ASPIRIN ASPIRIN Als U werkelijk van Uw pijn af wilt, helpt Verbroken Banden STAD EN PROVINCIE waar BAY ER achter staat. met 3 - voudige werking Strand van Westerschouwen telde 20.000 bezoekers HET MOSSELFEEST TE BRUINISSE (Vervolg van pagina 1) Burgemeester P. W. Hordijk van Middelharnis-Sommelsdijk sprak de hoop uit dat de proeven in het Veerse Gat tot een goed einde zul len mogen worden gebracht. Geanimeerde lunch De vereniging „Zevibel" bood daarop de genodigden een lunch aan in het Nederlands Hervormd Verenigingsgebouw. Na een wel komstwoord van de voorzitter werd gesproken door burgemeester mr. F. Th. Dijckmeester van Zierikzee, namens de stedelijke vissers ver eniging „Helpt Elkander". In zijn toespraak onderlijnde spreker de durende noodzaak van propagan da voor de schelpdiercultuur, want het valt op hoe weinig men in ons land van mossels en oesters in feite afweet. Spreker wilde het be houd van de schelpdiercultuur niet louter bepleiten op economische gronden, maar juist om het zeer speciale Zeeuwse karakter dat ver loren dreigt te gaan. In onze pro vincie vormt de mosselarij een on misbaar element. Voor de culturele noot aan deze ge-animeerde lunch zorgde drs. L. G. J. Lockefeer, leraar Nederlands aan het r.k.-lyceum te Hulst, die een beschouwing hield over de zee en de visserij in de vaderlandse literatuur, een uitnemend betoog, waar in hij vele specimen van poë tische schoonheid vervlocht. Officieel dokumcnt Na afloop begaven de autoritei ten zich naar de muziektent, waar voor „Nu met Hope" zich kwam opstellen, met in de stoet „De Hoop", een kwiek schip op wielen, „bemand" met stoere vissers en in klederdrachten gestoken Bruse meisjes. De voorzitter van het Be stuur der Visserijen op de Zeeuwse Stromen, ir. J. D. Dorst, hield - staande in de muziektent - een „gewichtige" enveloppe omhoog, waarin het dokument, dat toestem ming verleent voor de opening van het mosselseizoen. Met 'n kort toe spraakje ovrhandigde hij de enve loppe aan de bootsman van „De Hoop", die zich daarop weer naar zijn scheepje repte, want de stoet zette zich in beweging op weg naar de haven, waar de vloot onder stoom lag. In de late middag terug te Brui- nisse maakte de schone Mosselko ningin haar opwachting, gezeten tegen een tweedelig scherm van reusachtige mosselschelpen. Open Grevelingen Zij maakte een rondrit door het dorp voorafgegaan door het onver moeid blazende „Nu met Hope" en de drumband, om bij de muziek tent de autoriteiten toe te spre ken en hen te waarschuwen dat zij moesten zorgen dat, ook a kwam er ook een dam, de Greve lingen een open verbinding diende te behouden met de zee. Aan de mosselkoningin werden de vers gekookte mosselen aange boden; op haar beurt offreerde zij deze mosselen weer aan de talrijke autoriteiten die zich op de muziek tent hadden verzameld. Toen was ook de beurt aan het publiek om mosselen te proeven en de toeloop was zo groot dat er enige stagnatie ontstond in het uitdelen van de porties. Nadat burgemeester van de Linde, die over een groot or ganisatietalent beschikt, de zaak had gere-organiseerd, verliep de mosselkokerij uitstekend en wer den enige duizenden kilo's mosse len door het zeer talrijke publiek verorberd. Onder het publiek be- vohden zich vele buitenlanders. De aangekondigde zeepkistenrace kon niet doorgaan. Inplaats daar van werden kinderspelen georgani seerd in de muziektent, waarbij de behendigheid een grote rol speelde. Inmiddels was ook het muziek gezelschap „Con Amore" uit Noord- gouwe gearriveerd, voor een con cert in de muziektent. Na dit con cert werden de uitslag van de jury bij het beoordelen van de versierde vaartuigen bekend ge maakt en de prijzen uitgereikt. Gecostumeerde lampionoptocht Een gecostumeerde lampionop tocht, waarbij ieder onder een be paalde leeftijd, gratis een lampion in ontvangst mocht nemen, vormde een lange stoet, die als een vurige slang door het dorp trok, wederom vooraf gegaan door de muziek. Talrijke prachtige en originele cos- tuums werden daarbij vertoond en de jury had geen gemakelijke taak, alleen het toekennen van de eerste prijs aan Leonie Luteijn, in haar prachtige klederdracht, was vrij gemakkelijk. Toen ook de prij zen van deze gekostumeerde op tocht bekend waren gemaakt, trok ken de nog steeds bij honderden te tellen feestvierenden naar de ha ven, voor het zien van een groots vuurwerk, zoals het programma vermeldde. Nu is Bruinisse op dit punt zeker niet verwend en de laatste keer dat vuurwerk werd ontstoken, dateert van meer dan veertig jaar geleden, toen am bachtsheer O. Weise uit Den Haag op Zijpe een vuurwerkfeest orga niseerde. Wat echter als slot van dit feest werd vertoond overtrof de stoutste verwachtingen, want naast de schitterende vuurpijlen en het tra ditionele Bengaals vuur, de draai de zonnnen en telegraaf, was er een schitterend reklamestuk voor een firma die scheepsschroeven vervaardigt, terwijl het slotstuk „Eet Meer Mosselen", een sugges tieve reklame voor het produkt was. De taptoe door „Nu met Hope" tenslotte op het Kerkplein gehou den, trok in de late avond nog ge weldig veel kijkers en werd uit stekend uitgevoerd. Bruinisse heeft op 29 juli zijn beste beentje voor gezet. Het feest slaagde boven ver wachting. KERKNIEUWS Afscheid ds. E. D. Ninck Blok van Herv. Gemeeente te Assen (Van 1940-1946. te Brouwershaven) Ds. E. D. Ninck Blok uit Assen, die met ingang van 1 september a.s. is benoemd tot vormingsleider aan de Volkshogeschool te Bergen in Noord Holland, zal in verband daarmede zondag 27 augustus a.s. in de kerk aan het Kerkplein te Assen zijn ambtsbediening als dienstdoend predikant in de Ne derlandse Hervormde Kerk neer leggen en afscheid nemen van de hervormde gemeente van Assen. Ds. Ninck Blok werd op 23 mei 1914 uit een doktersgezin te Arn hem geboren. Hij bezocht eerst het gymnasium in zijn geboortestad en studeerde daarna verder nog aan de rijks universiteit te Leiden. Nadat de heer Ninck Blok in 1940 door het provinciaal kerkbestuur van Noord Holland was toegelaten tot de evangeliebediening in de Nederlandse Hervormde Kerk werd hij op 8 september van datzelfde jaar (1940) door ds. J. E. Wagenaar uit Beetsterzwaag, toen nog predi kant te IJsbrechtum bij Sneek, be vestigd als predikant van de her vormde gemeente van Brouwers haven. Op 10 november 1946 ver wisselde ds. Ninck Blok deze ge meente met die van Assen, waar hij werd bevestigd door ds. C. Keers uit Amsterdam, toen nog predikant te Assen. Tijdens zijn ambtsbediening te Assen "was ds. Ninck Blok o.a. lid van de Raad Kinderbescherming in Drente en scriba van het breed moderamen van de ring Assen. Thans is hij o.a. nog bestuurslid van de Hendrik Piersonvereniging. In 1956 was ds. Ninck Blok mede één van de oprichters van het Bu reau voor Levensmoeilijkheden van de H.P.V. te Assen. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Neede als predikant voor bijzondere werkzaamheden (rechtz. evangelisatie): J. Adolfsen, Ootmarsum. Aangenomen naar Leeuwarden (vac. W. Bartlema) (toez.): A. Moll, Steenderen; naar Nieuw-Nickérie (Suriname) (Verenigde Prot. Ge meenten): M. J. de Jongh, Wilder - vank. Ger. Kerken Beroepen te Zaltbomftiel: kand. J. J. Kuiper, Sassenheim; te Nieu we Pekela en te Veendam: H. den Boeft, laatstelijk predikant bij de Ger. Kerken (vrijgemaakt), Schou-. werzijl. Chr. Ger. Kerken Tweetal te Rotterdam-Kralin gen: K. Boersma en J. Kievit, bei den kand. te Apeldoorn. Beroepen te Aalsmeer en te De Krim: kand. H. Biesma, Lisse. Geref. Gemeenten ST. PHILIPSLAND. Donderdag 3 augustus ds. H. Rijksen, Gouda. ZIERIKZEE Te Amsterdam slaagde voor de akte Engels L.O. onze stadge note mej. P. J. A. Schell. HAAMSTEDE Onze dorpsgenoot, de heer M. Soeters, slaagde te Eindhoven voor het diploma installateur elek- tro techniek. De natuurwandeltocht Ten einde te voldoen aan de vele vragen naar nog een avond-wan deltocht, heeft de sportvereniging „Zeemeeuwen"' in samenwerking met V.V.V. besloten nog een wan deltocht uit te schrijven op aan staande donderdagavond. De start zal om 17.30 uur weer vanaf het gemeentehuis plaats hebben. Het parcours wordt juist andersom ge houden, zodat het mooie natuurge bied langs en door de duinen eerst aan de beurt komt, terwijl de wan deling over de asfaltweg laatst komt. Voor deelneming meldde men zich bij de bekende adressen. Youth for Christ De activiteiten van Youth for Christ gaan regelmatig door. Be houdens bijeenkomsten in de bui tenlucht heeft deze afdeling voor aanstaande woensdagavond 2 au gustus in de Nederlandse Hervorm de Kerk een bijzondere jeugd-ral- ly samengesteld, waar tal van me dewerkenden bij zijn betrokken. De rally begint om acht uur, ieder een is welkom. Gewijde muziek in Ned. Herv. Kerk Zaterdag j.l. gaf een aantal Duitse jeugdgroepen voor een groot aantal belangstellenden een spe ciale gewijde muziek- en koor avond. Ds. Boer uit Haamstede en de Duitse predikant Pfr. von Der- schau, spraken een kort woord. De muzikanten, afkomstig van een jeugdgroep uit Bochum-Werne, brachten bazuinmuziek ten gehore. Verder zongen drie meisjes en drie jongens uit Witten-Annen ver dienstelijk, trwijl ook het gehele KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND IJMUIDEN. Bij een botsing tus sen een trein en een vrachtauto op het terrein van de Koninklijke Ne derlandse Hoogovens en Staalfa brieken te IJmuiden is de 34-jarige rangeerder H. S. Greuter om het leven gekomen. DOETINCHEM. Het driejarig dochtertje van de familie Welling uit Den Haag, dat in Doetinchem was gelogeerd, is om het leven ge komen bij een ongelukkige val. Het meisje trachtte zich op te trekken aan een bloembak die aan de muur was bevestigd. De bak schoot los; bij de val kwam het kind zo on gelukkig op het achterhoofd te recht, dat het kort na het ongeval overleed. AMSTERDAM. De twaalfjarige jongen G. K. is op het gemeente lijk pontveer over het IJ in Am sterdam bekneld geraakt tussen de landingsklep en een stabilisator en is vrijwel onmiddellijk overleden. DE BILT. Zeven jonge Papoea's, in leeftijd variërend van 17 tot 23 jaar, zullen gedurende enige maan den te werk gesteld worden bij het K.N.M.I. te De Bilt. Zij maken deel uit van een groep van 57 Pa poea's, die in oktober naar ons land komt. ROTTERDAM. Suleika, een van de oudste en vruchtbaarste tijge rinnen van Europa, is in diergaar de Blij dorp overleden. Zij was 20 jaar oud en verbleef reeds sinds 1942 in Rotterdam. In die tijd bracht ze niet minder dan 26 jon gen groot. ST. PANCRAS. In het Daalmeer tussen St. Pancras en Koedijk is de driejarige C. Laan uit Koedijk verdronken. EMDEN. De in Emden (Duits land) wonende 40-jarige Neder landse havenarbeider W. van der Laan is in de haven van Emden om het leven gekomen. TILBURG. De 37-jarige man A. Toemen uit Oisterwijk is door on bekende oorzaak op de rijksweg Tilburg-Den Bosch onder de ge meente Berkel-Enschot met zijn motorzijspan plotseling van het rechterweggedeelte afgeraakt en in botsing gekomen met een hem tegemoetkomende vrachtauto. De gevolgen waren zeer ernstig. In het zijspan zaten twee zoontjes van 6 en 8 jaar. De achtjarige Wim was op slag dood. Het andere jongetje liep ernstige verwondingen op. De bestuurder werd licht gewond. koor zong. Er waren zeer veel bui tenlanders, voornamelijk Duitsers, in de kerk. Reklifiekatie In het evenementenprogramma van Haamstede, vermeld in de „Badcourant", staat voor aanstaan de woensdagmiddag vermeld dat dan een behendigheidswedstrijd voor auto's op de startbaan van het vliegveld zal plaats hebben. Dit is echter niet het geval. Vooral de pensionhouders en kampeer- centra worden verzocht de auto mobilisten hiervan op de hoogte te stellen. ZONNEMAIRE Leerlingen o.l.-school namen afscheid Vele belangstellenden kregen spel voorgeschoteld Donderdagavond vond de af scheidsavond plaats van de leer lingen die de o.l. school gaan ver laten. De opening geschiedde door de heer K. Mandemaker, hoofd der school, die speciaal de heer Moer- mond, wethouder van onderwijs, verwelkomde. Door de leerlingen van de vijfde en zesde klas werd het toneelstuk je „De Ganzenhoedster" opgevoerd. Het talrijke publiek, bestaande uit ruim honderd ouders en belang stellenden, volgde met aandacht het spel der kinderen. Dat dit suc ces had, bleek uit het gulle applaus aan het slot. Aan zeven meisjes en jongens werd een getuigschrift uit gereikt als herinnering aan hun lagere schooljaren. Na afloop dankten de voorzitter der ouder commissie, de heer W. Flohil en de wethouder van onderwijs, de heer L. M. Moermond, het hoofd der school, de heer K. Mandemaker, voor het werk dat aan het stu deren van het spel verbonden was. De scheidende meisjes en jon gens dankten voor het genoten on derwijs met het aanbieden van een geschenk aan het hoofd der school, bestaande uit een draaiende tuin- sproeier en enkele balpennen. Te vens werd afscheid genomen van de handwerkonderwijzeres, mevr. W. den Haan-Schot. Een verloting bracht f 60,op. NIEUWERKERK Dorpsgenote liep Vierdaagse Mevrouw J. M. Lode wij k-de Witte heeft weer met succes aan de Nijmeegse Vierdaagse deelgeno men. Het was voor de dertiende maal, dat mevrouw Lodewijk zich schaarde in de lange rij van tippe laars. Niet in het minst bijgelovig heeft zij toch wel opgezien tegen deze dertiende.tocht, maar gerou tineerd en getraind als zij is, kwam het weer allemaal voor elkaar en liep zij de vier maal veertig kilo meter zonder strubbelingen stuk. Een prestatie van onze dorpsge note, waarop het licht van de pu bliciteit wel eens mag vallen. Ingezonden mededeling stilt snel de pifn doet de koorts dalen activeert het organisme Zandvoorts effekt aan de kust Parkeervraagstuk blijkt groot te zijn WESTERSCHOUWEN, 30-7. Ver- paft, vertreden en verlaten, zo lag het Westschouwse strand er zon dagavond omstreeks half tien btf, na een dag waarop alle records van vorigq, jaren wat de bezoekers be treft grof werden gebroken. Zon dagmiddag omstreeks drie uur - dus tegen hoog water - konden we een kleine berekening maken over het aantal bezoekers van deze su- per-top-zondag. Op een strook strand van tien meter breed, met een lengte van de duinen tot aan zee, bevonden zich gemiddeld 75 personen. Bij de Punt was dit iets minder, doch bij de duinovergangen op de meer noordwaarts gelegen plaatsen wa ren er veel meer. Plaatselijk kon den we er 150 tellen. Laten we echter de schatting laag houden, want het zijn toch al schrikbarende getallen. Deze strook had een lengte van ongeveer drie kilome ter, wat een aantal personen ople vert van meer dan 20.000. Dit wor den getallen om bij stil te staan. Hierbij zit natuurlijk een groot aantal dagjesmensen," wat duide lijk te zien was aan de in nog ou derwets costuum uitgedoste perso nen tegenover de hypermoderne stukjes textiel die de badgasten dragen. Dit zijn dan getallen die alleen slaan op Westenschouwen. We vernemen verder dat het aan de Vuurtoren al even druk was, zo druk dat de auto's parkeerruimte tekort kwamen en de bezoekers hun wègens maar op een partiku- lier terrein wegzetten. Wat de par keerruimte betreft was het bij het begin van het Middenpad al even mis. Ook hier werden de auto's zo goed en zo kwaad mogelijk op par- tikuliere eigendommen weggezet. Opvallend was weer het grote aantal Duitsers, hoewel we de me ning zijn toegedaan dat er niet meer zijn dan vorig jaar. „Verversing" vreemdelingen Wel kwamen er zaterdagmiddag tijdens de „verversing" van de vreemdelingen, want zaterdagmor gen vertrokken er een groot aan tal, weer zo veel nieuwe gezichten dat het weldra ondanks het minder goede weer een complete invasie van vreemdelingen werd. Zo druk, dat enkele middenstanders bij de vraag hoe druk het in de zaak was, het woord „beestachtig" gebruik ten. Er zijn bakkers in de West hoek, die sinds donderdagnacht tot zaterdagavond niet meer geslapen hadden. Zondagmiddag telden we in Burgh in een kwartier tijds 100 Nederlandse auto's, 5 Belgische en 21 Duitse op de doortocht naar Westenschouwen. Met angst en vreze denken we aan de jaren die zeer nabij liggen, wanneer de brug over het Haring vliet en de dam over de Grevelin gen klaar zijn. De wegen kunnen dan deze verkeersmassa niet meer aan; gelukkig zijn dan de geplande rondwegen klaar, doch hoofdzaak wordt wel het parkeervraagstuk. Wat de kampeerruimte betreft zou er nog wel wat bij kunnen ko men. Dat de gasten in aantal toene men blijkt intussen ook wel uit de reklame-vliegers, die de West- hoekse stranden in hun vluchten opnemen. MARKTBERICHTEN Veemarkt ROTTERDAM, 31-7. Aangevoerd 1827 stuks vee, t.w.: 1032 vette koeien en ossen, 795 varkens. Prijzen per kg: vette koeien en ossen: f 3,20-3,40; f 2,80-3,10; f 2,60- 2,75;-varkens (levend gew.): f 1,92- 1,90-1,87. Vette koeien en ossen', aanvoer: iets minder; handel: traag; prijzen: wat gedrukt; prima's boven note ring. Varkens: aanvoer: groter; handel: kalm; prijzen: aanvang bo ven notering, afloop dalende; prij zen zware varkens f 1,83-1,85; slachtzeugen f 1,65-1,70. b De Italiaanse ministerraad heeft zijn goedkeuring gehecht aan de reis van premier Amintore Fanfani naar Moskou. Fanfani heeft in het kabinet verklaard, dat de uitnodi ging voor het bezoek uit Moskou was gekomen zonder dat er om ge vraagd was. Vrij warm Verwachting tot dinsdagavond: Vrij warm en droog weer met tij- .delijk wat meer bewolking; zwakke wind. 1 aug. Zon op 5.00, onder 20.31. Maan op 22.59, onder 11.00. Laatste kwartier: 3 aug. te 12.48. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 1 aug. 6.47 v.m. 18.54 n.m. BROUWERSHAVEN: 1 aug. 6.07 v.m.. 18.34 n.m. Springtij: 5 aug. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 31-7. Het K.N.M.I. deelt mede: Het afgelopen week einde heeft een rug van hoge luchtdruk zich over west-Europa uitgebreid. In ons land kwam daar door eerst een einde aan de buiïg- heid, terwijl vervolgens ook de be wolking aanzienlijk afnam. Een nieuw hogedrukgebied trekt over de oceaan in de richting van het Kanaal. Het hogedrukgebied wordt vooraf gegaan door een zwak front dat bovende Britse eilanden in een smal gebied wat regen brengt. Het front neemt in betekenis af. Het is mogelijk dat het morgen in ons land tijdelijk wat meer bewol king brengt, maar regen wordt er niet verwacht. Ht blijft vrij warm weer met weinig wind. Sclieepvaartberichten Esso Amsterdam (t.), 28-7 te Ras- tanura. Lelykerk, 28-7 te Amsterdam. Philippia (t.), pass. 27-7 Bougie. Tegelberg, 27-7 van Eastlondon naar Durban. Wonogiri, 28-7 van Labuan naar Jesselton. DE GROOTSTE Op zoek naar de grootste boom in Finland heeft men in Kajatavaara in Fins Lapland een pijnboom ont dekt die aan de wortel een omvang van 3,2 meter heeft en 21,4 meter hoog is. MARKTBERICHTEN Eierprjjzen V.E.C.E. In de periode van 24 juli tot 29 juli werden de volgende eierprij- zen betaald: tot 49 gram: f 1,70 per kg; van 50-57 gram: f 2,per kg; van 57 en hoger: f 2,20 per kg. Voor vuilschalige en gewassen eieren werd \Vz cent per stuk min der uitbetaald. FEUILLETON 23 „U bent pas vanmorgen met de nachttrein uit Warschau aangeko men. U hebt hevige hoofdpijn. De rechercheur mag niets anders van U zien dan een stukje van uw ge zicht". Lisaweta staarde hem sprakeloos aan. Zij was doodsbleek, maar Ro bert liet haar geen tijd om bezwa ren te opperen. Hij duwde haar op de divan en tilde eenvoudig haar voeten op. Het volgende ogenblik was zij tot haar hals toegedekt met een deken, die hij uit de slaapka mer haalde. Een natte handdoek om haar voorhoofd en slapen vol tooide de mise en scène. Robert streelde vluchtig baai- hand. „Dit is het laatste en dan bent U gered!" Hij keek haar bemoedigend aan. Haar lippen trilden, maar zij wist haar tranen te bedwingen. Robert was de kamer alweer uit, maar de uitdrukking van doffe wanhoop, die hij in haar ogen had gelezen, liet hem niet los en ver dreef het laatste restje van zijn kleinzielige bedenkingen. Zij zou en moest gered worden - door hem! Nauwelijks had hij zich in zijn eigen kamer geïnstalleerd, toen er reeds geklopt werd. „Binnen!" Op de drempel stond een man, in wie men op honderd pas afstand de rechercheur herkende. Hij was klein, vrij gezet, had een laag voor* hoofd en een brutale onderkaak. Zijn ogen hadden iets zeldzaams onpersoonlijks. Zij gleden over al door Marlise Kolling les heen en schenen toch niets op te nemen. Desondanks voelde Ro bert, hoe deze man zelfs de klein ste kleinigheid in de kamer regi streerde, en hoe aan elk gebaar en elk woord van hemzelf een bepaal de uitlegging werd gegeven. „Inspekteur Terschilow", stelde hij zich 'voor. „Ik moet U met een paar vragen lastig vallen, meneer Eschberg". Hij sprak gebroken, maar noch tans vrij goed verstaanbaar Duits. „Gaat uw gang!" Robert's zenuwen waren tot het uiterste gespannen, maar hij wist zich voortreffelijk te beheersen. •„Wilt U niet plaats nemen? Rookt U?" „Nee, dank u. Er is ons meege deeld dat een zekere Lisaweta Fin- schow zich aan U heeft opgedron gen. Het op een dergelijke manier lastig vallen van vreemdelingen door vrouwelijke personen is streng verboden. Mag ik U daarom ver zoeken mij te willen zeggen". Robert verwonderde zich over zichzelf, dat hij zijn stem zo vol komen in bedwang had. „Met genoegen, inspekteur, voor zover ik U daarover tenminste kan inlichten. Het is waarschijnlijk niet veel. Ik neem aan, dat U de jonge vrouw bedoelt, die mij op de vod denmarkt iets wilde verkopen. Ik heb haar wat geld gegeven en sindsdien heb ik haar niet meer gezien. Ik weet haar naam alleen, doordat iemand, die zich in ham- gezelschap bevond, haar Lisaweta noemde". De rechercheur keek hem onder zoekend aan. „Ons is meegedeeld, dat zij hier bij U in het hotel is geweest". Robert slaagde er zowaar in on gelovig te lachen. „Dat zou mij dan in de eerste plaats bekend moeten zijn, inspek teur!" Ik zou zeggen; overtuigt U zichzelf! Misschien heeft Uw zegs man, die over een rijke fantasie schijnt te beschikken, U wel ver teld, dat de jongedame in kwestie zich hier in de kamer bevindt? Als U een onderzoek wilt instellen, gaat uw gang!" Hij maakte aanstalten de deur naar de aangrenzende kamer te openen, maar de rechercheur wees het aanbod minzaam van de hand. „Wij willen het de vreemdelin gen niet lastiger maken dan nodig is. De aangifte zal dan vermoede lijk wel op een vergissing of, op een wraakneming berusten. In ie der geval zullen wij die Lisaweta Finschow wel weten te vinden, wanneer dat alsnog noodzakelijk mocht blijken. U stond blijkbaar op het punt, uit te gaan, meneer Eschberg? Dan wil ik U niet langer ophouden". „Inderdaad, inspekteur. Dat wil zeggen, ik zal eerst nog even moe ten gaan zien, hoe mijn verloofde het maakt. Zij is vanochtend vroeg uit Warschau aangekomen". „Uw verloofde?" „Ja, ja. Zij is al in het vreemde- lingenboek ingeschreven. Mejuf frouw Daisy Lohr met haar vader. Mijn aanstaande schoonvader be zoekt Moskou voor een belangrijke zakelijke transaklie met het Com missariaat van Handel, evenals ik zelf". (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1961 | | pagina 2