Verbetering weduwenuitkering GUPA Men dacht er eenmaal aan „De Gasthuisboomgaard" hiervoor te bestemmen Schotse zuinigheid ZIERIKZEE KREEG GEEN ROSARIUM ZIEItlKZEE, september. Mogelijk dat Zierikzee in vergelijking met andere steden daarop toch geen uitzondering maakt, maar er zijn hier nogal eens plannen geopperd, die niet tot uitvoering zijn geko- men.Eén ervan was het plan tot het stichten van een rosarium, in „De Gasthuisboomgaard", een groot stuk grond, dat lang onver deeld is gebleven en zich uitstrekte ten noorden van het rusthuis „Irene" tot aan het Jannewekken. De naam „De Gasthuisboom gaard" hoort men tegenwoordig niet meer noemen, maar heeft toch eeuwenlang bestaan en eens be hoorde de grond toe aan het gast huis, dat reeds in de 14e eeuw op deze plaats aanwezig was. Uiter aard diende de boomgaard om deze liefdadige instelling van fruit te voorzien. In de 16e eeuw echter reeds werd de boomgaard verpacht wellicht omdat hierdoor de inkom sten hoger waren. In die tijd wordt ook wel gesproken van „Gasthuys- Wijngaert" en dat wijst er op, dat er meer groeide in de boomgaard dan appels en peren. De prachtige boomgaard - 1 gemet en 280 roe den - deed aan huur f 108 per jaar. In 1603 betaalde men voor het snoeien van de boomgaard de som vanf 0,50. Het is wel voorge komen dat in de boomgaard men sen werden begraven. Het betrof van elders ingekomen soldaten, die in het gasthuis overleden waren. Verkoop boomgaard Al haalde men uit de tuin wat er in zat, het bleek toch niet voldoen de om in redelijke mate bij te dra gen aan de bestrijding der uitga ven van het Gasthuis en zo ging het stadsbestuur er aan denken de boomgaard van de instelling te ver kopen. In 1668 werd „De Gasthuis boomgaard" te gelde gemaakt. In 1750 is de boomgaard in het bezit van de familie Schuurbeque Boeye, maar in 1795 wordt zekere Leen- der de Wit voor f 3360 eigenaar. Nogmaals werd de boomgaard ver kocht in 1804 aan de stadspenning- meester Jan Gerard Blauw, maar toen was de prijs al gedaald tot f 1860. Andere eigenaars In 1822 werd een kruidenier eigenaar van de boomgaard, nl. Marinus Buijze, wonende aan de Melkmarkt, die in 1855 overleed. De grootte van de boomgaard was toen nog 76 a. 31 c.a. In 1922 werd de boomgaard kleiner, omdat een deel werd gevoegd bij het her vormd diakonie verplegingshuis. In de dertiger jaren was er nog altijd een fraai stuk boom gaard over en velen vonden het ideaal voor een rosarium, waarover in de stad roerend werd gepraat. Men dacht aan een bemanteling met coniferen en botanische rozen. Voorts zou er een uitgebreid sor timent rozen moeten worden inge plant en men dacht verder aan prieeltjes en rozenbogen, aan ge zellige zitjes en aan rozenguirlan- des. Het is echter alles bij een schone droom gebleven. De eige naars van de grond bleken niet alle zo rosarium-minded als aanvanke lijk werd aangenomen en weldra kreeg de grond allerlei andere be stemmingen. De Algemene Weduwen- en Wezenwet wordt nader besproken „Haastige spoed is zelden goed", dat is een bekend gezegde in ons gereglementeerd land. De haast die betracht is bij de behandeling van de Algemene We duwen- en Wezenwet blijkt even wel terdege goed geweest. Deze spoed is er nl. de oorzaak van ge weest, dat de invoering der wet drie maanden vroeger kon plaats hebben dan oorspronkelijk was be doeld. Zo konden dan op 1 oktober 1959 reeds duizenden weduwen ge lukkig gemaakt worden met een uitkering, zodat althans een groot deel van de bestaande armoede enigermate werd ondervangen. Zoals bij de behandeling van het wetsontwerp al bleek, waren er enige minder prettige bepalingen. Teneinde geen vertraging in de in voering der wet te doen ontstaan werd besloten, de wet aan te ne men zoals hij er lag en kon nader hand over de moeilijkheden wor den gesproken. Aldus geschiedde! Hoe is het nu? Zoals bekend is, ontvangen de daarvoor in aanmerking komende weduwen een uitkering, maximaal tot hun 65ste jaar, waarna zij in aanmerking kunnen komen yoor het algemeen ouderdomspensioen (A.O.P.). Dit betekent weliswaar voor deze betrokkenen een achteruitgang in de inkomsten, want de uitkering A.W.W. bedraagt f 1.512 per jaar (alles voor alleenstaanden), hier aan valt echter niet te ontkomen, want wat geldt voor gepensioneer den ingevolge de A.O.W. geldt voor iedere 65-jarige, dus ook voor de 65-jarige weduwe. „Nader in behandeling" zal daar om betrekking hebben op de uitke ring aan weduwen die op de datum van overlijden van de echtgenoot jonger dan 50 jaar waren. Thans kan aan deze groep weduwen een tijdelijke uitkering worden toege kend die als volgt wordt berekend: weduwen jonger dan 26 jaren krij gen een uitkering gedurende zes maanden, welke periode met een maand wordt verlengd voor elk jaar dat de weduwe ouder is dan 26 jaar, met een uitkering geduren de maximaal twee jaar. Hoe moet het worden? Hieraan ligt de overweging ten grondslag, dat de weduwe jonger dan 50 jaar wel degelijk in staat wordt geacht een betrekking te aanvaarden. Gezien het huidige tekort aan werkkrachten, zal dit wel het geval kunnen zijn, maar men kan zich toch afvragen of deze bepaling geen (onbillijke) moeilijkheden zal geven als de arbeidsmarkt meer verza digd raakt. De Sociaal Economische Raad (de S.E.R.) heeft daarom geadviseerd aan alle weduwen met kinderen het A.W.W.-pensioen te geven tot hun 65ste jaar. Alleen dan, aldus de S.E.R., als de kinderen bij het overlijden van de vader reeds zijn gehuwd, dan wel aan de ouderlijke macht zijn onttrokken, behoort de weduwe tot de categorie zonder kinderen, en het is voor deze groep, dat de S.E.R. een verlaging van de leeftijdsgrens tot 40 jaar heeft be pleit. De bestaande tijdelijke uitke ring blijft dan bestaan voor wedu wen zonder kinderen en jonger dan 40 jaar op de dag van overlijden van haar man. Hopelijk komt deze verbetering er door! Kinderen onder de 18 Voorts is er nog een bepaling waarmede men het niet eens is, na melijk dat het pensioen wordt ver hoogd, wanneer de weduwe kinde ren heeft beneden 18 jaar, die dan echter tot haar huishouding moeten behoren. Deze bepaling geeft in de prak tijk moeilijkheden voor die groep weduwen (met kinderen) die een betrekking als huishoudster hebben aangenomen, waarbij zij haar eigen kinderen niet kan meenemen. De kinderen moeten dan ergens anders worden ondergebracht, maar maar dan behoren zij niet meer tot haar huishouding. Volgens de hui dige wet komt zij dan niet in aan merking voor het verhoogd pensi oen. Dat wil dan zeggen dat het pensioen f 1.512 zal bedragen, in- plaats van f 2.196 per jaar. Voorwaar geen klein verschil. Het is te hopen, dat de wetgever wat dit betreft, wat milder gestemd zal worden. De vreemde bepaling Er is nog een ander punt waarop wij de aandacht willen vestigen en dat is de bepaling, dat een we duwe, wier man binnen een jaar na de aanvang van zijn verzeke ring of binnen een jaar na de hu welijkssluiting is overleden, geen recht op uitkering heeft, als dit overlijden binnen een jaar was te verwachten! Dit is nu wel een vreemde bepa ling, want men kan zich afvragen wie er gaat trouwen als bekend is, dat het huwelijk nog geen jaar zal kunnen duren. Een dokter zal naar onze mening er niet voor te vinden zijn, de a.s. echtgenoot te gaan ver tellen dat hij geen jaar meer zal leven! Zelfs al heeft de man een kwaal, dan nog staat het voor hem in de meeste gevallen niet vast, dat hij binnen een jaar dood zal zijn. Ook in dit geval zal de dokter hem dit niet zwart op wit willen geven. De man moet dus geacht worden niet op de hoogte te zijn geweest met de ernst van de toe stand, du9 is hij niet in overtre ding. Deze bepaling moet derhalve verdwijnen. J. HOLTSLAG Nieuwe drankwet op komst DEN HAAG, 25-9. Verwacht wordt, dat een ontwerp van wet tot regeling van de uitoefening van de bedrijven en de werkzaamheid, waarin of in het kader waarvan alcoholhoudende drank wordt ver strekt .hetwelk dient ter vervan ging van de Drankwet, spoedig bij de Tweede Kamer kan worden in gediend. Een aantal daarvoor in aanmerking komende instanties heeft een voorontwerp van wet ontvangen met het verzoek daar over zo spoedig mogelijk opmer kingen te willen maken. m Dieven hebben maandag een in val gedaan in een juwelierszaak in Monte Carlo. Zij maakten zich met juwelen ter waarde van naar schat_ ting anderhalf miljoen gulden uit de voeten. Zierikzee moest het zonder roze- geur doen. Jammer, maar waar, al vond men later wel een compen satie, in de fraaie aanleg der plant soenen in het stadscentrum, die in elk jaargetijde mogen worden ge zien. Ingezonden mededeling Stop met kneedbaar hout, Tan Cela-Bever Maandag is in oost-Berlijn het proces begonnen tegen een Neder lander, twee Amerikanen en een Engelsman, die beschuldigd worden van pogingen om vrouwen uit oost- Berlijn naar het westen te smok kelen. Ontvluchtingen uit Oost-Duitsland ESCHWEGE, 25-9. Twee vrou wen en twêe mannen uit de Oost- duitse grensplaats Lindewerra in Thuringen zijn maandag naar de Westduitse Bondsrepubliek uitge weken door de rivier de Werra over te zwemmen. Toen zij aan de overkant waren trokken zij met touwen hun bagage naar zich toe. De Oostduitse volkspolitie had niets van de goed voorbereide vlucht be merkt. Een Oostberlijnse politieman heeft maandagmiddag met een ma chinepistool geschoten op drie vrouwen die met een baby van ne gen maanden naar west-Berlijn trachtten uit te wijken. De vluch telingen slaagden er in over een prikkeldraadversperring te klim men en ongedeerd Westberlijns ge bied te bereiken. AMSTERDAM, 25-9. Over de bijna spreekwoordelijke zuinigheid van de Schotten, doen heel wat verhalen de ronde. Of ze op waarheid berusten is meestal niet te controleren. Als feit heeft de Amsterdamse politie in ieder geval geconstateerd, dat de Schotten op het ter rein van de misdaad ook zuinig kunnen zijn. Dit werkelijke verhaal gaat over drie Schotse zeelieden, die samen op een dames fiets reden toen ze in Am sterdam-Noord werden aan gehouden. Het bleek dat ze de fiets in de Beethoven- straat hadden gestolen om naar hun schip, dat in dok ligt, terug te keren. „Een taxi vonden we te duur verklaarden de zuinige Schotten, die een beetje „zuinig" keken toen ze te voet en ieder met een pro ces-verbaal op zak hun reis naar het schip konden ver volgen. President-directeur Heidemaatschappij ir. Hendrikx afgetreden Uitvoering van het werk door aannemers steeds meer gebruikelijk Bouw begonnen stadhuis Vlissingen VLISSINGEN, 25-9. De burge- meester van Vlissingen, mr. B. Kolff, heeft maandagmiddag op het bouwterrein aan de Nieuwe Markt de eerste paal voor het nieuwe stadhuis van Vlissingen ge slagen. In de komende acht weken zullen 283 van deze bijna dertien meter lange palen in de grond wor den geheid. De bouw van dit nieu we stadhuis zal twee en een half jaar in beslag nemen. De bouwkos ten zijn geraamd op bijna vijf mil joen gulden. - De wethouder van openbare wer ken, de heer F. G. Smit, wees er in zijn openingsrede op, dat deze dag voor Vlissingen een historische dag is. 367 jaar geleden, namelijk in 1594, werd in Vlissingen begon nen met de bouw van een stadhuis, dat echter in 1809 door brand ver loren ging. Sindsdien heeft Vlis singen geen eigen stadhuis meer gehad. In 1955 nam de raad het be sluit om een nieuw stadhuis te bouwen, doch het duurde tot het begin van dit jaar voordat defini tieve goedkeuring werd verkregen. Algemene kiiulerbijslagverzekering DEN HAAG, 25-9. De minister van sociale zaken verwacht - aldus zegt hij in zijn begroting - dat de voortzetting van de openbare be handeling van het ontwerp van wet inzake een algemene kinder bijslagverzekering op korte termijn zal kunnen plaats hebben. De re gering overweegt met het oog daar op opnieuw de bezwaren welke bij de recente discussie over dit wets voorstel van verschillende zijden naar voren zijn gebracht, en gaat na of het mogelijk is door nadere wijzigingen aan die bezwaren tege moet te komen. AMSTERDAM. Vorige week heeft de aftredende president-directeur van de Nederlandsche Heide Maat schappij, ir. H. J. A. Hendrikx, zijn taak overgedragen aan zijn opvol ger, ir. C. Staf. Tien jaar lang heeft ir. Hendrikx de hoogste leiding gehad van het technische en administratieve ap paraat der Heidemaatschappij. In die tien jaar, zo vertelde hij in zijn afscheidsrede tijdens de algemene vergadering in Amsterdam, heeft zich een belangrijk gedeelte vol trokken van een evolutie in dat apparaat, die bij het begin van die periode al aan de gang was en die nu nog doorgaat. Nog in 1952 was zeker 75 procent van het werk der Maatschappij primair gericht op het verschaffen van werk. Vandaag de dag is het aantal arbeiders, dat nog tewerk gesteld wordt uit hoofde van aan vullend werk, een zeer onbelang rijk percentage van dat van 1952. Uitvoering van het werk door aan nemers, waarover de Heidemaat schappij directie voert, is steeds meer gebruikelijk geworden. Ver heugend vond ir. Hendrikx het dat zeer veel gemeenten, waterschap pen en particulieren van de dien sten der Heidemaatschappij ge bruik maken. Aan het einde van zijn rede hield ir. Hendrikx een beschouwing over de vrijwillige ruilverkaveling. Der gelijke ruilverkavelingen, van soms duizend hectare en met honderd of meer deelnemers, zijn geen zeld zaamheid meer. Het zou zeer ont moedigend zijn als de middelen om een dergelijk initiatief te steunen zouden ontbreken, aldus ir. Hen drikx. NIGERIA BESTELT VIJF FRIENDSHIPS Vijfde Afrikaanse order op het Fokker verkeersvliegtuig AMSTERDAM, 25-9. De Nigerian Airways heeft bü de Fokkerfabrie ken, zo deelt deze maatschappij mede, vijf F 27 Friendships besteld met een optie op nog twee machi nes. Het contract hiervoor werd enige tijd geleden in Amsterdam getekend. Deze Friendships, die voor het vervoer van veertig passagiers zul len zijn ingericht, worden met twee 1910 s.h.p. Rollsroyce Dart schroef- turbines uitgerust. De aflevering er van zal in december 1962 en januari 1963 geschieden. Na gron dige bestudering van alle, voor Ni gerian Airways in aanmerking ko mende typen, werd het Nederland se Fokkervliegtuig als het meest economische voor het netwerk van deze Afrikaanse luchtvaartmaat schappij gekozen .Nigerian Air ways vliegt in de uitgestrekte Ni- geriaanse federatie onder zeer uit eenlopende klimatologische om standigheden: droge, hete gebie den, grenzend aaji dq Sahara en vochtige kustgebieden. Deze nieu we order verhoogt het aantal bij Fokker bestelde F 27 vliegtuigen tot 110. Tezamen met de in Amerika ge bouwde F 27 vliegtuigen is het to taal nu 196 vliegtuigen voor 67 maatschappijen in 23 landen. Ministeriële bevoegdheden tot instellen van maximum snelheden DEN HAAG, 25-9. De minister van Verkeer en Waterstaat over weegt 'n wijziging van het Wegen verkeersreglement, waardoor hjj bevoegd zal worden maximum snelheden voor alle soorten wegen buiten de bebouwde kom vast te stellen. Hij zegt dit in een nota naar aan- deiding van het verslag op een voorgestelde wijziging van de We genverkeerswet. De minister meent, dat deze be voegdheid zou moeten gelden voor gevallen waarin de weg niet vol doet aan te stellen redelijke eisen in verband met het van die weg gebruikmakende verkeer. Met de vaste commissie uit de Tweede Kamer is de minister het eens, dat hij ook bedoelde bevoegd heden zal moeten hebben voor we gen, die in beheer zijn bij andere instanties dan het rijk. Dit is in overeenstemming met de Wegen verkeerswet, die, op kleine uitzon deringen na, snelheidsbeperkingen volgens uniforme maatstaf aan de centrale overheid opdraagt. Bij het verkrijgen van bovenbedoelde al gemene bevoegdheden zal voor be paalde soorten van wegen zonder tijdrovende maatregelen op een ge- eigend tijdstip een algemene maxi mumsnelheid kunnen worden vast gesteld. SPORT VOETBAL MEVO-Spui 2-1 Mevo trad evenals Spui met drie invallers in het veld. Een grootse wedstrijd is deze ontmoeting niet geworden terwijl Mevo de wed strijd met slechts tien man kon uitspelen. Een klein overwicht in het begin van de wedstrijd aan Mevo-zijde kon niet in doelpunten worden uitgedrukt. De oorzaak hiervan lag ongetwijfeld bij de linkervleu gel, die steeds teveel naar binnen ging, waardoor, wanneer de bal op deze vleugel werd gespeeld, er al leen een Spui-speler was om de bal weg te werken. Verschillende malen kwamen in de eerste 25 mi nuten de beide doelen in gevaar, doch hoewel er veel kunst- en vliegwerk aan te pas kwam, wer den er geen doelpunten gemaakt. Het duurde tot de 29ste minuut voor het eerste doelpunt viel. Een door de keeper van Snui wegge- stompte bal wis Lupgens te be machtigen en met een goed schot bracht hij de stand op 1-0. Lang mocht Mevo van deze voor sprong niet genieten, want na en kele minuten liet P. Bij de "Vaate de bal slippen waarna S. de Smet er mee vandoor ging en keeper Bij de Vaate kansloos passeerde (1-1). Wel kreeg Mevo nog voor de rust de kans uit te lopen toen Hoek alleen was doorgebroken, doch zijn schot ging enkele meters naast. Na rust ging de wedstrijd op de zelfde voet voort als voor de rust. Het tempo lag veel lager als in de wedstrijd tegen A.Z.V.V. Na 6 mi nuten in de tweede helft te heb ben gespeeld, was het Lupgens die Mevo aan het winnende doelpunt hielp. Vanaf de rechtervleugel zwenkte hij met de bal naar bin nen en na drie spelers te hebben omspeeld, schoot hij de bal hard voorbij de keeper (2-1). Ook het Mevo-doel kwam in de tweede helft nog in gevaar, toen Bij de Vaate reeds was gepasseerd en Eikenhout de bal nog net van de doellijn kon wegtrappen. Toen er nog een tien minuten te spelen wa ren moest Haverhoek wegens een blessure het veld verlaten wat voor Mevo een verlies betekende. Bij een der Mevo-aanvallen werd Lupgens op een sportieve manier van de bal gewerkt, wat hij be antwoordde door de speler een trap na te geven. De scheidsrechter ver wees Lupgens zeer terecht naar de kleedkamers. Hoewel Spui alles in het werk stelde om de stand gelijk te ma ken tegen het met tien man spe lende Mevo, mocht dit niet meer gelukken. Yerseke-Bruse Boys 2-3 Met niet minder dan 35 suppor ters vertrok Bruse Boys zater dagmiddag naar Yerseke om daar de strijd aan te binden met Yer seke III. En het mocht de Bruinis- ser club gelukken de punten bin nen te halen, want met 3-2 werd deze zeer spannende wedstrijd ge wonnen. In het begin waren de Boys iets in de minderheid, dit kwam ook uit in het eerste doel punt, dat via de voet van de Yer- seker Nieuwenhuize in het Bruse net kwam. Een penalty werd door de Boys gemist, de bal kwam in handen van de Yersekse doelman terecht. Over en weer werd zeer vinnig gespeeld, in een tempo en met een enthousiasme die deze wedstrijd voor de mensen langs de lijn tot een spannend gebeuren maakte. Han van der Werf slaagde er in de 35e minuut in, de gelijk maker te scoren. Een vrije schop van Yerseke belandde tegen de lat» en met 1-1 kwam de rust. Direct na de rust viel Yerseke weer fel aan en de aanval had ook resultaat want Bom maakte er 2-1 van. Zo als ook in het begin van de wed strijd, was ook direct na de rust Yerseke duidelijk sterker maar het uithoudingsvermogen van de Boys overtrof dat van de Yersekenaren en de kansen keerden toen de tweede helft 15 minuten oud was en van der Werf de gelijkmaker scoorde. In het laatste kwartier was het Bru dat de toon aangaf, er werd echter van beide zijden zo enthousiast gevoetbald, dat het pu bliek zich wel eens te buiten ging aan discriminerende taal tegenover het Bruse elftal. Aan beide zijden werden kansen gemist, maar het was in de laatste minuut alweer van der Werf die, na een verdedi- gingsfout van Yerseke, verdiend voor Bruinisse de overwinning uit het vuur sleepte. District Zuid I Za terdagcompetitie Het programma voor a.s. zater dag 30 september luidt: 4e klasse A: Nieuwdorp-MEVO; Smerdiek-Dinteloord; Spui-Arne- muiden; Terneuzense Boys-WN; AZW-Chrislandia. Zondagcompetitie Voor de 4e klasse G (behoudens inlassing) zijn geen wedstrijden vastgesteld. SPORT VOETBAL K.N.V.B. Junioremvedstrijd MEVO B I-Zierikzee B II 3-0 In de eerste helft gaf Mevo de toon aan. De achterspelers van Zierikzee hielden echter hun doel schoon. Eerst na 20 minuten kwam het eerste schot op het Zierikzee- doel. Dit werd door doelman Schot tot corner verwerkt. De corner, genomen door Fr. de Oude, leverde een schermutseling op in het Zierikzee-doelgebied, waaruit van As de stand op 1-0 kon brengen. Na enkele minuten kreeg dezelfde speler een vrije kans welke goed benut werd (2-0). In de tweede helft probeerde Zie rikzee de achterstand te verklei nen, doch de Mevo-verdediging, onder leiding van Oosse, hield goed stand. Na een 15 minuten spelen kreeg v. d. Welle, uit een corner, een schietkans en via een been van een Zierikzee-speler werd het 3-0. Met deze stand werd het eind signaal gegeven. N.V.S.-Burgh 2-2 Burgh heeft in de uitwedstrijd tegen Nieuw-Vosmeer uit een ge heel ander vaatje getapt dan in de eerste twee wedstrijden. Met fris open spel was de Burgh-voorhoede geregeld een bedreiging voor de blauw-witte veste. N.V.S. zelf heeft een goede ploeg met een uitsteken de linkervleugel .Burgh had weel een aantal invallers .waardoor de rechtervleugel geheel nieuw was geformeerd. Ze bestond uit Wes- sels en de Graaf. Het begin was voor Vosmeer, dat enkele gevaarlijke uitvallen deed. Keeper Verton was in grootse vorm en wist doelpunten te voor komen. In de 32e minuut schoot middenvoor Kools vanaf 30 meter terwijl de rechtsbinnen voor hem bleef lopen oerhard in (1-0). Een zeker buitenspel doelpunt. 5 minu ten later dayerde Theo van Nieu- wenhuijze langs de lijn en zette vlak bij de achterlijn de bal goed voor, waar Kees Rijnberg gereed stond om in te schieten (1-1). Na rust zien we eerst Kees Rijnberg enige goede kansen mis sen, doch na 32 minuten spelen passeerde Toon Rijnberg de gehele blauw-witte achterhoede om dan de keeper te omspelen, waarna hij weinig moeite had de bal in het net te schuiven (1-2). De gelijkma ker kwam van linksbinnen Rose- boom, die een door de Burgh-ach- terhoede weggekopte bal oppikte en hard langs Verton schoot (2-2). In de stand, die de verhouding goed weergaf, kwam geen veran dering meer. Scheidsrechter Snoeijs leidde, be halve het buitenspeldóelpunt, uit stekend. Brouwershaven II-Renesse II 1-6 Na- een hoopvolle eerste- helft was de thuisclub na de thee niet meer bij machte het hoofd te bie den aan de vele aanvallen, welke Renesse ondernam. Bij de thuisclub was er zeer ver dienstelijk spel van Adrie Lievense wiens getimede voorzetten, jam mer genoeg, niet werden begrepen. Doelman van Oeveren was ook in goede vorm en houdt zeker nog goede verwachtingen in voor de toekomst. Na een schot tegen de lat door de Meij wordt het in de 15e minuut 0-1 als Jonker slecht wegwerkt en van der Schelde hem de bal af pikt en inschiet. Een slecht uitge trapte bal brengt de Meij weer te rug, maar voor doel schiet hij naast. Als van Beveren in eigen doel schiet, blaast de goed leidende scheidsrechter Speelman net voor rust. Na de thee eerst nog enige Brouw-aa'nvallen, maar doelman Krijger, als oud-routinier, ver werkt ze op een rustige manier. Vooral spil Bezuijen is de man, waar de Brouwenaren op vast lo pen. In de 19e minuut schiet Bak ker uit een corner nummer twee in de touwen 0-2). Nadat Leo Lie vense in vrije schietpositie hope loos mist, vergroten de gasten hun voorsprong in de 25e minuut als v. d. Schelde Jonker de bal ont futselt, van Beveren er overheen stapt en P. de Meij hem maar voor het inschuiven heeft (0-3). Vijf mi nuten later slaat van Oeveren de bal weg. Benninghof speelt hem goed door naar Bakker, die op zijn beurt P. de Meij de bal voor de schoen legt. Het harde schot bete kent 0-4. Als Krijger 7 minuten voor einde een verre uittrap lan ceert gooit Bakker zich er achter en een flitsend schot brengt num mer 5 op het bord (0-5). De thuis club staat met alle man te ver dedigen waarbij back Eikema dui delijk gemist wordt. In de 41e min. een scherpe pass van de Meij en Bakker ontfermt zich er goed over met een goed doelpunt (0-6). Ge lukkig dat bij een tegenaanval een Renessespeler een Brouwenaar in het strafschopgebied vasthoudt, want daardoor heeft Brouw mazzel om de gehate nul weg te werken door een penalty door Bos. Eindstand 1-6. DAMMEN Uitslagen van 22 sept. 1961: F. Harthoorn-J. C. Koster 2-0; P. Coppoolse-J. Kostense 0-2; G. Merle-A. Knuist 0-2; J. Huigens- J. P. Geleijnse 1-1; S. W. M. Dijk- man-W. Stoutjesdijk 0-2. SLIEDRECHT. In Sliedrecht zal op 7 oktober de eerste school (in Nederland) worden geopend met een vakopleiding voor het bagger- bedrijf. De Westduitse regering meent dat de Amerikaanse regering blijft vasthouden aan de grondslagen van de gemeenschappelijke weste lijke politiek, zo heeft een woord voerder van het Westduitse minis terie van buitenlandse zaken maan dag in Bonn verklaard.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1961 | | pagina 3