Haliiran is het tijd voor Wwz ir ABONNEERT U OP DIT BLAD Bent U een ontbijt-afwijzer? Zorg er nü voor, dat uw hele gezin kerngezond de winter door gaat. ^2 capsules per dag is voldoende. HALITRAN GEEFT... VITAMINEN-ZEKERHEID Toeristisch tripje door Schouwens „groene hart" en verder Gemeente Zierikzee schaft moderne kolkenzuiger aan niemand de deur uit zonder een fejrfllfa ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE DONDERDAG 28 september iwi No. wots Nu Haliiran (ca. 60 x zoveel vitaminen als gewone levertraani) Gezond gezin - gelukkig gezin! En 't is zo eenvoudig om uzelf, uw man en uw kinderen weerstand tegen griep en kouvatten te geven! Halitran bevat precies de vitami nen, die daarvoor nodig zijn: de natuurlijke vitaminen A en D uit de verse levers van de heilbot en andere arctische edelvissen. 2 Halitran capsules per dag zijn vol doende. Geef (en neem) ze élke dag! Haal vandaag nog Halitran in huis. Uw reukloze, smaakloze en gemakkelijk in te nemen ge zondheid-capsules De vitaminen-zekerheid: Het rijke vitaminengehalte van Halitran wordt gecontroleerd en op certificaat gewaarborgd door het Rijks-Vitaminen Laboratorium te Bergen, Noorwegen. Let wel De echte Halitran alleen in rood-witte verpakking met het Halicran-visje. Bij uw drogist of apotheker. Prijs vanaf f2.-. Halitran bevat: 38.000 i.e. Vitamine 5.100 i.e. Vitamine Ca. 60 x zoveel vitaminen als gewone levertraan meer weerstand tegen griep, bronchitis en andere aandoeningen. Voorkomt en bestrijdt rachitis. Kweekt sterke beenderen en een gaaf gebit. Voor kleine kinderen zijn er bovendien Halitran-druppels 3 per dag is voldoende. 11 CAPSULES Halitïaïi Een buitenkansje op een herfstdag Bossen, de zee en een tempeltje van stilte (Van onze redakteur) „Putjesschepper" wordt chique beroep Apparaat verricht reinigingswonderen ZIERIKZEE, 27-9. „Putjesschep per" te Zierikzee wordt een chique beroep, want van woensdag af kan men er schone handen by behou den ,als gevolg van een moderne kolkenzuiger, die de gemeente Zie rikzee heeft aangeschaft. Met het verwerven van dit apparaat - kos ten f 14.000,- - is een einde geko men aan een eeuwenlang bestaan de toestand waarbü kolken, sep- tictanks en beerputten met hand kracht moesten worden gereinigd, een vieze en onwelriekende bezig heid, die veel eiste van de zenuwen van het personeel der gemeente lijke reinigingsdienst. Het is ver heugend dat zy het thans een beetje prettiger krijgen. De kolkenzuiger is een flink ap paraat, dat men bij oppervlakkige beschouwing onder de rubriek brandweermaterieel zou gaan on derbrengen, maar de bestemming is toch een heel andere. De zuiger bestaat uit een ketel van 2000 liter, die door middel van een benzine motor vacuum kan worden „ge trokken". Op het ketel vacuum sluit een fors formaat slang aan, die aan het uiteinde kan worden voorzien van metalen buizen van variabele grootte. Deze buizen gaan in de kolk, waarna met een handle het vacuum wordt prijs gegeven en de modder met kracht in het ketelli chaam wordt gezogen. Proef aan Slabberswerf Onder stromende regen (het kolkte) werd woensdagmorgen het nieuwe apparaat aan het Slabbers werf getest, in aanwezigheid o.m. van de wethouder van publieke werken, de opzichter van de Cen trale Dienst en uiteraard de bedie ningsmanschappen van de gemeen telijke reinigingsdienst, die zich eerst nog wat vertrouwd moesten maken met de apparatuur. Dat lukte snel genoeg en eenmaal in gang gezet, bleek de zuiger fluks en handig de put leeg te zuigen, waarbij onmiskenbare reminicen- sies werden gewekt aan een mon sterstofzuiger op wielen, want het geheel is gebouwd op een stevig chassis en voorzien van een licht kleurtje, zodat men aan de buiten kant niet zo gemakkelijk de on aantrekkelijke - maar hoogst nut tige - taak van ^het apparaat kan aflezen. Met de kolkenzuiger heeft een duur, maar uit een oogpunt van volksgezondheid onontbeerlijk ap paraat zijn intrede gedaan. De zui ger betekent ook de dood voor de „kiebelkar", die op 1 april 1960 in de Hoofdpoortstraat zich schuldig maakte aan een onvergetelijke es capade. Met recht is op dit inci dent, na de komst van de zuiger, van toepassing het lied: „Das gibt's nur einmal". RECHTSZAKEN Oplichter deed niets dan liegen en bedriegen AMSTERDAM, 27-9. „Iemand die niet veel méér kan dan liegen en bedriegen", aldus karakteriseer de de officier van justitie bij de rechtbank in Amsterdam, mr. H. Bouma, de 34-jarige kantoorbe diende W. Nannes, die terecht stond wegens oplichting van zijn hospita .mevrouw C. Nieuwenhuis- Belle. Formeel had de man als zijn beroep kantoorbediende opgege ven, maar de laatste jaren was hij nagenoeg niet meer aan werken toegekomen en had hij, zoals de officier het uitdrukte „slechts ge parasiteerd op het goede vertrou wen dat anderen in hem stelden". Mr. Bouma eiste tegen hem een gevangenisstraf van vijftien maan den met aftrek. Ongeveer twee jaar geleden was de „kantoorbediende" bij de goed gelovige hospita in huis gekomen. Al gauw begon hij leningen en voorschotten te vragen: van bijbe taling van het kostgeld kwam nooit iets. De hospita verstrekte hem honderden guldens, ook al omdat haar dochter medelijden toonde. Na een jaar besloot de hospita de kredietkraan af te sluiten, maar toen de man haar een fantastisch verhaal voorschotelde over een er fenis die hij zou ontvangen, gaf zij hem weer net zo veel geld als hij maar vroeg. Hij zou van een gefor tuneerd familielid in Indonesië een grote erfenis ontvangen. Dit fami lielid was inmiddels overleden en het wachten was volgens de fan tasierijke verdachte - die nu veel berouw toonde - nog maar op de afwikkeling, waarvoor de Neder landse Handelmaatschappij en het ministerie van buitenlandse zaken zorg zouden dragen. „Hij maakte het verhaal zo mooi, dat ik het wel moest geloven", zo verklaarde de hospita, die de man in een jaar tijds vierduizend gulden verstrekte Het reclasseringsrapport van het Leger der Heils vermeldde niet veel goeds over verdachte. Volgens dit rapport was de man een „gren zeloze fantast" en een „parasiet". I (Ingezonden) Rode Kruis-korps Zierikzee Ongetwijfeld hebt U met belang stelling en interesse onze oproep van enkele dagen geleden gelezen voor aanmelding van nieuwe Rode Kruis Helpers en Helpsters. En juist U behoort tot degenen die besloten de nieuwe opleiding - die binnenkort begint - te gaan volgen. Alleen.... U hebt nog niet de gelegenheid of tijd gevonden om U op te geven. Maar die mogelijkheid is er nog. Doet U het NU. Doet U het VAN1- DAAG nog. Een woordvoerder van dc In donesische delegatie heeft dinsdag meegedeeld, dat de Nederlandse voorstellen voor Nicuw-Guinca voor dc regering te Djakarta „niet aanvaardbaar" zyn. Htf wees erop da tvolgcns Indonesië het gebied onder Indonesische souvereiniteit valt. SCHOUWEN-DUIVELAND, 27-9. Weinige overscharige uren hebben ons verlokt tot een toeristisch tripje door de „corridor", een tripje dat nog elke dag te maken valt, al mag men niet verwachten dat de lange staart van de zomer ten slotte geen einde zal vinden. De goeie, trouwe Gouwe van vroeger mag dan met zyn verzanden, al een klap hebben gegeven aan de economie van destyds, het zand was toch nuttig voor de bomen, die ginds groeien met een Westhoekse weligheid, vooral ook dank zij de bemoeiingen van Staatsbosbeheer, voorzover het deze tyd betreft. Nog altyd daar een zy het op minia- tuurschaal gesneden landschap, met alles er op en er aan. Niemand minder tenslotte dan de grote Gezelle had slechts een tuin nodig, om inspiratie op te doen, zodat de Schouwse mens ginds best aan zyn trekken komen kan. Of hy of zy het ook wil, is wat anders. In ieder geval was er niemand opvallend bezig zich te bedrinken aan de Schuddcbeurse schoonheden, maar vandaag of morgen is het mis schien anders. Staatsbosbeheer heeft te Schud- debeurs hier en daar bossen aan geplant, die een rijk bomensorti ment vertonen en één ervan vindt men op de plaats waar vroeger de jeugdherberg stond, die door brand verloren ging. Een harmonische mélange van bekende boomsoor ten, aangevuld met struiken, geven dit bos de suggestie groter te zijn, dan het in werkelijkheid is. Ten slotte is het naar Gelderse of Bra bantse begrippen gerekend, maar een „hoekje", maar men moet hier - de tred versmoord in het gras van de paden - wandelend het ge filterde zonlicht door het gelend groen zien spelen ,om te beseffen dat we er toch erg dankbaar mee kunnen zijn. Het meervoud „we" vloeit ons vlot uit de pen, want het bos is toegankelijk voor ieder een, zoals ook nuchter op een bordje bij de ingang staat aange kondigd. In tegenstelling tot het bos van „Mon Plaisir" - waar ook dennen zijn aangeplant - heeft het bos bij mant kronkelende paadjes. Soms wijkt het groen en komt er een open vlakte zichtbaar, ideaal be schut gelegen en nodend tot een langer verblijf. Een andere attrac tie vormt de prachtige vijver aan het einde van het bos, nabij de hof stede van de heer A. M. Geluk. De vijver is verblijfplaats van talrij ke eenden en waterhoentjes, die hier kwetterend en rumoerend heel wat vreugde in het leven schep pen. Wie dit bezoekje afrondt met een rondwandeling door het bos van „Heesterlust" heeft een com plete ontspanningsmiddag „op hoog niveau", want juist hier is de sug gestie van een „groot bos" com pleet. Men vindt er statige beuken, flanken afgezet met populieren en metershoge kastanjes, die met een plofje de rijpe vruchten in een bed van bladeren omlaag laten vallen. In het midden - een kaart is nodig om dit terrein te betreden - vindt men een bekoorlijk wei landje, waar het rustigste vee van Schouwen-Duiveland loopt te gra zen. Vooraan staat een kanjer van een plantaan, een boom uit een boek, met een dikke stam en een kolossale bladerkroon. Recht hier tegenover ligt een terreintje, dat gebruikt wordt voor het dresseren van honden. Een idealer plekje zal moeilijk te vinden zijn. Na nog wat kronkels lopen de paden uit op de Kloosterweg. Is men daar dan heeft men een belangrijke hap „corri dor's" groen onder ogen gehad. Langs de flanken Is er nog tijd over,, dan valt een toeristische staart aan de middag te breien, door de flanken van de corridor" te berijden, met links het wijde uitzicht over Schouwen, waar (de oogst op vele velden is geroofd) het land reeds wat van zijn winterse kaalte krijgt, maar rechts het kleurenmozaiek van Schouwen9 groene hart, een boei end schouwspel oplevert -Een bin nenweg leidt gemakkelijk naar Zonnemaire en dan is het, via de Veerdijk, maar een stapje meer naar het stille haventje, vanwaar een onooglijk, maar met braambos sen afgezet weggetje voert naar een stil hoekje aan de Grevelin- weerspiegelt hier het licht van de hemel in het water, met heel ver en heel vaag wat flauwe contou ren van Flakkee. Staande op de dijk ziet men van de andere kant de dorpen, die thans deel uitmaken van Brouwershaven; een klaar, wijd en geschakeerd uitzicht op een welvarend land. Tempeltje van rust Wij voor ons hebben dit herfst- uitje besloten met een bezoek aan het kerkje van Serooskerke, een tempeltje van rust en stilte, waar in door kleine vierkante ruitjes, het toen al afzwakkende licht van de dag nog naar binnen viel, ha kend aan het eikenhout van de banken en het koper van de kroon luchter, opgehangen in het schip van de kerk. Ook hier de roerloos heid van een pretentieloze herfst dag, slechts ge-accentueerd door het stage tik-tak van de dorpsklok die in de ruimte van het kerkje zijn veelzeggende nagalm vindt. Op weg naar huis sterft de dag met mauve tinten van licht geel en zwak rood aan de lucht. De wereld is mooi. Schouwen-Duiveland is er een deel van de voormalige jeugdherberg char-gendijk. Voorjaarsachtig bijna nog B.B.A.-bus reed liaven in ETTEN LEUR, 27-9. Vanmorgen omstreeks acht uur is een bus van de B.B.A. met 35 passagiers in de haven van Leur gekanteld. Alle in zittenden zijn gered. Het ongeluk gebeurde waar de weg van Zevenbergen naar Leur langs de haven loopt. Waarschijn lijk, omdat de chauffeur moest uit wijken voor een tegenligger, is een voorwiel van de bus in de berm van de weg geraakt. Na nog dertig meter in do berm doorgereden te zijn, kantelde de bus in de haven. De Westberlijnse senator Joa chim Lipschitz heeft woensdag of ficieel de eerste 200 leden van een vrijwillige hulppolitie voor west- Berlijn in dienst genomen. Bestaat uw ontbijt alleen maar uit een kopje thee? En werkt u daar de halve dag op? Begin dan morgen eens met een Brinta-ontbijt. Brinta is tarwe; gaar in het pak. Het moderne ontbijt voor jong en oud. Lichtve'rteerbaar, gezond en versterkend. Van de ene dag op de andere bent u weer een goede ontbijter, en daar voelt u zich toch véél beter bij.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1961 | | pagina 9