Geef Uzelf „Personality" Nationaal comité voor zilveren huwelijksfeest vorstenpaar STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE VRIJDAG 17 NOVEMBER 1961 No. 19077 Voor de vrouiv Zich goed kleden is een kunst die geleerd kan worden Zn enkele grote plaatsen van ons land zijn shows gehouden voor ta lentvolle dames die handig zijn met naald en schaar. De eerst ge plaatsten per show komen in Rot terdam in een landelijke finale uit. Er zijn prachtige prijzen aan deze competitie verbonden en er bleek bijzonder veel animo voor de shows te bestaan, zowel wat de deelne ming als het bezoek betreft. Voor mij werd het echter een bevestiging van een reeds lang be staand vermoeden en wel, dat de Nederlandse vrouw in doorsnee zeer behoudend is en zich weinig modieus kleedt. Het is misschien hard het te moeten zeggen, maar wat op deze shows getoond werd, kon mij en vele anderen op modi eus gebied niet enthousiast maken. Het was op een enkele uitzonde ring na alles zo simpeltjes, zo een voudig en conservatief, dat ik meen uit dit resultaat te moeten consta teren, dat de Nederlandse vrouw over maar bitter weinig durf en fantasie beschikt. Oh zeker, wat getoond werd was keurig gemaakt, wat dat betreft blijken de Nederlandse dames wel handig te zijn, maar wanneer we gaan praten over mode, over smaak en over de kunst om iets origineels te creëren, dan moet ik tot mijn grote spijt concluderen, dat daar echt heel veel aan mankeert. Bang voor de buitenwereld Ik kan me niet onttrekken aan de indruk, dat de Nederlandse dames bang zijn, ze zijn bang voor kritiek, bang om uit de toon te vallen en daarbij komtgebrek aan fan tasie. Toch geloof ik, dat er nog wel iets bij komt. Het mankeert in ons land ook aan een juiste voorlich ting op modegebied. Dit werd dui delijk onderstreept in de openings rede van de heer P. W. Diekmann, voorzitter van de Stichting Dames- confectievakbeurs, bij de opening van de 10de Dacova, waarin hij on der meer zei: „Wanneer men aan een fabrikant van dameskleding de vraag stelt, waarom hij doorgaans in zijn collectie de mode-tendenzen zo voorzichtig en omzichtig ver werkt, waarom hij het grootste deel van zijn collectie op de kennis van de huidige vraag richt en niet op zijn verwachtingen omtrent toe komstige modelijnen, dan is stee vast het antwoord dat hij afhanke lijk is van de vraag van de detail list, die even voorzichtig en behou dend is. Stelt men dan de zelfde vraag aan de detailhandel, dan ver schuift deze de moeilijkheid naar de consument, die de nieuwste mo- LAM Twee Zierikzeese dames zijn per fiets naar het centrum van de stad gekomen om te winkelen, een be zigheid die vrouwenharten durend in vlam zal zetten, zolang de voor raad goederen maar strekken wil en ze strekken nogal, vooral zo te gen Sinterklaas. Nadat de inkopen waren gedaan, was er lust en tijd voor een ver versing in een stedelijke „tent", waar de koeken vers zijn en de koffie geurt. Nu is de eigenaar van deze opwekkende gelegenheid een olijke man, een geboren levensop timist en bovendien een plaaggrage kwant, die graag wat grappen ka- doo doet bij zijn opwekkende dran ken. Toen de dames het goede der aarde hadden genoten bleek alras, dat de eigenaar des tents, alweer de „practical joker" had uitgehangen en de fietsen van de dames had verstopt, geen al te originele vondst maar toch wel een vondst. De da mes echter deden gelijk de lieden, wier neuzen plegen te bloeden en gingen eerst nog maar even en ro$te om elders eens rond te neu zen. Zich verwijderend keken zij steels achterom, omdat de vrolijke waard het effekt van zijn inval toch wel persoonlijk zou controle ren en dan had men meteen zeker heid. Er werd bovendien hier eens gekeken en daar eens gekeken, want een fiets is tenslotte geen stuiter, die men in de hand ver stoppen kan. Maar er was geen vrolijke controlerende waard en er waren geen fietsen. Staande voor de etalage van een in dezelfde buurt gesitueerde zaak hebben de dames elkaar plotseling in de ogen geke ken, waarop de één sprak: „Toch ook wel gek, want we zaten vlak bij het raam", waarmede zij be doelde te zeggen dat de eclips der fietsen zo geheel onopgemerkt was gebleven. Vrijwel gelijktijdig schoot het toen beide dames te binnen: „Maar ze staan daar en daar toch op de stoep aan het Havenplein". Ze stapten er fluks op af en het was waar. Vreemd mengsel van goedmoe dige achterdocht en tot idee fixe verdichte misvatting dit verhaal. Ook van metaphysische gelijkge richtheid van denken, maar dat alles doet niets af aan de grappig heid van de waard, die echter deze keer zo onschuldig was als een lam. Zelfs in die hoedanigheid ech ter meent men dat er een lacherig wolfje onder zijn vacht zit ver scholen! EILANDMAN. delijnen wel met interesse bekijkt en volgt, maar in de winkel uitein delijk toch op een tamelijk conser vatieve wijze tot een keuze komt. De klant verwijt dan weer de de tailhandel en de industrie, dat er zo weinig „echte mode" gebracht wordt. Deze vicieuze cirkel be heerst het modebeeld hier en in de ons omringende landen. Het door breken van deze cirkel is de taak van allen die in de mode-sector werkzaam zijn". Kent U uw figuur? Er bestaan grote plannen om te trachten door middel van voor lichting en dergelijke de Neder landse vrouw meer mode-minded te maken. Maar daarmee zal het doel niet. helemaal bereikt kunnen worden. We moeten ook meer durf krijgen, durf om er eens anders dan anderen bij te lopen. En wat vooral van belang is: we moeten ons zelf leren kennen. Heel goed leren kennen. Dat wil zeggen we moeten de goede en minder goede dingen in ons uiterlijk we ten. We mogen geen misplaatst minderwaardigheidscomplex heb ben en denken dat we wat uiter lijk betreft niets waard zijn. We moeten op dit gebied precies weten wat we waard zijn en daar naar handelen wanneer we ons kleden. We moeten precies weten welke kleuren ons staan, welke dessins we ons kunnen veroorloven, we moeten onze smaak ontwikkelen en door de mode goed te volgen en veel modebladen te bekijken onze fantasie stimuleren. Wie zelf haar kleding wil maken, moet er een studie van maken, „de wetenschap van het zich kleden". Het doet er niet toe of iemand mooi of minder mooi is, wanneer ze de kunst verstaat, dan is ze in staat zich zo te kleden dat ze een per soonlijkheid is en in alle beschei denheid opvalt doordat ze „goed" gekleed is. Dat is het hele geheim. Wetenschap, smaak en fantasie zijn de drie pilaren waarop deze kunst steunt. Het wordt hoog tijd dat de Nederlandse dames zich hier eens in gaan verdiepen, want wat dat betreft steken ze maar zielig af bij bv. haar Franse zusters, waarvan een zeer groot deel de kunst wel verstaat. SONJA. Ingezonden mededeling VeebleM i BINNENYERlN G BED het beste bed ooit gemaakt {joodwill SCHUIMRUBBERBED met versterkte middensector ffabrieken Zevenbergen i KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Benoemd tot hulpprediker te 's-Gravenhage: ds. J. G. L. Brou wer, a.s. emeritus pred. te De Lier. Beroepen te Hattem (3e pred.pl.): J. P. van Roon, Ermelo. Aangenomen naar Papendrecht (noodgemeente)H. J. Groenewe- gen, 's-Gravenhage; de benoeming tot geestelijk verzorger in het Her vormde Rusthuis te Enschedé: J. D. Michon, em. pred. aldaar. Ger. Kerken Bedankt voor Arnemuiden: C. W. de Ruiter, Visvliet. Ger. Kerken (vrijgemaakt) Tweetal te Hattem (vac. H. C. Overeem): D. Deddens, Mariën- berg en R. Houwen, Zuidhorn. Chr. Ger. Kerken Beroepen te Zeist (2de maal): M. Baan, Dordrecht. Ger. Gem. in Nederland RENESSE. Zaterdagavond 18 no vember: 7 uur ds. Mallan. MARKTBERICHTEN Aardappelen EMMELOORD, 16-11. De officie- Ie noteringen luiden heden als volgt (in gulden per honderd kg levering autovrij Noordoostpolder): consumptieaardappelen binnen land: Bintje, 35 mm klei opwaarts, f 9,00f10,75; consumptieaardappe len export; Bintje, 35 mm klei op waarts in twee maten, f 10,75; voer- aardappelen f 1,50f 2,50. Paus Joannes heeft woensdag de leider van de episcopale kerk in de Verenigde Staten, Arthur Lichtenberger, voor een „beleefd heidsbezoek" in audiëntie ontvan gen. Deze aanduiding werd ook ge bruikt voor het bezoek, dat de toenmalige aartsbisschop van Can terbury, dr. Geoffrey Fisher, in de cember 1960 aan de paus bracht. C.F.A. - ZIERIKZEE Film Geluidsbarrière in Herv. Verenigingsgebouw In het Herv. Verenigingsgebouw vertoont de C.F.A. a.s. zaterdag de Engelse film „Geluidsbarrière", met o.a. in de hoofdrol John Ridgefield. Steeds weer opnieuw komen de geleerden met nieuwe ideeën en steeds weer opnieuw zijn er man nen nodig die hun leven willen ris keren om die plannen aan de wer kelijkheid te toetsen. Dat is nood zakelijk voor de vooruitgang der wetenschap, maar welke diep-men- selijke spanningen brengt dit met zich mee? John Ridgefield is ontwerper van straaljagers die sneller dan het ge luid moeten kunnen vliegen. Hij is er vast van overtuigd dat er geen geluidsmuur bestaat waarop men zich alleen maar te pletter kan vliegen. Maar wie gaat dat bewij zen? Zijn dochter Suzan is getrouwd met chef-invlieger Tony, die het eerste prototype zal vliegen. Suzan vindt het menselijk leven echter belangrijker dan de vooruitgang van de wetenschap en zij vraagt haar vader zijn plannen op te ge ven. Deze weigert en haar man komt bij een van zijn pogingen sneller dan het geluid te vliegen om het leven. Een ander prototype wordt ont worpen en Tony's beste vriend Philip Peel zal dit toestel vliegen. Zijn vrouw weet echter nergens van, maar Suzan wel. Zij gaat naar haar vader toe en verwijt hem een moordenaar te zijn. Philip is in middels de lucht ingegaan en over de radio volgens Suzan en haar vader zijn verrichtingen. De span ningen worden haar vader echter te groot en hij raakt buiten be wustzijn. In weken is hij niet meer uit de kleren geweest. Philip slaagt in zijn poging als eerste sneller dan het geluid te vliegen en Suzan ziet welk een eenzaamheid en verdriet haar vader heeft moeten doorstaan voor dit resultaat werd bereikt. Amsterdams' burgemeester neemt initiatief AMSTERDAM, 16-11. - Op ini tiatief van de burgemeester van Amsterdam, mr. G. van Hall, is een „nationaal comité voor het zilveren huwelijksfeest van koningen en prins der Nederlanden" in het le ven geroepen. Dit is gebeurd in aansluiting op het bericht van de partikuliere secretariaten vau k<£- ningin Juliana en prins Bernhard, waarin de wens wordt uitgespro ken dat bij deze gelegenheid geen persoonlijke geschenken zullen ge geven worden. Het nationaal comité stelt zich daarom ten doel een geldsbedrag aan het koninklijk paar aan te bie den als huldeblijk van het Neder landse volk, met het verzoek dat het daaraan een bestemming zal geven. Bij de vorming van dit nationaal comité heeft nadrukkelijk de be doelingen voorgezeten om allerlei denkbare initiatieven van partiku liere zijden tot één centrale aktie te bundelen. Het nationaal comité is samengesteld uit vertegenwoor digers van de overheid, van de le vensbeschouwelijke richtingen uit ons volk, van kunsten en weten- Voor 55 jaar.... HAAMSTEDE. Door het bestuur van de polder Westeren Ban van Schouwen werd aanbesteed het maken van klinkerbestratingen over de Kloosterweg en over de Hoogeweg naar Westenschouwen. ZIJPE. Op de stoomboot „Zijpe" is een stuurhut aangebracht, waar door de stuurlieden niet langer meer aan wind en regen zijn bloot gesteld. ZIERIKZEE. De Maatschappij tot exploitatie van Christelijke Ki nematografen heeft het voornemen in het lokaal Nobelstraat, een al gemene kerstviering te organiseren. ZONNEMAIRE (Adv.): Groenten- tuin „Zomerlust" - fabriek van ge steriliseerde groenten, vruchten, sappen en marmelades. Aanbevo len door de Rotterdamse Kook school. DREISCHOR. De vereniging „Thalia" hield voor een geheel be zette zaal de 20ste uitvoering. Zo wel de voordrachten als de zang nummers werden zeer toegejuicht. BRUINISSE. Een op petroleum varend motorschip zag zich door het ruwe weer genoodzaakt op de Grevelingen 100 vaten haring over boord te zetten. Een deel der la ding is door schippers uit de ge meente opgevist. ZONNEMAIRE. Voor de leden van het Nut hield de heer A. A. Beekman uit 's-Gravenhage een deskundige verhandeling over de stormvloed van 12 maart. BROUWERSHAVEN. De rederij kerskamer „Jacob Cats" ontving uit Ouwerkerk een uitnodiging, om in deze gemeente een uitvoering te komen geven. ZIERIKZEE. Deze maand was het een halve eeuw geleden, dat te Zierikzee voor het eerst gaslicht brandde. schappen, van de beroepen en be drijven, van de vrouwenorganisa ties en van de jeugd, sport en pu- bliciteitsorganen. Het secretariaat is gevestigd te Amsterdam, Van Eeghenstraat 66, bankier is de Amsterdamse Bank N.V., postrekening no. 25, gemeen- -ttr giro Amsterdam no. Z 25. Het nationaal comité hoopt bin nenkort mededelingen te publice ren over de wijze, waarop het Ne derlandse volk zijn aanhankelijk heid aan het zilveren bruidspaar tot uitdrukking kan brengen. FLITSEN UIT HET BUITENLAND WASHINGTON. General Electric U.S.A. heeft bij de Amerikaanse regering een voorstel ingediend voor onderzoek van het maanop pervlak en de vestiging van een maankolonie in 1968, die in staat is om zich een jaar lang in stand te houden. PARIJS. De Nederlandse socia listische afgevaardigde F. J. Goed hart heeft in de parlementaire N.A.V.O.-conferentie in -Parijs een aantal resoluties van de politieke commissie ingediend, die na moei zame debatten achter gesloten deu ren tot stand zijn gekomen en waar in, naar verluidt, wordt aangedron gen op een onverkort handhaven van de westelijke rechten in Ber lijn. WENEN. „Wij willen voorgoed in Tsjecho-Slowakije blijven". Dit heeft de vrouw van de Amerikaan se geleerde Charles Junge, die men in Praag heeft opgespoord, tegen een verslaggever van Reuter ge zegd. De 46-jarige Junge, een des kundige op het gebied van de vis serij in het noorden van de Stille Oceaan, en zijn vrouw, die arts is, hadden precies een maand geleden in Seattle terug moeten zijn van een reis door Europa. HOLLANDIA. Het lid van de Nieuw Guinea-raad de heer Ach- mad, die het district Kaimana in de raad vertegenwoordigt, heeft 'n open brief aan de Nederlandse mi nister-president gestuurd. In de in het Maleis gestelde brief spreekt de heer Achmad de hoop uit, dat de Nederlandse regering besprekin gen zal openen met Indonesië om over het lot van de Papoea's te beslissen. NEW YORK. De Belgische mi nister van Buitenlandse Zaken, Spaak, heeft in de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties gezegd dat er van vrijdag aanstaande af geen enkele Belgische soldaat of officier meer van de Katangaanse regering afhankelijk zal zijn. LONDEN. Het Londense dagblad „Daily Express" heeft in een arti kel op de frontpagina van de cor respondent van het blad in War schau bijzonderheden over de exe cutie van Beria gepubliceerd. De executie van Lavrenti Beria, kort na de dood van Stalin, zou zijn uitgevoerd door een zekere maar schalk Kirill Moskalenko, nu on derminister van Defensie voor de Sowjet-Russische raketstrijdkrach ten. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Putten (4de pred.- pl.)J. van den Heuvel, Ede; door de comm. tot de zaken van de Waalse Kerk als pred. voor buiten gewone werkzaamh. (sociale arbeid in de Amsterdamse binnenstad): kand. R. G. H. Boiten aldaar, die dit beroep ook aannam; te Op- heusden: B. Haverkamp, Groene- kan; te Amsterdam (als jeugdzorg predikant): J. Plasman, Gieter veen; te Melchnay (kanton Bern, Zwitserland): Jac. P. B. Visser, vic. te Steenwijk; te Giessendam-Ne- derhardinxveld: J. H. Cirkel, Hui zen (N.H.). Aangenomen naar Baardwijk- Drunen: J. van 't Kruis, vic. te Katwijk a.d. Rijn, die bedankte voor Kerkwerve-Serooskerke; naar Nieuw-Weerdinge: H. J. Trommel, Julianadorp. Bedankt voor Middelharnis: P. J. Bos, Sprang; voor Giessendam-Ne- derhardinxveld: J. H. Cirkel, Hui zen (N.H.); voor Rinsumageest: drs. R. Hengstmangers, vic. te Vlaar- dingen. Ger. Kerken Beroepen te Wemeldinge: kand. A. J. L. Hoogkamer, 's-Gravenha ge; te Mildam (Fr.): kand. P. Gil huis, Amsterdam; te Zuid-Beijer- land: A. J. de Bakker, Beetgum. Aangenomen naar Leerdam: R. der Nederlanden, Zuidbroek en Harkstede, die bedankte voor Ids- kenhuizen; naar Sydney (Austra lië) (Ref. Churches): G. de Ruiter, Garijp. Chr. Ger. Kerken Beroepen te Rotterdam-Charlois: W. de Joode, 's-Gravenhage-Zuid. Bedankt voor Heerenveen: P. N. Ribbers, Noordscheschut; voor Rot terdam-Kralingen: R. Slofstra, Harderwijk. Ger. Gemeenten Beroepen te Clifton (U.S.A.): A. Vergunst, Rotterdam-Centrum. Ger. Gem. in Nederland Bedankt voor Vlaardingen: F. Mallan, Veenendaal. Decembermaandgeschenken- maand. Een geschenktip voor de huisvrouw is een elektrische hand mixer, waarmede heel wat kan worden gemaakt ,als deeg, beslag, stamppot, puree, soepen en sausen, ragout, eiwit of slagroom, milk shakes en vruchtendranken enz. ZIERIKZEE J. Sfevense herdacht in vergadering vleeskeuringsdienst In de gisteren - donderdag - ge houden algemene vergadering van de vleeskeuringsdienst heeft de voorzitter, mr. F. Th. Dijckmeester, een korte toespraak gehouden ter nagedachtenis aan het hoofd van dienst, de kort geleden overleden dierenarts J. Stevense. De afge vaardigden van de verschillende gemeenten hoorden de woorden van mr. Dijckmeester staande aan. Mr. Dijckmeester herinnerde aan de merkwaardige persoonlijkheid van de overledene, die zich als hoofd van dienst van de vleeskeu ringsdienst met een moeilijke taak belast zag, en daarnaast aan de vele activiteiten van de heer Ste vense voor de gemeenschap op Schouwen-Duiveland. Na de woorden van mr. Dijck meester werden enige ogenblikken stilte in acht genomen, waarna de vergadering overging tot behande ling van de agendapunten. Voor een verslag van deze vergadering verwijzen wij naar elders in dit nummer. BRUINISSE De oogstcollekte in de Herv. kerk Voor de oogstcollecte in de Ne derlandse Hervormde Kerk zijn de laatste weken nog diverse giften binnen gekomen. Voor de diaconie was dit f 100,waardoor deze stijgt tot ruim f 1.100,voor de kerk kwam aan geld nog binnen f 322,50, waardoor deze f 1.867,60 wordt, maar bovendien werden nog vijf obligaties k f 100,indertijd uitgegeven ten behoeve van de we deropbouw, ten laste van de kerk, gratis terug ontvangen De gemeenten en de vrije-sctorbouw DEN HAAG, 16-11. - De Kroon heeft een besluit van Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant, hou dende goedkeuring van een besluit van de raad der gemeente Roosen daal tot vaststelling van een ge meentelijke bouwcredietgarantie in de vrije sector, geschorst. Het ver lenen van bouwcredietgarantie voor de vrije woningbouw is des tijds geregeld in het besluit bevor dering eigen woningbezit, hetgeen dus een rijksregeling is. Het mini steriële standpunt is dientengevol ge, dat de gemeente op dit terrein geen bevoegdheid beziten. PREDIKBEURTEN voor zondag 19 november Ned. Herv. Kerk Zierikzee: Grote Kerk: 10 uur en 7 uur ds. C. Bezemer. Gasthuis- kerk: 10 uur en 7 uur ds. J. B. As sendorp. Kerkwerve: 9.30 uur vik. Keiling, Noordgouwe; 11 uur zon dagsschool. Serooskerke: 2.30 uur ds. van Liere. Burgh: 10 uur ds. F. Don. Haamstede: 10 uur ds. L. Boer (H.A.); 7 uur ds. J. v. d. Sar, Bruinisse. Rencsse: 11 uur ds. van Liere. Noordwelle: 9.30 uur ds. van Liere. Eikerzee (Scharendüke): 11 uur: ds. W. S. Duvekot. Brouwers haven: 7 uur ds. Boer. Zonnemaire: 9.30 uur ds. Duvekot (H.A.); 2.30 uur ds. Duvekot (Dankz. H.A.). Noordgouwe: 11 uur vik. Keiling, (voorber. H. A.). Dreischor: 10 uur ds. Duyvendak. Ouwerkerk: 10 uur ds. Wolfson, Tiel. Nieuwerkerk: 10 uur ds. Westerhof. Oosterland: 10 uur ds. H. J. Groenewegen jr.; 6 uur vik. G. Kelling. Sirjansland: 2.30 uur ds. Groenewegen (voorber. H.A.). Bruinisse: 10 uur ds. J. v. d. Sar (bed. H. Doop); 5 uur ds. J. v. d. Sar. Lutherse Kerk Zierikzee: geen dienst. Geref. Kerken Zierikzee: 10 uur en 5 uur ds. Tie- mersma. Haamstede: 10 uur en 3 uur ds. Boerma. Renesse: geen dienst. Scharendüke: 10 uur en 2.30 uur ds. van Nes, Rotterdam. Brou wershaven: 10 uur en 2.30 uur ds. Wentzel. Zonnemaire: 10 uur en 2.30 uur ds. Huijzer. Nieuwerkerk: 10 uur en 5 uur dr. Becker. Ooster land: 10 uur en 2.30 uur ds. J. C. Streefkerk, Veere. Bruinisse: 10 uur en 5 uur kand. K. Kuiper, Am sterdam. Geref. Kerken (vrijgemaakt) Brouwershaven: 10 uur en 2.30 uur ds. Keizer. Chr. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10 uur en 6 uur ds. v. d. Klis. Kerkwerve: 10 uur en 6 uur dhr. Leendertse, theol. student. Haamstede: 10 uur leesdienst, 3 uur dhr. Leendertse. Nieuwerkerk: 10 uur godsdienstoefening, 3 uur ds. v. d. Klis. Geref. Gemeenten Haamstede: 10 uur, 2.30 uur en 7 uur student J. Karens, Zoetermeer. Nieuwerkerk: 10 uur en 3 uur lees dienst. Oosterland: 10 uur, 2.30 uur en 6 uur leesdienst. Geref. Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10 uur, 2.30 uur en 6.30 uur ds. F. Mallan, Veenendaal. Re- nesse: 10 uur en 2.30 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 9.45 uur en 3.30 uur leesdienst. Bruinisse: 10 uur en 5 uur leesdienst. Oud Geref. Kerken Oosterland: 9.30 uur, 2 uur en 6 uur leesdienst. Bruinisse: 10 uur en 5 uur leesdienst. Leger des Heils Zierikzee: 10 uur heiligingsdienst, 12 uur jeugdsamenkomst, 7.30 uur verlossingssamenkomst. Rooms-katholieke Kerk Zierikzee: Eucharistievieringen op zondag te 7.15 uur en 10 uur. In de week te 7.15 uur en 8 uur. Zaterdag 19.15 uur lof, zondag te 19.00 uur. Burgh: Eucharistievieringen om 9 uur. BURGH „Teenager"-avond in de „Koebel" Op zaterdag 18 november aan staande zullen „The Cats" uit Mid delburg een avond voor teenagers verzorgen in de „Koebel" te Burgh. De band bestaat uit vier leden, waarvan de leider-gitarist tevens het vocale deel voor zijn rekening neemt. De verdere bezetting be staat uit een tenor-sax, een bege leidingsgitaar en drums. De jonge lui spelen oude en nieuwe jazz. Het lijkt een goede ontspannings avond te worden. „The Cats" zijn bekend van hun optreden voor de televisie. De „teenager"-avond Op de „teenager"-avond die zater dagavond in de „Koebel" wordt gehouden, zal door de band spe ciaal het verschil duidelijk worden gemaakt tussen de oude en nieuwe jazz-stijl. De een is voorstander van de oude-, een ander hoort lie ver de nieuwe stijl. Het wordt dus voor de jazz-jeugd een zeer in structieve avond, waarop het ze ker niet aan belangstelling zal ont breken.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1961 | | pagina 5