CETAFLE] BUISMAN Grafsteen te Noordwelle werpt nieuw licht over moeilijkheden verbonden aan naam „Van TuylT Begroting voor het dienstjaar 1962 goedgekeurd ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE DINSDAG S OKTOBER mi N». 19051 Feiten niet in overeenstemming met het opschrift ZIERIKZEE, 2-10. Met het vinden van de grafsteen, volgens inschrift gemaakt door Heer Pie- ter van Tuyll van Serooskerke te Noordwelle, welke het jaartal 1464 te lezen geeft, zijn de moei lijkheden, sinds lang verbonden aan de naam van Tuyll, in een nieuw licht geplaatst, zonder een volkomen zekerheid te geven om trent de waarheid. Genoemde Pieter Hugezone heeft zeker op die plaats zijn vrouw, Cornelia vim Haamstede, begraven maar kon zich toen nog niet van Se rooskerke laten noemen. Die heerlijkheid kwam pas in 1483 in zijn bezit toen deze gekocht werd van keizer Maximiliaan. Bovendien moet ook zijn vrouw eerder zijn gestorven aangezien hij 7 februari 1464 hertrouwde met Hedwig van Maalstede. Hier zijn dus reeds twee feiten welke niet overeenstemmen met het op schrift van de steen. Een veel latere faktor is een acte van 22 augustus 1556, vermeld door Nagtgla9 in „Levensberichten van Zeeuwen" behelzende de erkenning van hogerhand van de naam van Tuyll, die Pieter's voorzaten voor die van Serooskerke hadden ver wisseld, terwijl Grijpskerke schrijft in de „Graafschap Zeeland" dat Pieter van Tuyll, na 1483 de naam van Tuyll verlaten heeft en die van Serooskerke heeft aangenomen, maar tevens ook het voorvaderlijk wapen heeft veranderd en het veld van azuur heeft verwisseld voor een zilveren schild en de gouden brakskoppen voor die van een rode kleur. Volgens deze gegevens had dus op de steen moeten staan Pieter van Tuyll zonder meer. In de oud ste klappers op de begraafboeken van Zierikzee 1527-1572, komen ook enige inschrijvingen voor, zonder de naam van Tuyll en alleen van Serooskerke. Dat Cornelia van Haamstede te Noordwelle is begra ven is wel verklaarbaar. Welland, het kasteel te Noordwelle, was in het laatst van de veertiende eeuw eigendom van Lodewijk van Zuid- land, wiens dochter Margaretha, in 1388 huwde met Pieter Renger Si- monszone. Die dochter erfde van haar vader het kasteel en de heer lijkheid Welland. Het is dus waar schijnlijk dat hun kleinzoon, Pieter Hugezone op Welland heeft ge woond en noemde zich ook heer van Welland. Dat is dan wellicht de oorzaak dat hij zijn eerste vrouw Cornelia van Haamstede te Noord welle liet begraven. De grafsteen zelf heeft geen en kel gotisch motief of letter, zodat ook hierin geen bewijs is dat het daarop voorkomende jaartal juist is. Men had toch mogen verwach ten dat een man die in 1464 een steen liet beitelen en omstreeks dezelfde tijd zijn echtgenote ver loor, toch het jaartal van dit over lijden zal hebben geweten en zich eveneens bewust was dat hij geen heer van Serooskerke wa9, maar na ruim twintig jaren pa9 zou wor den. Uit dit alles blijkt dat de be doelde steen niet door Pieter Hu gezone Is besteld, maar veel later is gemaakt dan het jaartal wil doen schijnen en dan wellicht alleen met het doel om de toen omstreden naam „van Tuyll" te rechtvaardi gen. De vier vrouwelijke kwartie ren op de steen aangebracht geven ook aanleiding om te vermoeden dat de opdrachtgever tot het ma ken van de steen niet goed meer wist hoe het geslacht van Cornelia van Haamstede in elkaar zat. Op de steen is de volgorde van de kwartieren Haamstede, Cats, Maal stede, Zuidland en had moeten zijn Haamstede, Cats, Maalstede, Bot- land. De mannelijke kwartieren zullen wel goed zyn, n.l. van Tuyll, Raveschot, Zuidland en Steeland. Eigenaardig dat deze steen een parallel heeft gehad in de steen van Jacob van Serooskerke, welke heeft gelegen in de Sint Lievens- monsterkerk te Zierikzee. Volgens het inschrift stierf deze Jacob Ao. 1530. Hierover schreef wijlen P. D. de Vos: „o.i. is deze zerk pas in het begin van de zeventiende eeuw ge beiteld. Het sterfjaar is foutief en moet 1531 zijn. In die tijd wa9 de naam van Tuyll of Tuyll nog niet door de familie aangenomen". Toevoeging Ook W. J. J. C. Bijleveld be schreef in een in 1949 (clandestien?) uitgegeven adelsboekje, dat in het begin der zeventiende eeuw de naam van Tuyll aan die van Se rooskerke is toegevoegd, op grond van het feit dat het wapen dat de van Tuyll's voerden, precies gelijk was aan het wapen van de familie van Serooskerke. Aangenomen dat dit juist is en men hierbij in aan merking neemt dat de wapens en de stukken of figuren die daarop voorkomen, dezelfde dienst deden in de middeleeuwen als nu onze familienamen en patronimen (voor namen), dan schijnt dit nog niet zo dwaas te zijn, temeer omdat deze wapens eertijds door een wapen heraut werden beschreven en niet door het geslacht zelf. Was het nu maar bekend waarom de naam van Tuyll is verlaten toen enkele of misschien één enkel lid van dit ge slacht zich in Zeeland vestigde dan was de zaak opgelost. Mede moet in aanmerking worden genomen dat in de Spaanse tijd de wapen kunde sterk in verval was geraakt en de wapen beschrijving niet van hogerhand was geregeld zoals in de aanvang der heraldiek en ook weer in de tijd na de Franse re volutie. P. VAN BEVEREN Uit al het bovenstaande moge blijken dat een opgegraven stuk als dit nog niet de zekerheid geeft die men er in meent te zien over het verleden en dat even min alleen kan worden volstaan met archivalia, maar dat het sa mengaan van archeologie en ar chivalia, dus de beide weten schappen wèl toegepast ,ons dich ter bij de waarheid kunnen bren gen, omdat moedwillig of per abuis gemaakte fouten hierdoor geplaatst worden in het juiste licht. geen gotische motieven (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). UIT HET BINNENLAND KORTE BERICHTEN AMSTERDAM. Nagenoeg tegelij kertijd zijn in Amsterdam op drie plaatsen de werkzaamheden voor de bouw van de IJ-tunnel hervat. DEN HAAG. Prins Bernhard der Nederlanden, de Earl van Avon, voormalig Brits eerste minister, sir Anthony Eden, Paul van Zeeland, voormalig Belgisch eerste minister, en W. L. Clayton, medevoorzitter van de U.S. Citizens Commission on Nato, zijn toegetreden tot de ereraad van de internationale be weging voor Atlantische Unie. HOLLANDIA. In een vraagge sprek van de Rong (radio-omroep Nieuw-Guinea) heeft de resident van West-Nieuw-Guinea, J. van Bodegom, een overzicht gegeven van de gebeurtenissen rond de in filtraties bij Sorong. Hij roemde de medewerking van de autochtone bevolking bij de huidige infiltratie. SCHIPHOL. Weer is op Schiphol een miljoenste passagier in de bloe metjes gezet. Een week eerder was het een Nederlander, een ingenieur uit Nijmegen, die door Pan Ameri can World Airways werd gehul digd. Hij was de miljoenste passa gier die per straalvliegtuig van de. ze maatschappij over de Atlanti sche Oceaan vloog. Ditmaal waren de rollen omgekeerd. De Neder landse K.L.M. huldigde een Ame rikaan, die in 1961 haar miljoenste passagier was (alle lijnen en vlieg tuigen inbegrepen). AMSTERDAM. De 24-jarige psy chopaat C. W., die kans zag op het Centraal Station te Amsterdam aan zijn bewaker te ontvluchten, is toen hij bij de Utrechtse brug in de hoofdstad stond te liften door twee wachtmeesters der rijkspolitie ge arresteerd. ZEIST. De 34-jarige mevrouw M. F.-M. uit Maartensdijk is om het leven gekomen bij een verkeerson geluk op de Woudenbergseweg te Zeist. De personenauto waarin zij was gezeten en die werd bestuurd door haar echtgenoot, kwam ter hoogte van de uitrit van het her stellingsoord „Sonnehaert" in bot sing met een trekker met oplegger, waarna de auto over de kop sloeg en in de berm van de weg belandde GEMEENTERAAD BRUINISSE Nog geen oprichting recreatie-stichting BRUINISSE, 30-9. Bij de behan deling van de begroting van de ge meente Bruinisse, op de jongste raadsvergadering, onder leiding van burgemeester C. H. v. d. Linde, hebben b. en w. toegezegd het no dige te zullen doen, om de kleding- toelage voor gemeentepersoneel per 1 januari 1962 te realiseren. T.z.t. zullen desbetreffende voor stellen aan de raad worden voor gelegd. De voorzitter deelt bij de betref fende hoofdstukken mee dat de herbestrating van de Dorpsweg langer zal duren dan was gedacht, terwijl door een burenruzie onder ling een bereikt accoord te niet zal moeten worden gedaan, wat betreft overneming van grond en ruiling van grond in plan-West. De be treffende grond zal, wanneer geen akkoord wordt bereikt, worden onteigend. De heer M. J. van de Velde vindt een huur van f 400 die de sport vereniging „Bruse Boys" moet be talen voor het sportterrein te hoog. Hij beveelt aan het sportveld gra tis of anders tegen een veel lagere huur ter beschikking van de club te stellen. Vooral nu men buiten het eiland wedstrijden moet gaan spelen, zijn de kosten voor de club enorm gestegen. De heer de Koning meent dat „Bruse Boys" hun rechten verlie zen, wanneer de huurprijs van het veld naar beneden gaat. Wethouder van Gilst zegt dat het onderhoud van het sportveld ieder jaar plm. f 2500 kost. Voor f 400 wordt het verhuurd, zodat men niet kan zeggen dat de gemeente niets voor de sport doet. Wethouder Kik zegt dat voetballen een liefhebberij Voetballers moeten dus voor hun liefhebber# wat over hebben en niet alles van de gemeente ver langen. Besloten wordt het advies van de sportcommissie af te wachten. Die zal hebben te onderzoeken of „Bru se Boys" werkelijk financieel niet bij machte is, de gevraagde huur te betalen. Subsidie „Nu met Hope" Ook de subsidie voor de muziek vereniging „Nu met Hope" vindt de heer van de Velde te laag. Hij zou de post van f 600 willen bren gen op f 1000. De heer Hoogerheide is een voorstander van een muziekkorps in de gemeente. Ook andere leden hebben een goed woord voor de muziek over, maar subsidieverho ging zoals de heer v. d. Velde wil is nogal ingrijpend. De heer van de Velde wijst op de hoge kosten voor de uniformen. Besloten wordt het bedrag van de subsidie voorlopig op f 600 te handhaven, maar indien nodig sub sidie te verlenen bij het maken of vermaken van een nieuw uniform, tot een maximum bedrag van f 250 per jaar (5-2 stemmen). Gewezen wordt op de grote hoeveelheden oud papier die de muziekvereni ging van de burgerij krijgt. Op voorstel van de heer Hooger heide wordt besloten het subsidie aan het Humanistisch Thuisfront ad f 25 per jaar te schrappen (4-3 stemmen). Op voorstel van de heer van Gilst wordt besloten de collek- tebus voor de armen, die bij huwelijksvoltrekkingen wordt gepresenteerd, af te schaffen, als zijnde een instelling uit een vervlogen tijdperk. De gemeentebegroting 1962 wordt tenslotte met algemene stemmen in ontvangsten en uitgaven tot een bedrag van f 928.289,19 en een be drag van f 3.990,80 voor onvoor ziene uitgaven. In een begeleidend schrijven deelt het gemeentebestuur aan de raad mee, dat verschillende cijfers in de begroting niet met zekerheid konden worden geraamd, omdat door de wet financiële verhouding rijk en gemeenten verschillende bijdragen nog niet juist te bereke nen zijn. De vergoeding voor gewoon la ger onderwijs ingevolge art. 55 bis der lager onderwijswet, wordt vast gesteld op f 51,28 per leerling. De begroting voor het woning bedrijf en de begroting voor de ge meentelijke dienst Sociale Zorg worden eveneens aangenomen. De rondvraag Bij de rondvraag vraagt de heer van de Velde naar de verkoop van een stuk grond aan de heer A. van Popering Mz. De voorzitter zegt dat dit een oude kwestie betreft, die reeds meer in de raad is behan deld. Het stuk grond kan niet aan van Popering worden verkocht, omdat ook nog een ander een koop overeenkomst bezit. De raad be sluit de toestand te laten zoals zij is, waarbij van Popering de grond in huur verkrijgt, maar niet in koop. Op een vraag over een bank in de abri, zegt de voorzitter dat het de bedoeling is, een dergelijke bank aan te brengen. De aannemer is hiermee nog niet gereed. De heer Jumelet komt nog eens terug op zijn voorstel betreffende de recreatie stichting. Besloten wordt voorshands een dergelijke stichting nog niet op te richten. Wel zal het gemeentebestuur de ontwikkelingen in deze nauwlet tend volgen. Voor uitwassen of ver storing van de zondagsrust zal ge waakt worden. De heer Jumelet vraagt ook voortdurende aandacht voor de krotopruiming. Aan een nachtbrander voor de Weststraat, waarom de heer Jume let verzoekt is door b. en w. reeds aandacht geschonken, evenals aan een door Jumelet schriftelijk inge diend verzoek een bak zand van Rijkswaterstaat aan te kopen en deze te deponeren oostelijk van het nolletje van de gemeentehaven in een hoekje waar veel kinderen aan het water spelen. Verder vraagt de heer Jumelet aandacht voor de on- kruidgroei in sommige brandpaden met name ook een brandpad achter de huizen in de Burgemeester Ha- gelaan en voor de boompjes in de Oudestraat, waarvan er enkele vernield zijn, terwijl van andere het latwerk kapot is. Aanleg pad Een nadeel voor de smid A. Kri- ger is volgens de heer Jumelet het niet meer maken van een pad in de dijk langs de Steinstraat. De heer de Koning had ook hiervoor de aandacht van b. en w. willen vragen en besloten wordt aan het Waterschap Schouwen-Duiveland te verzoeken het pad weer aan te brengen. Kriger heeft veel werk aan de haven en bij de werf en kan het pad niet missen. De heer de Koning vraagt bij le veringen van betonwerk voor hui zenbouw en stratenaanleg vooral de plaatselijke industrie in te scha kelen, terwijl hij nog eens terug komt op zijn voorstel om de heer Griep ontheffing van rioolbelasting te verlenen. Van de zijde van b. en w. wordt gezegd dat wanneer Griep terug- gaaf krijgt, de andere ingezetenen der gemeente die buiten het dorp wonen dat ook moeten krijgen, dat is een zeer ingrijpend bedrag. Ter wijl overal elders dergelijke belas tingen worden verhoogd zou Brui nisse een deel van die inkomsten moeten missen. Ged. Staten hebben indertijd deze belasting dwingend voorgeschreven. De heer Hoogerheide vraagt aandacht voor de bomen in de Prinses Wilhelminalaan. De kro nen van deze bomen zijn veel te zwaar. Besloten wordt de bomen te snoeien en uit te dunnen. Hij verzocht te bevorderen dat de bie ten van de haven verdwijnen. Hierna sluiting. Ingezonden mededeling X4fm koud alle hout me6/ van Ceta-Bever Prinses Beatrix naar Griekenland DEN HAAG, 2-10. Zoals na het afleggen van haar doctoraalsexa- men is medegedeeld, heeft prinses Beatrix het voornemen zich na be ëindiging harer studie in het bui tenland nader te oriënteren om trent bepaalde onderwerpen waar zij bijzondere belangstelling voor heeft. Ingevolge dit voornemen zal de prinses een onofficieel bezoek van ongeveer drie weken aan Grieken land brengen. De prinses is van morgen in gezelschap van jonk- vrouwe C. E. B. Röell van Schiphol vertrokken. Mejuffrouw A. Hasse- ley Kirchner, een vriendin van de prinses, maakt de tocht mee. Middelburg V 5 2 2 1 18-11 6 Wolfaartsdijk 5 3 0 2 25-21 6 VCK 5 2 12 19-18 5 Bruse Boys 5 2 12 13-19 5 SVD 5 2 0 3 13-23 4 Yerseke III 5 113 17-23 3 AZVV II 4 10 3 8-17 2 Veere 4 0 13 5-15 1 Schouwen-Duivelandse Sportspiegel In onsportieve ontmoeting won Burgh I de Schouwse derby tegen Zierikzee I MEVO I leed eervolle nederlaag tegen Nieuwdorp I Renese I handhfaafde zich aan de kop van lste klasse B en Zonnemaire I in 2e klasse C Bruse Boys I verloor op 't nippertje Grote uitslagen b# de junioren VOETBAL K.N.V.B. De in de 4e klas G met zoveel spanning tege moet geziene Schouwse derby in de Westhoek tussen Burgh en Zierik zee is voor de ware voetballiefheb bers op een grote teleurstelling uit gelopen. Van goed voetbalspel viel er bitter weinig te genieten ter wijl daarnaast, sportief bezien, de ze wedstrijd een aanfluiting was voor de voetbalsport. Wij zien het nog altijd zo: dat men sport be oefent als een verantwoorde vrije tijdsbesteding om lichamelijk fit te blijven. De schone leuze „sport verbroedert" werd in deze schamele vertoning wel op flagrante wijze verkracht. Alsof het de gewoonste zaak van de wereld was zagen wij meerdere malen spelers naar hun tegenstanders, zelfs als zij op de grond lagen, schoppen en trappen. Dat men een bikkelhard duel altijd ook nog op sportieve wijze kan voeren schijnt het begrip van een groot aantal spelers altijd nog te buiten te gaan. Burgh won het treffen met 2-1, waarbij wij van mening zijn dat de uitslag 0-0 de enig juiste zou zijn geweest. Na de jongste competitiedag is er in de 4e klas G geen enkel elftal meer zonder verliespunten Vosmeer le verde kranig werk om 't nog zon der verliespunten zijnde NSV met een 5-4 nederlaag naar Nispen te rug te sturen. Cluzona, dat nu de leiding wist over te nemen, kwam er bij het bezoek aan Halsteren ook niet zonder kleerscheuren af, daar zij moesten toestaan dat de geel-zwarten de helft van de inzet thuis hielden (1-1). Brouwershaven zag ook tegen SC Gastel geen kans er winst uit te halen daar de be zoekers met 4-1 aan het langste eind trokken, wat tevens hun eer ste overwinning was. Kruisland bleef baas in eigen huis tegen NVS (3-1), terwijl Nw. Borgvliet met de- zélfde cijfers de winst wist te be machtigen op De Schutters. Cluzona NSV Nw. Borgvliet Kruisland Vosmeer De Schutters NVS Burgh Zierikzee SC Gastel Br.haven 4 3 1 4 3 0 4 3 0 4 2 0 4 2 0 4 2 1 4 1 1 4 1 1 4 1 1 4 10 4 0 0 0 10- 3 7 1 20- T 6 1 12-11 6 2 13-10 4 l 2 13- 9 4 16-55 7-10 3 7-11 3 7-13 3 9-12 2 4-21 0 In de 4e klas A van de zaterdag- competitie leed MEVO een eervolle 3-2 nederlaag bij NieuwdorpTem. Boys kwam uitstekend voor de dag met een 2-1 zege op het bezoeken de VVN. Voor eigen publiek stelde Spui zich krachtig te weer tegen Arnemuiden maar de Zeeuws Vla mingen konden toch niet voorko men dat beide puntjes mee naar Walcheren gingen (0-1). AZVV zag zich te Axel met een doelpunt ver schil geklopt door Chrislandia (2-3) terwijl bij de ontmoeting tussen Smerdiék en Dinteloord de scheids rechter verstek liet gaan. Arnemuiden Chrislandia Dinteloord Tem. Boys VVN Smerdiek Nieuwdorp AZVV MEVO Spui 4 3 0 1 11- 4 6 4 3 0 1 10-12 3 2 0 1 5- 4 4 3 2 0 1 7-10 4 4 2 0 2 8- 5 4 2 1 0 1 10- 5 2 2 10 1 3-5 2 3 10 2 10-11 2 4 10 3 10-14 2 3 0 0 3 1-5 0 AFD. ZEELAND. In de le klas B had Renesse weinig moeite om beide puntjes op SVOWK te ver overen (9-0). De Burgh reserves toonden zich in eigen huis overtui gend de meerdere over hun colle ga's van Zierikzee (4-1). Renesse Burgh II Dreischor Zierikzee II SVOWK 4 4 0 0 23- 1 8 4 2 0 2 10- 8 4 3 111 7-6 3 5 113 9-19 3 4 10 3 6-21 2 In de 2e klas C moest Dreischor II met 6-2 zijn meerdere erkennen in het leidende Zonnemaire. De re serves van Renesse konden de rood -gelen op de voet blijven volgen door SVOWK IÏ er met 8-0 onder te houden. Zonnemaire Renesse II Dreischor II Br.haven II SVOWK II 4 4 0 0 35- 7 8 5 4 0 1 26-11 8 3 1 0 2 8-14 2 4 10 3 13-23 2 4 0 0 4 4-31 0 ZATERDAGCOMPETITIE. In de le klas leed Bruse Boys op eigen terrein een verrassende 4-3 neder laag tegen SVD. De wedstrijd was nog maar nauwelijks 10 minuten oud toen de Boys al een 3-0 voor sprong hadden genomen. Waar schijnlijk heeft men de mannen van Driewegen toen onderschat en gedacht dat de overwinning al een feit was. In de resterende 80 mi nuten scoorden de SVD-ers even wel vier doelpunten waartegenover de Boys geen enkele meer konden stellen. Middelburg V kreeg zijn eerste nederlaag te slikken bij het bezoek aan Wolfaartsdijk (4-3). Hoek ging rustig verder op het pad der overwinningen door Yerseke III geen kans te geven (5-2), terwijl Veere erin slaagde z'n eerste winst puntje te boeken tegen het bezoe kende VCK (3-3). Door een ruime 7-1 zege op het bezoekende AZVV II klom Kapelle op tot de 2e plaats op de ranglijst. Hoek Kapelle 5 5 0 0 28- 6 10 5 3 0 2 24-15 6 In de 2e klas C was er voor Dui- veland geen vuiltje aan de lucht in de ontmoeting tegen de eigen re serves (2-12). MEVO II kwam tot zijn eerste winst door zich te Zie rikzee met 3-1 de meerdere te to nen over Burgh III Duiveland 5 5 0 0 41-10 10 W/K 4 3 0 1 16-12 6 Br.haven III 3 2 0 1 13- 9 4 Duiveland II 4 1 0 3 11-27 2 MEVO II 4 1 0 3 9-14 2 Burgh III 4 0 0 4 6-24 0 In de 3e klas C kreeg de voor hoede van Zeemeeuwen in de ont moeting tegen MEVO III weer vol op gelegenheid zijn schutterscapa- citeiten te tonen, wat zij dan ook op duidelijke wijze deden (0-14). Bruse Boys II trok te Kerkwerve met 7-0 aan het langste eind tegen WIK II. Te Scharendijke deelden Zwaluwen '61 en s.k. NWK de puntjes broederlijk, wat precies in de kaart was van het leidende Zee meeuwen (2-2). Zeemeeuwen 5 4 0 1 44-19 8 Bruse Boys II 5 3 1 1 27-12 7 Zwaluwen '61 4 2 1 1 17- 9 5 s.k. NWK 4 1 2 1 12- 9 4 MEVO III 2 0 0 2 1-23 0 WIK II 4 0 0 4 2-31 0 JUNIOREN. Op verzoek van Wolfaartsdijk werd de in groep A V vastgestelde wedstrijd tussen Zierikzee A 1 en Wolfaartsdijk A I uitgesteld. In groep B VII boekte Zierikzee B I een 3-1 overwinning op het eveneens no$ ongeslagen Burgh B I. Door deze zege zijn de papieren van de Zierikzeeënaren weer aanzienlijk in waarde geste gen. Door terreinafkeuring, zijn de terreinen nu werkelijk al zo slecht? konden de wedstrijden tussen Br. haven B I en Bruse Boys B I en Dreischor B I en Renesse B I geen doorgang vinden. Zierikzee BI 4 4 0 0 39- 1 8 Burgh BI 3 2 0 1 11- 3 4 Renesse BI 2 10 16-22 Br.haven BI 2 0 0 2 0-16 0 Dreischor BI 3 0 0 3 0-34 0 Bruse Boys BI 0 0 0 0 0- 0 0 In groep B VIII bleef de belang rijke wedstrijd te Kerkwerve tus sen WIK B I en MEVO B I onbe slist (1-1). Zierikzee B III moest met 4-0 zijn meerdere erkennen in het bezoekende Burgh B II. Zon nemaire B I bleef heer en meester op eigen terrein tegen Zierikzee B II (10-2), terwijl het arme Bruse Boys B II met niet minder dan 19-0 in de pan werd gehakt door het bezoekende s.k. NWK B I. MEVO BI 4 3 1 0 14- 6 7 WIK BI 3 2 1 0 17- 4 5 Zonnemaire BI 3 2 0 1 31- 5 4 Zwaluwen '61 B I 3 2 0 1 19- 5 4 Burgh B II 3 2 0 1 6-12 4 s.k. NWK BI 4 2 0 2 30-10 4 Zierikzee B II 5 2 0 3 18-21 4 Bruse Boys B II 4 0 1 3 5-29 1 Zierikzee B III 5 0 1 4 5-54 1 Ingezonden mededeling »00R KOFFIE OP Z'N BEST! ook als 't [toederkoffie is Financiën en Economie Daggeld verhoogd tot Wi procent AMSTERDAM, 2-10. Het tarief van Call Money (daggeld) is heden wederom verhoogd en wel van 1% percent tot 1% percent. Op 22 sep tember j.l. was het van één op lVi percent gebracht. Na de verkrapping van de geld markt aan het einde van de vorige week was een verhoging van de geldrente, volgens geldmarktkrin gen, te verwachten.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1961 | | pagina 5