Bfonchïleffen Prinsessen waagden zich niet aan de eerste opgeviste oester Geen oorlog, wel groeiende spanning OESTER. EN MOSSELFEEST YERSEKE Geslaagde dokumentaire over oestercultuur YERSEKE, 8-9. De prinsessen Beatrix en Margriet hebben vrij dagmiddag in Yerseke weliswaar de gelegenheid gehad de eerste oester van dit jaar zo uit het zilte nat te verorberen, maar met een ietwat angstig gezicht hebben zü deze primeur van de hand gewe zen. Toen zü de oesters van schip per A. Paauwe op zün schip „De Tü'd" al slingerend in de hand kre- dgen geduwd, lieten zü de con sumptie daarvan over aan de com missaris van de Koningin in de provincie Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot en aan diens echt genote. Jhr. de Sasembroot hed er be paald geen moeite mee. Met zicht baar genoegen consumeerde hij de ze Zeeuwse delicatesse en het „hé, wat verrukkelijk", kwam dan ook recht uit zijn hart. Toch wilden de prinsessen Zeeland niet teleurstel len. Op een schaaltje werden en kele gebaken oesters aangedragen en zowel prinses Beatrix als ook prinses Margriet aten ze met smaak op. Het is een echte sportieve mid dag geworden, daar op de Ooster- schelde, waar meer dan honderd rijkelijk gepavoiseerde mossel- en oesterkotters, kleine en grote ple ziervaartuigen, de Yerseke 4 „Bea trix", waarmee de prinsessen naar de oesterbanken voeren, escorteer den. Op deze kotter maakten zij kennis met schipper H. Koster, die tijdens de stormramp in 1953 door ■het gat in de dijk van Duiveland voer en daar als eerste vele men sen uit Ouwerkerk redde. Trots poseerde schipper Koster met aan elke arm een prinses voor foto grafen en cameramensen. Hij kon er niet genoeg van krijgen. Zijn zegevierende blik deed trouwens de prinsessen besluiten langer aan de arm van hun gastheer te blij ven en hem daardoor de plaat van zijn leven te gunnen. De eerste oester Op de oesterbank zelf stapte men over op „De Tijd", een oesterkorboot, die onder gezag van schipper Pauwe staat. „De Tijd" haalde onder grote be langstelling van de prinsessen Beatrix en Margriet de eerste oesters van het jaar uit het water. De „R.P. 18" bracht het officiële gezelschap daarop in snel tempo naar de havenin gang, waar meer dan honderd gepavoiseerde oester- en mos selschepen uit Yerseke, Brui- nisse, Tholen, Wieringen en Harlingen en een enkel schip uit Zierikzee, een indrukwek kend schouwspel toonden. „Negentig jaar in nullen" Toen weer voet aan wal werd gezet, kwam de regen in stromen neer. Beschermd door grote para- pluies wandelde het gezelschap vervolgens naar de haven, waar op een drijvend platform 54 inwoners van Yerseke het openluchtspel „90 jaar in nullen" hebben opge voerd. Het was een documentaire over de Zeeuwse oestercultuur. De negen taferelen van dit spel, ge schreven door de heer J. C. Kolk man van de Stichtings Voorlich tingsbureau voor de Voeding, werd geregisseerd door de heer J. Gle- um, hoofd van de openbare school te Yerseke. Het spel werd besloten met een korte toespraak van Jhr. de Casembroot. Een kreet van bewondering ont snapte het publiek, toen zes schit terende „parels" de eretribune na derden. Zes jeugdige Zeeuwsen van om en nabij de twintig jaar overlaadden de prinsessen met ge schenken, die - uiteraard - type rend waren voor Zeeland. Prinses Beatrix kreeg een vaatje oesters voor haar moeder en prinses Mar griet ontving een mandje met fla cons mosselen voor haar vader. En voor alle vier de prinsessen waren en nog kistjes kreeften. KANS VOOR ZEELAND De verbeterde Portugese oester YERSEKE, 8-9. Prof. dr. P. Kor- ringa, directeur van het Rüksin- stituut voor Visserüonderzock in IJmuiden, heeft bij de opening van het oester- en mosselseizoen in Yerseke medegedeeld, dat Neder landse oesterkwekers er in geslaagd zün een nieuw produkt aan de markt te brengen: de verbeterde Portugese oester. De Portugese oesters worden mo menteel in Portugal en in Frank rijk gekweekt. Ze zijn langer, maar minder vet dan de Zeeuwse oesters. In Zeeland had men nog gronden die niet geschikt waren voor de Zeeuwse oestercultuur en die braak lagen. Deze gronden wilde men pro- duktief maken in verband met de grote rijkdom aan plankton in deze percelen. Uit Portugal importeerde men het jonge broed van de Portugese oesters en mestte in de Zeeuwse wateren dit broed vet. In alle stilte zijn in 1960 proeven ondernomen met deze bijzondere kweek en in 1961 waren de resul taten zo verbluffend, dat men gro tere bekendheid aan deze nieuwe kweek kon geven. In de Westhoek werd roodhalsgans (uit Rusland) gesignaleerd DRUKTE VAN BELANG MET TREKKENDE VOGELS BURGH-HAAMSTEDE. Op de ijs baan ontdekte de heer M. L. Fok ker vry dag een gansachtige vogel, die bij latere determinatie een roodhalsgans bleek te zijn. De vo gel zat gezellig tussen luid kwet terende eenden en andere vogels op de üsbaan. In de loop van za terdag zat de zeldzame vogel op één der eilandjes en voedde zich met gras. De gans valt sterk op door de witte band, die over de gehele lengte van het lichaam doorloopt. Voorhals en borst zijn kastanjebruin. De vleugels zijn eveneens voorzien van een witte streep tegen een zwarte achter grond. Sinds 1908 is de vogel slechts elf maal in ons land waargenomen. De vogel hoort thuis in Noord-Azië en heeft de Siberische toendra's als broedgebied. Overwinteren doet de roodhalsgans in kleine aantal len in Hongarije en aan de Bo- ganida, tesamen met de Ob, een rivier in Aziatisch Rusland. Ook aan de Kaspische Zee komt de vo gel voor als overwinteraar. Een typische Russische vogel dus, waarvan de Rotterdamse Dier gaarde er eens twee heeft geruild met de Zoo te Moskou voor een kameel. De prijs bedraagt circa f 400,-per stuk. De vogel is erg schuw. In de ijsbaan heeft zich een sterke biezenvegetatie ontwik keld,- waardoor de vogels zich erg veilig gevoelen. Vogeltrek Voor de vogelliefhebbers is het opletten geblazen, want de trek naar het zonnige zuiden is reeds volop begonnen. De kievieten be ginnen al in grote zwermen langs de kust weg te trekken. Ze blij ven bij mooi weer nog wel wat op het reeds kale land zitten om wat voedsel bij elkaar te zoeken, doch in de vroege ochtend en voormid dag gaan ze door. Ook is het ge luid te horen van de in de nacht wegtrekkende regenwulp. Bij de kleinere zangvogels was deze week het doortrekken op te merken van de bonte vliegenvan ger, een vogeltje dat hier ook niet zo druk voorkomt. Bijna tesamen met deze kwam een groepje boom piepers door, ook op weg naar de gebieden rond de Middellandse Zee Voor de liefhebbers is er weer zeer veel te zien. FLITSEN UIT HET BUITENLAND GENÈVE. De belangrijkste Brit se vertegenwoordiger op de confe rentie te Genève, Ormsby-Gore, heeft in een uitzending van de Britse televisie gezegd, nog steeds redelijk optimistisch te zijn over de mogelijkheid van een accoord met de Russen. Maar hij dacht niet dat in de eerste tijd een dergelijk accoord zou kunnen worden ge sloten. RIO DE JANEIRO. Joao Goulart is door het Braziliaanse parlement als de nieuwe president geïnstal leerd tijdens de korte plechtigheid, waarbij ook de nieuwe regering aan het parlement werd voorge steld. BERLIJN. Twee Oostduitse tank eenheden, die sinds 5 augustus bij de Brandenburgse poort gestatio neerd waren, zijn nu verdwenen. Meestentijds stonden er ongeveer twintig tanks aan beide kanten van de poort. KERKNIEUWS De Paus roept op tot bezinning CASTEL GANDOLFO, 10-9. Paus Joannes heeft zondag een harts tochtelijk beroep op de verant woordelijke leiders gedaan, zich toch vooral bewust te zijn van hun grote verantwoordelijkheid jegens God en de geschiedenis. Hij drukte hun op het hart er voor te waken niet het slachtoffer te worden van bedriegelijke provocaties. Niet de macht maar het recht moet voor gaan. „De wereld heeft geen be hoefte aan oorlogen en verslagen volken, maar aan de hernieuwde kracht der verlossing en aan vre de", aldus Paus Joannes. Dr. L. DE JONG: UTRECHT, 9-9. „Het gaat in de Berlijnse kwestie niet alleen of in de eerste plaats om West-Berlün. Veel belangrüker is dat een capi tulatie van het Westen een morele nederlaag zou betekenen voor het Westen en dus voor de vrüheid, en een afbrokkeling van de macht der democratie. Daarom moet het Wes ten zich niet tot concessies laten dwingen. Als de democratische landen in 1938 Hitier hadden weerstaan, zou Hitier gevallen zijn. Wij moeten de fout van 1938 niet herhalen". Dit zei dr. L. de Jong, toen hij zaterdagmorgen te Utrecht op een hoofdbesturenvergadering van het NVV sprak over Berlijn. „Ik verwacht geen oorlog, zei dr. De Jong, maar wel ben ik er van overtuigd, dat de spanning nog veel zal toenemen. Chroesjtsjef zal tot het uiterste trachten het westen tot concessies te dwingen. Hij jaagt de spanning op om te zien hoever hij gaan kan. Een eventueel akkoord zal gesloten worden om vijf minu ten voor twaalven". In zijn betoog ging dr. De Jong na hoe de Russen dadelijk na het einde van de oorlog het westen po litiek onder druk hebben gezet. Dat hebben ze - zonder resultaat - in de westelijke landen zelf gedaan. Zij hebben het al spoedig gedaan in Berlijn. Nadat Stalin in 1948-1949 de toe gang tot Berlijn blokkeerde, heeft Amerika (toen nog alléén in het bezit van atoomwapens!) geant woord met de luchtbrug. Na de mislukte blokkade heeft Stalin moeten toestemmen in vrij vervoer van en naar west-Berlijn. In 1958 heeft Chroesjtsjef het offensief tegen Berlijn hervat. Zijn leuze van „de vrije stad" is van geen betekenis. Een Oostduitse controle op de toe gangswegen zal aan alle vrij heid een einde maken. Geen erkenning Uit de rede van dr. De Jong en de daarop volgende discussie bleek, dat hij grote bezwaren heeft tegen de erkenning van oost-Duitsland. Officiële erkenning van oost-Duits land is heel wat anders en meer dan de aanvaarding, dat dit land bestaat. Het westen zou oost-Duits land alleen kunnen erkennen, als daar zeer grote voordelen tegen over zouden staan. Hij achtte het uitgesloten, dat Moskou werkelijk gelooft, dat Duitsland Rusland zou aanvallen. Rusland is niet bang voor Duits- lands militaire macht, maar van de politieke invloed, die van Duits land als deel van het vrije westen uitgaat. (Het Vrije Volk). EEN ONVERGETELIJKE DAG Zierikzeese zomeravondvoetballers brachten bezoek aan Rotterdam ZIERIKZEE, 11-9. Het zomer- avondvoetbalteam van Zierikzee denkt met veel genoegen terug aan een bü zonder geslaagde trip naar Rotterdam, waar de zomer avondvoetballers zaterdagmiddag j.l. een wedstrüd hebben gespeeld tegen een elftal van de vereniging voor bedrijfs- en kantoorvoetbal „Stibekavo". De voetballers uit het rayon Zierikzee vertrokken zater dagmorgen reeds om half zeven naar het veer te Zjjpe. Vanaf Anna Jacobapolder werd de reis per touringcar rechtstreeks voortgezet naar Rotterdam, waar bij van Kekem - aan de Rijksweg Dodrecht-Rotterdam, de ontvangst plaats vond en de koffie werd ge bruikt. Het eerste punt van het ge varieerde dagprogramma was een excursie naar de havens met een unieke bezichtiging van de „Nieuw Amsterdam" van de Holland Ame rika Lijn. De rondleiding op dit trotse zeekasteel was in uiterst deskundige handen en dit bezoek was voor de Zierikzeeënaars dan ook een onvergetelijke belevenis. Na deze excursie werd in restau rant „Deltapoort" de lunch ge bruikt, waarna op het Progresster- rein de voetbalwedstrijd plaats vond .waarbij het elftal van Zie rikzee met 11-3 het onderspit moest delven. Dit is ook wel te verkla ren, want de spelers van het Rot terdamse elftal waren in de leef tijd van rond de twintig jaar en komen bovendien ook normaal uit voor verenigingen in de nu pas be gonnen competitie. De Zierikzee ënaars waren allen, de dertig ge passeerd en zijn - zoals bekend - geen aktieve spelers. Ondanks deze gepeperde nederlaag aan Zierikzee toegebracht, toonden de Rotter dammers zich ware gastheren en zij lieten het hun gasten aan niets ontbreken. Gezamenlüke maaltüd Na de strijd werd in het Rijn hotel een gezamenlijke diner ge bruikt. Bij de wedstrijd was ook aanwe zig wethouder H. Koevoets uit Zierikzee, die bij het diner het woord voerde en evenals de voor zitter, de heer C. Jumelet, woor den van dank sprak voor deze prettige dag, waaraan allen zulke goede herinneringen bewaren en die in een prima sfeer verlopen is. Na het diner vertrok het gezel schap naar gebouw „Odeon", waar een vrolijk feestprogramma werd aangeboden met medewerking van vooraanstaande artisten, o.a. Willy Vervoort, Ted Valerio, Johnny Kraaykamp, het Leedy trio, de Va- lentina's, Eric Krans Dixieland Pipers en Wessel Krul's dansorkest Het is wel duidelijk dat de deel nemers met veel genoegen terug denken aan deze onvergetelijke dag, al was het reeds in de kleine uurtjes toen men weer in Zierik zee arriveerde. Freil Kaps wederom wereldkampioen goochelen LUIK, 11-9. De Nederlandse goo chelaar Fred Kaps heeft het afge lopen weekeinde in Luik voor de derde keer het wereldkampioen schap goochelen veroverd. Hij be haalde de titel op het internatio nale goochelcongres in Luik, waar meer dan 100 magiërs uit de gehele wereld elkaar vijf dagen lang heb ben getracht de loef af te steken. Fred Kaps werd „wereldkampioen alle kategorieën". r Premier MacMillan en presi dent Kennedy hebben zaterdag avond een gemeenschappelijke ver klaring uitgegeven waarin zij zeg gen het diep te betreuren dat de Sowjet-Unie hun voorstel voor het staken van kernproeven in de dampkring heeft verworpen. Zij nog gemeld, dat bij het begin van de wedstrijd de aanvoerders vaantjes uitwisselden. De Zierik zeeënaars boden hun tegenstanders bovendien lepeltjes aan. Voorzitter Jumelet overhandig de bij het diner de bestuursleden van „Stibekavo" exemplaren van het foto-boek van Zierikzee. Wet houder Koevoets kreeg een herin nering aangeboden van het bestuur van de ontvangende vereniging. STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE Fijne dag voor Bravo Brigdierije De dertienjarige Ria Vis uit Zie rikzee, die een ere-plaatsje heeft in de Bravo Brigade van het Vrije Volk, heeft met een dertiental an dere brigadiertjes uit het hele land een fijne dag gehad in Groningen. Al eerder viel Ria de eer te beurt van een optreden voor de televisie, maar deze dag in Groningen was toch wel het hoogtepunt voor Ria, en tevens de afsluiting van de Bravo Brigade van dit jaar. Ria maakte de reis naar het noorden onder leiding van mevr. J. v. d. Gaast alhier. Het Vrije Volk bood hen in Amsterdam, waar overnacht moest worden een afwisselend pro gramma aan, o.a. een rondvaart door de grachten. In Groningen was de Bravo Brigade present op de grote manifestatie MG en des middags werden de muziek- en dansmanifestaties bijgewoond op het sportterrein. De tocht ging heen en terug via de afsluitdijk en Amsterdam, zodat Ria heel wat ge zien en genoten heeft. Vergadering gemeenteraad Dinsdag 19 september a.s. komt de gemeenteraad van Zierikzee in openbare vergadering ten stadhuize bijeen. De te behandelen agenda bevat een vijf-en-twintigtal punten. O.a. wordt de raad voorgesteld een besluit te nemen dat de herziening van het uitbreidingsplan in hoofd zaak wordt voorbereid. Verder een voorstel tot het onttrekken van een gedeelte weg aan het openbaar ver keer (verbindingsweg tussen Vis- sersdijk en Rijksweg; voorstel tot het vaststellen van de pachtprijs voor het industrieterrein; idem tot onderhandse aanbesteding van het bouwrijp maken van een gedeelte van het uitbreidingsplan Malta; idem tot definitieve vaststelling uitgaven openbaar lager onderwijs 1956. HAAMSTEDE Draaihals waargenomen De lichtwachter de heer v. d. Weel vond bij een aantal dode vo gels aan de voet van de vuurtoren een draaihals. De draaihals is een spechtachtige vogel, iets kleiner dan een spreeuw. Het was een nachttrekker, reeds op weg naar het zuiden. De draaihals komt niet vaak voor in Nederland. BROUWERSHAVEN Bejaardenbijeenkomsfen van start Op woensdag 13 september zal te Brouwershaven weer gestart wor den met het organiseren van ont spanningsmiddagen voor de ouden van dagen in het jeugdgebouw. Deze eerste bijeenkomst, die een aanvang neemt om half drie des middags zal worden geopend door burgemeester A. H. Vermeulen en echtgenote. Het belooft weer een mooie middag te worden, daar op het programma, naast de gebrui kelijke spelen e.d. enige tractaties staan en een grote verloting met prachtige prijzen. Zij, die inmiddels de bejaardenleeftijd van 65 jaar hebben bereikt zijn op deze mid dagen eveneens van harte welkom. STILLE STRANDEN Mooi na-zomers weekend trok geen publiek meer WESTERSCHOUWEN, 10-9. Het fraaie zomerweer van zondag trok maar weinig mensen meer. Vooral op het strand was het bepaald stil te noemen, hoewel hier en daar toch nog wel wat vreemde gezich ten te zien waren. De eerste herfstbladeren dwar relen intussen langzaam naar be neden om zich tegen moeder aarde aan te leggen. De typisch bruine tinten, die de herfst zo mooi kunnen maken, ko men hier en daar al in de bossen te voorschijn. De kampeerterreinen zijn zo goed als verlaten en alleen de vele kale plekken op de gras mat wijzen nog op de voorbije gro te tentendrukte. Bij verschillende duinovergangen en kort langs de duinranden liggen talloze herinne ringen in de vorm van plastic ma teriaal (dat nooit meer vergaat) aan prettige en zorgeloze dagen aan het strand. De straatwegen blinken nog van het vele gemoto riseerde vervoer dat er over naar de stranden en de bossen heeft ge jakkerd. De duinpaden zijn nog mul van de talloze voetstappen die ze te verwerken kregen. De rust is weergekeerd in het recre atiegebied en de mensen die hier hun boterham of iets extra's mee verdienen, gaan de balans opma ken. Als we hier en daar de oren eens te luisteren leggen in de kam- peerbedrijven, dan was de drukte kort en krachtig ,doch het verliep over een te korte tijdsperiode, waardoor speciaal in die branche de inkomsten wat tegenvielen. Voor de overige bedrijven was de zomer goed, al kon de vakantie spreiding toch zeker nog heel wat uitgebreid worden. Verschillende kampeerterreinen maken al plannen om ook de vroe ge kampeerders een goede, minder kouden plaats te waarborgen. De genen die momenteel nog hier en daar een tentje bezetten of zich in een pension ophouden, zijn groten deels meer bezadigde, kinderloze mensen, die de ware rust op een dag zoals zondag ruimschoots kun nen genieten. ONGELUKKEN OP DE WEG AMSTERDAM. De 66-iarige bloembollenexporteur, de heer C. J. van Til uit Hillegom en zijn 53- jarige echtgenote C .van Til-Zijl- stra, zijn zaterdagavond in een tocht langs de Venneperweg in de Haarlemmermeer verdronken, na dat hun auto over de kop was ge slagen en ondersteboven in het water terecht was gekomen. RHENEN. In het Juliana Zieken huis te Rherien is overleden de 59-jarige landbouwer G. van Laar, gewoond hebbend in Rhenen. Van Laar stak dezer dagen per rijwiel onder de buurtschap Achterberg de hoofdverkeersweg Rhenen-Vee- nendaal over en werd door een auto gegrepen. UTRECHT. Nabij Diepenveen, in de spoorlijn Deventer-Zwolle, is zaterdagmiddag een kleine perso nenauto door de treip gegrepen. De beide inzittenden, de gebroe ders E. uit Deventer, werden zwaar gewond naar het ziekenhuis van hun woonplaats overgebracht. De trein had 36 minuten vertraging. EELDERWOLDE. Op de weg Eelde-Groningen te Eelderwolde is zondagmiddag een personenauto, bestuurd door de heer R. Kohlweij uit Bremen, in botsing gekomen met de auto van de heer Ch. van der Berg uit Groningen. Het on geluk gebeurde toen de Duitse auto uit de bocht vloog. De wagen van de heer van der Berg kantelde en kwam op het fietspad terecht. De Duitse auto zwenkte na de bot sing naar rechts en reed op een groep mensen in. De gevolgen wa ren ernstig: zeven Personen moes ten naar het Academisch Zieken huis te Groningen worden ver voerd. Een aantal van hen is ern stig gewond. NAALDWIJK. Te Naaldwijk is overleden de 79-jarige mevrouw M. Lange-de Hoed. Zij is zaterdag door de bromfietser A. B. uit Naaldwijk aangereden, toen zij trachtte de Herenstraat over te steken. ALKMAAR. De twintigjarige B. Kampos uit Heiloo is zaterdag avond het slachtoffer geworden van een verkeersongeval. Met zijn bromfiets is hij, bij het oversteken van de Kennemerstraatweg, met een bestelauto in botsing gekomen en vrijwel onmiddellijk daarop overleden. KALDENKIRCHEN. In het Duit se grensplaatsje Kaldenkirchen is zaterdagnacht bij een auto-ongeval de 32-jarige boekhouder N. Marks uit Venlo om het leven gekomen. Zijn echtgenote werd met inwen dige kneuzingen in een ziekenhuis te Venlo opgenomen. De bestuur der van de auto, eveneens te Ven lo woonachtig, werd licht gewond. HAAMSTEDE V.V.V.-ballonnen dreven ver Hoewel de uitslag nog even op zich laat wachten, kan nu reeds medegedeeld worden dat de V.V.V. ballonnen die in augustus werden opgelaten zeer ver zijn teruggevon den. Er zijn meldingen binnenge komen uit Polen en Tsjecho-Slo- wakije. Dezelfde temperaturen Verwachting tot dinsdagavond: Veranderlijke bewolking, met plaatselijk enkele buien. Overwe gend matige wind tussen west en zuidwest. Weinig verandering in temperatuur. 12 sept. Zon op 6.08, onder 19.03. Maan op 8.22, onder 20.12. Eerste kwartier: 17 sept. te 21.24. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 12 sept. 5.04 v.m. 17.00 n.m. BROUWERSHAVEN 12 sept. 4.11 v.m. 16.30 n.m. Springtij: 12 sept. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 11-9. Het K.N.M.I. deelt mede: Een van de Golf van Biscaye afkomstige hogedrukgebied trok zondag dicht langs ons land naar het oosten, hetgeen aanleiding gaf tot een zonnige dag. Na het wegtrekken van het hogedrukge bied naderden enkele zwakke fron ten behorende bij een opvullende oceaandepressie tussen IJsland en Groenland. Deze fronten veroor zaakten meer bewolking en hier en daar wat regen. Inmiddels is verder zuidelijker op de oceaan de depressie-aktiviteit belangrijk toegenomen. Een van New Found- land afkomstige storing trekt snel in oostelijke richting. Deze wordt morgen reeds bij Schotland ver wacht en zal later de kans op re gen bij ons weer doen toenemen. Voorts zijn thans drie tropische cy clonen in het Atlantische gebied aanwezig. Een ervan beweegt in noordwestelijke richting over de Golf van Mexico en is thans de kust van Texas dicht genaderd. Een tweede bevindt zich in het zeegebied tussen de Azoren en New Foundland en is bezig zich te transformeren in een depressie der gematigde breedten, daarbij ver sneld naar* het oostnoordoosten trekkend, een derde bevindt zich ongeveer 2000 kilometer ten wes ten van Afrika en beweegt lang zaam naar het westen. Ingezonden mededeling Hoestdrank in tabletvorm.95ct Bijzonder treffen WESTERSCHOUWEN. Op één der terreinen in Haam stede had een Duitse kam peerder zijn tent neergezet. Toen hij met zijn familie in deze tent gezeten, schuilde voor de regen had hij alle tijd zijn overbuurman (een Nederlander) ernstig te be studeren. Hij vond daartoe aanleiding omdat diens ge zicht hem bekend voor kwam. Bij de Nederlander - een man uit Bergen op Zoom - was ook al die ge dachte gerezen. Nadat con tact was gelegd en wat heen en weer gepraat, bleek dat de Duitser vlak na de oorlog te Hoek van Holland mijnen had geruimdon der toezicht van de man uit Bergen op Zoom. De wereld is groot, maar soms erg klein. BROUWERSHAVEN De door de vijf plaatselijke vrouwenverenigingen gehouden collecte t.b.v. het Koningin Wil- helmina Fonds heeft te Brouwers haven een bedrag van f 129,98 op gebracht. OUWERKERK Bejaardensociëteit weer begonnen Deze week zijn de bijeenkomsten van de bejaardensociëteit weer be gonnen. Op deze eerste bijeenkomst sprak mevrouw Romeijn de bejaar den toe; zij herdacht hen die de sociëteit zijn ontvallen en de zie ken die niet aanwezig konden zijn. De vorige week gehouden oliebol lendag heeft de kas versterkt met ruim 150 gulden. Mevrouw Romeijn bracht dank aan allen die aan dit succes hebben bijgedragen. Zij wekte allen op vrienden en kennis sen te bewegen de wekelijkse sa menkomsten te bezoeken. Op 19 september zal vanwege de Stichting Huishoudelijke Voorlich ting ten Plattelande voorlichting worden gegeven over „verantwoor de voeding voor bejaarden". Op de bijeenkomst van 24 oktober a.s. worden alle bejaarden uit de ge meente Duiveland verwacht.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1961 | | pagina 2