Jaarvergadering Vogelwacht „Schouvven-Diiiveland" te Burgh Teneinde de activiteiten van de Vogelwacht ,Schouwen-Duiveland' die elk jaar weer toenemen, nog eens beknopt na te gaan, hield deze actieve vereniging onder voor zitterschap van de heer J. P. C. Boot vrijdagavond in hotel „Het Wapen van Burgh" haar jaarver gadering. In zijn openingswoord verwel komde de voorzitter speciaal het erelid de heer J. Vijverberg, die juist 50 jaar geleden een lezing in Noordgouwe hield voor landbou wers over „vogels". Ondanks zijn 81 jaar is deze krasse vogelkenner bij uitstek van plan zijn fotomate riaal weer eens te gaan verbeteren. (Voor niet ingewijden is het onge looflijk met welk fotomateriaal, zelf gemaakt van sigarenkistjes en contactjes, de heer Vijverberg in al die jaren zijn foto's heeft ge maakt). Ook de penningmeester, de heer P- de Haan, juist hersteld van een ernstig ongeluk, hem deze zo mer overkomen, werd speciaal ver welkomd en gelukgewenst met zijn herstel. Van verschillende zijden waren waarderende woorden binnen ge komen over het redactionele werk van de heer Kouwen met Sterna. N.a.v. het jaarverslag werd dank gebracht aan de technische school te Zierikzee voor het vervaardigen van de fraaie borden, nest- en voe derkastjes. Het Pv.I.V.O.N. zal een onderzoek instellen naar de ver giftiging van vogels door bespui tingen enz. in de landbouw. Het asyl blijft een zorgenkind voor de vereniging. De Rijks Domeinen ga ven 8 vergunningen uit voor het afschieten van duiven. Aan de mo menteel heersende vreterij door vogels aan het fruit is weinig te dogen. Het zijn trekvogels die hier enige dagen vertoeven en zich een voudig op de appels en peren wer pen. Ze zijn afkomstig uit de Scan dinavische landen, waar practisch geen fruit hangt, zodat ze 'hier in een paradijs terecht komen. Knal apparaten kunnen wat verlichting brengen. De voorzitter dankt verder de vogelwachters voor het goede werk in de afgelopen maanden verdicht. Ook de leden van de Rijkspolitie deelden in deze dank. Gememo reerd werd het bezoek dat de di recteur van de Prov. V.V.V. dit voorjaar met een aantal journalis ten aan de Westhoek bracht, waar bij ook de vogelstand niet werd vergeten. Talrijke buitenlanders komen reeds vroeg in het voorjaar hierheen teneinde speciaal de klu ten te bewonderen. De voorzitter dankte de secreta ris, de heer Lysen, speciaal voor het vele werk in het afgelopen jaar gedaan. Uit het financieel verslag van de penningmeester, de heer P. de Haan, bleek, dat de vereniging aan haar verplichtingen kan voldoen. De rekening sluit in in- en uitga ven met een bedrag groot f 2423,34 Namens de kascommissie advi seerde de heer J. v. d. Berge tot goedkeuring. Dezelfde heer advi seerde het honorarium voor de penningmeester te verhogen, het geen het bestuur in overweging zal nemen. De nieuwe kascommissie bestaat uit de heren Th. D. Roest en ds. van Schayck. De aftredende bestuursleden, de heren Kouwen en Lysen, werden bij acclamatie herkozen. In de va cature van de heer B. Th. Boot zal het bestuur een tweetal opmaken voor de volgende vergadering. De heer Boot werd door de voorzitter hartelijk dank gebracht voor het vele goede werk voor de Vogel wacht gedaan. De rondvraag Bij de rondvraag attendeerde de heer J. Koopman het bestuur op het vele onkruidzaad dat bij de C.A.V. te Zierikzee verloren gaat. Dit zou in vorstperiodes zeer van pas kunnen komen. Het bestuur zal ook dit zeker ter harte nemen. De voorzitter besprak dan nog het probleem over de jeugdleden. Vol gens een gemaakt plan van mevr. Zevering zouden op ons eiland ver deeld over de dorpen ongeveer 15 personen moeten zijn die met de jeugdleden eens een excursie kun nen leiden. Na de pauze kregen de heren H. van Dongen en C. A. Regensburg de Mooy, beiden bestuursleden van de Ver .voor Vogelbescher ming van Den Haag en omstreken, het woord over de vogelrijkdom in hun gebied. De heer Regensburg begon met te vertellen over de in vloed van het inlaten van Lek- water in hun gebied. Deze bracht grote gevolgen voor de vogelstand. Waren de duinen eerst bijzonder droog over een oppervlakte van 1300 ha, waardoor zeer weinig wa tervogels aanwezig waren, nu door het inlaten van water over een op pervlakte van 700 ha, waarbij 70 ha blank is komen te staan, zijn talloze watervogels hierheen geko men en neemt het aantal broedge- vallen nog steeds toe. Teneinde deze toename na te gaan is een vo gelpopulatie-onderzoek ingesteld onder supervisie van prof. Künen uit Leiden. Alles is prachtig in kaart gebracht en elk nest aange tekend. Het werk heeft de volle dige steun van de Waterleiding maatschappij, die helpt met de aanleg van bruggetjes, enz., daar anders de afstanden veel te groot worden. Zeldzame vogels deden ook hun intrede, zoals de gestreepte strand- loper, die nog nooit in Nederland is gezien. Deze vogel is afkomstig uit Amerika. Op een kleurendia was, naast een groot aantal andere kleurenopnamen van vogels en na tuur, ook deze vreemde vogel te zien. De voorzitter besloot deze avond met een algemeen dank woord. Diepe val De zesjarige Ronald Esper viel zaterdag van de liegen de verdieping van een Pa- rijse flat op straat. Onmid dellijk na zijn val sprong hg op en rende zijn dode lijk verschrikte moeder te gemoet, die juist naar huis terugkeerde van enkele boodschappen in de buurt. Ronald is voor observatie in het ziekenhuis opgeno men, maar heeft geen letsel Algerijns terrorisme in Frankrijk TOURCOING (Noord-Frankrijk), 7-10. Algerijnse terroristen hebben zaterdagavond schoten gelost in een overvol café in de Noordfranse stad Tourcoing, hetgeen vijf hunner landgenoten het leven kostte. De politie zette onmiddellijk de toegangen tot de omgeving van het café af en begon de jacht op de moordenaars. Wittebrood... en zoetigheid Ongeveer 90 procent van de schoolgaande kinderen in Euro pa iydt aan tandbederf, aldus blijkt uit een onderzoek van de Europese sectie van de Wereldge zondheids Organisatie. De voor naamse oorzaak is het overvloedig gebruik van witbrood en zoetig heid. De algemene kinderbijslagverzekering DEN HAAG, 8-10. Ten onrechte is in het Tweede Kamer-verslag medegedeeld, dat het ontwerp al gemene kinderbij slagverzekering vermoedelijk 18 oktober in open bare behandeling kan komen. De commissie van voorbereiding over dit en de daarmede samenhangende ontwerpen heeft aan de voorzitter van de Kamer medegedeeld, dat zij eenstemmig tot.de conclusie is ge komen, dat een nader mondeling overleg met de regering omtrent de wijzigingen, welke de regering in deze ontwerpen heeft aange bracht, met het oog op de talrijke technische vragen, welke de wijzi gingen doen rijzen, wenselijk is. Ingezonden mededeling pijn weg- I wrijven met DANPO Oude stoomloc deed het nog best ROTTERDAM, 7-10. Een antiek stoomlocomotief je uit 1920 - com pleet met trekbel en petroleum lampen - en vijf stokoude houten wagentjes uit 1906 vormden de combinatie, die terwille van een hobby de klok enige decennia te rugzette op het R.T.M.-station aan de Rosestraat in Rotterdam. Het enige wat er nog aan ontbrak was de klederdracht van de jaren twin tig maar de rit over het 46 kilo meter lange traject op Voorne en Putten is voor de leden van de Britse „Railway Enthusiast's Club" uit Farnborougli beslist de tradi tievolle gebeurtenis geworden, die zij zich er van hadden voorgesteld. De 75 Engelsen war endit week einde -speciaal naar Nederland overgekomen om ritjes te maken op de weinige interlokale tramtra jecten, die ons land nog heeft. De laatste stoomtractie van ons land, vier jaar geleden in de lijn diensten definitief vervangen door moderner materiaal, heeft haar taak boven verwachting goed ver richt. Luid gillend met de stoom fluit, rinkelend met de trekbel en eigenwijze rookpluimen uitblazend trok „de moordenaar" de vijf wa gens met enthousiastelingen proes tend en hortend, maar met een aanvaardbaar gangetje van 45 km. per uur naar Spijkenisse, waar hij tijdens het waterverversen even mocht uitpuffen. Hellevoetsluis, een uur later, was het tweede rust punt - daar werd het locomotiefje „vuurschoon" gemaakt - en ver volgens ging de tocht via Spijke nisse naar 'Oostvoorne, waar de moderne jeugd zich ook al de ogen heeft uitgekeken op de rariteiten van vorige geslachten. De perschef van het Witte Huis Salinger, heeft zondagavond mee gedeeld dat president Kennedy niet ontmoedigd is door het gesprek dat hij vrijdagavond met minister Gro- miko heeft gehad, ook al heeft dit gesprek geen basis opgeleverd voor onderhandelingen met de Sowjet- Unie. STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE De Bescherming Bevolking WU maken onze lezers er op at tent, dat de B.B.-voorlichtings- avond, uitgeschreven tegen dins dag 10 oktober, in het Ned. .Herv. Verenigingsgebouw, niet voor het publiek toegankelijk is, zoals wij abusievelijk in het nummer van donderdag j.l. hebben gemeld. Het betreft hier een samenspreking tussen het Kringhoofd B.B. en een aantal speciaal voor deze gelegen heid uitgenodigde personen. Vrije Universiteit Aan de Vrije Universiteit te Am sterdam slaagde voor het docto raal examen geneeskunde o.a. onze stadgenoot C. B. H. Yoe. HAAMSTEDE De collecte ten bate van de Reclassering bracht in Haamstede f 70,78 op. Een dankwoord aan hen die gaven en hen die collecteerden is hier op zijn plaats. Teraardebestelling wijlen de heer J. Stevense Onder enorme belangstelling van gemeentelijke, eilandelijke en pro vinciale autoriteiten werd zater dagmiddag op de begraafplaats te Haamstede het stoffelijk overschot van de heer J. Stevense ter aarde besteld. Uit deze belangstelling bleek wel, dat de overledene zich een zeer grote vrienden- en ken nissenkring had verworven. Ook de belangstelling uit het vereni gingsleven, waarin de heer Steven se een groot aandeel had, was zeer groot. Aan de groeve sprak een neef van de overledene, ds. H. Ste vense uit Dordrecht, troostvolle woorden tot de achterblijvende fa milieleden. Hij noemde de overle dene een man met een zielegroot- heid, die wij maar zelden aantref fen. Ds. Stevense las uit Ps. 90 en ging voor in gebed. Een schoonzoon van de overledene, de heer C. Prins uit Bleskensgraaf, dankte voor de belangstelling. OOSTERLAND Bibliotheek gaat weer open Op dinsdagavond 10 oktober a.s. zal de bibliotheek van de Ned. Herv. kerk weer worden geopend tot het uitlenen van boeken in de consistorie der kerk. Er zijn- weer verschillende nieuwe werken aan geschaft. Dat er een druk gebruik van deze bibliotheek wordt ge maakt bewijst wel het feit, dat in het vorige seizoen rond 3000 boe ken werden uitgeleend. Eerste bejaardenbijeenkomst in nieuw seizoen Onder leiding van mevr. Hoek- man-Jumelet vond de eerste 'be jaardenbijeenkomst plaats in het Chr. Verenigingsgebouw. Bij het openingswoord sprak zij een wel kom tot de aanwezigen en herdacht de twee trouwe leden van de bij eenkomsten, de heren M. W. de Vin en W. Bakker die door de dood zijn weggenomen. Hun nagedach tenis werd met een minuut stilte herdacht. Verder werd gememo reerd dat tot aller spijt de volijve rige secretaresse van het bejaar den-comité, mevr. Laurense-Pluys- ter, wegens drukke werkzaamheden haar taak niet meer langer kan volbrengen. Er past hier een woord van grote dank en erkentelijkheid voor alles wat mevr. Laurense voor de bejaarden heeft verricht. Hierna volgde mededeling dat er op dins dag 17 oktober a.s. door de bejaar den een bezoek aan Ouwerkerk zal worden gebracht, in samenwerking met andere bejaarden van nabu rige dorpen. Spr. wenste tenslotte dat er in het begonnen seizoen weer druk gebruik van de bijeenkom sten zal worden gemaakt, zodanig dat alle dorpelingen boven de 65 jaar trouwe bezoekers(sters) zullen worden. De heer C. Bolle heeft ten slotte een welkom toegeroepen aan allen, comitéleden, organistes en helpsters. Ds. Rijks sloot de eerste samenkomst op de gebruikelijke wijze. ZONNEMAIRE De Zeeuwse collecte, alhier gehouden door dames van de Her vormde en Gereformeerde vrou wenverenigingen, heeft opgebracht f 58,89. De collectanten en de ge vers en geefsters hartelijk dank! BRUINISSB Filmavond Blindenbond De Nederlandse Blindenbond or ganiseert op donderdag 12 oktober te Bruinisse een filmavond, waar aan de plaatselijke muziekvereni ging „Nu met Hope" haar mede werking verleent. Vooral de ouderen zullen zich de declamator en propagandist, de heer Joh. van den Berg, nog wel herinneren, die ook nu weer de lei ding van de avond heeft en staal tjes van zijn kunnen zal geven. Jeugdclub „Rhodé" vierde geslaagd jaarfeest Door de jeugdclub „Rhode" te Bruinisse werd vorige week onder leiding van mej. J. C. Padmos een uitstekend geslaagd jaarfeest ge vierd. De opening werd, omdat ds. van der Sar wegens ziekte verhin derd was, verricht door ouderling W .de Korte, die een Schriftge deelte las en een kort openings woord sprak en voorging in gebed. Door Nellie van Duivendijk Md. werd in dichtvorm uiteengezet wat en waartoe de jeugdclub werd op gericht en hoe de vergaderingen werden verdeeld in een ernstig en een minder ernstig gedeelte. Verder wisselden .nadat men met een bijbels opstel en een daarbij passend gedicht door Anneke de Jonge en Rina Bal was begonnen, declamatie, zang en voordracht el kaar af. De toneelstukjes werden goed gespeeld, waarbij het komische meer bij het publiek insloeg dan het ernstige. Maar de leidster had er kennelijk bij de samenstelling van het programma naar gestreefd dat men via een ernstig begin naar en komische middenmoot weer in een ernstiger sfeer zou eindigen en zo was zowel het toneelstukje als het tableau „Het Dagelijks Brood" en ook de gedichten en de zang, daarop het laatste uur waren afge stemd. De avond werd, nadat de Avond zang (Gezang 280 1 en 5) was ge zongen, op passende wijze door ou derling De Korte gesloten. BROUWERSHAVEN Vergadering Plattelandsvrouwen De afdeling Brouwershaven van de Ned. Bond van Plattelandsvrou wen hield vorige week een bijeen komst, die werd verzorgd door de firma Thomassen en Drijver te De venter. Vertoond werd de met een gouden medaille bekroonde fraaie kleurenfilm „Leven in Overvloed" en een aantal kleurendia's van schotels samengesteld door mevr. R. Lotgering-Hillebrand. De bijeenkomst stond onder lei ding van de presidente mevr. Ver steeg, die allen welkom heette. Naar aanleiding van een schrijven was er een vraaggesprek over „Dienstplicht voor meisjes", waar over de algemene mening was: geen dienstplicht maar een vrijwillige basis. Mevrouw Geurts hield hierop een inleiding over „Vroeger en nu", d. w.z. het ontstaan en de groei van de firma. Het bedrijf groeide uit van 7 man personeel tot 3.500 werknemers en fabriceert momen teel 400 blikjes per minuut. De film toonde een met behulp van „alles uit blik" goed voorzie ne tafel. In feite is dit te danken aan de Franse kok Nicolas Appert, die ontdekte dat voedsel niet be derft als het in hermetisch geslo ten potten wordt gekookt. Den En gelsman Peter Durand verkreeg enige maanden later octrooi op voedselconservering in blik: het luchtdichte blikje was geboren. Momenteel is binnen 3 uur na de oogst de groente ingeblikt met als resultaat: geen verlies van vitami nen. De dames kregen uit plastic cups vruchten uit blik geserveerd en iedere bezoekster kreeg een handige blikopener aangeboden. Vier dames ontvingen een verras sing in een blikconservenquiz. Mevrouw Jansen-Glas zal als af gevaardigde de najaarsvergadering te Goes bezoeken. WESTERSCHOUWEN Vergadering gemeenteraad Westerschouwen De raad van Westerschouwen zal op woensdag 11 oktober 1961, des voormiddags te 9 uur in het ge meentehuis in openbare vergade ring een 20-tal agendapunten be spreken. Op de agenda staat o.a. vermeld, een voorstel van b. en w. inzake onderhandse aanbesteding bouw 4 woningwetwoningen te Haamstede. Het college komt ver der met een voorstel om een sym- pathiebijdrage te verlenen aan de Europese Beweging in Nederland, en een subsidieverlening in de vorm van een verlenging voor het onderhoud van in bedrijf zijnde windmolens. Verder zal de reke ning 1960 van het Burg. Armbe stuur te Serooskerke vastgesteld worden, en idem van de Burger lijke Instelling voor Maatschappe lijke Zorg te Burgh. De raad hoopt verder een uit spraak te doen inzake verkoop bouwgrond aan buitenlanders. De raad kan voorts goedkeuring ver lenen aan een voorstel van b. en w. inzake verkoop grond te Burgh aan: A. Anker te Zonnemaire; W. H. Kromhout te 's-Gravenhage en aan W. J. G. M. Anker-Verheul te Zonnemaire. Te Renesse aan J. Baas te Zierikzee: J- W. v. d. Doel te Zierikzee en R. L. Boerma te Renesse. Ook komt een voorstel van b. en w. in behandeling inzake wijziging raadsbesluit Renesse tot verkoop grond aan de „Stichting Renesse". Een begrotingswijziging 1961 o.a. t.b.v. bouw rioolwater-zuiverings installatie te Haamstede en te Noordwelle komt verder ter sprake. B. en w. stellen verder voor om wijzigingen te brengen in de ge meenschappelijke regeling van dé Centrale Werkplaats en van de Schoolartsendienst. Aan de orde komt ook de benoeming van twee leden in het bestuur „Stichting Re nesse" i.v.m. periodieke aftreding en het aanwijzen van leden Alg. Bestuur Rusthuis „Duinoord". BROUWERSHAVEN Eerste lustrum Bejaardensociëteit Woensdag 11 oktober a.s. zal te Brouwershaven - in het jcugdgc- bouw - het eerste lustrum worden gevierd van de bejaardensociëteit. De bejaarden uit Drcischor, Zon nemaire en Noordgouwe zullen hierbij tegenwoordig zyn. De feestmiddag zal worden ge opend met een korte toespraak van burgemeester A. H. Vermeulen, waarna de verdere middag zal ge vuld worden met samenzang, het vertonen van enkele films (door de heer Bijkerk), het serveren van ver versingen en het beoefenen van verschillende spelen. Bovendien be staat er natuurlijk gelegenheid om oude vriendschapsbanden weer aan te knopen of te verstevigen en ver wacht mag wel worden dat vele verhalen uit de „goede, oude tijd" zullen worden opgehaald. De bij eenkomst zal worden gesloten door mevrouw Vermeulen. NOORDGOUWE Culturele Vereniging stelt bibliotheek open Het bestuur van de Culturele Vereniging heeft besloten deze week de bibliotheek open te stellen De heer Roskam is wegens drukke werkzaamheden niet meer voor dit werk beschikbaar, zodat de be stuursleden bij toerbeurt zitting zullen hebben op de uitleenavon den. Behalve het eigen boekenbe zit, is een kist met 100 boeken aan wezig van het Nut te Amsterdam. Het winterprogramma werd voor lopig vastgesteld en voorziet in drie a vier avonden in november, de cember, januari en februari, die zullen worden gevuld met film, to neel en voordracht. De financiële zaken van de bejaardenreis werden afgehandeld. Een klein tekort kan uit de reserve worden aangevuld. De verenigingskas werd sterk aan gesproken als gevolg van de feest avond bij gelegenheid van het 15- jarig bestaan der vereniging op 15 april. Niettemin vertoonde de kas nog een batig saldo. Dit gevoegd bij de nog te innen contributiegel- den en te verwachten subsidie 1961, stelt het bestuur in staat weer een behoorlijk winterprogramma aan te bieden. De eerste avond wordt georganiseerd in samenwer king met de Bond van Plattelands vrouwen afdeling Noordgouwe e.o. Gehoopt wordt op een goede be langstelling voor de avonden van de Culturele Vereniging. Opklaringen Verwachting tot dinsdagavond: Nu en dan opklaringen en op de meeste plaatsen droog; matige tot krachtige zuidwestelijke wind en zacht weer. 10 okt. Zon op 6.55, onder 17.58. Maan op 7.19, onder 18.40. Nieuwe maan: 9 okt. te 19.53. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 10 okt. 4.06 v.m. 16.01 n.m. BROUWERSHAVEN 10 okt. 3.11 v.m. 15.27 n.m. Doodtij: 12 okt. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 9-10. Het K.N.M.I. deelt mede: Nadat gedurende het weekeinde enkele zwakke storin gen, die over het algemeen niet veel regen brachten, ons land ge passeerd waren, is de luchtdruk boven west Europa flink gaan stij gen, waardoor bij de Alpen een gebied van hoge luchtdruk ont stond. De luchtdrukstijgingen hiel den verband met belangrijke da lingen van de luchtdruk bij de Azoren. Er ligt daar een depressie aan de voorzijde waarvan zachte oceaanlucht naar west Europa ge transporteerd wordt. Met de zach tere lucht kwam een storing mee naar de Britse eilanden, waardoor de wind bij ons aanwakkert uit richtingen tussen zuidwest en zuid. Het binnendringen van de zachte lucht gaat in Engeland met regen gepaard, maar bij ons zal er wei nig of geen regen bij vallen. Het front van de depressie bij de Azo ren kan morgen later op de dag tot dichtbij ons land doordringen, waardoor de kans op regen dan weer toeneemt. Zij is echter nog niet groot. Scheepvaartlieriohten Alphacca, 6-10 van Calcutta naar Chittagong. Esso Nederland (t.), pass. 6-10 Azo ren naar Rotterdam. Kelletia (t.), 6-10 van Avonmouth naar Stanlow, alwaar 7-10 aan gekomen. Lemsterkerk, 7-10 van Amsterdam te Rotterdam. Pendrecht, 7-10 te Covenas. Onschuldige boer Twaalf jaar geleden werd de Si- ciliaanse boer Salvatore Gallo tot levenslang veroordeeld wegens moord op zijn broer Paolo. In ok tober 1949 verdween Paolo. Men vond bij zijn broer een met bloed bevlekte alpinopet, die van Paolo was. Een proces volgde en Salva tore werd veroordeeld. Zondag werd Paolo's „weduwe" opgebeld door de politie van Tagusa. Zij ging en identificeerde de man onmid dellijk als haar echtgenoot Paolo. Ook hun oudste dochter herkende hem direct. Salvatore heeft altijd zijn onschuld volgehouden. SPORT HENGELSPORT H.S.V. „Oosterschelde" zevende in internationale wedstrijd De hengelsportvereniging „Oos terschelde" te Zierikzee heeft za terdag met 105 punten de zevende korpsprijs behaald bij de door de hengelsportvereniging „De Kapelse Kanaalvissers" te Kapelle in het Kanaal door Zuid-Beveland gehou den internationale hengelwedstrijd. Eerste in deze rubriek werd de groep uit Grubbenvorst (Limburg) met 2485 punten. DE NIEUWE WERELD 62. De angst schijnt de gewonde Indiaan vleugels te geven, want als de vier blanken de dorpspoort uitkomen is hij reeds ver vooruit en zijn ze nog juist op tijd om hem, wankelend van uitputting, in het struikgewas te zien verdwijnen. „Er achter aan, maats!" schreeuwt Tim en hij zet het metepn op een lopen, gevolgd door de drie anderen. „Hij zal niet ver komen", hijgt Agua, „met zo'n schotwond zou zelfs een beer ineenzakken!" Maar hij onderschat de taaiheid van de inboorling, want als ze het struikgewas doorgesneld zijn, komen zij aan de oever van een klein riviertje. En daar, midden in de stroom, glijdt een kano weg, met achterin de gewonde vluchteling. Ineengedoken zit de Indiaan op de i'oeibank, zijn linkerarm, die hem door de schoudcrwond de meeste pijn bezorgt, beweegt flauwtjes de paddel in het water. „Wat een taaie rakker", mompelt Agua vol ontzag. „Terug naar hel dorp, jongens, daar vinden wij wel een kano".

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1961 | | pagina 2