Verbroken Banden Radio Weltevreden' Voor brillen Brillenliuis „De Witte Swaen" BERGMANS Bakkerij Rotte NEDERLAND BATA SCHOOLSCHOENEN VOOR JUNIOR EN ZIJN ZUSJES... STERK, LEUK, GEZOND! ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE VRIJDAG 25 AUGUSTUS 1961 No. 19029 Weer voorradig elektrische verwarmings- clekens vanaf f 64,50 Telefoon 2805 eerst küken in U slaagt er beslist Prijzen voor iedereen Enbril snel klaar Vakopticiën Havenpark 1 Zierikzee te Oosterland met vakantie van 28 augustus t/m 2 september a.s. is niet in vakantie-stemming fa Spijtemigranten fa Minder bromlawaai fa Commerciële televisie Spijtemigranten Naast de spijtoptant kennen we in Nederland tegenwoordig ook het begrip spijtemigrant. Hieronder verstaat men geëmigreerde Neder landers die het in den vreemde niet voor de wind gaat en die daar dreigen te mislukken, waardoor zij spijt hebben van hun emigratie en liever naar het oude vaderland wensen terug te keren. Er is heftige kritiek op de emi- gratiepolitiek van de regering, vooral van werkgeverszijde. Het is ook uit deze kring, dat men acties onderneemt om spijtemigranten in staat te stellen naar Nederland te rug te komen en wel vooral uit Australië waar momenteel door een heersende werkloosheid veel emigranten niet aan de slag kun nen komen. De emigratiedienst, ressorteren de onder het ministerie van sociale zaken, heeft op dit feit gereageerd met de opmerking, dat dit voorlo pig maar een kreet is. Volgens de emigratiedienst is er geen sprake van, dat het met de Nederlanders niet goed zou gaan. Immers de emigratie-attaché in Australië heeft hierover niets ge rapporteerd. Dit is een merkwaardig ver schijnsel, aangezien algemeen be kend is, dat gezien de moeilijke economische situatie in Australië en ook enigszins in Canada een deel van de Nederlandse emigran ten in die landen in minder roos kleurige omstandigheden is komen te verkeren. Gelukkig zijn deze spijtemigran ten niet op de Nederlandse rege ring aangewezen, doch zijn er nog particuliere Nederlanders, die be reid zijn voor hen in de bres te springen. Minder bromlawaai Met ingang van 1 oktober aan staande zullen bromfietsen niet meer dan een bepaald aantal ge luidseenheden rumoer mogen ma ken. Ieder weldenkend mens zal het met de getroffen maatregel on getwijfeld eens zijn. Het lawaai dat dikwijls door deze vervoermidde len wordt geproduceerd, is erger lijk. In samenwerking met T.N.O. is men ook reeds gekomen tot het vervaardigen van een geluidmeter, die speciaal voor bromfietscontrole geschikt is. Het al of niet succes vol worden van de nieuwe maat regel zal echter afhangen van het uit te oefenen toezicht. Wanneer deze onvoldoende is, heeft de maat regel geen enkel nut. Slechts het intensieve nagaan hiervan kan het probleem van de bromherrie voor goed uit de weg ruimen. De uitvoering van dit achterha len zal bij de politie liggen en daar tobt men met een chronisch per soneelstekort. Dit doet het ergste vrezen, want uiteraard zal voor een sterke oplettendheid veel man kracht nodig zijn. We kunnen er slechts het beste van hopen! Wordt commerciële televisie op lange baan geschoven? Leek het er aanvankelijk op dat de commerciële televisie spoedig een feit zou worden door de on dertekening van de Nota Commer ciële Televisie door de staatssecre taris van O. K. en W. en diens collega van economische zaken, momenteel staan de zaken er wel wat anders voor. De Tweede Kamer die deze nota nog moet behandelen wacht op het verschijnen van het voorlopig ver slag, waarin de leden der Tweede Kamer schriftelijk opmerkingen maken-over de-nota.-Dit verslag is reeds voor het einde van juni vast gesteld, maar er is zelfs nog geen drukproef van verschenen. Hier door wordt het zeer twijfelachtig of de Tweede Kamer voor het win- terreces van ongeveer 20 januari tot half maart van het volgend jaar de regeringsnota over dit on derwerp in het openbaar zal kun nen behandelen. Hieruit volgt duidelijk - zeker wanneer we weten dat er nog ver schillende andere mogelijkheden van oponthoud zijn - dat de gehele kwestie van de commerciële tele visie op de lange baan is gescho ven. Verdronken opvarenden mosselkotter gevonden LEEUWARDEN, 24-8. Donder- dagmorgen omstreeks negen uur zijn de stoffelijke resten gevonden van de beide nog vermiste opva renden van de maandagmiddag op bet IJsselmeer gezonken mossel- kotter HA. 10 uit Harlingen, de 57- jarige A. W. en de 23-jarige F. B. De lichamen, die nog op de zwem vesten dreven, werden even ten zuiden van het dorp Gaast aan de Friese IJsselmeerkust gevonden door de eendenjager B. G. van K. uit Gaast en diens neef P. van K., die bezig was netten te lichten. De stoffelijke resten van de beide mos selvissers zijn naar het protestants- christelijk ziekenhuis in Harlingen overgebracht en daar opgebaard. Europese conferentie Leger (les Héils AMSTERDAM, 24-8. Onder lei- ding van de internationale leider van het Leger des Heils, generaal Wilfred Kitching, begint vandaag in de William Booth kweekschool te Amstelveen een vijf dagen du rende conferentie van de topleiding van het Leger des Heils in tien Europese landen. Op deze confe rentie zal men zich beraden op de vraagstukken van de Legerarbeid in die landen. Generaal Kitching vertelde op een persconferentie dat het Leger des Heils groter is dan het ooit is geweest. De voor uitgang in Europa is echter min der dan in andere delen van de wereld. Materiële vooruitgang is soms een belemmering voor gees telijke vooruitgang, zo merkte de generaal op. WESTWOUD. Dinsdag is het vijf jarig zoontje van de familie Hoo- geboom uit Hoogkarspel om het le ven gekomen doordat het plotse ling de weg overstak en tegen een bestelauto liep. DE NIEUWE WERELD 37. Terwijl Aram, Agua en Tim nog machteloos aan hun boeien rukken, haasten Webster en Black zich naar de kust. „Ben je wer kelijk van plan aan de kapitein te vertellen, dat die drie door in boorlingen gedood zijn?" vraagt Black, als zij een ogenblikje stil staan om op adem te komen. „Natuurlijk", grijnst Webster. „Ik ga een verschrikkelijk verhaal opdissen over de manier waarop zij aan hun eindje kwamen, laat dat maar aan mij overDie drie zijn de enige die weten dat jij, Tailor, dat mes tussen de ribben gooide en dat ik je medeplichtige wasAls ze dat ooit aan Cabot konden vertellen, dan bungelden wij al gauw aan de hoogste ra, maatIk moet Cabot dus zo bang maken, dat hij meteen de ankers laat ophalendan zijn we die lastposten voor goed kwijt". Om hun verhaal aannemelijk te maken, scheuren de twee boos wichten hier en daar hun jassen kapot en geven zij zich met wat zand en modder een haveloze aanblik. Dan lopen zij naar de kust. Op het strand zien zij een groepje mannen, die opgewonden staan te praten bij de sloepen. Gerechtelijke dwaling PALERMO, 24-8. Een Itali- aanse rechtbank heeft een onschuldig veroordeelde 6.500.000 lire (f 37.000) scha devergoeding toegewezen. De 46-jarige Salvatore di Maria werd zeven jaar ge leden tot 24 jaar gevange nisstraf veroordeeld. De werkelijke moordenaar be kende op zijn sterfbed aan de politie dat hij de moord gepleegd had. Di Maria werd hierna vrijgelaten. Hij diende een eis tot scha devergoeding in. Het is de eerste maal dat deze toege wezen wordt. Verleden jaar werd een wet van kracht waarbij aan het slachtoffer van een gerechtelijke dwa ling het recht werd ver leend een eis tot vergoeding in te dienen. De behandeling van president Kennedy's voorstellen om belas tingontduiking tegen te gaan is door het Ways and Means Com mittee van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden tot op zijn vroegst volgend jaar uitgesteld. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND AMSTERDAM. Uit een afgeslo ten vitrine in de kunsthandel van mr. H. S. B. aan de P.C. Hooftstraat in Amsterdam is woensdag een kostbaar kunstvoorwerp gestolen. Het betreft een uit de vijftiende eeuw daterend Vlaams (houten) beeldje, hoog plm. 37 centimeter, genaamd „Anna te Drieën". De waarde bedraagt ruim drieduizend gulden. De kunsthandelaar heeft woensdag verscheidene klanten in zijn winkel gehad. Zijn vrouw heeft het beeldje om drie uur nog gezien. Om vijf uur werd de vermissing geconstateerd. De Amsterdamse politie heeft een foto van het beeld je verspreid. ROSMALEN. Donderdag om streeks tien uur is brand uitgebro ken in een van de slaapbarakken van het sanatorium „Maria-oord" aan de Rijksweg 's-Hertogenbosch- Nijmegen in de gemeente Rosma len. De barak, die uit hout was op getrokken werd gebruikt voor 25 vrouwelijke personeelsleden van het sanatorium. De brandweren uit Rosmalen en 's-Hertogenbosch, die zeer snel ter plaatse waren, kon den niet voorkomen, dat de barak geheel afbrandde. AMSTERDAM. Het Humanistisch Thuisfront gaat in september on der de ouders van dienstplichtigen een handtekeningen-aktie voeren. Aanleiding hiertoe is een medede ling van de minister van Defensie, die op 15 maart j.l. in de Tweede Kamer verklaarde dat hem de be hoefte aan Humanistische geeste lijke verzorging in het leger nog niet was gebleken. Hij toonde zich bereid maatregelen te treffen in dien deze behoefte alsnog zou blij ken. Het Nederlandse consulaat-ge neraal in Berlijn heeft meegedeeld berichten te hebben ontvangen vol gens welk buitenlanders in Oost- Duitsland moeilijkheden hebben bij het verlaten van het grondgebied. Ook het Zweedse consulaat in Ber lijn heeft dergelijke berichten ont vangen. FEUILLETON 38 Steeds weer gaf Ninette haar wat anders in haar handen, een schaal, een bonte ketting, twee, drie losse bloemen, een boek, een foto - en nu moest zij met al die verschil lende voorwerpen „poseren", zoals Ninette dat vakkundig noemde. Lisaweta leerde, hoe men een ketting anders moet vasthouden dan bloemen, en hoe de vingers zich om een boek moeten sluiten in tegenstelling met een vaasje of een sigarettenpijpje. „Je handen moeten de ziel van de dingen weer geven", verklaarde Ninette. Be grijp je wel?" Lisaweta begreep het, tot Ninet te's grote voldoening, zeer spoedig. Het leek, alsof elk van deze voor werpen afzonderlijk een geheime toverkracht uitstraalde. Het was een genot deze uitgezochte dingen te mogen vasthouden. Met de aan geboren fijngevoeligheid en de goede smaak van de Russin wist zij met alles iets te beginnen. Na dat zij haar eerste onzekerheid had overwonnen, viel het haar uiterst gemakkelijk, die mooie din gen te hanteren. Zij zou trouwens geen echte vrouw zijn geweest, wanneer zij aan de bekoring, die daarvan uitging, weerstand had kunnen bieden! Hoe lang had zij het niet moeten ontberen glanzen de zijde te voelen, met een mooie ketting te spelen, een paar bloe men vast te houden! Het oude Rusland herleefde in zulke ogen blikken. door Marlise Kolling Ninette behoefde er niet veel aan te verbeteren en ook gravin Trubetzkoy, die zeer geagiteerd tussen twee visites het atelier bin nen kwam vallen, knikte tevreden: „Ga zo maar door, kind! Ninette leg het direct maar vast. Vanmid dag heb ik een paar proefafdruk- ken nodig voor het „Journal des Femmes". Lisaweta bloosde van blijdschap. En nu zette Ninette er alle denk bare spoed achter. De opnamen waren na een paar uren ontwik keld, afgedrukt en gedroogd. Lu- cilla Bascharow verdween haastig met haar map om de foto's naar de redactie van het vrouwentijd schrift te brengen. Om zes uur werd het atelier gesloten. Lisaweta voelde het bijna als een teleur stelling. Wat moest zij hier met haar eenzame avonden beginnen? Zolang zij werkte, was alles goed. Eenzaamheid echter betekende verlangen en zich verlaten voelen. Nog echter had zij het atelier niet de rug toegekeerd, of er kwam een telefoontje van Helena Tru betzkoy. „Of u zin hebt vanavond in het Russische restaurant te komen, mademoiselle Bernekamp" vroeg de kleine Franse telefoniste. „Ma dame Trubetzkoy zal zorgen er om acht uur te zijn. Monsieur Stolyn zal u afhalen". Zegt u maar, dat ik heel graag kom, alleenLisaweta bekeek zichzelf kritisch. Zij had immers niet veel meer dan een wandeltoi letje. „Hoe moet men zich voor zo'n avond in het Russische restaurant kleden" „Dat doet iedereen zo goed als hij kan", instrueerde Lucilla Ba scharow haai:. „Heb je geen avond japon?" Lisaweta werd er verlegen van. Wat was dat nu toch een ontakti- sche vraag van die Lucilla Bascha row! De blonde Russin uit het gou vernement Tomsk echter lachte Lisaweta bemoedigend toe. „De meesten van ons komen hier zo aan. Sommigen bezitten zelfs nog geen paar behoorlijke schoenen. Maar wie Helena Trubetzkoy on der haar vleugelen neemt, kan er van opaan, dat hij vooruit komt. Voorlopig moeten we elkaar een beetje helpen. Wij zijn vrijwel even groot, als je wilt, kan je van mij wel een jurk ter leen krijgen". „Maar dat gaat toch niet!? pro testeerde Lisaweta. Lucilla Bascha row liet zich echter niet zo ge makkelijk afschepen. „Ik zou niet weten waarom niet. Als je eens wist, hoe vaak ik al kousen en kleren heb geleend! Bo vendien stelt Helena Trubetzkoy er prijs op, dat haar employé's bij al dergelijke gelegenheden behoor lijk voor de dag komen. Af en toe verschijnen er nog wel eens vreem delingen in het Russische restau rant en daaronder bevinden zich vaak cliënten van het Atelier Tru betzkoy. Wij gelden nu eenmaal als een soort bezienswaardigheid" - ze lachte wat spottend. „Nou ja, tenslotte krijgt ook niet elkeen zijn soep door een voormalige Russi sche prins opgeschept, of zijn gar derobe door een vroegere hofdame overhandigd". (Wordt vervolgd). Moderne half hoge schoen (vervangt de hoge schoen van vroeger). Soepel leer in modern bronsgroen. Veilige steun voor jonge, groeiende voetjes, 'n Schoen die ertegen kan. Qr model 33v.a. 10. LEUK OM ER BIJ TE NEMEN I Sterke halfwollen ankiets in moderne strepenv.a. 1.35 Nylon ankiets in frisse elfen tinten. 2 paar voor2.25 De kniekous is weer helemaal modern! Wol, in diverse kleurenv.a. 1.55 Wat vinden meisjes mooi? Die leuke nopjes van het geprente voorblad 1 En wat vinden moeders veilig? Ste vige steun voor 't voetje in de groei I Prima bruin leer, sterke zool. g5 model 89v.a. Stappen, springen, rennen? De sterke Marco Polo kan er tegen! Mooi glad bovenleer, aangevulka- niseerde rubber zool-en-hak (half jaar garantie!). 4 4 95 model 59v.a. 11 Mode op kleine voet... er is een BATA filiaal vlakbij!

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1961 | | pagina 9