DE VERDWENEN KASSIER Voorstel met betrekking tot begraafplaats werd aanvaard „Schoenmakerloos tijdperk" in Burgh de beste slaolie zit in blik dauwdrop Slachtoffers door noodweer in Athene Chefarine ,4 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE dinsdag i november iwi No. isoti GEMEENTE BRUINISSE Tariefsverlaging voor lossen zand, grind en cement BRUINISSE, 2-11. Op de jongste gemeenteraadsvergadering is - ge lijk gemeld - ter sprake gekomen een verzoek van de landbouwver- eniging om vrijstelling van riool- belasting voor daarvoor in aan merking komende gevallen. De voorzitter gaf een toelichting, waarin hij wees op de totstand koming van de verschillende ge meentelijke belastingen. Bij de overheid moest een extra uitkering uit het gemeentefonds worden aan gevraagd. Deze extra uitkering werd en wordt verkregen, maar alleen na dat aan de voorwaarde was vol daan een aantal gemeentelijke be lastingen in te voeren, als rioolbe lasting, straatbelasting, reinigings rechten, precariorechten enz. Deze belastingen moesten zoveel moge lijk was opbrengen en deze voor waarde is nog steeds van kracht. Gaat men nu de bewoners buiten de gemeente vrijstelling van riool belasting verlenen, dan betekent dat over 70 percelen een mindere bate voor de gemeente van f 1050. Deze f 1050 zou dan weer op an dere manier in de gemeentekas moeten vloeien en men zou ver plicht zijn de bewoners van de wel aangesloten percelen op het dorp f 1,50 meer te moeten laten beta len. Voor deze consequentie schrik ken de heren de Koning en Jume- let, die het standpunt van de land- bouwvereniging wel kunnen begrij pen en er voor pleiten de niet aan gesloten percelen vrij te stellen, te rug. De voorzitter is van mening, dat de inwoners van Bruinisse nu eenmaal in een gemeente wonen die door de oorlog zware lasten moet opbrengen. Het zou van goe de burgerzin getuigen indien de aangeslagenen zonder morren hun aanslag betaalden. De heer Jumelet vraagt naar de rechten van de aangeslagenen in dien ze hun riolering wilden mo derniseren. Hem is een geval be kend van iemand die de sloot voor zijn woning wil dempen en die een tegemoetkoming vraagt voor de te metselen rioolput. Dit verzoek is volgens de voorzitter afgewezen omdat men geen precedent wilde scheppen. Gingen 70 mensen hun riolering veranderen, dan kostte dat de gemeente f 70.000. De heer Jumelet zou de zaak van de niet aangesloten percelen nog eens onder de aandacht van G.S. willen brengen en de voorzitter zegt toe ter griffie een en ander nog eens te bespreken. De begraafplaats Nu binnenkort op de algemene begraafplaats langs de Molenweg geen huurgraven meer beschikbaar zijn, hebben b. en w. zich beraden over de te volgen gedragslijn ten opzichte van de begraafplaats. Op het oude gedeelte van de begraaf plaats rechts van de ingang is in 1942 voor het laatst begraven. Wet telijk zou men dus in 1972 tot ont ruiming kunnen besluiten, maar vele verwanten van daar begrave- nen zijn dan nog in leven, zodat men dat in geen geval wenst te doen. Op de nieuwe begraafplaats is begraafcapaciteit tot 1980. Wil men in de toekomst niet voor on gewenste verrassingen komen te staan, dan zal reeds nu iets moeten worden gedaan en b. en w. hebben gedacht aan de mogelijkheid om in het nieuwe voor huurgraven gere serveerde gedeelte van de begraaf plaats over te gaan tot het begra ven in twee verdiepingen. De raad is, evenals b. en w., niet enthousiast voor dit plan, het is iets wat in grote steden wel ge beurt, maar waaraan men in het dorp nog moet wennen. Wethou der van Gilst noemt echter enige dorpen waar men dit systeem reeds heeft ingevoerd. Daar men geen andere oplossing ziet, gaat de raad met het voorstel akkoord om het gedeelte voor huurgraven in gebruik te nemen van de nieuwe begraafplaats, op te hogen met plm. 80 cm. en na op hoging over te gaan tot het begra ven in twee verdiepingen.. Zo spoe dig mogelijk zal met de ophoging worden begonnen, men heeft dan mogelijkheid tot het begraven tot plm. het jaar 2000. Naar aanleiding van vragen van de heer de Koning hierover in een vorige vergadering hebben b. en w. geïnformeerd naar de tarieven voor het lossen van zand, grind en cement in enkele daarvoor in aan merking komende havens. Naar aanleiding van dit onderzoek wordt besloten de tarieven die nu resp. 7, 7 en 15 cent bedragen te verla gen tot resp. 4, 4 en 9 cent per ton. Dit zal een mindere inkomst aan kadegeld betekenen van f 650, een offertje dat echter met het oog op de industrievestiging ter plaatse gaarne wordt gebracht. De rondvraag Bij de rondvraag verzoekt de heer Hoogerheide om het aanplak bord dat thans nog aan het polder- magazijntje op de oude haven be vestigd is, over te brengen naar de nieuwe haven. De voorzitter zegt toe, dat een geheel nieuw publica tiebord op de haven zal worden geplaatst. De heer Jumelet, gesteund door de heer Hoogerheide verzoekt in het vervolg te voorkomen dat door het gemeentepersoneel op dank- en biddagen moet worden gewerkt, wanneer een karwei even goed op andere dagen kan worden verricht. Verder geeft de heer Jumelet in overweging om de Beursstraat weer zoals voorheen voor de uit de rich ting Noorddijk komende auto's ge floten te verklaren, gezien de on gelukken die daar kort na elkaar gebeurd zijn op de hoek Oudestraat -Beursstraat. De heer Jumelet verzoekt ver der aandacht voor de verharding van de Boomdijk voor de daar jtaande woningen, nu de Havendijk toch wordt opgeknapt. Het Water schap Schouwen-Duiveland is ech ter op eerder gedane toezeggingen teruggekomen, aldus b. cn w. Als nog zal worden getracht overeen stemming met de heren van het polderbestuur te bereiken. Op een vraag wanneer de vier huizen aan de Accaeialaan voor bewoning gereed zullen zijn, kan net gemeentebestuur geen ant woord geven. De betrokken aan nemer heeft al enige weken gele den beloofd de huizen te zullen op leveren, maar hij is zijn belofte nog niet nagekomen. Wethouder van Gilst brengt ver slag uit van een vergadering van de Stichting Centrale Werkplaats Schouwen-Duiveland, waarbij hij mededeelt dat de Centrale Dienst Noord-Zeeland van Bouw- en Wo ningtoezicht een tekening heeft ge maakt voor het nieuwe in. Zierik- zee te stichten gebouw. Voor bestek en toezicht zal een architect moeten worden aange zocht. De voorzitter deelt mede, dat de aflevering van de nieuwe motor brandspuit ook later zal plaats vinden dan oorspronkelijk was ge dacht. B. en w. overwegen om de voormalige woning van de heer van Weele (het huis dat indertijd dien de als woning voor het hoofd der o.l.-school) te laten ombouwen tot brandweergarage. Hierna sluiting. DE HEER J. B. SEM1JN SCHOENMAKER AF. BURGH, 7-11. Vanaf vorige week vrijdagavond 6 uur zit Burgh zon der schoenmaker en het ziet er naar uit, dat dit de eerste dagen zyn van een nieuwè-periode in de geschiedenis van het dorp wat we dan zouden kunnen noemen „het schoenmakerloze tijdperk". De oor zaak zit in het feit dat schoenma ker J. B. Semijn het langzamer hand welletjes begon te vinden en zijn leest, els en naald aan de wil gen heeft gehangen. De heer Se mijn heeft bijna een mensenleeftijd lang het schoeisel van de Burghe- naren gerepareerd, want hij kwam reeds op 12-jarige leeftijd in het vak. Niet minder dan 44 jaar was de heer Semijn in dienst van de familie Verton in Burgh en in al die jaren zat de scheidende schoen maker daar op zijn bekende plekje achter de werkbank in de winkel. De heer Semijn werd in 1893 in Wissekerke op Noord-Beveland geboren. Al jong reeds voelde hij voor het vak van schoenmaker, waarvan hij de eerste 'beginselen leerde van zijn eerste werkgever, de heer Jan de Bak in Wissekerke. Na een goed jaar werd de heer Semijn knecht bij I. Grijspeer in Colijnsplaat, waar hij drie en een half jaar bleef. Na nog 6 weken in Kamperland te hebben gewerkt diende de heer Semijn als infante rist in het leger. Juist toen hij af gezwaaid was brak de eerste we reldoorlog uit. Drie en een half jaar diende hij als schoenmaker het garnizoen in fort Ellewoutsdijk Roosendaal, Ossendrecht en Ho- gerheide. Na zijn diensttijd solliciteerde de heer Semijn op de advertentie in het vakblad van de gebrs. Verton te Burgh. Hij werd aangenomen en op 24-jarige leeftijd kwam de heer Semijn naar Burgh om in die eer ste tijd te gaan werken van half zes in de morgen tot 6 uur des avonds, tegen een loon van vijf gulden in de week. Dit was 2 gul den meer dan het loon wat de heer Semijn in Kamperland had ver diend. Bij de gebrs. Verton heeft de heer Semijn nog samengewerkt met de heer J. van Beveren, die nu een schoenenzaak heeft in Zierikzee. Uit die tijd kan de heer Semijn hele verhalen vertellen, bijv. over de huishoudsters van zijn werkge ver Aaltje Stouten en later Janna Zoeters. Naast zijn reparatiewerk trok de heer Semijn wel naar bui ten met de „hittekar". In het materiaal en de vorm van de schoenen is in de loop van de jaren veel veranderd. Vroeger was alles leer en elke schoen ingesteld op „pinnen", nu komt er veel kunststof en lijm bij te pas. In de mode waren toen vooral „sokschoe nen", een soort lage werkschoen van vetleer. De heer Semijn heeft zijn werk gevers in zijn lange dienstperiode altijd trouw gediend. Daarom verleende H.M. de Koningin hem (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). in 1957 de ere-medaille in brons verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, welk ere-teken hem door oud-burgemeester Jhr. van Citters op de borst werd ge speld. De scheidende schoenmaker hoopt zijn levensavond samen met zijn dochter in goede ge wondheid en op rustige wijze loor te brengen. In Burgh is men le heer Semijn intussen dank baar voor de vele duizenden pa ren schoenen door hem ten be hoeve van de burgerij gerepa reerd. Ingezonden mededeling Volledig beschermd tegen schadelijk licht 67 cent 105 cent 180 cent dauwdrop Maiskiem-olie voor uw diëet 140 cent dauwdrop Arachlde-olie voor de fijne keuken 125 cent De mosselexport De mosselexport was ook in de maand oktober weer goed te noe men en de afzet ten opzichte van het standaardcapaciteitscijfer steeg voor de meeste kwekers tot onge veer 80 procent, een resultaat dat tot tevredenheid aanleiding geeft. In de laatste week werd de afzet van de Hollandse mosselen echter wat afgeremd, door de partijen Duitse mosselen die in kustvaar ders in Yerseke worden aange voerd. ERMELO. De heer A. T. C. uit Ermelo, die links van een onver lichte weg liep, is gegrepen door een bestelauto uit Ermelo, juist op het moment dat de heer C. voor de auto de weg wilde oversteken. Hij werd zeer ernstig gewond. Korte tijd later is hij in het ziekenhuis te Ermelo overleden. De bestel auto werd bestuurd door de heer B. van B. uit Ermelo. DODEN IN GRIEKENLAND ATHENE, 7-11. In de vorige nacht zijn volgens voorlopige cij fers achttien mensen omgekomen en tweehonderd gewond als gevolg van noodweer in Athene en omge ving. De meeste slachtoffers ver dronken in hun kelderwoningen of werden bedolven onder hun in gestorte huis. Omstreeks het middaguur plaat selijke tijd was het aantal doden in Athene gestegen tot 28, terwijl nog 50 mensen worden vermist. Het aantal gewonden bedraagt tot dusver 300. Drieduizend mensen zijn dakloos en bijna 700 woningen zijn ingestort. De stadswijken Peristeri en Ai- galeo zijn volledig geïsoleerd door overstroming van de rivier de Ki- fissos. De genie tracht mensen, die een toevlucht op de daken hebben gezocht, te redden. Men vreest dat het totale aantal slachtoffers nog groter zal blijken te zijn. De K.A.B. over de woning- en huurpolitiek UTRECHT, 4-11. Het door de minister van volkshuisvesting en bouwnijverheid aangekondigde wetsontwerp tot wijziging van de Huurwet, is er niet in geslaagd een gevoel van onbehagen bij ons weg te nemen, aldus een hoofdartikel in „Ruimzicht", het blad van de katholieke arbeidersbeweging. In het wetsontwerp en de daar bij behorende memorie van toe lichting wordt nauwelijks ingegaan op de relatie, die er bestaat tus sen de ontwikkeling van de bouw kosten enerzijds en de huren van de nieuw te bouwen woningen an derzijds, aldus het blad. Het motief, dat tot voor kort vrij algemeen werd gebruikt, namelijk dat huurverhogingen noodzakelijk zouden zijn, om de verschillen in huurniveau tussen vooroorlogse en na-oorlogse woningen te ver kleinen en daardoor de opschui ving van goedkopere vooroorlogse naar duurdere na-oorlogse te be vorderen, heeft, aldus het blad, kennelijk zijn betekenis verloren. Gewijzigd inzicht Zou dit misschien het gevolg zijn van het feit, zo vraagt de schrijver van het artikel zich af, of men langzamerhand algemeen tot het inzicht is gekomen, dat men via gelijke procentuele huurverhogin gen voor voor- en na-oorlogse wo ningen deze verschillen in huur niveau alleen maar groter inplaats van kleiner maakt? Radio-activiteit bij ongeluk in ketelhuis ROTTERDAM, 6-11. Naar de ge meente Rotterdam pas nu bekend maakt, is vrijdag tegen het eind van de middag bij de montage van de 3e ketel in de centrale Waal haven een kleine stralingsbron (die gebruikt wordt om de kwaliteit der lassen die in de ketelpij pen worden gemaakt, röntgenologisch te onderzoeken) van grote hoogte naar beneden gevallen en bescha digd. Hierbij werd een gedeelte van het ketelhuis door radio-actief ma teriaal besmet. De arbeidsinspec tie, de G.G. en G.D., de keurings dienst van waren en de pharma- ceutische hoofdinspectie zijn door het gemeente energiebedrijf ge waarschuwd en hebben de nodige metingen verricht om de omvang van de besmetting vast te stellen. Gebleken is toen, dat deze gering is. Gevaar voor omgeving en per sonen acht men uitgesloten. De ge noemde instanties geven verder nog leiding bij het ontsmettings- werk en onderzoeken of de kleding van de mensen die in de besmette omgeving werkzaam zijn geweest door het ongeval ook besmet is ge raakt. In elk geval zou deze dan van zo geringe aard zijn, dat hier uit geen gevaar voor de betrokke nen is te duchten. Een deel van het ketelhuis is inmiddels door de betrokken instanties vrijgegeven en de werkzaamheden zijn weer hervat. Het gevolg van een en ander is, zo meent „Ruimzicht", dat ook niet meer houdbaar is het argument dat door de voorstanders van het sinds 1959 gevoerde woningbeleid wordt gebruikt, namelijk dat wo ningzoekenden behorende tot de lagere inkomensgroepen niet ge holpen moeten worden via nieuwe en dure woningen, maar via goed kope vooroorlogse woningen, die voor dit doel, door middel van „op schuiving" van de vroegere bewo ners, zouden vrijkomen. Ingezonden mededeling Krachtige bestrijding van pijn of griep zonder de maag van streek te makent leder tablet Chefarine „4" bevat 4 beroemde geneesmiddelen, die elk afzonderlijk In de hele wereld beroemd zijn geworden. Een van deze middelen Is Chefarox en dient In het bijzonder om de maag te beschermen. Ook zij die een gevoelige maag hebben kunnen zonder be zwaar Chefarine „4" gebruiken. Het Is een Ideaal middel om pijn of griep snel en doel treffend te bestrijden. tf Bij pijn, griep of „landerig" gevoel zorgt een enkel tablet, dal U mei plezier Uw wtrkkunt doen I Koker i 20 tabletten f 0.80. Trein snijdt trekker in tweeën ZWOLLE, 6-11. Omstreeks tien over half elf maandagmorgen is op een onbewaakte overweg in de ge meente Staphorst een landbouw trekker door de sneltrein Gronin- gen-Zwolle gegrepen. De bestuur der van de trekker, landbouwer W. Hoeve uit Rouveen bleef onge deerd. De trekker werd als het wa re vóór hem in tweeën gesneden- Door de mist had de heer Hoeve de trein niet zien aankomen. De trein had twintig minuten vertraging. De locomotief werd ernstig beschadigd en moest in Zwolle worden afgekoppeld. Traangasgranaten in Berlijn BERLIJN, 6-11. Nabij het Noord- Berlijnse station Wilhelmsruh is het maandagochtend tot een traan gasduel tussen Oostduitse grens bewakers en Westberlijnse politie mannen gekomen Een groep Westberlijnse arbei ders brak een 300 meter lange draadversperring af, die een meter binnen Westberlijns gebied stond. Zij werden bestookt met ongeveer zestig traangasgranaten. De West- Berlijnse politie, die de arbeiders beschermde, wierp eenzelfde aan tal naar de Oostduitsers. Na ander half uur was de versperring afge broken. Man redt meisje BUSSUM, 6-11. De 26-jarige pompveerbediende bij de Rijkswa terstaat de heer T. Lamme te Weesp, heeft maandagmorgen de 6-jarige Lientje Rijnhard, dochter tje van een woonschuitbewoner te Nigtevecht van de verdrinkings dood gered. Het meisje speelde met haar twee broertjes en een zusje bij de sluizen van Nigtevecht in het Am sterdam-Rijnkanaal. Zij gleed uit en viel in het water. De kinderen trokken door gegil de aandacht van wandelaars, doch niemand deed moeite om het kind te redden. De heer Lamme bevond zich aan de overkant en moest 70 meter zwem men, voor hij het kind, dat reeds bewusteloos was, bereikte. Het meisjes heeft geen nadelige gevolgen van dit angstig avontuur ondervonden. F.A.O.-conferentie ROME, 4-11. Zaterdag is een con ferentie van de voedsel- en land bouworganisatie der Verenigde Naties (F.A.O.) te Rome begonnen waarin zal worden besproken, op welke wijze de voedseloverschotten die in vele landen bestaan, kunnen worden gebruikt om in andere lan den de nood te lenigen en de eco nomische ontwikkeling te prikke len. Aan de conferentie, die drie weken zal duren, nemen meer dan honderd landen deel. Vele delega ties worden geleid door .een minis ter. De F.A.O. heeft thans 84 leden en geassocieerde leden. Er zullen in deze conferentie twintig aanvra gen voor het lidmaatschap van de organisatie worden behandeld, in de meeste gevallen aanvragen van nieuwe landen in Afrika. MARKTBERICHTEN Granen en peulvrachten ROTTERDAM, 6-11. Officieuze noteringen per 100 kg. Tarwe - klein aanbod - door sneekwaliteit op basis 17 procent vocht tot f 31,35 per schip franco fabriek, tot f 31,10 per auto. Voedergranen: Maalgerst, vol gens monster f 24,50-26,50; Kippe- gerst, volgens monster f 26,50- 27,50; Rogge, volgens monster f 21,50-22,00; Haver, volgens mon ster f 21,50-24,50. Peulvruchten - franco Rotter dam: Groene erwten, op monster f 22,00-25,50, prima kwaliteiten tot f 30,00; Schokkers, op monster f 22,50-25,50, prima kwaliteiten tot f 39,50; Capucijners op monster tot f 34,50; Bruine bonen - boeren- schoon en droog - volgens monster f 55,00-60,00. Aardappelen ROTTERDAM, 30-10. Klei-aard- appelen 35 mm. opwaarts voor het binnenland: Bintje f 10,25-11,00; IJselster f 8,75-9,25; Meerlander f 10,50- 11,50; Bevelander f 12,00-13,00. Voeraardappelen f 1,50-2,75. Prijzen berekend per 100 kg. en op de handelsvoorwaarden vastge steld voor de verkoop van con sumptie-aardappelen op wagon, schip of auto. ZUTPHEN. - Enkele uren, nadat hij op de rijksweg Warnsveld-Zut- phen was aangereden, is in het r.k.-ziekenhuis te Zutphen overle den de 59-jarige landbouwer F. W. K. uit Leesten (gem. Warnsveld). Het slachtoffer kwam met zijn bromfiets uit de richting Vorden en stak, waarschijnlijk zonder vol doende op het verkeer te letten, de rijksweg over. De man was ge huwd en vader van negen kinde ren. Feuilleton „U wilt dus, dat ik een wat uit voeriger onderzoek instel, inspek- teur?". De ander knikte. „Alsje blieft zo uitgebreid mogelijk. Dat is precies jouw taak hier. En daar er momenteel toch niets anders te doen is, kun je je er voorlopig wel aan wijden. Ik zou zeggen: praat eens met die vrouw. Ze woont in de Hoeverstraat, nummer 17. En houdt me op de hoogte". Hoolwerf stond op. „We zullen het proberen, inspekteur. Ik zal me eerst eens oriënteren. Kan ik, zo nodig, beschikken over een wa gen?". De inspekteur knikte. „Ja. Je wilt zeker ook naar die Bank?". „Dat zal er wel van komen, ver onderstel ik". „Goed. Doe kalmpjes aan met de ritten. De gemeentepolitie beschikt niet over zo'n dikke portemonnaie als in de hoofdstad, zie je?". Even later zat Hoolwerf weer in het wachtlokaal en bestudeerde de gegevens nogmaals. Veel houvast had hij vooralsnog niet. Toen hij alles overgelezen had, keek hij naar buiten en stak een sigaret op. Hij kon zijn onderzoek beginnen van uit twee aanvangspunten. Hij kon van de veronderstelling uitgaan dat Van der Haas dood wa9 en dan ging het er maar om, hoe en waar om was hij om het leven gekomen. Maar hij kon ook als uitgangspunt nemen de gedachte, dat de man door Frank van Falckenoort nog in leven was en dan zou hij ergens moeten zijn. Enfin, eerst maar eens praten met zijn vrouw. Hij rekte zich even uit, trok zijn overjas aan, groette, en stapte bui ten op zijn fiets. Binnen vijf mi nuten was hij in de Hoeverstraat en belde aan op nummer 17. Het duurde enige tijd, voordat er werd opengedaan. Gert had even het gordijn van een der ramen zien bewegen, dus men had hem al op gemerkt. Nou, ze zouden hem on derhand wel kennen. Een jonge vrouw met een stuurs gezicht opende de deur en keek hem vragend aan. „Ik ben Hoolwerf van de ge meentepolitie", zei Gert, nadat hij haar even onderzoekend had aan gezien. „Kan ik mevrouw Van der Haas even spreken?". Er lichtte even wat in de ogen van de vrouw. „Gaat het over va der?", vroeg ze. Hij knikte. „M^r maakt U zich niet blij voor niets. We hebben nog geen spoor. Daarom wil ik graag het een en ander vragen aan me vrouw". „Komt U binnen". Ze opende de deur wijder en Hoolwerf stapte binnen. „Hang uw jas daar maar op", klonk het lusteloos. Daarna deed de vrouw een paar passen naar de deur en keek tot Gert klaar was. Hij volgde haar naar een grote ka mer en keek even rond. Burgerlijk, maar netjes, was zijn oordeel. In de hoek bij de haard zat een oudere vrouw. Ze stond op en keek hem min of meer wantrouwend aan. „Meneer is van de politie. Hij wil inlichtingen", zei het meisje verveeld en ging bij het raam zit ten. „Mevrouw Van der Haas?". De vrouw knikte. „Ben ik. Gaat U zitten, meneer „Hoolwerf, mevrouw". „Juist. Gaat U zitten". Gert zakte op een stoel en haal de het papier voor de dag. „Me vrouw, ik ben belast met 'n nauw gezet onderzoek in de kwestie van de verdwijning van uw echtgenoot. Wil ik dit grondig kunnen doen, dan zal het noodzakelijk zijn, dat ik enkele inlichtingen krijg. Mis schien zal ik een paar laten we zeggen: delicate vragen moeten stellen. Ik vertrouw, dat U mij zo duidelijk mogelijk de gewenste in lichtingen zult willen verschaffen. Pas dan kan ik een goed overzicht van de situatie krijgen". „Het is wel rijkelijk laat, meneer Hoolwerf, vindt U zelf niet? Het is nu ruim twee maanden geleden en tot nu toe heeft men het blijkbaar niet belangrijk genoeg geacht om iets bizonders te doen. Enfin vraagt U maar". „Mevrouw, het is juist daarom, dat ik er nu een uitgebreid onder zoek aan zal wijden. Apropos, wat ik te vragen heb, is „Voor mijn dochter heb ik geen geheimen, meneer". Hoolwerf boog even. „Zo U wilt, mevrouw. Wel. om te beginnen, geeft U mij eens een duidelijke be schrijving van uw man". (Wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1961 | | pagina 5