de voorzitter der vereniging, de heer J. J. van Dijk. Tijdens de feestelijke bijeenkomst deed mevx\ Van Eeten-de Vries, echtgenote van de burgemeester en presidente van het uniformenfonds, de verheugende mededeling dat de uniformen thans zijn betaald en dat er nog een ovex-scharigg bedrag is. Dit bedx-ag is uitgezet op de Coöp. Boerenleenbank en niet zonder trots overhandigde mevr. v. Eeten de voorzitter het desbetreffende spaar bankboekje, waax-op een bedrag ge noteerd bleek van f 1049,28. Koninklijke onderscheiding Burgemeester A. A. van Eeten deed mededeling van een konink lijke onderscheiding, die is toege- gend aan de heer C. J. Heijboer, die niet minderdan 57 jaar deel uit maakt van „O. en U.". De heer Heijboer, broer van de dirigent, ontving de zilveren ere-medaille behorend bij de Orde van Oranje- Nassau. Dc burgemeester x-eikte het ere-metaal uit en mocht als eerste het onderscheiden lid felicitex-en Een reeks spx-ekers heeft op deze bijeenkomst het woord gevoex-d. Namens Braamfonds en Oranjeco mité sprak de heer J. J. Bouman. De héér W. Wandel bracht geluk wensen over van de Mandoline vereniging „Hier 's ek weer", ter wijl „Oosterlnnds Fanfare" in de pex'soon van de heer J. Boot een (felicitex-ende) woordvoerder vond. Verder werden felicitaties uitge bracht door vertegenwoordigers van de Kon. Harmonie „Witte van Haemstede" en van „Nu met Hope" te Bruinisse. Uiteraard zox-gde „O. en U." bij tijd en wijle voor een passende mu zikale omlijsting van deze feeste lijke middag, waax*op ook de be kwame dirigent, de heer Jac. Heij boer, hartelijk werd gehuldigd als mede het lid de heer J. Lemsom, die niet minder dan zestig jaar zijn plaats vindt in de gelederen van de vereniging. Niét minder dan elf bloemstukken sierden de zaal. Tot besluit verzorgde het „Zeeuws Ca baret" een geslaagd ontspannings programma. STAD EN PROVINCIE OOSTERLAND „Volkstaal en volkshumor" Op dinsdagavond 28 november a.s. hoopt voor de Cultux-ele Ver eniging alhier,',op. te treden de heer Willem van Iependaal. Deze zal een causerie houden getiteld: .Volkstaal en volkshumor'. Dit zeer belangwekkende en boeiende on derwerp zal deze komende avond tot een zeer boeiende maken. De naam van de causeur staat hier trouwens borg voor. Het bestuur vex-wacht „veel volks". BTJRGH Nieuwe Prot. Chr. Huishoud school le Haamstede WESTERSCHOUWEN, 25-11. Er zit schot in dc plannen voor de bouw van een nieuwe prot. christe lijke Landbouwhuishoudschool te Haamstede. In de vrijdag gehouden raadsvergadering kon de voorzitter dc raadsleden reeds de tekeningen tonen. De school wordt van het zelfde type als de scholen van Oud dorp en Dirksland. De bouw zal geschieden in systeembouw van de metselsteen. Er is echter één ,maar' aan deze bouw verbonden: het plan voor de aanbouw van een gymnas tieklokaal kan helaas geen door gang vinden. HENGELO. De terreinknecht van het gemeentelijke sportpark in Goor, de 56-jarige H. Endeman, is zondagmiddag tijdens de wedstrijd GFC-NEO voor de derde klasse A van het district Oost plotseling overleden. De heer Endeman werd door een hartverlamming getroffen en stierf in de kleedkamer. De wed strijd wex-d toen gestaakt, omdat een zoon van de overledene bij GFC in het doel stond.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1961 | | pagina 3