Zierikzee-veteranen kreeg de omstreden wisselbeker Getvïld man Als bond was hij bijzonder knap en- ivat géén ander kon- hij toverde uit puur tabak het béste: Lexington! Mai IP' een en al oor voor Lexi from America's Best Tobaccos WERELDMERK Ingezonden mededeling Feestelijk slot van zomeravondvoetbalcompetitie ZIERIKZEE, 10-11. - Een volle zaal voetbal-minnende toehoorders heeft vrijdagavond met een luid applaus het kampioenselftal van de zomeravondvoetbalcompetitie, dit maal de Zierikzee-veteranen, ge huldigd. De aanvoerder van de ploeg, de heer A. Hage, ontving voor deze prestatie uit handen van burge meester mr. F. Th. Dijckmeester, een fraaie wisselbeker, benevens een herinneringsprijs. De Zierik zee-veteranen wisten zich aan de top van de ranglijst te plaatsen, door van de acht te spelen wed strijden er zeven te winnen en één gelijk te spelen. Tevens was er een tweede fees telijk gebeuren, dat een bijzondere noot aan de feestavond gaf, n.l. de viering van het eerste lustrum. De voorzitter van de Commissie Bedrijfs- en Zomeravondvoetbal in het rayon Zierikzee, de heer C. I. Jumelet, verwelkomde in zijn ope ningswoord de burgemeester en de wethouders van Zierikzee, de di recties va© de in de zomeravond voetbal-competitie meespelende be drijven of vertegenwoordigers en het bestuurslid van de K.N.V.B:-" In een vlotte speech constateerde hij dat de belangstelling van de zijde van het gemeentebestuur blijk geeft van sympathie voor het zo meravondvoetbal, er onmiddellijk aan toevoegend dat dit niet alleen de feestavond gold, doch dat in de afgelopen vijf jaar - zolang deze competities gespeeld worden - een bijzonder welkome medewerking mocht worden ondervonden, die het mogelijk maakte competities te organiseren met resultaten die zeer bevredigend zijn. In hartelijke be woordingen bracht de voorzitter het gemeentebestuur dank en hoopte dat op deze vijf jaar nog vele ja ren mogen volgen waarin de ve teraan-elftallen actief deel kunnen nemen. „Gezellig evenement" De avond die dus de feestelijke afsluiting vormde van de compe titie, werd door de burgemeester geschetst als een van die terugke rende evenementen die hoogst ge zellig zijn en waar vaart in zit. Wat de hoedanigheid van het voetbal len betreft merkte spr. op dat de wijze waarop het spel wor/it ge bracht, minder serieus is en een ge noegen, om te zien, daar juist bij sport heel weinig wordt gelachen. De wedstrijden bepaalden zich niet alleen tot het rayon Zierikzee, doch één prettig nevenverschijnsel was de vriendschappelijke Wed strijd te Rotterdam, welke uitwis seling ook door het gemeentebe stuur werd «toegejuicht. Narrfens het gemeentebestuur be kende'de burgemeester het fijn te vinden in de gelegenheid te zijn de terreinen ter beschikking te stel len. De prijsuitreiking Bij de hierna volgende prijsuit reiking ging de wisselbeker, in be zit van de Provinciale Waterstaat, over naar de Zierikzee-veteranen. Speciale gelukwensen vergezelden deze prijs, waarbij de opmerking viel dat Zierikzee I aan dit elftal een voorbeeld kan nemen en de veteranen de ploeg hoogstwaar schijnlijk nog een lesje zouden kunnen geven. De aanvoerder van het elftal, dhr. Hage, nam de on derscheidingen in ontvangst, waar onder ook een herinneringsprijs viel in de vorm van een standaard. Op de tweede plaats was de Prov. Waterstaat geëindigd, waarvan de aanvoerder, de heer L. Peute, be halve de herinneringsprijs, eenwis- selprijs overnam van de P.Z.E.M. Verder zagen zich geplaatst: de P.Z.E.M. als 3e; Herverkaveling 4e; Neptunus 5e; Rijkswaterstaat 6e; C.W.S. (Constructie Werkplaats Steutel) 7e; Koninklijke Zeelandia 8e en de P.T.T. 9e. Alle ploegen kwamen in het bezit van e.en her inneringsstandaard aan het succes volle 1961. „Cabaretje" tot slot Felicitaties, dankwoorden en me nig applaus sloten het officiële ge deelte van de avond af, om de Bra bantse cabaret-revue „Reprise", ge presenteerd door Jac. Mol, met mu zikale omlijsting van Jac. Schen kels en Riny v .d. Listgelegenheid te geven met humoristische schets jes en liedjes de feestelijke stem ming erin te brengen. De dansmuziek voor het bal werd verzorgd door het Trio Sebregts. Een aardige attraktie werd aan gewend om het lustrum een feeste lijke tint te geven. In de pauze werd een verloting gehouden. BELGRADO, 12-11. Omdat hij een met een vrijkaartje voor een voetbalwedstrijd op zak loopt, heejt de der tigjarige Zuidslavische stu dent Cedomir Samarkjija de afgelopen weken bijna honderd huwelijksaanzoe ken gekregen. Dat hij al lang en breed getrouwd is, schijnt voor de trouwlusti ge dames minder belang rijk te zijn. Het is hun ook niet zozeer om de man als wel om diens bezit te doen. En het bezit van Samark jija bestaat uit twee vrij- kaartjes waaraan een gra tis reis is verbonden voor de finale van het wereld kampioenschap voetbal 1962 in Chili. Hij kreeg die kaartjes, omdat hij op 8 juni 1952 al een telegram verzond naar de Chileense voetbalbond met het ver zoek twee finale-plaatsen voor hem te reserverenDe Chileense voetballeiders warden door deze bestel ling voor een wedstrijd die tien jaar later zou plaats vinden zo getroffen, dat zij de tZuidslaviër niet alleen twee vrijkaartjes stuurden, maar hejn tevens een gratis reis naar Zuid Amerika en gratis verblijf in Santiago aanboden,. De zaak is ech ter, dat mevrouw Samark jija, diejiaar man zou ver gezellen,, een baby verwacht en de reis niet zal kunnen meemaken. En sinds dot be kend werd, staat Cedomir bloot aan een ware belege ring. Rode Kruis zendt dekens naar Vietnam en Griekenland DEN HAAG. In verband met de overstroming in Vietnam en Grie kenland heeft het hoofdbestuur van het „Nederlandsche Roode Kruis", met belangeloze medewerking van de K.L.M., naar de besturen van de zusterverenigingen in respectie velijk Saigon en Athene achthon derd dekens verzonden. SPORT Bruse Boys I-Kapelle I 1-4 Kapelle heeft deze wedstrijd ver diend gewonnen. De eerste 20 mi nuten gaf Bruse Boys nog kranig partij en ging het spel gelijk op. Maar daarna kreeg Kapelle het beste van het spel. Haar samen spel was af en de rechtervleugel was erg gevaarlijk. Doelpunten ble ven dan ook niet uit. Na 22 min, spelen maakt de rechtsbuiten van Kapelle 0-1, uit een hoekschop. De verdediging van de Boys komt nu onder zware druk en na 30 min. maakt de rechtsbinnen met een hard schot 0-2. En 7 min. voor rust weer een pracht doelpunt van de rechtsbuiten (0-3). Met deze stand komt de rust. Na rust blijft Kapel le het beste vóetbal geven en na 20 min. benut de rechtbuiten weer een goede kans (0-4). Bruse Boys blijft moedig volhouden, brengt nog in het laatste kwartier enige wijzigin gen in zijn voorhoede. De aanval len worden nu wat gevaarlijker en 10 min. voor 'tijd brengt Han v. d. Werf met een prachtig schot de stand op 1-4. De Boys nemen nog enkele hoekschoppen, maar in de stand komt geen verandering meer. KERKNIEUWS Ned. Hervormde Kerk Bevestiging en intrede vicaris H. J. Groenewegen te Ooste^Jand Het was voor Oosterlands her vormde gemeente ji. zondag 12 no vember een blijde dag, toen na een zeer korte predikantsvakature van slechts twee weken deze weer kon worden vervuld. In de morgen dienst werd namelijk de nieuwe vikaris H. J. Groenewegen door zijn vader ds. H. J. Groenewegen Sr. van 's-Gravenhage in het ambt bevestigd. Behalve burgemeester en mevr. van Eeten en de consu lent ds. van der Sar te Bruinisse, waren tal van gemeenteleden opge komen om deze dienst bij te wo nen, evenals de familie van de nieuwe predikant. De tekst voor deze dienst was uit Joh. 1 6 en 7: „Daar was een mens van God ge zonden, wienst naam was Johan nes. Deze kwam tot een getuigenis om van het licht te getuigen, opdat zij allen door hem geloven zouden". In de middagdienst deed ds. Groe newegen Jr. zijn intrede als predi kant van Oosterland, juist op de dag dat hij zijn vijf en twintigste verjaardag vierde. Aanwezig was een aantal predikanten uit de clas sis Zierikzee benevens b. en w. der gemeente. Na de gebruikelijke in leiding volgde de geloofsbelijdenis van Nicea en schriftlezing uit 2 Kron. 9 1-12 en uit 1 Kor. 1 18 en hoofdst. 2 1-5. De tekst was in deze dienst uit 2 Kron. 9 5-8, zijnde de toespraak dié de Konin gin van Scheba hield tot koning Salomo, nadat de laatste al zijn schatten haar had getoond. Hoofd zakelijk werd gewezen op de eer ste reactie van de vorstin: „Het is toch waar", nl. datgene wat zij in haar land over koning Salomo had gehoord. Op deze zin was de pre diking niet alleen deze middag ge baseerd doch altijd dient te wor den vermeld dat het „toch waar is", nl. het gehele Evangelie van de genade Gods aan zondige mensen bewezen. Na de prediking sprak ds. M. G. Westerhof te Nieuwerkerk een woord van welkom tot de nieuwe leraar namens classis, ring en con vent van eilandelijke predikanten. Het verheugde spr. dat deze vaka- ture zo vlug weer is vervuld. Zo iets gebeurt niet alle dag. Toespraak burgemeester v. Eeten Burgemeester van Eeten sprak namens de burgerlijke gemeente van Duiveland en hoopte op een goede en vruchtbare' samenwerking onder Gods onmisbare zegen. Na mens kerkvoogdij en notabelen wees de pres.-kerkvoogd de heer H. J. van der Zande op het grote voorrecht dat de gemeente bezit, dat er nog een herder en leraar kon worden beroepen. Het is de vrucht, aldus spr. van de offer vaardigheid van de gemeente. Hij wenste ds. en mevr. Groenewegen onder Gods zegen in Oosterland een goede tijd toe. Ds, J. van der Sar wees op het feit dat God kleine mensen wil gebruiken voor Zijn dienst in Zijn Koninkrijk. Ook hij STAD EN PROVINCIE BURGH Jonge gezinnenavond Op donderdag 16 november a.s. zal de kring van jonge gezinnen in Burgh voor het eerst in het sei zoen bijeenkomen. Spreker op deze avond is dr. Dorsman van het Me disch Opvoedkundig Bureau in Middelburg over het onderwerp: „Zijn kinderen moeilijk opvoed baar?" Zoals gewoonlijk is de „Koebel" de plaats van samen komst. De Koebel' kreeg opknapper „De Koebel" aan de Zandstraat te Burgh, wordt door haar actieve beheerscommissie zeer goed onder houden. Dat blijkt uit de nieuwe beitslaag, die het gebouw siert, ter wijl de ramen en deuren in de grondverf staan. Helaas hebben kleine „vandalen" het symbool van het gebouw - de bel - vernield. De commissie zal zeker voor een nieu we zorgen. Inwendig zal het ge bouw worden verfraaid door een nieuwe linoleum-vloerbedekking. „De „Koebel" nog fraaier"is het devies van de commissie. BRUINISSE Ruiten vernield Zaterdag zijn drie ruiten ver nield van het kantoortje, dat op de nieuwe haven in aanbouw is voor de havenmeester. Waarschijnlijk zijn de ruiten ingegooid. De politie speurt naar de dader(s). Fransen zagen Grevelingendam in wording Een groep haenautoriteiten uit de stad Le Havre in Frankrijk maakt momenteel een rondreis door Ne derland en bezoekt er havens en andere waterstaatkundige werken. Ook de Grevelingendam op de Kramirierplaat werd 'door hen be zocht. Zij werden deskundig voor gelicht over de verschillende fasen van ontwikkeling wparin deze dam werd en wordt gebouwd. r Nieuwe verwarming in Hervormde kerk In de Ned. Herv. kerk te .Bruinis se werd vorige week dd nieuwe verwarming in gebruik genomen. Natuurlijk werd de kerk van zijn oprichting in 1952 af al verwarmd en wel met een hete licht verwar- wenste ds. en mevr. Groenewegen in hun eerste gemeente alle goeds toe. De heer J. C. Bouman sprak namens kerkeraad en gemeente de jeugdige predikant toe. Niemand zie, aldus spr., op uw jeugdige leef tijd, of om het met Paulus te zeg gen: „Niemand verachte uw jonk heid". Ook hij hoopte op een goede en zegenrijke samenwerking, tot heil van de gehele gemeente. Spr. verzocht de nieuwe leraar staande Ps. 84 3 en 6 toe te zingen. Ten slotte dankte de nieuwe leraar voor de vele vriendelijke woorden tot hem gericht, daarbij wijzend op het feit dat hij het als zijn roeping ziet steeds maar weer te verkondigen „dat het toch waar is". Na dank gebed werd gezongen Ps. 98 1. Beide diensten was het kerkge bouw vol. Na de koningin de stofwolk ACCRA, 10-11. Om de ha- ven van Accra, die vanwege het bezoek van de Engelse koningin extra was opge poetst, niet te verontreini gen ligt het Italiaanse vrachtschip „Providencia", dat met Pools cement voor een Nederlandse firma in Ghana is geladen, reeds se- dert vorige week maandag, op de rede voor anker. Om- dat het lossen van het ce- i ment niet zonder het ver oorzaken van grote stof wolken kan gebeuren, heeft de Ghanese regering veror dend dat dit pas na het ver trek van koningin Elizabeth zal mogen geschieden. Dit kost de firma intussen 250 pond sterling extra liggeld per dag die vermoedelijk niet vergoed zullen worden. ming van het systeem Sawema, die met steenkool werd gestookt. De ramp zette de keidér en de ka chel onder water en de verwoes tende werking van het invretende zout werd iri 1960 fataal. De steen kolen stookinrichting is nu vervan gen door een oliestook inrichting van hetzelfde systeem. Curus aan Huishoudschool Op de huishoudschool te Bruinis se is vorige week een avondcursus gestart voor belangstellenden (niet leerlingen) in wat men noemt de fijne keuken. De uit 14 lessen be staande cursus wordt in de avond uren gegeven door de lerares mej. ten Hoeve. Er zijn.16 deelneemsters Aardappelen voor ,Kinderzorg' Door de goede zorgen van de diakonie der Hervormde gemeente te Bruinisse werden 30 mud aard appelen ingezameld bij de diverse landbouwers in de gemeente, voor het grote gezin van „Kinderzorg" te Middelburg. HAAMSTEDE Jhr. R. J. H. Q. Röell neemt afscheid van het Groene Kruis Het vergaderprogramma van de ze week is niet druk bezet. Hoofd schotel vormt de algemene leden- vergadering van de vereniging „Het Groene Kruis" Haamstede- Burgh, die gehouden wordt op yrij- dag 17 november, des avonds_om 8 uur in de grote zaal van hotel Bom te Haamstede. Op deze be langrijke vergadering wordt af scheid genomen van de voorzitter Jhr. R. J. H. Q. RÖell, die de ver eniging bijna 30 jaar als voorzitter diende. Ook wordt afscheid geno men van het bestuurslid, mevr. J. H. Boot-Fokker, die bijna evenlang als bestuurslid fungeerde. In beide functies zal op deze avond voor zien moeten worden. In verband met het belangrijke karakter van deze avond wordt den leden ge vraagd (ongeveer 600) in grote ge tale deze vergadering te bezoeken. Voor de rest van de week valt op donderdag de jonge gezinnenavond in de „Koebel" te Burgh te ver melden, terwijl op zaterdagavond een „teenageravond" in de „Koe bel" plaats vindt. De oogstcollekte De eerste telling van de oogst collekte van de Ned. Herv. gemeen te had tot uitkomst f 1190,06 voor de diakonie en f 1944,64 voor de kerk, totaal f 3134,70. Als nagiften kwamen nog f 10 voor de diakonie en f 465 voor de kerk, zodat het eindbedrag f 3609,70 is. Op de gemeente-avond zijn tot ambtsdragers gekozen de heer H. Muste tot ouderling, de heer P- Heijboer tot diaken .en de heer W. J. vall der Maas tot ouderling kerkvoogd. BLÓEMENDAAL. "Ter" gelegen heid van klaproosdag, heeft vice- admiraal N. A. Rost van Tonnin gen namens het Nederlands oor- logs graven comité een bos witte chrysanten gelegd op graven van gesneuvelde Canadese, Britse en Nederlandse militairen in Bloe- mendaal. Iets kouder Verwachting tot dinsdagavond: Zwaar bewolkt met plaatselijk enige regen; iets kouder; langzaam afnemende maar aanvankelijk langs de Waddenkust nog storm achtige noordoostelijke wind. 14 nov. Zon op 7.57, onder 16.51. Maan op 13.24, onder 22.47. Eerste kwartier: 15 nov. te 13.13. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 14 nov. 6.47 v.m. 19.23 n.m. BROUWERSHAVEN: 14 nov. 6.27 v.m. 18.48 n.in. Doodtij: 17 nov. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 13-11. - Het K.N.M.I. deelt mede: Een diepe depressie, welke zaterdagmorgen over de Golf van Biscaye naar zuidwest-Frank rijk trok, heeft zich vervolgens langzaam naar het Alpengebied verplaatst. Zij bracht in het weste lijk deel van de Middellandse Zee zeer slecht weer. Ook in Duitsland en onze omgeving daalde de lucht druk daarbij tijdelijk weer en daar deze in zuid-Scandinavië en in de omgeving van Schotland tegelij kertijd aanzienlijk steeg namen de noordoostelijke winden in onze om geving sterk toe. Het gebied met noordoostelijke tot oostelijke win den strekt zich thans uit tot in Rusland en daar wordt nu koudere lucht aangevoerd, zodat de tempe raturen de komende dagen in ons land een geleidelijke daling zullen ondergaan. Wel zullen door opvul ling van de depressie de winden langzaam weer in kracht gaan af nemen. Er blijft veel bewolking, maar de kans op regen is betrek kelijk klein. Aan onze abonné's Per 1 januari a.s. moet ons kaartsysteem weer vernieuwd worden. Nu blijkt dat diverse adressen van abonné's inmid dels fout of onvolledig zijn door verhuizing, overlijden enz. Wij verzoeken U daarom beleefd, te willen controleren of het adres waaraan de krant gestuurd wordt, nog gehèel juist is. Is dit niet het geval, dan gelieve U dit foute adres met daarbij het juiste adres (naam, straatnaam en huisno. enz.) op te sturen aan Adm. Zierikz. Nieuwsbode Postbus 1, Zierikzee. Scbeeji vaart berichten Alphacca, 11-11 te Cochin. Esso Nederland (t.), 10-11 te Aruba. Ingezonden mededeling vrijetijdsverf kwaliteitsverf Prinses Beatrix bij 10 x 10-actie UTRECHT. 11-11. H.K.H. prinses Beatrix is zaterdagmiddag in Ut recht aanwezig geweest bij de in zet van de 10 x 10-actie, die dooi de Nederlandse jeugd wordt ge voerd ten bate van de Anti-Hon- gercampagne. Tien weken lang zul len de Nederlandse jongeren tien procent van hun zakgeld beschik baar stellen om daarmee het zoge noemde erfgewassenprojekt uit te voeren. Het houdt in, dat onder Nederlandse leiding in West-Afri- ka de voedselsituatie verbeterd wordt door de aanleg van moestui nen. Het projekt zal gestalte krij gen in Dahomey, voorheen Frans protectoraat, maar sinds december 1958 een zelfstandige republiek, die tussen Nigeria en Togo ligt. Deze aktie wordt in samenwerking met de Nederlandse organisatie'voor in ternationale bijstand door de Ne derlandse jeugdgemeenschap ge- voord. Het Westduitse ministerie voor vluchtelingenzaken heeft meege deeld dat zich na de tweejJe we reldoorlog bijiia veertien niiljóen vluchtelingen, voor het overgrote deel Duitsers, in dc Bondsrepubliek hebben gevestigd. 210.000 uitgewe kenen zijn niet van Duitse afstam ming.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1961 | | pagina 2