Verbroken Banden Uitslag ARISTONA- zoek- en kleurwedstrijd 1 WATERDICHT! 1 HORLOGERIE WALHOUT TOMADO senior L C. H00GERHUIS - Renesse De eerste prijs werd gewonnen door de heer J. Quant, Havenpark 30, Zierikzee, die dus de gelukkige bezitter zal worden van een Aristona Portable ter waarde van f 198,—. De twee troostprijzen (waardebon f 10,gaan naar: mej. H. Schot, Scheepstimmerdijk 35, Zierikzee en de heer C. J. van Vessem. Minnebroerstraat 10, Zierikzee. De KLEURWEDSTRIJD werd gewonnen door: A. van Luyk, p/a W. Haeck (12 jaar), Slabberswerf 14, Zierik zee: Pionier radiobouwdoos t.w.v. f 13,75; Peter de Vrieze (8 jaar), Klooster Bethlehem 7, Eikerzee: dub bele mondharmonica t.w.v. f 12,Ingrid van Velt- hoven (5 jaar), Lammermarkt 12, Zierikzee, Clarina- fluit t.w.v. 6,75. De prijzen kunnen worden afgehaald bij: Radio Weltevreden Telefoon 2805 Appelmarkt Zierikzee (9 Maar dan ook voor honderd pet S9 >9 waterdicht en condens vrij zijn S S de Lincoln-compresser-horloges (6 S Getest voor diepzeegang en twee jaar gratis viervoudig (6 >9 verzekerd. Ziet onze etalage >2 >9 Haamstede telefoon 01115-532 >2 De moderne koffiemolen •k Nieuw en fantastisch goed, elegant van vorm en en veilig van constructie ir Nylon ommanteling, ingebouwde metalen maalbeker -Ar De extra pittige motor maalt nóg sneller, van grof tot super-fijn Enuw gróótste voordeel de verrasend-lage prijs in deze kwaliteits klasse: slechts f 21,50. Daarnaast Tornado Populair, geheel ivoor kleurig gelakt slechts f 19,75. en de Tornado Junior, klein maar sterk èn snel! Zes kopjes in amper tien tellen. Slechts f 15,50. Geef 'n TOMADO cadeau! Adverteren is verkopen l SPORT VOETBAL K.N.V.B. Brouwershaven—Sportclub Gastel 1—4 Opnieuw heeft Brouwershaven I, nu voltallig, getoond, dat het zich nog niet kan aanpassen aan het 4e klas peil, door met 1-4 te verliezen van SC Gastel. De thuisclub speel de met een voorhoede, welke erg teruggetrokken speelde zodat de enkele ontstane kansen geen moeite opleverden voor de Gastel verdediging. De Brouwse verdedi ging moest hard werken, om de vele aanvalsgolven te keren. In dit gevecht klom spil van Ham tot een grote hoogte en het was vooral door zijn toedoen, dat de score be perkt bleef tot vier tegendoelpun ten. Doelman de Jonge liet even eens goed spel zien door menig hard schot uit zijn heiligdom te ranselen. Reeds vanaf de aftrap ontwik kelde Brouw een aardig offensief en het was Platteschorre, die in het zijnet schoot. Aan de andere kant wist de Jonge een hard schot van Jansen goed te keren. Corstjens schoot even later tegen de staan der en een schot van Jansen stompte de Jonge goed corner. In de 18e minuut gaf Jansen een goe de voorzet welke Corstjens hard inknalde (0-1). Kooman had pech door uit een vrije trap net naast te koppen. Een groot euvel was het regelmatig in de buitenspelval tip pelen door de Brouwenaren, waar door diverse kansen om zeep wer den gebracht. Uit een verre uit trap schoot Jansen in de 26e mi nuut nummer twee in de touwen (0-2). Een schot van Oers deed de bal tergend langzaam naar het verlaten doel rollen, waar hij net voor de doellijn stopte, zodat een schijnbaar doelpunt op het nipper tje teniet werd gedaan. Even voor rust werd een buiten spel doelpunt van Coullill afge- keurd. Na de rust hetzelfde lauwe spel van de Brouwse voorwaartsen en reeds in de 8e minuut, toen spil van Ham door drie man werd om singeld gelukte het Corstjens alleen naar de Brouwse veste te stormen en het derde doelpunt te scoren (0-3). Twee minuten later loste back Akkermans, die nu midvoor speelde een schot in de uiterste benedenhoek waarmede de stand op 0-4 werd gebracht. Het enige schot, dat Tak met moeite moest keren kwam van de schoen van Kooman. Dertien minuten voor einde kreeg Brouw een penalty toegewezen waardoor Platteschorre de eindstand op 1-4 kon brengen. Met een hard afstandsschot door van Rijsdijk, dat doelman de Jonge corner werkte kwam het einde van deze match, waardoor Brouwers haven thans met nog steeds nul punten onderaan de lijst bengelt. MARKTBERICHTEN Veemarkt ROTTERDAM, 2-10. Aangevoerd 1970 stuks vee, te weten 1159 vette koeien en ossen, 757 varkens, 54 schapen en lammeren. Prijzen per kg.: vette koeien en ossen f 3,10-3,40, f 2,80-3,00, f 2,60- 2,70; varkens (levend gew.) f 1,66- 1,64-1,60; schapen f 120-100-90; lammeren f 110-90-80. Vette koeien en ossen: aanvoer groter ;handel zeer kalm; prijzen iets gedrukt vooral bij afloop, ex tra vleeskoeien boven notering. Varkens: aanvoer wat kleiner; han del :tamelijk; prijzen: teruglopend; prima vleesvarkens boven note ring; zware varkens: f 1,55 en slachtzeugen f 1,35-1,40. Schapen: aanvoer matig; handel: vlot; prij zen als vorige week. Granen en peulvruchten ROTTERDAM, 2-10. Officieuze noteringen per 100 kg. Tarwe - doorsneekwaliteit op ba sis 17 pet. vocht - tot f 30,75 per schip franco fabriek; tot f 30,50 per auto. Voedergranen - iets minder. Maalgerst - volgens monster f 24,50-26,25; Kippegerst - volgens monster f 26,50-27,50; Rogge - vol gens monster f 22-22,50; Haver - volgens monster f 21-24. Peulvruchten - franco Rotterdam Groene erwten - op monster - f 22,50-26, prima kwaliteiten tot f 29; Schokkers op monster f 23- 26, prima kwaliteiten tot f 30; Ca- pucijners op monster tot f 36; Bruine bonen - boerenschoon - volgens monster f 55-64. SPORT VOETBAL K.N.V.B. District Zuid I Zaterdagmiddagcompetitie Het programma voor zaterdag 7 oktober aanstaande luidt: 4e klasse A: Arnemuiden-Nieuw- dorp; V.V.N.-A.Z.V.V.; Chrislandia- Smerdiek; Dinteloord-Spui, VOETBAL K.N.V.B. Burgh zegevierde over Zierikzee in spannende wedstrijd (2—1) Juist toen rechtsbuiten Willemse van Zierikzee een vrije trap keurig op het hoofd van Judo Kouij zei- plaatste en deze met een ferme kopstoot de bal in het net kopte, floot scheidsrechter Heeren het eindsignaal, Zierikzee daarmede 'n gelijk spel ontnemend. Dit was een van de sensationele hoogtepunten van deze spannende wedstrijd. Een record aantal bezoekers hebben met spanning de niet op zeer hoog peil staande wedstrijd gevolgd, waarin enige onverkwikkelijkhe den de match een bittere nasmaak geven. Scheidsrechter Heeren floot onverbiddelijk. Voor de rust nam Burgh spoedig een veldmeerderheid die ze pas vijf minuten voor de rust verloor. Na rust, met veel onderbrekingen, had Burgh veel goede aanvallen, die dankzij Toon Rijnberg, die de gro te animator in de voorhoede was, zeer gevaarlijk waren. Zierikzee speelde vlak, zonder grootse mo menten. De 2-1 zege kan dan ook verdiend genoemd worden. Reeds in de eerste vijf minuten ontneemt de scheidsrechter Burgh al twee strafschoppen, als Rijnberg die doorbrak, evenzo vele malen gevloerd wordt. Keeper Stoutjes- dijk krijgt het moeilijk, doch de twee achter elkaar genomen cor ners weet hij resoluut te onder scheppen. Toon Rijnberg en Nico de Graaf missen dan beide een pracht kans. Als Theo van Nieu- denhuijze een hoge voorzet afvuurt loopt Stoutjesdijk te ver en de bal die over hem heen gaat, loopt naast. Zierikzee komt nu wat los; vooral de Vlieger verdeelt het spel uitstekend. Zelf geeft hij 'n pracht voorzet, doch niemand weet de bal in te schieten. Toch krijgt de Vlie ger even later twee pracht kansen; de eerste gaat over Verton naast, terwijl hij de tweede juist vanaf twee meter in handen van Verton wipt. Met Zierikzee in de aanval komt de rust. In de vierde minuut na de thee komt Toon Rijnberg met de bal naar binnen en als de gehele Zie- rikzee-verdediging een voorzet ver wacht, geeft hij een boogbal in de richting van het doel, die in uiter ste nood door Kramer in eigen doel wordt geschoten, 1-0. Het tempo loopt nu sterk op en beide keepers krijgen handen vol werk. Toon Rijnberg breekt dan weer door en via een rollertje is Stoutjesdijk weer een geslagen man, 2-0. In de Zierikzee-voorhocde komt nu wat meer vaart, en de Burgh-achter- hoede krijgt het zwaar te verdu ren. Een prachtige Zicrikzee-aan- val wordt door buitenspel onder broken. Als een der Burgh-spelers opzettelijk hands maakte, wordt de vrije trap goed naar voren gescho ten, waarna de Vlieger tegenscoort, 2-1. De publieke gemoederen raken nu zeer verhit en het Burgh-be- stuur moet handelend optreden om een wat al te heftige supporter in toom te houden. Een halve seconde na het eindsignaal scoort Zierikzee nog uit een vrije trap, doch buiten 'speeltijd gescoord. De laatste mi nuten zat de Zierikzee-voorhoede geregeld voor de Burgh-veste, doch dankzij de goede middenlinie en het backstel onder aanvoering van L. Bakker werd erger voorkomen. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Rotterdam-Charlois (toez.): K. W. Slik te Wemeldinge. Aangenomen het beroep van de Presbyterian Church of Australië: D. Morreau te Kats. Bedankt voor Garderen (toez.) en voor Nederhemert: B. Haverkamp te Groenekan; voor Niewolda; H. J. Groenewegen, vikaris te 's-Gra- venhage. Geref. Kerken Bedankt voor Oosterend, Texel: G. H. Gerritsen te Dronrijp. Beroepen te Scharendijke (vac. T. Kamper): kand. M. J. Vos te Overveen. Chr. Geref. Kerken Beroepen te Elburg: G. Blom te Meerkerk. Geref. Gemeenten Bedankt voor Leiden en voor Dordrecht: A. Hofman te Zeist. FEUILLETON 60 Een half uur na haar vader ver liet Daisy Lohr de ouderlijke wo ning. Slechts juffrouw Schellberg was mede in het complot. Voor de anderen ging Daisy drie dagen bij een zieke vriendin in Graz door brengen. Juffrouw Schellberg vergezelde Daisy met haar minzaamste glim lach tot de auto. „Doe vooral de groeten aan Margot, Daisy en wens haar een spoedig herstel!" Juffrouw Schellberg wuifde tot de auto uit het gezicht was verdwenen. Wat zou Robert Eschberg daar wel van zeggen, als de trip van zijn verloofde met Gattersworth hem ter ore kwam? Misschien zou dat het einde wat kunnen bespoedigen. Een welgemeende waarschuwing met een vei'draaide stem vanuit een publieke telefooncel betekende tenslotte een kleinigheid. Maar tot haar grenzeloze verba zing ontving juffrouw Schellberg van Robert's huisknecht de mede deling, dat meneer Eschberg voor een paar dagen op reis was. Neen, waarheen was niet bekend en evenmin, wanneer hij weer terug kwam. - Aline Schellberg legde diep teleurgesteld de hoorn weer op de haak. Haar plan was mis lukt! Tegen het tijdstip, waarop zij hem zou kunnen inlichten, zou Daisy zeker allang terug zijn. De D-trein Wenen-Parijs raasde door de nacht. Daisy en Gatters worth verlieten als laatste bezoe kers het restauratierijtuig om zich naar de slaapwagen te begeven. Tastend en zich overal vastgrij pend, baande zij zich een weg en door Marlise Kolling juist, toen zij de harmonica verbin ding tussen twee wagons passeer den, slingerde de trein zo hevig, dat Daisy haar evenwicht verloor. Gat tersworth ving haar echter op. „DaisyHij hield haar slank figuurtje voor het eerst in zijn ar men. Ze lag met haar hoofd tegen zijn schouder. Bedwelmend was de geur van haar lichtblond haar. Gattersworth had zich tot dusver weten te beheersen, want tenslotte was zij de verloofde van een ander. Maar nu, nu zij hem zo na was, raakte hij toch een ogenblik zijn hoofd kwijt. Hij keek om zich heen - er was niemand in de gangen te zien. De meeste reizigers hadden zich reeds in hun coupé's terugge trokken. Daarop boog hij zich over Daisy heen. Daisy beantwoordde zijn liefko zing. Ze was zich op dit ogenblik niet bewust, wat er eigenlijk in haar omging. Voelde zij werkelijk iets voor Gattersworth? Was de flirtation haar over het hoofd ge groeid? Of was het alleen maar haar behoefte aan wraak tegenover Robert, die haar aldus deed han delen? - Misschien droeg alles te zamen er wel toe bij om haar te genover Gattersworth wat toegeef lijker te maken. „De eerstvolgende dagen heb ik je niet nodig om te fotograferen", zei. Helena Trubetzkoy op zekere ochtend tot Lisaweta. „Men heeft mij gevraagd ,of het niet ïnogelijk zou zijn, dat je op een voor een liefdadig doel te houden modeshow in een paar originele Russische costuums optreedt. Voel je daar wat voor, kind?" „OLisaweta voelde zich on aangenaam getroffen. In het atelier had zij slechts haar handen be schikbaar behoeven te stellen. Zij zelf bleef daarbij voor het publiek verborgen. Maar een modeshow? Over een podium paraderen? Door honderden aangegaapt en becriti- seerd te worden? „Ik doe het liever niet". „Maar waarom niet?" vroeg He lena Trubetzkoy verbaasd. „Het wordt uitstekend gehonoreerd. De organisatoren hebben zich bereid verklaard duizend francs per avond te betalen. Dat is dus drieduizend francs, ongeacht de reclame, die er van uitgaat voor mijn atelier. Mij dunkt, daar behoef je niet lang over te denken!" Drieduizend francs! Dan zou zij een belangrijk gedeelte van haar schuld bij Robert Eschberg kunnen afdoen. Deze overweging, alsmede haar gevoelens van dankbaarheid jegens Helena Trubetzkoy gaven tenslotte de doorslag. De eerstvolgende dagen kreeg Lisaweta geen gelegenheid tot zich zelf te komen. Zij voelde zich een levend geworden modelpop. Uren lang stond zij in het atelier van de Russische modekunstenares, Stefa Borinska. - Ontelbare costumes werden om haar figuur gedrapeerd vastgespeld, critisch bekeken en verworpen - om plaats te maken voor nieuwe costumes. Het was eigenlijk bewonderenswaardig, zo als Stefa Borinska de stijlvolle cou pe der oude costumes uit nieuwe stoffen wist te vormen. - Op de achtergrond zaten een paar teke naars, die elk nieuw ontwerpvast legden. Dan kwam de kapper, die aan de hand van oude platen een nieuwe coiffure probeerde te cre ëren. Zij leerde haar ziel in lijd zaamheid bezitten en liet alles ge willig met zich doen. (Wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1961 | | pagina 6