Mdampo Algemene financiële beschouwingen in Tweede Kamer Koeien in bad Voedselvoorraad in een noodtoestand STAD EN PROVINCIE Vakantie buiten vakantietijd is onwettig schoolverzuim z.v.u. Prima schapevlees SUCCESJES Krediet beschikbaar gesteld voor bouw van gymnastieldokaal Minister Zij Is tra houdt voet bij stuk DEN HAAG, 8-11. De Tweede Kamer heeft woensdag de algemene financiële beschouwingen over de Rijksbegroting voortgezet. Dinsdag voerden acht sprekers het woord. Op deze redevoeringen ging de mi nister van Financiën, de heer Zijl stra, woensdag nader in. Allereerst besprak hü de vraag wat uit de gewone en wat uit de buitengewone middelen moet wor den gefinancierd. H(j ontkende, dat er een reserve van 6 a 700 miljoen in de begroting zit, zoals de heer v. Leeuwen betoogd heeft. Er is een conjunctuurreserve. Opmerkend dat de Amerikaanse hulp voor de de fensie wegvalt, zei spr. dat er extra uitgaven komen. De middelen zui len moeten worden gevonden door beperking van andere uitgaven of door belastingverhoging. Betoogd is, dat er op het gebied der collectieve voorzieningen in Ne derland nog veel te doen is. De heer Peschar heeft een heel lijstje ge noemd. De voorzieningen voor de ouden van dagen en invaliden gaan buiten de staatsfinanciën om; er wordt premie voor geheven. Wat de andere kwesties aangaat wordt ge daan wat mogelijk is. Het is hier intussen een kwestie van afwegen. Het gaat om de vraag van meer of minder. Het betoog van de heer Peschar kan spreker er niet toe brengen zijn algemene financiële conceptie te wijzigen. De druk van loon- en inkomsten- DEN HAAG, 8-11. „Doe uw koeien in bad, voordat ze gemolken worden", zo ver zoekt een Engelse typiste de A.N.V.V. Zij is een der vreemdelingen, die in de bezoekers-enquête 1961 haar mening over ons land gaf. De Britse jongedame bleek bijzonder geschokt, dat Hollandse koeien, die „de hele dag in alle stan den in de wei liggen", zon der een stevige wasbeurt gernolken worden. „Badka mers voor zo'n twaalf mil joen koeien wordt een dure grap" verzuchten de V.V.- bevorderaars. Zij hebben echter wel oren naar het verzoek van een Ameri kaanse predikant om alle windmolens te laten staan, „al was het alleen maar voor de Amerikanen". En ook de smeekbede van een „computor-programment" uit Kaapstad om meer draaiorgels in de straten, werd niet onwelwillend in overweging genomen. Ingezonden mededeling Jjjganü SIGAREN Geniet er van PARADISO 22 ct SALVATORE 27 cl CAPRINO 31 ct Uitgave van vouwblad DEN HAAG, 8-11. De brochure Toelichting op wenken voor de bescherming van uw gezin en u- zeZf" bevat, zoals bekend, een op gave van een „ijzeren noodvoor raad", die deels bedoeld is voor een periode van gevaar, waarin tijdens noodgedwongen verblijf binnens huis gebruik van kookgelegen heid en waterleiding nog mogelijk is, deels voor nog slechtere om standigheden. Het is de bedoeling, - aldus een mededeling van het ministerie van landbouw en vis serij - dat bijzondere aandacht zal worden geschonken aan het deel van de- voorraad, dat bij verblijf in de schuilplaats dienst moet doen om de voedselvoorziening in het gezin gaande te houden tijdens een noodtoestand, waarin de gastoevoer kan zijn onderbroken, de elektrici teitsvoorziening kan zijn uitgeval len en het drinkwater radioactief kan zijn besmet. In dergelijke omstandigheden gaat het om levensmiddelen, die zonder nadere bewerking direct voor consumptie geschikt zijn en zich door lange houdbaarheid en geschikte verpakking - die de in houd beschermt tegen radioactieve besmetting - er bijzonder toe lenen in de noodvoorraad te worden op genomen. Als volgende publikatie in het raam van de voorlichting van de regering over de bescherming der bevolking, zal binnenkort een ge drukt geschrift verschijnen van het ministerie van landbouw en visse rij. Dit geschrift, dat de noodvoed- selvoorraad in het gezin behandelt, zal als vouwblad uitkomen. In het bijzonder zal hierin aandacht wor den geschonken aan een minimum basis van de voorraad - noodbis- cuits - terwijl daarnaast wenken worden gegeven voor verantwoor de aanvullingen. belasting moet in beschouwing wor den genomen als men denkt aan uit breiding van de collectieve voorzie ningen. Naar 's ministers oordeel schept het gevolgde beleid het ma ximum aan mogelijkheden om met het normale program door te gaan. Onder meer bepleitte hij de nood zakelijkheid van particuliere be sparingen ten behoeve van inves teringen. Met betrekking tot de bouwnij verheid zei spreker, dat de indu striële investeringen zijn afgeremd. De vrije-woningbouw heeft in het begin van het jaar een grote stij ging te zien gegeven. Deze is nu verdwenen. Opmerkingen inzake de belas- tingpolltiek beantwoordend zei de minister, dat geen wetsontwerp kan worden ingediend, waarin niet ver meld wordt op welke datum een verlaging ingaat, zoals de heer v. Leeuwen wilde. De nu gevoerde methode leek hem beter en de te leurgestelde verwachtingen nam de minister op de koop toe. Hij verdedigde vervolgens het aanwenden van de belastingdruk als conjunctuur-politiek instru ment. Ingezonden mededeling Fins minister naar de Sowjet-Unie HELSINKI, 8-11. De Finse mi nister van buitenlandse zaken, Ahti Karjalainen, gaat vrijdag naar Moskou, waar hij zaterdag een sa menkomst zal hebben met zijn Russische ambtgenoot Gromyko, aldus is in Helsinki officieel be kend gemaakt. Karjalainen zal, in opdracht van president Kekkonen, tijdens zijn besprekingen met Gromyko probe ren, zoveel mogelijk inlichtingen in te winnen over de strekking van de Russische nota van 30 oktober, waarin aan Finland verzocht is „overleg" te openen over „de west- Duitse dreiging". Naain Stalingrad verdwijnt MOSKOU, 8-11. Vólgens wester se toeristen die in Stalingrad zijn geweest is de naam van deze stad verwijderd van het station en van wegwijzers in Stalingrad. Men maakt hieruit op dat de stad een andere naam zal krijgen, hetgeen de tweede maal in zijn geschiede nis zou zijn. Voor de revolutie heette d estad Tsaritsine. ZIERIKZEE Verkoop eerste kinderpostzegels Op maandag 13 november a.s. zal burgemeester mr. F. Th. Dijck^ meester de eerste kinderpostzegels kopen in de U.V.V.-verkoopstand in het P.T.T.-kantoor. De verkoop vindt hierna plaats tijdens de volgende periodes, t.w. van 13-17 november, van 27 no vember tot en. met 4 december en 18 december..tot 29 december. Vergadering BOSK Zaterdagavond a.s. zal in de Bea- trixschool alhier weer een verga dering worden gehouden van de BOSK (de Bond van Ouders van Spastische kinderen). Mej. Meijer, onderwijzeres op „Zonneveld" zal ditmaal iets vertellen over het on derwijs aan lichamelijk gehandi capte kinderen. Vergadering S.D.K.B. De jaarlijkse algemene vergade ring van de S.D.K.B. zal op vrij dagavond 24 november a.s. worden gehouden in het ,Huis van Nassau'. BROUWERSHAVEN Afd. Plattelandsvrouwenbontd Op dinsdag 14 november a.s. wordt in het Jeugdgebouw een ver gadering gehouden van de afde ling Brouwershaven van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen. Het woord zal worden gevoerd door mevrouw T. de Reus-Hannewijk te Nieuwerkerk, die zal spreken over het gehandicapte kind. Dezelfde middag wordt te Zierikzee in het „Huis van Nassau" een voor lichtingsmiddag gehouden (met filmvoorstelling), uitgaande van de Propagandastichting Consump tie-aardappelen. BRUINISSE Oogstcollekfes der kerken De oogstcollecte heeft in de Ned. Herv. kerk te Bruinisse opgebracht f 2553,73 (diaconie f 1008,65, kerk f 1545,08). Voor de Gereformeerde Kerk was de opbrengst f 1648,31 (diaconie f 328,14, kerk f 1320,17). In de kerk der Gereformeerde Gemeente was de opbrengst in to taal f 4537. Kinderen mogen niet van school wegbleven DEN HAAG, 8-11. „Ouders mo gen hun kinderen niet van school houden als zij vakantie willen ne men in een andere tijd dan de spe cifieke vakantiemaanden juli en augustus, tenzij hiervoor toestem ming is verkregen van de inspec teur van het onderwijs. In de re gel wordt die echter niet verleend" Aldus deelt het ministerie van O. K, en W. desgevraagd mee naar aanleiding van hetgeen de voorzit ter van de stichting Revako (Recre atie-, vakantie- en konferentieoor- den), de heer A. L. H. M. van 't Lam, op een konferentie van de stichting op 2 november te Voort huizen heeft gezegd. De heer van 't Lam zei op deze vergadering, die voornamelijk be zocht werd door exploitanten van vakantiebedrijven, de in hun be drijven recreatie zoekende kam peerders en vakantiegangers te ad viseren de schoolgaande jeugd geen belemmering te laten, zijn voor de vakantiespreiding en ze rustig van school te houden. „Men moet hier voor niet bang zijn", aldus de voor zitter, „want dit is geen onwettig schoolverzuim". „Centrum" bracht „Echo van het verleden" Een uiterst geboeide Concertzaal heeft woensdagavond voelbaar en zichtbaar genoten van Jack Pull man's toneelstuk: „Echo van het verleden", dat de toneelgroep „Centrum", onder auspiciën van de Z.V.U. zeer conciëntieus voor het voetlicht bracht. Er waren in dit typisch na-oorlogs probleemstuk fragmenten van sublieme toneel kunst te bewonderen en de proble matiek van het gegeven werd in dieppeilende dialogen uit de doe ken gedaan. „Echo van het verleden" speelt in een Amerikaans doktersgezin, waarvan de vader, Duitser uit de nazitijd, op listige wijze zich in de „States" kon vestigen, levend on der een andere naam en zijn ver leden bemantelend voor de buiten wereld en vooral voor zijn twee kinderen, die van niets weten. Dokter Harrer evenwel blijkt een besmet verleden te hebben. Hij was kamparts in Buchenwalde en een toevallige ontmoeting met een oud-kampbewoner leidt tot zijn ontmaskering. Pullman heeft een groot deel van zijn stuk opgehangen aan de ouders-kinderen-relatie, want voor die kinderen betekent de waarheid over het verleden van hun vader - of liever van hun ouders - een enorme schok. De dochter - bevriend met een Joodse lector, die op het moment der ontmaskering in de woning van de arts logeert - accepteert de dubbelzinnige verontschuldigingen van haar ouders niet en schreeuwt haar vader op zijn vraag: „wat had ik dan moeten kiezen?" toe: „U had de dood kunnen kiezen". De zoon - typisch behept met de onevenwichtigheid van zijn tijd - maskeert zijn geplaagde hart met snijdend cynisme, dat echter even min van een compromis met het kwaad weten wil. In een dronken bui verraadt hij zijn vader aan de politie de ouders worden wegge leid, de kinderen zullen samen een nieuwe toekomst moeten vinden. „Centrum" gaf van dit stuk - ge lijk gezegd - een uitgebalanceerde vertolking met een homogeniteit, die men niet in elk stuk in dit gen re terug vindt. Wim van den Brink zette een aannemelijke dr. Harrer op het toneel. Zijn spel verriedt alle kwaliteiten van de routiné. De rol van de dochter was in handen van Simone Rooskens (voor haar een debuut in Zierikzee?), een vi rulent type met snel aansprekend bewegelijk spel, dat overtuigde. Op gelijk niveau bewoog zich de niet geprogrammeerde speler, die de rol van de zoon voor zijn rekening nam. Een lastige rol, die met' veel bravour en kennis van zaken werd gebracht. Nell Koppen als vrouw van dr. Harrer, leverde een essen tieel aandeel in het spel, waarvan homogeniteit een kenmerk was. Bop Goedhart, in de rol van men tor, bleek het geheim van sterk na tuurlijk spel te kennen. Bijrollen waren in handen van Ria Vroe- men, Jan Grefe en Frans Koks hoorn. Aparte vermelding ver dient het ingewikkelde décor-ont werp van Hep van Delft, dat het epitheton uitmuntend verdient. Na afloop waren er bloemen voor de dames. Talrijke open doekjes bewezen dat het Schouwen-Duive- landse publiek keuze en spel van dit probleemstuk op prijs wist te stellen. Een met al een toneelavond van klasse. Twaalf en een half jaar Vogelwacht „Schouwen-Duiveland" ZIERIKZEE, 8-11. De vogelwacht „Schouwen-Duiveland", de vereni ging die zich op het eiland en daar buiten in zo veler sympathie mag verheugen, herdenkt op vrijdag 10 november a.s. haar twaalf en een half jarig bestaan. Ter gelegenheid van deze kope ren jaardag heeft de heer Ko de Vos, reclame-ontwerper te Zierik zee, op verzoek van het bestuur een fraai verluchte gelukwens ont worpen die aan allen op Schou wen-Duiveland en daarbuiten die de vogelwacht altijd met raad en daad bijstaan zal worden toegezon den. Op deze kaart uit het dage lijks bestuur haar dankbaarheid over het feit dat de vereniging in de afgelopen 12Vz jaar, dank zij de medewerking van zeer velen, thans op het eiland een niet te onder schatten plaats inneemt. Met het verzenden van deze gelukwens aan alle 600 leden en donateurs hoopt het bestuur dan ook op hun blij vende belangstelling en activiteit. In het licht van dit jubileum is wel vermeldenswaard dat de vin- kenbaan van de vereniging in de Westhoek wat betreft het ringon- derzoek goede resultaten oplevert. Biologen uit Rotterdam kunnen ieder weekeinde zo'n 200 vogels „behandelen". Dit jaar kon 't dui zendste exemplaar worden geringd. Hoogste klassen openbare ulo bezochten vergadering Tweede Kamer Staten-Generaal ZIERIKZEE, 8-11, Zelden hebben de leerlingen der hoogste klassen (A en B) van de openbare Ulo school de op school gedoceerde staatsinrichting zo van nabü kun nen volgen als gisteren in Den Haag. Vanaf de gereserveerde - en zo nodig publieke tribune hoorden ze na door de voorzitter dr. L. G. Kortenhorst te zijn ingeleid, bij monde van de minister van Finan ciën, mr. Zijlstra, de voortgezette behandeling van de algemene fi nanciële beschouwingen over de Rijksbegroting. De indrukken opgedaan bij die ver gadering van de Tweede Kamer der Staten-Generaal zal ongetwij feld de kennis voor het naderende examen wat betreft dit onderdeel, ten goede komen. Het opstaan bij het binnenschre den van de voorzitter, de overvolle perstribune en de aanwezige mi nisters vormden voor hen reeds het bewijs dat daar belangrijke ge beurtenissen plaats vinden. De rede;van minister Zijlstra, af en toe onderbroken door een op merking, was goed te volgen, zij het dat een en ander wat literair klonk in de oren der leerlingen. Een vol uur nam deze „praktijk les" in beslag, die het hoofddoel was van „een dagje uit". Eerder op de dag brachten de 45 scholieren een bezoek aan de sui kerfabriek V.S. te Roosendaal en in de namiddag werd de Schevening- se pier bekeken. D? organisatie van dit unieke reisje berustte bij de heer H. Asma leraar o.a. in geschiedenis. De tocht werd verder meegemaakt door het oud-hoofd der school de heer T. Broere en de heer Radder, even eens leraar aan de ulo-school. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Intrede kand. H. J. Groenewegen te Oosterland A.s. zondag 12 november, hoopt kandidaat H. J. Groenewegen zijn itntrede te doen als predikant der Ned. Herv. gemeente alhier in de vacature ds. G. J. Rijks. In de mor gendienst zal de bevestiging plaats vinden door de vader van de a.s. nieuwe predikant ds. H. J. Groene wegen Sr., Ned. Herv. predikant te 's-Gravenhage. Deze dienst vangt aan om tien uur, terwijl de intre- dedienst zal aanvangen om half drie. Ds. Groenewegen zal de veer tigste predikant zijn in de Ned. Herv. gemeente te Oosterland se dert de reformatie, en het was op 25 juli 1574, dus 387 jaar geleden, dat Bernard Pieterszoon als eerste predikant alhier zijn intrede deed in de voormalige parochiekerk ge wijd eertijds aan de H. Jodocus. De kerk was toentertijd nog niet door de geweldige brand in 1612 groten deels vernield, en aanmerkelijk groter dan thans. Hoewel niet zo hoog dan het koorgedeelte dat nu nog bestaat, liep het schip van de kerk tot tegen de toren. Dit is na de restauratie van de toren nog duidelijker te zien. De twee steun beren met de ronde gaten zijn stuk ken van de westgevel van het voor malige schip der kerk. Vry dagmorgen a.s. vanaf 10.30 uur is er voldoende in de noodslachtplaats Hem H. Stouten Diversen: Een nieuw behang geeft ook uw kamer een fris en gezellig aanzien. Een ruime collectie hebben wij steeds voor u in voorraad. - Mol, Nieuwe Boo- gerdstraat, Zierikzee. Voor onze najaarscollectie ont vingen wij prachtige Zweedse: gordijnstoffen, alsmede de be kende Ploegstoffen. Wij leve ren deze zowel kant en klaar genaaid als per meter. Tuin man Zn., woninginrichters*. Mol 19, Zierikzee. D e 1 f t s e herinneringsborden „De eerste Astronauten 1961"; Kerstmis 1961, groot en klein. Kunsthandel Murk, Zierikzee. Plastic modelbouw: schepen, vliegtuigen, auto's, enz., en de benodigde lijm hiervoor. Een enorme sortering bij Mol, Nieuwe Boogerdstr., Zierikzee. GEMEENTERAAD ZIERIKZEE Op de dinsdagavond gehouden vergadering van de gemeenteraad, onder voorzitterschap van burge meester mr. F. Th. Djjckmeester, is de (negende) wijziging van de begroting 1961 vastgesteld, in ver band met het beschikbaar stellen van krediet voor de bouw van een gymnastieklokaal, waarvoor inmid dels rijksgoedkeuring is afgekomen. Mr. Keuning betreurde het dat de verwezenlijking van een sporthal (nog) niet mogelijk is gebleken, maar hij - zo goed als alle andere raadsleden - waren met dit nieuwe gymnastieklokaal toch ingenomen. De voorzitter heeft bij de aan vang der vergadering zijn grote er kentelijkheid uitgesproken voor de in de raad van Hatfield aangeno men vriendschapsmotie en toonde zich verheugd dat de gemeente een wapenbord heeft kunnen en mogen aanbieden aan deze Engelse ge meente. B. en w. deelden de raad mede, dat bluswatervoorziening buiten de bebouwde kom niet mogelijk is. De heer bij de Vaate uitte zijn spijt dat destijds geen maatregelen zijn getroffen, toen de herverkavelings werkzaamheden nog in uitvoering waren. Intussen zal de bewoners van daarvoor in aanmerking ko mende panden worden gevraagd zelf maatregelen te treffen. Een voorstel tot aankoop van een stuk grond van de heer M. Beije, Regenboogstraat 13, ging onder de hamer door. Idem t.a.v. een stuk grond in Malta. Verschillende zaken De heren mr. F. Th. Dijckmees- ter en H. Koevoets werden geko zen tot commissarissen in het be stuur van de N.V. Brugverbinding „Haringvliet". De heer P. R. M. van der Sneppen werd gekozen tot lid in de commissie tot wering van schoolverzuim. De Z.V.U. werd voor het speel seizoen 1961/1962 een subsidie van f 750,toegestaan. De jaarlijkse subsidie van „Kunst en Eer" (f 750,ftwerd verhoogd met 50 procent van het schoolgeld ver schuldigd voor leden die de Zeeuw se Muziekschool bezoeken. De heer Simmers had wel graag gezien, dat dergelijke leerlingen zelf helemaal VERGADERING CHR. SCHOLENBOND SCHOUWEN-DUIVELAND Plannen voor stichting Chr. middelbare school in Deltagebied BRUINISSE, 8-11. De Chr. Scho- lenbond Schouwen-Duiveland hield woensdag 8 november een verga dering in het Hervormd Vereni gingsgebouw te Bruinisse. De voor zitter, de heer Nieuwboer van Scharendijke, sprak een openings woord naar aanleiding van enige verzen uit Colossenzen 3. De aanwezigen, voornamelijk schoolbesturen en onderwijzend personeel, heette hij welkom en na enige aktiviteiten van de Scholen- bond te hebben gememoreerd, gaf hij het woord aan ds. J. v. Drenth, Ned. herv. predikant te Ooltgens- plaat, die deze avond speciaal was overgekomen om te spreken over: „De noodzaak van een christelijke H.B.S. of Lyceum in het Deltage bied". De kundige en onderhoudende spreker memoreerde de tot stand koming van een vereniging om te komen tot oprichting van een mid delbare school in het Deltagebied. Er zijn op de eilanden Schouwen- Duiveland en Goeree-Overflakkee, de Hoekse Waard en in west Bra bant eigenlijk weinig of geen in richtingen van middelbaar onder wijs, de chr. ulo-scholen dan niet meegerekend. Vorige geslachten hebben aan het tot stand komen van deze scholen te weinig gedaan. Ze hebben daardoor de boot ge mist, zoals dat heet, iets wat op de eilanden in letterlijke en figuur lijke zin meer voor komt. De toeneming van het aantal leerlingen op middelbare scholen wordt steeds groter en in de grote steden vindt men scholen, ook christelijke voor middelbaar chr. onderwijs, met 1000 of meer leer lingen, terwijl daartegenover staat dat in de driehoek Rotterdam-Goes -Breda, geen enkele chr. H.B.S. of Lyceum voorkomt, terwijl in deze driehoek toch ook minstens 100.000 mensen wonen. Een chr. H.B.S. of Lyceum voor de eilanden hierbo ven genoemd, is dan ook een drin gende noodzaak. Spreker besprak de mogelijkheden en ook de rem mingen die van boven af bestaan, tot of bij het oprichten van een dergelijke school. Alleen door sa menwerking is het oprichten van een school als bedoeld mogelijk. Centraal gelegen punt Deze school mag zijn leerlingen betrekken uit een gebied met een straal van 15 km., vandaar dat men als vestigingsplaats gedacht heeft aan Oude Tonge of Ooltgensplaat, de chromosomen die men ten de niets zoud€n behoeven te betalen. Een éénmalige subsidie van f 50, werd verleend aan het Verbond voor Veilig Verkeer. De vaststelling vergoeding bij zonder onderwijs 1960 en de ver hoging van het aantal wekelijkse lesuren nuttige handwerken (8 X 45 minuten) aan de o.l.-school, ble ken hamerstukken. Een krediet werd verleend groot f 2.600,voor de inrichting van de nieuw gebouwde aula op de alge mene begraafplaats. Een wijziging van het reglement Burgerweeshuis kreeg goedkeuring. Idem het voor stel tot uitkering van de verhoging kindertoeslag voor het gemeente- personeel. Evenmin ontmoette be zwaar een voorgestelde wijziging gemeenschappelijke regeling Cen trale Werkplaats „Schouwen-Dui veland", zulks in verband met de gemeentelijke herindeling. Woningbouw Ten behoeve van 29 te bouwen premiewoningen zal aan „Beter Wonen" medewerking worden ver leend voor de overdracht van drie kavels bouwterrein in Malta. Idem voor de overdracht van vier kavels voor de bouw van 46 woningwet woningen. Deze 46 woningen zullen worden gebouwd naar het type „Smit II". Afgaande op de teke ningen zag mevr. v. d. Werve- Schouls winst t.a.v. vroeger ge bouwde woningtypen. De uitgaven 1960 t.b.v. het o.l.- onderwijs werden voorlopig vast gesteld. De Chr. stichting voor school- en beroepskeuze ontvangt een subsidie van f 10,per verstrekt onder zoek van inwoners uit de gemeente. Het concert van het Rotte's man nenkoor (18 november, Grote kerk) zal worden gesubsidieerd met een bedrag van f 200,Oorspronkelijk werd een subsidie voorgesteld van f 75,maar op voorstel van de- heer v. d. Doel - daarbij gesteund door mr. Keuning en anderen - werd de subsidie verhoogd tot het genoemde bedrag. De rondvraag In de rondvraag deed de heer v. d. Schee het voorstel de nieuw te bouwen woningen te voorzien van een (door de bewoners te huren) koelkastje. Dit zal in overweging worden genomen. Mr. Keuning wilde openlijk zijn warme dank uitspreken jegens Hat field voor de gastvrije en gulle ont vangst van de raad in die stad. De heer Cashoek vestigde de aan dacht op de langzamerhand onmo gelijke toestand bij de opslagplaats van oud ijzer in de Zuidhoek. Wet houder Koevoets merkte op dat reeds eerder gepoogd is een andere plaats te vinden. De zaak zal op nieuw worden bezien, vooral gelet op het industrieterrein in de buurt én de bouw van een Centrale Werk plaats in dit deel der stad. De veiligheidsraad zal maandag bijeenkomen om de toestand in Kongo te bespreken. Een verzoek hiertoe is vorige week gedaan door Ethiopië, Soedan en Nigeria. partemente op een aardrijkskun dige kaart trekt -bestrijken dan zo wel Goeree-Overflakkee als Schou wen-Duiveland en gedeelten van de Hoekse Waard en west Brabant. Alleen als de Deltadammen door Grevelingen en Volkerak en de brug over het Haringvliet klaar zijn kan de school zich ontplooien. Aan het einde van zijn causerie wekte spreker zijn gehoor op tot medeleven en door bijna allen werd dit medeleven vertolkt in het invullen van een contributiebiljet. Nadat enige vra£en waren be antwoord, sloot ds. van Drenth de vergadering met gebed.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1961 | | pagina 3