Jeugd kreeg beschikking over fraaie en moderne kleuterschool Verkeer met Schouwen-Duiveland ondervond moeilijkheden STAD EN PROVINCIE Waardevolle aanwinst voor Reuesse Dankbare stemming tijdens officiële opening Onder grote belangstelling van autoriteiten en vele genodigden opende mevr. ir. K. C. Lambert- Anema, directrice van de Kinder gemeenschap in Bilthoven, vrijdag middag de fraaie nieuwe kleuter school in Renesse. Tevoren was het gezelschap in het Dorpshuis bijeengekomen, waar burgemeester en wethouders en en kele raadsleden, waarvan sommige met hun dames, hadden plaats ge nomen, samen met een groot aantal genodigden, die door de burgemees ter, jhr. R. J. H. Q. Röell, werden welkom geheten. Een bijzonder woord richtte hij tot de heer en mevrouw Lambert- Anema, mej. M. J. de Jonge, in- spectrice van het kleuteronderwijs in Zeeland te Middelburg, de heer F. W. A. Laret, algemeen penning meester en vertegenwoordiger van de Ned. Onderwijzers Vereniging, de schoolarts dr. Schilstra, de oud- burgemeester mr. Lunsingh Tonc- kens en tevens voorzitter van de Stichting oprichting kleuterschool te Renesse, de heer M. Hage, di recteur der kweekschool te Mid delburg, leden van de Stichting en de oudercommissie van de school. Verder waren veel eilandelijke fi guren uit het onderwijs aanwezig. De burgemeester noemde in zijn inleidend woord allereerst de gees telijke vader van deze school, oud wethouder v. Klooster, en als gees telijke moeder mevr. Franssen v. d. Putten-Vriezendorp, die vroeger de kleuters op Slot Moermond bezig hield. Reeds op 2 februari 1946 nam de raad van Renesse het besluit om een „bewaarschool" te bouwen. Me vrouw Stolte liet door de architec ten Hogenberg en Peters gratis een plan plus maquette maken, terwijl ook grond aanwezig was. In juni van dat jaar keurden G.S. dit plan af, omdat nog geen kapitaal aan wezig was. Gewacht werd toen tot na de ramp, toen veel gemeenten zich gedrongen voelden wat schen kingen te doen. De gemeente Am sterdam kon met een houten barak aan de eerste vereisten van een kleuterschool voldoen, terwijl de N.O.V., Volksonderwijs en de Ge meentelijke Vormingsschool in Am sterdam samen f 40.600,bijeen brachten om een nieuwe school te kunnen bouwen. De man die het grootste aandeel had in deze fraaie gift was de heer J. M. de Nooijer uit Renesse, nu rustend hoofdon derwijzer. Een stichting werd op gericht en deze liet de Amsterdam se architect Wiebe de Jong 'n plan maken, waarbij advies werd ver leend door mevr. Lambert-Anema. Nu is het zo ver dat de gemeente Westerschouwen sinds 1 juli 1961 de fraaie nieuwe school van de Stichting ter verdere exploitatie heeft overgenomen. Spreker dankte de architect, die ten volle is geslaagd in zijn op dracht. Verder de opzichter de heer C. Beusekom, de hoofdaannemer de heer C. A. Prince met de onder aannemers de heer P. van Dalsen (schilderwerk), firma Gilijamse (sa nitair en waterleiding), de heer Quartel te Noordgouwe (electra) en de heren M. J. Jonker en Jac. Ver- seput voor het interieur. Ook dankte hij de heren A. J. Argelo en Z. Roseboom van de Centi\ Dienst voor de medewerking. De burgemeester besloot met de hoop uit te spreken dat deze school zal mogen strekken tot zegen voor de kleuters. Hij bood mevr. Lam bert-Anema hierop bloemen en de sleutel van het nieuwe gebouw aan. Toespraak mevr. Lambert Mevr. Lambert vond het voor Renesse een bijzonder feestelijke dag. Haar gedachten gingen vooral uit naar de stichtingsleden de he ren Lunsingh Tonckens, De Nooijer en v. Klooster, met wie ze bijzon der prettig samenwerkte, evenals met de heren De Jonge en Kou man. Spreekster zeide dat er veel veranderd is in het kleuteronder wijs. Vroeger was „onder dak" de hoofdzaak, doch nu wordt al aan de basis „voor alles wat volgt" ge werkt. De mogelijkheid tot bewe ging in de nieuwe school is volop aanwezig, evenals tot constructief bezig zijn. Als symbool bood zij de burgemeester een houten speel goedauto aan. Het gezelschap wandelde daarop naar de nieuwe school, waar mevr. Lambert door de deur te ontsluit- ten, de nieuwe school voor geopend verklaarde. Met grote belangstelling namen de aanwezigen het interieur in zich op, een interieur dat zelfs de oude ren deed watertanden. Via een por tiek bet/eedt men een grote hall, die tevens een soort werkafde- lingtje moet voorstellen. Een grote timmerkist en een echt klein meu belmakersbankje moeten heerlijk voor timmerlieden in spé zijn. In het grote lokaal kunnen de kleu ters alle kanten uit. Er zijn kleine wasbakjes en kleine zithoekjes waar „keukentje" gespeeld kan worden. In kleine meertjes in wa terbakken kan de toekomstige zee man zijn scheepjes laten varen, ter wijl de zandbakken niet ontbreken. Een compleet wagenpark zal de la tere chauffeurs nu al in extase brengen, terwijl de bouwers hun hart kunnen ophalen aan de blok ken, waar zelfs planken bij zijn om het nog echter te maken. Voor de meisjes zijn speciale boxjes, waar met de poppen gespeeld kan wor den. De lage tafeltjes en stoeltjes noden tot even rusten en een liedje te zingen. Zeer hygiënisch zijn de drinkfonteintjes. Dit alles in een zeer ruim door grote ramen ver licht lokaal aangebracht, stempelen deze school tot een zeer moderne. Teruggekomen in het Dorpshuis, werd de erewijn rondgediend, waarop de inspektrice van het Kleuteronderwijs, mej. de Jonge, zeide dat Renesse zeer blij is met deze school. Ze bood haar geluk wensen aan aan het gemeentebe stuur. Oud-wethouder v. Klooster, noemde het een bijzondere dag voor Renesse en ook voor hem. Hij zeide verder onder andere dat voor welvaart goed onderwijs dringend noodzakelijk is. Hij hoopte dat alles naar de zin zou zijn van mej. Cij fer, de hoofdleidster. Fleurig geschenk Namens de oudercommissie sprak ds. van Liere, die de meeste ge lukwensen verwees naar de kinde ren, die hier komen. Hij dankte iedereen die aan de totstandko ming had medegewerkt en bood (op damesadvies) garaniums aan voor de vensterbanken. De voorzitter van de stichting mr. G. F. Lunsingh Tonckens, her gaf nog eens het relaas over de lijdensweg die de school hooft doorlopen tot dat nu eindelijk het resultaat is bereikt, waarnaar ie dereen verlangde. Het was oud burgemeester d'Ailly die de goede stoot gaf door het beschikbaar stel len van de barak. Hij was vol dankbaarheid voor het werk van mej. Cijfer. Ook voor het advies van mevr. Lambert was spreker zeer dankbaar. De Stichting be hoeft nu alleen nog maar te bera den met de burgemeester om de kleuterschool nog verder te helpen, want de puntjes moeten nog op de „i" gezet worden. Een zeer dankbare hoofdleidster, mej. S. E. Cijfer, dankte iedereen van hoog tot laag die mede heeft gewerkt aan de voorbereidingen en de bouw van deze fraaie school. Tot slot sprak burgemeester Rö ell nog een dankwoord, waarbij hij aan mevr. Lambert het fotoboek van Schouwen-Duiveland aanbood. Voor het eerst naar de grote school Het onderwijs is een zegen Omstreeks het zesde levensjaar voltrekken zich hij het kind aan merkelijke veranderingen naar li chaam en geest. De kinderen wor den langer en magerder. Ze verlie zen de kleuterproporties van hoofd, romp en ledematen. Dit gaat samen met een rijping in psychisch opzicht, die hen ge schikt maakt voor het schoolgaan en de daaraan verhonden ver standsoefening. De heftige bewo genheid van het gevoelsleven, waarhij de kleuterjaren worden gekenmerkt, ligt nu achter hen De schooltijd is in geestelijk op zicht een rustige periode, nieuwe onrust komt eigenlijk pas weer in de puberteit. Niet bij alle kinderen treedt de „schoolrijpheid" op het zelfde ogenblik in. De een bereikt dat punt veel eerder dan de ander. Vroeg en laat Sommigen zijn op hun vijfde jaar ul echte schoolkinderen om te zien en ook in hun manier van doen; ze willen graag wat „leren"! Het zou goed zijn als hun geest ook werkelijk voedsel kon krijgen, maar jammer genoeg is ons onder wijs over het algemeen niet zo soepel ingericht, dat hiertoe de mo gelijkheid bestaat. Arme madame Curie, die als klein meisje ontzettend bang was iets heel ondeugends te hebben ge daan, omdat zij zichzelf leerde le zen! Omgekeerd blijft een aantal jongens en meisjes nog tot in tweede of derde klas van de la gere school echte kleuters in doen en laten. Hun molligheid en hun algehele lichaamsbouw zijn daar mee in overeenstemming. Men be hoeft waarlijk geen arts te zijn FLITSEN UIT HET BUITENLAND WASHINGTON. Het ministerie van Buitenlandse Zaken te Was hington heeft vrijdag een Russisch document uit 1947 gepubliceerd, waaruit blijkt dat de Sowjet-Unie destijds duidelijk de Westelijke rechten van toegang tot West-Ber- lijn door de lucht heeft erkend. BERLIJN. Generaal Watson, d< bevelhebber van de Amerikaanse sector van Berlijn, heeft een nota gezonden aan zijn Sow jet-Russi sche ambtgenoot kolonel Solovief, waarin hij protesteert tegen het schieten door leden van de Oost- duitse Volkspolitie op vluchtelingen die het kanaal van Treptow over zwommen, om op deze wijze de Amerikaanse sector te bereiken. CHICAGO. Bij het vliegtuigonge luk op ongeveer zestien kilometer van het vliegveld Midway bij Chi cago zijn 78 inzittenden van de su- perconstellation omgekomen. In het vliegtuig bevonden zich 73 toeristen en een vijfkoppige bemanning. RIO DE JANEIRO. De Brazili aanse militaire leiders hebben een afgevaardigde naar vice-president Goulart, die in Montevideo ver blijft, gezonden om de voorwaarden waarop hij onder een nieuwe grondwet president kan worden te bespreken. TIMMINS. Bij een overstroming, die de Canadese stad Timmins in Ontario vrijdag heeft geteisterd, zijn een vrouw met drie dochters en een pleegzoon verdronken. Haar echtgenoot kon met hun baby van een maand vluchten. MARSEILLE. In Marseille is za terdag het eerste contingent van de Franse zevende lichte pantser divisie uit Algerië in Marseille aangekomen. Deze divisie is de tweede Franse divisie, die uit Al gerië wordt teruggetrokken. om deze kinderen er zo uit te pik ken. Deel van groep Voor een ieder is het nodig al lerlei dingen te leren, die later in een werkkring en in het eigen ge zinsleven te pas kunnen komen. Die dingen bestaan niet alleen uit re kenen, taal, aardrijkskunde, ge schiedenis en kennis der natuur. Het is zeker van even groot belang, dat men er aan went deel uit te maken van een groep, te wedijve ren met anderen, leiding te geven en te volgen. Op school is volop gelegenheid tot het verwerven van dergelijke vaardigheden. Onderwijs kan om al die redenen gerust een zegen worden genoemd. Bij ons te lande is er gelukkig, ondanks vele tekortkomingen, toch een groot aantal zeer goede scholen, waar door leerkrachten en kinderen met toewijding wordt gewerkt. Vaste tijden Het verplichte schoolbezoek met zijn vaste tijden heeft verder nog het voordeel dat het de kinderen zelf en de gezinnen, waaruit zij voortkomen, een regelmatige in deling van de dag bezorgt. Dat is ook een heel belangrijk ding, want regelmaat is van zeer grote bete kenis in ieder gezin en in ieder mensenleven. dr. ALFREDA BRIEDE EEN LASTIGE MIST ZIERIKZEE, 3-9. - De veerboot „Minister C. Lely", die de dienst onderhoudt tussen Numansdorp en Zijpe, is tengevolge van de mist zaterdagavond niet in Z(jpe aange komen. Onderweg achtte de kapi tein het raadzaam niet verder te varen. Het schip is toen voor an ker gegaan. Er waren ongeveer 20 passagiers aan boord, die de nacht op het schip hebben doorgebracht. Om negen uur zondagmorgen arri veerde het schip in Zijpe. Zeventienjargie Het Kanaal over LONDEN, 2-9. De Engelse leerling-verpleegster Mar garet White is er zaterdag in geslaagd het Kanaal, van Cap Griz Nez aan de Fran se kust naar Dover over te zwemmen. De 17-jarige Britse is de jongste zwem ster die er tot nog toe in geslaagd is het Kanaal zwemmend over te steken. Haar tijd was 15 uur 8 min. Zij is de derde die dit jaar de overtocht volbracht. Vóór haar gelukte het in 1961 haar landgenote Doro thy Perkins (7 juni) en Ro semary George (20 juli) de geslaagde poging van Mar garet White is de 139ste sinds haar legendarische landgenoot captain Mat thews Webb er in 1875 voor het eerst in slaagde het Kanaal te bedwingen. LAND- EN TUINBOUW De ramingen voor het Landbouw-Egalisatiefonds DEN HAAG, 1-9 Uit de heden verschenen herziene ramingen voor het landbouw-egalisatiefonds 1961, op basis van cijfers per 1 juli, blijkt dat het oorspronkelijke ga- rantiebpdrag van f 45 miljoen voor granen en fabrieksaardappelen ver hoogd moest worden tot f 67,6 mil joen. De eerste raming voor de toeslag op de melk voor het jaar november 1960-november 1961 bedroeg f 230 miljoen. Per 1 april, dus voor de herwaardering van de gulden, werd deze raming verhoogd tot f 263 miljoen. Per 1 juli reeds moest deze garantie op f 316 miljoen wor den begroot. Een meevaller is, dat uit de garantie voor de walvisvaart f 1,5 miljoen in het fonds terug vloeit. Voor vee- en vlees wordt het nadelige saldo thans op f 10.000 geraamd. SPORT VOETBAL K.N.V.B. Hoek-Bruse Boys 10-0 De in het zaterdagvoetbal spe lende club „Bruse Boys" van Brui- nisse speelde, na gepromoveerd te zijn, zaterdag 2 september haar eerste wedstrijd in provinciaal ver band tegen Hoek (Z. VI.). Tot dus ver bepaalden de wedstrijden zich tegen clubs op het eiland. Dit eer ste reisje zal spelers en supporters lang heugen, want niet alleen wer den Bruse Boys met 10-0 inge maakt, maar bovendien kon men, omdat de veerdiensten over de Westerschelde waren gestaakt, niet thuiskomen dan via Antwerpen. De thuiswedstrijd van Bruse Boys II tegen SINOTO I (Nieu- werkerk) eindigde met 1-1. Zaterdagcompetitie 4e klasse A: WN-Chrislandia 1-3. Afdeling Zeeland le klasse: Hoek-Bruse Boys 10-0; Middelburg V-Yerseke III 2-2; VCK-SVD 4-2; Wolf aar tsdijk-Ka- pelle 6-3. 2e klasse C: MEVO II-Duiveland 1-5; Duiveland II-WIK 3-6. 3e klasse D: Zwaluwen-Zeemeeu wen 10-1; Bruse Boys II-SINOTO 1-1; Burgh III-Brouwershaven III 1-6. Zondagcompetitie le klasse B: Burgh II-Dreischor 4-2; Zierikzee II-SVOWK 6-2. 2e klasse C: Brouwershaven II- SVOWK II 6-1; Renesse II-Drei schor II 6-1. DUIVENSPORT P.V. „Gevleugelde Vrienden" Wedvlucht vanuit St. Ghislain, afstand 134 km. Eerste duif 13-17, laatste 19-44. Los 11 uur. H. Merle 1; C. Berrevoets 2, 9, 10; A. Hagesteijn 3, 12; Feleus- Westenbrugge 4, 6, 7; J. Wilten- burg 5, 8, 11; Fr. Maijs 13, 14, 15. Vrijdag inkorven voor Neufvilles, VOETBAL Renesse II-Dreischor II 6-1 Zonder veel moeite is Renesse II er in- geslaagd om beide puntjes op het bezoekende Dreischor II te bemachtigen. Renesse was in deze wedstrijd overwegend in de aan val waardoor de blauw-witten zich in hoofdzaak moesten bepalen tot uitvallen, waarbij voor de Renesse- verdediging alleen het spel van M. de Rijke enig gevaar inhield. Na 10 minuten spelen slaagde midvoor Kooman er uit een voorzet van de Meij in de roodwitten de leiding te geven (1-0). De thuisclub bleef hierna het beste van het spel be houden en in de 18e minuut was het wederom Kooman die het doel- vlak na een solo wist te doorboren. Vier minuten later weet M. de Rijke van een misser in de verde diging van de thuisclub te profite ren en de achterstand terug te brengen tot 2-1. Direct hierna neemt Renesse het initiatief weer in handen en na 35 min. spelen is het de Meij die met een goed gericht schot de stand op 3-1 weet te brengen. Na de hervatting is Renesse overwegend in de aanval maar het duurt nog tto de 70e minuut eer de aktieve Kooman er in slaagt de voorsprong op te voeren (4-1). Met nog 10 minuten te spelen weet Kooman uit een voorzet van de Meij de doelman weer te verschal ken (5-1) .waarna 3 minuten voor tijd de Meij de eindstand op 6-1 brengt. Zaterdagavond om tien minuten over zeven werd de bootdienst Zie- rikzee-Kats wegens mist gestaakt, De veerdienst Zijpe-Anna Jaco- bapolder voer normaal. BRUINISSE Behendigheidswedstrijden gingen niet door De behendigheidswedstrijden voor bromfietsen in de Korte Ring, op zaterdagavond 2 september, geor ganiseerd door de winkeliersver eniging, konden geen doorgang vin den wegens gebrek aan belangstel ling. Ook de verruiming dat ge wone fietsen eveneens mochten deelnemen kon geen uitkomst bren gen. De bepaling dat men voor eigen risico reed, schijnt adspirant- belangstellenden te hebben afge schrikt. De in de Nederlandse Her vormde kerk te Bruinisse gehou den collecte voor inwendige zen ding bracht bijna f 300 op. BROUWERSHAVEN Afsluiting van 't muziekseizoen Het ligt in de bedoeling dat het zomerseizoen op 16 september a.s. te Brouwershaven muzikaal afge sloten zal worden met een muziek programma te verzorgen door drie van de vier korpsen uit de nieuwe gemeente Brouwershaven. Er zal worden opgtereden door de muziekvereniging „Con Amore" uit Noordgouwe, o.l.v. de heer G. v. d. Weele; „Nut en Uitspanning" uit Zonnemaire, o.l.v. de heer L. Bra- ber en „Apollo" uit Brouwershaven o.l.v. de heer J. v. d. Bos. Ieder corps zal een concert van een half uur verzorgen, waarna „Apollo" na afloop op het Markt plein de avond zal besluiten met een taptoe. Jammer dat de muziekvereni ging „Crescendo" uit Dreischor, on der leiding van de heer v. d. Weijde, gemeend heeft voor deze muziek avond te moeten bedanken. Zelfde temperaturen Verwachting tot dinsdagavond: Vannacht en morgenochtend plaat selijk mist; overigens veranderlijke bewolking met hier en daar een regen- of onweersbui; zwakke tot matige veranderlijke wind; onge veer dezelfde temperaturen als vandaag. 5 sept. Zon op 5.57, onder 19.20. Maan op 1.12, onder 17.06. Nieuwe maan: 10 sept. te 3.50. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 5 sept. 11.54 v.m. n.m. BROUWERSHAVEN: 5 sept. 11.45 v.m. n.m. Doodtij: 4 september. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 4-9. Het K.N.M.I. deelt mede: Gedurende het weekeinde bevond Nederland zich aan de rand van een gebied met warme en vochtige lucht dat een groot deel van het vaste land van west- Europa omvatte. Boven Engeland, een groot deel van de Noordzee en Scandinavië is koelere en drogere lucht aanwezig. Het front dat deze lucht begrenst is bij onze kust tot stilstand gekomen. In de hogere luchtlagen bevindt zich boven En geland een storing die in zijn om geving aanleiding geeft tot plaat selijke onweersbuien. In ons land vielen in de afgelo pen nacht in Brabant en Limburg onweersbuien. Gedurende het ko mende etmaal is in de weerstoe- stand niet veel verandering te ver wachten. In de vochtige en vrij warme lucht zal vannacht weer op vele plaatsen mist ontstaan. Ver der blijft de kans op enkele regen- of onweersbuien bestaan. GEMEENTE BRUINISSE Burgerlijke stand en loop der bevolking over augustus. Geboren: 14. Lefiena, d. van D. P. Hock en C. Dingemanse; 16. Eli zabeth Jacoba, d. van Jac. Meer- tens en E. Kostense; 22. Cyris Ja cob, z. van J. van der Spek en H. M. Rogers (te Zierikzee). Overleden: 23. Johanna Suren- broek, 31 j., echtgenote van J. op den Velde; 30. Johanna Cornelia Okkerse, 72 j., echtgenote van A. M. Jumelet; 10. Arendje Reinhoudt, 75 j., ongehuwd (te Zierikzee); 16. Geertje J. L. Roth, 60 j., echtgenote van P. van den Berge (te Zierikzee) Ingekomen: Leendert C. Abra- hamse en gezin uit Wemeldinge; Harmen Haagsma en gezin uit Be- dum. Vertrokken: H. Bruil en echtge note naar Gorinchcm; Jacob W. Freijters en gezin naar Rotterdam; W. J. Schipper-Looij en kind naar Yerseke; Jan Haeck naar Vlissin- gen. Najaarsvergadering s.v. „Burgh'' in teken van optimisme - Besluit tot uitgifte van clubblad BURGH, 2-9. De najaarsverga dering van de sportvereniging „Burgh", die vrijdagavond werd gehouden in hotel Bakker, verliep in een opgewekte en optimistische stemming. Overigens zeer ver klaarbaar, want als vijf korfbal twaalftallen kans zien het competi tie-kampioenschap te behalen is er ook wel reden voor optimisme. Dit laatste werd dan ook met vol doening geconstateerd door de voorzitter ,de heer W. L. Deurloo, die een speciaal welkom toeriep tot de heer A. van Zuyen en deze dank bracht voor het vele werk voor de vereniging gedaan. Als de voornaamste oorzaken voor het succes van de elftallen van Burgh zag de voorzitter het goede spel, de werklust, de alge mene sportiviteit, de goede trai ning en heersende goede geest. De voorzitter memoreerde voorts de spontane bloemenhulde door de voorzitter van de s.v. „Zeemeeu wen" op de kampioensavond aan geboden aan de heer W. J. v. d. Maas. De jeugdcommissie oogstte de dank van het bestuur, evenals de keuze-commissie en de helpers op de terreinen. Voor de goede sa menwerking bracht de voorzitter voorts dank aan het gemeentebe stuur van Westerschouwen. De triomfen van deze zomer zullen worden herdacht op een in decem ber te houden bijzondere feest avond, welke verzorgd zal worden door eigen krachten. De vereniging staat voor zo'n f 2000,- aan reis kosten, zodat het onmogelijk is een duur feest te houden. De voorzitter liet zich hoopvol uit over het aanstaande voetbalsei zoen. Dank bracht hij aan de af tredende elftalcommissie en wenste het zieke bestuurslid, de heer de Vlieger, beterschap toe. Voor de toto-werkzaamheden dankte de voorzitter de heren M. Viergever en Th. Wessel. Bijzonder in de dankwoorden van de voorzitter deelde de secre taris ,de heer D. E. Mooij, voor het vele en goede werk en de training. Dank werd ook gebracht aan de penningmeester, de heer N. Schrier Bij de ingekomen stukken bevond zich een gelukwens van de s.v. N.W.K. voor de behaalde kampi oenschappen en een dankschrijven van de S.D.K.B. voor de georgani seerde jeugdseries Jaarverslag Uit het jaarverslag bleek dat de vereniging 140 leden telt en onge veer het gelijke aantal donateurs. De beplanting op het sportpark groeit bijzonder snel. In het afge lopen voetbalseizoen bezette Burgh I een eervolle 5e plaats. Het twee de elftal was minder produktief, evenals de zaterdagelftallen. De junioren leverden, dank zij Maar ten Tuinman, betere prestaties. De toto-resultaten waren goed en le verden bijna f 1000,- op. Bijna alle leden zijn gekeurd, niemand moest worden afgewezen. Uit het financiëel verslag van de penningmeester bleek een tekort van f 637,10, welk tekort kan wor den gedekt uit de reserves. De to tale omzet per jaar bedraagt een goede f 6000,-. De technische commissie is voor dit seizoen samengesteld uit de he ren W. P. Kloet, P. de Jonge en N. Schrier. De kascommissie uit Cora Bouwman, Tineke Deurloo en de heer J. de Glopper ,de strafcom- missie uit J. de Haan, J. Minneboo en Jac. Steur. Het bestuur blijft onveranderd. Op voorstel van de heer S. Roo- se besloot de vergadering over te gaan tot de uitgifte van een club blad, waartoe een stencilmachine zal worden aangeschaft. Bij de rondvraag opperde de heer Wessel het plan tot plaatsing van een kachel in de kantine en de aanleg van douches in het kleed lokaal. Bij al het optimisme kon de heer W. Steur niet nalaten een waarschuwend woord te laten ho ren. Aan het slot van de vergade ring brachten de heren J. de Haan en S. Roose dank aan het bestuur en de voorzitter voor de vele ver richte werkzaamheden. De salarissen van kleuterleidsters In een Koninklijk Besluit zijn opgenomen de verhoging der sala rissen voor de kleuterleidsters, tot stand gekomen, als gevolg van een vergelijking met de salarissen bij het lager onderwijs. Exclusief de 5,6 pet. A.O.W.- compensatie bedraagt thans het aanvangssalaris van een leidster met de akte van bekwaamheid als leidster in een gemeente le klasse op 21-jarige leeftijd f 275 en het maximum f 520, te bereiken na 27 dienstjaren. Voor de leidster, in het bezit van de akte van hoofdlcidster zijn deze bedragen resp. f 326 en f 548. De hoofdlcidster van een zg. „kleine school" in het bezit van de akte van hoofdleidster geniet op 21-jarige leeftijd een aanvangssa laris van f 376 en een maximum van f 595. Voor de bevoegde hoofdleidsters van een zg. „grote school" zijn deze bedragen resp. f 408 en f 626. Voorts zijn in de bedragen, ge noemd in de bij dit Koninklijk Besluit behorende tabel GVa, alle door de regering ingaande 1 april 1960 voor het burgerlijk overheids personeel getroffen salarisverho- gende maatregelen verwerkt. m Minstens veertig personen zijn verdronken bij het bezwijken van een brug over de rivier de Teesta op 70 km. van Gangtok in India.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1961 | | pagina 2