75 74 Blue Band Natuurlijk!... ze smaakt zo lekker! vivo specialiteiten! Ja, volop vitamines! En er is nog méér!... STAD EN PROVINCIE Geslaagde feestavond openbare lagere school De beste gezinszorg uit zich bij huisvrouwen Westberlijnse controle aan muur STAD EN PROVINCIE Oproep van atoomgeleerden Gezin en school- onderwerp op ouderavond Clir. school, Haamstede Ds. J. II. Meijer vertoonde dia's uit Israël HAAMSTEDE, 1-11. Een volle zaal van het Ger. Jeugdgebouw, was maandagavond getuige van een goed geslaagde ouderavond van de Chr. Nat. School te Haamstede. Op deze avond spraken de heer H. Se- gers, hoofd van de Chr. ULO te Lisse en ds. J. H. Meijer van Oud- Beijerland. Ds. Meijer diende de Ger. Kerk te Haamstede voor een aantal jaren, en kon dan ook vele oude bekenden de hand drukken. Begonnen werd met het zingen van Ps. 56 5, waarna de voorzit ter, de heer C. A. van Oord, enkele verzen uit Rom. 8 voorlas en voor ging in gebed. „Gezin en school" was het on derwerp waarover de heer Segers op boeiende wijze zijn gehoor be zighield. Spreker wees er allereerst op dat de opvoeding der kinderen iii de eerste plaats een taak der ouders is, waarbij liefde, gezag, schuld en vergeving grondoorzaken zijn van waaruit gegaan moet wor den. Bovendien gaat het om de liefde tot God en de liefde tot de naasten. Over de verhouding van school en gezin zeide spreker dat het niet de bedoeling is dat beiden elkaar door dik en dun de handen boven het hoofd moeten houden. De kinderen moet wel duidelijk ge maakt worden dat ze op school hebben te gehoorzamen. De school taak bestaat uit de kinderen dege lijke kennis bij te brengen. Het gaat niet om talenten, op te kwe ken maar om te woekeren met ont vangen talenten. Het „blijven zit ten" moet niet als een vernedering worden beschouwd; het komt zelfs al voor dat het kind zélf voor de keus gesteld wordt: overgaan of zitten blijven. Spreker doorspekte zijn betoog met veel praktische voorbeelden. Het was hem opgeval len dat de laatste jaren het aantal geslaagden voor H.B.S. en U.L.O. drastisch afneemt. Hier wordt dan ook van hogerhand ingegrepen. Op een der vele vragen antwoordde de heer Segers dat veel kinderen, ondanks afwijzende inlichtingen van de onderwijzers toch door de ouders naar een middelbare school worden gestuurd. „Ze zullen er wel iets van opsteken", zeggen de ouders dan. Op andere scholen hadden deze kinderen veel meer op kunnen steken. Gelukkig zorgt de Mammouth-wet dat nu bijna overal een soort brugklasse een overbrugging gaat vormen. De voorzitter dankte de spreker voor zijn constructieve uiteenzet ting, waarop gezongen werd: Een vaste burcht is onze God. De voor zitter deelde dan nog tot zijn grote spijt mede dat het hoofd van de school, de heer A. A. v. d. Leer, de school gaat verlaten wegens be noeming elders. Ingezonden mededeling Ju^cinü SIGAREN Geniet er van! PARAD1SO 22 ct SALVATORE 27 ct CAPRINO 31 ct Raad voor gemeeiitefinaiiciën DEN HAAG. 1-11. Opgericht is de „Raad voor de gemeentefinan- ciën" die in de plaats treedt van de tot dusver bestaande raad van ad vies voor de gemeentefinanciën. Tot de instelling van de nieuwe raad, aldus een mededeling van de „Vereniging van Nederlandse Ge meenten", is voorzien in de onlangs tot stand gekomen nieuwe wette lijke regeling voor de financiële verhouding tussen het rijk en de gemeenten (de financiële verhou dingswet 1960). Tot voorzitter van de raad voor gemeentefinanciën is benoemd prof. dr. C. Goedhart, hoogleraar aan de universiteit van Amsterdam. Ds. Meijer vertoonde een aantal fraaie kleuren-dia's uit Israël. Hij kon deze toer naar Israël mede maken als reserve leger-predikant op uitnodiging van de hoofd-leger- predikant. Ds. Meijer kon maar een gedeelte van zijn „dia's" laten zien daar de tijd hem hiervoor ontbrak, In een zeer gelovige causerie praat te ds. Meijer de vaak ontroerende plaatjes uit de oudheid van het Heilige Land aan elkaar. Na het zingen van Ps. 122 1, ging ds. Meijer voor in dankgebed. BRUINISSE Vergadering N.C.V.B. Vorige week sprak voor de afde ling Bruinisse van de Nederlandse Christelijke Vrouwen Bond mevr. Broersen uit Rotterdam, hoofdbe stuurslid van de bond, over het on derwerp „Ons Bondsgezin" .Nadat de spreekster door de presidente, mevr. Petter, was ingeleid, gaf zij een overzicht van het ontstaan en het streven van de N.C.V.B., waar bij zij speciaal het verschil tussen vroeger en nu belichtte. Op vele vragen werd een passend antwoord gegeven. De volgende vergadering, op 16 november aanstaande, zal de eerste jaarvergadering zijn. Daar zal mevr. Verkerke uit Dordrecht declameren. Vier nieuwe leden werden ingeschreven. Het aantal leden bedraagt nu 68. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Hedel: B. Haver kamp, Groenekan; te Rinsuma- geest: kand. R. Hengstmangers, Vlaardingen; te Noord-Oost-Polder (wijkgem. Marknesse): B. C. Jucke- ma, Opende (Gron.). Ger. Kerken Beroepbaar: C. van Noort, Rot terdam en G. den Heeten, Rotter dam. Aangenomen naar Asperen: kand. M. J. Vos, te Overveen, die be dankte voor Bruinisse, Scharendij- ke, Vries (Dr.) en voor Wierum (Fr.). Ger. Gemeenten Beroepen te Benthuizen: P. van der Bijl, Barneveld. SPORT DUIVENSPORT Onderlinge duivenkeuring te Bruinisse In café „Het Centrum" van de heer P. M. van de Velde, werd vorige week door de duivenkenner de heer J. van Stee uit Yerseke een onderlinge duivenkeuring gehou den. De heer Van Stee wees de le den op de verschillende fouten, die onderscheidene dieren vertoonden, maar kwam toch tot de conclusie dat de vereniging „De Bruse Trek ker" over goed vliegmateriaal be schikt. Deze vereniging zal op 17 november weer een tentoonstelling houden waarbij de vogels dan eerst weer door de bondskeurmeester de heer H. Slagboom uit Zierikzee of ficieel zullen worden gekeurd. Basketbal Lyceum Vrijdag zal dan het basketbal- toernooi voor meisjes op het lyce um een aanvang nemen. De wed strijden van twee weken geleden komen te vervallen. De teams zijn onderverdeeld in twee poules: Poule A: IA le, IA 2e, IB le, 1B 2e, 2A 2e, 2B. Poule B: 2A le, 3A, 3B, 4 le, 4 2e, 5. Het programma voor vrijdag luidt: 5-4 2e; 2A le-3A; IA le-2B; 4 le-3B; 1B 2e-2A 2e; 1B le-lA 2e. NOORDGOUVVE NOORDGOUWE, 1-11. - Dinsdag avond werd in de cantine alhier een feestavond gehouden voor de leerlingen van de openbare lagere school en hun ouders ter gelegen heid van de opening van de nieuwe school in augustus j.l. Wethouder Dekker vertegenwoordigde op deze avond het gemeentebestuur. De volle zaal werd hartelijk wel kom geheten door het hoofd der school, de heer J. W. Roskam, die zich. verheugde over de goede op komst van de ouders om te kijken naar de prestaties van hun kinde ren. Direkt hierna kwamen de leer lingen van de eerste en tweede klas op het toneel. Zij voerden een pad- destoeldans uit en daarna „De kik ker van Kudelstaart". De kleintjes brachten hun kleurige aandeel op een bijzonder leuke manier. Een flink programma werd hierna af gewerkt door de klassen drie en vier. We noemen bijvoorbeeld „De heksendans", „Anchors Awaij", ten tonele gevoerd door twee jongens en meisjes, „Jan en Flipje" enz. In de pauze werden de leerlingen getrakteerd en kregen de ouders koffie aangeboden door de ouder commissie. De klassen vijf _eti zes brachten daarna een „televisie-ra- dio-omroep-spel" (T.R.O.M.), dat o.a. bestond uit ochtendgymnastiek, zangkoor, de T.R.O.M.-kök, kook- graag jr., professor Weetal, voet balreportage en zang- en dansspel. Tot slot werd opgevoerd „Pa en z'n nieuwe broek". Wethouder Dekker sprak na af loop waarderende woorden tot leer krachten en leerlingen. De heer J. van Maanen, voorzitter van de ou dercommissie, liet door Hans Koop man een boeket bloemen aanbieden aan mej. v. d. Rees en een rokertje aan de heren Roskam en Gerretse. Na afloop kregen alle leerlingen door de gemeente nog een traktatie aangeboden om mee naar huis te nemen. Al met al ziet de jeugd te rug op een gezellige en geslaagde avond. GIETHOORN. De 67-jarige onge huwde landarbeider J. R. Bakker uit Giethoorn is aldaar op tot nu toe onverklaarbare wijze met zijn fiets in het kanaal Steenwijk-Giet- hoorn terecht gekomen. Hij is ver dronken. Een voorbijvarende schip per ontdekte het lijk. DEN HAAG. Gevreesd wordt dat bij de vliegramp van het Brazili aanse vliegtuig bij Recife in noord- Brazilië de Nederlandse missiona ris pater Tarcisius (Meinen) is om gekomen. Zijn naam komt name lijk niet voor op de lijst van over levenden. In het kopen bij dé VIVO Gesorteerde sterren 'n Heerlijk geglaceerd koekje 250 gram mei 15 wapentjes Snijworst Van ANTON HUNINK, feJÊÊÊÉtf dus prima, 1 50 gram mei 10 wapentjes Geldig van 2-9 november Haring in tomatensaus 2 blikjes mei 15 wapentjes Satijnwas Glanst fantastisch, per flesje mei 25 wapentjes Dubbele brillantine per flesje met 20 wapentjes VIVO-wapentjes geven ook recht op GRATIS treinreizen Je hoeft Blue Band niet eens zélf te proeven, om te weten dat ze lekker smaakt. De kinderen vertellen het je wel, hoor. Op hun manier: mag ik nóg een boterham? En ik ook?... Dat hoor je graag als moeder. Lekker eten is al zo goed. En dan met al die vitamines... Blue Band zorgt wel voor alles! VITAMINE A EN D. PROVITAMINE A - VOOR WEERSTAND. FITHEID EN GEZONDE GROEI EET GOED... EET SMAKELIJK... MET NED. BOND VAN PLATTELANDSVROUWEN Afdeling Schouwen had sucees met cursus „Pech onderweg" ZIERIKZEE. Na op vier achter eenvolgende maandagen in oktober de cursus „Pech Onderweg" ge volgd te hebben waren de dames van de afdelingen Schouwen, Dui- veland en Noordgouwe zelf enthou siast over het resultaat. De lessen die met grote aandacht werden ge volgd stonden met medewerking van de A.N.W.B. onder leiding van BERLIJN, 1-11. De Westberlijnse politie is woensdag begonnen met het controleren van alle buiten landers die Wcst-Berlijn aan de Frledrichstrasse binnenkomen, uit gezonderd Russeh in uniform en inzittenden van Sowjct-Russische legerwagens. Een Amerikaanse woordvoerder zei dat de Westelijke geallieerde commandanten het Westberlijnse stadsbestuur op verzoek toestem ming hebben verleend voertuigen met diplomatieke of consulaire nummerplaten te controleren. De ze waren tot nu toe van controle door functionarissen van het stads bestuur vrijgesteld, de heer W. Hoogenboom, inspecteur van de Wegenwacht te Goes. De cursus vond plaats in de ga rage van Kon. Zeelandia op het Industrieterrein en na afloop kon den de leden vlot de diverse on derdelen van de motor aanwijzen. De behandelde onderdelen waren: wiel verwisselen, de motor „scheidt er mee uit", de motor is „verzo pen", motor wil niet starten of aan slaan en verder diverse storingen als buroren, carburator, gebroken ventilatorriem, koken en oliedruk lampje blijft branden. De gehele cursus was georgani seerd door de afdeling Schouwen. ZIERIKZEE Bromfiets door auto geschept Op de kruising Laan van St. Hi- laire-Provinciale weg (Houwers- weg) vond gisteren (woensdag) om streeks vijf uur 's middags een vrij ernstige aanrijding plaats tussen de berijder van een bromfiets en een automobilist. De bromfietsbe stuurder, J. PI. H: uit Zierikzee, liep hierbij een lichte hersenschudding, een hoofdwonde en schaaf- en snij- wonden aan de handen op. Hem werd eerste hulp geboden door dokter van Hoorn, die II. over bracht naar zijn spreekkamer ter verdere behandeling. De aanrijding ontstond toen H. in plaats van op de officiële plaats de weg overstak via een tussen- bermpje. Ondanks krachtig rem men van de uit de richting Plaam- stede komende automobilist A. W. W. uit Nieuwerkerk kon deze een aanrijding niet meer voorkomen. De politie stelde ter plaatse een onderzoek in. BRUINISSE Op de Hervormde Vrouwen vereniging werd op Hervormings dag (31 oktober) een filmstrook vertoond over het leven van Lu ther. De presidente, mevrouw van der Sar, gaf bij de vertoonde beel den een toelichting. De inleiding was deze avond verzorgd door me vrouw A. de Haan-Kleppe. KERKNIEUWS Ambtsdragers Hervormde Kerk Bruinisse Bij enkele kandidaatstelling zijn als ambtsdragers in de Ned. Herv. gemeente te Bruinisse gekozen: voor ouderling de heren P. Willem- se, W. Jumelet en S. A. Jumelet. Voor diaken de heer L. van den Berge Jz. en voor ouderling-kerk voogd de heer B. de Groot. De kerkeraad confii-meerde zich aan deze kandidaatstelling, zodat geen stemming meer behoeft te worden gehouden, wel ligt het in de bedoeling een gemeente-avond te organiseren. Ook heeft een en ander tot ge volg dat het college van ouderlin gen en kerkvoogden met twee per sonen zal moeten worden aange vuld, wegens de benoeming tot ouderling van de heren Willemse en W. Jumelet. Interkerkelijke dienst - in Zonnemaire Dinsdag jl. werd te Zonnemai re ter gelegenheid van de hervor mingsdag een gemeenschappelijke hervormd-gereformeerde dienst gehouden. De liturgie werd verr zorgd door ds. Q. Huijser, de pre diking door ds. W. Duvekot. GENEVE, 2-11. Meer dan acht honderd atoomgeleerden uit een twintigtal landen hebben een be roep gedaan op de mogendheden om tot een vreedzame regeling te komen van verschillende aktuelc vraagstukken, die tussen de grote politieke machten bestaan. Met na me worden genoemd de kwestie- Berlijn, ontwapening door alle lan den en het staken van kernproe ven. Het verzoek is verzonden aan de regeringshoofden van de Ver enigde Staten, de Sowjet-Unie en Groot-Brittannië en Frankrijk en aan het secretariaat en de Alge mene Vergadering van de Verenig de Naties. Tot de ondertekenaars van het. beroep behoren o.m. atoomgeleer den uit de Verenigde Staten, de Sowjet-Unie, Frankrijk, Engeland, Oost- en West-Du itsland, Polen, Japan en Nederland.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1961 | | pagina 3