VELP0 BOLS ROOD Westhoekse corsówagen verbeeldt oud stukje Egypte Voor 70 jaar... STAD EN PROVINCIE „Plan-Spaak" voor westelijk initiatief STAD EN PROVINCIE SUCCESJES TAAL Ingezonden mededeling Moderne Akkertjes verlossen U sneller, veiliger en prettiger van uw PIJN- want het zijn Instant cachets met 4-voudlg werkend micropoeder Spannende strijd te Goes verwacht WESTERSCHOUWEN, 14-9. Naar wU van de zyde van het corso-co mité in de Westhoek vernemen, ligt het in de bedoeling om by goed weer de praalwagen uit de Westhoek maandagavond 18 sep tember nog een rondrit door de Westhoek te laten maken. De juiste roete zal nog nader worden uitgestippeld, doch het is zeker dat Renesse, Haamstede en Burgh in dit. programma worden betrokken. Natuurlijk zal ook het rusthuis „Duinoord niet vergeten worden. Voor kritische kijkers is de wagen maandag opgesteld in het veilinggebouw aan de. Hoge- zoom, waar het geheel van nabij kan worden bekeken. Daar morgen de wagen gaat rij den in het Goese corso, kunnen we nu ook wel het motief van de wa gen verklappen. Het stelt ditmaal een stukje grondgebied uit het oude Egypte voor. Op de achter grond een enorme Sphynx-kop met in het middenveld een kameel. Om het geheel nog wat aantrekke lijker te maken zit bij het kameel een Bedouïnen-familie. De verdere omlijsting en aankleding is zater dagmiddag in Goes te zien. Wel is-zeker dat met man en macht en met de routine van de vorige prijs winnaar gewerkt wordt om een zo goed mogelijk resultaat te krijgen. De andere deelnemers zijn ditmaal ook echte medestrijders geworden naar de hoogste top. Zo zal Noord- Beveland, dat vorig jaar een zeer bescheiden rol speelde, nu met een 12 meter-wagen uitkomen. Reden te meer om het corso zaterdag met een bezoek te vereren. Ingezonden mededeling ZIERIKZEE. Voor de opengeval len betrekking van ambtenaar bij de plaatselijke belasting en agent der bevolking, waaraan een jaar wedde is verbonden van 450, hebben zich vijftien sollicitanten aangemeld. DREISCHOR. Aan de echtgenote van de overleden brievengaarder alhier is een pensioen verleend van f 82 per jaar. ZIERIKZEE. In het „Huis van Nassau" werd. een vergadering ge houden van aandeelhouders in de op te richten vereniging tot het aankopen van een Clydesdale- hengst. HAAMSTEDE. Aan de kinderen van de o.l.-school is een schoolfeest bereid, mogelijk geworden door een dame, die een ruime gift be schikbaar stelde. BROUWERSHAVEN. Alhier had van rijkswege de opneming plaats van de in dit jaar gerestaureerde voorgevel van het stadhuis, over eenkomstig de bouw in 1599. BRUINISSE. In de alhier gehou den vergadering van de afdeling Bruinisse van de Vereeniging tot Bevordering van de Ned. visserij werd besloten de afdeling te ont binden. Terstond werd besloten een nieuwe - niet gebonden - ver eniging op te richten. ZIERIKZEE. Een twintigtal be woners van de Oude Haven (zuid zijde (adresseerden aan de gemeen teraad over de slijkboel bij de weegbrug aan het Kraanplein. SCHOUWEN. De burgemeesters der dorpen hebben bij schrijven kennis gegeven van het verbod aan de armen in de komende winter „kerstkoorn" te vragen. Ook het zingen om oud- en nieuwjaar zal niet worden toegestaan. ZIERIKZEE. De jeugdige Rede rijkerskamer „Advendo" alhier gaf een geslaagde uitvoering in het „Huis van Nassau". ZIERIKZEE. Op reis van Rotter dam naar Zierikzee schonk een aart boord van „De Ponney" van de Zierikzeesche Stoombootmaat schappij zijnde vrouw, het leven aan een gezond kind. ZIERIKZEE Bevolkingsonderzoek op t.b.c. Het voornemen bestaat op 6, 9, 10, 11, 12 en 13 oktober te Zierik zee een bevolkingsonderzoek op t.b.c. te doen plaats vinden. Om het onderzoek zo goed mogelijk te doen slagen zal een groep perso nen, die zich daartoe vrijwillig be schikbaar stelt huis-aan-huis-be- zoeken afleggen om de burgerij te wijzen op de grote noodzakelijk heid aan het onderzoek deel te ne men. Voor deze huisbezoekers wordt heden (vrij dag)-avond onder leiding van de districts-t.b.c.-arts een instructie-bijeenkomst gehou den in het Ned. Hervormd Vereni gingsgebouw. Zij zullen dan tevens worden voorzien van het nodige materiaal voor het huisbezoek. SPORT K.N.V.B. afdeling Zeeland deelt straffen uit Door het bestuur van de KNVB afdeling Zeeland zijn enkele rake straffen uitgedeeld. Zo werd een lid van een vereniging wegens het staken van een vriendschappelijke wedstrijd en het demonstratief ver laten van het speelveld niet alleen voor 6 wedstrijden geschorst, maar bovendien het recht ontzegd gedu rende 5 jaar als aanvoerder van een elftal op te treden. Op grond van het verstrekken van valse voorlichting werd de voorzitter van een vereniging voor één jaar het recht ontzegd een functie te bekleden. Zijn secreta ris kreeg voor hetzelfde feit even eens één jaar non-actief. Een lid van dezelfde vereniging, die wed- strijdformulieren opzettelijk on juist invulde, zag zich voor 6 maan den geschorst en gedurende 3 jaar het recht ontzegd in zijn of een andere vereniging een functie te bekleden. Rcncsse-Burgh II 2-0 In een matig gespeelde wedstrijd is het Renesse maar net gelukt de puntjes op de Burgh-reserves bin nen te halen. Gedurende de eerste 25 minuten hadden de bezoekers zelfs het beste van het spel waar bij de voorhoede echter herhaal delijk de fout maakte in de door de rood-witte defensie open gezette val te lopen. In deze wedstrijd valt bij Burgh vooral het goede spel van rechtsbuiten Wessels op. Geleide lijk aan slaagde Renesse er in de bakens te verzetten maar hun aan vallen zijn veelal te doorzichtig, waarmee de uitstekend spelende stopper Dijkman wel raad weet. In de laatste min. van de le helft weet A. Kooman zich handig vrij te spelen waarna hij met een hard schot in de benedenhoek Renesse de leiding geeft. Na de hervatting heeft de thuisclub voortdurend het initiatief in handen, waarbij de be zoekers zich moeten bepalen tot uitvallen die echter niet geheel van gevaar zijn ontbloot. De Vrie- ze moet eenmaal zelfs al zijn ta lenten tonen om zijn doel schoon te houden. Aan de andere kant weet doelman v. d. Weel een kogel van A. Jonker op vakkundige wij ze over de lat te werken. Als er 84 min. zijn gespeeld weet A. Jon ker door de Burgh-verdediging te breken waarna hij met een kei hard schot v. d. Weel geen schijn van kans geeft (2-0), met welke stand ook het einde aanbreekt. WIK-MEVO II 3-1 Te Kerkwerve is WIK er ook in geslaagd zijn tweede competitie wedstrijd in een overwinning om te zetten. De overwinning van de thuisclub was zeker verdiend, daar zij gedurende het grootste gedeelte van de strijd het beste van het spel hadden. De uitslag had voor WIK zeker nog gunstiger kunnen zijn als de voorhoedespelers zich niet te veel hadden bezondigd aan individueel spel, waardoor een aantal goede kansen verloren gin gen. De rust ging in met een 2-0 voorsprong voor de thuisclub door twee doelpunten van M. der We duwen. In de 2e helft was het over wicht van de thuisclub nog groter wat slechts door een doelpunt van M. Berrevoets tot uitdrukking kon worden gebracht. Kort voor tijd slaagde r.buiten J. L. Schoults er met een hoog schot in de voor zijn doel opgestelde doelman te ver schalken, waarmee hij de eer voor MEVO redde (3-1). VOETBAL Zierikzee II-Renesse I Zondag a.s. ontmoet Zierikzee II op het sportpark Renesse I. De wedstrijden tussen Zierikzee II en Renesse I in de periode voor het K.N.V.B.-schap van Renesse waren altijd boeiend en spannend. Velen zullen benieuwd zijn naar de hui dige prestaties van beide elftallen, die tot op heden in de lopehde competitie ongeslagen bleven. BROUWERSHAVEN Expositie „Floralia" Op zaterdag 23 september houdt de bloemenvereniging „Floralia" de jaarlijkse tentoonstelling annex ba zar in de Vishal. Annex met deze expositie is een theeschenkerij met oliebollentent. De kinderen der lagere scholen en de leden van „Floralia" worden in de gelegen heid gesteld in de morgenuren van de tentoonstelling de gekweekte planten in te leveren. De jeugd zal verder worden benaderd kleinig heden beschikbaar te stellen om een welgevulde grabbelton te krij gen. Bejaardenbijeenkomsten van start Deze week is een begin gemaakt met de bejaardenbijeenkomsten in het jeugdgebouw. De eerste bij eenkomst in het nieuwe seizoen werd geopend door burgemeester A. H. Vermeulen; het verdere ge deelte van de middag was in han den van mevr. Vermeulen. Ver schillende spelen werden afgewis seld met traktaties. Een grote ver loting viel bijzonder in de smaak. Aan het slot volgde de mededeling, dat ter gelegenheid van het 5-jarig bestaan der bejaardensociëteit op 11 oktober a.s. een feestmiddag zal worden georganiseerd, waarop ook de bejaarden uit de drie andere plaatsen, die samen de gemeente Brouwershaven vormen, aanwezig zullen zijn. BRUINISSE Gemeente gebruikt kolkenzuiger Putjesschepper is volgens de gangbare mening toch al een wei nig lucratief beroep, maar ook dit beroep raakt uit de mode. Op Brui nisse worden momenteel de riolen en straatkolken leeg gemaakt met een „kolkenzuiger", gehuurd van een gemeente uit Noord Brabant. Boompje moedwillig vernield Moest enkele weken geleden ge constateerd worden, dat voor de woning van de heer St. de Waal een der jonge boompjes van de nieuwe aanplant van geschoren linden langs de Oudestraat, moed willig was geknakt, deze week heeft men 's avonds of 's nachts opnieuw een boompje totaal ver nield, door de kroon, die volgens een bepaald systeem door latten wordt geleid, met latten en al af ie draaien, thans op de hoek Oude straat-Goudzwaardstraat. Voor de gemeente een schade post, daar de stuksprijs van de jonge leibomen niet gering is. DREISCHOR Slotconcert „Crescendo" Zaterdagavond a.s. zal het har moniegezelschap „Crescendo" haar laatste concert geven van dit sei zoen in de muziektent. Het navol gende programma zal worden uit gevoerd: 1. Uniform, mars; 2. Ballo in Maschera, fantaisie; 3. Wij gaan naar buiten, marspotpourri; 4. Czaer und Zimmermann, fantaisie; 6. Zaanlandia, ouverture; 7. Balsi renen, wals; 8. Marie Henriëtte, ouverture en 9. Daar komen ze aan, marspotpourri. WEEK LATER DAN VORIG JAAR Bietencampagne (Puttershoek) begint op 20 september SCHOUW EN-DUIVELAND, 14-9. Door de suikerfabriek „Putters hoek is bepaald, dat de eerste le vering a 3000 kg. per aandeel moet gebeurd zyn voor 26 september en dat de wegers en de controleurs op 20 september op de laadplaat sen aanwezig moeten zijn. Dit be tekent dus dat de bietencampagne 20 september begint, dat is een week later dan vorig jaar. De cam pagne van de V.C.S. (Dinteloord- Roosendaal-Zevenbergen) begint 25 september, eveneens een week later. Dat de campagne iets later be gint wijst er op, dat men niet een zo overvloedige oogst verwacht dan vorig jaar, maar toen werden dan ook alle records gebroken. In de eerste plaats is er een min dere uitzaai van suikerbieten ver geleken bij vorig jaar pl.m. 8000 ha. n.l. 84.770 ha nu, tegen 92.696 ha in 1960. Ook verwacht men een verminderd wortelgewicht verge leken bij vorig jaar. Samen zou dit IVa miljoen ton minder bieten op leveren. Of dit op zal gaan en of nu maar 3% miljoen ton zullen worden geoogst, zal moeten wor den afgewacht. De stand van de bieten loopt in de verschillende streken nogal uit een. Op sommige plaatsen en in sommige polders is de stand goed tot zeer goed, op andere plaatsen speelt onder andere de vergelings- Volgens welingelichte kringen .iii Brussel zal koningin Elisabeth van België deze maand een bezoek aan communistisch China brengen. Zij vertrekt woensdag a.s. naar Peking. Ingezonden mededeling Knutselaars Ijjmen met van Ceta-Bever Volgens het Belgische blad „Le Peuple" hangt de uitnodiging van Paul Henri Spaak voor een bezoek aan Moskou samen met een „ini tiatief-Spaak", dat neerkomen zou op de volgende punten: 1. de westelijke mogendheden moeten tot overeenstemming onderling komen; 2. eenmaal eensgezind over de doelstellingen moeten onder handelingen worden aangegaan of voorstellen worden geformu leerd vóór 10 oktober - datum van de bijeenkomst van de Russische communistische par tij - om te voorkomen dat men opnieuw voor een nieuw Sow- jet-initiatief wordt gesteld; 3. het westen moet een plan heb ben, dat precies aangeeft wat men wil. Ingezonden mededeling bossengonever van topklasse I Met sodawater ook een heerlijke frisse, schuimende longdrink 5.60 per fles SPORT VOETBAL Burgh I-De Schutters ;T ée samenstelling van het'Éurgh- elftal voor de thuiswedstrijd van a.s. zondag tegen De Schutters ver schilt nog al wat met die van de vórige zondag. Het elftal heeft nu weer de beschikking over L. W. Bakker en Gor Bouwman. M. Bak ker kan wegens ziekte nog niet meespelen, evenals Jan van Nieu- wenhuize die bij de wedstrijd te gen Kruisland een ongelukkige val deed en daarbij een hersenschud ding opliep. Deze ploeg is zeker niflt kansloos tegen het toch niet zo sterke elftal uit Stampeysgat. WEEKEINDE-ARTSENDIEN ST ZIERIKZEE Weekeinde 16-17 september: P. W. J. Vogelaar4,*-tel. (01110) 2280. WEEKEINDE ARTSENDIENST MIDDENSCHOUWEN Weekeinde 16-17 september: J. L. Braber, Dreischor. Tel. (01112) 280. WEEKEINDE-DIENST DIERENARTSEN Weekeinde 16-17 september: C. J. H. Scheuerman, Zierikzee. Tel. (01110) 2180. BURGERLIJKE STAND Zierikzee Geboren. 9 sept.: René Anto- nius, z. van Roberto Antonius de Spirt en Maria Petronella Adriana den Boer; 11 sept.: Jan, z. van Willem Boot en Klasien Dokter; 11 sept.: Maria Jeannet, d. van Cor nells Corstiaan van Putten en Eli zabeth Tannetje den Haan, wonen de te Brouwershaven; 13 sept.: Ma- rinus Jacobus, z. van Jacobus Quist en Lena den Boer; 13 sept.: Adri ana Pieternella, d. van Adriaan Jo hannes Cornelis Theuns en Nellie Adriana van Maanen. Overleden. 8 sept.Anthonie Levinus van Velthoven, 62 j., echtg. van Irma Cornelia Claessens; sept.: Janna Stouten, 78 j., wed. van Jacob Boot; 13 sept.: Pieter Marinus Geluk, 67 j., wedn. van Neeltje Johanna op den Brouw. ziekte de telers parten, wat volgens anderen een gevolg is van zuur stofgebrek (dus geen vergelings- ziekte), al zien de bladeren wel geel en wordt de opbrengst beïnvloed. Vorig jaar bedroeg de gemiddel de opbrengst 54 ton per ha. Nu zal menige landbouwer blij zijn als hij 45 tot 50 ton per ha. haalt. ZIERIKZEE Vergadering P.v.d.A. Maandagavond 25 september a.s. houdt de afdeling Zierikzee van de Partij van de Arbeid een huishou delijke vergadering in het „Huis van Nassau". Hoofdpunt ter be spreking op deze vergadering vormt de kandidaatstelling Prov. Staten. Afdeling Schouwen Plattelandsvrouwenbond Op woensdag 20 september a.s. wordt in de koffiekamer van het „Huis van Nassau" een vergade ring gehouden van de afdeling Schouwen van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen. Het betreft hier de najaarsver gadering waarop o.m. mededelin gen zullen worden gedaan over het winterprogramma, terwijl ook het kerstfeest en het zomerreisje 1962 zullen worden besproken. Boven dien wordt een bespreking gewijd aan de jubileumviering te Goes. Dit ziet op het 30-jarig bestaan van de afdeling Zeeland van de Bond, dat herdacht zal worden op een bijeenkomst in „De Prins van Oranje" te Goes op vrijdag 13 ok tober a.s. Op de vergadering van de afdeling te Zierikzee zal nog het woord worden gevoerd door de heer J. Pomper, directeur van de Centrale Werkplaats, die zal spreken over „Arbeid al9 medi cijn". ANNA JACOBAPOLDER Vergadering N.C.V.B.-afdeling Na drie maanden vakantie ver gaderde de N.C.V.B. in „Ons Dorpshuis". De vice-presidente me vrouw Vogelaar-Frangois opende met het laten zingen van Ps. 89 I en 8, gebed en meditatie. Vervol gens heette zij allen hartelijk wel kom en in. het bijzonder ds. Alblas uit Scherpenisse, die voor deze avond als onderwerp behandelde: „Verschillende vormen van onker kelijkheid", waarop een drukke bespreking volgde. De volgende vergadering zal ge houden worden op 10 oktober. Ingezonden stukken Musiceren in de tent vergt stilte Mijnheer de redakteur. In de Nieuwsbode van 1.1. don derdag las ik in het artikel over V.V.V., dat er plannen zouden be staan voor het bouwen van een nieuwe muziektent. Als werkend lid van „Kunst en Eer" vind ik dat de tegenwoordige tent op een prachtige plaats staat, maar om er op te spelen is er voor ons de laatste jaren niet veel aar digheid meer aan. Ik mag mis schien wel verklappen dat dit wel de hoofdreden is dat „Kunst en Eer" zo weinig meer op de tent verschijnt: Het geluid van de auto's, brommers, motorfietsen, enz. is dik wij 19 zo sterk, dat het voor ons muzikanten niet meer hoorbaar is wat er gespeeld wordt, laat staan voor de luisteraars. Mis schien is dit ook wel een reden dat er zo weinig publiek de con certen komt beluisteren. Om dit verhaal nu kort te maken zou ik zeggen: algehele omlegging van het verkeer, wanneer er gespeeld wordt niet lopen,'feinnen een straal van enkele tientallen meters. Dit is op zeer veel plaatsen al jaren een verordening. Een andere oplossing is een ver rijdbare muziektept, wat voor Zie rikzee zeker een uitkomst zou be tekenen, daar ér ook op het Ha venplein nog al eens iets gebeurt waar een tent voor nodig is en ook dat wij dan misschien een rustiger plaatsje kunnen uitzoeken om te musiceren. U mijnheer de redakteur, dan kend voor de plaatsing. Hoogachtend, E. A. DE LOOFF, Nieuwe Haven 3, Zierikzee ROTTERDAM. In het Dijkzigt ziekenhuis te Rotterdam is over leden de 72-jarige H. J. Abramsen uit Rotterdam die een week gele den bij het oversteken door een passerende bestelauto omver was gereden. MARKTSFEER OP LAATSTE DAG Zierikzeese kermis was niet bijzonder druk De Zierikzeese kermis is alweer achter de rug cn dat betekent in de natuur, dat het met de zomer definitief gedaan is, vooral dit jaar nu de kermis laat viel. Opvallend druk intussen is de kermis niet geweest. Vooral niet de eerste da gen, toen trouwens het weer ook niet bijzonder goed was. Alleen de kermis-donderdag bracht wat sfeer die aan vroeger herinnerde. Vooral de marktkooplieden droe gen hiertoe het hunne bij en als vanouds was de Oude Haven ge garneerd met kramers waarin de meest uiteenlopende zaken te koop werden aangeboden: bloemen, ooft snuisterijen, huishoudelijke goede ren en niet te vergeten textiel, dat op alle markten rijkelijk vertegen woordigd is. Vele honderden maak ten gisteren hun loopje langs de kramen en met de geuren van olie bollen en de schetterende muziek, kreeg de laatste dag de geijkte sfeer. Overigens beloofde de mor gen niet veel góeds, want Pluvius deed zijn vochtige duit in 't zakje; later echter klaarde het wat op en bieef het de hele dag verder droog. Deelnemers aan dé markt en het publiek konden daarvan profiteren De kramen zijn uiteraard al weer opgeruimd en als straks de wagens het Zijpe over 2ijn, neemt de stil- tq van de herfst bezit van Zierik- zcfé. Diversen: Ons uiterst moderne lesmate riaal bestaat uit de wagens: „Opel Rekord", „Renault Dau- phine" en „Bedford" vracht wagen. - Autorijschool Lem- som, Kerkwerve, telef. (01110) 2259 (b.g.g. 2917). Erkend en gedipl. door de F.N.O.P. Voor kwasten, rolborstels, pla muur- en stopmessen en andere schildersgereedschappen naar: „Verf en Kleur", P. Schults, Meelstraat 40, Zierikzee. „Beckers" is „een leeuw" van een haard met de vermaarde frontcirculatie, zuinig, oerde gelijk en goed regelbaar. In voorraad bij firma J. D. de Korte Zn., telefoon 227, Bruinisse. Hoge hypotheek beschikbaar voor uw bedrijfspand en/of woonhuis. Ruime financiering voor aankoop van auto, motor, bromfiets e.a. - Lage rente. Vraagt vrijbl. inl. Br. onder no. 1482 aan het bureau van dit blad. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Bergambacht: A. van Brummelen, Schoonrewoerd; te Workum: C. van den Bosch, Bo degraven. Aangenomen naar Bleskensgraaf: L. Trouwborst, 's-Grevelduin-Ca- pellë. Ger. Kerken Beroepen te Hijum-Finkum: M. Berg, kand. te Sappemeer. Ger. Kerken (vrijgemaakt) Beroepen te Brampton (Ontario, Canada) (Can. Ref. Church): J. M. Goedhart, Niezijl-Kommerzijl (Gr.) Chr. Ger. Kerken Tweetal te Hilversum-Oost: T. Brienen, Mussel en I. de Bruijne, Rotterdam-Centrum. Ger. Gemeenten Beroepen te Rotterdam-Zuidwijk -Pendrecht: A. Hofman, Zeist. De apen hebben de Zierikzeese kermis gered, want hun grollen hebben danig belangstelling ge trokken. Nu schijnt het in een heus oerwoud al bar te zijn met apen, maar dan is er toch altijd nog spra ke van een belangrijke spreiding. Alle apige krachtpatserij eenmaal samengedrukt in een kooi, levert een geconcentreerd gezicht op, te meer daar het apenvolk uiteraard aanmerkelijk aangevuurd en ge ïnspireerd wordt door het publiek, waaraan de apen gemakshalve nog wat losse voorbeelden ontlenen. Deze weinig opbeurende wijsheid heeft kennelijk ook de eigenaar van de apentent parten gespeeld, toen hij de volgende regel produ ceerde, die als lokkertje voor zijn spul was bedoeld. Houdt U zich even vast, want deze waarheid tikt behoorlijk door: „Apen spreken niet, maar hun manieren en die der mens is frap pant". Een verbijsterende slagzin vrien den, die ons de rest van de week voldoende stof tot nadenken heeft gegeven. De aanloop van de zin willen we niet in diskussie bren gen, want een aap spreekt niet, al spreekt zijn manier van doen boek celen. Zijn gedragingen verder zijn inderdaad frappant, maar „die der mens" ook en het is van niet te onderschatten waarde, dat de man van de apen dit ons ook nog even heeft meegedeeld. Hij kan het we ten, want hij ziet de mens in zijn dagelijkse confrontatie met de aap en .dat levert heel wat studie materiaal. Zijn zin heeft hem gemaakt tot de grootste filosoof van de maand september, maar ook tot de groot ste leukerd, want hij wilde zeggen: „apen spreken niet, maar de over eenkomst van hun manieren met die der mensen is frappant". Heer lijk dat Nederlands, vooral ook door de „d"- en „t"- escapades van de apenman, want „moeder aap verzorg„d" de baby". Nu, is dat niet kostelijk? In de gauwigheid dan nog de ereprijs der „klassieke nep" voor de halfbloed van de Afrika-tent, die zich sprekend tot het publiek ontpopte als een meesterlijke psy choloog. Zijn „blanke vrienden" deed een snaar trillen en hoe over tuigend waren de uiterlijke effek- ten. De gloeiende ijzers werden via het podium binnengebracht. Het vleessnijden voor het „beest mens" geschiedde in het openbaar en hoe vervaarlijk griste de Zuid- Afrikaan dit sappig snoepje weg met zijn pikzwarte handen, die aan de binnenkant roze hadden moeten zijn, maar daar had men toevallig niet aan gedacht. Immers de „ma nieren" van de mens zijn frap pant". Luttele meters verder werd ons deze wijsheid ingepompt en ziet hoe zuiver klopte dat in de praktijk, trouwens niet alleen in de praktijk van de historische jaar markt, maar altijd. Ook in het da gelijkse leven dus en helaas dat „frappant" -is lang niet altijd posi tief. Soms'zou men een veel lelij ker woord moeten invullen en wat dit betreft kunnen de apen ons tot voorbeeld strekken. Ze tmaakten wel eens een beetje koddige ruzie, maar voor 'de rest waren ze op vallend vreedzaam .en datpiog wel zonder „Lebensraum". EILANDMAN.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1961 | | pagina 3