Mogelijk 14 miljoen inwoners in 1980 De „Noord-Holland" heeft waarde van ongeveer drie miljoen gulden Vliegen op Haamstede? Weer zijn er geruchten dat een vliegverbinding Rotterdam-Haam stede tot stand zal komen. Of het lukken zal? Misschien, maar stellig zal nog veel wind door de Westhoekse helm moeten waaien voordat de eerste toestellen, in het kader van een geregelde lucht- verbinding op de grasmat worden neergezet. Hervormde vrouwengroep te Zonnemaire vierde 25-jarig bestaan ZONNEMAIRE, 16-10. De Her- vormde vrouwengroep „Als zusiers één" te Zonnemaire vierde dezer dagen in een versierde zaal het 25- jarig jubileum. De leiding was in handen van de presidente mevrouw Duvekot die de aanwezigen ver-, welkomde en een bybel-inleiding hield n.a.v. Joh. 3 vers 1. Dit werd voorafgegaan door zang door de dames van gez. 182 1. In aanslui ting op het bijbelgedeelte werd ge zongen gez. 217 vers 5. De dames van het bestuur lazen vervolgens om beurten een gedeel te van het verslag over de afgelo pen 25 jaar, waarbij onder meer naar voren kwam dat in de oorlog ieder lid op de verenigingsavond tien eierkolen meebracht. Namens het gemeentebestuur werden gelukwensen gesproken door wethouder Dekker waarna volgden felicitaties van afgevaar digden van de zustervei*enigingen op de Schouwen-Duiveland en van de gereformeerde vrouwenvereni ging te Zonnemaire, waarbij enige enveloppen met inhoud werden aangeboden. Opgevoerd werd het toneelstukje „Spreken is zilver, zwijgen is goud" en voorts zong de vereniging nog een Zeeuws lied. De jubileumviering van de Her vormde vrouwengroep werd op twee avonden gehouden vanwege het feit dat het gebouw te klein was alle belangstellenden op één avond uit te nodigen. Ook de twee-, de avond was goed bezocht en, evenals op de eerste bijeenkomst, kon een geslaagde verloting wor den gehouden. De leden kregen als aandenken een lepeltje met een driehoek-embleem van de C.J.V.F. Beide avonden werden door ds. Duvekot met dankgebed gesloten. De tweede avond was in haar ge heel de geref. vrouwenvereniging uitgenodigd. Beide avonden waren zeer gezellig voor de genodigden en vooral voor de leden van de vereniging, die zich inderdaad als „zusters één" voelden. DE BEVOLKING IN CIJFERS DEN HAAG, 14-10. In het zojuist verschenen verslag over 1960 van de rijksdienst voor het nationale plan worden hogere ramingen voor de bevolkingsgroei in de eerstko mende decennia gegeven dan in dertijd zijn opgenomen in de nota inzake de ruimtelijke ordening. Cij fers over de jaren 1950-1960 zijn inmiddels beschikbaar gekomen. Hieruit blijkt, dat de werkelijke groei aanmerkelijk groter is ge weest dan de ramingen waren. Bij het voortgaan van deze ontwikke ling zal het in de nota genoemde getal van veertien miljoen inwo ners in 1980 worden overtroffen. Globale becijferingen van de be volking omstreeks 2000 leiden tot een raming van achttien a twintig miljoen; een cijfer dat reeds nu het bepalen van het ruimtelijke be leid in gedachten verdient te wor den gehouden, ook al laat het zich nog niet in een ruimtelijk plan ver talen. „Westen des lands" In het rapport .Westen des lands' is indertijd een raming beproefd van de bevolkingsgroei over de pe riode 1950-1980 in de verschillende landsdelen, waarbij voor het wes ten des lands nog weer een onder verdeling is gemaakt tussen de randstad Holland en het overige westen. Uit de cijfers over de wer kelijke groei in de periode 1950- 1960 is gebleken, dat deze groei van het westen des lands achter blijft bij de raming, terwijl die van de andere landsdelen tezamen daar in toenemende mate bovenuit- gaat. Het verschil op 31 december 1960 (voor het westen -48.000; voor overig Nederland +274.000) ligt per saldo boven de raming, omdat de totale - landsbevolking in het beschouwde tijdvak sneller is ge groeid. In de landsdelen buiten het wes ten lopen het zuiden en het oosten hoger uit; de groei in het noorden en het zuidwesten blijft daaren tegen iets beneden de raming. Dc randstad In het westen des lands tekent zich een belangrijke verschuiving af tussen de randstad en het overi ge westen: de groei van de rand stad blijft achter bij het geraamde verloop; die van het overige (in hoofdzaak „landelijke") westen gaat daar boven uit. "Van de be volkingsgroei in 1960 in het westen van 56.600 personenkwamen slechts 30.500 of 53,9 procent voor rekening van de randstad en 26.400 of 46,1 procent voor rekening van het „overige westen". Dit laatste percentage is tijdens de afgelopen tienjarige periode snel gestegen en bedroeg over 1960 het dubbele van dat in 1951. Bij de randstad treft de geringe groei van de grote steden (althans van de centrumgemeenten) met daartegenover een sterke ontwik keling van de randgemeenten van het overige westen en van de ag glomeratie Amersfoort-Heuvelrug. HET VONNIS IN DJAKARTA IJMUIDEN, 15-10. De direktie van N.V. Bureau Wijsmuller in IJ- muiden heeft maandag naar aan leiding van de uitspraak door het gerechtshof in Djakarta tot ver beurdverklaring van haar diesel- elektrische zeeslcepboot „Noord- Holland" meegedeeld, dat dit 548 ton grote en 2.600 p.k. sterke schip tegen molest is verzekerd, maar dat nog niet precies bekend is, of dit ook voor de verbeurdverklaring van het schip geldt. De direktie wenst zich verder van ieder commentaar te onthou den tot na de terugkeer van kapi tein O. Edelenbosch en eerste stuurman W. H. Meijer in Neder land, daar alle feiten omtrent de aanhouding en het proces de direk tie uitsluitend uit verslagen van persbureau's bekend zijn. De sleepboot, die een waarde heeft van 2,5 tot 3 miljoen gulden, is het vlaggeschip van de Wijsmul ler vloot. Het werd in 1943 in de Verenigde Staten gebouwd en in 1947 aangekocht. De sleepboot heeft in haar dienst voor de Nederlandse maatschappij zeer vele en lange sleepreizen met alle mogelijke drij vende objecten over de gehele we reld volbracht. De laatste twee jaar was het schip niet meer in I.Imui- den en bestonden deze reizen uit het verslepen van vijf vliegdek schepen van Amerikaanse havens naar sloop werven in Japan en Hongkong, het verslepen van drie tankboten van Singapore naar Hongkong en het vlot brengen van een gestrand schip op de kust van Sumatra. Transmigratie bergbevolking in Nieuw-Guinea HOLLANDIA, 16-10. In Manok- wari is eind vorige week een com missie ingesteld die zich zal bezig houden met alle vraagstukken die verband houden met transmigratie van bergbevolking, met name de Arfakkers naar de Warmarevlakte en de Prafivlakte. Bij de Arfakkers bestaat grote bereidwilligheid voor blijvende vestiging in genoemde gebieden waar zij landbouw zullen beoefenen. In de commissie hebben behalve het hoofd plaatselijk be stuur onder meer zitting deskundi gen pp het. gebied van de landbouw en het kadaster cn een arts van gezondheidszorg. SPORT VOETBAL K.N.V.B. District Zuid I Zaterdagcompetitie Het programma voor zaterdag 21 oktober a.s. luidt: 4e klasse A: Arnemuiden-MEVO; Smerdiek-Nieuwdorp; Spui-VVN; Chrislandia-Terneuzense Boys. Zierikzee II-Burgh II 0-0 Beide ploegen telden enkele re serves. De punten werden broeder lijk gedeeld; beide verdedigingen waren te sterk voor de resp. aan vallen. In de tweede helft was de thuisclub wel meer in de aanval; doelman Kloet liet zich niet pas seren. In de laatste phase van de wedstrijd schoot de Burgh-midden- voor doelman Verbraak; zijn schot werd door de paal gekeerd. De roodzwarten volgden dit voorbeeld waardoor met een 0-0-stand, die de verhouding goed weergeeft, geëin digd werd. Zierikzee B II-Nieuwcrkerk B I 3-2 De BII-ploeg, die deze middag weer volledig kon uitkomen, nam door linksbuiten P. v. d. Hulle Czn. een 1-0 voorsprong, die de gasten spoedig nivelleerden, 1-1. Na de rust namen de blauw-zwarten zelfs de leiding, 1-2. De rood-zwarten lieten zich ontmoedigen; nadat van Ginneke gelijk gemaakt had bracht hij kort voor tijd zijn ploeg de zege 3-2. Burgh I-NSV I 2-3 Wederom een voelbare spanning op het Burgh-terrein, dat in een sportieve wedstrijd de thuisclub in de laatste 2 minuten een verdiende 2-1 voorsprong teloor zag gaan in een 2-3 nederlaag. Indien Burgh, toen ze na de 2-0 voorsprong eens één voorhoedespeler naar achteren had gehaald, om de verdediging te helpen, dan had dit meer resultaat gehad, dan toen 10 minuten voor het einde de gehele ploeg naar ach teren kwam en zich in liet sluiten. NSV was volledig, terwijl Burgh nu ook C. van Nieuwenhuize miste, voor wie Dijkman een zeer goede partij speelde. M. Bakker was ver vangen door J. Deurloo. De andere gebr. v. Nieuwenhuize waren ook niet aanwezig. Voor de rust lag er een zekere matheid over beide elftallen. Zo kreeg Th. v. Nieuwenhuize een goede kans doch hij schoot tegen de keeper. Een terugspeelbal van Siesse op keeper Verton, wordt volgens velen door deze achter de lijn geschopt, doch de scheidsrech ter was zeer pertinent in zijn be slissing en gaf geen doelpunt. Toch kreeg Burgh een kort overwicht waarin Toon Rijnberg tegen de paal schoot en Theo v. N. twee harde schoten door keeper de Rooy zag onderschept. Als rechtsbuiten Hellemonds doorbreekt schiet ook hij in handen van Verton, wat Ro vers hem nadoet. Een formidabel schot van J. Uittenhaag gaat naast. Vlak na rust zit er al een goede scoringskans voor Burgh in, doch het schot ontbreekt. De Burgh- voorhoede houdt het spel toch wel wat kort. Als NSV een hoekschop mag nemen kopt A. Uittenhaag ra kelings over. Vanaf de uittrap komt de bal bij Deurloo die geheel naar links zwenkt, de bal doorgeeft aan Th. v. N. die keurig voorzet. Wessel krijgt de bal goed op zijn schoen en Burgh leidt (1-0). Het spel veert nu geheel op en beide ploegen zijn geheel aan elkaar gewaagd. A. Uit tenhaag schiet uit een corner naast Ook C. Bouwman die de Burgh- ploeg weer diende, schoot uit een corner eveneens naast. De groen- witten zetten dan een offensief in, waarin goed voetbal werd ver toond, maar waar het juiste schot ontbrak. Toch heeft deze aanvals golf succes, want als Th. v. N. de bal goed voorzet neemt Kees Rijn berg de bal mee, slipt langs de back en zijn schot betekent 2-0. Als dan de NSV-rechtsbuiten uit een verkeerde ingooi de bal krijgt zet hij keurig voor waar links half F. Vos de bal inkopt (2-1). De geel zwarten voelen zich nog niet ver slagen en de Burgh-achterhoede krijgt het moeilijk. Burgh moet zich beperken tot enkele uitvallen waarbij een schot van Deurloo voorlangs het doel gaat. Nadat Rommers de stand weer met een kopbal gelijk heeft gebracht (2-2), trekt geheel Burgh zich in de ver dediging terug, waardoor een waar bombardement losbreekt. In de laatste minuut krijgt Rommers een bal toegespeeld, hij breekt door de verdediging heen en uit moeilijke positie schiet hij NSV naar een on verdiende 2-3 zege. Zonnemaire BI-Zwaluwen '61 BI 2-1 Zonnemaire verschijnt volledig, doch Zwaluwen blijkt met tien man de strijd aan te binden. De gehele wedstrijd hadden de Zwaluwen een licht veldoverwicht, zonder dit in doelpunten te kunnen uitdruk ken. Scoreverloop: 21e minuut door Hanse 1-0, in de 27e minuut 1-1 door van der Horst. Na rust doel punt Hanse uit een penalty, 2-1. Brouwershaven BI-Burgh BI 0-8 Een beslist technisch en goed sa menspelend Burgh-team had wei nig moeite met dc Brouwse jeugd. De gasten beschikten over rappe spelertjes waarbij Oostdijk, Boo- gert, de gebr. Tuinman, Kenters en Dijkman voor de toekomst van Burgh veel beloven. De eerste mi nuut kopte Dijkman uit een voor zet van Oostdijk goed in, 0-1. Vijf minuten later deed hij dit opnieuw uit een pass van Tuinman, 0-2. N. Tuinman bracht in de dertiende minuut de stand op 0-3 en het was I opnieuw Dijkman, die dc ruststand op 0-4 bracht uit een verre pass van spil Padmos. Na de rust kwa men ook de Brouwenaren er niet aan te pas. Men zag duidelijk de resultaten bij Burgh van iedere week trainen, wat de thuisclub niet doet. De Burgh-voorhoede werd goed van kansen voorzien, vooral door het goed stuwende werk van de Feiter en het kleine actieve Bootje. Door doelpunten van Boo- gert (twee keer), Tuinman en Dijk man werd de eindstand op 0-8 ge bracht. Brouwershaven III-Burgh III 6-1 Een met enige invallers spelend Burgh III heeft zaterdagmiddag vooral in de eerste helft goed partij gegeven tegen Brouw III. Vooral de achterhoede met de Glopper, Kloet en Rijnberg wist de Brouwse aanvallen resoluut weg te werken. Ook doelman v. d. Zande liet aar dig werk zien. Midvoor H. v. d. Weele opende in de zevende mi nuut de score waarna Burgh drie minuten later gelijk kwam, toen back v. d. Wielen zijn doelman af sneed en Kik zodoende in het lege doel kon vuren, l-i. Een minuut later loste Bolkenbaas een hard schot dat via de lat achter v. d. Zande terecht kwam, 2-1. Bij een Burgh-aanval redde v. d. Wielen op de doellijn en v. d. Weele zag een kopstoot tegen de lat ketsen. Jammer dat hij over de terug springende bal heenmaaide. Na de rust werd de thuisclub aggressie- ver en werd nu meer over de vleu gel Duinhouwer gespeeld, wat meer gevaar opleverde. In de zestiende minuut plaatste deze speler num mer drie achter v. d. Zande. Kloet kreeg de kans weer in te lopen maar de penalty schoot hij ver naast. Opnieuw was het Duinhou wer die het duel met de Burgh- goalie won, 4-1. Twee minuten hier na liet v. d. Zande de bal los en Duinhouwer profiteerde hiervan onmiddellijk, 5-1. De gasten waren nu niet meer tegen de sterk spe lende Brouwploeg opgewassen. Een minuut voor het eindsignaal bracht Rhoon met een hard schot de eind stand op 6-1. Zonnemaire I-Renesse II 3-1 (Daarna gestaakt) Zonnemaire verkiest met de zon in de rug te spelen. Het begin is een wederzijds verkennen, maar van enig overwicht is geen sprake. Er is een half uur gespeeld, als Renesse wat meer in de aanval komt, zonder dat dit tot doelpun ten leidt. De aanvallen golven over en weer, waarbij Renesse meerma len in de buitenspelval tippelt. Door tijdig uitlopen van de Zonne- maire-doelman wordt de Renesse- aanval keer op keer gestuit. De paal brengt dan redding, doch Re- nesse blijft wat beter in de aanval. Een schot van Klomp rolt tergend langzaam net naast. Aan beide zij den wordt over geschoten. Dan wordt er door Renesse gedoelpunt, maar de scheidsrechter constateert buitenspel. Een minuut voor de rust is het Klomp die 1-0 voor Zonne maire maakt. Schoten van Klomp en Frans Fonteine leveren niets op. Bij een scrimage voor het ïtenesse-doel lo pen er zoveel spelers tegelijk door, dat het onmogelijk is te constate ren wie de maker is van de 2-0. Door Klomp wordt het dan 3-0 met een beheerst schot in de rechter hoek. A. Geelhoed en M. van Leer- sum schieten dan om de beurt over en in 'handen van de keeper. Door een fout van Rinie Geleijnse wordt het dan 3-1. Na de aftrap zet Zon nemaire weer een aanval op, welke belandt bij A. Geelhoed. Deze wil schieten", maar op hetzelfde mo ment springt de Renesse-doelman met beide benen op de voeten van Geelhoed, welke kreunend buiten de lijn rolt. De scheidsrechter geeft hiervoor een penalty, doch dit is blijkbaar niet voldoende, want het publiek vliegt het veld op. In en kele seconden tijds ontstaat er een complete veldslag, waarbij er ver schillende blauwe benen en bloed- plekken te zien zijn. Renesse besluit dan tien minuten voor het einde de wedstrijd te sta ken. De hierna ontboden genees heer constateert, dat Geelhoed hiervan een gescheurde spier heeft overgehouden, zodat rusten gebo- den is. Jammer dat een wedstrijd op zo'n manier moet eindigen. Schouwen-Duivelandse Sportspiegel Schouwse verenigingen bemachtigden slechts één puntje in vyf buiten-eilandelijke wedstryden Burgh zag reeds zo goed als gewonnen stryd tegen NSV in nederlaag eindigen Brouwers haven ging met 6-0 ten onder tegen Vosmeer Dreisclior- junioren zorgde voor verrassing door Renesse-junioren met 3-0 te kloppen VOETBAL K.N.V.B. De schamele oogst van het jongste contakt van onze verenigingen met buiten- eilandelijke clubs was, dat uit de vijf gespeelde wedstrijden slechts één puntje kon worden bemachtigd met een doelgemiddelde van zes doelpunten voor en 25 tegen. De beschamende en bloedige strijd welke zich te Zonnemaire afspeelde maakte het geheel van ons eilan- delijk voetbal tot een zwarte dag. In de 4e klas G zag Burgh e enzo goed als gewonnen wedstrijd, tegen NSV, in de laatste 2 minuten nog in een nederlaag eindigen (2-3). Burgh, dat volkomen tegen de gas ten was opgewassen, maakte toen het een 2-0 voorsprong had geno men de taktische fout het accent te veel op de verdediging te gaan leggen, waarmee tevens het mid denveld werd prijs gegeven. Iedere bal welke door de Burgh-verdedi- ging werd weggewerkt werd hier door een gemakkelijke prooi voor de NSV-ers die steeds weer rustig de gelegenheid kregen een aanval op te bouwen, met als resultaat twee doelpunten in de laatste twee minuten. Voor Zierikzee bleek de opgaaf tegen De Schutters net iets te zwaar (3-1), terwijl Brouwers haven met 6-0 ten onder ging te gen Vosmeer. Cluzona kon zich aan de kop van de ranglijst handhaven door Kruisland in eigen huis met 3-0 te bedwingen. Halsteren stuur de S.C. Gastel met een 5-2 neder laag naar huis, terwijl Nw. Borg- vliet zich in de kopgroep kon hand haven door een 5-3 zege op NVS. Cluzona NSV Nw. Borgvliet De Schutters Halsteren Vosmeer Kriiisland S.C. Gastel NVS Burgh Zierikzee Brouwershaven In de 4e klas A van, de zaterdag competitie kreeg MEVO van Ter- neuzense Boys met 10-0 een gevoe lig pak voor de broek. Hoewel de Zierikzeeënaars door enige inval lers waren gehandicapt hadden wij toch niet vermoed dat zij zo'n zwa re pil te slikken zouden krijgen. Nieuw dorp leverde verdienstelijk werk door Dinteloord een kostbaar puntje af te snoepen (2-2), wat ze ker in de kaart was van het niet spelende Arnemuiden. Spui kon :ijn eerste winstpuntje noteren door het bezoekende Chrislandia niet meer toe te staan dan een puntenverdeling (1-1). In een doel puntrijke strijd toonde Smerdiek zich net iets sterker dan het bezoe kende AZVV (5-4). De NAVO-oefening „Sharp squall V" DEN HAAG, 15-10. Tussen 14 en 20 oktober worden in de zeewegen benoorden het Verenigd Koninkrijk in samenwerking met maritieme luchtstrijdkrachten onderzeeboot- bestrijdingsoefeningen gehouden van de N.A.V.O. onder de naam „Sharp Squall V". Aan deze oefening, die onder auspiciën van de opperbevelheb bers der kanaalzone en het noor delijke deel van de Atlantische Oceaan worden gehouden, nemen eenheden van Nederland, Frank rijk, Portugal en 'het Verenigd Ko ninkrijk deel. De schepen hebben zich bij In- vergordon verzameld. Van Neder landse zijde doen aan de oefening mee het vliegkampschip „Karei Doorman" ön de jager „Groningen" Na afloop van de gezamenlijke operaties zullen de schepen een operationeel bezoek brengen aan Rosyth. In de Sowjet-Unie is dagelijkse arbeidsduur van zes zeven uur verhoogd tot acht uur, hetgeen een herinvoering van de 48-urige werk, week betekent. 6 5 1 0 16- 4 11 6 5 0 1 26-11 10 6 5 0 1 20-14 10 6 4 1 1 13- 8 9 6 2 3 1 16-11 7 6 3 0 3 19-14 6 6 3 0 3 18-15 6 6 2 0 16-17 4 6 1 1 4 12-19 3 6 1 1 4 10-17 3 6 1 1 4 10-21 3 6 0 0 6 4-30 0 Arnemuiden 5 4 0 1 12- 4 8 Chrislandia 6 3 2 1 12-14 8 Tern. Boys 3 0 1 18-11 6 Dinteloord 5 3 1 1 10- 6 7 Smerdiek 4 2 1 1 16-10 5 VVN 5 2 1 2 10- 7 5 Nieuwdorp 4 1 1 2 5- 8 3 AZVV 5 1 1 3 16-18 3 MEVO 5 1 0 10-24 2 Spui 5 0 1 4 2- 9 1 AFD. ZEELAND In de le klas B van de zondagscompetitie zorg de Dreischor voor de grote verras sing door Renesse op afgetekende Ontploffing in school ROTTERDAM, 16-10. Vier kinde ren zijn door rondvliegende glas scherven licht gewond geraakt toen zich vanmiddag omstreeks half twee in de St. Franciscusschool in de Gaffelstraat in Rotterdam bij het aansteken van de centrale olie- stookinstallatie 'n ontploffing voor deed. Zij werden ter behandeling naar een ziekenhuis overgebracht en konden later naar huis gaan. De ontploffing had geen ernstige gevolgen; de lessen konden worden voortgezet. ivijze met 3-0 te kloppen. De strijd tussen de reserves van Zierikzee en Burgh eindigde onbeslist daar bei de voorhoedes er geen enkele maal in slaagden het doel van de tegen partij te doorboren (0-0). Renesse Dreischor Burgh II Zierikzee II SVOWK 6 5 0 1 26- 5 5 3 1 1 16- 7 6 2 13 11-11 6 12 3 9-19 5 10 4 7-27 In de 2e klas C liep de wedstrijd tussen Zonnemaire en Renesse II met nog ongeveer een kwartier te spelen schipbreuk daar er een wa re veldslag werd. geleverd tussen een aantal toeschouwers en de spe lers van de bezoek.ers, in het speel veld nota bene. Het de laatste tijd toch al zo kwetsbare eilandelijke voetbal kreeg met deze handelin gen uit propagandistisch oogpunt bezien weer een gevoelige tik te inkasseren. Brouwershaven II en Dreischor II wisten ieder eenmaal het net te vinden, zodat de puntjes broederlijk werden gedeeld (1-1). Zonnemaire Renesse II Dreischor II Br.haven II SVOWK II 5 5 0 0 40- 8 10 5 4 0 1 26-11 8 5 2 12 13-17 5 6 114 15-29 3 5 0 0 5 6-35 0 ZATERDAGCOMPETITIE. In de le klas leverde Bruse Boys ver dienstelijk werk door te Veere te gen de club van die naam met 3-3 gelijk te spelen. Veere tekende na afloop tegen deze uitslag protest aan zodat de protestcommissie het laatste woord hier krijgt. Hoek om zeilde de lastige klip tegen Wol- faartsdijk met goed gevolg (0-3). SVD trok met 4-3 aan het langste eind tegen Yerseke III, terwijl Middelburg V kans zag om Kapelle op eigen terrein een 3-1 nederlaag te bezorgen. AZVV II leverde ver dienstelijk werk door te Koudeker- ke tegen VCK één kostbaar puntje te bemachtigen (3-3). Hoek 7 6 0 33- 9 12 Middelburg V 7 4 2 1 24-14 10 VCK 7 3 2 2 26-24 8 SVD 7 4 0 3 22-28 8 Kapelle 6 3 0 3 25-18 6 Bruse Boys 6 2 2 2 16-22 6 Wolf aartsdijk 7 3 0 4 28-28 6 Yerseke III 7 1 2 4 21-28 4 AZVV II 6 1 1 4 13-2S 3 Veere 6 0 3 3 9-19 3 STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE Afdeling Schouwen Plattelandsvrouwen Op dinsdag 24 oktober wordt in de koffiekamer van het „Huis van Nassau" een bijeenkomst gehouden van de afd. Schouwen van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen. Me juffrouw A. A. van Ossenwaarde, lerares huishoudelijke voorlichting ten plattelande zal een causerie houden over het onderwerp: „Gra tie en charme". NOORDGOUVVE Modeshow voor afdeling Plattelandsvrouwen Op woensdag 18 oktober aan staande organiseert de afdeling Noordgouwe van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen in de kantine aan de Oostweg een modeshow, waaraan zal worden medegewerkt door de firma Wie- bols, maison Drehsen-Poell (hoe den), firma Goudszwaard (leder waren) cn woninginrichting Tuin man. Men wijst er ons op dat deze veelbelovende „show" 'ook toegan kelijk is voor dames-leden van an dere afdelingen op Schouwen-Dui veland. In de 2e klas C had leider Dui- veland weinig moeite om tegen de MEVO-reserves de puntjes op Oos- terland te houden daar de bezoe kers er niet aan te pas kwamen (13-1). WIK toonde zich te Kerk- werve ook al op duidelijke wijze de meerdere over Duivéland II (8-2), terwijl Brouwershaven III een vlotte 6-1 zege kon boeken op het bezoekende Burgh III. Duivéland 6 6 0 0 54-11 12 Br.haven III 5 4 0 1 23-13 8 WIK 5 4 0 1 24-14 8 Duivéland II 6 2 0 4 16-37 4 MEVO II 6 10 5 13-31 2 Burgh UI 6 0 0 6 9-33 0 Zeemeeuwen slaagde er in de 3e klas D in tegen s.k. NWK de zesde overwinning in successie te boeken (2-0). Bruse Boys II, dat thuis met 6-1 van WIK II won, blijft de blauw-witten evenwel op de voet volgen. Zwaluwen '61 had weinig moeite om MEVO UI met maar liefst 15-1 in de pan te hakken. Zeemeeuwen 7 6 0 1 50-21 12 Bruse Boys II 7 4 1 1 36-14 11 Zwaluwen '61 6 3 1 2 34-14 7 s.k. NWK 6 12 3 13-14 4 WIK II 6 1 0 5 8-37 2 MEVO III 4 0 0 4 2-43 O JUNIOREN. Zierikzee A I, dat met enige invallers binnen de lij nen verscheen, stelde in groep A V zaterdagmiddag op het sportpark Banninkwel bijzonder teleur, waardoor het volkomen verdiend met 3-1 van Kloetinge A I verloor. In groep B VII toonde Zierikzee B I met 3-0 zich de meerdere over Renesse B I. Op eigen terrein ging Brouwershaven B I met 8-0 ten onder tegen Burgh B I, terwijl Bruse Boys B I met 5-1 de baas in eigen huis bleef tegen Dreischor B I. Zierikzee BI 5 5 0 0 42- 1 10 Burgh BI 5 3 0 2 21- 6 6 Bruse Boys BI 2 2 0 0 10- 5 4 Renesse BI 4 2 0 2 16- 5 4 Br.haven BI 4 0 0 4 0-34 0 Dreischor BI 4 0 0 4 1-39 0 In groep B VIII trof WIK B I niet minder dan zestien maal. de roos, waartegenover het bezoeken de Zierikzee B III geen enkel doel punt kon stellen. Na een nog al rommelige strijd kwam Zonne maire B I maar net met de hakken over de sloot tegen het maar met 10 spelers uitkomende Zwaluwen B I. Burgh B II slaagde er ook de ze maal weer in met 2-1 van Bruse Boys B II te winnen, waardoor het thans wel een bijzonder gunstige plaats op de ranglijst bezet. Zierik zee B II hield beide puntjes thuis door s.k. NWK B I met 3-2 te klop pen. WIK B 1 5 4 1 0 38- 6 9 MEVO B I 5 3 1 1 16-11 7 Zonnemaire B I 4 3 0 1 33- 6 6 Burgh B II 4 3 0 1 S-13 6 Zierikzee B II 6 3 0 3 21-23 6 Zwaluwen B I 4 2 0 2 20- 7 s.k. NWK B I 5 2 0 3 32-13 4 Bruse Boys B II 5 0 1 6-31 1 Zierikzee B 11 6 0 1 5-7 0 1

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1961 | | pagina 6