STAD EN PROVINCIE MELK Westerscliouwse fruitwagen kreeg eerste prijs in Goese fruitcorso „Vrijwel overtuigd dat oorlog uitblijft" ZIERIKZEE Vergadering N.C.V.B. De plaatselijke afdeling van de Ned. Christen Vrouwenbond opent haar vergaderseizoen a.s. woens dagavond met een samenkomst in het Ned. Hevr. Ver.gebouw, waar mevr. H. Smit-Goeman uit Ren- kum hoopt te spreken over „Kleur en fleur in uw woning". BRUINISSE Ontscheping opvarenden „Henri Dunant" Zaterdagmorgen had te Zijpe de ontscheping plaats van de 21 zie ken die maandag jl. aan boord ge komen waren van het Rode Kruis- schip „J. Henri Dunant" en die af komstig waren uit Schouwen-Dui- veland, Tholen en St. Philipsland. Allen hadden zeer genoten en het weer was over het algemeen zeer goed geweest. In ons bericht over deze insche ping is maandag een vergissing geslopen. Het fruit uit St. Philips land was niet geschonken door de Rode Kruis-afdeling daar maar door de Chr. Plattelandsvrouwen bond, afd. St. Philipsland. Knaapje reed de haven in De schooljeugd maakt er dikwijls een gewoonte van zo dicht moge lijks langs de kant van de los wal te rijden op de nieuwe gemeente haven. De 11-jarige Jos Luteijn reed vrijdag met zijn fiets, toen hij langs de kant reed, pardoes te wa ter en kwam letterlijk tussen wal en schip terecht van een daar lig gende sleepboot. Gelukkig raakte hij noch de wal, noch het schip en daar hij goed zwemmen kan, liep het ongeluk af met een onvrijwil lig bad. Toeschietende personen die op de haven een wandeling maakten hielpen hem op het droge en ontfermden zich later over de fiets. Auto maakte salto op rijksweg Toen mevr. N. Fokkens-Tromp in haar DAF-auto op rijksweg 18 tussen Zierikzee en Nieuwerkerk de bestelwagen van de heer P. Sa- man uit Zierikzee wilde passeren, raakte zij een ogenblik de macht Sinds de leuze „met melk meer mans", mogelijk vanwege de alli teratie (drie m's) zo daverend op gang heeft gemaakt, laten de be denkers van die slagzin niets na, ons te wijzen op het nut van de „driekwart kan per man per dag". Een merkwaardige oproep, want het eerste voedsel dat de mens op aarde nuttigt is melk, een koe loopt „niet voor louw" in de wei en men moet beslist achterlijk zijn om niet te weten dat melk iets an ders is als krijtwater. Bij al die oproepen toch maar vooral in de melkkan te duiken, moet Eiland man onveranderlijk denken aan Friesland, dat - gelijk bekend - nog steeds „boppe" is, ginds en ook wel een beetje hier, dank zij de ijverige „Krite", die het noordelijk element zo geslaagd in deze con treien heeft geïntroduceerd. Om de vjaarde van melk te begrijpen, moet men feitelijk terug naar de hongerwinter en nog wel enkele maanden voordien, een tijd waarin melk een rariteit was en reeds lang aan de normale publieke con sumptie onttrokken. Hoofdzakelijk om te onderzoeken hoe melk er uitzag en hoe het smaakte, is het ondergetekende gelukt met één der laatste Lemmerboten te ontsnappen naar Frieslandhetgeen zich reeds bij de Oudemirdumeh Klif onmid dellijk als een paradijs voordeed. Niet louter vanwege het schone Gaasterland en het bronstig groen van de Greithoék, maar vanwege de onvervalste boe-roepers, die niets minder zelfbewust dan in beter tijden zich aan het welige gras te goed deden en 's morgens en tegen de avond met gespannen uiers op hun verlossing stonden te wachten. Deze momenten van geladen vreugde komen altijd weer in ge dachten, als de kranten thans ver melden dat „melk pep geeft". Nou of het pep gaf. Niet zodra dook een Friese boer en verschillende malen zelfs een volstrekt welva rende Friese deerne op, gekrukt en gemelkemmert, om zich onder het koebeest neer te zetten, of de tijd was rijp om een initiatief te ne men. Het was dan zaak zich ge heel argeloos, maar toch onver wijld, gewapend met twee ledige limonadeflesjes van groot formaat, boer-, deern- en koewaarts te be geven en (in gewoon Zeeuws, het geen toen zijn tactische waarde hadte vragen: „zouk wat maalk kunne kriege?" De behoefte aan melk bij de vraagsteller woog niet op tegen diens vreemde spraak en de Friezen gooiden er onmiddellijk een zin uit, die er op neer kwam dat vraagsteller niet uit Friesland kwam. Welnu, na de nieuwsgierig heid gul en hartelijk te hebbenbe- vredigd, was het een volstrekt koud kunstje even later met twee volle melkflessen de wei uit te stappen. Een meesterlijke melkweek is dat geworden. Zo'n litertje of vier per dag was geen uitzondering en nooit meer dan een kwartje pet fles. Dat was begin augustus '44. Na de laatste Friese druppel duur de het tot mei '45 eer dat de vol gende zich aandiende. Ze herin nerde maar zwak aan de Friese vette, zo uit de uierI EILANDMAN. over het stuur kwijt. De rechter- achterkant van de DAF raakte de linker-voorkant van de bestelwa gen. De DAF schoof op het rijwiel pad, sloeg daar over de kop en bleef met de wielen naar boven liggen. Natuurlijk werd het wagen tje zwaar beschadigd. Mevr. Fok- kens kreeg slechts lichte kwetsuren en haar drie-jarig dochtertje dat in de wagen zat kwam met de schrik vrij. De familie Fokkens uit Vinkeveen woont momenteel op de woonark „De Zwaluw" in de repa ratiehaven te Bruinisse. De heer Fokkens is kapitein-eigenaar van een sleepboot en vaart voor de Deltawerken. NOORDGOÜWE Hengelwedstrijd tussen Noordgouwe en Zonnemaire De resultaten van de hengelwed strijd tussen Noordgouwe en Zon nemaire, zaterdagmiddag gehouden waren slechts twee botjes, gevan gen door J. C. Goosen en J. Blom, beiden van de uitdagers. Bij een zeer matige opkomst was toch met goede moed gestart, doch daar bijna geen enkel beet kreeg en de krabben wel weg wisten met het aas, zakte de stemming ras. Voor de tijd pakte de ene hengelaar na de andere in. De heer Goosen kwam als overwinnaar uit de strijd en had de wisselbeker plus de eerste prijs en de heer Blom de tweede prijs. Gezellig werd nog een ogen blik vertoefd in café van den Berg te Zonnemaire. Kook- en bakdemonstratie Morgen, dinsdagavond zal er een kook- en bakdemonstratie worden gehouden in café v. d. Weijde, door de chef-kok van de Eerste Neder- landsche Slagers Vakschool te Utrecht. De Bond van Plattelands vrouwen is hier o.a. voor uitgeno digd. Deze belangrijke demonstra tie begint om 19.30 uur. BROUWERSHAVEN Interessante causerie over Finland Voor de afd. Brouwershaven van de Ned. Bond van Plattelandsvrou wen werd een interessante avond verzorgd door mevr. Rijks uit Oos- terland. Deze hield een causerie, toegelicht met dia's over Finland, het land met de prachtige fauna. Opnamen werden getoond van de zomer- en de veel langer durende winterperiode. Leerzaam was voor al het agrarisch gedeelte, waarin o.a. de veeteelt (rendieren) en de bosbouw uiteen werden gezet. Wat de bosbouw betreft, vervoert men de boomstammen door ze de rivier af te laten drijven. In kalmer wa ter sorteert men de stammen. Het is weer het snelstromende water dat voor elektrische centrales zorgt. Finnen zij nsportief, vriendelijk en gastvrij. Typisch is het daar ge-, bruikelijk stoombad. Tot slot liet mevr. Rijks nog een opname horen van de belangrijkste muziekschep- per van het noorden, de heer Si belius en wel Finlandia. Mevr. Ver steeg dankte spreekster voor deze zeer geslaagde avond en bood me vrouw Rijks een presentje aan. De Zeeuwse Collekte die vol gende week zal worden gehouden, zal een gedeelte beschikbaar stel len voor het spastische kind. HAAMSTEDE Verdwenen personenwagen gevonden Vrijdagmiddag ontdekten zand- ladende chauffeurs in de zandput achter de „Vluchtheuvel", eigen dom van de heer W. A. de Jonge, een verlaten auto. De gewaar schuwde politie kon direct consta teren dat dit het enige dagen ge leden verdwenen „lelijk eendje" was van de heer Goedbloed uit Re- nesse, die deze wagen verhuurd had aan twee meisjes uit Scheve- ningen. De wagen stond op lege banden en in een der ventiels stak een lucifer. Er was ook met de benzinetank geknoeid waarin waar schijnlijk zand was gegooid. De eigenaar heeft het wagentje weg gesleept en zal de motor uit elkaar moeten halen. Omtrent de toe dracht tast de rijkspolitie nog in het duister. Men denkt aan kwa lijke plagerij door jongens tegen over de meisjes, een vervelende kwajongensstreek dus. Vreemd zweefvliegtuig Boven het vliegveld Haamstede verscheen zondagmiddag een vreemd zweefvliegtuig. Het was nl. •een zwever met een motortje er in gebouwd. Het had de Nederlandse nationaliteitstekens doch over het type en eigenaar is niets bekend. Het schijnen zeer dure toestelletjes te zijn, waarvan er maar een paar in ons land zijn. BURGHSLUIS „Groenen" rusten uit in werkkamp In het werkkamp te Burghsluis arriveerde zaterdag een 7-tal auto bussen met „groenen" van de Leid- se universiteit. De bedoeling was om in deze omgeving wat op ver haal te komen van de zeer ver moeiende groentijd. Maandag (van daag) zouden de studenten weer vertrekken. Uiteraard trokken de kale studiehoofden hier niet wei nig de aandacht. SUCCES HERHAALDE ZICH Dorpsprijs van f 1000,— inag weer verfeest worden GOES, 16-9. Een enorm vreugdegejuich steeg zaterdagmiddag rond half zes op van de grote Goese markt, afkomstig uit een groot aantal Westerschouwse kelen, toen waarnemend burgemeester Notcboom be kend maakte dat de creatie uit Schouwen wederom de eerste prijs had behaald. Met 446 punten betekende dit wederom het behalen van de dorpsprijs van f 1000,die de gemeente Westerschouwen weer mag verfeesten. Vervolgens een bedrag van f 750,voor de eerste prijs. Verder komt de wagens andermaal in het bezit van de zilveren wissel appel aangeboden door dr. ir. F. Q. den Hollander, voorheen president commissaris der Ned. Spoorwegen, ereburger van Goes. Vorig jaar kreeg Haamstede eveneens deze wisselappel. Als laatste trofee voor de Westhoek was ook de wisselbeker, aangeboden door de Belgische consul in Hansweert. Het bij herhaling bereiken van de hoogste corsotop is een presta tie die niet genoeg gewaardeerd kan worden. De Westschouwse kwekers hebben tijd noch moeite gespaard om deze fraaie wagen klaar te maken. „Egypte" was dit maal de voorstelling van de wagen, naar een ontwerp van de heer J. Evers uit Goes, die ook vorig jaar het succesvolle ontwerp maakte. BRUINISSE Zout wreekt zich na negen jaar Verwarmingsinstallatie in Herv. kerk niet te repareren De kerkvoogdij der Ned. Herv. kerk te Bruinisse ziet zich geplaatst voor een teleurstelling. In de nieu we kerk, zoals die in 1952 in ge bruik werd genomen, was ook een nieuwe verwarmingsinstallatie aan gebracht. De in de kelder onder het kerkgebouw geplaatste kachel kwam in de februaridagen van 1953 onder water te staan. Nadat Bruinisse droog was, werd ook de kelder leeggepompt en de verwar mingsinstallatie werd weer in ge bruik genomen. De inwerking van het zoute water is echter niet zon der uitwerking gebleven, want nu, in 1961, dus negen jaar na de in gebruikneming blijkt dat de repa raties die nodig waren, niet meer kunnen worden uitgevoerd. Der halve is plaatsing van een nieuwe installatie, waarmee een bedrag van f 10.000 gemoeid is, noodzake lijk. Normaal is de levensduur van dergelij ke verwarmingsinstallaties zeker 30 jaar of meer. BROUWERSHAVEN Welluidend slot van muzikaal seizoen Dirigent „Apolio" vertrekt Begunstigd door zeer fraai zo merweer en bijgewoond door een talrijk publiek is de muziekavond te Brouwershaven zaterdag jl., welke de muzikale afsluiting van het seizoen betekende, zeer ge slaagd. Het muzikale optreden door de korpsen uit Brouwershaven, Zon nemaire en Noordgouwe vond een aandachtig gehoor en werd met een spontaan applaus beloond. Als sluitstuk van deze avond voerde de muziekvereniging „Apollo" uit Brouwershaven een taptoe uit op het marktplein. Voor dirigent J. v. d. Bos van „Apollo" zal dit tevens de laatste taptoe met concert zijn geweest, welke hij leidde, daar de heer v. d. Bos per 1 november a.s. wegens zijn benoeming ter gemeentesecre tarie te Capelle aan de IJssel ons eiland gaat verlaten. Na het ver trek van de vorige dirigent, de heer Everwijn in augustus heeft de heer v. d. Bos op kundige wijze het Brouwershavense korps geleid. Zo doende vormde deze muziekavond een waardig besluit van de drie jarige loopbaan van de heer v. d. Bos als dirigent. WESTERSCHOUWEN Prijswinnende corso-wagen maakt rondrit Teneinde de bevolking van Re- nesse, Haamstede en Burgh de ge legenheid te geven om de succes volle praalwagen eens van dichtbij te bekijken zal deze wagen met zijn volledige bezetting maanddag- avond een rondrit door bovenge noemde drie kernen maken. Ge start wordt in Renesse om onge veer 6 uur aan de Stoofweg. Na een rondrit over Renesse te heb ben gemaakt gaat de wagen over de Hogezoom en de Breedste weg naar Boslust. Gestopt wordt dan voor het rusthuis „Duinoord" waar de ouderen de kans krijgen om „Egypte" van kort bij te zien. In middels zal ook de Kon. Harmonie „Witte van Haemstede" acte de presence geven, waarna over Haamstede naar Burgh wordt ge reden. Na een kort oponthoud gaat de wagen terug naar Haamstede waarna het West-Schouwse Corso comité tezamen met de naaste me dewerkers in hotel Bom nog enige tijd gezellig bij elkaar hoopt te zijn. Bij goed weer wordt voor een en ander, evenals vorig jaar, zeer veel belangstelling verwacht. De dure „opsmuk" van de wagen wordt dit jaar niet verkocht, doch zal door de eigenaars terug worden geno men. Teneinde de fantastisch mooie zijstukjes te kunnen bewonderen, wordt het publiek wel verzocht af stand te bewaren, daar anders een der mooiste gedeelten van de wa- -gen door onoverzichtelijkheid ver loren gaat. Bij een rondgang langs de voor de jury geparkeerde wagens was het weldra duidelijk dat de West schouwse wagen het weer „deed" en dat was ook de mening van de talrijke andere aanwezigen. Veel fotografen en verslaggevers ver toefden langer bij de wagen en stelden ook meer vragen. Ook de jury observeerde de wagen langer en kwam enkele malen terug voor nog nadere bestudering van de on derdelen. Vooral de zijstukjes wa ren weer juweeltjes en stelden „hiëroglyphische" tekens voor uit de oud-Egyptische tijd. Ze waren fantastisch weergegeven met roze- botteltjes, kleine nootjes en wat bloemen. Eén wagen kon in het oog van de jury meer punten behalen en met 448 punten was de wagen van lelr. van t Westeinde uit 's Heer- Arendskerke de allerhoogst ge waardeerde. De wagen stelde voor: „Assepoester past het glazen muil tje", een allerliefste wagen, die wij voor onszelf hoger gewaardeerd hadden. Met 408 punten kreeg ook „De keizer en de nachtegaal" een eerste prijs, evenals „Oosterse ro mantiek" met 403 punten. Als laat ste eerste prijswinnaar kreeg „Dooi in Alaska" 400 punten. Ook deze laatste gewaardeerde wagen was gemaakt naar een ontwerp van de heer Evers. De nieuwe fruitfee met haar hof dames zetelde deze keer niet in een machtige „droomslee", maar zat op een fraaie praalwagen in een keu rig vierkantje; jammer genoeg op een oude keukenstoel. Tien muziekgezelschappen Zeer zwaar kregen de tien mu ziekgezelschappen hét te verduren, doch allen hebben zich kranig ge weerd. De Koninklijke Harmonie „Witte van Haemstede" liet weer een uitstekende indruk achter. Nieuw was hier het show-orkest „De Huzaren" uit Gent, dat, be halve voor muziek, ook voor dans- genot zorgde. Jammer dat hier de collectebus nog aan te pas moest komen. Spannend was de uitslag voor de Westhoek, zeer spannend. Burge meester Noteboom begon met de laagste waarderingen, terwijl de fruitfee, ditmaal mej. Anneke Mi- davaine, bijgestaan door Jannie de Jonge en Elisabeth Weststrate, de prijzen uitreikte. Toen er op het laatste maar twee wagens, waarbij die van Westelijk Schouwen, niet genoemd waren, was het duidelijk dat alle moeite niet voor niets was geweest. Met deze manifestatie is intussen weer bewezen dat de provincie Zee land als produktiecentrum van eer ste klas fruit steeds in omvang toe neemt en we mogen ons gelukkig prijzen dat ondanks een downslag in de afgelopen winter, de Schouw- se Westhoek met een grote hoek steen hiertoe heeft bijgedragen. De personen op de wagen die een Bedouïnenfamilie voorstelde wax-en: mej. Nellie den Haan, die vorig jaar de zeemeermin vertolkte, de heer K. van de Kasteele, die ook vorig jaar meereed op de wagen (als vis ser). Verder completeerde het zoontje van de heer v. d. Kasteele, Kees, de uitheemse familie. Even als vorig jaar stuurde ook de heer L. Leeuwe met zijn trekker de kost barse wagen feilloos over de hem voorgeschreven route. SPAAK: „Recht om optimistisch te zijn" BRUSSEL, 18-9. De Belgische minister van buitenlandse zaken, Spaak, die maandagmiddag naar Moskou is vertrokken voor een ge sprek met premier Chroesjtsjef, heeft herhaald „er vrijwel van overtuigd te zijn, dat er geen oor log zal komen". In een vraaggesprek voor de Bel gische T.V. vei'klaarde de minister aan de vooravond van zijn verrtek, dat „wij het recht hebben optimis tisch te zijn". „Er is immers een nieuwe fac tor: de kernwapens", zei hij. Vol gens Spaak is een oorlog met con ventionele wapens vrijwel onmoge lijk geworden. „In geen van beide kampen is de wil tot zelfmoord aanwezig", -voegde hij hieraan toe. Op de vx-aag, welke de voor naamste oorzaak van een eventuele oorlog zou kunnen zijn zei Spaak, dat Chroesjtsjef blijkbaar een zeer duidelijk standpunt heeft ingeno men en dat hij vermoedelijk op zijn eigen wijze de Berlijnse kwes tie zal regelen, zodat het Westen zal moeten kiezen tussen de aan vaarding van dit feit en een machtspolitiek. De Belgische mi nister herhaalde, dat het Westen zelf met voorstellen moet komen. SPORT DUIVENSPORT P.V. „Gevleugelde Vrienden" Zierikzee Prijs vlucht uit St. Ghislain; af stand 134 km., los 8.15, aankomst le duif 10.26. J. M. Feleus-C. M. van Westen- brugge 1, 4, 5, 9, 12, 16, 17, 24, 26, 35, 38; A. Hagesteijn 2, 8, 18, 19, 20, 26; J. Wiltenburg 3, 6, 23, 25, 32, 36; Fr. Maijs 7, 11, 14, 34; J. A. ten Haaf 10; J. Verwest 13, 15, 22, 29; C. Beirevoets 21, 30, 31, 37; Cor Kristalijn 27, 33; J. C. Wesdorp 28. VOETBAL K.N.V.B. Zaterdagcompetitie 4e klasse: MEVO-AZW 5-7; Ar- nemuiden-Chrislandia 8-1; VVN- Dinteloord 3-0; Tern. Boys-Spui 2-0. Afdeling Zeeland le klasse: Bruse Boys-AZVV II 5-1; Hoek-Kapelle 6-0; Wolfaarts- dijk-Yerseke III 5-8; Veere-SVD 1-4; Middelburg V-VCK 6-2. 2e klasse C: WIK-Duiveland 2-7; Duiveland II-MEVO II 5-4. 3e klasse D: Zeemeeuwen-WIK II 17-1; Zwaluwen '61-Bruse Boys II 3-6. Junioren. Groep B VII: Brou wershaven B I-Zierikzee B I 0-10; Renesse B I-Dreischor B I 6-0.. Groep B VIII: Zwaluwen '61 B I- Zierikzee B II 3-0; MEVO B I-SK NWK B I 4-3; Zonnemaire B I- Zierikzee B III 19-0; Bruse Boys B II-Burgh B II 1-2. „Men mag niet weigeren bespre kingen te voeren omdat men be dreigd wordt. Allereerst moeten tussen de westelijke mogendheden ondei'ling de voorwaarden worden bepaald en daarna dient loyaal van gedachten te wordexi gewis seld. De Duitse verkiezingen zullen Duitsland in staat stellen zich vrij er uit te spreken. Maar het komt er vooral op aan snel te handelen". Minister Spaak betoogde voorts, dat ook de kleine landen het recht hebben zich uit te spreken, omdat zij in een eventuele oorlog zouden worden meegesleurd. Zondagcompetitie 4e klasse G: Burgh-De Schutters 0-2; Brouwershaven-Cluzona 1-5; Vosmeer-Zierikzee 7-0; SC Gastel- NSV 1-4; Halsteren-NVS 4-1; Nw.- Borgvliet-Kruisland 5-4. Afdeling Zeeland le klasse B: Zierikzee II-Renesse I 0-4; SVOWK I-Burgh II 3-2. 2e klasse C: Renesse II-Zonne- maire I 2-6; Dreischor II-Brou- VOETBAL K.N.V.B. Vosmeer—Zierikzee 7—0 De waarschuwing door ons vori ge week geuit na de wedstrijd te gen Brouwershaven is niet mis plaatst gebleken. De 4-2-overwin- ning op deze eilandgenoten heeft voor de rood-zwarten wel twee winstpunten opgeleverd, maar ove rigens was het vexiies in die wed strijd zwaarder dan die twee pun ten. Er werd toen namelijk gecon stateerd, dat de lichainelijke con ditie van de Zierikzeé-spelers te wensen overliet. Ondanks dit feit kon toen nog een zwaax^bevochte overwinning op een zwakkere te genstander worden behaald. „Vos meer" tapte echter uit een geheel ander vaatje. Deze ploeg bleek over een redelijk uithoudingsver- mogen te beschikken en speelde daarbij voetbal zonder franje, recht op het doel af, zonder hin derlijk kort spel. De thuisclub is gedurende de hele wedstrijd regelmatig in het offensief geweest, omdat de rood zwarten geen ogenblik kans zagen het middenveld te verovex-en. In de 16e minuut opende de thuisclub de sCox'e, toen rechtsbin nen Leeuw via een Zierikzee-spe- ler de bal achter doelman Stoutjes- dijk schoot (1-0). De x-ood-zwarten hadden toen juist een goede sco ringskans latten glippen door te gen de doelman aan te schieten. Linksbinnen Verreijen bepaalde in de 32ste minuut met een on houdbaar schot de ruststand op 2-0 Na de hervatting bracht de Vos- meex'-midvoor in de 7e minuut met een boogbal de stand op 3-0, tex'- wijl hij drie minuten later num mer vier in de touwen schoot (4-0). Linksbinnen Veriijen scoorde in de 23c en de 35e minuut (6-0), ter- ZONNIG Vex'wachling tot dinsdagavond: •Dx-oog, zonnig en warm weer; in de nacht en ochtend hier en daar mist; zwakke tot matige wind uit ooste lijke richtingen. 19 sept. Zon op 6.20, onder 18.47. Maan op 15.54, onder Volle maan: 24 sept. le 12.34. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 19 sept. 9.26 v.rn. 22.17 n.m. BROUWERSHAVEN 19 sept. 9.02 v.m. 21.47 n.m. Doodtij: 19 sept. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 18-9. Het K.N.M.I. deelt mede: Nadat uit Frankrijk warme lucht axTiveerde werd het gedurende het weekeinde fraai zomerweei'. Zaterdag werden in het zuidoosten van het land temperatux-en bereikt van 30 graden. Zondag was wat minder warm. De luchtdrukveran deringen waren van dien aard, dat er in onze naaste omgeving nog al scherpe tegenstellingen in het weerbeeld ontstonden. Terwijl het overwegend zonnig bleef in Ne- derlad en België regende het in oost Engeland langdurig en inten sief. Er viel bij Londen bij tempe raturen van ongeveer 15 graden, meer dan 15 mm. regen. Intussen is de luchtdruk in centraal Europa hoog gebleven en is door een uit breiding in de richting van de Noordzee en Engeland het hoge- drukgebied nog versterkt. Boven Spanje en de Golf van Biscaye is de druk laag en daar bevindt zich een storing, die zich voornamelijk in de richting van het Kanaal uit breidt. Door deze storing zal mor gen opnieuw warmere lucht uit Frankx'ijk worden aangevoerd, maar de meeste regen en onweer wijkt over zuid Engeland uit. Het weer blijft dus een zomers karak ter behouden. Waarom Jeugd Rode Kruis? Om de jongeren te door dringen van de Rode Kruis gedachte van menselijkheid en naastenliefde, heeft het Rode Kruis een aktie onder jongeren ingezet onder de naam „Jeugd Rode Kruis". Het wil de jeugd van jongs- af aan leren bereid te zijn om te helpen waar hulp nodig is, waar nood is, waar geleden wordt. Zoals ieder een het recht heeft om te helpen, zo heeft immers de jeugd dat ook. Hierover wordt u t.z.t. nog meer verteld'. Scheepvaar tberichten Esso Nederland (t.), pass. 15-9 Cas- quets naar Aruba. Lemsterkerk, 15-9 van Venetië naar Casablanca. Philippia (t.), 15-9 van Mena naar Thameshaven. Tegelberg, 15-9 t/a rede Kobe. MARKTBERICHTEN Veemarkt ROTTERDAM, 18-9. Aangevoerd 1899 dieren, w.o.: 1082 koeien en ossen, 644 vakens, 173 schapen en lommeren. Px'ijzen per kg.: vette koeien en essen f 3,20-3,40, f 2,80-3,10, f 2,60- 270, varkens f 1,78-1,76-1,73; per stuk: schapen f 125-700-90, lam- meren f 110-90-80. Vette koeien en ossen: aanvoer even groter; handel kalm; prijzen ongewijzigd; prima jonge vlees koeien boven notering. Vax"kens: aanvoer als vorige week; handel redelijk; prijzen gemiddeld iets la ger; prima vleesvarkens boven no tering, zware varkens f 1,66-1,68 per kg.; slachtzeugen f 1,45-1,55 per kg. Schapen en lammerenaan voer iets korter; handel vlot; prij zen niet hoger dan vorige week. wijl rechtsbuiten Hommel in de 43e minuut in duidelijke buitcn- spelpositie voor de laatste maal de in goede vorm zijnde doelman Stoutjesdijk passeerde (7-0). Wnneer de rood-zwarten de weg omhoog terug willen vinden, zullen zij gezamenlijk moeten trachten door onderlinge verdi'aagzaamheid en regelmatige training tot betere pi'estatie te komen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1961 | | pagina 2