NAVO-eenheden op oorlogssterkte Botsing in Middenschouwen eist twee mensenlevens Jullie kletsen maar wat" Boer in Oost-Duitslaml sprak zich vrij uit BERLIJN, 5-8. Op een bijeen komstwaarop verscheidene Oost- Duitse topleiders aanwezig waren, stond de 20-jarige Oostduitse boer Noack plotseling op en zei tegen de leiders: „jullie kletsen maar wat en jullie moeten meer naar het Westen luisteren. Het Oost-Duitse communisten blad „Neues Deutschland", dat dit meldt brengt een verslag van deze boerenvergadering, ivaarop onder meer het woord werd gevoerd door Hans Reichelt, de Oost-Duitse mi nister van Landbouw en Gerhard Griineberg, de partijsecretaris die verantwoordelijk is voor de land bouw. Verscheidene boeren vroegen waarom het nodig was nog dit jaar een vredesverdrag te sluiten. Grii neberg hield daarop een uitvoerig betoog over de voordelen van de collectivisering van de landbouw. Hij vroeg toen Noack: „Wil je niet samen met andere mensen wer- Eerste Kamer-commissie over de bezitsvorming DEN HAAG, 4-8. Met waarde ring voor wat de betrokken be windslieden op het terrein van de bezitsvorming hebben verricht, vraagt een groot aantal leden van de commissie van rapporteurs uit de Eerste Kamer of het geen aan beveling zou verdienen nog meer aandacht te besteden aan maatre gelen die bevorderen, dat een gro ter deel van de bevolking mede eigenaar wordt van de produktie- middelen. In verband daarmee hebben zij - aldus het voorlopig verslag van de commissie over het wetsontwerp met voorzieningen voor premie spaarregelingen en winstdelings- spaarregelingen voor werknemers, gevraagd of al iets kan worden ge zegd over de voortgang met het wetsontwerp „Fiscale faciliteiten bevordering effectenbezit". Vele leden waren van mening, dat men niet kan verwachten, dat de werknemers zullen gaan sparen, uitsluitend omdat zij van de fiscus ongeveer 2.5 procent extra-rente zullen ontvangen. Deze leden wa ren ook niet verwonderd, dat er nog steeds geen beleid van allure op het stuk van bezitsvorming tot stand is gekomen, omdat in het kader van de bestaande maatrege len, strekkende tot herverdeling, de door de regering zelf gewraakte bezitsconcentratie in toenemende mate plaats vindt. Rem op winstdelingsregeling Een groot aantal leden was van oordeel, dat het tot stand komen van een reële winstdelingsregeling wordt geremd doordat dergelijke regelingen beschouwd worden als arbeidsvoorwaarden in de zin van het Buitengewoon Besluit Arbeids verhoudingen 1945 en als zodanig goedkeuring behoeven van Rijks- bemiddelaars. Naar de mening van deze leden bestaat er zeker aanlei ding winstdelingsregelingen voor werknemers aan het toezicht van Rijksbemiddelaars te onttrekken, daar winstdelingsregelingen ten ge rieve van de zogenaamde tantiè- misten aan geen enkel toezicht on derworpen zijn, dit ondanks de re latief en absoluut buitensporig hoge bedragen, die met deze laatste re gelingen vaak gemoeid zijn. Dodelijke ongelukken TILBURG. Op de smalle en bochtige Leyweg te Tilburg is de 22-jarige scooterrijder W. J. G. de B. om het leven gekomen, nadat hij door onbekende oorzaak fron taal in botsing was gekomen met een personenauto. NIEUW WEERDINGE. De onge veer 30-jarige mevrouw H.-S. uit Emmen, moeder van twee kinderen is door verbranding om het leven gekomen, toen de auto, waarin zij en haar echtgenoot waren gezeten, tegen een boom reed en in brand vloog. MAASBRACHT. Op rijksweg E-9 te Maasbracht is de 32-jarige J. S. uit Echt bij een aanrijding om het leven gekomen. De man stak per fiets de weg over en werd gegre pen door een personenauto uit Ge leen. Hij was op slag dood. Het slachtoffer was gehuwd en had twee kinderen. UTRECHT. De 61-jarige weduwe M. B.-W. uit Heiloo is om het le ven gekomen toen ze op een door automatische knipperlichten bevei ligde overweg tussen Alkmaar en Castricum door een trein werd ge grepen. Mevrouw B. reed op een fiets. De knipperlichten werkten normaal. Door het ongeluk onder vond het treinverkeer nogal wat vertraging. MARKTBERICHTEN EierprUzen V.E.C.E. In de periode van 31 juli tot 5 augustus werden door de Coöp. In- en Verkoopcentrale voor Eieren, V. E.C.E., uitbetaald de volgende prij zen voor eieren: 39-48 gram f 1,58; 49-52 gram f 1,80; 53-60 gram f 2,05; 60 gram en daarboven f 2,25 per kg. Voor vuilschalige en gewassen eieren werd Wz cent per stuk min der uitbetaald. ken?". Noack: „Dat wil ik wel, maar ruim eerst de moeilijkheden op die ons allen hier dwars zitten". Een plaatselijke partij-secretaris greep daarop in en vroeg Noack: „Wat wil je dan? Ben je voor of tegen de collectieve boerderijen? Noack: „Ik ben er voor als er ten minste genoeg mensen zijn om met mij te werken en als er genoeg machines zijn". Hier breekt „Neues Deutschland" het verslag af. Wat er met Noack is gebeurd wordt niet vermeld. PARIJS, 6-8. Een Amerikaanse woordvoerder heeft meegedeeld dat de vier westerse ministers van Buitenlandse Zaken - de Ameri kaan Rusk, de Brit Lord Home, de Fransman Couve de Murville en de Duitsers Von Brentano - op hun zaterdag te Parijs begonnen bijeen komst hebben gesproken over de toestand in Berlijn en Oost-Duits- land. Op het militaire vlak werden zij het eens over concrete maatregelen om de westelijke strijdkrachten in Europa te versterken. De eerste stap zal zijn de NAVO-eenheden in Europa op volledige oorlogs sterkte te brengen. Er is ook over economische maat regelen gesproken, maar hierover zijn geen bijzonderheden bekend gemaakt. Clandestiene verklaring voor Algerijnse radio ALGIERS, 5-8. Radio-Algiers heeft zaterdagmiddag in zijn bulle tin van één uur plotseling een ver klaring uitgezonden van generaal Gardy, waarin president de Gaulle beledigd werd en de klandestiene O.A.S. (Organisation de l'Algerie Frangaise) geprezen. Generaal Gar dy is één van de leiders van de re bellie in april, die bij verstek ter dood is veroordeeld. De uitzending, die gepaard ging met militaire marsmuziek, duurde 28 minuten. Daarna zweeg de radio. In Algiers, waar alles rustig was, heeft zij groot opzien gebaard. Tante Cor zei „sorry" RAWALPINDI, 5-8. De te lefoonabonnees in de Paki staanse hoofdstad Rawal pindi die dezer dagen de tijdmelding draaiden kre gen van een vertwijfelde stem de mededeling: „Sor ry, onze klok is kapot": Dat ook „Tante Cor" wel eens mankementen kan hebben is voor degenen, die van de werking der automati sche geluidsband-melders op de hoogte zijn, niets verrassends. Maar voor wie zich afvragen hoe „Tante Cor" in een dergelijk geval met vertwijfelde stem zou kunnen antwoorden moge dienen, dat men in Rawal pindi een dergelijke mo derniteit nog niet rijk is, daar zit achter het tijdmel dingsnummer een levens echte Tante Cor", die, de blik star op een chrono meter gericht, acht dienst uren achtereen elke tijd- aanvrage persoonlijk be antwoordt zodat een „Dank u wel juffrouw" daar niet misplaatst is. KERKNIEUWS Ger. Gem. in Nederland. BRUINISSE. Woensdagavond augustus, 7 uur ds. F. Mallan, van Veenendaal (v.h. te Bruinisse). Geref. Gemeenten NIEUWERKERK. Woensdag augustus a.s., 7.30 uur n.m., ds. v. Gilst, Lisse. SPORT DUIVENSPORT P.V. „Gevleugelde Vrienden" Wedvlucht vanuit Noyon, afstand 240 km. Los 6.50, aankomst 1ste duif 9.56. J. Wiltenburg en Zn. 1, 17, 28; Gebr. Krijger 2, 3, 13, 21; C. Berre- voets 4; J. Verwest 5, 9, 14, 20, 23; Fr. Maijs 6, 15, 24; A. Hagesteijn 17, 12, 25; Feleus-Westenbrugge 8, 10, 11, 16, 19, 22; L. Heijboer 18; Cor Kristalijn 26, 27. Donderdagavond inkorven voor Creil. KORFBAL S.D.K.B. Ie klasse: Burgh-Unitas 8-2; Ve- locitas-Zeemeeuwen 0-1. 2e klasse: SKNWK II-DOSKO I 1-1; Burgh II-DES I 9-1. EEN UITSTEKEND GESLAAGDE MIDDAG H.S.V. „Oostersehelde" en V.V.V. Renesse organiseerden hengelivedstrijd Meer dan tweehonderd deelnemers uit het hele land Zaterdagmiddag organiseerde de Zierikzeese hengelsportvereniging „Oostersehelde", in samenwerking met de attractiecommissie van de V.V.V. Renesse, op het strand te Renesse, een zeehengelwedstrijd, welke uitstekend is geslaagd. Niet minder dan ruim tweehonderd deel nemer-s uit het gehele land - er wa ren zelfs een tweetal bussen met vissers van buiten het eiland aan wezig en enige Belgen - namen aan deze wedstrijd deel. Het weer bleek de hengelsport liefhebbers uitstekend gezind waar door zij er in slaagden in totaal 44.310 gram vis, in hoofdzaak bot, tong, paling en wat zeebaarsjes, te vangen. Ook van de zijde van de talrijk te Renesse aanwezige va kantiegangers bestond er voor deze wedstrijd grote belangstelling, zo dat er zich over een afstand van ruim twee kilometer, vanaf de overgang Wilhelminahoeve tot aan de duinovergang aan de Loane werd gevist. Een dichte haag van belangstellenden sloeg met veel in teresse de verrichtingen van de vissers gade. Het organisatiecomité van de hengelsportvereniging „Ooster sehelde" bleek zich uitstekend van haar taak te hebben gekweten waardoor de wedstrijd een vlot verloop had. Voor de controle op de door de deelnemers gevangen vis werd gezorgd door een aantal padvinders uit Zierikzee welke on der leiding stonden van hopman C. Coumou. Jammer was het dat het veer te Zijpe voor een aantal deel nemers een lelijke spaak in het wiel stak, daar zij pas een uur na dat de wedstrijd was begonnen te Renesse arriveerden. Naar wij ver namen zag een bus van de vereni ging .Vlaardingen' met vijftig deel- mers, die reeds hadden ingeschre ven, zich genoodzaakt terug te ke ren bij het veer daar zij pas ver over tijd te Renesse zouden arri veren. Aan de slag Nadat de voorzitter van de hen gelsportvereniging, de heer P. v. d. We^e, om half vier met een hoornsignaal de aanvang had ge blazen togen de vissers met veel ijver aan de slag. Reeds in het eer ste uur wist A. de Jong uit Raams- donkveer menig visje te verschal- ëken waardoor hij een voorsprong kreeg op zijn concurrenten welke hij tot het einde toe wist te behou den. In totaal slaagde de heer A. ,de Jong er in vijf-en-twintig stuks vis op het droge te brengen, op de voet gevolgd door L. J. de Graaf van Scherpenisse die het tot drie- en-twintig wist te brengen. Nadat na afloop de gevangen vis nauwkeurig was gewogen en ge teld, wat nog een hele karwei was, vond in het Dorpshuis de prijsuit reiking plaats welke werd verricht door de voorzitter van V.V.V. „Re nesse Vooruit", de heer J. Stevense. Alvorens hiertoe over te gaan sprak de heer Stevense woorden van dank tot de vereniging „Oos tersehelde" voor het vele werk dat door hen is verzet en de prettige en aangename samenwerking wel ke hierbij werd ondervonden. Ver der sprak hij woorden van dank tot allen die hadden medegewerkt deze wedstrijd zo buitengewoon te doen slagen, waarbij 'hij zich in het bijzonder richtte tot de deelnemers die zich de moeite hadden getroost de in deze tijd lang niet gemakke lijke reis naar Renesse voor hun sport te ondernemen. De voorzitter van de hengelsport vereniging „Oostersehelde" de heer P. v. d. Welle, sprak vervolgens zijn grote waardering uit over de wijze waarop men ook dit jaar weer met de V.V.V. Renesse heeft kunnen samenwerken. Tot hopman Coumou sprak hij hartelijke woor den van dank voor de bereidwillig heid zich met een aantal padvin ders beschikbaar te willen stellen voor het uitoefenen van de nu een maal onontbeerlijke controle. De prijzen Met een toepasselijk woprd wer den hierna door de heer J. Steven se de prijzen aan de winnaars over handigd. Voor de corpsen, er werd door vijftien corpsen deelgenomen, waren er een vijftal fraaie bekers beschikbaar gesteld, waarbij de vereniging ,De Zeebaars' uit Scher penisse, welke als eerste eindigde, ook nog een zilveren vis kreeg. De extra prijs voor de meest gevan gen vis ging naar de heer A. de Jong. Voor de persoonlijke wed strijd waren de eerste drie prijzen door de organisatie vastgesteld, terwijl de overige één-en-veertig beschikbaar gestelde prijzen in volgorde door de winnaars konden worden uitgezocht. Bij deze wedstrijden was onder meer aanwezig de secretaris van de algemene hengelsportverenigingen, de heer J. Haag uit Breda. Na de prijsuitreiking werd de avond besloten met een vissersbal, waarvoor ook deze maal het Dorps huis alweer te klein bleek te zijn. De uitslag van de korps wedstrijd was als volgt: 1. „De Zeebaars", Scherpenisse, 6935 punt. 2. „De Oostersehelde", Zierikzee, 3105 punt. 3. „De Oostersehelde II", 1905 punt. 4. „De Zeebaars III", 1700 punt. 5. „H.S.V. De Kanaalvissers", Kapelle, 1700 punt. De persoonlijke uitslag is als volgt: 1. A. de Jong, „De Zeebaars" Raamsdonksveer, 3020 punt. 2. L. J. de Graaf, „De Zeebaars", Scherpe nisse, 1965 punt. 3. M. Goedege- buure, „De Zeebaars", Scherpenis se, 1310 punt. 4. A. v. d. Hoek, „De Zeebaars", Scherpenisse, 1150 punt. 5. P. J. Lapoeter, „De Kanaalvis sers", Kapelle. 6. F. C. Hanse, „Oostersehelde", Zierikzee, 1055 punt. 7. J. C. v. Leiden, Haamstede, 990 punt. 8. J. Koopman, Brou wershaven, 990 punt. 9. H. v. Pelt, „Vlaardingen", Vlaardingen, 990 punt. 10. C. P. v. d. Werve, „Oos tersehelde", Zierikzee, 955 punt. 11. L. de Zutter, Terneuzen. 12. C. H. van Schelven, Ouwerkerk. 13. J. C. Schiettekatte, Zierikzee. 14. C. Ernest, Stampersgat. 15. J. Haag, Breda. 16. C. de Bruin, Schiedam. 17. P. Schot, Scherpenisse. 18. A. Verhaart, Stampersgat. 19. mevr. van Gorsel, Scherpenisse. 20. Joh. Bucksen, Stampersgat. 21. J. Quist, Anna Jacobapolder. 22. A. Bakker, Zierikzee. 23. W. Lemsom, Renes se. 24. J. v. d. Boogaard, Scherpe nisse. 25. R. C. Martijn, Hans- weert. 26. J. C. Peters, Rotterdam. 27. H. van Seijen, IJssendijke. 28. J. van Aart, Nieuw Vosmeer. 29. W. Geluk, Scherpenisse. 30. A. H. Goedegebuure, Scherpenisse. 31. C. Zwagemaker, Scherpenisse. 32. T. Kuijpers, Rotterdam. 33. A. van Iersel, Scherpenisse. 34. mevr. Seijen, IJssendijke. 35. A. van Gor sel, Scherpenisse. 36. J. ten Hove, Nieuw Vosmeer. 37. J. Snoep, Ka pelle. 38. G. H. Prijs, Den Haag. 39. C. Schoonakker, Goes. 40. S. Schot, Scherpenisse. 41. G. Lapoe ter, Kapelle. 42. J. C. H. Roosen daal, Helmond. 43. A. A. van Bel- lechem, Borghout (België). 44. A. de Jong, Scherpenisse. Bij een ge lijk aantal punten besliste het aan tal gevangen vissen. Stand Oosterschelde-kampioenschap De zeehengelwedstrijd te Renes se telde mee voor het Oosterschel- dekampioenschap 1961, waarvan de stand nu na drie wedstrijden is: 1. Ant. v. d. Hoek, „De Zeebaars", Scherpenisse, 2600 punt. 2. Ant. de Jong, „De Zeebaars", Raamsdonks veer, 2490 punt. 3. H. v. Seijen, ,.De Braakman", IJzendijke, 2404 punt. 4. P. Machiels, „De Zeebaars" Scherpenisse, 1913 punt. 5. L. de Zutter, „Sluiskil", Terneuzen, 1800 punt. 6. A. H. Goedegebuure, „De Zeebaars", Scherpenisse, 1789 punt 7. L. J. de Graaf, „De Zeebaars", Scherpenisse, 1650 punt. 8. Adr. Nelissen, „Nieuw Leven", Steen bergen, 1609 punt. 9. M. Verba- rendse, „Karper", Bergen op Zoom, 1601 punt. 10. G. Ravenstein, „Sparta", Den Haag, 1500 punt. 11. G. v. Tilburg, „Karper", Bergen op Zoom. 12. A. v. Aart, „Karper", Bergen op Zoom, 1434 punt. 13. W. Harteveld, „Vlaardingen", Vlaar dingen, 1432 punt. 14. C. de Krom, „Karper", Bergen op Zoom, 1410 punt. 15. J. v. Drongelen, „Sluis kil", Terneuzen, 1340 punt. welke voor het Oosterscheldekam- De vierde en laatste wedstrijd pioenschap 1961 meetelt zal wor den georganiseerd door de H.S.V. „De Kanaalvissers" te Kapelle op 7 October a.s. Scheepvaartbericliten Acmaea (t.), 4-8 van Turku naar Kielerkanaal. Alchiba, 4-8 van Genua naar Li- verno. Samarinda, 3-8 te Port Elizabeth. Rondom Medan is cholera uit gebroken, volgens in Djakarta ont vangen berichten. De ziekte is ook gemeld uit Semarang en Palem- bang. ADVERTENTIES SUCCESJES Diversen: Gevraagd voor direkt: woon kamer, slaapkamer, gebruik van keuken. (Drie slaappl.). Plm. f 70,per week. Inl.: tel. (08805) 789. Tesselschadestr. 15, Beek (Nijmegen). Vermist: Klein hondje (13 jaar), omge ving Zierikzee, luistert naar „Tineke". Gaarne bericht. S. P. Moelijker, Schuddebeurs, tel. (01110) 2102. Auto rijdt motorrijder aau BROUWERSHAVEN, 5-8. Tussen half drie en drie uur zaterdagmid dag is de 26-jarige motorrijder H. de Jonge, afkomstig uit Scharen- dijke op het kruispunt Tureluure- weg-Lockersweg aangereden door een personenauto, bestuurd door de heer R., afkomstig uit Rotterdam. De heer de Jonge, alsmede zijn duo-passagiere de 40-jarige wedu we mevrouw E. van Wjjnbgaarden- Erkelens, wonende te Sliedrecht, zjjn bij dit ongeluk om het leven gekomen. De motorrijder kwam uit de rich ting Nieuwerkerk (Schutje) en was op weg naar het pontveer te Zijpe. De auto kwam, rijdend in de Loc- kersweg, uit de richting Zierikzee en was op weg naar Brouwersha ven. Aangenomen 'wordt dat de heer de J. de van rechts naderende auto niet of te laat heeft gezien, als gevolg waarvan een botsing on vermijdelijk werd. Zowel de auto als de motor kwamen in de sloot terecht. De motorrijder bleef zwaar gewond liggen in de sloot, terwijl de duopassagiere over de sloot heen ver het aangrenzende bouwland in werd geslingerd. De chauffeur van de auto reed zonder voorruit in zijn wagen, hetgeen waarschijnlijk zijn behoud is geweest. Door het gat werd hij naar buiten gedrukt en kon zich in veiligheid stellen. De eerste hulp aan de slachtof fers werd verleend door dokter Terpstra te Brouwershaven, die toevallig passeerde. De heer de J. en de duo-passagiere bleken een schedelbasisfraktuur en gebroken ledematen te hebben opgelopen. Als gevolg van deze kwetsuren zijn beiden in de vooravond in het Rode Kruis-ziekenhuis te Zierikzee over leden. DE LANDBOUWVOORLICHTING Eén man werkzaam in de landbouw, produceert voedsel voor 25 mensen WAGENINGEN, 5-8. In Wage- ningen is de slotzitting gehouden van het internationale congres over methoden voor landbouwvoorlich ting. Gedurende drie weken zijn honderddertig landbouwvoorlich- ters uit veertig landen op dit con gres bjjeen geweest. Aan het slot van de reeks voor drachten, discussies en excursies trok ir. J. M. A. Penders, inspec teur-generaal van de Landbouw- voorlichtingsdienst, die dit zomer- congres voor de negende achter eenvolgende maal organiseerde, onder meer de conclusie, dat wij ons bewust moeten zjjn van de groeiende kloof tussen de meer en de minder ontwikkelde landen en speciaal van het achterblijven van de plattelandsgebieden. Verbetering van de methoden van de landbouwvoorlichting is een eerste vereiste om de welvaart op het platteland te verhogen. Hij herinnerde er aan, dat ook de Ne derlandse boerenbedrijven rond de laatste eeuwwisseling verre van welvarend waren. De regering volgde toen echter geen politiek van marktbescherming, maar be gon met een breed opgezette voor lichting, gesteund door weten schappelijk onderzoek. De boeren stand van omstreeks 1900 door Van Gogh geschilderd als „De aardappeleters" is sindsdien er wel op vooruit gegaan. De Nederlandse voorlichting behoort nu. tot de in tensiefste ter wereld; mede daar door produceert een man werk zaam in de Nederlandse landbouw nu het voedsel voor 25 mensen. De boerenbevolking moet niet alleen weten hoe moderne landbouwme thoden werken, zij moet ook over tuigd worden van de waarden er van en ze gaan toepassen. De landbouwvoorlichters, zo merkte de heer Penders nog op, moeten niet alleen veel van de landbouw weten; zij moeten ook begrip hebben voor de mentaliteit van de boer. Bij de integratie van de landbouw in de economie als geheel vervult de voorlichter een belangrijke rol. VOETBAL Afdeling Zeeland K.N.V.B. Door de afdeling Zeeland van de K.N.V.B. is de competitie-indeling voor het komende seizoen bekend gemaakt. Voor wat de Schouwen- Duivelandse clubs betreft is deze als volgt. zaterdagcompetitie: eerste klas: Bruse Boys, A.Z.V.V. II, Hoek, Ka pelle, Middelburg V, S.V.D., V.C.K., Veere, Wolfaartsdijk en Yerseke III.; tweede klas C: Brouwersha ven III, Burgh III, Duiveland, Dui- veland II, Mevo II en W.I.K.; derde klas D: Zwaluwen '61; Bruse Boys II, W.I.K. II en Zeemeeuwen. De indeling van de zondagcom petitie is als volgt: eerste klas B: Burgh II, Dreischor, Renesse, Re nesse II en Zierikzee II; tweede klas C: Brouwershaven II, Drei schor II, S.V.O.W.K., S.V.O.W.K. II en Zonnemaire MARKTBERICHTEN Veemarkt ROTTERDAM, 7-8. Aangevoerd 1550 stuks vee, te weten 923 vette koeien en ossen en 627 varkens. Prijzen per kg.: vette koeien en ossen f 3,20-3,45; f 2,80-3,15; f 2,60- 2,75; varkens (levend gew) f 1,94- 1,92-1,88. Vette koeien en ossen: aanvoer korter; handel redelijk; prijzen iets stijver, prima's boven notering. Varkens: aanvoer kleiner; handel vlot; prijzen hoger, prima vlees varkens boven notering, zware var kens f 1,85-1,86, (slachtzeugen van f 1,65-1,70). DE NIEUWE WERELD 26. De matrozen, die in hun kooien liggen, worden op ruwe wijze in hun slaap gestoord, als de deur met een driftige ruk openge worpen wordt. Zwijgend staat Aram in de deuropening, zijn blik ken glijden onderzoekend langs de kooien, waarin de janmaats zich geeuwend omdraaien om de rustverstoorder met slaperige, nijdige blikken op te nemen. Twee van jullie zijn zojuist aan dek geweest", zegt Aram op koude toon. „Wie zijn dat?!" „We hebben allemaal geslapenbromt er een. „Ik weet van niks, jij, John?" vraagt een ander. „Kunnen het niet twee maats uit de andere matrozenhut geweest zijn?" oppert een derde. Aram bijt zich op de lip en kijkt nijdig naar de slaperige kop pen. „Alle hands aan dek!" beveelt hij dan bars. Brommend en mopperend komen de maats uit hun kooigoed. Maar als ze aan dek komen, verstomt het gemopper plotseling. Op het dek, afge dekt met een laken, ligt een roerloze gestalte. „Dat is Jim Tailor of liever, dat was Jim Tailor", zegt kapitein Lodewijk Cabot, die bij de roerloze figuur staat. „Eén van jullie heeft hem gedood met een mesen ik zal er achter komen wie de dader is, dat zweer ik!"

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1961 | | pagina 3