•ASPIRIN ASPIRIN Als U werkelijk van Uw pijn af wilt, helpt Opstand in Argentinië mislukt waar BAY ER achter staat. Drukke dag voor dochters van de vloot Mosselprinses Esther Schot en hofdames Jeanne Kouijzer en Rosa loens hebben zich donderdag, de dag van het zo buitengewoon geslaagde Zierikzeese Mosselfeest, op zeer loffelijke en waardige wijze van hun lang niet eenvoudige taak gekweten. Met hun lief tallige aanwezigheid zetten deze „dochters van de vloot" extra luister bij aan de algemene vreugde en vrolijkheid die heerste bij alle onderdelen van het druk bezette programma. Vooral de Vis markt werd door hun aanwezigheid een uniek tafereel, dat vreem deling cn inwoner nog lang zal heugen. In schrille tegenstelling tot de gratie van mosselprinscs en hofdames stonden wel de groteske figuren die het nummer „boegsprietlopcn" tot een succes wisten te maken. Al met al werd deze dag voor vissers en publiek een zeer geslaagde. Een woord van hulde aan de organisatoren is dan ook zeker op zijn plaats. (Foto's: Zierikzeesche Nieuwsbode). Ook Breskens vierde „vlaggetjesdag" BRESKENS, 12-8. Beskens heeft zaterdag „de koningin der visserij" in het dagelijks leven mejuffrouw Anneke Vermeulen, dochter van een visser, feestelijk ingehaald. „De visserij koningin" zette luister bij aan de vierdaagse feesten, die ieder jaar in Breskens in augustus wor den georganiseerd. Met de BR. 14, het vlaggeschip van de Breskense vloot, voer zij de haven binnen. Daar wachtte onder meer een groot aantal provinciale en ge meentelijke autoriteiten haar komst af. Na haar feestelijke intocht reikte de „visserijkoningin" aan de heren J. Asard en L. Moelker, schippers van de BR. 45 de Bres kense vissrijwimpel 1961 uit, om dat deze schippers de hoogste be somming voor garnalen hadden gemaakt, gemiddeld f 3,06 per kg. In het raadhuis heeft het ge meentebestuur de bestuursleden van „Zevibel" (Zeeuwse Visserij- belangen) ontvangen. Geen strandtelling meer langs de kust AMSTERDAM, 13-8. De telling van het aantal strandbezoekers, die de Provinciale Waterstaat Noord Holland in samenwerking met o.a. de Vereniging van Nederlandse Ge meenten zou houden bij alle strand- toegangen tussen Den Helder en Hoek van Holland is wegens de weersomstandigheden afgelast. Ook op de zondagen 23 en 30 juli kon de telling wegens het slechte weer niet doorgaan. Naar van de zijde van de Pro vinciale Waterstaat Noord Holland vernomen wordt zal het onderzoek dit jaar niet meer gehouden kun nen worden. De voorbereidingen voor deze telling zijn dermate veel omvattend dat het niet mogelijk zal zijn op korte termijn een nieu we datum vast te stellen. Ook el ders zijn strandtellingen niet door gegaan. BUENOS AIRES, 12-8. President Frondizi heeft zaterdagochtend te Buenos Aires verklaard dat een vorige week ondernomen opstand poging definitief als mislukt kan worden beschouwd. De president zei dit bij het ver laten van het regeringsgebouw, waar hij de gehele nacht van vrij dag op zaterdag het verloop der gebeurtenissen had gevolgd. In een korte, door het presiden tiële bureau uitgegeven bekendma king, wordt medegedeeld dat mili tairen degenen, die zich meester hadden gemaakt van de telefoon centrale, en de personen, die waren doorgedrongen in het gebouw van de Argentijnse radio-omroep, heb ben verspreid of gearresteerd. „De strijdkrachten steunen de wettige regering, die de wet za' blijven toepassen om orde en rus te handhaven", aldus deze bekenc making verder. Duiken om geld BRUINISSE, 12-8. De serie populaire boekjes, die voor de oorlog verscheen en tot titel hadden „Hoe verdien ik geld metzou aange vuld kunnen worden met een titel als „Hoe verdien ik geld metduiken". Op Terschelling, waar een in woner van Bruinisse zijn vakantie doorbracht, ver loor een badgaste op een diepte van plm. 6 meter water een kostbare came ra. Verschillende aan het strand vertoevenden pro beerden zonder succes het fototoestel op te duiken, tot ook de Bruinissenaar 't eens ging proberen. Aan vankelijk lukte het niet, de diepte was te groot. Maar na een nieuwe poging mocht het onze jeugdige dorpsgenoot gelukken de verloren camera op te dui ken. Een flinke beloning vertolkte de dank van de dankbare eigenaresse. Een gedeelte van het geld stond hij af aan een meisje, dat eveneens verschillende po gingen om het kleinood te bergen had gedaan, maar dat geen succes had gehad. Trein greep man UTRECHT, 13-8. De 53-jarige heer J. H. S. uit Amsterdam is op de spoorbrug bij het dorpje Schar dam, gemeente Oudendijk, door de trein van Hoorn naar Purmerend gegrepen en om het leven gekomen Een zoon en een schoonzoon van de heer S. zagen het ongeluk voor hun ogen gebeuren. Zij zaten op de spoorbrug te vis sen toen even over half negen een trein naderde uit de richting Hoorn. De heer S. wilde zich in veiligheid brengen, maar kwam daarbij op de rails. Hij was op slag dood. Zijn metgezellen sprongen van de brug op een landtong en wisten zo aan het gevaar te ontkomen. Autoweg in Vogelkop (Nieuw-Guinea) HOLLANDIA, 11-8. In Neder lands Nieuw-Guinea is vrijdag te Ajamaroe in de Vogelkop een ge deelte van een brede autoweg, die in de nabije toekomst Ajamaroe met Teminaboean aan de westkust zal verbinden, officieel geopend. Het gereed gekomen deel was ook het moeilijkste. De weg loopt thans over 45 km. van Ajamaroe naar het plaatsje Waigo. Hij zal uiteindelijk zeventig km. lang wor den. Bij de opening waren naast tal van autoriteiten uit Hollandia ook duizenden inwoners uit de omliggende plaatsen aanwezig. Trip van zes maanden Studenten maken tocht door Afrika VENLO, 13-8. Acht studenten, afkomstig van de universiteiten in Leiden, Groningen en Utrecht be reiden zich in Venlo voor op een bezoek aan Afrika, waar zij vijf universiteiten zullen bezoeken, om contacten te leggen met jonge stu denten. De tocht zal per auto wor den gemaakt. Om op moeilijkheden- voorbereid te zijn houden zij da gelijks oefeningen op de proef ba nen van de militaire rijschool in Venlo. Veertien dagen lang ondergaan zij hier een training in het rijden op geaccidenteerd terrein. De Nederlandse studentenraad heeft het initiatief tot deze actie genomen. De acht deelnemers 'zijn geselecteerd uit 50 kandidaten. De tocht zal zes maanden in beslag nemen. Zaterdag is te Peking van ge woonlijk betrouwbare diplomatieke zijde vernomen dat de leiders der Chinese Volksrepubliek deze week te Hongtsjow hebben beraadslaagd. Er is gesproken over binnenlandse economische aangelegenheden en over de internationale toestand. Ingezonden mededeling met3-voudige werking stilt snel de pijn doet de koorts dalen BAYE activeert E het organisme PRIJSUITREIKING IN „HUIS VAN NASSAU" Zierikzeese mosselvissers vierden nog een na-feestje ZIERIKZEE, 11-8. De Zierikzeese mosselvissers hebben nog een in- tiem-nafeestje gevierd, vervolg en slot van het grote mosselfeest, dat vorige week zo succesvol werd ge houden. Tijdens dit feest - dat o.m. werd bijgewoond door burgemees ter mr. F. Th. Dyckmeester - wer den de nog resterende pryzen voor de verschillende wedstrijden uitge reikt. De mosselprinses en haar hofdames waren ook op dit feest in vol ornaat aanwezig. De prijs voor het fraaist versier de schip - de wisselbeker van de heer C. van der Vliet - viel ten deel aan de ZZ 6 van Gebrs. Kou ijzer. In een toespraakje gaf de voorzitter van de visserij vereniging „Helpt Elkander", de heer B. W. Schot, uiting aan zijn voldoening over de schenking van deze beker door de heer v. d. Vliet, die reeds 41 jaar donateur van „Helpt El kander" is. Namens de vereniging dankte hij het feestcomité en hij hoopte dat nog vele jaren mossel feesten zullen kunnen worden ge organiseerd. In zijn dankwoord be trok hij ook de prinses en haar hofdames, die hij prees voor de wijze waarop zij zich van hun taak hebben gekweten. De avond werd verder op zeer gezellige wijze tot in de kleine uurtjes doorgebracht. Men wees ons er intussen nog op dat de eerste mosselen tijdens de vlootshow weliswaar op de ZZ 9 door de mosselprinses aan de auto riteiten werden aangeboden, maar de ZZ 8 haalde de eerstelingen omhoog. Uitslagen Hieronder volgen de uitslagen der wedstrijden, voor zover nog niet gepubliceerd. Boegsprietlopen: 1. Chris Kou ijzer (f 7,50); 2. David Schot (f 6); 3. Bart Schot (f 5). Costuums: 1. W. K. Schot (stro per) beker („Havenzicht"); 2. Jan Schot (Neptunus) schrijf set; 3. C. Schot Jz. (badmeester) lepeltje. Verminkte fietsenrace: 1. J. Schot (fiets 1900) beker („Havenzicht"); 2. B. D. Schot (kleinste fiets) sier- schroef; 3. G. J. Kristalijn (dubbele fiets) vismolen. Costuum: 1. Walter Kouijzer (verpleegster); 2. Roni Ermens (chirurg); 3. W. v. Dijke (patiënt). NASLEEP VAN OORLOGSZAAKJE Aannemers te Zijpe braken huizen af op bevel In 1943 moesten op last van de bezetter een aantal huizen te Zijpe eri elders worden gesloopt, waartoe de plaatselijke ambachtslieden wer den verplicht. Na de oorlog werd bepaald dat de prijs die voor dat sloopwerk toen mocht worden be rekend veel te hoog was geweest en werden de aannemers bij ge rechtelijk vonnis verplicht een ge deelte van de aanneemsom terug te betalen. Enkelen schikten zich in de uit spraak van de rechtbank en be taalden. Anderen namen met de uitspraak geen genoegen en gingen in hoger beroep. De gemeente Bruinisse voerde het proces na mens het betrokken ministerie. In hoger beroep werd de gemeente op 3 mei 1961, dus ruim zeventien jaar Snoepjes en politiek De Amerikaanse torpedo- bootjager „Forrest Sher man", die de komende we ken bezoeken aan onge veer twintig Afrikaanse havens zal brengen, heeft 10.000 snoepjes aan boord genomen om aan de kinde ren uit te delen. De reis maakt deel uit van het programma „Van vol ktot volk", dat is bedoeld om het communisme op vreed zame wijze te verslaan. DODELIJKE ONGELUKKEN OP DE WEG DRUNEN. Op de Provinciale weg bij Drunen is de 18-jarige H. uit Babyloniënbroek om het leven ge komen bij een verkeersongeluk. BENNEKOM. In het Streekzie kenhuis in Bennekom is de 54-ja- rige Duitse mevrouw A. S. uit Bar- men-Wuppertal overleden, die eer der bij een verkeersongeluk op de Rijksweg Utrecht-Arnhem bij Ede zeer ernstig werd gewond. LEEUWARDEN. Op Rijksweg 43, tussen de kop Afsluitdijk en Bols- ward, is een auto in botsing geko men met een tegemoetkomende motorrijder. De auto sloeg over de kop en kwam in een sloot terecht. De bestuurder, de heer A. F. uit Huizen (N.H.), werd zwaar gewond en overleed ter plaatse. nadat de sloop was gebeurd, in het ongelijk gesteld. De aannemers kregen dus gelijk. Op advies van hun princiaal, zijnde de betrok ken regeringsinstantie, besloot de gemeente niet in beroep te gaan tegen de gerechtelijke uitspraak die de gemeente in het ongelijk stelde, zodat na drie maanden het vonnis in kracht van gewijsde is gegaan (begin augustus). In tegenstelling met hun eerder veroordeelde collega's behoeven de ambachtslieden die het langst voet bij stuk hielden dus geen geld te rug te betalen. STAD EN PROVINCIE BRUINISSE Concert „Oosterlands Fanfare" Voor het concert dat „Ooster lands Fanfare" zaterdagavond in de muziektent van Bruinisse gaf, be stond goede belangstelling. De nummers werden zeer verdienste lijk ten gehore gebracht. Tevoren had de drumband van „Nu met Hope" ook acte de presence gege ven, zodat het gezellig druk was op het Kerkplein en velen hopen ongetwijfeld, dat de muziekvereni ging, eer de winter invalt, nog en kele dergelijke avonden zal orga niseren. Bruinisse wachtte vergeefs op ontploffing van mijn Honderden toeschouwers, waar van velen gewapend met fototoe stellen hadden zich vrijdagavond verzameld op de dijken langs de Grevelingen te Bruinisse, om ge tuige te zijn van het tot ontplof fing brengen van de magnetische mijn, welke gebeurtenis op 2 uur was gesteld. Alle ramen op Bruinisse stonden opgeschoven. In de haven waren de stuurhutten open gezet en de politie hield al te nieuwsgierigen op veilige afstand. De spanning steeg naarmate de wijzers van de klok vorderden om het tijdsein van 2 uur aan te ge ven. Men zag het moederschip (de mijnenveger „Van Speijk") lang zaam wegvaren, men zag uiterst snelle bootjes over het water sche ren, weg van het gevaar, weg van do verwachte explosie. Maar deze explosie bleef uit. Men voer terug naar do uitgelegde boeien, morrel de daar wat, maar opnieuw tever geefs. Om vier uur werd de voorstelling herhaald, doch opnieuw zonder re sultaat. De mijnenveger is daarop weg gevaren cn de mijn ligt nog op de bodem van de Grevelingen. WAT HOT PI &l LT Buien Verwachting tot dinsdagavond: Veranderlijke bewolking met op de meeste plaatsen enkele buien; ma tige tot krachtige wind tussen zuid west en noordwest; aanhoudend koel. 15 aug. Zon op 5.23, onder 20.05. Maan op 9.25, onder 21.45. Eerste kwartier 19 augustus: 11.52. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 15 aug. 5.56 v.m. 17.55 n.m. BROUWERSHAVEN 15 aug. 5.04 v.m. 17.24 n.m. HET WEEKOVERZICHT Achter een oceaanfront dat zondag avond ons land passeerde stroomde nieuwe hoeveelheden onstabiele po laire lucht naar ons land. Terwijl zich ten zuidwesten van Ierland een krachtig hogedrukgebied handhaaf de, trok een depressie van IJsland naar zuid-Noorwegen. Een verdere verplaatsing hiervan naar Dene marken of zuid-Zweden is waar schijnlijk. Door deze ontwikkeling zal de westelijke tot noordweste lijke luchtstroming op de Noordzee worden aangewakkerd. De uit het noordwesten komende lucht is on stabiel en er komt bovendien nog een oud front in voor. In verband hiermede moet in de komende da gen op aanhouden van het onbe stendige weer worden gerekend. Er zullen op de meeste plaatsen buien vallen en de temperaturen blijven beneden normale waarde voor half augustus. Scheepvaartberichten Alphacca, 12-8 van Rotterdam naar Calcutta. Esso Nederland (t.), 13-8 te Rotter dam. Korenia (t.), 12-8 van Bandar Mas- hur te Suez verwacht (op weg naar Turku). Beer in nachtelijk Maastricht MAASTRICHT, 13-8. In de nacht van zaterdag op zondag is een bruine beer, die al ruim tien jaar tot de bezienswaardigheden van het Maastrichtse parkencomplex behoort uit zijn kooi ontsnapt. Een nachtelijke voorbijganger op weg naar huis zag bruintje op het gras veld buiten zijn kooi rondlopen. De politie werd gewaarschuwd. Deze trok een cordon rond de plek waar de beer rustig rondliep. Te lefonisch was inmiddels hulp ge vraagd aan de dierentuin in Val kenburg. Men wist de beer na en kele vergeefse pogingen binnen te drijven in een daarvoor openge broken garage van een villa waar van de bewoners op vakantie wa ren. Met een vee-auto is de beer weer in zijn kooi teruggebracht. Een onbekende heeft het hek van de berenkooi opzettelijk verbroken en de beer zodoende gelegenheid gegeven om te ontsnappen. De politie heeft een onderzoek ingesteld. Vijf Italiaanse bergbeklimmers zijn verongelukt bij pogingen om toppeii in het gebied van de Mont Blanc te bestijgen. Drie kwamen uit Milaan en twee uit Monza. Bei de groepen klommen op eigen ge legenheid. HAAMSTEDE Boerenkapel zamelde weer in voor Emmabloem-collekte Vrijdagavond trok de „Boeren kapel", bijgestaan door een aantal met collectebussen gewapende in woners en wat vreemdelingen naar Westenschouwen, om daar de kampen wat muzikaal genot te verschaffen en tevens te proberen de bussen gevuld te krijgen. De zomergasten genoten zicht baar van de vrolijke muziek en ze stoken dit niet onder stoelen en banken, maar in klinkende munt in de verschillende bussen. Het resultaat was zeer goed, want in totaal werd f 178,80 opgehaald. Rest nu nog de eigen bevolking in de beide kernen. Indien hier niets tussen komt, zal deze laatste collekte worden gehouden op a.s. donderdagavond 17 augustus. Het is don niet mogelijk alle veraf ge legen gedeelten van de dorpen met de muziek te bereiken, doch de bussen zullen hier wel komen. Voor de muziekliefhebbers is dit jammer, doch op de bolderende landbouwwagen is het al rijdende niet goed mogelijk om te musice ren. Daarom zal de Boerenkapel enkel maar op verschillende plaat sen in Haamstede en Burgh spelen. Hoofdzaak is een goede collekte te bereiken, die dit jaar f 500 zal moeten halen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1961 | | pagina 2