Sociale voetangels en klemmen Welvetóotód Nederland nam twee minuten stilte in acht als zwijgend protest tegen Russische kernexplosies Voor 35 jaar.... OVERDENKING ONZE PUZZELRUBRIEK Treinen op alle baanvakken stopten met gedoofde lichten DEN HAAG, 2-11. - Alleen het gieren van de westenwind was er donderdagmiddag te horen tijdens de twee minuten stilte, die het Ne derlandse volk in acht heeft geno men als een zwijgend protest tegen de uitzonderlijk grote kernexplo sies, die in de afgelopen dagen door de Sowjet-Unie zijn veroorzaakt. Het initiatief tot deze twee mi nuten stilte is, na overleg met de regering, genomen door het bestuur van de Stichting van de Arbeid en de besturen van alle politieke par tijen in Nederland, met uitzonde ring van de communistische partij. Alierwege is aan het verzoek van de Stichting van de Arbeid gevolg gegeven. De direktie van de Neder landse Spoorwegen was een der eersten, die haar instemming met deze twee minuten stilte-aktie be tuigde. De treinen op alle baanvakken in Nederland stonden van één uur tot twee minuten over één stil met gedoofde lichten. De elektrische treinen trokken hun stroomafne mers in, zodat ook het geraas van ventilatoren en dergelijke verstom de. De N.S. veroorzaakten gedurende deze twee .stille' minuten ongewild hier en daar toch nog extra lawaai. Daar waar de treinen tot stilstand kwamen in het zogenaamde „aan- kondigingstrajekt" van een bevei ligde overweg, zakten namelijk de bomen en bleven 'de waarschu wingsbellen rinkelen tot de trein was gepasseerd. In de stad Utrecht werd op alle gemeentelijke bedrijven het werk neergelegd, evenals in vele fabrie ken, waaronder Werkspoor en cle Demka. In de hele provincie werd het autobusverkeer twee minuten gestaakt. Over 't algemeen heeft de Haag se burgerij aan de oproep tot stilte vrijwel in haar geheel gevolg ge geven. Vooral in de binnenstad stopten de trams op plaatsen waar geen halte is, automobilisten stuur den hun wagens naar de kant, fiet sers stapten af en wandelaars ston den stil. Een enkeling, die de op roep vergeten was, liep nog door, maar de afkeurende blikken van de zwijgende Hagenaars brachten hem spoedig tot staan. In de Haagse buitenwijken lag het openbare vervoer niet geheel stil. Bussen, maar ook partikuliere auto's reden door alsof de bestuur ders nimmer van een oproep tot twee minuten stilte gehoord had den. ROTTERDAM In Rotterdam werden de twee minuten niet alleen ingeluid door het gebeier van kerkklokken maar ook door de sirenes van de fabrie ken in het havengebied. Bij de Maastunnel stopte een drukke ver keersstroom maar elders in de stad waren er toch nog heel wat auto mobilisten en zelfs enkele trams, die doorreden indien de straatver lichting ontstoken zou zijn zou waarschijnlijk meer effect zijn be reikt. In het hart van Nederland op de Dam en op andere drukke punten in Amsterdam viel om klokslag één HAAMSTEDE. De slager alhier heeft een varken geslacht, dat het kolossale geioicht had van 370 kg. ZIERIKZEE. Op de classicale vergadering te Zierikzee (Ned. Her vormd) is een voorstel gedaan om te komen tot een tehuis voor ouden van dagen en hulpbehoevenden, binnen de classis Zierikzee. SEROOSKERKE. Dezer dagen werd alhier een benzinepomp ge plaatst. De mooie gele pomp met het in rode letters geplaatste woord „Shell" valt onmiddellijk op en vormt een sieraad voor de ge meente. HAAMSTEDE. De Rederijkerska mer „V.Z.O.S." van Burgh hield in de schitterend elektrisch ver lichte zaal van hotel Bom de uit voering van het toneelstuk „Met den handschoen getrouwd". ZIERIKZEE. De rijksontvanger alhier maakt bekend, dat de koste loze rijwielmerken ook des daags op de gewone kantooruren kunnen worden afgehaald. Deze maatregel is genomen, opdat men het dage lijks werk niet behoeft te verzui men, ZIERIKZEE. Nieuwe interlocale telefoonleidingen zijn in dienst ge steld tussen Goes-Zierikzee en Roosendaal-Zierikzee. ST. PHIL1PSLAND. Voor de Strafkamer der Bredase rechtbank zullen twee zaken worden behan deld betreffende onregelmatighe den in het gemeentebestuur van St. Philipsland. ZIERIKZEE. De aandacht wordt .gevestigd op een voor vete land bouwers nog nieuwe meststof, de Kalistikstof. Het Inlichtlngsbureau te Utrecht verstrekt op aanvrage alle gewenste inlichtingen. DRE1SCHOR. Op de onder grote belangstelling gehouden ouder avond sprak het hoofd der school over het grote gevaar van het ro ken en vooral het sigaretten roken voor de jeugd. uur het drukke stadsleven stil. Roerloos stonden vele honderden Amsterdammers op trottoirs en op de bordessen voor hefc nationaal monument. Direkt nadat de straat verlichting uitging, hernam het normale leven zijn gang. Ook el ders in de stad en in de havens bleek men op weinige uitzonderin gen na, gehoor te hebben gegeven aan de oproep tot dit zwijgend pro test tegen de Sowjet-Russische kernexplosies. Vóór de Russische handelsdele gatie op het Museumplein hadden zich een aantal volwassenen en ve le honderden schoolkinderen ver zameld, die zich allen rustig ge droegen. De twee minuten stilte zijn op Schiphol slechts ten dele in acht genomen, namelijk in de aankomst en vertrekhallen. Buiten op de ver keerspleinen echter kon de aan dachtige toeschouwer alleen aan de brandende straatverlichting en aan enkele andere toeschouwers die twee minuten roerloos bleven staan zien, dat er iets bijzonders aan de hand was. Het autoverkeer ging vrijwel normaal door. Ook de omroepverenigingen heb ben de stilte in acht genomen. Van één uur tot twee minuten over één liet de radio niet de stem van de nieuwslezer horen. De radionieuws dienst van het A.N.P. begon de uit zending precies twee minuten na één uur. De telexmachines van £et A.N.P. hebben eveneens zwijgend geprotesteerd. Twee minuten lartg hebben deze ander9 voortdurend ratelende machines gezwegen. Er zijn enige regelingen, waar mede vele onzer lezers nog wel eens te kampen hebben. Dat zijn moeilijkheden met de belasting, met huuropzegging, met ziektever zekering, met kinderbijslag, met weduwenpensioen en dgl. Wij wil len voor enkele gevallen eens een wenk geven. Als iemand a.o.w. geniet en nog in loondienst werkt of gaat wer ken, moet hij belasting betalen en van zijn loon en van zijn a.o.w. Be trokkene zal dus aangifte moeten doen, waardoor hij waarschijnlijk wel in de inkomstenbelasting zal vallen. De ongehuwden vallen dan in loongroep II en de gehuwden kun nen aanspraak maken op ouder- domsaftrek ad f 624 per jaar. Ontruimingsproces Indien een verhuurder van woon ruimte het verhuurde opeist, bv. wegens gezinsvermeerdering, kan het zijn, dat hij het verzoek krijgt toegewezen en zal de huurder der halve moeten omzien naar andere woonruimte. Al verleent het huisvestingsbu reau zijn bemiddeling bij het zoe ken naar woonruimte, het is niet zo, dat de gemeente verplicht is andere woonruimte toe te wijzen. Ook al woont men met een woon vergunning, dan kan de gemeente niet verantwoordelijk worden ge steld voor nieuwe woonruimte. Wel is er in de Huurwet een bepaling opgenomen, waaruit blijkt, dat in geval de rechter ontruiming toe wijst op geen andere grond dan dat de verhuurder de woning voor eigen gebruik nodig heeft, in het vonnis kan worden bepaald, dat de ontruiming pas mag plaats hebben na verloop van een door b. en w. te bepalen termijn, die echter met langer dan 6 maanden mag zijn. Huurder of verhuurder gaan der halve met een afschrift van het vonnis naar de gemeente om de termijn te laten vaststellen. Aan gezien de verhuurder hier de groot ste belanghebbende is, zal hij dat natuurlijk wel doen. Slaagt de ge meente er niet in, binnen die ter mijn woonruimte beschikbaar te stellen, dan mag de huurder met meubels en al op de stoep worden gezet. Wanneer de verhuurder het huis gekocht heeft, kan de ontruiming echter pas plaats hebben na ver loop van 3 jaar na de eigendoms overdracht. Dubbele ziekenkostenverzekering Als iemand particulier verzekerd is tegen ziektekosten en daarnaast, doordat hij in loondienst gaat wer ken, in de verplichte ziekenfonds verzekering komt te vallen, zal hij er goed aan doen nauwkeurig na te lezen wat in de polis van zijn particuliere verzekering hierom trent staat vermeld. In de meeste gevallen vergoedt de particuliere verzekering niet hetgeen door de wettelijke ver plichte ziekteverzekering vergoed zal kunnen worden. Moet betrok kene bv. worden opgenomen in een ziekenhuis, dan vergoedt het zie kenfonds alleen opneming in de laagste klasse. Is men bij de par ticuliere ziekteverzekering verze kerd voor opneming in de tweede klas, dan vergoedt deze verzeke ring doorgaans alleen het verschil. Pleeg evenwel voor de opname éérst overleg met ziekenfonds èn ziekteverzekering. Doet u dat niet, dan is het niet uitgesloten, dat u voor onaangename verrassingen komt te staan. Kinderbijslag voor tijdelijk pleegkind Als men „tijdelijk" een pleeg kind tot zich heeft genomen, is het van belang niet te wachten met het aanvragen van kinderbijslag tot is komen vast te staan of recht be staat op kinderbijslag, doch de aanvraag direct in te dienen voor het nieuwe kwartaal begint. Het recht op kinderbijslag verjaart nl. met 6 maanden. Hertrouwde weduwe Indien een vrouw die weduwen- pensioen ontvangt volgens de Al gemene Weduwen- en Wezenwet, hertrouwt, krijgt zij krachtens de a.w.w. een uitkering van een jaar in eens. Zou zij, indien ze niet her trouwd was, geen vol jaar a.w.w. ontvangen, bv. omdat ze al bijna 65 jaar is, dan krijgt ze niet een vol jaar, maar nog net zoveel maanden als ze het pensioentje ge had zou hebben als ze niet her trouwd was. De uitkering houdt op op 65-jarige leeftijd. DE VAART IN GODS HEILSPLAN EN TERSTOND (Mark 1 10, 12, 18, 20, 21, 23, 28, 29, 30, 42, 43). Wij spreken wel eens over de vaart in de ontwikkeling der laat ste tijdde vaart in de uitvin dingen, in de ontdekkingen, in de techniek, in de reizen door de lucht, en door de ruimte van het heelal. Er zit vaart in het maatschappe lijk proces. Het is niet tegen te houden. We worden meegesleept. Mag ik u dan nog eens wijzen op een andere vaart? Het is de vaart in het werk van Christus, in het heilsplan van Gód. De evangelist Markus wijst daar. bijzonder op. Het woordje „ter stond" komt over de 40 maal in zijn evangelie voor, en daarvan al leen al in het eerste hoofdstuk 11 maal. Wat heeft dat te betekenen? Waar zit die vaart in? Die zit in en rondom het werk van Christus. In het werk van Christus is die vaart te zien, allereerst. Hij heeft één doel, één lust, én begeerte: om Gods wil te doen. Om zondaren te zoeken en ellendigen te verlossen. Maar ook rondom Christus zien wij het. De Heilige Geest stuwt Hem voort, maar ook de demonen stor men op Hem af. Zeg dus nooit, dat er niets gaan de is door en rondom Christus! Lees dan even met mij Markus 1. Terstond daalt de Geest op Jezus neer, en drijft Hij Hem uit naar de woestijn (1 10, 12). Terstond volgen de discipelen op Jezus' roepstem (18), maar als Hij de daartoe uitverkorenen ziet, roept Hij ze ook terstond (20). Het is sabbath. Terstond - naar de syna goge (21)! Maar ook is er meteen het verzet der demonen (23). De roep over Jezus dringt terstond overal heen (28). Direct uit de synagoge (29) wordt Christus onmiddellijk geconfron teerd met ellende (vers 30). Straks is er weer een andere zieke, maar op Jezus' woord is de melaatsheid terstond weg (42). En zo gaat het voort in Markvfs' evangelie. En zo gaat het voort in de evangelie-prediking. Toen. - Nu. - Straks. Wij denken misschien: er is stil stand of achteruitgang. Ja, hier en daar misschien wel. Maar toch: dagelijks worden er toegebracht. Van de zendingsvelden komen berichten over massa's heilbegerigen. Velen worden ge doopt en kwamen tot bekering. In de landen waar druk heerst, viert ook Christus zijn triomfen. In Rusland heeft God nog veel volk. Kunt u Christus' vaart wel bij houden? Hoor Zijn ruisende voet stappen, ook in het huidig wereld gebeuren. Laat het woordje „terstond" ook toch op U van toepassing zijn! En terstond vluchtte zij tot God en terstond boog hij zich voor Gods Woord Want in Gods heilsplan zit vaart! N.kerk. Dr. J. H. BECKER. Nobelprijs voor natuurkunde STOCKHOLM, 2-11. - De Nobel prijs voor natuurkunde is toege kend aan de Amerikaan Robert Hofstadter en de Westduitser Ru- dolf Moessbauer. De prijs ter waar de van 250.232 Zweedse kronen (ruim 182.500 gulden) zal gelijke lijk tussen de twee geleerden wor den verdeeld. Hofstadter, die in de Amerikaan se stad Stanford woont, is onder scheiden wegens zijn „baanbreken de onderzoekingen op het gebied van het verbrijzelen van elektro nen in atoomkernen en zijn daarbij gedane ontdekkingen betreffende structuur van de nucleonen". Moessbauer die in München woont, krijgt de prijs voor zijn on derzoekingen betreffende „de re- sonantie-absorptie van gammastra ling en zijn ontdekking in verband met 't effect dat zijn naam draagt". De prijs is toegekend door de Zweedse academie van weten schappen. De uitreiking zal op 10 december te Stockholm geschieden. Op die dag wordt de sterfdag van Alfred Nobel herdacht. Ingezonden mededeling door POEDER - ZALF - OLIE - ZEEP SPORT VOETBAL K.N.V.B. Renesse-Dreischor 5-1 Groter nog dan de cijfers dit zouden doen vermoeden, was de meerderheid welke Renesse in de ze wedstrijd aan de dag legde. De bezoekers beschikten over een bij zonder hard werkend team, dat evenwel het systeem huldigde „weg is weg en dan liefst zo hard moge lijk". Toch geloven wij dat de blauw-witten, die over een nog ta melijk jonge ploeg beschikken, mits zij zich meer op het serieuze voet bal gaan toeleggen en dan minder onnodige krachtsinspanningen ver richten, het verder zullen sturen dan nu het geval zal zijn. Inciden teel zijn er met het huidige sys teem, dat wordt toegepast, zeker wel eens succesjes te boeken maar over het geheel genomen zullen er wedstrijden worden verloren wel ke gemakkelijk in een overwinning zouden zijn geëindigd. Reeds direct na de aftrap nam de thuisclub het initiatief in handen, en na 8 min. spelen wist Verseput een voorzet van P. Jonker al onhoudbaar langs Steenland in het doel te knallen (1-0). De druk van de thuisclub bleef aanhouden en de defensie van de bezoekers moest alle zeilen bijzetten om erger te voorkomen. Toch bleken de veel minder talrijke aanvallen van Dreischor niet ge heel van gevaar ontbloot en enige malen moest de Vrieze al zijn ta lenten tonen om een doelpunt te voorkomen. Na ruim een half uur spelen bleef - hij zelf het antwoord schuldig toen Lodewijk een zeer fraai schot loste dat de roos trof (1-1). Tot de rust slaagde Dreischor er in deze stand te handhaven. In de 2e helft bleken de bezoekers ge heel te zijn uitgespeeld en het grootste gedeelte van de strijd speelde zich dan ook af op de Dreischor-helft. Reeds direct kreeg P. Jonker een fraaie kans maar met alleen nog doelman Steenland voor zich schoot hij naast. Na een uitstekende combinatie deed hij het in de 7e min. daarna beter, want nu schoot hij beheerst in de uiter ste hoek (2-1). Toen in de 10e min. van de 2e speelhelft Smit binnen de beruchte lijnen hands maakte en G. Verboom de strafschop on houdbaar inschoot was de strijd reeds beslist. Uit een doorbraak bracht P. Jonker met een hard schot de stand op 4-1 waarna ten slotte A. Kooman met een kopbal uit een voorzet van J. Verboom de eindstand op 5-1 bracht. BURGH I-BROUWERSHAVEN I Aanstaande zondagmiddag wordt in het sportpark „Van Zuijen" te Burgh de voetbalwedstrijd Burgh I tegen Brouwershaven I gespeeld. Gezien het feit, dat Brouwersha ven de laatste wedstrijden, zij het met verlies, zich beter aan het 4de klasse voetbal gaat aanpassen en met de ervaring dat Burgh I in het verleden bij Brouw wel eens meer in het zand heeft gebeten, zullen de Brouwenaren alles op alles zet ten om hun eerste punten binnen te halen. Naar het zich laat aan zien komt de Brouwse ploeg com pleet in het veld. Het is momen teel bij de drie eilandelijke vierde klassers zo dat ze de punten bij elkaar moeten aftroggelen, daar het hun bij de Brabantse clubs niet gelukt. Voor Zierikzee en Burgh is er echter één lichtpuntje en wel het feit, dat Brouwershaven op deze voortgang de degradatiekan didaat zal zijn. Ware Brouw niet automatisch in de vierde klasse ge komen dan zag 'het er voor de twee andere clubs maar somber uit. Het belooft zondag dan ook een span nende wedstrijd te worden en zon der to optimistisch te zijn mogen we toch wel een gokje op een ge lijk spel doen. Sehouwen-Diiiveland.se Sportspiegel Zondag derby Burgh-Brouwershaven in de Westhoek MEVO heeft zaterdag rust SVOWK neemt het op tegen Renesse Bruse Boys gaat op bezoek by Wolfaartsdijk VOETBAL K.N.V.B. Zondagmid dag staat er in de 4e klas G weer een Schouwse ontmoeting op het programma, nlt .ussen Burgh en Brouwershaven in de Westhoek. Hoewel verrassingen in dergelijke ontmoetingen nooit zijn uitgesloten geloven wij toch dat de thuisclub de beste kansen in handen heeft om in deze wedstrijd beslag te leg gen op de winstpuntjes. Zierikzee gaat op bezoek bij Nw. Borgvliet, dat ongetwijfeld een goede gooi gaat doen naar de inzet. Voor SC Gastel, dat op bezoek gaat bij Kruisland, zal het niet meevallen de puntjes mee naar huis te bren gen. Cluzona geven wij een goede kans bij NVS, terwijl NSV een las tige klip te omzeilen krijgt te Stampersgat tegen De Schutters. Bij het treffen tussen Halsteren en Vosmeer zou het terreinvoordeel wel eens de doorslag kunnen ge ven. In de 4e klas A van de zater dagcompetitie heeft MEVO mor genmiddag rust. Arnemuiden kem zich aan de leiding handhaven door thuis van Terneuzense Boys te winnen. AZVV heeft te Axel de beste papieren tegen Spui, terwijl Smerdiek alle zeilen zal moeten bijzetten om in Klundert VVN te kloppen. Nieuwdorp geven wij wei nig kans op succes bij het bezoek aan Chrislandia. AFD. ZEELAND. In de le klas B gaat SVOWK het te Ouwerkerk opnemen tegen Renesse. Hoewel de blauw-witten zeker niet van plan zullen zijn zich zo maar gewonnen te geven geloven wij toch niet dat zij er in zullen slagen de duinbe woners van het lijf te houden. Op het sportpark Banninkgaan de Zierikzee-reserves het opnemen tegen Dreischor. Het krachtsver schil tussen beide elftallen is niet groot, zodat de uitslag niet ver van een gelijk spel zal liggen. In de 2e klas C zien wij Zonnemaire de winst bemachtigen bij Dreischor II terwijl Renesse II de beste troeven in handen heeft tegen Brouwers haven II. ZATERDAGCOMPETITIE. In de Je klas gaat Bruse Boys morgen middag op bezoek bij Wolfaarts dijk. De thuisclub is vooral op eigen terrein een moeilijk te be strijden tegenstander en wanneer de Boys er in zouden slagen de helft van de inzet te bemachtigen zou dit reeds een mooie prestatie zijn. Middelburg V krijgt het te Driewegen tegen SVD lang niet ge makkelijk. Hoek zien wij thuis de volle winst b emachtigen tegen Veere, terwijl Kapelle voor eigen publiek wel baas zal kunnen over VCK. Yerseke 111 zal zijn positie aanzienlijk kunnen verbeteren door hekkesluiter AZVV 11 met lege handen naar Axel terug te sturen. In de 2e klas C heeft WIK te Zie rikzee een goede kans tegen MEVO 11. Brouwershaven III gaat met goede winstkansen op bezoek bij Duiveland II, terwijl Duiveland met goede kansen op succes in de Westhoek de strijd gaat aanbinden met Burgh III. In de 3e klas D krijgt Zeemeeuwen het tegen ME VO III niet moeilijk. Zwaluwen '61 zorgde jl. zaterdag voor een dave rende uitslag tegen Nieuwerkerk. Toch geloven wij niet dat zij dit stoute staaltje a.s. zaterdag te Bru tegen de reserves van de Boys zul len weten te herhalen. Nieuwer kerk krijgt de kans de schade van jl. zaterdag weer wat te herstellen door te Kerkwerve van WIK II te winnen. JUNIOREN. In groep B VII ge ven wij Zierikzee B 1 de beste kan sen tegen het eveneens nog onge slagen Bruse Boys B 1. Renesse B I gaat met goede winstkansen op bezoek bij Dreischor B I, terwijl Burgh B I baas in eigen huis kan blijven tegen Brouwershaven B I. In groep B VIII gaat Zierikzee B II van Bruse Boys B II winnen. WIK B I krijgt het tegen Burgh B II ook niet moeilijk, terwijl ME VO B I de club uit Kerkwerve op de voet kan blijven volgen door van Zierikzee B III te winnen. Ten slotte geven wij Zwaluwen B I te gen Zonnemaire B I een goede kans revanche te nemen voor de enige weken geleden tegen deze club ge leden nederlaag. Onze trouwe puzzelaars hebben ons ook deze week weer een groot aantal oplossingen toegezonden. Met een beetje moeite dat we er graag voor over hadden bleken er weer heel wat juiste inzendingen bij te zijn. Het lot kwam er dus weer aan te pas om de gelukkigen van deze week aan te wijzen. Dit zijn dan: mevr. A. Ringelberg-Moerland Verrenieuwstraat 35, Zierikzee die de eerste prijs ontvangt en mevr. C. M. de Oude-de Jonge, Ring 1, Ouwerkerk, die de tweede prijs krijgt thuisbe zorgd. De oplossing was: Horizontaal: 1. teder, 5. priem, 9. sol, 10. natie, 12. rok, 14. p.e., 15. koekenpan, 16. a.m., 18. acre, 20. rente, 21. avro, 23. eg, 24. la, 26. hagedis, 30, gesprek, 33. adem, 34. etsen, 36. etna, 37. enge, 38. aam, 39. prei, 40. elbe, 41. karig, 43. ergo. 45. geoloog, 47. kroniek, 49. om, 51. ik, 52. liga, 55. bloes, 58. egge, 60. en, 61. bruinisse, 62. el, 63. nee, 65. irene, 6. l.s.k., 68. elise, 69. engte. Verticaal1. to, 2. elke, 3 .ener gie, 4. rake, 5. pint, 6. repelen, 7. erna, 8. m.o., 9. sec., 11. tent, 13. kar, 14. pacha, 17. mokka, 19. re genboog, 22. vertering, 23. ed, 25. as, 27. adele, 28. engel, 29. staag, 30. gemik, 31. peren, 32. enige, 35. sar, 40. egale, 41. kombuis, 42. gris sen, 44. oksel, 46. o.o., 48. o.k., 50. zone, 53. inn, 54. abel, 56. lire, 57. eine, 58. eelt, 59. gek, 64. ee, 67. se. DE NIEUWE PUZZEL De nieuwe puzzel luidt: Horizontaal: 1. boerderij, 5. klein plantje, 9. verlaagde toon, 11. ver haal, 13. verharde huid, 15. water in Brabant, 17. visnet, 19. te zijner plaatse (Lat. afk.), 20. het Romein se rijk (Lat. afk.), 21. niet fout, 23. aandoening, 25. de dato afk.), 26. papegaaiennaam, 28. riviermonding 29. lekkernij, 32. zangnoot, 33. pers. vnw., 35. stijf, 36. Gode zij lof (Lat. afk.), 38. projectiel, 41. naamloze vennootschap (Duits), 42. ernstige, 44. jongensnaam, 46. maanstand (afk.), 47. doorzichtige stof, 49. wa terdamp, 50. leerling (Fr.), 53. en anderen (afk.), 55, pl. in Zd. Hol land, 57. coupe, 58. vervoerbedrijf (afk.), 60. titel, 61. bijwoord, 63. steenmassa, 65. bericht, 67. wijn glas, 70. natuurkundeterm (afk.), 71. deel v.e. breuk, 72. bouwma teriaal. Verticaal: 1. vcrwarmingsartikel, 2. aanzien, 3. van een dunne laag goud voorzien, 4. stofmaat, 5. vo gel, 6. luchtmacht, 7. vorm geven, 8. overblijfsel, '9. stofmaat, 10. be vel, 12. vogel, 14. bijb. naam, 16. pl. in Zeeland, 18. ijzerhoudende aarde, 22. zangnoot, 24. verbintenis, 27. vossennaam, 30. bid (Lat.), 31. maanstand (afk.), 34. vogel, 35. hei lige, 37. vallei, 38. pers. vnw., 39. anno (afk.), 40. afwezige, 42. Eng. voorzetsel, 43. verschaffen. 45. foto, 48. leegte, 51. watering, 52. deel v. Amerika, 54. pl. in Drente, 56. na komeling, 59. pl. in Duitsland, 62. aanzien, 64. vr. munt, 66. naarmoze vennootschap (Duits), 68. goud (Fr.) 69. soort schip (afk.).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1961 | | pagina 6