FLEXA Sanapirtn Verbroken Banden Vreemd verloop van lampionoptoeht in Burgh/Haamstede schilder zelf met Honden leven langer Kapsalon Pandora STAARTJE AAN KORFBALCOMPETITIE S.D.K.B. besluit alle nog niet gespeelde wedstrijden te laten doorgaan Z1ER1KZEE, 28-8. Hoewel vele korfballers op ons eiland in de veronderstelling verkeerden dat de competitie weer al tot het verleden behoorde, heeft het bondsbestuur van de S.D.K.B. dezer dagen defi nitief beslist dat alle nog niet ge speelde wedstrijden alsnog zullen, moeten worden gespeeld. Het betreft hier voornamelijk wedstrijden welke door reglemen tair opgelegde straffen ongeldig werden verklaard en waarvan de betrokken verenigingen destijds be richt hebben ontvangen. In de nog te spelen wedstrijden zijn er ech ter een aantal opgenomen welke ook normaal gespeeld hadden moe ten worden. Per circulaire hebben de betrokken verenigingen bericht van de korfbalbond ontvangen welke wedstrijden nog moeten worden gespeeld. In de le klasse betreft dit o.a. de destijds gestaak te wedstrijd Brouwershaven I- Unitas I. Deze wedstrijd wordt nu op het terrein van „Brouwersha ven" overgespeeld. Ook de ongel dig verklaarde wedstrijd Brou wershaven I-Zeemeeuwen I zal worden overgespeeld eh wel op het terrein van Zeemeeuwen te Haamstede. Verder resteert in de eerste klas nog de wedstrijd Uni- tas I-Velocitas I. In de 2e klasse staat de wed strijd DES I-Renesse I nog op het programma, terwijl in deze klasse ook de beslissingswedstrijd tussen Zwaluwen en SVOWK, welke ge lijk zijn geëindigd op de onderste plaats, nog zal moeten worden vastgesteld. Zaterdag jl. zou deze ontmoeting op het terrein van WIK te Kerkwerve plaats vinden, doch Ingezonden mededeling r MIJNHARD! U raakt pijn en pijntjes kwijt.90c SPORT ATLETIEK „Delta-Sport" in Den Haag Zondag organiseerde de Haagse atletiekvereniging „Sparta" op de mooi gelegen sintelbaan aan de Zuidlarenstraat wederom regionale baanwedstrijden. Geïnspireerd door het mooie weer werden door de Delta Sport-atleten weer vele suc cessen geboekt. Katrien Schot won het hoog springen bij de A-meisjes met een sprong van 1.53 m. Bij de A-jongens vond Henk Ha- ge het pad der overwinning terug door met 1.70 m. eerste te worden. Jopie Stoutjesdijk won het ver springen bij de C-meisjes met 4.59 meter. Op het nummer 100 m. A-juni oren werd Hans Klompe 2e in 12.1 sec., vóór Henk Hage, die er 12.2 sec. voor nodig had. Het kogelstoten meisjes A lever de met 10Al een 2e plaats op voor Janny Schot. Zij werd 3e op de discus met 25.84 m., voor Rietje Stoutjesdijk die de schijf 23.56 wierp. Rietje werd uit een veld van 32 deelneemsters 5e op het nummer verspringen meisjes B met 4.46 m. Op het sterk bezette nummer verspringen jongens B werd Peter van Sprundel 4e met 5.56 m. Jopie Stoutjesdijk werd 3e op de 60 m. meisjes C in 8.5 sec. Jan Gaanderse, die voor het eerst op een wedstrijd uitkwam wist op de 100 m. jongens B tot de demi finale door te dringen met een mooie tijd van 12.4 sec. DUIVENSPORT P.V. „De Bruse Trekker" Door de duivensportvereniging „De Bruse Trekker" werd deelge nomen aan de wedvlucht uit Pont Sint Mexcense op 21 augustus. De uitslag was als volgt: W. A. Jumelet, Bruinisse 1; Ph. Steketee, Bruinisse 2, 10, 14; C. Bal, Sirjans- land 3, 4, 6, 7, 8, 13; A. J. IJzelen- berg, Bruinisse 5, 9; A. de Koning, Bruinisse 11, 12, 15 en eerste en tweede overduif. Voor de oude duiven die mee vlogen was de uitslag: Ph. Steketee 1; le overduif W. A. Jumelet. „De Reisduif" (Brouwershaven) Uitslagen van de P.V. „De Reis duif" te Brouwershaven op 12 augustus vanaf Noyon. Afstand 248 km. In concours waren 51 jonge en 9 oude duiven. C. Wesdorp 1, 9; A. J. Flikweert 2; L. J. Boogaard 3, 4; L. v. d. Wie len 5. Oude duiven: Joh. Flikweert 1; A. J. Flikweert 1; C. Wesdorp 3. P.V. „Gevleugelde Vrienden" Zierikzee Wedvlucht vanuit Neufvilles, af stand 123 km. Los 8.45, aankomst lste duif 10.34. Feleus-Westenbrugge 1, 3, 11, 13; J. P. Verwest 2, 5, 9; A. Hagesteijn 4, 10; H. Merle 6; J. A. ten Haaf 7; J. C. Wesdorp 8, 14; C. Berre- voets 12. Woensdagavond van 18-19 uur inkorven voor Nationaal Chateau- roux, welke gelost worden zater dagmorgen 5 uur a.s. Vrijdagavond inkorven voor St. Ghislain. SVOWK meende verstek te moeten laten gaan. In de 3e klasse zal Brouwersha ven nog drie wedstrijden moeten overspelen, nl. tegen NOAD II te Dreischor, Zeemeeuwen II te Haamstede en WIK III te Kerk werve. Bij de adspiranten zullen in groep II nog de navolgende wed strijden moeten, worden gespeeld, t.w. SVOWK-Brouwershaven A; Unitas-Brouwershaven A; s.k.NWK -DES en Brouwershaven A-SVO- WK. Behalve de wedstrijden welke op zaterdagmiddag 2 september zullen worden gespeeld, zullen de speeltijden in afwijking van de normale speelduur slechts 2 maal 30 minuten bedragen. KERKNIEUWS Theologische hogeschooldag in Kampen DEN HAAG, 26-8*. De theologi sche hogeschooldag van de Gere formeerde Kerken vrijgemaakt zal op 27 september in Kampen in ze ven gebouwen worden gehouden. Als voorzitter zullen in deze zeven bijeenkomsten fungeren de predi kanten J. Blokland, Rotterdam; J. van Bruggen, Assen; D. van Dijk, Groningen; L. J. Goris, Wezep; J. Keizer, Brouwershaven; J. A. Vink, Amersfoort en G. Visee, Kampen. Als sprekers zullen optreden de hoogleraren dr. H. J. Jager, J. Kamphuis, H. J. Schilder en C. Veenhof, en de predikanten L. W. G. Blokhuis, Zevenbergen; A. Hor dijk, Baflo en G. Zomer van Bun schoten, Spakenburg. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Hasselt: C. Vos, Bennekom; te BleskensgraafL. Trouwborst, 's-Grevelduin-Capelle te Groede (Z.V1.): drs. R. Hengst- mangers, vicaris te Vlaardingen. Ger. Kerken Aangenomen naar Nieuwer Am- stel-Noord: W. H. Melles, Winters wijk. Bedankt voor Drayton (Ontario, Canada): D. C. Los, Georgetown (Ontario, Canada) (Chr. Ref. Chur ches) (laatstelijk pred. te Ferwerd) Chr. Ger. Kerken Beroepen te Lon'don-Mitchell (Ontario, Canada) (Free Chr. Ref. Churches): K. J. Velema, Hooge- veen; te Zwolle: J. de Vuyst, Am sterdam-Oost. Ger. Gemeenten Tweetal te Kampen: A. Elshout, Utrecht en A. Vergunst, Rotter dam-Centrum. Ned. Herv. Kerk Afscheid, bevestiging en intree van vicaris M. H. Boogert (afkomstig van Oosterland) Kandidaat M. H. Boogert zal zondagmorgen 27 augustus a.s. in de Oude Kerk in de Keizerstraat afscheid nemen van de hervormde gemeente van Scheveningen, welke hij sinds september van het vorige jaar als vicaris heeft gediend. Vier weken later, nl. zondagmiddag 24 september a.s. zal hij, na vooraf in de morgendienst te zijn bevestigd door ds. A. Groot uit Schevenin gen, intree doen als predikant van de hervormde gemeente van Aar- landerveen in de burgerlijke ge meente Alphen aan den Rijn, waar hij beroepen is in de vacature van ds. E. G. Boesenkool, die op 25 mei van dit jaar naar Steggerda is ver trokken en die daar een week la ter intree heeft gedaan. Kandidaat Boogert werd op 13 januari 1934 uit een landbouwers gezin te Oosterland op Schouwen- Duiveland geboren. Hij bezocht eerst het Zierikzees lyceum, deed in juli 1954 als evacué (van de wa tersnood van 1953) eindexamen aan het Baarns lyceum te Baarn en studeerde vervolgens verder nog theologie aan de rijks univer siteit te Utrecht, waar hij in 1959 zijn kandidaats- en in september 1959 zijn kerkelijk examen afleg de. Nadat de heer Boogert van ok tober 1959 tot februari van het vo rige jaar (1960) eerst vier maanden bij ds. G. van Veldhuizen in de volkswijk Crooswijk te Rotterdam werkzaam was geweest als stage kandidaat (leervicaris) en hij in juli van het vorige jaar na een te Utrecht gehouden colloquium was toegelaten tot de evangeliebedie ning in de Nederlandse Hervorm de Kerk werd hij in september van het vorige jaar benoemd tot vica ris van de hervormde gemeente van Scheveningen. MARKTBERICHTEN Eierpryzen V.E.C.E. In de periode van 21 augustus tot en met 26 augustus werden door de Coöp. In- en Verkoop Centrale voor Eieren (V.E.C.E.) de volgende prijzen betaald: 62 gram en daarboven f 2,17 per kg.; 60-61 gr. f 2,07; 58-59 gr. f 1,98; 56-57 gr. f 1,88; 53-55 gr. f 1,80; 48-52 gr. f 1,70; tot 47 gr. f 1,64. Voor vuilschalige en gewassen eieren werd V/z cent per stuk min der uitbetaald. Veiling Steenbergen Veiling van vrijdag 25 augustus: Plantuien middel f 11,19-13,78; bonken f 11,05-11,21; drielingen f 22,19. Geveild werd 20 ton. STAD EN PROVINCIE BRUINISSE Ongeval met draglineknijper De heer D. Hoek uit Bruinisse, die werkzaam was bij de werken op de Krammerplaat en wiens werk het was, een knijper met klei af te houden, waardoor deze in een trechter werd gestort om naar het dijktalud te worden vervoerd, kreeg toen de kraanmachinist de knijper iets te ver naar voren bracht, de knijper tegen de borst, waardoor inwendige kneuzingen ontstonden. Hij is naar het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis te Zierikzee vervoerd. Deltatrip geref. predikanten Na de zeer geslaagde trip van de hervormde dominees langs de Deltawerken in de Grevelingen, was een dergelijke tocht ook aan hun eilandelij ke gereformeerde collega's toegezegd en deze toezeg ging werd donderdag ingelost. Maar het gezelschap was ge groeid, want naast gereformeerde predikanten en hun echtgenoten van verschillende gereformeerde denominatie, waren verschillende „gasten" van de gasten aanwezig, onder meer een gereformeerde pro fessor uit Kampen en de bekende ds. van der Zaal, chr. ger. predi kant te Harlingen, maar meer be kend als ex-Kamerlid voor de A.R. partij, die ons eiland reeds vele malen bezocht. De heer M. Luteijn heeft, nadat hij het selecte gezelschap had wel kom geheten en men de koffie had gebruikt op het kantoor van Rijks waterstaat, een uiteenzetting ge geven van het ontstaan van het Deltaplan en de functie die de Gre- velingendam daarin in de toekomst zal krijgen. Nadat de sluisbouw was bezichtigd werd naar de Krammerplaats gevaren, waar men aan wal ging en waar de heer Lu teijn opnieuw een uiteenzetting gaf van de verschillende stadia van het werk in uitvoering, zoals die op genoemde plaat aan de dijk in wording te zien zijn. En zo deden de gereformeerde predikanten, wat hun hervormde collega's reeds voor hen hadden gedaan, een en ander voorbereid door de heer M. Mali- paard, die als evangelist in de ver schillende kampen in het Deltage bied werkzaam is. Aanbieding gemeentebegroting 1962 Het is de gemeentesecretaris de heer B. de Groot te Bruinisse, ge lukt ook dit jaar weer de begroting 1962 tijdig gereed te hebben, want na afloop van de raadsvergadering op 25 augustus, werd deze aan de raadsleden ter hand gesteld. Hiereme is Bruinisse toch zeker wel weer onder de eerste gemeen ten in de provincie, die nu reeds hun begroting aan de raad kunnen aanbieden. Prijsopgaaf bouw bejaardenwoningen Door b. en w. te Bruinisse is aan de plaatselijke aannemers verzocht een prijsopgaaf in te dienen voor de bouw van 24 bejaarden wonin gen, die zullen moeten dienen om straks dé huizen in het nooddorp te vervangen. Het ligt in de bedoe ling dat drie verschillende aanne mers, resp. 11, 9 en 4 huizen zul len bouwen, wanneer de prijs over eenkomt met de kubieke meter- prijs, die door het ministerie van Wederopbouw daarvoor is gesteld. Goede belangstelling voor concert „Crescendo" Voor het concert van „Crescen do" uit Dreischor in de muziek tent te Bruinisse, bestond zaterdag avond een goede belangstelling, het weer werkte mee en de mu zieknummers werden goed uitge voerd. Een avond waarmee de reeks gastconcerten voor dit sei zoen werd afgesloten, die van deze concertreeks een goed slot vormde. „Nu met Hope" is zeker op de goe de weg, door het organiseren van deze zomeravondconcerten. De con certen waren goed, maar echte zo meravonden waren er tijdens de diverse uitvoeringen bijzonder wei nig. Verkiezing wethouder De benoeming van de heer D. van den Berg A.Jz. als gemeente opzichter in tijdelijke dienst, heeft als gevolg dat hij als wethouder moet aftreden. De gemeenteraad zal ter verkiezing van een nieuwe wethouder bijeenkomen op donder dag 31 augustus 's avonds om 8.30 uur. Op de lijst van de P.v.d.A., voor welke partij .de heer van den Berg zitting had in de raad, komt als zijn opvolger in aanmerking de heer M. J. van de Velde. DOLDERSUM. In de nacht van zondag op maandag is brand ont staan in de boerderij van de land bouwer Schoe te Doldersum (Dr.). De bewoners, man, vrouw en drie kleine kinderen, werden door het vuur verrast en konden zich ter nauwernood redden. De boerderij met inboedel ging verloren. De brandweer uit Diever kon een naast de boerderij staande schuur, waarin veel varkens waren onder gebracht, redden. WOGMEER. Het 3-jarige doch tertje van de familie J. Klaver in Wogmeer (gem. Obdam) is zater dagmiddag, toen zij plotseling de weg overstak, aangereden dooreen auto, bestuurd door de heer Schip per uit Opmeer. Een arts kon slechts de dood vaststellen. Toeristen wachtten vruchteloos ADVERTENTIES BURGH, 26-8. Toen vrijdagavond een grote menigte, voorzien van kleurrijke lampions, achter de Ko ninklijke harmonie „Witte van Haemstede" marcheerde, kon nie mand vermoeden dat het al zeer spoedig met deze muzikale wande ling afgelopen zou zijn. Toen im mers de muzikanten het hotel ,,'t Wapen van Burgh" waren bin nengegaan, moest de grote massa vreemdelingen buiten vruchteloos blijven hopen of er nog meer zou komen. Helaas - het bleef by de „optocht", die in Haamstede was begonnen en in Burgh reeds een definitief einde vond! Ongetwyfeld een vreemde gang van zaken, want het afscheidsfeest van V.V.V. vormt toch ieder jaar het hoogtepunt van het seizoen. Vooral het gebruikelijke vreugde vuur na afloop van de lampionop tocht heeft op duizenden toeristen en mensen uit eigen omgeving al tijd een onvergetelijke indruk ge maakt. Jammerlijk genoeg moest de Pa- senhil, waar het vreugdevuur enige jaren achtereen werd gehouden, van het toneel verdwijnen. Vorig jaar werd nog een plekje gevonden op de gemeenteweide in Burgh, maar dit seizoen bleek men ner gens een plaatsje te hebben kun nen vinden dit traditionele af- scheidsvuur te ontsteken. Wij vra gen ons af of het dan ook wel zin heeft de lampionoptocht te houden. Vanwege het feit dat deze tocht ditmaal niet is aangekondigd in de Badcourant(l), was de belangstel ling nu dan ook minder groot. In plaats van dat de vreemde lingen hun bezoek aan de West hoek als gebruikelijk afsloten met de herinnering aan een schitterend afscheidsvuur werden ze nu midden in Burgh zonder meer in de steek gelaten. Het is maar povertjes dat V.V.V. als dank voor de komst van steeds maar weer meer vreemdelingen, niets beters te bieden had. Wat dit betreft mag wel worden op- EUROPAZEGELS 1961 DEN HAAG, 25-8. Voor de twee de maal zal, in het kader van de „Conference Europeënne des Ad ministrations des Postes et des Te lecommunications" (CEPT), een Europa-zegel worden uitgegeven. Tijdens - een vergadering van de postale commissie van de CEPT, in Londen gehouden, hebben ne gen van de negentien samenwer kende Europese postadministraties uit de ontvangen inzendingen voor een gemeenschappelijke Europa- zeêel het ontwerp van de Neder landse kunstenaar Theo Kurpers- hoëk gekozen. Ingezonden mededeling DE VERF VOOR HET SCHILDERFEEST EEN PRODUCT VAN 0E SIKKENS-GR0EP gemerkt dat de service aan de zomergasten in Renesse duide lijk beter is. Voor V.V.V. Burgli- Haamstede volgend jaar naar onze mening niets dan de plicht te komen met een programma zoals dat past in een druk be zochte badplaats. DEN HAAG, 26-8. Tot 1945 was de gemiddelde leeftijd die een hand kon bereiken vier en een half jaar. Volgens bevindingen van dr. F. Figueroa, hoofd van de veterinaire dienst van een fabriek van ge neesmiddelen in de Verenigde Sta ten Cyanamid International) kan een hond, dank zij nieuwe genees wijzen in vele gevallen tien jaar of zelfs langer leven. Vele moderne geneesmiddelen die in de afgelopen jaren werden ontwikkeld, dragen hiertoe bij. Di verse anti-biotica blijken uitermate gunstige resultaten bij honden te bereiken. Ook andere voor mense lijk gebruik bestemde geneesmid delen, kunnen door de viervoeters worden gebruikt, onder meer ze nuwtabletten, die nerveuze en hard blaffende honden snel tot rust kunnen brengen. Dat een hond tegenwoordig lan ger leeft, komt omdat tegen ziek ten, zoals hondsdolheid, leveront steking en leptospirosis, een infec tie van de nieren, effectief wer kende geneesmiddelen zijn gevon den. Tegen de hondsdolheid ontwik kelde men in laboratoria in de Verenigde Staten een levend virus dat in staat bleek na dertig jaar experimenteren de gevreesde ziek te te beteugelen. Deze wetenschappelijke onder zoekingen duurden twee jaar en kostten een kwart miljoen dollar. Prinses Irene in Canada MONTREAL, 25-8. Prinses Irene is tezamen met mevr. Renée Smith uit Ottawa uit Montreal naar Ot tawa vertrokken. Mevr. Smith is verleden jaar in het huwelijk ge treden, waarbij prinses Irene aan wezig was. In Tsjecho-Slowakije is zondag middag tussen Vrbno en Karlovice in Moravië een personentrein met een goederentrein in botsing geko men, waardoor achttien mensen om het leven kwamen en tien wer den gewond. Het ongeluk zou ver oorzaakt zijn door onoplettendheid van een wisselwachter. Door overstromingen in de staat Oettar Pradesj zijn 129 per sonen om het leven gekamen, al dus heeft de Indiase minister van bevloeiingswerken en energie, mee gedeeld. Ca. 13.000 huizen werden beschadigd, 8.800 dorpen hebben in meerdere of mindere mate van de overstromingen te lijden gehad. In een schuilhut op 3.700 meter hoogte op de berg „Pont des Gla cés" bij Chamonix zijn de lijken gevonden van twee Duitse Alpinis ten, Alfred Bonner en Walter All- gaier, beiden uit Frankfort. Zij werden sinds donderdagavond ver mist. Plotseling is van ons heen gegaan, in de ouderdom van 80 jaar, onze zuster en tante JACOMINA VAN DE STOLPE-DE VRIEZE weduwe van H. A. van de Stolpe Domburg: T. J. KLOMPE DE VRIEZE J. KLOMPE Zonnemaire: J. W. DE VRIEZE En neven en nichten 24 augustus 1961 Voor de vele blijken van sym pathie en vriendschap, welke ik bij mijn afscheid als hoofd der O.L.S. te Zierikzee van u allen ondervond, betuig ik u hiermede, ook namens mijn echtgenote en kinderen, mijn hartelijke dank. G. H. BREETVELT Bevalt uw kapsel U niet meer zo? Laat ons het dan eens verzorgen! Telef. 2183 - Zierikzee Speciaal ook voor uw byoux Ongedierte In elke vorm HET bestrijdingsmiddel vindt u bij de speciaal zaak: G. J. WILBRINK Korte St. Janstr. 1 - Tel. 2923 Zierikzee Woensdag: 500 gr. gehakt 1,88 WEEKRECLAME: 500 gr. procureurlappen f 2,48 Slavinken, per stukf 0,34 150 gr. boterhamworst f 0,42 150 gr. cornedbeaf f 0,70 De slagers van BURGH en HAAMSTEDE VISSKRIJBERICHTEN De mosselzaadvissery Veel varkens maken, volgens het spreekwoord, de spoeling dun, maar het omgekeerde is eveneens waar. Voor de mosselzaadvisserij in de buurt van Scharendijke be stond niet die belangstelling, die vroeger daarvoor wel aan de dag werd gelegd en dat had tot gevolg, dat die vaartuigen, die waren uit gevaren om wel dit zaad te vissen, daardoor enkele behoorlijke vrach ten konden bemachtigen. Nu is echter de voorraad, die betrekke lijk gering was, wel uitgeput. Onderzoekingen naar zaadval op de Maasvlakte voor Rockanje of op de Westerschelde hebben geen resultaat gehad, zodat wel mag worden aangenomen, dat behalve op de genoemde plaatsen (Scha rendijke en Oude Tongse Bank in de Grevelingen), nergens in Zee land van zaadval van betekenis sprake is. FEUILLETON i,We zijn dus een soort tentoon stellingsobject?" Om Lisaweta's mond verscheen een wat pijnlijke trek. „Dat heb ik aanvankelijk ook gedacht, maar mettertijd stoor je je daar riiet meer aan. Wat wij zelf zijn, kan immers niemand ons afnemen. Dat hebben zelfs de bols jewieken ons moeten laten. Dat blijft dus afgesproken", besloot zij haar pleidooi, „jij krijgt van mij een jurk. Helena Trubetzkoy zou het mij zeker nooit vergeven, als ik je niet behulpzaam was". Er bleef Lisaweta niet veel an ders over dan het vriendelijke aanbod met beide handen aan te nemen .De beide meisjes schoten haastig in haar mantel, er volgde een luidruchtig afscheid van de andere employé's, gelach en ge- scherts - dan sloot de boekhouder, monsieur Renaul, die er uit zag als een Engelse markies, de bui tendeur van het atelier. Lucilla's woning bestond uit een vrij kleine kamer met een daarbij aansluitende alkoof. Er heerste een onbeschrijfelijke chaos, maar in al deze wanorde lag toch een zekere gratie.' Het paste geheel bij Lucil la's persoonlijkheid. Met een vlotte handbeweging schoof zij een japon, een tasje en een muts van een der leunstoelen. De theebus stond op een minia tuur toilcttafeitje midden tussen ettelijke schoonheidsmiddelen en een paar zijden kousen. Maar in door Marlise Rolling minder dan geen tijd had zij de tafel gedekt. Uit een of andere hoek van een mooie antieke kast dook zij een trommeltje biscuits op en nadat ook de suiker op een of andere uitzonderlijke plaats was gevonden, kon aan thee zetten ge dacht worden. Nauwelijks echter had zij enige minuten gezeten, of Lucilla sprong alweer overeind en begon met haar gewone voortvarendheid een kle renkast overhoop te halen. „Waar heb ik dat nu toch gela ten.... hier.... nee, dat is het nietZe smeet een lichtblau we pyama, diverse schoenen en een hoedendoos in het midden van de kamer op een hoop, waar het een waar stilleven vormde. „Heb ik die jurk nu eigenlijk wel van Maria Mirkinowa terug gekregen?" peinsde ze, een ogen blik tot rust komend. „Je moet we ten, dat ik haar het ding voor een filmopname heb geleend, waarbij zij moest figureren. Dat is ook een hopeloos geval als je niets hebt om aan te trekken, - het kind zat met de handen in 't haar - ah, daar heb ik 'ml" riep ze enthousi ast, onder uit de kast een tame lijk verfomfaaid geelachtig vodje opvissend. Het bleek zich bij na dere beschouwing als het gezochte gele avondtoilet te ontpoppen. „Hier aan de zoom zitten welis waar een paar stofvlekken en het is nogal lelijk gekreukeld ook", constateerde Lucilla, „maar dat zullen we wel even verhelpen". Reeds had zij een elektrisch strijk ijzer ingeschakeld en terwijl ze tussen de bedrijven door haastig thee dronk, biscuits knabbelde en sigaretten rookte, wreef zij met een lap benzine over de stofvlekken om daarna de zo stiefmoederlijk behandelde japon met het strijk ijzer te bewerken. Lisaweta paste de jurk voor de kleine toiletspiegel. Zij zat haar als aangegoten. Lucilla was tevreden. Met haar zwart haar zag Lisaweta er in de glanzend gele zijde werkelijk aller bekoorlijkst uit. „Alleen moet je je nog wat bij werken", adviseerde Lucilla. „Je kunt toch niet met zo'n kaal ge zicht gaan!" Lucilla viel bijna flauw bij de gedachte, dat iemand zonder be hoorlijke make up op een avond feest zou durven verschijnen. Het hielp Lisaweta niets, of zij al protesteerde; zij werd „opge maakt". Lucilla ontpopte zich als een voortreffelijke schoonheidsspe cialiste. Een warm en een koud ge- zichtsbad boven twee kleine schaaltjes, daarna toiletwater, crè me en schmink. „Te geel, nee, nu weer wat te rood, we moeten het mengen", mompelde Lucilla voor zich heen. Lisaweta hield zich stil - tegen Lucilla kon zij toch niet op - en eindelijk mocht zij zich zelf in de spiegel bewonderen. Haar gezicht bleek een ingrijpen de verandering te hebben onder gaan. Onder de geverfde wimpers schitterden haar ogen nog sterker dan gewoonlijk. Haar anders zo bleek gezicht had een rose tint, als dat van een kind. (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1961 | | pagina 3