Bondskanselier Adenauer verwacht geen „grote oorlog" om Berlijn De Amerikaanse kernp roeven Soekarno had niet veel succes in Belgrado Ondanks de gebeurtenissen Ontspanningen komen via ouderhandelingen BONN, 6-9. De westduitse bonds kanselier, dr. Adenauer, heeft woensdagavond in een radiorede gezegd, dat ondanks de „veront rustende gebeurtenissen" van de laatste tüd cr geen „grote oorlog" zal komen. Een vermindering van de spanning zou door onderhande lingen bereikt moeten worden. Het was echter niet verstandig om mo gelijke westelijke voorstellen in het openbaar te bespreken voordat de onderhandelingen beginnen. De communisten hadden door het slui ten van de grens tussen oost- en west-Berlijn onderhandelingen be moeilijkt. Nieuwe besprekingen konden niet beginnen met aan vaarding door het westen van de „rechtsschending" in Berlijn en oost-Duitsland als voldongen fei ten. Adenauer is van mening, dat premier Chroesjtsjows jongste po litiek in Berlijn en zijn besluit om de kernwapenproeven te hervat ten, bewijzen, dat hij wil dat de hele wereld naar zijn pijpen danst uit vrees voor een kernoorlog, De bondskanselier zei, dat de bij eenkomst op 14 september van de westelijke ministers van buiten landse zaken in Washington van grote betekenis zou zijn. Daar zou den de conclusies getrokken wor den uit de jongste ontwikkelingen. De conferentie zou zich bezig hou den met vitale kwesties, niet al leen met betrekking tot het Duitse volk, maar ook ten aanzien van het hele Navo-bondgenootschap. West-Duitsland had onderhande lingen tussen het oosten en het westen „vergemakkelijkt" door een aantal „belangrijke concessies", waaronder het afzien van de pro- duktie van kernwapens. Het west-Duitse bondgenootschap met de Verenigde Staten is volgens Adenauer „zo vriendschappelijk en hecht al nimmer tevoren". Dit was opnieuw bevestigd door een brief van president Kennedy, die hij woensdag ontving. Adenauer zei ook een brief van oud-president Eisenhower gekregen te hebben, die nu „dubbel welkom" was. SPRONG UIT HET RAAM Wonderlijke ontsnapping uit Oost-Berlijn BERLIJN, 6-9. De Westberlijnsc politie heeft woensdag meegedeeld dat twee vrouwen en een kind dinsdag uit een raam van de eerste verdieping van een aan West-Ber- ljjn grenzend huis in Oost-Berljjn in het westelijke stadsdeel zyn ge sprongen. Onder het raam stonden de ver loofde van een van de vrouwen en acht andere mannen met een deken die zij als een springzeil gereed hielden. Een 20-jarige Oostberlijnse had haar verloofde in West-Berlijn ge schreven dat zij kennissen in het bewuste huis wilde bezoeken en dan van de gelegenheid gebruik wilde maken naar West-Berlijn uit te wijken. De mannen met de deken in West-Berlijn vingen niet alleen haar en haar zoontje, maar ook nog een 47-jarige vriendin op. De eigenaar van het huis riep de Oostduitse politie toen hij zag wat zich afspeelde, maar de agenten kwamen te laat om de twee vrou wen en het kind te vatten. Franse „juwelendief in grote stijl" gearresteerd PARIJS, 6-9. De Paryse politie heeft woensdagochtend de 32-jarige „Sacha", groot, blond en zeer ele gant, die wordt beschouwd als een der geslependste gentlcman-inbre- kers, die in de laatste tyd in Frank rijk heeft geopereerd, gearresteerd. Ook een van zyn medeplichtigen is in de kraag gevat. De politie kwam ,7Sacha" op het spoor, toen zij in de woning te An tibes, in de Rivièra, van Helène Chambovet, een jeugdige lerares Frans, die sinds drie jaar Sacha's minnares is, kostbare edelstenen en goudstukken, met een gezamen lijke waarde van vele miljoenen guldens, aantrof. De politie vond er nog iets an ders, namelijk de foto van Sacha en deze vondst heeft woensdag tot zijn arrestatie in Parijs geleid. Gebleken is, dat Sacha, voor zijn rekening, maar nimmer op zijn naam, talrijke villla's in de Rivièra had doen huren. Hij opereerde in een auto, die hij altijd door Helène Chambovet liet besturen. Hij ont hulde tegenover niemand zijn iden titeit en zelfs Helène zegt hem slechts als „Sacha" te kennen. WOLKENKRABBER TE VROUWENPOLDER Italiaanse organisatie heeft plan een „Eurotel" te bouwen VLISSINGEN, 6-9. De Italiaanse Eurotel-organisatie N.V., gevestigd in Merano, die in ons land een dochterorganisatie wil stichten, zal zeer waarschynlyk in Vrouwenpol der een zestien verdiepingen tel lend eurotel bouwen. Het gebouw krygt een hoogte van 55 meter. De Eurotel werd in 1957 op par ticulier initiatief van een sedert vijftig jaar bestaande bouwonder neming in Italië, de gebrs. Vanzo in Bolzano, in het leven geroepen. Deze organisatie stelt zich tot taak in de mooiste vakantie-oorden kleine, moderne, smaakvol en ra tioneel ingerichte apartementen aan te bieden. Deze apartementen wor den geconcentreerd in een groot ge bouw, dat de naam eurotel heeft gekregen. De eurotels, die inmid dels in vele delen van de wereld zijn verschenen, zijn wat uiterlijke vormgeving betreft niet alle gelijk. De gebouwen zijn veelal aangepast aan de omgeving. Elk eurotel heeft drie verschil lende apartementtypen en wel voor vijf personen, drie personen en twee personen, die overal uniform van afmeting, indeling en inrich ting zijn. Tot de inrichting behoren onder meer een elektrisch fornuis en 'n ijskast. De eigenaars van de apartementen, die in Vrouwenpol der verkocht zullen worden in prij zen variërend van f 20f 40.000 SPORT DUIVENSPORT C.C. „Schouwen-Duivcland" Wedvlucht uit Chateauroux ;af- stand 562-567 km. A. de Koning, Bruinisse 1; J. Flikweert, Dreischor 2; Fr. Maijs, Zierikzee 3, 5, 8; Gebr. Krijger, Zierikzee 4, 9, 10; A. J. IJzelenberg, Bruinisse 6; J. Verwest, Zierikzee 7, 11. In verband met het niet door gaan van de gemengde vluchten van de verenigingen welke zijn aangesloten bij de N. B. v. Z., wor den deze leden in de gelegenheid gesteld om hun duiven in te kor ven bij de Gevleugelde Vrienden in het korflokaal Sas 'te Zierikzee. Vrijdagavond van 7 tot 8 uur in- korven voor Neufvilles. per stuk, zijn dus gezamenlijk be zitters van het gehele complex. Het geheel nieuwe van het eurotel-sys- teem is, dat elke bezitter van een hotelflat zich kan aansluiten bij de „eurotel-ketting" en zijn aparte menten kan laten verhuren voor de tijd, dat hij daar zelf niet ver blijft. WASHINGTON, 6-9. President Kennedy heeft woensdag met John McCone, de voormalige voorzitter van de atoomenergie-commissie, die op hervatting van de onder grondse kernproeven in de V.S. heeft aangedrongen, een bespre king gehad. McCone verklaarde tegenover verslaggevers dat zeer belangrijk lijkende verbeteringen ondergronds konden worden beproefd. In de toekomst zal het misschien nodig zijn enige proeven in de ruimte uit te voeren, „maar het meest essen tiële kan onder de grond gebeu ren". De onlangs uitgevoerde Sow- j et-kernproeven waren volgens hem een voorbereiding voor het beproeven van grote wapens. AMSTERDAM. In Amsterdam is het 25e internationale congres over homocopatische geneeskunde, dat gehouden wordt in hotel „Krasna- polsky", officieel geopend. Aan dit jubileumcongres, dat gewijd is aan „de plaats van de homoeopathie in de tegenwoordige geneeskunde" wordt deelgenomen door ruim 300 deskundigen (artsen en apothekers) uit 15 landen. SPORT VOETBAL Zwaluwen '61 I-MEVO III Zaterdagmiddag a.s. speelt het le elftal van „Zwaluwen '61" te Scharendijke thuis een vriend schappelijke wedstrijd tegen MEVO III uit Zierikzee. Geen steun voor Nieuw-Guinea BELGRADO, 6-9. Waarnemers op de woensdagmorgen vroeg ge- eindigde conferentie van niet-ge bonden landen te Belgrado hebben verklaard, dat president Soekarno van Indonesië er niet in geslaagd is steun te verkrijgen voor zijn aanspraken op westelijk Nieuw- Guinea. In de veertien bladzijden tellende slotverklaring van de con ferentie wordt het kolonialisme veroordeeld in Algerië, Angola, Tu nesië, Kongo, Zuid-Afrika, Israël en zelfs in de Amerikaanse basis Guantanamo op Cuba. Er wordt echter niet in gerept over weste lijk Nieuw-Guinea. In de verklaring wordt ook geen melding gemaakt van het verzoek, dat Soekarno in zijn rede tot de conferentie heeft gedaan, om de noodzakelijkheid in gedachten te houden van een spoedig te beleg gen tweede Afro-Aziatische confe rentie in de stijl van die van Ban doeng. Gezelschap vooraanstaanden bezag werken aan Grevelingendam Wekelykse aanvoer van zevenduizend ton materiaal BRUINISSE, 6-9. Een groot aan tal notoire personen uit de gemeen schap van Bruinisse, daartoe uit genodigd door het gemeentebestuur alsmede de inspecteur en adjunct inspecteur der directe belastingen te Zierikzee, waren woensdagmid dag de gasten van de heer van der Weele, hoofd van de Deltadienst Bruinisse, om nader kennis te ma ken met de werken aan de Greve lingendam. Deze kennismaking bestond aller eerst uit een theoretische uiteen zetting van de heer van der Weele over het hoe en waarom van de Grevelingendam en de daarin ge bouwde schutsluis. Na de thee voer men met twee boten naar de Krammerplaat, waar enerzijds de heer van der Weele en anderzijds de heer L. Becu, een uiteenzetting gaf van wat daar werd gedaan om de Grevelingen dam zijn uiteindelijke vorm te ge ven. Alle aanwezigen waren onder de indruk van de reusachtige installa ties, waar zandasfalt, gietasfalt of een bitumenmengsel voor het af dekken van de westelijke glooiing wordt gefabriceerd. In de gemaak te haven op de Krammerplaat wordt thans wekelijks ruim 7000 ton materiaal aangevoerd. Dat is meer dan in alle andere havens van ons eiland samen. STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE Alle scholen van start Als laatste van de scholen te Zie rikzee zijn woensdag j.I. de lessen aan het Prof. Zeeman-lyceum voor de cursus 1961-1962 gestart. Leidse „groenen" naar Zeikepolder Wij vernemen dat tijdens het weekeinde van 16 september a.s. een groep Leidse studenten, bin nen het kader van de „ontgroe- nings"-campagne twee dagen zal verblijven in het kamp Zeikepolder alhier. De „groenen" komen per bus en verwacht wordt dat de groep uit 100 a 120 van de haar dos beroofde heren zal bestaan. Maandag 18 september wordt de terugreis naar Leiden aanvaard. Ontgroeningsaktiviteiten als zoda nig zullen in het kamp niet plaats vinden. Het betreft hier meer een retraite voor de eerste jaars, die zware weken doormaken. BROUWERSHAVEN Afd. Ned. Bond van Plattelandsvrouwen Op dinsdag(avond) 12 september zal een vergadering worden gehou den van de afdeling der Ned. Bond van Plattelandsvrouwen. Mevr.,W. S. Rijks-Ruijs te Oosterland zal een causerie houden over Finland. BRUINISSE Oud-burgemeester W. v. d. Berg Dz. 75 jaar Op vrijdag 8 september hoopt de heer W. van den Berg Dz. te Brui nisse, zijn 75e verjaardag te vieren. De heer W. van den Berg is een zeer bekend oester- en mosselkwe ker te Bruinisse, die van 1939 tot 1951 te Bruinisse burgemeester was. Hij was lid van het bestuur der Waterkering Bruinisse van 1941-1956 en lid van het bestuur der Visserijen op de Zeeuwse Stro men van 1946 tot 1951. Voor zijn burgemeesterschap was hij vele jaren wethouder der ge meente Bruinisse en als zodanig maakte hij ook deel uit van het bestuur der Waterleiding Mij. (raad van beheer) en lid van het bestuur van het ziekenhuis voor Schouwen- Duiveland. Hij was in 1934 mede-oprichter en bestuurslid van de Bond van Mosselkwekers in Zeeland. Door toedoen van deze bond en met be hulp van door de overheid in het leven geroepen maatregelen, werd de mosselvisserij gesaneerd en op een gezonde basis geschoeid. Vele jaren bekleedde hij ook het voorzitterschap van het Groene Kruis, afdeling Bruinisse en van de Vereniging tot Bevordering van Gereformeerd Schoolonderwijs. Van deze vereniging is hij ook nu nog bestuurslid, nadat hij tijdens zijn burgemeeslersperiode de voor zittershamer had overgegeven, werd hij nadien weer tot bestuurs lid gekozen. Nadat de vorderingen die met de aanleg van de dam gemaakt wor den van nabij waren bekeken, voer men weer terug naar de vaste wal en kwam men opnieuw in de directiekeet van de Rijkswater staat bijeen, waar de heer van der Weele een aantal vragen beant woordde, die naar aanleiding van de excursie bij de deelnemers wa ren gerezen. Vele jaren was hij ook voorzit ter van de raad van toezicht van de coöperatieve boerenleenbank Bruinisse. De gereformeerde kerk diende hij en dient hij nog vele jaren als ouderling. Enige malen en zo ook in 1961 was hij afgevaardigde naar de generale synode. WESTERSCHOUWEN Kleurenfilm van Westhoek had veel succes Het in het zomerseizoen weke lijks terugkerend kleurenevene- ment, gebracht door de heren J. F. v. d. Berge en J. P. C. Boot, heeft weer zjjn slot gevonden. Op gevallen is in de afgelopen weken dat de belangstelling voor de kleu rendia-serie afneemt, maar die voor de kleurenfilm sterk is toe genomen. Op vele avonden was de toeloop zo groot, dat vele belangstellenden teleurgesteld moesten worden. In de afgelopen winter is de film o.m. te Arnhem vertoond en het was opmerkelijk dat velen uit die stad hun vakantie dit jaar in de Schouwse Westhoek doorbrachten. Hetzelfde kan trouwens van ande re steden worden gezegd, waar de film in vertoning kwam. De film onderging weer een duidelijke ver nieuwing en verbetering en zelfs voor de eigen bewoners geeft deze „symfonie in kleur" nog wel eens verrassingen, want aan minder be kende hoekjes in deze film geen gebrek. Vooral fraai zijn de zons ondergangen en de molenopnamen en uiteraard van de vogels, die ook in het buitenland - België en Engeland - zo sterk de aandacht trekken, speciaal in het broedsei- zoen. Zodoende werkt de film op een speciale wijze mee tot bevor dering van de vakantiespreiding. In de film wordt ook de nodige aandacht besteed aan sport en spel op de stranden en het zien van de film vormde voor vele, in de af gelopen zomer, toeh nog een zon nig slot van een verregende dag. De film is op het punt van kleu- renkwaliteit uitstekend en ook het commentaar - gehouden in een lichte humoristische trant - stond weer op beschaafd peil. NOORDGOUWE Bejaarden hielden eerste seizoensbijeenkomst De bejaarden hielden - na een rust- en vakantieperiode van en kele weken - weer hun eerste bij eenkomst in het nieuwe seizoen. Gedurende de afgelopen weken ontviel de bejaardensociëteit één lid door overlijden. Twee andere leden waren door ziekte verhin derd te komen. Van de zijde der leiding werden hartelijke woorden van deelneming gesproken en werd een welkom toegeroepen aan de aanwezigen. De heer J. C. Goosen verwelkomde het echtpaar v. Sluis, dat een film van Noordgouwe ver toonde, nadat een paar liederen waren gezongen en de pastor loei het gebed had uitgesproken. De film werd negen jaar geleden al hier opgenomen. De bejaarden hebben zeer genoten van het gebo- dene, zij het dat sommige beelden weemoedig stemden. Tussentijds werden traktaties aangeboden. Na een dankwoord van de leiding voor het gebodene, gingen allen voldaan huiswaarts. Twee nieuwe leden werden aan de kring van bejaar den toegevoegd. Intussen is een dankwoord aan het echtpaar van Sluis voor het gebodene zeker op zijn plaats. ROTTERDAM. De import van Russische slachtpaarden is dit jaar sterk toegenomen: tot 26 augustus ji. kwamen er 3604 over de gren zen voor hun laatste gang naar de abattoirs, dit is bijna 27 procent van de totale invoer aan slacht paarden (13.385). In dezelfde peri ode van vorig jaar was het aantal nauwelijks meer dan de helft: 1863. De toename is het gevolg een ruiltransactie met Rusland. Nederland exporteert op het ogen blik gebruiksvee. VAREN MET DE „HENRI DUNANT" Tien patiënten van Schouwen-Duiveland gaan mee ZIERIKZEE, 7-9. Op maandag 11 september a.s. komt te ZUpe het Rode Kruis-schip „Henri Dunant" Jangszy, die ditmaal tien patiënten van Schouwen-Duiveland zal op nemen voor een vaartocht. De ont scheping der patiënten vindt eveneens te Zijpe plaats op za terdag 16 september d.a.v. De volgende personen nemen deel aan de trip: Mevr. Schot-Stouten, mevr. Moel- ker-van Schendel, mevr. Beije- Reijnhoudt, mej. T. Feijen, mej. K. Viergever, mevr. C .Hendrikse-van Felius (Kerkwerve), mevr. van Sluis-Krul (Brouwershaven), dhr. D .M. Riekse, dhr. A .de Pooter, dhr. G. Leijdekkers. Als helpsters maken de tocht mee de dames: mevr. Berrevoets, mevr. Blommaert en mevr. Schot. De volgende havens zullen gedu rende de reis worden aangedaan: Gorinchem, Lobith, Tolkamer, Vreeswijk, Gouda, Moerdijk, Nu- mansdorp en Zijpe. De deelnemers aan de reis worden met particulie re auto's naar Zijpe vervoerd en daar weer afgehaald. Oude grafstenen blootgelegd in kerk te Noordwelle (Eigen bericht) ZIERIKZEE, 7-9. By de afbraak van de oude school te Noordwelle, die zoals bekend in de vorige eeuw werd vastgebouwd aan de thans in restauratie zijnde Nederlands Her vormde kerk, hebben slopers giste ren (woensdag) by het opbreken van de oude hardstenen vloer drie grafstenen, waaronder één bijzon der fraai en gaaf exemplaar, bloot gelegd. Deze historische steen heeft een lengte van 2.17 meter en is breed 1.15 meter. De grafsteen van Pieter van Tuyll, Heer van Serooskercke, is prachtig versierd en heeft het volgende opschrift: „Pieter van Tuyll, Heer van Serooskercke, trouwden jonckvrouw Cornelia van Haemstede anno 1464". In de leng terichting zijn aan weerszijden van de steen uitgehakt de wapens van Haamstede, Cats, Maelstede, Tuyll, Raueschot, Steelant en tweemaal het wapen van Zuytlant. Tussen deze wapens vindt men over de gehele steen aangebracht de wa pens van Serooskerke en Haam stede met daaronder een doods hoofd. De tweede grafsteen draagt als opschrift: „Jacob Hoogenboom, Heer van Welland, burgemeester van Noordwelle, lid der centrale directie van Schouwen, geboren te Noordwelle op den 23ste septem ber 1775 aldaar, overleden 7 en in gezet 13 juni 1838". De laatste grafsteen dateert uit een nog niet vastgesteld tijdperk en van het opschrift is slechts te lezen de plaatsaanduiding „Se rooskercke". Opening nieuwe herenkleding-inodezaak aan Havenplein te Zierikzee ZIERIKZEE, 6-9. Het pand Ha venplein 11, tot voor kort in ge bruikt als zaak voor woningtextiel en vele jaren beheerd door de heer J. Viergever, heeft een nieuwe be stemming gekregen. De heer M. F. Deurloo heeft in het pand een he- renkleding-modezaak ingericht, die woensdagavond officiéél werd ge opend door wethouder H. Koevoets die - namens de gemeente - zijn felecitaties uitbracht aan het adres van de nieuwe eigenaar en diens ondernemingslust prees. In eigen beheer is de nieuwe zaak, die een keurige en efficiënte in druk maakt, in korte tijd gereed gemaakt voor de nieuwe bestem ming. De bestaande winkelruimte is gehandhaafd, maar onderging een ingrijpende modernisering, waarbij op ruime schaal gebruik werd gemaakt van nieuwsoortige materialen (board, enz.). Open rek ken geven gelegenheid tot berging van costuums en herenkleding-ar- tikelen. Een logische opstelling van moderne toonbanken en een aan gepaste verlichting geven het inte rieur van de zaak een eigentijds cahet, vooral ook bevorderd door de open etalage, waarin een keur van herenkleding e.d. een plaatsje heeft gevonden. Achter de winkel ruimte bevindt zich een voorraad kamer annex paskamer Zyn er mogelijkheden? Wethouder Koevoets stond stil bij de vragen: „is er ruim te, zijn er afzetmogelijkheden", die de eigenaar van de nieuwe zaak zich zonder twijfel moet hebben gesteld. Een andere - in dit kader van belang zijnde - vraag is: „zullen straks de vaste verbindingen geen spaak in het zakenwiel steken?" GEMEENTE MIDDENS CHOUWEN Burgerlijke stand en loop der bevolking over de maand augustus Gehuwd: Cornelis Jan Marinus Vis en Kornelia van den Berg; Louwe Beijert en Cornelia Tanne tje Mol. Ingekomen: Johannes Rentmees ter van Wolphaartsdijk (Kerkwer ve); Cornelis M. van de Velde en gezin van Zierikzee (Kerkwerve). Vertrókken: Martinus Hart van Kerkwerve naar Vught; Krijn de Meulmeester van Eikerzee naar Westerschouwen; Kornelia van den Berg, e.v. Vis van Kerkwerve naar Halsteren; Leendert Matthijsse en gezin van Scharendijke naar Wes terschouwen. Kinderen speelden met lucifers ROTTERDAM, 7-9. Met lucifers spelende kinderen hebben vanmor gen om even voor zeven op de tweede etage van een woning aan de Spiegelnisserkade in Rotterdam een brand veroorzaakt; die zich vrij ernstig liet aanzien. De wo ning staat in een oude, dichtbe woonde buurt. Toen de brandweer arriveerde stonden een slaapka mertje en de gang in lichterlaai en sloegen de vlammen naar buiten. Met hogedruk-apparatuur werd uitbreiding voorkomen. Maar des ondanks zullen de ouders, als zij straks van hun vakantie uit Spanje terugkeren - een tante paste zolang op- slechts een half-bewoon- baar huis aantreffen. Spr. verheugde zich er over, dat de heer Deurloo de vragen positief heeft beantwoord, waardoor de totstandkoming van de zaak een feit worden kon. Spr. roemde de plaats van deze zaak en achtte het gelukkig dat de beherende zaken man kansen ziet voldoende weer stand te bieden tegen de zuig kracht die van elders uitgaat en uitgaan kan. In dit verband prees de wethouder de ondernemingszin, die van de familie Deurloo in het algemeen uitgaat. Hij hoopte dat het in de toekomst gestelde ver trouwen gerechtvaardigd zal blij ken te zijn en door de feiten zal worden bevestigd. Na Gods zegen le hebben toegewenst, gaf spr. ten slotte uitdrukking aan zijn vreug de dat - althans in dit deel van de Zierikzeese gevelrij - geen „ga pende wonde" is ontstaan en wens te daarop, uit naam van het ge meentebestuur, de ondernemer alle succes toe. De heer Deurloo dankte met en kele woorden, in zijn dank ook be trekkend de familie Viergever voor de vlotte overdracht en de aange name samenwerking. De talrijke aanwezigen bezich tigden hierna de voor Zierikzee nieuwe aanwinst, de etalage waar van - fluks ontdaan van de af schermende gordijnen - reeds da delijk publiek trok. ENSCHEDE.In de binnenstad van Eschedé zijn woensdagavond opnieuw relletjes ontstaan tussen nozems en Italianen, tengevolge waarvan twee personen werden gewond. De Italianen waren groepsgewijs op weg naar een ver gadering. Door het krachtig optre den van de politie was de rust spoedig weergekeerd. In gebouw „Irene" zijn de Spanjaarden woens dagavond bijeen geweest, in welke bijeenkomst zij zijn toegesproken door een lid van de Spaanse am bassade. De Amerikaanse ambassadeur in Frankryk, generaal James Ga vin, heeft woensdag gezegd, dat president de Gaullc vastbesloten is het Algerynse probleem op te lossen, zelfs als dit een spoedige terugtrekking van de Franse troe pen uit Noord-Afrika zou beteke nen. DEN HAAG. De geregistreerde arbeidsreserve van mannen daalde in augustus van 24.813 tot 22.641. De bezetting van aanvullende wer ken daalde verder van 2.195 tot 1.630. Het aantal ingeschreven werklozen daalde van 22.618 tot 21.011. Woensdag is te San Juan door Nederlandse, Franse, Amerikaanse en Britse vertegenwoordigers een verklaring getekend, waarbij offi cieel de Caribische organisatie op gericht wordt, een nieuw orgaan voor wederzijdse ontwikkeling, dat in de plaats komt van de Caribi sche commissie. Een stakingsgolf van overheids- en particulier personeel in Ghana heeft zich woensdag uitgebreid tot het personeel van het gemeentelijk vervoerbedrijf van Accra. De auto busdiensten in de hoofdstad zijn ontwricht. Men ging in staking wegens een geschil over het ont slag van een vakbondslid. De regering van Jamaica heeft woensdag politiek asiel verleend aan 34 Cubanen, die vorige week per schip in Port Antonio zijn aan gekomen. Zij hadden de beman ning van een Cubaans kustvaartuig gewapenderhand gedwongen de koers le wijzigen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1961 | | pagina 3