(Ésso) PETROLEUM Altijd liever I VO ROL Verbroken Banden Behaaglijk warm! OLIEHANDEL H. SCHOT VeebleMi 1 jood will Wat biedt de BEELDBUIS? DE WERELD VOL AUTO'S ZIERKZEESCHE NIEUWSBODE VRIJDAG 15 september IMI NO. 19041 Ingezonden mededeling Natuurlijk een oliehaard gestookt met... 1 MEE R WARMTE MINDER ROET ZUINIGER Scheepstimmerdijk 56 - Tel. 01110-2387 ZIERIKZEE Schouwen-Duivelandse Sportspiegel Burgh gaat het opnemen tegen De Schutters MEVO krijgt bezoek van AZVV uit Axel Zwaluwen kan te Scharendijke de puntjes bemachtigen op Bruse Boys II Vriendschappe lijke korfbalontmoeting SKNWK-Delta (Ooltgensplaat). VOETBAL K.N.V.B. In de 4e klas G gaat Burgh het a.s. zondag in de Westhoek opnemen tegen De SchuttersNa de teleurstelling van jl. zondag zullen de Burgh-spelers zeker alles in het werk stellen om de eerste winstpuntjes binnen te halen, waartoe wij hen ook wel in staat achten. Brouwershaven gaat in eigen huis de strijd aanbinden tegen Cluzona. Voor de Brouwena- ren wordt het ongetwijfeld een zware opgaaf om ten minste de helft van de inzet thuis te houden. Zierikzee gaat op bezoek bij Vos meer waarbij de rood-zwarten zich zeker voor de volle honderd pro cent zullen moeten inzetten om met de winst naar huis te keren. SC Gastel maakt voor eigen publiek een goede kans tegen NSV, terwijl Halsteren wel eens de handen vol kon krijgen aan NVS. Bij de ont moeting tussen Nw. Borgvliet en Kruisland zouden de bezoekers wel eens voor een verrassing kunnen zorgen. ZATERDAGCOMPETITIE. ME VO krijgt zaterdagmiddag op het sportpark Bannink bezoek van het Axelse AZVV, in de 4e klas A. De bezoekers, die vorig seizoen uitste kend voor de dag kwamen, zullen hun huid wel zo duur mogelijk ver kopen, zodat het voor de oranje- witten zeker geen gemakkelijke op gaaf gaat worden. Ondanks de goe de resultaten van Chrislandia ge ven wij het thuis spelende Arne- muiden toch de beste kansen. Ter- neuzense Boys maakt thuis een kleine kans op zijn eerste winst puntje tegen Spui, terwijl VVN de eer wel eens aan het bezoekende Dinteloord zal moeten laten. AFD. ZEELAND. In de le klas B zou het terreinvoordeel in de ontmoeting tussen de Zierikzee-re- serves en Renesse wel eens de doorslag kunnen gevenBij het treffen te Ouwerkerk tussen SV- OWK en Burgh II zien wij de be zoekers de winst binnen halen. In de 2e klas C maakt Dreischor II wel een kans op een puntenverde ling tegen Brouwershaven II. Zon- nemaire gaat als favoriet de strijd aanbinden met Renesse II. ZATERDAGCOMPETITIE. In de le klas speelt Bruse Boys thuis te gen AZVV II. De bezoekers verlo ren jl. zaterdag maar op het nip pertje van Hoek, zodat het voor de jongens uit Bru, gezien dit resul taat, niet mee zal vallen in deze wedstrijd winst te boeken. Hoek gaat op eigen grond van Kapelle winnen, terwijl Veere niet geheel kansloos is tegen SVD. Wolfaarts- dijk heeft uitstekende papieren te gen Yerseke III. Bij de ontmoeting tussen Middelburg V en VCK zal het voor de thuisclub niet mee val len om de bezoekers te bedwingen. In de 2e klas C slaan wij te Oos terland de kansen van het bezoe kende MEVO II tegen Duiveland II iets hoger aan. Te Kerkwerve gaat WIK het opnemen tegen Dui veland, dat momenteel in een uit stekende vorm verkeert. Hoewel WIK zich zeker tot het uiterste zal verzetten, geloven wij toch niet dat zij er in zullen slagen de bezoe kers van de winst af te houden. In de 3e klas D zien wij Zwalu wen te Scharendijke de puntjes bemachtigen op Bruse Boys II. Bij Zeemeeuwen-W IK II heeft de thuisclub de beste troeven in han den. JUNIOREN. In groep B VII zal Brouwershaven B I wel geen kans zien om tegen Zierikzee B I re vanche te nemen voor de vorige week geleden nederlaag. Renesse B I zien wij thuis winst boeken tegen Dreischor B I, terwijl Burgh B I het bezoekende Zeemeeuwen P. I wel met lege handen naar Haamstede terug zal sturen. In groep B VIII gaat Zonnemaire B I van Zierikzee B III xoinnen. Zwa luwen B I zou tegen Zierikzee B II wel eens voor een verrassing kun nen zorgen. MEVO B I en s.k. N- WK B I zullen elkaar niet veel ontlopen. KORFBAL. Zaterdagmiddag zal s.k. NWK te Nieuwerkerk een vriendschappelijke korfbalwed strijd spelen tegen Delta uit Oolt gensplaat. Voor de korfballiefheb bers in Duiveland is dit een prach tige gelegenheid onze naaste buren van Goeree-Overflakkee ook eens aan het werk te zien. De algemene kinderbijslagverzekering DEN HAAG, 14-9. Begin septem ber is meegedeeld, dat de minister van sociale zaken en volksgezond heid, de heer dr. Veldkamp, woens dag 20 dezer in de vergadering van de Tweede Kamer een verklaring zou afleggen met betrekking tot het wetsontwerp Algemene Kin derbijslagverzekering en de daar mee samenhangende ontwerpen. In een nadere agenda van de Tweede Kamer wordt opgemerkt, dat uit een brief van minister Veldkamp blijkt, dat de regering in de vergadering van woensdag 20 september geen verklaring zal afleggen. De minister verzoekt in bedoelde brief de betrokken wets ontwerpen „op een nader door de kamer te bepalen tijdstip op de agenda te plaatsen en de algemene beraadslagingen erover te herope nen". Op dit verzoek zal in de vergadering van 20 dezer worden beslist. Ingezondeo mededeling BINNENVERINGBED het beste bed ooit gemaakt SCHUIMRUBBERBED met versterkte middensector fabrieken Zevenbergen i Man poogde vrouw en dochter te doden TILBURG, 14-9. Een 63-jarige metaalarbeider uit Tilburg heeft gepoogd zijn vrouw en dochter te deden. De gezondheidstoestand van de man, die woont aan de Kelder manstraat, liet te wensen over. Woensdagmiddag was hij naar een arts geweest en hij kwam nogal gedeprimeerd thuis. Blijkbaar heeft hij zich toen voorgenomen zijn vrouw en dochter het huis uit te zetten. Hij kreeg in zoverre zijn zin, dat zijn vrouw de straat op ging om daar haar 18-jarige doch ter, die buitenshuis was, op te v/achten. De dochter ging echter het huis binnen en heeft getracht haar vader te kalmeren. Hij heeft toen toegegeven en gezegd zijn vrouw ook weer binnen te willen laten. Toen het tweetal eenmaal binnen was heeft de man de voor deur afgesloten. Toen de man bezig was een pis tool met zes scherpe patronen te laden, hebben zijn vrouw en doch ter kans gezien de woning te ont vluchten. Wat de omroepverenigingen tot dusverre verzuimden, is door en kele kranten en periodieken onder nomen:, een grootscheepse enquête naar de kijkgewoonten en -behoef ten van het Nederlandse volk. Het onafhankelijke weekblad voor de televisie thans Tele-Vizier) begon er mee en kwam reeds met inte ressante resultaten voor de dag. Daarna waagde het Algemeen Handelsblad zich op het gladde ijs en de uitslag bevestigde groten deels, dat de omroepen in ons land niet voldoen aan de verlangens van het publiek. Welke rubrieken zijn het meest in trek? Wij zouden haast zeggen: geen enkele rubriek, want de avondvullende produkties staan met 52 pet. der ondervraagden ver uit bovenaan (en zouden nog hoger op de ladder staan als de goede hoofdfilm er niet bij was vergeten!) Toch zijn er wel enkele rubriekjes, die in telm zijn zo lang er in het westen geen avondvullende pro gramma's beschikbaar zijn voor elke uitzenddag. Ongedacht hoog genoteerd staan de documentaires met 37 pet. goed en 23 pet. matig, tegen 4 pet. met een ongunstig oordeel. Nog meer belangstelling is er voor de films over dieren en natuur, die door 47 pet. goed, 14 pet. matig en 3 pet. onvoldoende worden gekwalifi ceerd. Voor de rest haalt het ru- briekgedoe echter nog geen 20 pet. gunstige oordelen). Het resterend getal had geen mening of heeft de vraag niet beantwoord. Sommige veel gevraagde produk ties worden ronduit als slecht be titeld, hetgeen o.m. het geval is met het cabaret en de quiz, beide 10 pet. gunstige stemmenDit is louter een gevolg van de kwa liteit der Nederlandse produkties van de laatste tijd, want het soort is heus wel in trek. De zg. bonte programma's heb ben het langzamerhand helemaal verkorven, drie jaar geleden kwam het variété e.d. als hoogtepunt uit de bus met 54 pet. verlangend naar meer en 18 pet. stemmend voor even veel en slechts 4 pet. hopend op minder. Nu (mei 1961) spreekt 31 pet. zijn afkeuring er over uit, vindt 26 pet. de kwaliteit maar zo zo en heeft slechts 6 pet. een gun stig oordeelEen jaar of drie geleden keken we echter naar Do- rus en Toon Hermans en Pension Hommeles en dat maakte wel ver schil! EENZIJDIG. Al met al een ietwat eenzijdige, doch toch interessante uitslag. Eenzijdig, omdat de lezers van een blad als de N.R.C. nu eenmaal niet in alle lagen van de bevolking en niet zo breed verspreid over ons land wonen, dat alle levensomstan digheden en bv. concurrerende zenders in deze enquête betrokken konden worden. Eenzijdig boven dien, omdat de opinie in 82 pet. der inzendingen van de man af komstig is. Waar blijft nu eens de landelijke enquête die ook de vrouw om haar mening vraagt en de invloed peilt van de buitenlandse programma's? Wij hebben zo'n vermoeden, dat er bezuiden de Lek en beoosten de lijn Culemborg-Lauwerszee maar héél weinig naar de Nederlandse uitzendingen gekeken wordt. UIT OF THUIS? Deze zaterdag komt eindelijk Pipo weer terug, 's avonds de nieuwe quiz van Theo Eerdmans, om 10 uur een amusementspro gramma uit België. D 1 presenteert de comedie „Het gat in het hek". Zondag Belgisch cabaret, de vier rechtvaardige mannen gaan vooraf aan het Kunstmaandorkest. D 1 brengt vanaf 9.35 verkiezings- nieuws, België VI. herhaalt Rudi Carell. Voor de rest van de werkweek adviseren wij m. 9.20 jazz-concert uit Baden-Baden (ook via Lopikl); dr. 12.50 v.m. opening Staten-Gene- raal, D 1 9.10 kijkspel „Tussen de treinen"; woe. N. 21.45 derde afle vering van „De Andere", D 1 22.15 voetbalwedstrijd Duitsland-Dene- marken; do. N. kijkspel „Het ge zicht van de vijand", D 1 „Engel, kijk om", D 2 „Geheime opdracht" in de serie Sunset-strip, B. VI. hoofdfilm „Weduwnaar met vijf dochters", vr. D 2 kijkspel „De oester en de paarl", B. VI. „Noctur ne in het Grand-Hotel", „Premi ère" en een Hitchcockfilm. TONEEL EN FILM „Die Briicke" indrukwekkende film- documentaire in Concertzaal Als hoofdfilm draait deze week in de Zierikzeese Concertzaal „Die Briicke", de bekende filmdocumen taire over 7 jongens en 1 meisje die de verschrikkingen van de to tale oorlog beleven. De film speelt in de laatste dagen van april 1945 in een kleine Duitse stad, die nog door de oorlog is gespaard. In de hoogste klas van het gymnasium zitten zeven jongens en een meisje. Zij zijn allen ongeveer 10 jaar en de oudsten van die school, omdat alle oudere jaargangen al opgeroe pen zijn om te vechten. Op 26 april worden de jongens toch nog opge roepen. Als zij één dag gedrild zijn in de kazerne, krijgt het bataljon bevel op te breken. Kapitein Fröh- lich, die inziet dat deze halve kin deren een blok aan zijn been zullen zijn als het op vechten aankomt, draagt sergeant Heilmann op met hen een brug te beveiligen. Het zal slechts voor de vorm zijn, want de volgende dag zal de brug worden opgeblazen. De jongens zijn erg verbaasd dat zij de hen zo beken de brug bij hun eigen stad moeten „bewaken". Sergeant Heilmann gaat in het stadje op zoek naar het vernietigingscommando dat de brug zal moeten opblazen. Hij wordt door een paar gendarmes echter voor een deserteur aange zien en doodgeschoten. Dan zijn de jongens alleen bij de brug en zij weten niet goed wat ze moeten doen. Maar als er een duik- vlieger op hen afkomt en één van hen dodelijk getroffen blijft liggen weten de andere jongens niets an ders meer, dan dat zij hun dode vriendje moeten wreken. In de verte naderen al de Amerikaanse tanks. Zodra deze dichtbij genoeg zijn openen de jongens het vuur op hen, dat al spoedig wordt be antwoord. Het duurt niet lang of vier jongens zijn gedood en alleen Hans en Albert zijn over. De Ame rikanen trekken terug om verster kingen te halen en de twee jon gens zien in, dat zij het beste naar huis kunnen gaan. Op de brug ont moeten zij het vernietigingscom mando en als zij merken, dat hun vrienden voor niets zijn gesneu veld, schiet Albert in zijn verbijs tering de sergeant neer. De ande ren slaan al schietende op de vlucht, waardoor Hans op het laatste moment nog wordt gedood. Eind 1960 telde de wereld, vol gons een in Amerika uitgegeven marktrapport, 127.047.100 motor voertuigen (auto's, vrachtwagens en bussen). Dit is 6 pet. meer dan in 1959. Van dit wereldtotaal bevin den zich bijna 29.000.000 auto's in west-Europa. In 1960 kocht Europa 3.000.000 nieuwe auto's, waarvan 400.000 voor Duitsland. In 1960 werd west-Duitsland ook het eerste land in de geschiedenis dat in één jaar meer dan 1 miljoen auto's exporteerde. Het werd ge volgd door Engeland met 700.000 en Frankrijk met 600.000. De Ver enigde Staten exporteerden in 1960 300.000 motorvoertuigen. In de gehele vrije wereld wer den in dat jaar in totaal meer dan 15 miljoen auto's geproduceerd, waarvan 7 miljoen in de Verenig de Staten en 2 miljoen in west- Duitsland. Ook Engeland en Frank rijk produceerden elk meer dan 1 miljoen wagens. Nederland kwam met een auto- produptie van 21.600 stuks in 1960 achter India en voor Oostenrijk. Wezenloos van verdriet komt Al- bert als enige in de stad terug. Deze indrukwekkende film werd bekroond met de Duitse filmprijs 1960. In de Concertzaal gaat deze week voorts „De Stormloop". In bioscoop hotel Bom te Haamstede zijn Frank Sinatra en Gina Lollobrigida te zien in „Als het bloed kookt". Ingezonden mededeling Aan dat gemartel met brandend maagzuur moet U een einde maken. Bennies nemen. En vandaag ermee beginnen. Dan geen zorg meer over pijnen door overtollig maagzuur. U blust die brand met Rennies prompt. Mak kelijk in te nemen en nog smake lijk óók. Vraag ze bij Uw apothe ker of drogist. FLITSEN UIT HET BUITENLAND BERLIJN. Kennelijk om pogin gen de muur tussen oost- en west- Berlijn met behulp van vrachtwa gens e.d. te doorbreken te verhin deren is in enkele belangrijke stra ten die beide stadsdelen verbinden een tweede muur gebouwd. Op sommige plaatsen is achter de eer ste muur ook een greppel gegra ven. BRUSSEL. Het Vlaamse blad „De Standaard" oefent donderdag in een artikel onder de kop „Een kortzichtige politiek" ernstige kri tiek op de in Antwerpen gebleken verdeeldheid, over een oplossing van het vraagstuk van de Schelde- Rijnverbinding .„Deze verdeeldheid moet uiteindelijk in de kaart spe len van diegenen, die Antwerpen van de Rijnvaart willen beroven, nl. de havenkringen van Rotter dam", schrijft het blad. BAGDAD. „Er hebben zich wan ordelijkheden in noord-Irak voor gedaan, waardoor een toestand is ontstaan, die om energiek optreden vraagt", aldus schreef donderdag ochtend het te Bagdad verschij nende dagblad „Al Bajan", het or gaan van de Iraakse „vooruitstre vende nationalistische partij". LONDEN. De Britse regering heeft bekend gemaakt bereid te zijn elk redelijk bezwaar tegen de voorgestelde nieuwe grondwet voor Noord-Rhodesië in overweging te nemen, op voorwaarde echter dat aan de huidig onlusten een einde komt. Deze verklaring werd uitge geven na een aantal besprekingen in Londen op ministerieel niveau. LEOPOLDSTAD. „Katangaanse militairen en V.N.-eenheden zijn in de nacht van woensdag op donder dag nog hier en daar in Elisabeth- stad slaags geweest. De V.N.-troe- pen beheersen thans echter alle strategische punten van de stad", aldus heeft een woordvoerder der V.N. donderdag te Leopoldstad te genover verslaggevers verklaard. PREDIKBEURTEN voor zondag 17 september Ned. Herv. Kerk Zierikzee: Grote kerk: 10 uur ds. Assendorp; Gasthuiskerk: 10 (H.D.) en 7 uur ds. Bezemer. Kerkwerve: 2.30 uur cand. H. Faber, vicaris te Delft. Sercoskerke: 10 uur cand. Faber. Burgh: 10 uur ds. Don (H.D.). Haamstede: 10 en 7 uur ds. Boer. Renesse: 9.30 uur ds. v. Liere. Noordwelle: 11 uur ds. v. Liere. Eikerzee (Scharendijke): 10 uur ds. v. d. Ban. Brouwershaven: 10 uur dhr. Malipaard. Zonnemaire: 10 uur ds. Duvekot. Noordgouwe: 7 uur ds. Don. Dreischor: 10 uur vicaris Kei ling. Ouwerkerk: 11 uur ds. Wes terhof. Nieuwerkerk: 10 uur ds. Rijks. Oosterland: 9.30 uur ds. Wes terhof, 6.30 uur ds. Rijks. Sirjans- land: 10 uur cand. Boogert, 2.30 uur ds. Rijks. Bruinisse: 10 en 5 uur ds. v. d. Sar. St. Phiiipsland: 9.30 en 2.30 uur ds. E. S. de Lint, Lienden. Lutherse Kerk Zierikzee: geen dienst. Geref. Kerken Zierikzee: 10 en 5 uur ds. A. v. d. Weg, Bussum. Haamstede: 10 en 5 uur ds. Boerma. Renesse: geen dienst. Scharendijke: 10 en 2.30 uur .Brouwershaven: 10 en 2.30 uur ds. Wentzel. Zonnemaire: 10 en 2.30 uur ds. Huijser. Nieuwerkerk: 10 en 5 uur dr. Becker. Oosteralnd: 10 (H.A.) en 3 uur ds. H. Scholing, Culemborg. Bruinisse: 10 en 5. uur ds. Tiemersma. Anna-Jacobapol- der: 10 en 2.30 uur ds. Haverkamp. Geref. Kerken (Vrijgemaakt) Brouwershaven: 10 en 3 uur ds. Keizer. Chr. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10 en 6 uur cand. J. P. Versteeg, Amsterdam. Kerkwerve: 10 en 6 uur ds. P. Dijkstra, em.- pred. te Klundert. Haamstede: 10 uur leesdienst, 3 uur ds. Dijkstra. Nieuwerkerk: 10 uur godsdienst oefening, 3 uur cand. Versteeg. Geref. Gemeenten Haamstede: 10 en 2.30 uur lees dienst. Nieuwerkerk: 10 en 3 uur leesidenst. Oosterland: 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. St. Phiiipsland: 9.30, 2.30 en 6 uur leesdienst. Geref. Gemeenten In Nederland Zierikzee: 10, 2 en 6 uur leesdienst. Renesse: 10 en 2.30 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 3.30 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. Oud-Geref. Kerken Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. Sint Phiiipsland: 9.30, 2.30 en 6 uur ds. L. Gebraad. Leger des Heils Zierikzee; 10 uur heiligingsdienst, 12 uur jeugdsamenkomst, 7.30 uur verlossingssamenkomst. Rooms-kaiholieke Kerk Zierikzee: Eucharistie-vieringen op zondag te 7.15 en 10 uur, in de week te 7.15 en 8 u. Haamstede: Eucna- ristie-vieringen op zondag te 8.30 en te 10 uur. BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Zierikzee maken bekend, dat het gemeentelijk zwembad „de Val" na 16 september 1961 voor het publiek zal zyn gesloten. Ingezonden mededeling Dan zeker van frisse monden witte tanden FEUILLETON 50 „Jawel, meneer Eschberg". Juf frouw Küllers in de aangrenzende kamer haastte zich aan de op dracht te voldoen. Een paar minu ten later nam Robert zelf bij de deur het tablet met thee en brood jes van haar in ontvangst; zijn ge zicht stond ondoorgrondelijk. De bescheiden maaltijd scheen Alexei Finschow goed te hebben gedaan. Zijn wangen kregen weer wat kleur. Onwillekeurig moest Robert aan zijn eerste ontmoeting met Lisaweta denken; ook bij haar hadden een paar belegde broodjes wonderen verricht. „Als u mij nu eens een en ander wilt vertellen, meneer Finschow. Hoe bent u hier gekomen?" „Ik heb het aan u te danken, me neer Eschberg, dat ik Sowjet-Rus- land de rug kon toekeren", ant woordde Alexei Finschow zacht. Robert keek hem vragend aan. „Mij? Hoezo?" „U hebt toch mister Hixley ver zocht mij te helpen". „Dat is zo, ja. Heeft meneer Hix ley u mee hierheen genomen?" „Droefgeestig glimlachte Alexei Finschow. „Dat zou niet goed mo gelijk geweest zijn, meneer Esch berg. Langs legale weg kan nie mand Rusland verlaten. Maar als men geld heeft - mister Hixley heeft onzettend veel voor mij ge daan - kort en goed, het is mij ge lukt over de grens te komen. Ove rigens", - hij schraapte zijn keel - „heeft die vlucht nogal wat van mijn krachten gevergd. Mijn ge- door Marlisc Kolling zondheid laat al sinds jaren veel te wensen over, ik heb nachten achtereen in de open lucht gesla pen, wanneer ik niet af en toe on derdak vond in een of andere boerderij. Men is in Rusland zeer hulpvaardig, men kent elkanders noden en zorgen - maar men is ook ontzettend bang. Elk kind weet, wat er op staat als men iemand helpt vluchten. Ik heb wat kou gevat, maarhet zal toch wel niet ernstig zijn, nietwaar?" Angstig hechtten zijn donkere ogen zich aan Robert. Deze viel onmiddellijk weer de eigenaardige gloed op. Nu had Finschow ook van die typische te ringachtige vlekken op zijn wan gen. Hij probeerde hem gerust te stellen. Dat is alleen maar een ge volg van oververmoeidheid, me neer Finschow. Als u een paar da gen behoorlijk hebt uitgerust, zal dat wel weer over gaan. U hebt er toch geen bezwaar tegen, dat ik daarvoor zorg?" „U bent al te goed, meneer Esch berg", mompelde Alexei dankbaar. „Ik weet niet, waarom u dit alles doet - ik ben niet naar u toege komen om te bedelen". „Ik weet immers wel, waarom u hier gekomen bent, meneer Fin schow". „U weet dus iets van haar?" Alexei Finschow boog zich met een ruk voorover. Zijn felle blik ver loor Robert geen seconde uit het oog. „Van uw zuster? Ik had gehoopt van u iets te zullen vernemen". Finschow's gezicht was een groot vraagteken. „Neemt u mij niet kwalijk, meneer Eschberg, van wie spreekt u eigenlijk?" „Wel, van uw zuster Lisaweta von Bernekamp, natuurlijk. Zij heeft mij verteld, dat u beiden om begrijpelijke redenen van politieke aard de naam Finschow hebt aan genomen. Dat is toch zo, niet waar?" Er was iets in Finschow's gezicht, dat Robert deed aarzelen. „Wat zegt u, meneer Eschberg, heeft Lisaweta u verteld, dat zij mijn zuster is? Maar dat is toch" - Hij zweeg plotseling, zijn lippen trilden - in zijn ogen kwam iets van een ziekelijke haat. Robert greep hem bij zijn schou ders. „Spreek toch, mens! Is Lisa weta soms niet je zuster?" „Laat me los!" kuchte Finschow, terwijl hij zich uit Robert's handen trachtte te bevrijden. „Laat me los - wat hebt u met Lisaweta ge daan? Waar is ze? Ik wil haar zien! Onmiddellijk!" Robert trok de man ovei'eind tot hij wankelend op zijn benen stond. Het bloed steeg hem naar het hoofd. „Op die vraag behoef ik je geen antwoord te geven, al zou je ook tien maal haar broer zijn. - Je moet goed weten, wie je voor je hebt! Je wantrouwen is een grove bele diging, zowel voor haar als voor mij, - Lisaweta heeft zich onder mijn bescherming gesteld 1" Finschow staarde hem verbaasd aan. Eindelijk stamelde hij met zijn gebroken stem: „Ik zal u be wijzen - wie hier meer recht van vragen heeft. - U schijnt het niet te weten: Lisaweta is niet mijn zuster, maar - ïnijn vrouw". (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1961 | | pagina 5