Rotterdam heeft geen belangstelling voor de Zeeuwse eilanden Zoeken naar vermiste Rockefeller nog vergeefs HET PROCES-MARIE BESNARD De kwestie Zuid-Tyrol De houding van Finland F.A.O. sticht internationaal fonds voor voedseloverschotten Vergadering Stichting ,,De Flakkee«e Genieenschap" Geredde Wassink legde verklaring af MERAUKE, 24-11. Het opspo ringswerk naar de vermiste Ame rikaan Michael Rockefeller werd vrUdag voortgezet. De geredde ambtenaar van bevolkingszaken Wassink, deelde In Merauke aan journalisten mee, dat h{j Michael ongeveer een half uur had gevolgd nadat deze de boot verlaten had. Het laatste wat hij zag waren drie stippen in de verte - het hoofd van Michael en de twee benzineblikken die hij gebruikte om drijvende te blijven. „Ik dacht dat hij het mo gelijk zou halen. De heer Wassink zei dat hij van mening was dat hij een betere kans óp redding had door op de boot te blijven. Spoedig nadat de boot was gekapseisd, had den de twee papoea's die hen ver gezelden, toestemming gekregen te pogen naar de kust te zwemmen om het dorpje aan de Flamingo baai te bereiken, vanwaar men de tocht ondernomen had. Hij zei, dat hij de papoea's niet het land had zien bereiken. Hij ge loofde dat de boot drie-en-een halve mijl uit de kust was toen Michael begon te zwemmen. De papoea's die eerder de boot verlie ten, waren dichter bij de kust. Hoog arsenicumgehalte in lichamen van slachtoffers NEW YORK, 23-11. De speciale politieke commissie der Verenigde Naties heeft met algemene stem men een door Cyprus, India en In donesië ingediende ontwerp-reso- lutie aangenomen, waarin de Al gemene Vergadering verklaart met voldoening te hebben kennis geno men van de tussen Oostenrijk en Italië gevoerde besprekingen over de kwestie Zuid-Tyrol, doch, over wegend dat het geschil nog niet is geregeld, beide landen uitnodigt hun pogingen tot het bereiken van een oplossing voort te zetten, over eenkomstig de verleden jaar door de Algemene Vergadering aange nomen resolutie. M1DDELHARNIS, 22-11. De Stich ting „De Flakkeese Gemeenschap", de vereniging die op Flakkee op komt voor de eilandelij ke belan gen, heeft op zeer originele wijze haar jaarvergadering gehouden. Door de Rotterdamsche Droog dok Maatschappij was belangeloos een schip ter beschikking van de Stichting gesteld en daarmee werd achtereenvolgens naar de Delta werken in het Haringvliet, naar de pijlers voor de brug over het Haringvliet bij Numansdorp en naar de Deltawerken op de Kram merplaat gevaren. Terwijl in het Haringvliet de heer Been, ambtenaar van Rijks waterstaat, een uiteenzetting gaf van de werken, was dit op de Krammerplaat de heer van Veen. Nadat ook de sluis werken te Bruinisse waren bezichtigd, werd aan boord van de „Dokyard", die daartoe ligplaats in de werkhaven had gekozen, de jaarvergadering gehouden. Burgemeester P. W. Hordijk van Ooltgensplaat heeft daarna de za ken besproken welke Flakkee ra ken en in het begin van zijn cau serie sprak hij uitvoerig over de R.T.M., zoals die dit voorjaar is overgenomen door de gemeente Rotterdam. Wekte dit in het begin verwach tingen, dat nu misschien de wind bij deze maatschappij wel uit een andere hoek zou gaan waaien, in deze verwachtingen is men teleur gesteld. Sterker nog, toen spreker deze zomer samen met de bur gemeester van Zierikzee en van Spijkenisse een onder houd aangevraagd had met.de president-commissaris van de R.T.M. en wethouder Schilt- huis, werd dit zonder meer van de hand gewezen. Eigen belangen Rotterdam heeft dus duidelijk de R.T.M. overgenomen, om de han den vrij te krijgen in de Rose- straat en in Rotterdam-Zuid en om het belang van de inwoners van Hoogvliet c.s. te behartigen, maar BURGH, 23-11. Er bestond goede belangstelling voor de woensdag avond in hotel „Het wapen van Burgh" gehouden gezamenlijke ver gadering van de afd. Haamstede- Burgh van het Nutsdepartement en de Vogelwacht Schouwen-Duive- land. De voorzitter van het Nut, de heer M. L. J. Fokker deed deze be langstelling zeer goed, wat hij in zijn openingswoord tot uiting liet komen. De spreker van deze avond, de bekende dierenvriend van de tele visie, drs. Han Rensenbrink, die reeds op jeugdige leeftijd zijn hart verpandde aan de dieren van Artis te Amsterdam en daar nog steeds werkt, hield een inleiding, verdui delijkt met kleurendia's, over het onderwerp: „Dieren zien zoals ze zijn". Diegenen die naar deze avond waren gekomen om te luisteren naar een echt gezellig praatje over een aantal dieren in de trant van zijn t.v.-praatjes, zijn bedrogen uitgekomen. De spreker, die een zekere snelheid in zijn praatje tot het einde toe volhoudt, (misschien kwam dit doordat hij nog terug moest en op tijd naar het veer ver trok), heeft hooguit een 15-tal ver schillende dieren en vogels bespro ken. Dit woord „besproken" is ech ter hier niet op zijn plaats^want de spreker ging in op een 'thema dat we het best kunnen betitelen met het raakvlak tussen mens en dier. Als voorbeelden haalde spre ker hier een aantal dieren bij, die vanaf het doek de aanwezigen le vensgroot aanstaarden. Zolang er mensen zijn heeft al tijd de behoefte bestaan om het contact met de dieren te handha ven. De film en de laatste Jaren ook vooral de t v., bracht hierin uitkomst en de kijker kon van vlak bij de dieren in zijn of haar luie stoel aanschouwen. En ondanks dit, neemt het bezoek in alle Europese dierentuinen nog steeds toe. „Eigen ogen" viert dus nog steeds de bo ventoon. Hoe denkt de mens over de dieren? De mens heeft een nei ging om die dieren leuk te vinden, die in het gezicht op hem of haar gelijken. Zo vindt bijna iedereen een aapje of een poes leuk. Den ken we echter aan een vos met zijn spitse snuit, dan is er een afkeer, zoals dit ook meestal afgebeeld wordt in tekenfilms, waar de boef altijd uitgebeeld wordt door de vos. Spreker ging verder nog in op de vraag, hoe of het dier over de mens denkt. Over deze theorie is nog zeer weinig met zekerheid te zeggen. Zo zou de poes ons als haar kinderen beschouwer, en ons huis als haar woning. Wc kunnen er echter van overtuigd zijn dat drs. Rensenbrink al deze problemen zo wel op wilde als op tamme dieren toont geen belangstelling voor de Zuid-Hollandse of Zeeuwse eilan den. Zo had de Flakkeese Gemeen schap ook de plannen gestimuleerd die de mogelijkheid om de veer boot Gorkum V aan te kopen en in te zetten op de dienst Middel- harnis-Hellevoetsluis. Deze veer boot kwam vrij door de bouw van de brug bij Gorkum. Toen bleek dat de provincie met de gemeente Gorkum over deze aankoop onder handelde, heeft het bestuur zich teruggetrokken, maar toen de boot door de provincie gekocht was, bleek men deze te willen bestem men voor het veer Maassluis-Ro zenburg. Alleen wanneer de ge meente Rotterdam bereid was me dewerking te willen verlenen, zou sprake kunnen zijn van inzet van de Gorkum V op de Flakkeese verbindingen. Die bereidheid van Rotterdam achtte spreker, gezien de opgedane ervaringen, niet groot. Van Flakkee werken 1600 man buiten het eiland en 650 man aan de bouwput in het Haringvliet, enkele honderden op de Krammer plaat. In het verdere deel van de ver gadering en bij de rondvraag wer den specifiek Flakkeese problemen betreffende wegen en wegaanslui- tingen behandeld. De terugtocht naar Flakkee werd aanvaard, na dat men zijn voldoening had uit gesproken over deze geslaagde dag. Ingezonden mededeling Stram en Bheumatisch Doe dan toch eens een bloedzuiverende kuur. Met Hruschen Salts. Al tientallen jaren was Kruschen over de hele wereld redder in de nood, in duizenden gevallen van Rheumatische Pijn. Dat komt om dat 't principe waarop Kruschen werkt, de oorzaak van de kwaal aantast en verdrijft. Rheumatische Pijnen vinden veelal hun oorzaak in de vertraagde wer king van de bloedzuiverende or ganen. Juist die komen door Kru- schens zes minerale zouten weer op gang. 't Bloed gaat weer sneller stromen en wordt gezuiverd van alles wat nu de pijn verwekt. Pro beer 't eens met Kruschen. haarfijn probeert uit te zoeken. De voorzitter van de Vogelwacht, de heer J. P. C. Boot, sprak een dankwoord. Pleidooi voor vakantiespreiding VALKENBURG, 23-11, Het be- stuur van de plaatselijke V.V.V. „Het Geuldal" te Valkenburg heeft een actie op touw gezet die ten doel heeft de nationale aandacht te vestigen op de naar het oordeel van dit bestuur ongunstige ontwikke ling inzake het vraagstuk van de vakantiespreiding. Aanleiding tot deze actie is het besluit van de bedrijfsraad voor het bouwbedrijf om de vakantie periode 1962 voor de bouwvakken voor het gehele land vast te stellen in het tijdvak van 23 juli tot 4 augustus 1962. Canada- Jongerenprogramma DEN HAAG, 23-11, Voor de vijf- de maal zal in het begin van het volgend jaar een aantal Rooms ka tholieke jonge boeren en tuinders naar Canada vertrekken, zulks in het kader van het zg. „Canada Jon gerenprogramma". Deelnemers aan dit programma kunnen 9 of 18 maanden in Canada blijven om al werkende op land- of tuinbouwbedrijven Canada en de Canadese bevolking te leren kennen. De plaatsing in Canada zal voor de Rooms katholieke jonge boeren en tuinders geschieden door de katholieke immigratie organisatie ter plaatse in overleg met de Ca nadese autoriteiten. Winterswijk heeft 103-jarige WINTERSWIJK, 23-11. De heer G. H. Stortelers, die woont op een boerderij in de Winterswijkse buurtschap ,,'t Woold", vierde don derdag zijn 103e verjaardag. Zijn slechte gehoor buiten beschouwing gelaten, is zijn gezondheid licha melijk en geestelijk nog goed te noemen. Namens het gemeentebestuur van Winterswijk heeft de burge meester, de heer J. B. Vlam, zijn gelukwensen aangeboden. BORDEAUX, 23-11. Tijdens de vierde dag van het proces in Bor deaux tegen de 65-jarige Franse weduwe Marie Besnard, die ervan wordt beschuldigd een aantal fa milieleden te hebben vergiftigd, heeft de openbare aanklager een deskundige in vraagstukken over radio-activiteit als getuige de charge opgeroepen. De deskundige verklaarde te kunnen aantonen, dat het arseni- cumgehalte in de stoffelijke resten van zes familieleden van mevrouw Besnard dertig maal zo groot was als de normale hoeveelheid. Vol gens zijn conclusie is er reden voor ROME, 23-11. Na langdurige dis cussies is op de conferentie van de Voedsel- en Landbouworganisatie (F.A.O.) van de Verenigde Naties een plan aanvaard tot stichting van een internationaal fonds voor het gebruik van overschotten. Bepaalde afgevaardigden - en vooral die van Groot-Brittannië - uitten de vrees, dat de kosteloze levering van grote hoeveelheden levensmiddelen het evenwicht op de wereldmarkten zal verstoren. De vertegenwoordigers van de „ondervoede" landen daarentegen drongen aan op de noodzaak tot gebruikmaking van overschotten, om een snelle oplossing te brengen voor hun vraagstukken op de ge bieden van de voeding en de eco nomische uitbreiding. een sterk vermoeden, dat het ar senicum toegediend was vóór de dood van de slachtoffers en niet, zoals de verdediging beweert, af komstig is uit de grond van het kerkhof. Het arsenlcumgehalte kon nauwkeurig worden bepaald door het haar van de slachtoffers met neutronen te bombarderen en het resultaat te meten met een geiger teller. Een lok haar van het lijk van de tweede echtgenoot van Marie Besnard bleek aldus een grote dosis arsenicum te bevatten. De verdediging bestreed dit be wijs en herhaalde wat reeds eerder naar voren was gebracht, namelijk dat bij de opgravingen de stoffe lijke resten van de slachtoffers niet van elkander gescheiden waren gehouden. Er werd een compromis gevon den in de vorm van een internatio naal fonds van honderd miljoen dollar, dat de gelegenheid zal bie den een voedingsprogramma voor de gehele wereld op te stellen op experimentele basis, voor een be ginperiode van drie jaar. De kos ten zullen worden gefinancierd door vrijwillige bijdrage in de vorm van produkten en tenminste voor één derde in de vorm van aanvaard bare diensten, alsmede in contan ten. Het fonds zal in de eerste plaats worden gebruikt voor de dringende gevallen (hongersnood en chroni sche ondervoeding), daarna in sa menwerking met de voedingspro gramma's voor schoolkinderen en tenslotte voor de vorming van voedselvoorraden HELSINKI, 23-11. De voorzitter van het Finse parlement, Karl- August Fagerholm (sociaal-demo craat), heeft donderdag een open brief geschreven aan alle Finse po litieke partijen in het parlement, waarin hij voorstelt de ambtster mijn van president Kekkonen te verlengen en daarmee de presi dentsverkiezingen in januari en februari te vermijden. Fagerholm stelde voor de verlenging van de ambtstermijn bij speciale wet vast te stellen. President Kekkonen is op het ogenblik in de Sowjet-Unie, waar hij vrijdag (vandaag) met Chroesj- tsjef in Novosibirsk zal spreken over de toestand die ontstaan is na de Sowjetrussische nota aan Fin land op 30 oktober. Gouverneur Rockefeller naar huis HOLLANDIA, 23-11. Gouverneur Rockefeller zal zondag van Me rauke naar Biak terugkeren en de dag verder doorbrengen bij gou verneur Platteel. Maandag zal hij per K.L.M. naar Tokio reizen van waar hij naar Amerika terugkeert. Hij neemt niet meer deel aan de opsporings vluchten, maar blijft thans in Merauke omdat hij daar het best op de hoogte blijft. In Hollandia heeft men alle hoop opgegeven. Amerika's eerste ruimtevaarder NEW YORK, 24-11, De American Broadcasting Company heeft om geroepen dat de veertigjarige lui tenant-kolonel van de Amerikaan se marine John Glenn is uitverko ren als de ruimtevaarder die de eerste Amerikaanse vlucht rondom de aarde zal uitvoeren. Er wordt naar gestreefd deze vlucht nog in dit jaar te doen plaats vinden. Kapitein Scott Carpenter van het leger is aangewezen om eventueel voor luitenant-kolonel Glenn in te vallen. Tussen Sniterklaas en Drie Koningen (Ingezonden) Tussen Sinterklaas en Drie Ko ningeneen tijd van feestdagen en bezinningMaar volgens het Veiligheidsinstituut ook: een tijd om ons thuis geen onnodig leed te berokkenen. Elk jaar weer lezen we van on gevallen veroorzaakt door feeste lijke onvoorzichtigheid. Bij het af steken van vuurwerk loopt men brandwonden op; kinderogen wor den gekwetst. Met Sinterklaas wordt gevaarlijk speelgoed gege ven. Speelgoed waarmee kleine kinderen zich kunnen verwonden (te scherpe randen, te gemakkelijk in de mond te steken, enz.). Speel goed voor grotere kinderen, dat ge vaarlijk is voor anderen (schietge rei, onveilig elektrisch speelgoed, gevaarlijk hobby-materiaal, enz.). Tijdens de Kerst voorbereidingen wordt gebakken en gebraden. Brandjes ontstaan doordat de vlam in de pan slaat. Later, met de kaarsjesverlichting van de kerst bomen, heeft men geen voorzorgs maatregelen genomen en er ont staan uitslaande branden. We willen uw feestdagen niet vergallenmaar juist integen deel de inkeer en vreugde verho gen door u op deze punten te wij zen. Neem die in acht.... de ge- varenkans zal er door verminde ren. Let bij het kopen van speelgoed er op, dat het: niet brandgevaarlijk is, niet scherp is, geen verf afgeeft, en nieet gemakkelijk in de mond gestoken kan worden. Maak geen gevaarlijke surprises. Zorg bij uw voorbereidingen - als u bijv. zelf speelgoed maakt of een kerstboom opricht - dat uw gereedschap en gevaarlijke stof fen niet in handen van kleine kinderen kunnen komen. Bij het versieren van de kerstboom moeten we om veilig klim-mate- riaal denken. Zet de kerstboom stevig vast" (liefst in een zak met nat zand) en - als als u echte kaarsjes gebruikt - zorg er voor dat er een emmer met water en een dweil bijstaan. Denkt u ook om de opstelling? Niet te dicht bij de gordijnen! Laat de kerstboomversiering niet rondslingeren. Kleine kinderen steken die prachtig gekleurde balletjes maar wat graag in de mond, waarna het breekt. Zorg dat bij het plaatsen van ex tra-schemerlampjes (of de elek trische kerstboomverlichting) de zg. verlengsnoeren veilig zijn en niet zo op de grond mogen liggen dat jonge kinderen erbij kunnen. Als de kinderen met „vuur" of vuurwerk mogen spelen, denk er om dat dit steeds onder toezicht gebeurt. En bent u er echt zeker van, dat ze het niet „stiekum" zullen doen? Hete dranken enz. zet u nooit zo op tafel dat deze er af kunnen worden getrokken, of gestoten nietwaar? tl past bij het bakken en braden op dat de vlam niet in de pan kan slaan? Snel de deksel er op zetten als het toch gebeurt! Dus: passend deksel bij de hand! SPORT Programma zaalvoetbal Lyceum Vandaag (vrijdag) wordt het tweede gedeelte van de 2e ronde in de zaalvoetbalcompetitie ge speeld. In de eerste wedstrijd komt A5 uit tegen het 2e van B5, wat voor de A5-ers wel eens het einde van de zaalvoetbalwedstrijden kan zijn, daar zij bij een nederlaag uitge schakeld zijn. 3b heeft een kleine kans op be houd daar zij na de nederlaag van veertien dagen geleden nu tegen het le van lb geloot hebben. Het reeds veilige 3e van B5 gaat zo goed als zeker het le van 2b uitschakelen. Het eerste van B4 vecht voor zijn laatste kans tegen het 2e van die klas, overigens met weinig kans op succes. Toen de uitslag van deze loting bekend gemaakt was, diende de aanvoerdér van A5 nog een protest in tegen de wijze waarop deze lo ting plaats vond, dat echter onge grond bleek en dus werd afgewe zen. VOETBAL MEVO I-Dinteloord I Zaterdagmiddag (3 uur) ontvangt MEVO I op het sportpark het 1ste elftal van Dinteloord, dat tot een der sterkste ploegen uit de 4e klas A mag worden gerekend. Hopenlijk heeft de rust de thuisclub goed ge daan en is zij haar inzinking te bo ven gekomen. Als er in deze wed strijd enthousiast wordt gespeeld en ook aan zuiver plaatsen de no dige aandacht wordt besteed is MEVO misschien wel in staat een puntje te veroveren. Bij gunstig weer mag een aardige wedstrijd worden verwacht, die - ondanks de intocht van St. Nicolaas - wellicht goede belangstelling zal hebben. In het proces te Moskou tegen de Westduitsers Walter Naumann en Peter Sonntag heeft de open bare aanklager donderdag 15 jaar geëist. Dit is de maximum straf waartoe beiden veroordeeld kun nen worden. H.M. de Koningin opende nieuw Instituut voor Landbouwhuishoudkunde WAGENINGEN, 23-11. H.M. de Koningin heeft donderdagmiddag het nieuwe gebouw van het Insti tuut voor Landbouwhuishoudkun de te Wageningen geopend door In een collegezaal een doek weg te trekken voor een foto van het ver lichte gebouw. Zü werd voor de verrichting van deze symbolische handeling uitgenodigd door ir. A. W. van der Plassche, voorzitter van het bestuur van de Stichting voor Landbouwhuishoudkunde. Voor het betreden van het nieu we gebouw inspecteerde de ko ningin de erewacht, gevormd door de Wageningse Studentenweer baarheid-Vereniging „Transvaal". Onder de genodigden waren o.a. de minister van landbouw' en vis serij, mr. V. G. M. Marijnen, de Prius Bernhard opende Wijnkopers-Gildehuys AMSTERDAM, 23-11. Prins Bern- hard heeft donderdagavond het Wijnkoopers Gildehuys van de stichting „Museum het Wijnkoopers Gildehuys" en de vereniging „De Amsterdamse Wijnkopers" in een zeventiende eeuws pand aan de Koestraat in Amsterdam officieel geopend. De prins werd uitgeno digd om uit een miniatuur wijn vaatje een glas Madeira te tappen, hetgeen nogal moeilijk ging. Want er kwam slechts een minuscuul straaltje uit het vaatje, net genoeg om de prins een heel klein slokje Madeira te laten nemen. Daarna dronken de burgemeester van Am sterdam, mr. G. van Hall, en de be stuursleden van het Wijnkopers- gilde volgens traditie uit hetzelfde glas. Op een rondgang door het Gilde huys toonde de prins vooral veel belangstelling voor een oud-recep tenboek, waarin vele middeltjes voor leden van het koninklijk huis en de hofhouding in vroeger tijden nauwkeurig waren opgeschreven. Dit ontlokte de prins de opmer king: „Ik zie al dat de hofhouding toen groot genoeg was om een hele apotheek staande te houden". Commissaris der Koningin in de provincie Gelderland, mr. H. W. Bloemers, de ambassadeur van de Verenigde Staten, de heer J. C. Rice en de burgemeester van Wa geningen, mr. M .de Niet. Ir. Van der Plassche gaf een overzicht van de proefstellingen en de ontwikkelingsmogelijkheden van het instituut en sprak woor den van dank tot de ambassadeur van de Verenigde Staten, omdat zijn land het tien jaar geleden door de Marshall-hulp mogelijk heeft gemaakt de basis te leggen voor de tegenwoordige ontwikke ling. Prinses Beatrix bezocht UNESCO PARIJS, 23-11. Prinses Beatrix heeft donderdag een onofficieel be zoek gebracht aan het hoofdkwar tier der Unesco in Parijs. Zij werd ontvangen door de secretaris-gene raal van de Unesco, alsmede door de voorzitter en de Nederlandse le den van de uitvoerende raad. De hoge bezoekster bezichtigde de Japanse tuih op het Unesco- terrein, alsmede de perskamer die door de Nederlandse delegatie bij de Unesco is geschonken. Schadevergoedingseis tegen busonderneming BRUSSEL, 23-11. De weduwen van twee Belgische militairen, die het vorige jaar zijn omgekomen bij een auto-ongeluk, hebben iedereen bedrag van ongeveer 100.000 gul den schadevergoeding geëist tegen een Rotterdamse autobusonderne ming. De twee militairen werden dodelijk gewond, toen hun auto op S september 1960 in Middelkerke in België in botsing kwam met een autobus van het Rotterdamse be drijf. Bij een ontploffing van een stoomketel in een staatshoutfa- briek in de Oostduitse plaats Maag denburg zijn dinsdag drie arbei ders omgekomen en werden er vier gewond. Militair levensgevaarlijk gewond DEN HAAG, 23-11. Tijdens een militair transport is donderdag bij Putten de 20-jarige dienstplichtige soldaat H. Schonewille uit Ooster- hesselen levensgevaarlijk gewond, zo deelt de legervoorlichtings- dienst mede. Hij is opgenomen in het militair hospitaal in Utrecht. De militair is, toen een vuur mond van 8 inches plotseling van een zestonner losraakte, uit deze wagen geslingerd. Hij is ingedeeld bij de 49e afde ling veldartillerie te Steenwijker- wold. Kinderbijslag voor kleine zelfstandigen De Tweede Kamer heeft zich zonder beraadslaging of stemming verenigd met het wetsontwerp tot verlenging van de werkingsduur van de Noodwet Kinderbijslag kleine zelfstandigen. Aangezien het uitgesloten wordt geacht, dat die in het ontwerp Al gemene Kinderbijslagwet vervat te regeling nog op 1 januari 1962 in werking zou kunnen treden, wordt de werkingsduur van de Noodwet andermaal verlengd en wel tot uiterlijk 1 januari 1963. LAND- EN TUINBOUW „Nederlands" voor dc boer Het Nederlands is bij vele leer lingen van land- en tuinbouwscho lenen en -cursussen nog altijd een zeer zwak punt, vooral als ze al enige tijd de lagere school achter de rug hebben. Om deze leemte aan te vullen in een leerboekje Neder lands geen overbodige weelde, vooral wanneer dat als het onder havige, geheel is ingesteld op de land- en tuinbouw. De grote waar- do van dit werkje schuilt in de zelfwerkzaamheid, dus het zelf doen van de leerlingen. Hier geen dor doceren maar veel vragen en opgaven. Zelf-werkzaamheid geeft immers dc beste resultaten en schept zelfvertrouwen. Veel aandacht wordt besteed aan praktische arbeid als het invullen van girobiljetten, postwissels en vrachtbrieven, en aan het brieven schrijven, dat voor velen een zeer moeilijk werk is. Han Rensenbrink sprak over dieren voor TSut/Vogelivacht te Burgh Nieuwe aanpak van hongerprobleem

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1961 | | pagina 3