DE TROONREDE De dood van Hammarskjoeld Aanslagen in Algerië DEN HAAG, 19-9. Bij gelegen heid van de opening van de Staten Generaal heeft H.M. de koningin heden de volgende Troonrede uit gesproken: Leden der Staten-Generaal, De ontwikkeling van de interna tionale situatie is verontrustend. De door de communistische politiek kunstmatig opgewekte Berlijnse crisis kan zich nog verder toespit sen. De bereidheid van de weste lijke mogendheden om tot een vreedzame oplossing van het ge schil te komen, mag niet aldus worden verstaan, als zouden con cessies kunnen worden bedongen, die wezenlijke waarden in gevaar brengen. De Atlantische bondgeno ten zijn eensgezind in hun over tuiging, dat vastberaden weerstand moet worden geboden aan elke poging tot het afdwingen van zo danige concessies. Een hechte samenwerking tussen alle bondgenoten op politiek, mili tair en economisch terrein blijft dan ook noodzakelijk. Aan deze samenwerking zal ons land krach tig blijven deelnemen. Nu de inter nationale situatie dreigender is ge worden en de Amerikaanse hulp is weggevallen, zal het op peil hou den van de Nederlandse bijdrage in de bondgenootschappelijke ver dediging grotere financiële offers van ons vergen. Wil onze krachts inspanning werkelijk betekenis hebben, dan dient zij voort te vloei en uit het besef van onze verant woordelijkheid voor de handhaving van de grondslagen onzer bescha ving. Het besluit tot nauwer politiek overleg, dat de regeringen van de landen behorende tot de Europese gemeenschappen in juli te Bonn hebben genomen, zal de verdere eenwording van Europa kunnen dienen. De regering heeft zich tot deelneming aan deze politieke en ook culturele samenwerking bereid verklaard, onder voorwaarde, dat hetgeen reeds in Europees en At lantisch verband is bereikt, niet slechts in stand zal worden gehou den, maar verder zal worden ont wikkeld. Engeland en de E.E.C. De bereidheid van Groot-Brittan- nië om tot de Europese gemeen schappen toe te treden en het daar mede geopende uitzicht op toetre ding of associatie van andere Eu ropese landen, acht de regering van het grootste belang. Zij ver wacht daarvan niet alleen een ver dere sociaal-economische vooruit gang van de deelnemende landen, maar ziet daarin ook nut voor de totstandkoming van de Europese eenheid. De positieve reacties van onze partners in de Europese ge meenschappen op deze ontwikke ling stemmen tot vreugde. Ook hetgeen in Benelux-verband werd bereikt, geeft reden tot verheuge nis. Op verzoek van de Surinaamse regering hebben de landen van het koninkrijk dit jaar een aanvang gemaakt met het overleg over het statuut. De goede verstandhouding tussen de landen van het konink rijk wettigt het vertrouwen, dat een voor alle partijen bevredigende oplossing voor de ter sprake ge komen Surinaamse wensen zal worden gevonden. De Antillen Nederland zal steun blijven ver lenen aan de economische en so ciale ontwikkeling van Suriname en de Nederlandse Antillen. Bevestiging en versterking van de ideele banden tussen de bevol kingen van de drie landen verdient verder alle aandacht. De regering heeft goede verwachtingen ten aan zien van de in dit jaar ingestelde adviesraad voor culturele samen werking. Aan de sociaal-economische en culturele ontwikkeling van Neder lands Nieuw-Guinea wordt bijzon dere aandacht geschonken^ temeer nu dit gebied een fase van snelle staatkundige ontwikkeling is inge gaan. Naar het oordeel der regering is reeds gebleken, dat de Nieuw- Guinea-raad sinds zijn installatie op 5 april j.l. aan de staatkundige behoeften van dit gebied beant woordt. De regering verwacht, dat in dit zittingsjaar van de Staten-Generaal de raad zijn advies zal uitbrengen over de wijze waarop het zelfbe schikkingsrecht zou kunnen wor den verwezenlijkt. Zij is varr me ning, dat voor een verantwoorde keuze omtrent eigen toekomst de bevolking van Nederlands Nieuw- Guinea zich vrij en onbedreigd moet kunnen oriënteren, overal waar zij dit wenst. Van haar zijde zal de regering onderzoeken welke wijzigingen in statuut en grondwet nodig zijn. De kwestie Nieuw-Guinea Een gesprek met Indonesië over de toekomst van Nederlands Nieuw—Guinea is helaas niet mo gelijk gebleken, omdat Indonesië voor zulk een gesprek voorwaarden stelt, die in strijd zijn met het zelfbeschikkingsrecht. De regering betreurt het voorts, dat Indonesië zelfs het laatste - zij het nog siechts indirecte - officiële contact met Nederland heeft verbroken. Op de grondslag van het in het Handvest van de Verenigde Naties verankerde beginsel van gelijke rechten en zelfbeschikking der vol keren, heeft de regering in de af gelopen maanden in vele landen besprekingen doen voeren over de mogelijkheid de Verenigde Naties te betrekken bij ontwikkeling en toekomst van Nederlands Nieuw- Guinea. De conclusie waartoe dit overleg de regering heeft geleid, zuilen zo spoedig mogelijk bekend worden gemaakt. In de afgelopen jaren heeft zich in ons land een ongekende econo mische groei voltrokken. De daar mede samenhangende welvaarts vermeerdering is, mede als gevolg van het gevoerde loon- en prijs beleid, aan brede lagen van de be volking ten goede gekomen. Te vens heeft het hoge niveau van in vesteringen en de evenwichtige spreiding daarvan de innerlijke kracht van onze economie belang rijk versterkt. Het stemt tot vol doening, dat bij een maximum aan werkgelegenheid het prijspeil vrij wel stabiel kon worden gehouden. Economische spanningen De thans waarneembare vergro ting van de economische spannin gen vereist niettemin een toene- 'mende waakzaamheid. Het groei tempo van de produktie is aan merkelijk vertraagd, doordat in vele sectoren van de economie de capaciteitsgrenzen zijn bereikt. De verhoging van de binnenlands be stedingen gaat echter voort en overtreft de toeneming van de na tionale middelen. Als gevolg hier van stijgt de druk op het prijspeil en neemt het betalingsbalanssaldo af. Op zichzelf is een zekex'e ver mindering van dit saldo nog niet verontrustend. Een voorzichtig conjunctuurbeleid zal overspanning van onze economie en terugslag in een daarop volgende fase kun nen voorkomen. Meer dan ooit zal dan ook het beleid van de regering erop gericht moeten zijn, in samen werking met het bedrijfsleven, de loonontwikkeling binnen de gren zen te houden, die door de groei van de produktiviteit zijn gesteld. Het in het afgelopen jaar gevoerde prijsbeleid zal worden voortgezet. Zolang de economische activiteit op het huidige hoge peil blijft, zal het tekort aan arbeidskrachten zich handhaven. Opvoering van produk tiviteit en doelmatigheid blijven belangrijke middelen tot bestrijding van de gevolgen van dit tekort. Daarnaast zal de regering de aan trekking van buitenlandse arbeids krachten bevorderen. Het toekom stige beleid met betrekking tot de emigratie zal binnen afzienbare tijd te uwer kennis worden ge bracht. Bij het opstellen van de rijks begroting voor 1962 hebben de ge schetste verwachtingen omtrent de economische ontwikkeling als ach tergrond gediend. De begroting vertoont een zodanig beeld, dat het rijk, ter dekking van het tekort, overeenkomstig de eisen van de conjunctuur, in het komende zit tingsjaar voor financieringsdoel einden geen beroep behoeft te doen op de open kapitaalmarkt. De belastingverlagingen In het heden aanvangende par- lementarie jaar zal een beslissing moeten worden genomen omtrent de datum van ingang van enkele reeds aanvaarde belastingverlagin gen. De noodzaak de overheidsfi nanciën zoveel mogelijk af te stem men op de conjuncturele ontwik keling moet daarbij worden afge wogen tegen het feit, dat het effec tief worden van deze verlagingen uit een oogpunt van een verant woorde belastingheffing steeds dringender wordt. Heden zal U het voorstel worden aangeboden de verlaging van de inkomsten- en de loonbelasting te doen ingaan op 1 juli 1962. Daartegenover staat, dat de ver zwaring van de defensielasten tot nieuwe belastingvoorzieningen noopt. Tot dit doel zal de verla ging van de vennootschapsbelasting die de regering voorstelt qp 1 ja nuari 1963 te doen ingaan, worden beperkt en zal een belasting op minerale oliën met uitzondering van benzine worden ingevoerd. De hierop betrekking hebbende wets ontwerpen zullen U eveneens he den worden aangeboden. De regering zal haar aandacht blijven geven aan een gezonde ont wikkeling van de landbouwproduk- tie en aan de verbetering van de afzet. In nauwe samenwerking met het georganiseerde bedrijfsleven zal zij streven naar een verant woord valorisatiebeleid voor de agrarische produktie. De woningbouw De vraagstukken samenhangende met het internationale vervoer ver vullen de regering, door het pro tectionisme dat zich op dit terrein steeds opnieuw openbaart, met zorg. De aktiviteit op het gebied van de woningbouw heeft in het jaar 1961 een ongekend grote omvang aangenomen, in het bijzonder is de bouw van woningen zonder over heidssteun sterk uitgebreid. De re gering heeft een overschrijding van het aanvankelijk opgestelde wo ningbouwprogramma aanvaard. Zij heeft echter gemeend maatregelen te moeten nomen om een te sterke overschrijding tegen te gaan in verband met de bezwaren, die daaraan verbonden kunnen zijn voor de bouwkosten. Een in ver houding tot de andere sectoren van de bouwnijverheid hoge activiteit op het gebied van de woningbouw acht de regering, gezien de woning nood van velen in het land, ook voor 1962 gewenst. Evenals de woningbouw vereisen de ruimtelijke vraagstukken van ons land grote anndaohL wegens hun betekenis voor het werk en de ontspanning van ons volk. De re gering heeft besloten de omzetting van woeste gronden in landbouw gronden tot het uiterste te beper ken, mede ter wille van natuurbe scherming en openluchtrecreatie. Verschillende wetsontwerpen Op wetgevend terrein zal weder om veel van uw werkkracht wor den gevraagd, ten dele voor wets ontwerpen, waarvan de behande ling reeds een aanvang heeft geno men. De regering vertrouwt, dat de beraadslagingen over het ont werp algemene kinderbij slagverze kering op korte termijn zullen wor den hervat. Na ampele overweging zal de regering door wijziging van het wetsontwerp tegemoet komen aan een aantal van de bezwaren, die vóór de schorsing der openbare beraadslagingen naar voren zijn gebracht. Ten aanzien van het wetsontwerp tot regeling van het voortgezet onderwijs hoopt zij, dat het in dit zittingsjaar de instem ming van de Tweede Kamer der Staten-Generaal zal verwerven. Ook tal van nieuwe wetsontwerpen zullen in deze periode aan U wor den voorgelegd, o.a. een ontwerp algemene bijstandswet. Onderwijs en cultuur De materiële welvaart en de op zienbarende technische ontwikke lingen van onze tijd houden het gevaar in, dat de geestelijke waar den te weinig aandacht krijgen. Toch zijn het juist deze waarden, die aan het leven een diepere zin geven en de krachtsinspanning, die ons land en de gehele vrije wereld zich thans moeten getroosten, rechtvaardigen. De regering zal, zoveel als in haar vermogen ligt, door het verlenen van krachtige steun in het bijzonder aan onder wijs en cultuur, blijven streven naar de versterking van de geest kracht van ons volk. Zij beseft, dat dit doel slechts kan worden be reikt, indien ieder, op welke plaats ook gesteld, hier bewust aan bij draagt. Op TJ, vertegenwoordigers des volks, rust in deze tijden van span ning een zeer bijzondere verant woordelijkheid en een zware taak. Moge God U bij uw arbeid wijsheid en kracht schenken, zodat gij ook in het komende zittingsjaar tot ze gen van het koninkrijk werkzaam zult zijn. Met deze bede verklaar ik de zitting der Staten-Generaal voor geopend. Fietsende apen in circus Boltini STOCKHOLM. Het nieuws van de vermissing van het vliegtuig met Hammarskjoeld aan boord, heeft maandag in Stockholm grote opwinding veroorzaakt. De avond bladen hebben speciale edities uit gegeven, waarin de frontpagina geheel wordt gewijd aan de laatste binnengekomen berichten en voor zien zijn van grote foto's van de secretaris-generaal van de V.N. Toen het nieuws bekend werd, werd het telefonisch verkeer in Stockholm geheel ontwricht. OSLO. De Noorse minister-pre sident, Einar Gerhardsen, noemde het overlijden van Hammrskjoeld „een groot verlies voor zijn orga nisatie en een ramp voor de op bouwende krachten van de vrede. Het is een schok voor de hele Noorse bevolking". SINGAPORE. Een woordvoer der van de regering in Singapore zei dat Hammarskjoeld „waar schijnlijk de meest ideale interna tionale functionaris" was. „Hij vocht moedig voor vrede en rust in Kongo tegen veel kritiek en moeilijkheden in". NEW YORK. De voorzitter van de Veiligheidsraad, Nathan Barnes, zei dat de „hele wereld een groot verlies geleden heeft". WENEN. „Hammarskjoeld is in feite slachtoffer geworden van ons tragisch tijdperk", aldus de Oos tenrijkse minister van Buitenland se Zaken, Bruno Kreisky. DEN HAAG. Naar aanleiding van het overlijden van de secre taris-generaal van de Verenigde I^aties, de heer Dag Hammars kjoeld, heeft de minister van Bui tenlandse Zaken ad interim, prof. dr. J. E. de Quay, de volgende ver klaring afgelegd: De Nederlandse regering is diep geschokt door het ontstellende nieuws van het ongeluk, overko men aan de heer Dag Hammars kjoeld. Zij heeft grote bewondering voor de wijze waarop deze hoge internationale gezagsdrager gedu rende bijna negen jaar leiding ge geven heeft aan het werk van de Verenigde Naties. Zijn heengaan is een groot verlies voor de Verenigde Naties en voor de gehele wereld". Als topnummer wordt het „hooggeëerd" publiek donderdag- en vrijdag avond in het circus Toni Boltini aangekondigd Captain Lens met zijn dolvermakelijke gedresseerde" chimpansees. Op de foto een voor proefje van de stunts die de apen zullen brengen: een rondrit je op de fiets. Het blijft niet by fietsen alleen want de apen kunnen nog veel meerals touwtjespringen en „rock-en-roll"-muziek maken. Een num mer, dat gezien de reacties in het gehele land, zéker ook in Zierikzee succes zal hebben! Zeeuwse wijkverpleegsters kwamen samen te Sluis Z.-VI.) Aandacht bepaald bg de t.b.c.-bestrijding ALGIERS, 18-9. Maandagavond zijn in Algiers in nog geen drie uur vijftien ontploffingen waargeno men. Verder is bekendgemaakt, dat 5 mensen zijn omgekomen en 44 gewond toen zondag in GaryvilJe, in het zuiden van Oran, een op standeling twee handgranaten wierp in een menigte, die een voet balwedstrijd gadesloeg. De slachtoffers zijn Franse mili tairen, Europeanen en mohamme danen. De dader ontkwam. Op vrijdag 15 september j.l. heeft het Groene Kruis in Zeeland weel een wijkverpleegstersdag georgani seerd, welke dit jaar werd bijge woond door 55 wijkverpleegsters, distriktsverpleegsters, leidsters-do centen, enkele bestuursleden van de Provinciale Vereniging en het personeel van het provinciaal bu reau. Nadat des morgens alle deelne- mers(neemsters) uit de gehele pro vincie Zeeland waren gearriveerd te Breskens werd de reis per extra bus voortgezet naar Sluis, waar de groep ontvangen werd in het prachtige gerestaureerde stadhuis. Nadat de burgemeester een kort overzicht van de geschiedenis van het stadhuis had gegeven, sprak de heer P. L. Abrahamse namens het bestuur van de Provinciale Vereniging een dankwoord tot het gemeentebestuur van Sluis, waarna de verdere leiding van deze dag werd overgedragen aan de heer H. P. Everwijn uit Zuidzande, die sa men met zijn vrouw en zuster G. P. de Jonge uit Cadzand het pro gramma voor deze dag had samen gesteld. Vervolgens hield de distriktstu- berculose-arts uit Middelburg, dr. W. K. Schuling, een inleiding over: „De veranderde richtlijnen in de tuberculosebestrijding", welke in leiding door alle aanwezigen met bijzondere aandacht gevolgd werd. Er werd door spreker vooral de nadruk gelegd op de nog steeds belangrijke taak van de wijkver pleegster bij de tuberculosebestrij ding ondanks het teruglopen van het aantal patiënten. Nadat nog verschillende vragen door dr. Schuling beantwoord wa ren, werd iedereen in de gelegen heid gesteld het fraaie stadhuis te Sluis- met Belfort te bezichtigen. Rondrit. Hierna vertrok het gezelschap door het mooie West-Zeeuws- Vlaamse land naar Cadzand waar in het Strandhotel de lunch ge bruikt werd. Na nog vlug wat langs duin en strand gewandeld te hebben werd de reis voortgezet met een rondrit via Sluis, Knokke, langs de Belgische kust tot Blan- kenberghe, waarna men als eind punt had gekozen Brugge. Na een korte rondrit door dit prachtige stadje met zijn vele bezienswaar digheden kreeg het gezelschap de gelegenheid om ieder voor zich Brugge te gaan bekijken. Vanuit Brugge vertrok de bus via Westkapelle naar Knokke-Zoute waar een wafelmaaltijd genuttigd werd. Tijdens deze maaltijd werd door zuster D. de Ruiter-van Nieu- wenhuyzen uit Vlissingen namens alle wijkverpleegsters een kort dankwoord tot de organisatoren en het bestuur van de Provinciale Vereniging gesproken, waarna de terugreis werd aanvaard'. SCHADE AAN LICHAMELIJK EN GEESTELIJK WELZIJN Utrechtse internist waarschuwt voor overmatig eten UTRECHT, 18-9. De Utrechtse internist, dr. J. A. van Loon .con stateert in het jaarverslag van het Koninklijk Nederlands Gasthuis voor Oogljjders in Utrecht, dat het interne onderzoek van ambulante eij klinische patiënten de conclusie rechtvaardigt, dat in toenemende mate degeneratieve hart- en vaat ziekten, niersclcrosc en diabetes (suikerziekten) worden veroorzaakt door de veelal overmatige voe- dingstocstand reeds op middelbare leeftijd, en de steeds stijgende ge middelde leeftijd van de patiënten. Het aantal diabetes-patiënten bij het instituut in Utrecht gaf een stijging van meer dan dertig pro cent te zien vergeleken met het voorafgaande jaar. Steeds meer rijst de gedachte - aldus dr. van Loon - of niet op ruime schaal gewaarschuwd moet worden tegen het gevaar van de omzetting der baten van de wel vaart in voedings- en genotmidde len. Volgens hem blijkt de huidige ontwikkeling reeds grote schade toe te brengen aan lichamelijk en gees telijk welzijn. Speciaal oogpatiën ten schijnen in hoge mate gedispo neerd te zijn voor deze degenera tieve aandoeningen. In een nader onderhoud met het A.N.P. verklaarde dr. van Loon, dat het tot de huidige welvaarts verschijnselen behoort, dat veel mensen, die veelal op middelbare en oudere leeftijd aan overgewicht gaan lijden, mensen, die veelal nooit aan sport hebben gedaan en zelfs niet meer tot enige lichame lijke oefening komen. Het overwicht is een regelrecht gevolg van een teveel eten, onder het motto: „w(j hebben het zo goed, dus het kan". „Menigeen graaft - zo zei hü - zijn graf met zyn eigen tanden". Late aardbeien op Zuid-Beveland KAPELLE, 18-9. Het bijzonder fraaie nazomerweer bezorgt de aardbeienkwekers in het gebied Kapelle-Biezelinge een onverwach te buitenkans. De planten geven namelijk voor de tweede keer een oogst van prachtige vruchten en de handel betaalt daar hoge prij zen voor. Maandag was er op de fruitveiling in Kapelle-Biezelinge een aanbod van ruim 2.000 doosjes aardbeien eri de prijs lag tussen f 0,75 en f 1,per doosje van 250 gram. Wanneer het warm en zon nig weer blijft rekent men op nog belangrijk groter wordende aard beien-aanvoeren in Kapelle. Nog nimmer is iets dergelijks voorge komen. Gestegen radio-activiteit DEN HAAG, 18-9. De radio-ac tiviteit. van de lucht is gedurende het afgelopen etmaal opnieuw enigszins gestegen, zo is van. de zijde van het ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid mede gedeeld. Of deze toename geheel en al kan worden toegeschreven aan be smetting tengevolge van kernex plosies, is echter nog niet definitief vast komen te staan. De activiteit door verontreiniging van de atmo sfeer met kunstmatige radioactieve stoffen is in do afgelopen weck enigermate toegenomen. WARM Verwachting tot woensdagavond: In de nacht en ochtend plaatselijk mist; overigens warm, zonnig en droog weer, behoudens een kans op een bui; zwakke tot matige wind tussen zuidoost en zuidwest. 20 sept. Zon op 6.22, onder 18.45. Maan op 16.42, onder 00.48. Volle maan: 24 sept. te 12.34. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 20 sept. 10.47 v.m. 23.43,n.m. BROUWERSHAVEN 20 sept. 10.36 v.m. 23.17 n.m. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 19-9. Het K.N.M.I. deelt mede: Het hogedrukgebied dat het weer in west-Europa be heerst, is nu van de Noordzee naar het oosten getrokken en het strekt zich nu uit van zuid-Noorwegen tot de Balkan. Aan zijn flank ver plaatst _zich eea storing uit de Golf van Biscaye naar Ierland, waar deze veel rëgèn veroorzaakt. Ge leidelijk draait'de wind in ons land naar zuid en mogelijk door het zui den heen. De aanvoer van warme lucht geschiedt dus morgen weer van Frankrijk uit. Nog steeds zijn er aan de voet van de Pyreneeën storingen aanwezig, waarvan het gedrag onzeker is. Over het alge meen mag op het aanhouden van het droge, warme en zonnige na- zomerweer gerekend worden, maar met het voorbehoud dat dit ver stoord zal kunnen worden door een regen- of onweersgebied uit zuid- Frankrijk. Jeugd Rode Kruis, voor wie? Elke school, jeugdvereni ging, -tehuis of andere groepering kan Jeugd Rode Kruis-werk doen, in eigen verband, onder eigen lei ding, in eigen sfeer. Het Jeugd Rode Kruis is dus geen jeugdvereniging, het kent geen lidmaatschap en vraagt geen kontributie. Het vraagt slechts om inciden tele, vrijwillige medewer king. Laat U hierover uitge breid voorlichten op woens dag 27 september a.s. ADRES De man kwam per auto naar de Westhoek, naar Burgh om precies te zijn, voor een boodschap, voor het bezoeken van een vriend of een zakenrelatie. Dat weet men niet zo precies, maar in ieder geval was hij op weg naar de heer „De Wit". De man was vreemd in de Schouwse Westhoek en dus ook in Burgh en wat doet men in zo'n geval? Men rijdt eerst wat rond en als het dan nog allemaal duister blijft, draait een autorijdende man het portierraampje omlaag en vraagt de eerste de beste voorbij ganger naar „de weg". Zo ook onze automobilist, die een Burghse bur geres aanschoot, ri^et de vraag waar de heer De Wit „in de Graven straat" woonde. Nu was die Burgh se burgeres genoeg Burghse om alle straatnamen, wegen en weggetjes te kennen, maar de „Gravenstraat" nee daar had ze nimmer van ge hoord. Jammer overigens, want Zierikzee heeft zo'n straat. Maar door het ontbreken van deze ken nis, kon zij de automobilist dus niet naar de koekestaddoorstu ren. De Burghse burgeres intussen wilde de man toch wel helpen en vroeg belangstellend „of het adres van meneer toch wel goed was?". Ach toen bleek weer hoe lichtelijk mensen dwalen kunnen. Want het adres was gans en al niet goed. De automobilist zocht meneer De Wit in de Gravenstraat te Den Burg. Wie de aardrijkskundelessen met succes heeft gevolgd - en de meeste mensen hebben dat, met uitzonde ring van een enkele dwalende au tomobilist - weet onmiddellijk dat Den Burg op het goede, vriendelijke collega-eiland Texel ligt. De auto man zat dus net iets te zuidelijk om goed te zitten en de burgeres heeft hem dat met spijt in de stem, maar onomwonden verteld. De man was verbijsterd. Inmid dels was hij uit zijn wagen geko men om het onheilsnieuws goed op zich te laten inwerken. Fluks ech ter is hij weer ingestapt. Niet zon der drift sloeg hij het portier dicht en 'drukte de gaspedaal tot de plank, van Burgh op weg naar Den Burg. Wij als buitenstaanders interes seren ons wel voor de vraag of de dwalende man meneer De Wit te Den Burg heeft bereikt en zeker de burgeres van (ons aller) Burgh, die wel een beetje beduusd de man zag wegsüiiven. „Terug naar school met die moet ze hebben gedacht, want vrouwen paren in dergelijke situa ties nuchterheid aan praktische zin! EILANDMAN

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1961 | | pagina 2