MET „ELEGANT-KLEDING" VOLMAAKT GEKLEED CETALAC ELASTIEKEN KOUSEN Lage prijzen onberispelijke pasvorm Exclusieve dessins d e u r I o o Nieuwe Terrox „De Dageraad" •SmaUegange SUCCESJES G. J. WILBRINK uw „SPERWER"- winkelier De spijtoptanten STAD EN PROVINCIE Opening ziekenhuis „Dijksrigt" door H.K.H. prinses Beatrix door alleenverkoop: herenkleding Havenplein 11, Zierikzee, Tel. 2890 3 pakken voor 98 ct Voor 14 zonnetjes één pak GRATIS Vraagt een spaarkaart in de winkel Libelle supp-hose Dam 21 Telef. 2471 I VOETVERZORGING Te koop gevraagd: Kippen, konijnen, enz. A. C. de Bruine, Beatrixstr. 4, Anna Jacobapolder, telef. (01677) 301. Levensmiddelenbedrtj f telefoon 2923 Korte St. Janstraat 5 Zierikzee 250 gr. vermicelli 23 250 gr. macaroni 23 250 gr. pinda's 55 200 gr. zoute pinda's 49 500 gr. korstl. kom. kaas nu voor 98 250 gr. koffie 148 het 2e pak voor halve prijs 74 Een pak Persil Ideal 50 het 2e pak voor halve prijs 25 Een blik a 425 gram var kensvlees 169 Een plastic botervloot met een pakje margarine samen 99 Twee dikke plakken Nestle chocola van 295 nu 250 Diversen: Laat uw aansteker niet onge vuld liggen! Ronson-, Silver Match- en Poppell gasvullin- gen. Flesjes en busjes benzine. Sigm. D. C. Viergever, hoek Kraanplein. VOETBAL K.N.V.B. Burgh—De Schutters 0—2 Of het door het succes van de praalwagen was, of door een andere oorzaak is niet te zeggen, doch er lag een loomheid over het Burghse elftal, die bij twee blunders in de achterhoede opgeteld, resulteerden in een verdiende Schutters-over- winning. De Burgh-ploeg zat als los zand in elkaar en kreeg tegen de zeer meevallende Schutters geen voet aan de grond. Burgh begon in een zeer hoog tempo het Schutters-doel op te zoe ken, doch verder dan een buiten spel-doelpunt van Toon Rijnberg kwamen ze niet. Voor het verdere moest Burgh het initiatief aan de gasten laten, die in de achtste mi nuut een corner over rechts kre gen. De goed genomen corner werd door keeper Verton in lengte on derschat, waardoor Bruijnzeel ach ter hem de bal in het net kon wer ken, 0-1. Burgh kwam vertwijfeld terug doch er zat geen verband in de voorhoede waardoor alles mis lukte. Twee kopballen van Theo van Nieuwenhuize en Kees Rijn berg belandden beiden op de lat, ongevaarlijk voor keeper Voeten. Voor rust nog twee fraaie gemiste kansen; een door Janssen en een door Cor Bouwman. Vlak na rust een ongelukkig tweede doelpunt toen Leen van Nieuwenhuize een bal terugspeelde naar keeper Verton, doch deze stond al vlak bij hem waardoor de bal op de schoen kwam van Bruijn zeel, hetgeen 0-2 betekende. Ver scheidene malen kroop Burgh nog door het oog van de naald, daar de ware schutterskunsten bij de Schut ters ontbraken. Verton deed hier zeer goede dingen evenals spil L. Bakker. Een drie keer ingeschoten bal werd dan drie keer door Ver ton gestopt. In de laatste minuten van de strijd liet Burgh zeer slecht spel zien. Het zat in deze wedstrijd toch echt niet mee ook. Scheidsrechter Kleineschaars had het, behoudens enkele kleinighe den, niet moeilijk. Brouwershaven—Cluzona 1—5 Zondagmiddag heeft Brouwers haven met een vleugellamme voor hoede, door het ontbreken van A. Wurth en J. v. d. Weele, het onder spit moeten deleven tegen Chizona, welke ploeg vooral in de eerste helft een bijzonder rappe wedstrijd liet zien. Vooral back Mens bete kende voor de thuisclub een groot struikelblok. Bij Brouwershaven betekende de rentree van spil C. van Ham een goede aanwinst in de overigens fel spelende verdediging. De voorhoede beschikte niet over voldoende stootkracht om het de gasten moeilijk te maken. Reeds in de eerste minuut ont kwam Brouw aan een doelpunt wat echter in de tweede minuut toch een feit werd door een laag schot van J. Roeken, 0-1. Brouw kreeg de kans op de gelijkmaker maar Kooman maaide volkomen over de bal in vrije schietpositie. Na diver se inschietingen loste Luijcks een steenhard schot, waar van den Bos geen antwoord op had, 0-2. Een aardige Brouwaanval afgerond met een schuiver van Platteschorre dook keeper Mathijsse zwevend uit doel. Koppens ondernam een solo- rush welke net naast ging en een schot van Roeken wist van den Bos prima te keren. Vijf minuten voor rust gaf Timmermans goed door aan Luijcks wiens schot num mer drie betekende, 0-3. De Brou- wenaren kwamen geregeld terug maar het afwerken was veel te tam. Het bleef bij flauwe kopballen en zachte, schoten, waar Mathijsse geen dol mee had. Rechtsbuiten v. d. Hoek ging hierna terug naar de halfplaats en Duinhouwer nam de vleugel over waardoor meer voor zetten voor het Cluzonadoel kwa men. Na de rust werd het een tamme wedstrijd daar de pasten een ge wonnen match speelden. Het duur de tot de vijftiende minuut toen Roeken een breedtepass gaf naar DEN HAAG, 16-9. Onder voor zitterschap van prof. W. L. G. Le- maire is in het Parkhotel in Den Haag een druk bezochte vergade ring gehouden van het Nassi-co- mité. Drie-en-twintig plaatselijke afdelingen waren vertegenwoordigd Op de vergadering werd meege deeld dat slechts een minimaal aantal spijtoptanten de wens te kennen heeft gegeven naar Indo nesië terug tè willen keren. Het waren in de regel personen, die na aankomst in Nederland enige te leurstellingen hadden ondervonden Over het algemeen verliep het assimilatie- en aanpassingsproces van de spijtoptanten zeer vlot, zo deelde men na afloop van de bij eenkomst mede. Luijcks die goed doorgaf aan de vrijstaande Thirions. Een hard schot verdween in de uiterste hoek en de stand werd hiermede 0-4. Schoten van Van Heel en Koppens belandden tegen paal ën staander. Timmermans miste hopeloos voor het reeds verlaten Brouwse doel, omdat v. d. Bos reeds ver was uit gelopen. Gelukkig voor Brouw red de de staander. In de veertigste minuut kwam een verre uittrap via de kuif van spil van Ham voor de voeten van Van Heel, die nummer vijf in de touwen joeg, 0-5. Koo man wist twee minuten voor het einde de nul weg te werken uit een pass van Van Dienst, 1-5. Ingezonden mededeling Verf met gemak en... van Ceta Bever Volle brievenbussen HAARLEM, 18-9. Zondag avond werd de Haarlemse politie gewaarschuwd, dat de brievenbussen van het hoofdpostkantoor aan de Gedempte Oude Gracht zo vol waren, dat de brieven eruit staken en ieder, die dat zou willen, er stukken uit zou kunnen halen. De directeur van het postkan toor werd ingelicht en in afwachting van de komst van het personeel van de P.T.T. liet men een agent bij de bussen surveilleren. Binnen het uur was het probleem opgelost. m Nabij Villafranca de Los Barros in de Spaanse provincie Badajoz, zijn twee van een goederentrein losgeraakte wagons tegen een per sonentrein gebotst. Volgens berich ten heeft het ongeluk aan vijftien mensen het leven gekost. Een-en- twintig mensen hebben verwondin gen opgelopen. Van verscheidene gewonden is de toestand ernstig. UTRECHT. In het Diaconessen- ziekenhuis in Utrecht is mevrouw J. K.-van der W. overleden. Zij werd bij een verkeersongeluk op de Rijksweg 12 bij Utrecht ernstig gewond. ZIERIKZEE T.B.C.-bevolkingsoiulerzoek 6—13 oktober In de week van 6-13 oktober a.s. zal - zoals gemeld - alhier het be volkingsonderzoek op t.b.c. plaats vinden. Teneinde de campagne zo goed mogelijk voor te bereiden, werd vrijdag in het Ned. Hervormd Verenigingsgebouw 'n bijeenkomst van „huisbezoekers" gehouden, die nadere instrukties kregen over hun arbeid in de Zierikzeese gezinnen. Vele tientallen huisbezoekers en bezoeksters zwermen namelijk in de komende dagen uit, om de ge zinnen van het nut der t.b.c.-door- lichting te overtuigen. De bijeenkomst was uitstekend bezocht en na afloop gingen de be zoekers met een pakket adressen, verspreid over de verschillende wijken, de deur uit. Burgemeester mr. F. Th. Dijckmeester leidde de avond in. Een toelichting op de te verrichten werkzaamheden werd gegeven door de districts-t.b.c.-arts de arts W. K. Schuling. Laatstge noemde beklemtoonde in een toe spraak dat de t.b.c.-bestrijding goe- KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Middelharnis: L. Kievit, Putten. Aangenomen naar Gorinchem (vac. P. M. v. Galen)C. v. d. Bosch te Bodegraven. Bedankt voor Oldebroek: J. H. Cirkel, Huizen (N.H.). Chr. Ger. Kerken Beroepen te Huizen (N.H.): G. de Vries, 's-Gravendeel; te Middel harnis: H. C. v. d. Endt, Rotter dam-West. Bedankt voor Zwolle: J. de Vuyst, Amsterdam-C- Gér. Gemeenten Bedankt voor Kampen: A. Ver- gunst, Rotterdam-O. DEN HAAG. Een bij de Konink lijke Marine ontvangen bericht uit Nederlands Nieuw-Guinea meldt, dat gedurende een oefenpatrouille in het bergland ten zuiden van Manokwari zaterdagmorgen de marinier der eerste klasse (zeemi licien) G. C. L. M. Duin bij het oversteken van de kali Hgemon door een ongeval om het leven is gekomen. ROTTERDAM. Het Italiaanse opleidingsschip „Amerigo Vespuc ci" (3500 ton) is afgemeerd aan de Parkkade in Rotterdam. LAND- EN TUINBOUW Vruchtwisseling en aaltjes In oude tijden hechtte men reeds hoge waarde aan een goede vrucht wisseling. Bij de vaderlandse ge schiedenis leerden wij reeds, dat Karei de Grote indertijd het zoge naamde drieslagstelsel invoerde. Twee jaar gewassen en een jaar braak. Ten aanzien van de bestrij ding van plantenziekten heeft dit vruchtwisselingsstelsel niets aan belangrijkheid ingeboet. Econo misch zou het nu niet meer ver antwoord zijn en met betrekking tot de bemesting is het niet meer nodig omdat er volop kunstmest beschikbaar is. Ten aanzien van de parasieten- bestrijding blijft een goede vrucht- ivisseling zeker belangrijk. Een be langrijke parasietengroep is de aaltjes. Wanneer teveel schadelijke aaltjes voorkomen, kunnen moe- heidsziekten bij de gewassen het gevolg zijn. Tijdig onderzoek en eventuele bestrijding door een goede vruchtwisseling of een ont smettingsmiddel kan veel onheil voorkomen. Het aaltjesonderzoek kan in veel gevallen gecombineerd worden met chemisch grondonderzoek bij het Bedrijf slaboratorium voor Grond- en Gewasonderzoek te Oos terbeek. Vraagt inlichtingen bij de monsternemer. de resultaten heeft weten te boe ken, maar dit mag niet leiden tot te optimistische conclusies en een verslapping van de aktiviteit op het bestrijdingsfront. Verschillende, bezwaren die tegen het zich onder-' werpen aan het onderzoek zouden kunnen worden opgeworpen, wer den door spreker behandeld, als financiële, principiële bedenkingen e.d. Het is zaak dat een zo groot mogelijk aantal mensen aan het onderzoek deelneemt, zodat de nut- tigheidsfaktor zo hoog mogelijk wordt. De direkteur. van de Dienst voor Maatschappelijke Zorg, de heer J. van der Gaast, gaf tenslotte in strukties aan de huisbezoekers (sters) ten aanzien van de hun toe gemeten tijd, de wij kindeling e.d. en over andere punten, die voor deze grote schare vrijwilligers nut tig kunnen zijn. DODELIJKE ONGELUKKEN OP DE WEG SOUBURG. De 32-jarige C. J. Schipper uit Oost-Souburg (Wal cheren) is in zijn woonplaats op een bromfiets tegen een melkauto gereden, en als gevolg daarvan overleden. Hij verleende op een kruispunt geen voorrang aan de van rechts komende melkauto. De heer Schipper was op slag dood. RIJSWIJK. De 67-jarige heer G. J. Raimond uit Den Haag is in Rijswijk om het leven gekomen toen hij komende van de N.A.M.- weg met zijn bromfiets zonder voorrang te verlenen de Prinses Beatrixlaan overstak. Hij werd daarbij geschept door een perso nenauto bestuurd door de 41-jarige J. W. S. uit Den Haag. De heer Raimond was op slag dood. RIJSWIJK. In de Ursulakliniek in Wassenaar is de 25-jarige P. Nagtzaam uit Schiedam overle den als gevolg van een verkeers ongeluk. Hij is op de Vrijenbarise- laan onder Rijswijk aangereden toen hij met zijn bromfiets de weg overstak zonder voorrang te ver lenen aan een personenauto be stuurd door de 19-jarige K. M. K. uit Maasdijk. DORDRECHT. De 18-jarige boek binder J. Hazenberg uit Dordrecht is in een ziekenhuis in Rotterdam overleden aan de verwondingen die hij op 15 augustus bij een botsing tussen een fiets en een bromfiets heeft opgelopen. NIEUWERKERK Openstelling leesbiblotheek Vrijdag 22 september begint de algemene leesbibliotheek weer met het uitlenen van boeken en ver volgens iedere vrijdag in Reho- both. Ook nu kon weer een flink aantal nieuwe boeken worden aan geschaft voor volwassenen en voor de jeugd. BRUINISSE De collekte voor „Zonneglo ren" en „Sonnevanck", onlangs te Bruinisse gehouden, bracht f 92 op. DREISCHOR Aanvang bejaardensociëteit Het bestuur van de bejaarden- sociëteit te Dreischor deelt mede dat de eerste bijeenkomst van het nieuw begonnen seizoen zal plaats vinden op woensdag 20 september a.s. (3 uur). De bijeenkomst wordt gehouden in het dorpshuis en alle bejaarden vanaf 60 jaar zijn har telijk welkom. FEEST TE ROTTERDAM Herinneringen aan oude Coolsingel-ziekenhuis ROTTERDAM, 18-9. Het was een stralende zomerse dag maandag in Rotterdam. Vele vlaggen gaven al les nog een extra feestelijk tintje, zodat niets aan de entourage ont brak om de officiële opening van het ziekenhuis „Dykzigt" door H. K.H. prinses Beatrix ook inderdaad feestelijk te doen zijn. En dat was het dan ook. Een opgewekt vrolijk glimlachende prinses arriveerde om klokslag twee uur bij de hoófdin- Burgemeester van Walsum zei in zijn begroetingsrede, het haast on vermijdelijk te achten, dat men vandaag terugdenkt aan het Cool singel-ziekenhuis, dat eens de trots van de stad was en in de medische wereld een grote reputatie heeft gehad. Het heeft langer dan een eeuw dienst gedaan. In dat tijds bestek groeide de bevolking van de stad van minder dan 100.000 tot meer dan 700.000. „Maar de herin nering aan het Coolsingel-zieken huis blijft ons bovenal dierbaar, om de rol die het heeft vervuld in de oorlogsdagen van mei 1940, aan het geweld waarvan het zelf ten offer is gevallen". Dubbele kosten Burgemeester van Walsum zei verder, dat de kosten van het nieu we ziekenhuis uiteindelijk meer dan het dubbele hebben bedragen van de som, die aanvankelijk door de gemeenteraad werd gevoteerd. De geneesheer-direkteur van „Dijkzigt", dr. C. Blanksma, sloot de rij van sprekers die prinses Beatrix welkom heetten. Hij wees er op dat velen uit alle takken van dienst van het ziekenhuis mee heb ben kunnen denken, mee hebben kunnen besluiten en mee hebben kunnen werken aan het tot stand, komen van „Dijkzigt" in zijn hui dige vorm. Klein incident De onthulling van de gedenk plaat door H.K.H. ging met een klein incident gepaard. Kennelijk was het gordijnkoord niet stevig genoeg aangebracht; de ruk die de prinses gaf om het gordijn opzij te schuiven, was in ieder geval iets te hard, zodat gordijn en koord naar beneden vielen. Dit verwekte natuurlijk enige hilariteit. Daarna maakte de prinses een rondgang door het gebouw. Zij bracht een bezoek aan de voorop leiding en aan een leslokaal, waar zij in een van de banken plaats nam en naast de 18-jarige leerling verpleegster Mieke Mulder kwam te zitten, terwijl de verschillende aspekten van de temperatuurslijst door de lerares, zuster M. Jerimi- asse werden uitgelegd. De prinses bracht ook nog een bezoek aan de oudste patiënte in het ziekenhuis, de 97-jarige me vrouw Elisabeth Gij zen, die een heupbeen heeft gebroken en daar voor op het ogenblik wordt ver pleegd. Ook het jongste patiëntje werd bezocht, dit was Stefanie, dochtertje van het echtpaar van Lammeren uit Rotterdam, een cou veusekindje, dat op 4 augustus werd geboren en toen 720 gram woog. Het laagste gewicht, dat dit meisje bereikte was 560 gram. Nu weegt ze 900 gram en maakt het overigens best. Oude bijbel Na afloop verzamelde het gezel schap zich in de zg. maquetteka mer van het ziekenhuis waar thee werd geschonken. Hier plaatste de prinses ook haar handtekening in het gastenboek en bezichtigde de oude bijbel van het ziekenhuis, die op 4 september 1861 de toenmalige koningin Sophia aan het Coolsin gel-ziekenhuis bij de opening van dat ziekenhuis schonk. Om goed half vier vertrok prinses Beatrix van „Dijkzigt" naar „De Ark". Daarna verzamelde zich nog een groot aantal genodigden in de ma quettezaal, waar o.a. redevoerin gen werden gehouden door prof. P. Muntendam, dr. A. J. M. Duyzing, voorzitter van de Koninklijke Ne derlandse Maatschappij tot bevor dering der geneeskunde, afdeling Rotterdam, en door wethouder G. Z. de Vos. SPORT VOETBAL Dreischor II-Brouvvershaven II 5-3 Dreischor II heeft er tegen de reserves van Brouwershaven geen twijfel over laten bestaan wie van hen de sterkste was. De cijfers zijn echter aan de lage kant gebleven, want Dreischor was overwegend sterker en gevaarlijker. Nadat scheidsrechter A. J. Dorst aanvangen had geblazen zagen we dat de thuisclub haar opstelling wat gewijzigd had. Zo was ook Jan de Bil weer van de partij terwijl als nieuweling was opgesteld A. Klaasse, de veertig jaar al gepas seerd, maar toch wel een aanwinst voor Dreischor. Wat hij aan snel heid tekort kwam maakte hij wel goed met zijn techniek. Al na twee minuten kreeg Dreischor een straf schop toegewezen die de Bil ech ter naast de verkeerde kant van de staander schoot. Toch liet de openingstreffer niet lang meer op zich wachten. Een voorzet van linksbuiten Lodewijk kwam bij Klaasse terecht, die er niet veel meer aan behoefde te doen (1-0). Tien minuten later maakte Brou wershaven echter weer al gelijk. De handige Leo Lievense kwam vrij en zijn schot was raak (1-1). Toen Kees de Moor na een half uur de Brouwenaren de leidinggaf (1-2) gingen de blauwhemden wat harder aanpakken en Joop Goud zwaard maakte er na flink door zetten van de Rijke 2-2 van. Drei schor werd nu aanmerkelijk sterker en Brouwershaven moest alles bij zetten wat echter niet hielp. Een goed door Lodewijk aangegeven bal werd door Klaasse onberispe lijk benut en Dreischor leidde op nieuw met 3-2. Een uitstekende voorzet van de Bil werd door Rinus de Rijke opnieuw met een doelpunt afgewerkt (4-2). Hiermede kwam ook de rust. In de tweede helft zagen we de Rijke al direct enige fraaie kansen om zeep brengen door voor open doel over te schieten. Toch kwam Dreischor weer aan een doelpunt en wel door de Bil (5-2). Een aan Dreischor toegekende strafschop werd door de middenvoor Klaasse gemist, althans de doelman sloeg de bal uit zijn doel. Leo Lievense maakte voor Brouwershaven met een kopbal een uitstekend doel punt zodat de stand op 5-3 kwam. De resterende tijd was het echte* alles Dreischor wat de klok sloeg en de Brouwse doelman onder scheidde zich als een waardig doel- verdediger, die alle moeilijke si tuaties resoluut opknapte. Het bleef bij 5-3 zodat de Dreischoi1- reserves hun eerste punten hadden behaald. DEN HAAG. De delegatie uit de Nieuw-Guinea Raad, die een werk bezoek aan Nederland brengt, zal zaterdag 23 september 's ochtends van Schiphol naar Nederlands Nieuw-Guinea terugkeren.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1961 | | pagina 7