VEEL GROENTEN EN TOGAL TABLETTEN IVOOR BEELDENDE. KUNSTEN witte tanden drop» Jeugd Rode Kruis sehakelt Zierikzeese scholen in voor allerlei hulpacties Onrustige Zenuwen? Romantiek en avontuur in de nieuive omnibus van Anthony van Kampen Bij de N.V. De Arbeiders pers is een Omnibus ver schenen van de werken van Anthonie van Kampen. Het leek ons dienstig in deze rubriek iets te publiceren over het leven en werk van de schrijver van „Jungle- Pimpernel", een boek dat weer in het centrum der belangstelling zal komen, nu Nieuw-Guinea de „hed- lines" van de kranten weer heeft veroverd. Anthony van Kampen stamt uit een echt zeevaardersgeslacht, zo wel van vaders- als van moeders zijde. Hij is geboren in Hellevoet- sluis en het lag voor de hand, dat de zoon de familie-traditie zou voortzetten. Helaas, hij bleek geen zeemansogen te bezitten, dus bleef de zeevaartschool voor hem geslo ten. De familie Van Kampen ver huisde naar Den Helder en de jon ge Anthony bezocht daar de mid delbare en hogere handelsschool. Hij begon zijn loopbaan op een passagebureau van een onzer grote rederijen. Op de middelbare school was zijn aanleg voor schrijven al aan het licht gekomen: gedichten, schet sen en korte verhalen, waarvan er verscheidene in plaatselijke bla den en geïllustreerde tijdschriften werden opgenomen. Alras bleek dat Anthony van Kampen geen zitvlees had voor een kantoor. Hij werd free lance repor ter en op negentienjarige leeftijd kwam hij als journalist bij de Hel- derse Courant. Hij was tevens cor respondent van enkele grote dag bladen en in de jaren vóór de oor log schreef hij grote reportages, waarvoor hij tal van buitenlandse reizen maakte. Zijn afkomst heeft hij nimmer verloochend; alles wat met de zee en de zeevaart te maken heeft, had altijd zijn onuitblusbare sympathie. Hij trok er op uit met de reddingboten, met de zeeslepers en met de marine. De bezettingsjaren In de bezettingsjaren bleef het bij plannen maken. Plannen, die overigens na de oorlog prompt ver wezenlijkt werden: een maritieme uitgeverij en een maandblad, ge heel gewijd aan de scheepvaart, de zee en de zeeman. De besognes van een uitgeverij en het redigeren van een maandblad dwongen hem aan vankelijk thuis te blijven. Maar een dergelijk „huisarrest" lag nu eenmaal niet in de aard van deze geboren avonturier. In 1946 ging hij in opdracht van de regering naar het toenmalige Nederlands- Indië, waar hij stof verzamelde voor publikaties over leger en ma rine. Bij die gelegenheid raakte hij verzeild in Nieuw-Guinea en kwam daar in contact met dr. J. V. de Bruyn, de legendarische figuur die door Van Kampen als „Jungle- Pimpernel" internationale ver maardheid zou verwerven. De ene grote reis na de andere volgde nu een paar maal naar centraal Nieuw-Guinea, naar het noorden van Groenland, naar de binnenlanden van Suriname, rei zen naar de eilanden: Corsica, de Hebriden, eilanden in de Pacific. Anthony van Kampen is thans vijftig. Wie meent, dat hij nu rus tig op zijn pantoffels thuis bij de warme kachel zijn bewogen avon turen zit te overpeinzen, vergist zich. In verband met het verschijnen van de „Anthony van Kampen Omnibus" willen we graag eens een gesprek met hem hebben en bellen hem op voor een afspraak. Het blijkt dat hij net de avond te voren uit Warschau is terugge keerd .We voelen ons een beetje bezwaard hem zo onmiddellijk op zijn dak te vallen. „Ach welnee, kom maar". We stuiven weg door regen en windvlagen, afgewisseld met ogen blikken van felle zon. De wijde verte van het Noordhollandse landschap is onder deze wisselende belichting wel door en door Hol lands. Huis met de scheepsbel Anthony van Kampen woont in Bergen. Buiten het eigenlijke dorp aan een landelijke weg, verscholen achter geboomte, ligt het „Huis met de scheepsbel". We worden ontvangen door mevrouw van Kampen, maken kennis met de dochter des huizes, Nienke, een dertienjarige gymna siaste, die een waardige spruit van zo'n reislustige vader blijkt te zijn: ze gaat drie weken met 'n coaster naar Finland. „Eerst kolen laden in Engeland", zegt vader Van Kampen, die ons tegemoettreedt en hij kijkt met rechtvaardige trots naar zijn jongste. „Ga zitten en let niet op de rom mel. Ik ben gisteravond pas thuis gekomen. Beroerd vliegweer, enfin jullie hebben het staartje van de bui hier gehad, dan weet je 't". Je zou hem gegn vijftig geven. Een breedgeschouderde, stoere fi guur. „Een tijdje geleden zag ik toe vallig op de TV de film „Het Riool", de geschiedenis van de strijd in het getto van Warschau. Het greep me zo, dat ik het zélf wilde zien. En ik bén er in ge weest, in de riolen. Het heeft me moeite gekost, allerlei instanties kwamen er aan te pas. Je kunt er niet in lopen, werd me gezegd, die TV-film was studio-werk. Enfin, ik moest en ik zou het zien, schar relde een fotojournalist op en daar gingen we. Astbestpakken aan en zo'n mijnwerkerslamp op je borst. Nou ze hadden niet overdreven. Op onze buik moesten we kruipen, achter elkaar. Op een gegeven mo ment kreeg ik een onberedeneerde angst! Man! Ik dacht: - hier kom ik nóóit meer uit. Knettergek ben ik ,om hier op mijn buik in de riolen rond te kruipen. - Gelukkig konden we na een poosje gebukt lopen. En dan te denken dat hier maandenlang mensen hebben ge leefd. Joden, die zich verzetten, eerst in hun huizen, toen vanuit de puinhopen en zich tenslotte te rugtrokken in de riolen. De Duit sers smeten carbid door de riool deksels naar binnenO, wat dóór in Warschau allemaal is ge beurd! Onvoorstelbaar! Opbouw van Warschau „De opbouw van Warschau is grandioos", vervolgt Van Kampen. „Het volk is arm, maar wat in Warschau is gebeurd, dwingt be wondering af. Men is zo gelukkig geweest de tekeningen van de oor spronkelijk e Italiaanse bouwmees ters terug te vinden. En steen voor steen heeft men die oude bouw werken weer gereconstrueerd. War schau was zo'n enorme puinhoop, dat de Russen voorstelden dan maar Krakau tot hoofdstad te ma ken. Maar daar \vilden de Polen niet aan. „Dat gunnen we de Duit sers niet", zeiden ze. En ze bouw den Warschau, dat letterlijk „aus- radiert" was, weer op uit het niets. Dat is gróóts! Een prachtig volk, die Polen, vriendelijk, uitermate kunstzinnig en allesbehalve dom. Als wij 't hier wel eens over Polen hebben, niet waar, dan zijn we gauw geneigd aan een achterlijk volk te denken. Nou .vergeet het maar gerust. Ze doen me sterk aan de Fransen denken .Ze leven achter het IJze ren Gordijn, zeker. Maar daar merk je al heel weinig van. De situatie is uitermate gecompliceerd De primaat van Warschau kan bij voorbeeld rustig zo'n vijfduizend katholieken op het grote plein van Warschau toespreken en verma nend zijn vinger heffen tegen de officiële machthebbers. Dat kón. Er volgt dan wel een vuil stukje in de Warschause „Prawda", maar méér niet. De Polen zelf zeggen: Wat wilt u - Warschau ligt 250 km van Mos kou. Dat is een realiteit die tot voorzichtigheid maant. Want ach ter de fluwelen omgangsvormen van een Russische politiek-van- lange-adem verbergen zich toch de alomvertegenwoordige ogen en oren van de machtige buurman. Holland heeft een goede naam in Polen .Een groot Kurort in de Tatra maakt nog steeds reclame met het feit „dat Hare Majesteit Koningin Juliana er haar gezond heid heeft herwonnen" - nou ja, ze heeft er gelogeerd. Toen de portier van mijn hotel merkte dat ik een Hollander was, stortte hij een vloed van woorden over mij uit en herhaalde steeds enthousiast „Bridde, Uddenbus". Ik begreep er eerst niets van - la ter bleek hij een van onze bevrij ders te zijn en in Breda en Ouden bosch te zijn geweest! Er worden regelmatig concerten gegeven In de geboortekamer van Chopin. De bezoekers luisteren in de tuin. Er is natuurlijk een hele cultus, maar de muziek is magni fiek. Urenlang kan Anthony van Kampen doorgaan over Polen en Warschau, waar hij nog helemaal vol van is. Maar mevrouw Van Kampen nodigt ons aan de koffie tafel. Ze maakt een verontschul digende opmerking en zegt dat het maar eenvoudig is. Haar man zegt bedachtzaam: „In Polen zou. men dit een zeer rijke maaltijd noemen. Eigenlijk moest iedereen in Hol land daar eens een kijkje kunnen nemen om te beseffen hoe goed we het hier hebben". Dochter Nienke verdwijnt naar de kapper, tegen de zin van haar moeder gekleed in een broek, die voor de coaster bestemd is. Haar vader vindt het niet erg .„Ze moet 'm natuurlijk een beetje inlopen", meent hij. Nieuw-Guinea Als we het over de kinderen hebben, vertelt hij, dat zijn zoon als cameraman in Nieuw-Guinea werkt. „Ach ja ,hier in dit huis valt minstens een9 per dag het woord Nieuw-Guinea". „Zou u er willen wonen?", vragen we. „Als ik jonger was, aarzelde ik geen ogenblik", zegt Van Kampen. „Het land fascineert je, laat je niet meer los. Het contact met de bevolking is ongelooflijk boeiend. Toen ik het geluk had in 1946 met dr. De Bruyn mee te kunnen vlie gen naar het gebergte in het bin nenland is dat een ervaring voor me geweest, die mijn leven totaal heeft veranderd. Weet je wat Jo- han Winkler eens een poosje ge leden in een recensie over een van m'n boeken schreef? „Ze we ten niet wat ze met Nieuw-Guinea moeten doen. Nou, laten ze het aan Anthony van Kampen geven, want het is toch eigenlijk zijn Nieuw- Guinea?" Hij grinnikt even. „Heel mooi was dat". De stafchef van de Indonesi sche Marine, schout-bij-nacht Mar- tadinata, heeft woensdag ter ge legenheid van de vorming van In donesisch tweede smaldeel motor torpedoboten, gezegd: „Wij moeten van nu af aan op onze hoede zijn". Het is nu de tijd van „voorberei dingen voor elke eventualiteit". bij verkoudheid Ingezonden mededeling Leef gelukkig, maar zonder verkoudheid. Eet veel groente, sla, fruit en neem Togal tabletten. Helpen snel-afdoend.'Haal meteen een flacon in huis. U kunt het onverwacht nodig hebben. Bij apoth. en drogisten, TOGAL 0,95; 2,40; 8,88. ACTIE ZEEUWS MUSEUMFONDS wwi/nnog osngr 3^0332 301 (Ingezonden) Het heeft Zeeland tot op heden steeds ontbroken aan een levend museum voor beeldende kunst, al thans aan een museum, dat aan de huidige te stellen eisen voldeed. Het in een smalle zijstraat van Middelburg weggedoken Kunst museum, kan, ondanks de daar ge houden goede tentoonstellingen tot stand gekomen door de, grote waardering verdienende, activitei ten van enkele kunstminnende Zeeuwen, in dit tijdsgewricht niet meer worden beschouwd als een aantrekkelijk middelpunt en ont moetingscentrum van een cultuur zoekend publiek. Daarin gaat nu verandering ko men. Zoals u ongetwijfeld bekend is, hebben Rijks-, Provinciale en Gemeentelijke overheden, in samen werking met het Zeeuwsch Ge nootschap der Wetenschappen, kort geleden de Zeeuwse Museumstich ting opgericht. De oprichting van de Museum stichting opent dank zij de belang rijke financiële bijdragen van voor noemde overheden mogelijkheden een modern opgezet museum on der leiding van een, inmiddels be noemd, deskundig directeur onze provincie tot ontwikkeling te bren gen. Deze mogelijkheden dienen ech ter door de Zeeuwen verder te worden benut. Nodig is nl. een museum - voor een redelijk onderdak wordt reeds gezorgd -, dat ook ingesteld zal zijn op de bijzondere geografische gesteldheid van onze provincie. Want al zullen de verbindingen door de uitvoering van het Delta plan en wat daarmede samenhangt gaandeweg beter worden, toch zal zo'n museum vooralsnog een sterk mobiel karakter moeten dragen, wil het de Zeeuwse bevolking en met name ook de Zeeuwse jeugd in alle hoeken van onze provincie kunnen bereiken. Daartoe is, naast het bezit van een permanente vestiging in onze hoofdstad - waar het eigen kunst bezit als regel zal zijn te bezichti gen en de mogelijkheid aanwezig is voor het houden van wisselende tentoonstellingen - nodig een outil lage, welke het mogelijk maakt het eigen kunstbezit en de wisselende tentoonstellingen, behalve in het eigen museum tevens op verant woorde wijze, vanuit het centrale punt naar daartoe geschikte andere plaatsen in onze provincie te bren gen. Met de aanschaffing van een dergelijke outillage (ophangschot- ten, vitrines, verlichting), alsmede het transport e.d. zullen aanzien lijke bedragen zijn gemoeid. Voorts is er behoefte aan een kwalitatieve uitbreiding van het kunstbezit van het Zeeuws Muse um. Gedacht wordt daarbij aan het in bezit verkrijgen van represen tatieve werken van kunstenaars die in het begin van deze eeuw op Walcheren hebben geschilderd, zo als Jan Toorop en z'n dochter Charley, Mondriaan, Schelfhout, Jacoba van Heemskerk, Hart Nib- brien Heyse, om maar enkele der bekendste te noemen. Hun schep pingen markeren een belangrijke fase in de ontwikkeling van de moderne kunst in ons land en hun werk kan eigenlijk in Zeeland niet worden gemist. Ook met het verkrijgen van re presentatief werk, als hiervoren bedoeld, alsmede van representa tieve werken van de hedendaagse in Zeeland werkende beeldende kunstenaars, zullen grote bedragen gemoeid zijn. Naast de belangrijke financiële- en morele steun en medewerking van de overheid, ligt juist op deze twee terreinen naar onze mening een mooie en dankbare taak voor het particulier initiatief. Is het een utopie, te menen, dat het mogelijk moet zijn, met mede werking, zowel van hel eenvou digste schoolkind als van de leiders van onze grote ondernemingen, te komen tot de vorming van een fonds: een Zeeuws Museumfonds waaruit o.a. een deugdelijke, mo biele tentoonstellings-outillage zou kunnen worden bekostigd? En waaruit t.z.t. ook zal kunnen wor den bijgedragen in de kosten van uitbreiding van het eigen kunst bezit? Wij menen van niet. De gedachte, dat wij aan de op bouw van een modern Zeeuws Mu seum dienen mede te werken, blijkt overigens in deze provincie te le ven, want reeds werden voor dit doel van particuliere zijde bijdra gen ontvangen tot een bedrag van f 2.200. Een basis is dus al gelegd. Mogen wij Zeeuwen, geanimeerd door die eerste giften en gezien al wat nodig is om het gestelde doel op eenvoudige wijze te verwezen lijken, eendrachtig in hechte sa menwerking de weg vinden, om ons goede gewest een modern, op de geografische situatie van Zeeland ingesteld museum te schenken. Ook uw bijdrage tot de vorming van een Zeeuws Museumfonds en de bijdrage van allen, die met u in Zeeland belangstellen in de beel dende kunst, wordt gaarne inge wacht. U kunt die bijdrage overmaken naar de Amsterdamsche Bank N.V., kantoor Middelburg (postrek. no. 97721) ten gunste van de rekening Zeeuws Museumfonds. Hoge looneisen in Engeland LONDEN, 27-9. Ondanks de in juli j.l. door de regering afgekon digde loonstop hebben de vak bondsleiders van de ca. 3 miljoen arbeiders van de Engelse con structie- en machinebouwindustrie en de scheepsbouw vandaag loon- en werktijdeisen ingediend, die voor deze bedrijfstak een kosten stijging van 350 miljoen pond ster ling per jaar betekent. De geëiste loonsverhoging zal bij inwilliging de industrie 150 miljoen pond per jaar kosten. Voorts wordt een ver hoging van de lonen van de vrou welijke werknemers geëist, waar van de kosten 50 miljoen pond sterling bedragen. De werkweek wensen de bonden te zien gebracht van 42 op 40 uur. De V.N. en Hammarskjoeld's dood NEW YORK, 27-9. Ghana, India de Verenigde Arabische Republiek en Venezuela hebben de algemene vergadering van de Verenigde Na ties formeel verzocht een onder zoek naar de dood van Hammarsk- joeld in te stellen. Zij hebben de Assemblee voorge steld het voorstel als een belang rijke en spoedeisende kwestie op de agenda te plaatsen. Het Landbouw- egalisatiefonds DEN HAAG, 27-9. Bij de Tweede Kamer is een wetsontwerp inge diend tot wijziging van de begro ting van het Landbouwegalisatie- fonds voor 1960. Het nadelige saldo, aanvankelijk op 291.818.000 ge raamd, wordt thans op 400.641.000 geraamd, hetgeen een verhoging betekent van 108.823.000 gulden. De uitgaven zullen vermoedelijk 124.435.000 gulden meer bedragen dan aanvankelijk werd geraamd terwijl de inkomsten 15.602.000 ho ger worden geraamd. De grootste wijziging is de ra ming van de uitkeringen ten be hoeve van veehouders ten gevolge van de gegarandeerde basismelk prijs. Voorgesteld wordt de post met 107.250.000 gulden te verho gen, zodat daarvoor in totaal nu wordt uitgetrokken 307.250.000 gul den. KOELER Verwachting tot vrijdagavond: Veranderlijke bewolking met plaatselijk enkele buien. Matige aan de kust tijdelijk vrij krachtige zuidwestelijke wind. Lagere tempe raturen overdag. 29 sept. Zon op 6.36, onder 18.24. Maan op 21.33, onder 12.24. Laatste kwartier: 1 okt. te 15.10. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 29 sept. 6.30 v.m. 18.46 n.m. BROUWERSHAVEN 29 sept. 5.56 v.m. 18.17 n.m. Springtij: 3 okt. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 28-9. Het K.N.M.I. deelt mee: Ten zuiden van IJsland ligt het centrum van een groot depressie- gebied. Nederland bevindt zich aan de rand hiervan in een zone waar over zich randstoringen met de zuidwestelijke bovenstroming in noordoostelijke richting bewegen. Evenals gisteren ontstond ook van nacht een kleine onweersstoring boven Frankrijk. Gisteravond kwa men trouwens ook in ons land en kele onweersbuien voor. Een kou front dat boven Engeland en de Noordzee lag kon ons land juist niet bereiken doordat aan dit front een actieve storing ontstond die van morgen over de Ierse zee koerste in noordnoordoostelijke richting. Door de zuidelijke winden die deze storing veroorzaakte werd opnieuw warme lucht uit Frankrijk aange voerd. Achter de Ierse storing zal koelere oceaanlucht echter opnieuw een poging doen tot ons land door te dringen. Het koufront zal van enkele buien vergezeld gaan, ter wijl de wind naar zuidwest zal draaien. Ingezonden mededeling „Aandacht en liefde voor de naaste" Hulpverlening: Brokstuk praktische en zinvolle paedagogie ZIERIKZEE, 27-9. In het Ned. Herv. Verenigingsgebouw werd woensdag de Jeugd Rode Kruis- avond gehouden, die - ondanks een langdurige en goedgerichte - re clame, onderbezet bleek. Een hand vol jeugd en wat ouderen evenwel hebben met zeer veel instemming geluisterd naar de propagandiste van het Jeugd Rode Kruis, mej. E. M. van Dyk. De bijeenkomst stond onder leiding van de secretaris- penningmeester van de Rode Kruis afdeling, de heer H. Uijl, die er aan herinnerde dat Zierikzee het Rode Kruis zeer welgezind is, blij kens de hoge opbrengsten der jaar lijkse collectes, de medewerking van de scholen bij verschillende acties, e.d. Na iets te hebben medegedeeld over het ontstaan van het Jeugd Rode Kruis hier ter stede, waar mede zich thans dhr. J. K. Joppe belast, kreeg mej. van Dijk het woord, die in grove lijnen de ont wikkeling van het Jeugd Rode Kruis in de wereld schetste. Het begon in Quebec (Canada) en de beweging breidde zich van Canada snel uit over andere landen. Neder land begon er laat mee, nl. na de tweede wereldoorlog. Toen echter hadden velen de nuttigheid van het J.R.K. aan den lijve ervaren. Mej. van Dijk wilde de vraag: „Waarom J.R.K." beantwoorden met de simpele, maar veelzeggen de opmerking: „er is zoveel ver driet". Vooral veel stil verdriet en het is van hoge opvoedkundige waarde als de jeugd wordt inge schakeld iets van dit stille leed te verzachten.' De jeugd kan een zonnestraal brengen in levens, die door ver driet zijn verduisterd. Het J.R.K. werkt via bestaande verenigingen, scholen en organisaties. Spr. deelde mede dat woens dag en vandaag (donderdag) een speurtocht langs de scho len te Zierikzee is en wordt gehouden, om te ontdekken, hoe men de jeugd mobiel kan maken voor het J.R.K. Ook studentenorganisaties en militaire tehuizen worden inge schakeld. Het J.R.K. kent geen le den in de feitelijke organieke be tekenis des woords en heft ook geen contributie. Via de genoemde instelling komt de organisatie ech ter met de vraag tot elk kind: „Kun je wat missen, kun je wat maken, wil je wat doen?" Stryd tegen verdriet Er is - om een voorbeeld te noe men - op alle fronten van het strijdtoneel tegen het verdriet, een groot gebrek aan goede kinderboe ken. Hoeveel kinderen hebben geen overscharige boeken. Voor waarde is slechts dat die boeken er keurig uitzien en dat het kind ze missen wil. Ze komen prachtig terecht op plaatsen, waar ze hard nodig zijn. Een doorslaand succes zijn de plakboeken, die elk kind gemakkelijk maken kan van be hangselpapier. Deze ingenaaide boeken worden volgestouwd met verhaaltjes, tekeningen, puzzles, uitgeknipte plaatjes e.d. Geestelijk gestoorden zijn met deze plakboe ken dolgelukkig. Er is nl. een groep geestelijk niet volwaardigen, die slechts vreugde vinden in plaatjes kijken. Welnu. Ook bejaarden kunnen worden ingeschakeld bij het maken van dergelijke plakboe ken. Dan snijdt het mesje aan twee kanten, want ook de bejaarden vergeten door het bezig zijn, eigen eenzaamheid en verdriet. Voor ieder mens immers is het: „ik-kan- ook-nog-wat-gevoel" van enorme betekenis. Kaarten-actic Het J.R.K. verzendt duizenden kaarten aan ongeneeslijk zieken, overal ter wereld. De reacties zijn vaak beschamend en vertederend. Aardig zijn ooit kaarten met een boeketje gedroogde bloemen, die als fleurige „groet uit Nederland" hun weg over dc aai'dbol vinden naar allerlei stakkerds, die geen levensvreugde kennen. Uiterst praktisch en nuttig is de inschakeling van de jeugd bij de bejaardenzorg. Vele oude mensen zijn moeilijk ter been en sukkelen met karweitjes als: hout hakken, kolen scheppen, boodschappen doen, sneeuw ruimen e.d. Het geeft de jeugd bergen vreugde en trots om te mogen en te kunnen helpen. „Wij ouderen moeten hen alleen op de mogelijkheden wijzen", aldus mej. van Dijk. Mej. van Dijk toonde tot slot een groot aantal materialen, die van nut zijn voor lijdenden ,als speciale spelen voor blinden, kaarten, klei ne zaken voor rampennetten (gaan onmiddellijk per K.L.M. de deur uit bij rampen), schilderijtjes, kaarten, enz. Gedragen kleding in tussen kan het R.K .niet aannemen want dat geeft moeilijkheden. Mej. van Dijk besloot met een gedicht, waarin de schrijver oproept tot liefde en aandacht voor de naaste in nood. Na de pauze volgde een jeugd- E.H.B.O.-demonstratie. Gesitueerd was een groepje fietsers, bestaande uit 5 meisjes, waarop een auto in reed. De meisjes kwamen met fiets te vallen. Op de plaats van het on geval was aanwezig wachtmeester le klasse C. Leeuw van het korps Rijkspolitie. De slachtoffers waren: Ans Huisman (doorgesneden pols slagader), Anneke Kouijzer (open onderarmbreuk), Henny Verkaart (schedelbasisfraktuur), Tilly van Wanrooy (gebroken dijbeen) en Tonny Vermunt (gebroken sleutel been). De slachtoffers werden behan deld door: Joop Wieringa (kom- mandant), Nico van Wijk. Anneke v. d. Westen, Ria van Aken en Thea Droog. De wondnabootsing werd verzorgd door mej. A. M. Murk. De heer G. G. Koppies had voor de aanvang van de demonstratie een korte uiteenzetting gegeven van het ongeval. Deze demonstra tie werd mede voorbereid door de heer J- K. Joppe. Ingezonden mededeling Mljnhardt's Zenuwtabletten

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1961 | | pagina 2