TZhöVi SUNIL SUNIL WASDAG - SÜNILDAG WASDAG - SUNILDAG uw krachtige soepbouillon! Eerste Kamer akkoord met maximum-totoprijs van f 50.000 MEST 1 Voormalig Verzet richt zich tot regering van Sowj et-Unie BOTSTE AARDE MET KOMEET? MEEST Ingezonden mededeling DEN HAAG, 13-9. De Eerste Ka mer heeft met 46 tegen 14 stemmen het wetsontwerp tot wijziging van de loterywet aangenomen, waarin aan de voetbal toto een legale grondslag wordt gegeven. Tegen sternen tien leden van de fractie van de P.v.d.A. (en tien er vóór), drie leden van de Anti-Revolutio naire fractie (en vier er vóór) en één communist. De persoonlijke hoofdprijs van de toto zal maximaal f 50.000,be dragen, met dien verstande dat dit de prijs zal zijn nadat de staat zich over 15 procent belasting heeft ont fermd. Van deze f 50.000,behoeft dus nog niet eens belasting te wor den betaald. De prijs zal nu in geld worden uitgekeerd en niet meer in goederen zoals tot nu toe. De maxi mum-inleg blijft twee gulden (voor acht ingevulde rijtjes). Voor admi nistratiekosten zal een dubbeltje kunnen worden berekend. Namens de C.H.U. verklaarde de heer Vixseboxe vóór het wetsont werp te zullen stemmen en het ge vonden compromis aanvaardbaar te achten. De heer De Vos van Steenwijk van de V.V.D. hand haafde zijn bezwaar tegen .een hoofdprijs van niet meer dan vijf tigduizend gulden. De heer v. d. Waerden (P.v.d.A.) zei voorstander te zijn van vaststelling van de hoogte van de hoofdprijs niet bij wet maar bij algemene maatregel van bestuur, omdat de hoofdprijs dan veel gemakkelijker kan wor den verhoogd. Ook de heer Van Meeuwen van de K.V.P. gaf de voorkeur aan een maximumprijs van f 100.000,maar hij achtte het wetsontwerp ook in zijn hui dige vorm aanyaardbaar. Ingezonden mededeling SUM3I.IK50Q De „Oranje" aan de ketting? Amerikaanse dame wil 75.000 schadevergoeding MIAMI, Ver St., 13-9. De fede rale rechter in Miami Floridain de Verenigde Staten heeft bevel gegeven het Nederlandse stoom schip „Oranje" bij aankomst in Miami aan de ketting te leggen tot een regeling is getroffen voor een eis tot schadevergoeding van de Amerikaanse mevrouw Throner. Zij is op 19 mei tijdens een cruise aan boord van het schip vun een trap gevallen en heeft daarbij let sel opgelopen. Er is niet meege deeld welke verwondingen zij heeft. Het schip wordt op 25 no vember in Miami verwacht. De federale rechter, de heer Emett Choate, heeft dit bevel gis teren uitgevaardigd, nadat mevr. Throner een aanklacht en een eis tot schadevergoeding van 75.000 dollar had ingediend, wegens let sel dat zij bij de val heeft opgelo pen. Haar echtgenoot, de heer Throner vraagt bovendien een schadevergoeding van 15.000 dollar voor dokterskosten en ongerief. Het bevel van de federale rech ter kan worden beschouwd als een gebruikelijke gang van zaken. Men verwacht, dat de Stoomvaartmaat schappij Nederland, de eigenares van het schip, een bedrag van 90 duizend dollar zal deponeren. Prof. Gerbrandy ter aarde besteld DEN HAAG, 12-8. In alle een- voud is het stoffelijk overschot van prof. mr. P. S. Gerbrandy op de begraafplaats „Eik en Duinen" ter aarde besteld. Aan het graf weer klonk psalmgezang .waarna ds. C. J. Sikkel het „Onze Vader" bad. Een krans van koningin Juliana en Prins Bernhard dekte de hoge Friese kist, waarin de stoffelijke resten van de hooggeschatte pre mier uit de zwartste jaren van onze nationale geschiedenis ruste. Vele honderden vooraanstaanden, vertegenwoordigers van het ko ninklijk huis, ministers, staatssec retarissen, diplomaten, politici, in dustriëlen en ambtsdragers volg den zwijgend'prof. Gerbrandy op diens laatste gang. Prof. Diepenhorst van de A.R.P. verwierp voor zich persoonlijk de toto, maar hij begreep dat de ver antwoordelijkheden in het eigen le ven van de mensen dienen te wor den gescheiden van de verantwoor delijkheid die de staat draagt. Hij deelde mee, dat in zijn fractie ver schillend over het wetsontwerp werd gedacht en dat dus niet alle leden gelijk zouden stemmen. Probleem Berlijn is een wereldprobleem De relletjes te Oldenzaal Gemeenteraad uit ongezouten kritiek over het gebeurde OLDENZAAL, 12-9. De gemeen teraad van Oldenzaal heeft dins dag aan het slot van een spoed eisende vergadering met algemene stemmen een motie aangenomen naar aanleiding van de moeilijk heden tussen Spanjaarden en Itali anen en een deel van de bevolking. De raad spreekt in deze motie uit, dat er op korte termijn „een diepgaand objektief onderzoek' moet worden ingesteld naar het optreden van de politie en dat de burgemeester „een duidelijke voor. lichting" moet geven over de uit slag van dit onderzoek. Verder is de raad van mening, dat in de afgelopen weken onvol doende is gezorgd voor de veilig heid van buitenlandse arbeiders. Ook verklaart de gemeenteraad dat de houding van de burgemees ter ten aanzien van per9 en televi sie niet juist was. De raad keurt het onvoorwaardelijk af, dat een deel van de bevolking „diskrimi- nerend en provocerend" is opgetre den, zodanig dat buitenlandse ar beiders hun veiligheid bedreigd hebben gezien. De drie fractievoorzitters hebben voordien verklaard, dat zij van mening zijn, dat de gebeurtenissen niet in goede banen zijn geleid. HOLLANDIA. Een Japanse tele- visiegroep van de „Nippon Televi sion" heeft op een rondreis door de zuid-pacific een bezoek gebracht aan Nederlands Nieuw-Guinea. Het doel van de reis was het samen stellen van een documentaire film die in een vervolgprogramma on der de titel „De twintigste eeuw" in Japan voor de televisie zal wor den vertoond. LAND- EN TUINBOUW Koeien op dieet Het is wellicht een vreemde ge waarwording voor een stedeling om te lezen dat de koeien op de modern geleide bedrijven op dieet of, misschien duidelijker gezegd, op rantsoen staan. Ofschoon op een ander vlak liggend, is een grote overeenkomst aanwezig. Bij de mens wordt een dieet dik wijls opgelegd in de zin van be perking, bij de koeien wordt het voer toegemeten naar gelang hun prestaties ten aanzien van de melkgift, maar ook leeftijd en ge wicht. In de praktijk komt het name lijk dikwijls voor, dat een hoog- produktief dier, te weinig calorieën (in de veevoeding zetmeelwaarde geheten) ontvangt. Het gevolg is vermagering en daardoor daling van de produktie. Op4 de landbouwscholen worden de jonge boeren reeds vertrouwd gemaakt met het berekenen van de voederrantsoenen voor het vee. De voederwaardecijfers van het hooi de kuilen worden verkregen door ruwvoederonderzoek. Bij het meel en de koek staan de gehalten uiteraard op de labels vermeld. Voorjaarskuilen 1961 vrjj goed geslaagd In de kortingsperiode van het ruwvoederonderzoek bij het Be- drijfslaboratorium voor Grond- en Gewasonderzoek te Oosterbeek, welke 19 augustus jl. eindigde, zijn niet minder dan 4400 monsters in gezonden. Dit is aanzienlijk meer dan vorig jaar in deze periode. Een belangrijk deel van de ruim 3000 kuilmonsters bestond uit monsters van maaikneuskuilen. Het laat zich aanzien dat deze kuilen ge middeld zeer goed geslaagd zijn omdat de pH, oftewel zuurgraad, van deze kuilen gunstig ligt. Anderzijds is het zandgehalte van deze kuilen soms aan de hoge kant, wellicht een gevolg van het feit dat de percelen wat ongelijk van oppervlakte waren of dat de machine te diep was afgesteld. Ongetwijfeld zullen vele voor- droogkuilen dit voorjaar minder goed geslaagd zijn als gevolg van het wisselvallige weer in de maand mei, waardoor het materiaal te nat aan de hoop is gereden. DEN HAAG, 13-9. „Excellentie. Onze generatie heeft, helaas uit eigen ervaring, geleerd de oorlog te verafschuwen; wij hebben ge zien en beleefd het niet te be schrijven leed en de ellende die door de oorlog over de mensheid worden uitgestort. Wij twijfelen er niet aan, dat een eventuele vol gende oorlog onvoorstelbare ver schrikkingen met zich mee zal brengen. WU durven gerust beken nen, dat wij daar bang voor zijn". Met deze woorden richt de heer J. F. Borghouts, voorzitter van de Nationale federatieve raad van het voormalig verzet Nederland zich in een open brief tot de Russische ambassadeur in Den Haag. De heer Borghouts zet daarin het standpunt uiteen van de voormalige Neder landse verzetsstrijders ten aanzien van de Berlijnse kwestie. Ook vastberadenheid Hij vervolgt: „Maar laten wij u duidelijk maken, dat naast en bo ven die angst de vastberadenheid zetelt. Vastberadenheid om des noods tot het uiterste te verdedi gen datgene wat ten koste van zo veel verdriet en offers werd ver worven: de vrijheid, het recht en de erkenning van de menselijke waardigheid - naar onze en niet naar uwe visie". Over de kwestie Berlijn zegt de heer Borghouts, dat er misverstan den kunnen bestaan. „Misverstan den, die uwerzijds zouden kunnen bestaan met betrekking tot de ge voelens, die leven in de harten van de mensen aan deze zijde van het ijzeren gordijn, waarbij wij dan de inwoners van de Westduitse Bonds republiek buiten beschouwing la ten". Mogelijke speculatie In de brief wordt betoogd, dat ae Russische politiek mogelijk speculeert op anti-Duitse gevoe lens bij de mensen, die de ver schrikkingen van de nazi-tirannie aan den lijve hebben ondervonden. Een speculatie, die er van uit zou kunnen gaan dat die mensen geen risico's willen lopen om een paar miljoen Westberlijners, voormalige vijanden. „Het kan daarom wellicht zijn nut hebben, dat wij, oud-verzets lieden, u duidelijk maken hoe wij over deze zaak denken". Gericht tegen de wereld „De zogenaamde kwestie Berlijn is voor ons geen Duits probleem, het is zelfs geen Europees pro bleem. Wij kunnen de activiteit van de Sowjet-Unie met betrek king tot west-Berlijn niet anders zien dan als datgene wat het in werkelijkheid is: een fase in het sireven van het communisme naar wereldheerschappij. Daarbij kun nen en mogen zelfs onze eventuele anti-Duitse gevoelens geen rol spe len, doordat de actie door het doel bestempeld wordt als een wereld probleem. Een wereldprobleem in die zin, dat de bedreiging van west-Berlijn in feite een bedreiging betekent gericht tegen ons, tegen de gehele wereld", aldus het voor malig Nederlands verzet. Er hangt nog steeds een myste rieuze waas over het merwaardige gebeuren van juni 1908, toen een ieusachtige vuurbol langs de he mel raasde, die ergens in Siberië in het stroomgebied van de Jenis- sei in botsing kwam met de aarde. De Sowjet academie voor we tenschappen treft voorbereidingen om een grote expeditie uit te rus ten, die tot opdracht heeft dit raad sel op te lossen. Want nog steeds staat niet vast, wat voor mysteri eus hemellichaam het nu wel ge weest is, dat toen de aarde raakte en zulke enorme verwoestingen aanrichtte. Raadselachtige verschijnselen Nu, na ruim vijftig jaar, is de plaats, waar dit treffen plaats vond nog steeds een oord der verwoes ting. Tien miljoen bomen, waar onder geweldige woudreuzen, lig gen er als lucifershoutjes geknapt door een onbekende geweldige kracht. Uitgebroken bosbranden hebben dit gebied tot een grauwe troosteloze woestenij gemaakt met een oppervlakte van niet minder dan zestienhonderd vierkante kilo meter. Het lijkt alsof een gloeiend hete reuzenvuist de aarde met kracht geraakt heeft. Over de halve aarde zag men het licht van de vuurkogel die op die 30ste juni 1908 aan de hemel verscheen, en even later werd over een gebied van duizenden kilome ters een zware aardbeving waar genomen. Nog enige dagen lang zag men over de gehele wereld des nachts een merkwaardige licht schijn. In weerwil van al deze raadsel achtige verschijnselen duurde het nog vele jaren, alvorens de eerste wetenschappelijke expeditie de plaats van de catastrofe bezocht. Tot ieders grote verwondering vond men niets anders dan de hierboven beschreven woestenij, die duidelijk toonde dat men op de juiste plaats was. Nergens viel er iets te ontdekken, dat kon leiden tot de oplossing van het raadsel wat voor hemellichaam het nu wel geweest kon zijn. Een lege krater Wel bevond zich in het centrum van het rampgebied een geweldige krater, maar hoe men ook zocht, daarin waren geen brokken van meteorieten, geen steentjes en geen meteoorijzer te vinden die een be wijs zouden kunnen vormen dat het hemellichaam een meteoor zou zijn geweest, zoals men aanvanke lijk veronderstelde. De eerste wereldoorlog, de Rus sische revolutie en de tweede we reldoorlog kwamen en gingen. Pas in 1958 zond de Sowjet academie voor wetenschappen een speciale expeditie naar dit gebied, die tot opdracht had met alle haar ter be schikking staande middelen naar sporen van de meteoor te zoeken, want nog steeds geloofde men, dat slechts een meteoor deze catastrofe veroorzaakt kon hebben. Inmiddels was de belangstelling van de wetenschap - vooral van de astronomen - met betrekking tot meteorieten veel groter dan voorheen en dat was ook begrijpe lijk, want er werd al hard gewerkt aan de voorbereidingen voor de eerste ruimtevlucht. De Russen wensten in de kortst mogelijke tijd zoveel mogelijk te weten te komen over alles wat met de ruimte te maken had, dus ook over die ge heimzinnige meteorieten, die dik wijls miljoenen jaren in de kosmos Een nieuwe theorie over de Siberische reuzenvuurkogcl van 1908 tussen de planeten zweven om dan soms plotseling te verdwijnen. Een ruimteschip? In weerwil van het feit, dat deze tweede expeditie over een grotere kennis en over een betere uitrus ting met betrekking tot meteorie ten beschikte, vond zij nog geen spoor van het hemellichaam, dat zo'n vijftig jaar daarvoor de aard korst had doen sidderen. Het gevolg hiervan was, dat ve len hun fantasie de vrije loop lie ten en tot de wonderlijkste verkla ringen van het verschijnsel kwa men. Zo werd onder anderen be weerd dat een ruimteschip van een andere planeet verongelukt en op die plaats in Siberië zou zijn neer gestort. Maar tenslotte waren er ook mensen die toch zuiver weten schappelijk bleven redeneren, zo als de geleerden Krinow en Fesen- kow, die tot een interessante hypo these kwamen over dit Siberisch raadsel. Zij menen, dat de aarde in de juninacht niet door een me teoor getroffen werd, maar door een komeet! Een stoot zonder materie Kometen bestaan - in tegenstel ling tot de compacte meteoren - uit ijs en bevroren gassen en waar schijnlijk wat kosmisch stof. Deze „zwerfsterren", die met enorme snelheden door de wereldruimte razen, kunnen een gewicht hebben van enige tienduizenden tonnen. De materie van de kometen is vergankelijk en kan zelfs reeds bij het binnendringen van de aardse atmosfeer door de wrijving ver dampt zijn. Dit zou de verklaring kunnen zijn voor het feit, dat er geen resten van het hemellichaam werden gevonden. Blijft het raadsel van de gewel dige verwoestingen. Deze verkla ren de geleerden als volgt. Bij het binnendringen van de komeet in onze dampkring ontstaat voor aan de kop van de massa een „stoot- golf", die zich naar de aarde voort plant ook al verdampt de komeet. Deze stootgolf heeft met een gi gantische kracht liet aardopper vlak getroffen. Staart bleef branden Ook werd een verklaring gege ven van het merkwaardige licht dat men nog enige nachten na de inslag waarnam. Dit zou veroor zaakt kunnen zijn door het lang zaam verbranden in onze damp kring van het kosmisch stof uit de staart van de komeet. Deze nieuwe theorie wordt door het volledig ontbreken van meteo rietenmateriaal op de plaats van de ramp schitterend gesteund. De nieuwe expeditie naar het Siberi sche gebied zal tot taak hebben met gébruik van alle beschikbare middelen een nieuw onderzoek in te stellen en deze nieuwe theorie aan de praktijk te toetsen. Vermoedelijk zal men nu wel in staat zijn dit raadsel op te lossen. Dr. H. PETERSEN. Poetier van tropische produkten Onlangs werd in India de eerste steen gelegd voor de bouw van de eerste bananenpoederfabriek die in Azië zal verrijzen. Het initiatief is uitgegaan van een coöperatieve vereniging in het district Oost-Khandesh. De kostprijs van dit produkt wordt geschat op ongeveer f 1,65 per kg. Men is voornemens in de toekomst ook papaja's, mangga's, tomaten en limoenen tot poeder te gaan verwerken. Oprichting museum „7 december" SCHAARSBERGEN, 14-9. Het ligt in het voornemen te komen tot de oprichting van een museum „7 december". Met deze oprichting wordt beoogd de tastbare herinne ringen aan de „7 december-divisie" bijeen te brengen en te bewaren. De aan te leggen verzameling zal worden ondergebracht in het staf kwartier van de eerste divisie „7 december" te Schaarsbergen, waar vorig jaar het divisie-monument is onthuld. De „7 december-divisie" is 1 september 1946, nu 15 jaren gele den, opgericht. Reeds is een aan vang gemaakt met het bijeenbren gen van voorwerpen, die op de ge schiedenis- van de divisie betrek king hebben. De oud-commandant van de divisie namelijk, generaal- majoor H. J. J. W. Dürst Britt, heeft inmiddels een aantal voor werpen aan de huidige comman dant overgedragen. Hieronder be vindt zich de vlag, die destijds bij het hoofdkwartier van de divisie in Indonesië heeft dienst gedaan. Record gebroken! SEROOSKERKE, 13-9. De heer W. H. Bakker, Zand weg 2 te Serooskerke rooi de een aardappel van het ras Bintje van uitzonder lijk gewicht. Het patatje woog precies een kilo en het record is dus met 250 gram overtroffen in verge lijking met de voorlaatste vondst. We wachten op de volgende kanjer! Woesdag zijn veel van de 500 duizend mensen, die hun huizen hadden verlaten, voor de „opruk kende" orkaan „Carla", terugge keerd naar hun woonoorden in de geteisterde gebieden van Texas en het westen van Louisiana. SPORT voetbal' k.n.v.b. Afd. Zeeland Wijziging programma 16 sept. Junioren Afgelast: Groep B VII: Burgh B I-Zeemeeuwen B I. Jaarvergadering afdeling Zeeland K.N.V.B. De agenda voor de algemene jaarvergadering van de afdeling Zeeland van de K.N.V.B., die op 7 oktober, des namiddags 4.15 uur in de Prins van Oranje te Goes zal worden gehouden, omvat - naast de behandeling der gebruikelijke jaarstukken - de verkiezing van de aftredende en herkiesbare be stuursleden, de heren M. F. van Hijfte, H. Klein en J. Volkeri. Als lid van de commissie van beroep zijn aftredend én weer be noembaar de heren M. A. Renemen en Joh. Borrie en als plaatsver vangend lid de heer mr. J. C. F. van Deinse. Door het bedanken van de heer M. F .de Jonge als zodanig is er in de financiële commissie een va cature. De overige aftredende le den hiervan, de heren A. J. C. Nordlohne, A. F. Rosendaal en M. I. de Vos, zijn van rechtswege can- didaat en herkiesbaar. Door de aangesloten verenigin gen kunnen vanzelfsprekend hier aan nog agendapunten worden toegevoegd. Wisselvallig Verwachting tot vrijdagavond: Koudere nacht met opklaringen; morgen weer toenemende bewol king gevolgd door enige regen; aan vankelijk matige westelijke wind, later tot krachtig of hard toene mende zuidwestelijke wind; in het algemeen iets hogere middagtem- peraturen dan vandaag. 15 sept. Zon op 6.13, onder 18.56. Maan op 11.44, onder 21.32. Eerste kwartier: 17 sept. te 21.24. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 15 sept. 6.35 v.m. 18.36 n.m. BROUWERSHAVEN 15 sept. 5.43 v.m. 18.02 n.m. Doodtij: 19 sept. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 14-9. Het K.N.M.I. deelt mede: De diepe depressie bij IJsland vult nu geleidelijk op. Het koufront ervan passeerde gister avond met regen ons land. In dit front is boven de oceaan een twee tal storingen ontstaan. De meest oostelijke hiervan bereikte om streeks middernacht de ingang van het Engelse Kanaal en trok ver volgens over zuidoost Engeland naar de Noordzee. Aan onze kust wakkerde de wind daarbij tot hard aan. Achter de storing ontwikkelt zich een zwakke rug van hoge druk, waarin opklaringen voorko men. Een volgende storing bevond zich vanmorgen op het midden van de oceaan. Morgenochtend zal ze waarschijnlijk Ierland bereiken. De fronten er van kunnen in de loop van de dag tot dicht bij ons land naderen, waarna de kans op regen weer groter wordt. Het wisselval lige weer duurt dus voort. Omdat de wind overwegend zuidwestelijk blijft, zijn in het temperatuurver- loop geen grote veranderingen te verwachten. KERKNIEUWS Duitse zendeling naar Soemba UTRECHT, 14-9. Op ds. H. Als- meier, thans nog predikant bij de Alt-Reformierte Kirchen in Nie- dersachsen (Duitsland) met als ge meente Bunde, is door deputaten voor de Soemba-zending een be roep gedaan zich beschikbaar te stellen voor het werk van missi onair predikant op Soemba. Ds. Alsmeier heeft hieraan ge volg gegeven. Hij neemt op 1 ok tober in zijn gemeente Bunde af scheid en komt dan in opleiding bij het zendingscentrum in Baarn. Na een studie van ongeveer een jaar hopen de Soemba-deputaten hem te kunnen uitzenden. Sluiting van de zitting der Staten-Generaal DEN HAAG, 14-9. De leden van de Eerste en Tweede Kamer zijn tegen zaterdag 16 september des namiddags te kwart voor drie bij eengeroepen voor een verenigde vergadering der beide kamers. In deze vergadering, welke in het ge bouw van de Eerste Kamer wordt gehouden, zal de huidige zitting van de Staten-Generaal worden gesloten. Op 21 september zal generaal de Gaulle opnieuw op tournee gaan in de provincie, aldus is officieel bekend gemaakt. Dit is de twaalf de reeks bezoeken aan de provin cie sinds de Gaulle president werd. Scheepvaartberichten Esso Amsterdam (t.), 13-9 te Suez. Esso Nederland (t.), 13-9 van Ny- borg naar Aruba. Kelletia (t.), pass. 13-9 Azoren naar Landsend. Pendrecht, 14-9 te Paulsboro. Philippia (t.), 13-9 te Mena Al Ah- madi. Kadar opnieuw Hongaars premier WENEN, (AP, Reuter). Opnieuw is in Hongarije Janos Kódór pre mier geworden, bij een drastische reorganisatie van de regering, waarvan Radio-Boedapest gister avond melding heetf gemaakt. Hij vervangt Ferenc Münnich, die van zijn ambt is ontheven en benoemd tot minister van staat. Kódór be houdt zijn functie als eerste-secre- taris van de Hongaarse communis tische partij. Rhodesië neemt militaire maatregelen SALISBURY, (Zuid-Rhodesië), 13-9. De Rhodesische federale pre mier, sir Rofy Weienski, heeft woensdag in het Rhodesische par lement medegedeeld, dat hij, na de ontwikkelingen in Katanga, als voorzorgsmaatregel bepaalde troe penbewegingen heeft gelast. Hij verklaarde dat deze troepen bewegingen „zich op hetzelfde ogenblik, waarop ik tot u spreek, voltrekken". SCHIPHOL. Een geselekteerd gemeentelijk elftal van Amster dam is in een lijnvliegluig van Alitalia naar Milaan vertrokken als officiële afvaai-diging van de hoofdstad aan de feestelijkheden van de „Europese dag", die mor gen in Turijn wordt gevierd. Dan is het nl. 100 jaar geleden, dat de eenwording van Italië tot stand kwam. Ingezonden mededeling min SVN1MKS0B

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1961 | | pagina 2