GOLDEN FICTION Adverteren is verkopen Verbroken Banden zoekt, speurt Laurens naar de zachtste tabakken voor Golden Fiction. Laurens U.S.A. tabakken (SÊj zijn de zachtste van Amerika. Zij maken de zachtste van alle! Middelburgs' nieuwe burgemeester ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE maandag i6 oktober i%i no. i%5« 20 stuks 95 ct Hoera.! 19 oktober Eaiffeisendag. In de Haiffeisen SPAAR- week (16-21 oktober) iedere 10e inlegger een premie van 2,50 iedere 25e inlegger een premie van 5,- Coöp. Reiffeisenbank „Zierikzee en omgeving" Aangesloten bij de Coöp. Centr. Haiffeisen-Bank te Utrecht. /ftiaaJc •tXW SpcuzfcUxf- SPAARBANK N.V. Waterleiding-Maatschappij „Schouwen-Duiveland" Waterverbruik in afgelopen drie maanden aanzienlijk toegenomen Spreiding van waterputten nuttig geblleken ZIERIKZEE, 13-10. In het door de directie van de N.V. Waterlei ding Maatschappij „Schouwen-Dui veland" opgemaakt verslag over het derde kwartaal 1961, wordt op gemerkt dat het waterverbruik in het verslagkwartaal - ondanks de regenachtige vakantiemaanden - aanzienlijk toenam. De stijging be droeg bijna 17000 m3. t.o.v. 1960, dat is 7 pet. In dit cijfer weerspie gelt zich het toenemend toerisme. Met de nieuwe putten er bij, kon de verlangde hoeveelheid water er gemakkelijk bij worden opgepompt Moeilijkheden in de watervoorzie ning deden zich niet voor. Wel moest het aanjaagstation in Zierik zee frekwent werken om de druk op peil te houden. De duinwaterstanden daalden in de loop van het kwartaal slechts weinig en liggen nog op een peil dat sinds het voorjaar van 1955 niet meer is voorgekomen. De re genval was minder dan in het 3e kwartaal van vorig jaar, maar nog 29 mm. boven het gemiddelde. De standen in de diepe pompputten begonnen in augustus al weer te stijgen en kwamen ook hoger dan het peil dat de laatste jaren optrad. Dit was een gunstig gevolg van de spreiding van de nieuwe putten. De te vernieuwen 8 oudste putten zullen daarom door nieuwe op gro tere onderlinge afstanden worden vervangen. Hiervoor werd het aan grenzende duingebied reeds opge meten. Tegen verontreiniging Van groot belang was het besluit van Gedeputeerde Staten om voor het waterwingebied, tezamen met de andere in Zeeland, een afzon derlijk streekplan ter bescherming er van in voorbereiding te verkla ren. Dit betekende een eerste stap op een ongetwijfeld nog jarenlange weg, die tot maatregelen tegen mo gelijke verontreinigingen van het grondwater in de duinen moet lei den. Juist voor de toekomst is dit belangrijk omdat vooral de groei ende rekreatie, waarvoor een goe de drinkwatervoorziening een al lereerste vereiste is, tot uitbreiding van de winning noopt. Het leidingnet De werkzaamheden aan het lei dingnet waren opnieuw zeer om vangrijk. Weliswaar was het aan tal gemaakte nieuwe aansluitingen van 58 stuks 1/3 minder dan in 1960, maar er werd een veel gro tere lengte leidingen gelegd. Naast een geringe uitbreiding voor wo ningbouw (Pauwstraat, Noordgou- we en Bostonplein, Brouwersha ven), werden de meeste hoofdlei dingen gelegd bij wegverleggingen en -verbeteringen. Dit betrof de Dorpsweg in Bruinisse, de Kloos- terweg in Schuddebeurs, de Rijks straatweg in Zierikzee en het be gin van de Rondweg langs Zierik zee, aan de zijde van Duiveland. Helaas waren dit geen leidingen die wegens korrosie al aan ver vanging toe waren. Verder kon de leiding naar het industrieterrein te Zierikzee langs het Groene weegje doorverbonden worden. Tot nu toe moest de wateraanvoer door een nauwe leiding geschieden langs de melkfabriek, de grootste afnemer van de Maatschappij. GEMEENTE MIDDENSCHOUWEN Burgerlijke stand en loop der bevolking over de maand september 1961 Geboren: Johan Leijnart, z. van Leijnart Verton en Leni van Ast (Looperskapelle); Alfred Marcel, z. van Jacobus Pieter Marinus Meer- dink en Adriana Janna van de Velde (Kerkwerve). Gehuwd: Cornelis Willem Hoo- gerhuis (Renesse) met Jozina Lena den Boer (Ellemeet); Leendert Cor nelis de Feiter (Renesse) met Ma- chelina Jacoba van Oeveren (Scha- rendijke); Jan Kort (Noordgouwe) met Elizabeth Boot (Kerkwerve). Ingekomen. 21 sept. Cornelia J. de Jonge, e.v. Rentmeester van Heinkenszand (Kerkwerve); Jan Kort van Noordgouwe (Kerkwer ve). Vertrokken. 5 sept. Hendrik J. bij de Vaate (Kerkwerve) naar Yer- seke; Jozina Lena den Boer, e.v. Hoogerhuis (Ellemeet) naar Re nesse; 14. Arie Jan Robert Coste- rus (Scharendijke) naar Oostka- pelle; Marinus Linders (Ellemeet) naar Kampen; 15. Machelina Jaco ba van Oeveren, e.v. de Feiter (Scharendijke) naar Renesse; 22. Maatje Martina van den Hoek (El lemeet) naar Zierikzee; Cornelia Jannetje Clazina Leendertse (Loo perskapelle) naar Zierikzee; Annie Stoel (Brijdorpe) naar Zierikzee; Katharina Johanna Stoel (Kerk werve) naar Bergen op Zoom; 25. Maria Maatje Pieternella Boot (El lemeet) naar Amsterdam. SPORT VOETBAL K.N.V.B. Afdeling Zeeland Zaterdag 21 oktober In verband met de viering van het 40-jarig bestaan van de afde ling zijn geen wedstrijden voor de zaterdag- en juniorencompetitie vastgesteld. Zondag 22 oktober le klas B: SVOWK-Renesse (2.30 uur, scheidsr. J. v. d. Linde). 2e klas C: SVOWK II-Dreischor II (12.30 uur, scheidsr. W. J. v. d. Maas). Wereldreis voor nazaat van muiter ROTTERDAM, 13-10. Fletcher John Christian, stamhoofd van de nazaten van de muiters van de Bounty en burgemeester van het eenzame eilandje vijf vierkante km. groot) Pitcaim, zal in het vol gend voorjaar op uitnodiging van de directie van de Koninklijke Rotterdamsche Lloyd, een reis om de wereld maken. Pitcaim ligt op de 'route die de „Willem Ruys" neemt op zijn we reldreizen en sedert enige tijd is het contact lussen dit schip en de 140 nazaten van de beroemde mui ters zeer innig, omdat de scheeps arts dr. J. G. Wisse zich over deze mensen ontfermd heeft, hun „huis arts" is geworden. De belangrijkste autoriteit op het eiland is de 57-jarige Fletcher John Christian. Het was al jaren lang zijn grote wens Europa, dat hem geheel onbekend is, te zien. Deze wens zal nu in vervulling gaan. Als de „Willem Ruys" 15 maart 1962 uit Rotterdam vertrekt, zal er een hut zijn voor Fletcher John Christian. Voor die tijd zullen nog enkele problemen moeten worden opgelost. De gast zal een respec tabele garderobe moeten krijgen en hij zal moeten leren schoenen te dragen. Over dit soort zaken maakt men zich nl. niet druk op Pitcaim. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Hendrik Ido Am bacht: A. Baas, Leersum; te Som- melsdijk (toez.): A. van Brumme- len, Schoonrewoerd. Benoemd tot conrector van het Chr. lyceum te Harderwijk, tevens belast met het schoolpastoraat: G. Willemsen, Hierden (Geld.). Aangenomen naar Leiden, als jeugdpredikant: A. J. Lamping, Duivendrecht. Bedankt voor Amsterdam (als ziekenhuispredikant) (toez.): J. van der Wiel, Haarlem. Ger. Kerken Aangenomen naar Woudsend: kand. C. Gros, Voorburg, die be dankte voor Oosternijkerk. Tweetal te Katwijk aan Zee (vac. E. I. F. Nawijn): A. Reen, Alkmaar en G. ter Steege, Amsterdam-Nrd. Beroepen te Bruinisse: kand. M. J. Vos, Overveen; te Zaandam (vac. D. J. O. de Bruijne): D. H. Bor- gers, Hoogeveen. Benoemd tot hulpprediker te Oostzaan: G. J. van Reenen, emeri tus-missionair predikant en hulp prediker te Montfoort. Aangenomen naar Wissenkerke: kand. M. van der Heiden, Sassen- heim, die bedankte voor Goënga, Monnikendam en voor Zijldijk. Ger. Kerken (vrijgemaakt) Beroepen te Hoogvliet: A. Veef- kind, Winschoten. Chr. Ger. Kerken Beroepen te Zwolle: T. Brienen, Mussel. Bedankt voor Zwaagwesteinde: A. Rebel, Emmeloord (N.O.P.). Ger. Gemeenten Tweetal te Middelharnis: P. van der Bijl, Barneveld en W. Hage, Middelburg. Tweetal te Ridderkerk: P. van der Bijl, Barneveld en A. Hofman, Zeist, van wie eerstgenoemde is be roepen. Bedankt voor Tholen: A. Hofman te Zeist. Naar een zigeunerstaat PARIJS, 14-10. De zigeunerko ning Vaida Voievod III heeft vrij dag op een persconferentie te Pa rijs meegedeeld dat bij de Verenig de Naties een internationaal statuut zal worden gedeponeerd over de positie van de zigeuners. De hoofd punten er van zijn een vaderland voor de zigeuners, Romanestan ge naamd, juridische en sociale be scherming in alle landen en de vorming van een elite die het roer van hun eigen staat in handen kunnen nemen. Vaida Voievod, die negen miljoen volgelingen heeft, wil Romanestan vestigen op een eiland in de Stille of in de Atlantische oceaan. Israël zal de nieuwe staat tot voorbeeld moeten dienen. Mr. J. Drijber thans wethouder te Leiden DEN HAAG, 13-10. Bij Konink lijk Besluit is met ingang van 1 november a.s. benoemd tot burge meester van Middelburg mr. J. Drijber, wethouder van de ge meente Leiden. De heer Drijber is 24 april 1924 geboren. Hij is re monstrants en lid van de V.V.D. In 1953 werd hij benoemd ver klaard als lid van de gemeenteraad van Leiden. Sedert 1958 is hij wet houder. De heer Drijber is te Malang ge boren. Na zijn gymnasiale oplei ding te Hilversum te hebben geno ten studeerde hij te Leiden Indisch recht van 1945 tot 1950 en Neder lands recht van 1950 tot 1952. In b De woordvoerder van het Britse ministerie van buitenlandse zaken heeft medegedeeld, dat deze week hoge deskundige functionarissen van Engeland, Frankrijk, de Ver. Staten en west-Duitsland in Lon den bijeen zullen komen voor het plegen van overleg over de vraag stukken Berlijn en Duitsland. 1950 werd mr. Drijber adjunct-se cretaris van het curatorium der rijksuniversiteit te Leiden, zomede secretaris van de Stichting Leidse studentenhuisvesting en van de Landelijke Centrale Stichting stu dentenhuisvesting. Mr. Drijber heeft deel uitgemaakt van verscheidene commissies en was o.m. voorzitter van de afde ling Leiden van „Volksonderwijs" en secretaris van de 3-oktober- vereniging. es De Sow jet-Russische afgevaar digde Valerian Zorin heeft tijdens een persconferentie gezegd dat zijn regering bereid is wel zeven afge vaardigden als secretaris-generaal van de Verenigde Naties te erken nen. Sowjet Rusland zou er geen veto over uitspreken en de eis voor een driemanschap („troika") op de ze post laten vallen. AMSTERDAM. De Plattelands Jongeren Gemeenschap Nederland houdt op 17 oktober in Numans- dorp (Hoekse Waard) en op 25 oktober in Balkbrug landelijke wedstrijden. FEUILLETON 67 „U zou mij immers toch niet heb ben laten vertrekken", antwoordde de zieke, licht verwijtend. „U had natuurlijk naar de dokter geluis terd, die daarvoor zeker nooit zijn toestemming zou hebben gegeven". „Voor je eigen bestwil, Fin- schow!" „Ik weet zelf wel, wat voor mij het beste is, meneer Eschberg! Li- saweta vinden! Toe, weest u zo goed en gaat u eens naar de ver schillende café's, waar de Russi sche emigranten gewoonlijk bijeen komen". Met bevende vingers tast te hij naar een stukje papier, dat naast hem op het tafeltje lag. De huisknecht is zo vriendelijk ge weest om' de namen op te schrij ven. Ik zou er zelf natuurlijk wel heen zijn gegaan, maarHij haalde zijn schouders op, die zich scherp onder zijn hemd aftekenden. „Ik zal haar wel weten te vin den; maak je maar niet ongerust. Maar vóór alles moet je hier van daan!" Met een blik vol afschuw bekeek Robert vluchtig de kamer. Alexei Finschow bleek echter niet te bewegen het armoedige ho tel te verlaten. Hij was bang voor het transport en de verandering. Hij wilde niets meer dan hier blij ven liggen en op Lisaweta wachten. Hoe meer Robert hem trachtte over te halen, des te meer wond hij zich op. Er bleef niets anders over dan de patiënt zijn zin te geven. Maar wel wist Robert hem tenslotte te bewegen althans een medicus te raadplegen. door Marlise Kolling „Ik zou niet weten, wat die hier moest doen", protesteerde Alexei aanvankelijk, „mij kan geen dokter meer .helpen, meneer Eschberg. Maar als u het persé wilt Vermoeid sloot hij zijn ogen. „Ge looft u me maar, Lisaweta zou be ter voor me zijn dan de beste arts" Het korte onderhoud met Robert scheen hem volkomen te hebben uitgeput. Toen Eschberg de kamer verliet, was de zieke reeds in een onrustige slaap gevallen. De huisknecht en de eigenaar van het hotel stonden op de don kere gang. Nieuwsgierig traden zij de keurige bezoeker in de weg. „Pardon, monsieur - die meneer daar binnen heeft pas voor één dag betaald", meende de hotelier hem te mogen herinneren. „Alles is voor mijn rekening! Zorgt u zo goed mogelijk voor hem. Is hier in de buurt misschien een of andere verpleegster te vinden? De patiënt kan niet zo alleen blijven". De beide mannen waren plotse ling een en al bereidwilligheid. „Ja zeker, meneer, zeker. Op het plein aan het eind van de straat is een tehuis van de grijze zusters. U kunt daar onmiddellijk een goede verpleegster krijgen". Robert drukte de man een biljet van honderd francs in de hand. „Verrekent u het daar maar mee en zorgt u zo spoedig mogelijk voor een zuster. Ik kom over een paar uur terug". XVII. Robert nam de bus naar de Place de Vendöme. Het eerste der Rus sische restaurants op zijn lijstje stond hier in een kleine zijstraat. „Eerst van 18 uur af geopend", las hij op een bord boven de in gang. Dan het volgende maar! Hij stak de straat over om een taxi te ne men. Aan de overkant was een standplaats. Juist op dit ogenblik sloot een auto zich achter de file aan .Een heer stapte uit en betaal de, doch toen hij opkeek en Robert zag naderen, verscheen er op zijn gezicht een trek van intense ver bazing. Hij bedacht zich niet lang, maar verdween haastig achter een reclamezuil. Robert, wie een en ander volko men was ontgaan, had inmiddels de voorste taxi bereikt en opende het portier. „Naar restaurant Wrinsky!" „Weet u, dat dat pas om zeven uur opent, meneer?" „Wel, verdraaid", antwoordde Robert gemelijk, „is hier dan geen enkel Russisch café overdag ge opend? Ik wilde een paar inlich tingen hebben". „Over hier gevestigde Russen, meneer?" vroeg de chauffeur, be grijpend. „Ja!" „Stapt u dan maar in, dan zal ik u naar een collega brengen, die u waarschijnlijk wel zal kunnen in lichten". Na een rit van tien minuten stopte de wagen bij een andere taxistandplaats, de chauffeur boog zich uit het portier en vroeg iets aan een collega. Daarna keerde hij zich half naar Robert om. „De man die u nodig hebt, zal u wel over nemen, meneer!" (Wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1961 | | pagina 5