Storm veroorzaakte stagnatie van mosselzaadvisserij Voor 25 jaar.... STAD EN PROVINCIE Programma: nu 1 LEKKERLAND-EXPRES - provincie ZEELAND 1 jjj zoetwarenbranche) bestaat gelegenheid in LEKKERLAND-EXPRES-verband 1 Schouwen en Duiveland, Tholen, Zuid-Beveland 1 /Vijf tellen na Een foto van het feestelijk Bolwerk te Zierikzee, toen de buurtvereniging „De Hoofdpoort" daar een sprankelend jeugdfeest organiseerde. Vooral het mastklimmen bleek een moeilijk nummer. Op de achtergrond het pierement dat zorgde voor de muzikale omlijsting. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). Zaad iu het Keeten bij Viane BRUINISSE Jaarvergadering sportvereniging „Kwiek'' Nog altfjd de grootste vereniging BRUINISSE, 17-10. Dinsdagavond 17 oktober hield de sportvereniging „Kwiek" te Bruinisse haar jaar vergadering. Deze jaarvergadering werd gepresideerd door de voor zitster der vereniging mevr. van Leeuwen-Sieling, die in haar ope ningswoord op een gunstig jaar kon terugzien. De secretaris de heer S. M. W. de Korte kon dit zelfde in zijn jaarverslag consta teren. Het ledental liep weliswaar iets achteruit en kwam van 175 op 163 leden, maar Kwiek is en blijft daarmee toch de grootste vereni ging van Bruinisse. De volleybal afdeling telt 10 leden, die regelma tig oefenden en deelnamen aan de seriewedstrijden te Nieuwerkerk. Men eindigde daar vorig jaar op de laatste plaats, maar presteerde het in het nieuwe seizoen bij de eerste daarvoor gespeelde wed strijd alle partijen te winnen. Ook het peil van de turnpresta- ties gaan regelmatig omhoog maar het is nog niet geraden zich aan wedstrijden met andere clubs te wagen. Op 10 juni werden op het sportveld wedstrijden voor het pu bliek gegeven. Jammer dat de voetbalvereniging Bruse Boys niet bereid bleek, het sportveld op de zaterdagavond af te staan. Een deel van de middenstand kon nu deze demonstratie die een groot succes werd, niet bijwonen. Ook de mars door de gemeente met de muziek voorop was een goede reclame voor de vereniging. De financiële toestand van de vereniging gaf blijkens het verslag van de penningmeester de heer K. H. van der Weele, eveneens reden tot tevredenheid. Mevrouw Roth-van Popering en de heer Jac. Littooy werden als be stuurslid gekozen in de vacatures mevrouw Stein-Giljam en de heer S. W. M. de Korte, die beiden bin nenkort de gemeente gaan verla ten. Een filmavond Getracht zal worden deze winter een filmavond te geven, waarop sportfilmpjes zullen worden ver toond. Er zal getracht worden ver schillende personen zodanig te trainen, dat zij in staat zullen zijn in het aanstaande seizoen het vaar digheidsdiploma te behalen. ZIERIKZEE. In „Concordia" werd een zeer druk bezochte pro testvergadering gehouden tegen de werkloosheidsvoorziening hier ter stede. BURGH. In deze gemeente is een begin gemaakt met het aan leggen van sierheesters en het in planten van bloembollen rond de kerkmuur. ZIERIKZEE. Het bestuur van de buurtvereniging „Buiten de Poort" heeft een speciaal damescomité in gesteld. ELLEMEET. De ouder commissie organiseerde een geslaagde loterij ten behoeve van de school. ZIERIKZEE. In deze gemeente is opgericht een vereniging van café restaurant- en koffiehuishouders, die behartiging van de belangen dezer bedrijven beoogt. ZIERIKZEE. Onder auspiciën van het Nut bracht het ensemble Frits Bouwmeester een vrolijke kunstavond in de Concertzaal. ZIERIKZEE (Adv.). Volvette boe renkaas f 0,45 per pond; oude ko- mijne f 0,40 p.p.; jonge Leidse f 0,20 p.p.; pak vijgen f 0,10; dadels f 0,12 p.p.; bananen f 0,30 per kilo. ZIERIKZEE. Het gemeentemuse um werd verrijkt met een schen king van een groot aantal zilveren en koperen munten en gedenkpen ningen. Ook een sportdemonstratie in de geest van die van 1961 zal volgend jaar zeker weer worden georgani seerd, terwijl de vereniging Bruse Boys heeft verzocht samen te wer ken om een sportmiddag te orga niseren. Bij de rondvraag werd opge merkt, dat de voorturners en -turnsters steeds gratis hun werk voor de vereniging doen. Aanbeve ling zou het verdienen bij verjaar dagen een attentie te schenken in de vorm van een passend cadeau tje. Als leden van deze zg. cadeau commissie werden daarna, omdat het voorstel algemene bijval vond, benoemd de dames A. Kriger-Otte en van den Berge. De heer de Korte werd dank ge bracht voor het vele dat hij voor de vereniging heeft gepresteerd, het zal moeilijk zijn een opvolger voor hem te vinden. En wanneer die gevonden wordt zal dit waar schijnlijk een betaalde kracht moe ten zijn. De heer de Korte op zijn beurt bracht hulde aan de heer K. M. van der Weele, die voor de ver eniging een stuwende kracht is, die niet kan worden gemist. Slang met twee koppen Een boer in de omgeving van Shanghai heeft on langs een niet-v er giftige slang met twee koppen ge vonden. Het dier kan via zijn beide bekken voedsel tot zich nemen. De 18.5 cm. lange slang zs overgebracht naar het stedelijk museum van Shanghai, aldus het' persbureau Nieuw-China. SPORT DAMMEN Damvereniging „Zierikzee" Uitslagen van de gespeelde wed strijden van 13 oktober j.l. F. Harthoorn-K. B. Hogerland 2-0; J. P. Geleijnse-J. P. Willemse 0-2; P. Coppoolse-Jac. de Vrieze 2-0; J. Huigens-J. Kostense 0-2; H. Kouijzer-W. Stoutjesdijk 2-0; F. Roggeband-W. Stoutjesdijk 0-2; G. Merle-S. W. M. Dijkman 0-2. Zaalvoetbalcompetitie te Zierikzee van start Vrijdagmiddag werd op het ly ceum weer gestart met de traditio nele zaalvoetbalcompetitie. Uit de twee eerste ronden zal elke ploeg 2 punten moeten behalen om tot de volgende ronde te worden toe gelaten. De eerste ronde werd gestart met de wedstrijd tussen 3a en het 2e team van B5. Dit werd zoals ver wacht een gemakkelijke zege voor B5 (2-10). Niet mooi, maar wel spannend ging het toe tussen 2a. (Ie) en 2b (2e). Met een eindstand van 6-6 werden tenslotte de puntjes ge deeld. Voor een verrassing zorgde het le van 2b, door het sterker geach te 3b met 4-2 te verslaan. A5 had aanvankelijk moeite met het technisch volstrekt niet min dere le van lb, maar met de no dige lichaamskracht werd het toch een onbedreigde 6-1 overwinning. Het le van B4 had weinig moeite om de reserves van lb met 8-1 in te maken. Het hoogtepunt werd de laatste wedstrijd, tussen het 2e van B4 en het 3e van B5 (waarin 3 spelers van het kampioensteam van vorig jaar). Dat zaalvoetbal beslist geen jongejuffersspelletje is, zal elke toe schouwer na deze wedstrijd willen beamen. B5 zegevierde met 4-2, waarbij het aantal blauwe plekken dat van de doelpunten verre over trof. Morgen (vrijdag) wordt voor de meisjes een basketbalcompetitie begonnen, welke om de week de zaalvoetbalwedstrijden zal afwis selen. DUIVENSPORT P.V. „De Bruse Trekker" In de vereniging „De Bruse Trek ker" te Bruinisse werden deze week de kampioenschappen 1961 vastge steld. Deze waren als volgt. Vitesse duif: 1, 2 en 3 Ph. M. Ste- ketee. Vitesse hok: 1. Ph. M. Steketee; 2. P. Zandijk, Sirjansland; 3. A. J. IJzelenberg, Bruinisse. Midfond duif: 1. Ph. M. Steke tee; 2. A. de Koning, Bruinisse; 3. P. Zandijk, Sirjansland. Midfond hok: 1. C. S. Capelle, Bruinisse; 2. Ph. M. Steketee, Brui nisse; 3. P. Zandijk, Sirjansland. Fond duif: 1 en 2 Ph. M. Steke tee; 3. A. J. IJzelenberg, Bruinisse. Fond hok: 1. Ph. M. Steketee, Bruinisse; 2. A. J. IJzelenberg, Bruinisse; 3. C. S. Capelle, Brui nisse. Kampioen jonge duiven: 1 en 2 Ph. M. Steketee; 3. A. S. de Ko ning, Bruinisse. Kampioen jonge duiven hok: 1. A. S. de Koning, Bruinisse; 2. Ph. M. Steketee; 3. A. J. IJzelenberg. Generaal kampioen: 1. Ph. M. Steketee, Bruinisse; 2. A. S. de.Ko-.. ning, Bruinisse; 3. A. J. IJzelenberg Bruinisse. Kring Zeeland Ned. Rode Kruis De kringvergadering Zeeland van het Ned. Rode Kruis zal wor den gehouden op zaterdag 18 no vember a.s. in „De Prins van Oranje" té Goes. Enkele aspecten van het R.K.-werk zullen worden besproken door de heer A. van Emden, directeur van het Ned. Rode Kruis. ZIERIKZEE De Zeeuwse collekte De Zeeuwse collekte alhier heeft opgebracht het fraaie bedrag van f 458,49. In de kring van organisa toren bestaat dankbaarheid jegens de collektrices en het milde pu bliek, dat dit resultaat mogelijk maakte. OOSTERLAND De P.I.T.-collekte Met grote dank aan de milde ge- vers(sters) en aan de collectanten: Betsy Bouwman en Joke Verhagen, Tonny Capelle en Elly Rotte, Jan- nie en Alie van Dijk, Willy en Ineke Stouten en de heer en mevr. de Waal-Boiten kan worden mee gedeeld dat de collecte, gehouden voor het Interkerkelijk Protestants Thuisfront (P.I.T.) heeft opgebracht de mooie som van f 103,48. BRUINISSE Hervormde vrouwenvereniging helpt „Bartimeus" De leden van de Hervormde vrouwenvereniging te Bruinisse verleenden deze week medewerking voor het organiseren van een bazar die door de blindenvereniging „Bartimeus" te Zeist, in Zeist zal worden gehouden. Ieder lid bracht namelijk een cadeautje mee. Deze cadeautjes zullen aan „Bartimeus" worden opgezonden. Op voorstel van de nieuwe pre sidente, mevrouw van der Sar, werden een viertal onderwerpen in gespreksgroepen behandeld, een werkwijze die nog niet eerder was toegepast, maar die stof gaf tot een geanimeerde bespreking en zeer in de smaak viel. KERKWERVE Auto de sloot in Door het slippen van zijn auto op^de Zandweg geraakte de heer J. v. IJ. te Kerkwerve in de sloot. De bestuurder kwam met de schrik vrij, doch de auto liep schade op, het slootwater drong in de motor. Het ongeluk moet worden geweten aan de gladheid van de weg die met bietenslib was verontreinigd. De mosselzaadvisserij op de Wad denzee ondervond - zoals begrijpe lijk - de tweede dag stagnatie door de storm, terwijl dezelfde storm ook het voornemen verhinderde een vracht consumptiemosselen te vis sen en deze naar de verwaterplaat sen te Yerseke te brengen. Waarschijnlijk zal nog wel op deze consumptiemosselen worden gevist, zodra het weer dat toelaat. Het houdt echter in dat er van spreiding van de aanvoer 'in het laatst van de week weinig sprake zal zijn en zo zal a.s. zaterdag de aanvoer zeer groot zijn. Van een Ritme in ZIERIKZEE, 18-10. Tweemaal déze week heeft de Concertzaal ge dreund van een gescandeerd ritme, veroorzaakt door een aantal sterren van de grammofoonplaat, die zin gend en spelend kwamen opdraven in het kader van een tweetal door radio Weltevreden georganiseerde populaire muziekavonden, in sa menwerking met een grammofoon platenmaatschappij De door deze stedelijke muziek- zaak georganiseerde avonden vor men langzamerhand - althans pro grammatisch gesproken - een aar dige vervanging van de zomer- NOORDGOUWE Modeshow voor Plattelandsvrouwen In de kantine aan de Oostweg, werd voor de afdeling van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen een modeshow gehouden, waaraan ver schillende zaken hun medewerking verleenden. De presidente mevr. der Weduwen sprak het toepasse lijk openingswoord op een avond, die een geslaagde zou blijken te worden. De firma Gebrs. Wiebols te: Zierikzee was present met een keurcollektie japonnen, aantonend de grote verscheidenheid op het punt van dameskleding. Aangepast waren de hoeden van Maison Drehsen-Poel, charmant gebracht door een aantal amateur-manne quins,-die zich uitstekend van hun taak kweten. Wintermantels in al lerlei kleuren en modellen kregen de aandacht en niet minder bij behorende tassen van de firma Goudzwaard, eveneens te Zierik zee. Van de firma Derksens wer den bontmantels en hoeden ge toond. De firma Tuinman toonde hét nieuwste op het gebied van overgordijnen, hetgeen de zaal een apart aanzien gaf. In de1 pauze wer den nummers uitgegeven, recht ge vende op bonnen voor een kleding stuk. Na afloop kregen de mede werkende zaken een pluim van de presidente en de mannequins - de dames Stoel, Berman, Knol en An ker - een presentje. Noordgouwe beleefde een avond vol charme. Te Parijs hebben groepen Alge rijnen woensdagavond opnieuw ge tracht in het centrum te demon streren tegen het „advies" van de politie, zich na zonsondergang niet op straat te begeven. Een groep cameralieden van de film en televisie, die vanaf West- berlijns gebied opnamen wilden maken van de ontruiming van hui zen in oost-Berlijn, werd door de Oostberlijnse grenswachten woens dagmiddag met traangasbommen bestookt. Een Westberlijnse poli tieman werd door een dezer bom men licht gewond. Aan de Oostduitse grens in het gebied van Helmstedt zijn voor de eerste maal borden verschenen waarop de waarschuwingen „voor zichtig, landmijnen" en „voorzich tig, dodelijk gevaar" zijn vermeld, aldus ~Westduitse grenswachten. Premier Diefenbaker zei woens dag na een kabinetszitting dat Ca nada een formeel protest bij de Sowjet-Unie zal indienen tegen de voorgenomen proef met de 50 me- gaton-waterstofbom. vrije zaterdag zal zeker geen sprake kunnen zijn. Was er op de openbare banken in Zeeland dit jaar weinig of geen zaad gevallen, op de Oude Tongse Bank, behorende tot de Heerlijk heid Grijsoord, is de zaadval zeer overvloedig, terwijl thans ook be richten komen over zaadval op de zogenaamde Oosterlandse slikken, die gelegen zijn aan het Keeten na bij Viane. Deze behoren tot de Ambachtsheerlijkheid van Baron Schimmelpenninck van der Oye. Dit zaad wordt een dezer dagen bij opbod publiek verkocht. avondfeesten, want in vergelijkba re stijl zijn deze artiestenavonden in de Concertzaal wel. Nederland's vokale vier „The Fouryo's" waren present met een selectie van hun liederen, w.o. het bekende „Wil je niet, wil je wel", charmant gezongen nummers, met zwier en een snufje „show" ge bracht, zonder dat de leden van het kwartet tot duizelingwekkende vokale hoogten stijgen. Het zelfde geldt van Ria Valk, een meisje met „Schwung", die haar nummers ver koopt met een aanstekelijke vrij moedigheid. AMSTERDAM, 18-10 De Stich ting Wasserij Voorlichting heeft de resultaten bekend gemaakt van een marktonderzoek, dat zij heeft laten instellen naar de psychologi sche instelling van de Nederlandse huisvrouw ten opzichte van de wasserij. Uit dit onderzoek, waarbij vier duizend huisvrouwen waren be trokken, is volgens de stichting ge bleken dat vele vrouwen het ge voel hebben dat ze de was zelf be horen te doen. Ze denken dat ze slechte huismoeders zijn wanneer ze bepaalde werkzaamheden, zoals in dit geval de was, uit handen ZIERIKZEE, 18-10. Onder aus piciën van de Z.V.U. komt - gelijk gemeld - vrijdag a.s h.et Kunst- maandorkest concerteren te Zierik zee, een culturele gebeurtenis van belang, gelet op de nog altfjd groeiende reputatie van dit subliem orkest, dat - zo vernemen wü - nog belangrijk in omvang is toege nomen, zodat het podium van de Concertzaal voor deze gelegenheid zal worden uitgebreid. Met de deur in huis vallende, spreken wij maar meteen de wens uit dat er vrijdagavond geen lege stoel in de zaal meer zal zijn, want met het Kunstmaandorkest biedt de Z.V.U. de bevolking van stad en eiland een jaarlijkse kans een sym fonie-orkest van importantie te be luisteren, een kans die waardering verdient. De programmakeus is ook voor het komend concert .weer uiterst zorgvuldig geweest. We noemen Mozart's Haffner-symfonie, een rijp werk van de grote toondichter, waarin alle Mozartiaanse verwor venheden van zijn eerste periode zijn gesublimeerd tot een ongeëve naarde klankschoonheid. Bruch's vioolconcert Als solist treedt vrijdag op de violist Jacques Holtman, die speelt in Bruch's eerste vioolconcert, een snel aansprekend werk, dat men - niet zonder enig snobisme - wel eens te „gewoon" vindt voor een serieus symfonie-programma. Rusland paradeert op dit pro gramma met een muzikale schets ADVERTENTIE „De Wama's" bleken nog altijd recordhouders van de muzikale slapstick. Ze glorieerden kolderiek met hun „Mac the knife" en lieten zelfs „de oude trouwe merrie" op draven. Bedrog in satijn verpakt werd portiegewijs bezorgd door „The Stefani's", waarvan de leider te Zierikzee geen onbekende is. Zonder twijfel een goochelaar van klasse. De „platen-miljonairs" „The Jacksons" zorgden voor vele pitti ge noten en toonden nog altijd het geheim te kennen van accordeon virtuositeit. Bewonderenswaardige prestaties leverde deze avond het kwartet Harry de Groot, met gitarist Eddy Christiani. Het kwartet was weer van een zeldzame plooibaarheid en wist zich bij elke solist aan te pas sen. Vooral ook de drummer lever de knap vakwerk. De algehele lei ding was in handen van Fred Har- tog, die de onderdelen van het pro gramma vaardig aan elkaar lijmde en een viertal jongelui testte op hun muzikale kennis in het popu laire genre. Een lief klein meisje ging met de eerste prijs strijken (een pop en een langspeelplaat) en dat vormde de vertederende noot op de slotavond van woensdag. Een prettige omstandigheid was dat er geen gehaast naar de Zijpse boot nodig was ditmaal, zodat alle me dewerkenden voor en na de pauze het volle pond gaven. Prettige ontspanningsavonden dus in de Concertzaal, die vooral de liefhebbers voldoening hebben ge schonken. Na afloop sprak de heer Weltevreden een hartelijk dank woord en kregen de dames-mede- werkenden een bloemetje. Avonden vol gezelligheid, met als slot een vraag of ook in het seri- euse genre programma's van een dergelijke organieke opzet niet eens een kans zouden maken, met Kreb- bers bv. of Henkemans of wie van de groten dan ook. geven. Hieruit concluderen de on derzoekers dat de Nederlandse huisvrouw emotioneel achter is bij haar emancipatie. Allerlei klach ten over wasbehandeling in de was serij, die tijdens dit onderzoek naar voren zijn gekomen, nopen de Ne derlandse wasindustrie „tot ernsti ge bezinning". De industrie wil er naar streven de bezwaren van de huisvrouwen te ondervangen, on der meer door het geven van be tere voorlichting aan het publiek omtrent de werkmethoden in de moderne wasindustrie, door stan daardisatie van de werkwijzen en intensivering van de kwaliteits controle. van Borodin, waarnaar men terecht met verlangen kan uitzien, want vooral met dit werk zal het orkest op het vermogen tot muzikale sfeer werking worden getest. Drie delen van Mendelssohn's muziek tot „A midsummernights- dream" vormen het slot van het veelbelovend programma, dat fei telijk voor iedereen - geschoold of ongeschoold - te beluisteren valt, ware het slechts niet zo dat velen met een onbegrijpelijke hardnek kigheid deze verrukkelijke schoon heid menen te moeten afwijzen. De Noorse staatsraad voor stra lingshygiëne heeft woensdag mee gedeeld dat de bevolking in enkele delen van Scandinavië misschien een schuilplaats in kelders moet zoeken en moet voorkomen be smette levensmiddelen te eten in dien daar tengevolge van de Rus sische kernwapenproeven in het gebied van Nova Zembla plaatse lijk radio-actieve afvalstoffen neer komen. Indonesië maakt op het ogen blik een der langste droge moes sons door, die het ooit heeft ge kend. De rijst- en groentenoogsten hebben zwaar te lijden. Van de kleine Soenda-eilanden zijn geval len van hongersnood gemeld, ter wijl ook in sommige gebieden van Ja van hongersnood zou zijn gecon stateerd. $j Voor ACTIEF VERTEGENWOORDIGER (bij voorkeur op de hoogte met S9 zich in te zetten voor het rayon Hebt U interesse de behartiging en uitbreiding van deze relatiekring, gesteund met alle voorhanden zijnde moderne middelen, op U te nemen, schrijf dan een uitvoerige sollicitatie onder letter Z aan LEKKERLAND EXPRES n.v. Utrechtseweg 24, Zeist. y; de Concertzaal KUNSTMAANDORKEST CONCERTEERT VRIJDAG Culturele gebeurtenis van belang voor Schouwen-Duiveland De huisvrouw heeft het gevoel dat ze zelf de was behoort te doen

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1961 | | pagina 3