Unieke plaat met twéé voorkanten MORGEN IS HET DIERENDAG Katten op Schouiven-Duiveland vormen probleem niet kunnen of willen begrijpen. Het dier moet weg, goedschiks of kwaadschiks. Zullen deze mensen ooit iets begrijpen van de trouw van de hond of de fascinerende ei genzinnigheid van de kat? Vooral de poezen vormen op Schouwen-Duiveland een probleem Deze dieren moeten immers nog te vaak de „liefde op 't eerste ge zicht" van een nieuwe baas met de dood bekopen. Er zijn zelden men sen die de poes „die zo tegenviel" willen overnemen en de ontgoo chelde eigenaar grijpt dan naar de telefoon want op dat moment her innert hij zich meestal wel het adres van de Sophia-vereniging tot bescherming van Dieren, dat wil zeggen de heer P. I. Heijboer, Es doornstraat 33, Nieuwerkerk. De heer Heijboer weet dan dat hij zijn etherkist wel weer gereed kan hou den want dat het zoveelste slacht offer van menselijk onbegrip op komst is of afgehaald moet wor den. En meestal is 't geen oud of ziek dier dat in de witte doodskist in het tuintje aan de Esdoornstraat een pijnloos zij het abrupt einde vindt Immers, vorig jaar kreeg de heer Heijboer zelfs niet minder dan 90 katten „aangeboden", die bijna al len hun laatste maar gedwongen slaap begonnen in de etherkist. Voor slechts een klein aantal kon zoals dat heet een „liefdevol te huis" worden gevonden Morgen is het Dierendag. Al len weten wij nu wel dat het dier geheel van ons afhankelijk is. Dit betekent een grote verantwoor delijkheid, want dit houdt bij voorbeeld in om óók katten een bestaansmogelijkheid te laten. Misschien dat Wereld Dieren Dag daarom wat dit betreft voor velen een keerpunt kan zijn want iedereen meent het uitein delijk toch wel goed met de die ren: het zijn tenslotte mede schepselen, dat wil dus zeggen: ze niet tè doden zonder nood zaak. En daarom is het altijd te vroeg om met dit doel voor ogen naar de telefoon te grijpen. La ten we daarom hopen dat op Dierendag 1962 geconstateerd kan worden dat de etherkist in Nieuwerkerk alleen doelmatig gebruikt zal zijn: om oude en zieke dieren pijnloos uit hun lij den te verlossen! Dierendag ZIERIKZEE, 3-10. Morgen, woens dag vier oktober 1961, is het Die rendag, om precies te zyn Wereld Dieren Dag, want tegenwoordig richt de hele wereld op vier okto ber de aandacht op het dier. Dat de viering van Dierendag juist plaats vindt op de vierde oktober staat in verband met Franciscus van Assisi, de beroemde geestelijke die de armoede verkoos en zeer met de dieren vergaan was. Men zou zich kunnen afvragen of het in deze tijd nog wel nodig is aan het dier te denken. Er zyn immers al veel maatregelen genomen en op mishandeling staan zware straffen. Toch blijkt er aan de zorg voor het dier óók op Schouwen-Duiveland nog wel iets te mankeren, al komt mishandeling in deze streek geluk kig slechts zeer zelden voor. Nog altijd zijn er echter mensen die aan een (huis)dier beginnen maar die bepaald niet weten wat hun met de aanschaf van een jonge poes of hond te wachten staat. Het jonge dier doet wat op de grond of knaagt iets stuk en dan moet de nieuwe huisgenoot verdwijnen omdat nog al te veel mensen zich nooit voldoende met dieren hebben bezig gehouden en dit ongelukje Ttzrrz*-: "ftaasiet Bij het zien van deze foto zou men geneigd zijn te denken dat de kat op Schouwen-Duiveland het soms ook met de hond niet bijster getrof fen heeft. Toch is dit maar schijn want in werkelijkheid is dit een staaltje van een - overigens niet zo zeldzame - liefde tussen hond en kat. Dat velen op Dierendag eveneens hun liefde voor het dief- in het algemeen zullen tonen, al behoeft de poes daarbij uiteraard niet zo daadwerkelijk aan de oren te worden getrokken als hier door dit hondje(Foto's: Zierikzeesche Nieuwsbode). KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Bevestiging en intrede vikaris Keiling te Noordgouwe Na een jaar vakant te zijn ge weest, heeft de hervormde gemeen te van Noordgouwe herderlijke steun gekregen in de persoon van vikaris Keiling, voorheen verbon den aan de gemeente van Drei- schor. Als bevestiger van vikaris Kel- ling trad op ds. Duvekot van Zon- nemaire, die reeds een jaar lang met het consulentschap van de ge meente van Noordgouwe is bekleed en ook - na de komst van vikaris Keiling - nog consulent blijft. Ds. Duvekot overhandigde vikaris Kei ling een nieuwe kanselbijbel, die laatstgenoemde in dank aanvaard de. Hierna verbond hij vikaris Keiling aan zijn nieuwe gemeente met een predikatie n.a.v. Joh. 14 12-14. Na de predikatie werd het woord gevoerd door ds. M. G. Wes terhof, namens de classis. Als af gevaardigde van de gereformeerde kerk van Zonnemaire sprak de heer N. Viergever, die hoopte op een goede verstandhouding met vika ris Keiling, evenals zulks met de vorige predikant het geval is ge weest. Namens de kerkeraad sprak hierna de heer Bos. Op zijn ver zoek zong de gemeente vikaris Kei ling Gez. 117 staande toe. In een toespraak onderlijnde de consulent ds. Duvekot dat het consulentschap hem een druk leven heeft bezorgd. Hij dankte de gemeenteleden voor de ondervonden steun en inzonder heid de bejaarden, met wie hij prettige uren heeft doorgebracht. Vikaris Keiling sprak tot slot en kele dankwoorden en uitte zijn vol doening over de hartelijke ont vangst die hem en zijn echtgenote is ten deel gevallen. Hij bracht warme hulde aan allen, die hun medewerking verleenden bij het herstel van de pastorie, een werk dat belangeloos werd verricht. Tot slot werd gezongen Gez. 103 1-3. Een 111-jarige Te Waynesville in de Ame- riaanse staat Noord-Caro- lina heeft mevrouw Matil da Rogers in uitstekende gezondheid haar lilde ver jaardag gevoerd. De jarige die alleen een weinig hard horend is, gaf als recept voor een lang leven: „Je voedt dertien kidneren op voor wie je dag en nacht in de weer bent". MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 2-10. Klei-aard- appelen 35 mm opwaarts voor het binnenland: Bintje f 9-10; IJselster f 8,75- 9,50; Meerlander f 10,50-12. Voeraardappelen f 1,50-2,50. Prijzen berekend per 100 kg. en op de handelsvoorwaarden vastge steld voor de verkoop van con sumptie-aardappelen op wagon, schip of auto. SPORT VOETBAL Zonnemaire I-Dreischor II 6-2 Voor een talrijk publiek is het Zonnemaire gelukt de beide punt jes te bemachtigen. Frans Fonteine liet voor Zonnemarie het eerste puntje aantekenen (1-0), nadat Dreischor al eerder door het oog van de naald was gekropen door een misser van A. Geelhoed. Dreischor kwam er na dit wan kele begin langzamerhand wat be ter in en het lukte de ploeg met een tam schot de gelijkmaker te maken (1-1). Het was J. Klomp vooral die de Zonnemaire-verdedi- ging meermalen in gevaar bracht, hoewel beide partijen toch wel aan elkaar gewaagd waren. A. Geel hoed was aan de beurt de stand - na goed doorzetten van Frans Fon teine - op 2-1 voor Zonnemaire te brengen. Dreischor werkte als een paard, maar het was wederom A. Geelhoed die succes had en de voorsprong bracht op 4-1. De rust brak aan met een voorsprong van 5-1 voor Zonnemaire door een vol treffer dopr M. van Leersum. Na de rust gaf het spel weinig verbe tering te zien. Zonnemaire 'onder nam aanval na aanval op het Drei- schor-doel maar doelman Dooge leverde voortreffelijk werk. Dank baar profiteerde Dreischor van een fout in de Zonnemaire-verdediging (5-2), al werd het nog in dezelfde minuut 6-2 door M. van Leersum, hetgeen tevens de eindstand bete kende. Brusc Boys-SVD 3-4 Direct na het begin gingen de Boys gevaarlijk van start, wat na 5 minuten al succes had door een doelpunt van rechtsbinnen Kosten- se (1-0). Twee minuten later doel puntte M. v. d. Werf (2-0). De Boys bleven steeds maar aanvallen en na 15 min. een doelpunt van linksbin nen Duinhouwer (3-0). Na 20 mi nuten kregen de bezoekers meer vat op het spel van de Boys, en doelpuntte de rechtsbinnen tegen (3-1). SVD kwam hierna gevaarlijk opzetten, en tien min. voor rust kwam een doelpunt voor SVD door de linksbuiten (3-2). Deze stand was ook de ruststand. Na de rust kwam al na 5 min. de gelijkmaker door de linksbuiten (3-3). Bruse Boys, dat zo vlot van start was ge gaan, verviel weer in de oude fout, ze hielden het spel te kort, zodat er geen verrassende aanvallen meer kwamen en de verdediging van de gasten kon het dan ook wel klaren. SVD ging nu gevaarlijk aanvallen, ze hielden het spel mooi open, en de Boys kregen het nu moeilijk. Het zag er naar uit dat het een ge lijk spel zou blijven, maar na 30 minuten doelpuntte SVD weer door haar linksbuiten, welk doelpunt werd afgekeurd wegens buitenspel. Maar 5 min. voor het einde kwam SVD aan de overwinning door haar middenvoor, de bal rolde in de uiterste hoek langzaam in het doel (3-4). Dit was tevens de eindstand. Jammer voor de Boys, maar SVD was na de eerste 20 minuten de gevaarlijkste. Als de Boys het spel open hadden gehouden, zoals in het begin, dan was het zeker niet op een nederlaag uitgelopen. Renesse I-SVOWK I 9-0 Zonder veel moeite zijn de duin bewoners er in deze wedstrijd in geslaagd SVOWK volledig haar wil op te leggen. Reeds nu 2 min. spe len wist de deze middag zeer ac tief spelende Kooman zich vrij te maken en onhoudbaar in te schie ten (1-0). Nadat Verseput al eens keihard op de lat heeft geknald maakt Kooman er in de 18e nainn. 2-0 van. Na een half uur spelen is het weer Kooman die weet door te breken en de stand op 3-0 brengt. Nog geen min. later loopt J. Ver boom goed door op een pass waar na hij onhoudbaar inschiet (4-0), met welke stand de rust aan breekt. Na de hervatting legt Re- nesse weer een groot overwicht aan de dag. Na 8 min. spelen ko gelt P. Jonker nummer vijf in de touwen (5-0). 2 min. later heeft Jonker weer succes als hij een kop bal uit een corner van Verseput in het net laat verdwijnen (6-0). Na 25 min. spelen lost Verseput van zeker 30 m. een kogel die pre cies in de bovenhoek verdwijnt (7-0). Met veel kunst en vliegwerk weet de SVOWK-verdediging dan geruime tijd stand te houden. Als er nog 2 min. zijn te spelen brengt Verseput via de rug van Kooman de stand op 8-0, waarna P. de Meij in de laatste min. een voorzet van Jonker ineens op zijn slof neemt waarmee hij de eindstand op 9-0 brengt. Burgh II-Zierikzee II 4-1 Tegen de verwachtingen in be haalden de Burgh-reserves een volkomen verdiende overwinning op hun collega's uit Zierikzee. Bij Zierikzee mangelde het af en toe nog al eens in de verdediging, ter wijl de groen-witte verdediging met M. Dijkman als uitblinker en keeper Boot, een beste partij speel - Het was al spoedig Kees Boogerd die van een fout in de Burgh-ver- dediging profiteerde en met een goed schot zijn ploeg de leiding gaf (1-0). Deze voorsprong werd niet lang gehandhaafd, want bij een Zierikzee-uitval schoot de links buiten Krijnse Lokker onhoudbaar in (1-1). De in goede vorm zijnde van Zalm kon al spoedig de voor sprong hernemen door een fraaie voorzet in te koppen. Rechts buiten Jopie Deurloo liep kort voor de rust goed door op een pass, en zijn schot betekende een 3-1 voorsprong Na rust was Zierikzee een gesla gen ploeg en de rood-zwarte ver dediging had handen vol werk om een grotere nederlaag te voorko men. Het was in de 20e minuut na de rust dat van Zalm weer een kopbal onberispelijk achter keeper Ter Braak kopte (4-1). In deze stand kwam geen verandering meer Alleen in oktober: Maand van de Grammofoonplaat: Toon Hermans - Wim Kan voor slechts f l.25 bij Technisch Bureau VAN DEN BERGE Grammofoons en platen BS aaaUtf tdtt t/nmtmle f f,- dan gramfnofrnflaltn AANTAL NIET-DEELNEMERS VRIJ HOOG Bevolkingsonderzoek te Zierikzee gaat vrijdag a.s. van start ZIERIKZEE, 3-10. Op vrydag 6 oktober aanstaande gaat hier ter stede het bevolkingsonderzoek op t.b.c. van start. Wekenlang is aan de voorbereidingen gewerkt, onder meer door de leden van een dames comité, die zich de moeite hebben getroost om alle gezinnen te bezoe ken en te wijzen op het nut van doorlichting. Tot nu toe hebben zich 3.250 per sonen voor doorlichting gemeld. Voor doorlichting komen ter plaatse in aanmerking 5117 perso nen. Een bepaald gedeelte van hen wordt uit andere hoofde reeds re gelmatig aan controle op t.b.c. on derworpen, maar 579 personen van het alsdan resterende deel heeft geweigerd zich aan een onderzoek te onderwerpen. Dit vrij hoge aan tal wordt in de kring van de orga nisatoren betreurd. Men wijst ons er evenwel op dat er nog altijd ge legenheid bestaat zich aan te mel den. Hopelijk zullen velen (van de 579) van deze „laatste kans" ge bruik maken, want hoe groter de deelneming hoe groter immers het effekt van een dergelijk onderzoek. Vrijdag a.s .vindt het onderzoek plaats in de morgen, de middag en de avond. Op maandag 9 oktober in de middag en avond, op dinsdag STAD EN PROVINCIE BROUWERSHAVEN Koster L. Krijger herdacht 35-jarig jubileum Zondag jl. herdacht de koster van de Ned. hervormde kerk, de heer L. Krijger zijn 35-jarig jubileum, een feit dat niet onopgemerkt voor bijging. De predikant van Zonne maire, ds. Duvekot, die de dienst leidde, stond na afloop stil bij dit merkwaardig jubileum, roemde de activiteit van de heer Krijger en dankte hem voor het vele dat hij iil het belang van de kerk in de loop van zoveel jaar heeft verricht. De heer Krijger is een koster van allure, want zijn liefde voor de kerk, inzonderheid ook voor het monumentale kerkgebouw, is spreekwoordelijk. Velen heeft hij reeds de schoonheid van het ge bouw mogen tonen en voor het be houd ervan is geen moeite hem te veel. Uiteraard is hij ook op de hoogte van de geschiedenis van het eeuwenoude bouwwerk en die ken nis komt hem goed van pas. Een trouwe koster in wiens handen de belangen van het kerkgebouw vei lig zijn. BURGH Algemene vergadering Vogel wacht „Schouwen-Duiveland" Op vrijdag 6 oktober a.s. wordt in het „Wapen van Burgh" de al gemene vergadering gehouden van de Vogelwacht „Schouwen-Duive land". De jaarverslagen van secre taris en penningmeester zullen uit gebracht worden. Bestuursverkie zing is noodzakelijk in verband met periodieke aftreding van de heren A. Kouwen en N. H. Lysen, die beide herkiesbaar zijn. Niet herkiesbaar is de heer B. Th. Boot, zodat in de ontstane vakature moet worden voorzien. Na de pauze wordt een lezing met kleurendia's verzorgd door twee leden van de Vereniging van Vogelbescherming Den Haag en omstreken, t.w. de heren H. van Dongen en C. A. Regensburg de Mooy. Zij zullen spreken over het onderwerp: „De vogelrijkdom van de Wassenaarse duinen". BRUINISSE Gevonden voorwerpen Op het groepsbureau der rijks politie te Bruinisse zijn inlichtin gen te verkrijgen over de navol gende gevonden voorwerpen: een huissleutel; een bankbiljet van f ïo.—; een speelgoedauto; een huissleutel; een kinderportemon nee met inhoud; een huissleutel; een regenjas; een bankbiljet van f 2,50; een gummi regenbroek. Stopborden voor kruising Lange weg-Rijksweg In een vorige raadsvergadering te Bruinisse werd naar aanleiding van de vele ongelukken die gebeur den op de kruising Langeweg- Rijksweg 18 te Bruinisse door een der raadsleden gevraagd om maat regelen teneinde deze te kunnen tegengaan of voorkomen. B. en w. van Bruinisse hebben zich naar aanleiding daarvan ge wend tot de A.N.W.B. Op bedoeld kruispunt zijn nu stopborden gé- plaatst, zodat van het overstekend verkeer niet alleen wordt gevraagd goed uit 'te kijken, maar men in het vervolg verplicht is te stoppen al vorens de Rijksweg over te steken. 10 oktober in de morgen, middag en avond, woensdag 11 oktober idem en donderdag 12 oktober tot slot en in de morgenuren. OOSTERLAND Bijeenkomst Bejaardensociëteit Op donderdag 5 oktober a.s. wordt op de gebruikelijke tijd weer een bijeenkomst gehouden van de Bejaardensociëteit in het chr. ver enigingsgebouw. Met betrekking tot de Bejaardensociëteit vernemen wij nog, dat mevr. Laurense-Pluys- ter, i.v.m. haar werkzaamheden het secretariaat van het bejaarden comité in andere handen moet overgeven. Zulks betekent een groot verlies, want mevr. Laurense heeft in genoemde funktie veel voor de bejaarden kunnen doen en met grote ijver hun belangen be hartigd, een feit waarvoor in de kring van de sociëteit grote dank- baai'heid bestaat. Zwembad voor zeehonden-baby's TEXEL, 3-10. De moederloze zee honden-baby's op Texel krijgen morgen, woensdag 4 oktober (Die rendag) een kinderkamer cadeau. Het bassin, het voormalig zwembad van het schip „Oranje" zal morgen te Amsterdam aan de direkteur van het Texels museum worden overgedragen en donderdag zal het zwembad aan boord van een lich ter naar Texel worden overge bracht. Het bassin is een geschenk van de N.V. Stoomvaart Maat schappij „Nederland". De commissaris veroordeeld DETMOLD. De commissaris van politie van de Westduitse stad Det- mold is tot vier weken gevangenis straf veroordeeld wegens twaalf overtredingen van de verkeersre gels. De commissaris beging deze overtredingen tijdens een wilde nachtelijke rit door zijn stad, ach tervolgd door enige patrouille-au to's van zijn eigen politie. Het had twee uur geduurd voordat hij tot stoppen kon worden gedwongen. Ter verklaring van zijn gedrag zei de commissaris, dat hij het on gewenst achtte dat ondergeschik ten hem controleerden. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk OOSTERLAND. Bij het ter perse gaan van dit nummer, vernemen wij dat kandidaat H. J. Groenewe- gen te 's-Gravenhage de toezegging van beroep heeft aangenomen. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND ROTTERDAM. Het bestuur van de stichting „Rotterdams Philhar- monisch Orkest" heeft in overeen stemming met de heer Eduard Flipse besloten naast hem de heer Franz-Paul Decker te benoemen als dirigent van het orkest. De heer Decker zal deze funktie per 1 sep tember 1962 aanvaarden. DEN HAAG. Het centraal comité van de Anti-Revolutionaire Partij heeft prof. mr. A. Anema en mr. dr. J. Donner benoemd tot ere leden van de A.R.-partij. DEN HAAG. Het Tweede Kamer lid de heer Borst (C.P.N.) heeft aan de minister van Financiën schrifte lijke vragen gesteld over het toe nemende aantal verkopen van on roerend goed in Nederland aan niet-ingezetenen, voornamelijk on derdanen van de bondsrepubliek Duitsland. AMSTERDAM. Zondag 1 oktober is het 6000ste schip van dit jaar in de hoofdstedelijke haven aangeko men. Het was het Nederlandse 1960 brt. metende m.s. „Argos" van de K.N.S.M., geladen met stukgoed uit de Levant. Vorig jaar kwam het 6000ste schip op 20 oktober de Amsterdamse haven binnen. ROTTERDAM. Ongeveer op de zelfde plaats, waar zondagavond op Rijksweg 13 een frontale botsing één dode en vier gewonden eiste, is maandagavond een soortgelijk ongeluk gebeurd. Wonder boven wonder liep slechts één van de bij het ongeluk betrokken personen 'n lichte hersenschudding op. AMSTERDAM. Aan Jan Blokker is de prijs voor het kinderboek 1961 toegekend voor zijn boek „Op zoek naar een oom" (verschenen in 1960 bij de Bezige Bij te Amsterdam). Langs deze weg een hartelijke groet voor vrienden en beken den bij mijn vertrek van het eiland. Zr. W. M. J. BOESTER SUCCESJES Diversen: Werelddierendag 1961, 4 okto ber. Sophiavereniging tot be scherming van Dieren: Gedenk de dieren. P. I. Heijboer, Es doornstraat 33, tel. 583, Nieu werkerk. Danslessen? dan naar Freddy de Groot, Scharendijke, telef. 01117-287. De nieuwste wollen dekens in alle kleuren, maten en prijzen ontvangen. Ten Haaf, Platte- weg, Zierikzee. Bewaart uw eetaardappelen kiemvrij! Gebruikt het kiem- remmingsmiddel „AASERVO". W. van Sluijs, tel. 437, Haam stede. Vermager zonder moeite met GRACIAL; 50 dragees f 1,98, bij apotheek en drogist. Tafel-, benzine- en gasaan- stekers. Sigaretten- en siga renkokers. Kristallen en alle andere asbakken. Tabaks- en shagdoosjes. Pijpen in alle prijzen. Sigaren- en sigaret tenpijpjes bij sigarenmagazijn D. C. Viergever, hoek Kraan plein, Zierikzee. OFFICIËLE PUBLIKATIE Opkomst eerste oefening Ten behoeve vaji de dienst plichtigen, die op 4 oktober 1961 voor eei-ste oefening on der de wapenen komen wordt een aantal extra-treinen inge legd. Deze dienstplichtigen moeten van deze treinen ge bruik maken en daartoe op een zodanig tijdstip van hun woonplaats vertrekken, dat zij op het betreffende station aan sluiting hebben op de voor hen bestemde trein. De dienst plichtigen, die in verband met hun plaats van vertrek of be stemming geen gebruik kun nen maken van een van de hierna genoemde extra-trei nen, moeten ingevolge hun lastgeving reizen met de eerst volgende reisgelegenheid na 06.59 uur. EXTRA-TREINEN: Groningen-Bergen op Zoom: Groningen v. 8.43 - Assen v. 9.05 - Hoogeveen v. 9.27 - Meppel v. 9.46 - Zwolle a. 10.07 v. 10.11 - Harderwijk v. 10.45 - Amersfoort v. 11.17 - Utrecht v. 11.36 - 's-Hertogenbosch v. 12.15 - Tilburg v. 12.38 - Bre da v. 12.58 - Roosendaal v. 13.18 - Bergen op Zoom a. 13.29. Leeuwar den-V ught: Leeu warden v. 8.45 - Heerenveen v. 9.07 - Steenwijk v. 9.27 - Meppel v. 9.40 - Zwolle a. 10.02 v. 10.17 - Deventer v. 10.44 - Zutphen v. 11.06 - Arnhem v. 11.33 - Nijmegen v. 11.53 - Wychen v. 12.03 - Oss v. 12.16 - 's-Hertogènbosch v. 12.34 - Vught a. 12.39. Nijmegen-Roermond: Nijme gen v. 11.55 - Cuyck v. 12.08 - Blerick v. 12.46 - Venlo v. 12.52 - Reuver v. 13.07 - Roer mond a. 13.16. Amsterdam-Bergen op Zoom: Amsterdam CS v. 9.52 - Slo- terdijk v. 9.58 - Haarlem v. 10.10 - Leiden v. 10.30 - Den Haag HS v. 10.42 - Delft v. 10.50 - Schiedam v. 10.58 - Rotterdam CS v. 11.07 - Dor drecht v. 11.34 - Roosendaal v. 11.59 - Bergen op Zoom a. 12.10. Amsterdam-Eindhoven: Am sterdam CS v. 9.34 - Muider- poort v. 9.41 - Amstel v. 9.47 - Utrecht v. 10.18 - Geldermal- sen v. 10.40 - 's-Hertogenbosch v. 11.09 - Vught v. 11.18 - Eindhoven a. 11.41. Rotterdam-Eindhoven: Rot terdam CS v. 10.32 - Blaak v. 10.36 - Zuid v. 10.40 - Baren- drecht v. 10.46 - Zwijndrecht v. 10.53 - Dordrecht v. 11.00 - Lage Zwaluwe v. 11.11 - Breda v. 11.23 - Gilze Rijen v. 11.33 - Tilburg v. 11.43 - Boxtel v. 11.56 - Eindhoven a. 12.10. Rotterdam-Amersfoort: Rot terdam CS v. 9.22 - Noord v. 9.29 - Gouda v. 9.44 - Utrecht v. 10.19 - Amersfoort a. 10.37. In de haven van Beiroet is maandagmorgen het Egyptische passagiersschip „Al Soudan" aan gekomen met ongeveer 1.400 Egyp tische ambtenaren, militairen en andere personen aan boord, die uit Syrië zijn uitgewezen. Ook vrou wen en kinderen behoorden tot de passagiers.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1961 | | pagina 3