VESPA Seizoen-Opruiming ANKER KOOPJES GEBR. THIEN STAD EN PROVINCIE STAD EN PROVINCIE Voor Verrekijkers Polaroid zonnebril Moderne brilmonturen Havenpark I, Zierikzee ONTSPANNING IN VROEGER DAGEN Zierikzee had zijn zomerhuizen, tuinen en tuinkoepels ZIERIKZEE, juli 1961. In een vo rig artikel vernamen wy Iets over de „landsteden" te Schuddebeurs, de fraaie buitenplaatsen waar zich het leven van onze voorouders af speelde. Zomerhuizen, tuinen en optrekjes vond men te Zierikzee zelf, opval lende scheppingen van de binnen de eigen stadspalen naar ontspan ning zoekende mens in vroeger tyd. Zo vond men in de achttiende eeuw aan de oostzijde van het Vrye de bezitting van dr. Job Baster, een ware lusttuin waarin goudvissen werden gekweekt. Tot aan het begin van de dertiger bezat de Wandeling nog een twee tal tuinkoepels, die ook heel typisch waren voor vroeger tijden. De ene koepel was op een tuinmuur ge bouwd, de andere dateerde uit de achttiende eeuw en was een kleine honderd jaar geleden in het bezit van de gepensioneerde bode van het stadhuis. Tesamen met zijn echtgenote bracht hij menige zo meravond op voorvaderlijke wijze door op de bovenste verdieping van zijn optrekje. Ook de toenmalige logementhouder Van Oppen had een tuinkoepel, waarin hij des zo mers met zijn logeergasten naar toe ging. Achttiende eeuws ideaal Een tuin met optrekje was het, ideaal voor de achttiende eeuwse stadgenoot. Moeder de vrouw trok er reeds in de middaguren heen en na het werk volgde ook de heer des huizes, om in alle rust de schoonheid van de zomeravond te ondergaan. De lange gouwenaar werd opgestoken en meestal had het tuinkoepeltje wel een wijnkel dertje, waaruit een bestofte fles werd opgediept. Men wist hoe te leven en van het goede der aarde te genieten in vroeger tijd. Pleziertuintjes met koepels vond men trouwens reeds in de zeven tiende eeuw buiten de wallen der stad. Zo vond men buiten de West- poort een fraai tuinencomplex, dat „Het Paradijs" werd genoemd. In de achttiende eeuw had de Franse schoolmeester Agron hier een tuin huis, dat later in handen kwam van de notaris Pieter Cornelis de Winter, die echter in 1810 het tuin huis liet afbreken. Tegenover de Kadeweg in de Verse Gracht stond een eigenaardig optrekje op palen, op het eind van de achttiende eeuw in het bezit van dr. A. J. 's-Graeu- wen. Na 1805 heeft het niet meer lang bestaan. Tussen Gracht- en Blokweg lag de fraaie tuin „Muur- zicht", toebehorend aan een gareel maker, die in de Lange Nobelstraat huisde. Buitenplaatsen Aan de Korte Blokweg lag het buiten „Vosvliet" van de familie „de Vos-van Vliet". De bezitting met hoven, bos e.d. was ruim zeven gemeten groot en kreeg later de naam „Landlust". In 1778 is het gesloopt. In de Vijfminutenweg stond het buiten „De Vier Vrien den" (later „Stadwijk"). Het was half buiten, half boerderij (98 ge meten). Het bezit kwam later in handen van de families Cats, van Adrichem, van der Wolff en van Riemsdijk. Aan de Grachtweg lag „Ruimzigt", dat tegen het eind van de achttiende eeuw verkocht werd voor f 2.780,toen omvattend een herenhuis, een tuinmanswoning, een schuur en drie gemeten en zes tig roeden land. In 1804 behoorde het toe aan mr. Bonifacius Mogge Pous. Later kwam het bezit in han den van leden der familie Cau. Een ander buiten was „Ypen- hove", in 1747 eigendom van To- nis van der Os, een rijk koopman. Het buiten werd verkocht voor f 9.300,aan Gijsbrecht de Jonge, die er een kapitaal woonhuis bij liet bouwen. In 1834 werd dit huis, met hovenierswoning, koetshuis, stalling en broeikast door mr. E. A. van Dongen voor afbraak ver kocht. Het houtgewas van het „Bos van Ypenhoven" werd eerst in 1874 gerooid. Het bos was feitelijk pu bliek bezit. De verwilderde plan ten- en bomengroei gaf de indruk van een natuurwoud. Niet minder dan 1758 zware iepen werden ge rooid, toen het bos werd „opge ruimd". In het midden vond men in de goede dagen twee vijvers, een oud tuinhuis en een hofstede. Wondermooi moet het geweest zijn en jong en oud vroeger heeft ervan genoten. Ingezonden mededeling PROFITEERT van de vele uit onze ZIERIKZEE - TELEF. 2604 WEEKEINDE ARTSENDIENST ZIERIKZEE Weekeinde 29-30 juli: P. W. J. Vogelaar, telefoon (01110)-2280. WEEKEINDE ARTSENDIENST MIDDEN-SCHOUWEN Weekeinde 29-30 juli; jhr. H, Backer, Noordgouwe, telefoon (01112)-480. WEEKEINDE-DIENST DIERENARTSEN Weekeinde 29-30 juli: C. J. H. Scheuerman, Zierikzee, telefoon (0ill0)-2180. Voor 40 jaar.... ZIERIKZEE. Onder enorme be langstelling heeft de wereldbe roemde luchtacrobaat Schindler onder een van het Gouwe Veer op gestegen vliegtuig toeren verricht. ZIERIKZEE. In de foyer van de Concertzaal exposeerde het echt paar Dingemans-Numans met een collektie fraaie schilderijen met Schouwen-Duivelandse motieven. ZIERIKZEE. Voor het eerst is in de gemeente aan de Scheepstim- merdijk een woning opgetrokken, geheel bestaande uit gewapend beton. ZONNEMAIRE. Het zangkoor van de weesinrichting te Neerbosch gaf een uitvoering in de Ned. Her vormde kerk. SCHUDDEBEURS. De ring van Christ. Jongelings Verenigingen hield een geslaagde openluchtsa menkomst op het terrein van „Mon Plaisir". NIEUWERKERK. Voor de be trekking van gemeenteveldwachter alhier hebben zich 41 sollicitanten aangemeld. ZIERIKZEE. De akte van op richting der N.V. Waterleiding Mij. „Schouwen-Duiveland" werd ten stadhuize alhier, ten overstaan van notaris J. A. Biermasz, getekend. ZIERIKZEE. De ambtenaren der accijnzen gaan strenger toezicht houden op het vervoer van gedis tilleerd, in hoeveelheden van meer dan 1 liter. ZIERIKZEE. De voormalige la gere school A is door de Veiling vereniging „Zierikzee" aangekocht voor veilinggebouw. BURGH. Alhier arriveerde de reddingsboot „Prinses Juliana" ter vervanging van de reddingsboot „Prinses Wilhelmina", die op 5 mei 1920 verbrandde. Echtpaar Lugt verlaat Zierikzee Neus aangenaaid Dr. Albert Seltzer van het St. Lucasziekenhuis te Phi ladelphia is er in geslaagd een vrouw haar neus terug te geven die door haar echtgenoot in een vlaag van jalousie was afgesneden. Dr. Seltzer had de neus netjes schoongemaakt, op gewarmd tot lichaamstem peratuur en op zijn plaats vastgenaaid. Nu, een jaar later, draagt de niet met name genoemde dame nog slechts een klein lidteken met zich mee als aanden ken aan het drama. Op een deze week in de Concertzaal-foyer door de directie van de Rot- terdamsche Bank N.V. aangeboden receptie, is afscheid genomen van de heer en mevr. Lugt-van Heioma, zulks in verband met de benoeming van de heer Lugt tot directeur van het kantoor Vlissingen der Rotter- damsche Bank. Tijdens een verblijfsperiode te Zierikzee van 21 jaar, heeft het echtpaar Lugt zich voor de gemeenschap zeer verdienstelijk gemaakt. Als stoffelijk blijk van waardering mocht de scheidende bank directeur uit handen van burgemeester mr. F. Th. Dijckmeester een fraaie ingelijste oude plattegrond van Zierikzee in ontvangst nemen. De heer Lugt heeft zich vooral op cultureel terrein bewogen, o.m. als voorzitter van het stedelijk Nutsdepartement en lid van de Z.V.U.- werkgroep. Zijn echtgenote verwierf zich grote verdiensten als presi dente van de plaatselijke U.V.V.-afdeling en stimuleerde op krachtige wijze het bejaardenwerk in onze stad.- Het: „Zierikzee ziet beiden node vertrekken" is in dit geval bepaald meer dan een phrase. (Foto's: Zierikzeesche Nieuwsbode). KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND AMSTERDAM. De „HawickBoys Brigade Pipe Band" onder leiding van Robert Short zal in het ko mende weekeinde een bezoek aan Amsterdam brengen. De zes-en- twintig jongens van veertien tot twintig jaar zijn de gasten van de doedelzakband „Excelsior" uit Am sterdam. GOIRLE. Bij een verkeersonge val op een autoweg nabij de stad Memmingen in Beieren, is de 20- jarige W. van G. uit Goirle om het leven gekomen. De 21-jarige R. D. uit Tilburg werd bij dit ongeluk ernstig gewond. BRUSSEL. Zoals eerder gemeld is bij een instorting in een kolen mijn te Waterschei in België een Nederlandse mijnwerker omgeko men. Deze mijnwerker, de 32-jarige A. B. uit Eindhoven, was gehuwd en vader van vijf kinderen. AMSTERDAM. Een van de drie Amsterdamse gedetineerden die uit de Haarlemse strafgevangenis ont vluchtten is in de hoofdstad ge grepen. Het is de 23-jarige kelner H. T. S., dié wegens een reeks in braken en diefstallen werd ver oordeeld. NIEUWKOOP. Minister Toxo- peus heeft door het hieuwen van een anker, dat opgesteld stond op het bordes van het raadhuis van Nieuwkoop, het nationaal water kamp 1961 geopend. Ongeveer 1500 padvinders en padvindsters nemen aan het kamp deel. AMSTERDAM. Na een langdurig debat heeft de Amsterdamse ge meenteraad in meerderheid beslo ten b. en w. te machtigen de op richting van een stichting te be vorderen, die een nationaal ballet zal exploiteren. RENESSE Met terugwerkende kracht van 1 mei j.l., is de heer Jac. Wan del, alhier, door de P.T.T. bevor derd tot besteller eerste klas. Onsmakelijke ontsporing Reclamevlag bij verzetsmonument Naar het schijnt valt het voor een aantal gasten altijd nog een probleem te zijn zich fatsoenlijk en naar behoren te gedragen op de plaats waar men zijn vakantie komt doorbrengen. Enige treffende en bijzonder onsmakelijke staaltjes werden hiervan deze week te Re- nesse weer geleverd. Zo werd er donderdagmorgen geconstateerd dat er in de nacht bij het verzets monument een reclame-vlag van een cafétaria was geplaatst. Bij de heer C. Dorreman werd de naam „Morgenstond" van zijn hek totaal vernield. Bij verschillende wegen werden de bordjes met de naam aanduiding van de weg er uit ge schroefd en meegenomen. Verschil lende mensen die de avond voor het ophalen hun vuilnisbak buiten hadden geplaatst, zagen deze de andere morgen op de weg leeg ge stort. Te wensen is dat dit soort lieden zo spoedig mogelijk eens te gen de lamp loopt en zij meteen worden verwijderd. V.V.V.-natuurwandeltocht Morgen (zaterdag)-middag zal de attractiecommissie van de V.V.V. „Renesse" weer haar traditionele wandeltocht door de fraaie omge ving van de Westhoek organiseren. Naar wij vernemen is door de or ganisatoren aan deze tocht, die over vijftien kilometer gaat, de uiterste zorg besteed, zodat de wandelsport liefhebbers hiervan met volle teu gen zullen kunnen genieten. De start van deze tocht zal bij het Dorpshuis plaats vinden. Concert r,Luctor et Emergo" In het kader van het door de attractiecommissie samengestelde zomerprogramma zal het fanfare korps „Luctor et Emergo" morgen (zaterdag)avond een concert in de tent verzorgen. Het volgende pro gramma, dat om 8 uur aanvangt, zal hierbij ten gehore worden ge bracht: 1. 5e Lustrum, mars, C. J. N. Cori; 2. Nabucoo, ouverture, G. Verdi; 3. Oklahoma, Rodgers-Ham- merstein; 4. Die post im Walde, Schaeffer-Meijns, solisten F. en L. de Feiter; 5. Sons of the brave, mars, T. Bidgood. Pauze. 6. De Garde, mars, C. J. N. Cori; 7. Jo- hann Adolf Hasse-suite, A. den Arend; 8. American Patrol, Mea- cham-Delhaye; 9. Handy-herinne- ringen, J. H. Blom; 10. The Saints in Renesse, J. H. Blom. DREISCHOR Programma tentconcert Hieronder volgt het programma van het tentconcert op zaterdag avond a.s.: Concordia, mars, C. J. N. Cori; Alietta, ouverture, Alfred Delbecq; Vincentino, ouverture, P. B. Bisse- link; Een Volksfeest, fantasie, Frits Jakma; Beatrice, mars-cortège, Al fred Delbecq; Admiraal Stosch, mars, C. Latann; Op de Bornhof, ouverture, P. B. Bisselink; Corne lia, ouverture, F. Schori; Dans suite, G. Boedijn; Rallye-mars, A. Kriek. KERKWERVE De heer J. v. Bijlevelt, hoofd van de o.l.-school, slaagde te Gravenhage voor de akte tekenen, l.o. HAAMSTEDE De Emmabloem-collecte De Emmabloem-collecte die door de afd._ Haamstede-Burgh van het Groene Kruis in Haamstede pas in de zomermaanden georganiseerd wordt in verband met het grote aantal vreemdelingen, zal evenals ZIERIKZEE De granaat in de toren Wat betreft de in de muur van de Sint Lievensmonstertoren ge vonden granaat, kan nog worden gemeld, dat het projektiel op een hoogte van ongeveer vijf-en-veer tig meter is aangetroffen. De gra naat is geheel in de dikke stenen muur doorgedrongen en slechts het ondereinde is zichtbaar. De granaat heeft naar schatting een lengte van veertig centimeter en een middel lijn van acht centimeter. In ver band met de bouwvakantie wordt het werk aan de toren thans ge staakt en inmiddels zal de Mijn- opruimingsdienst een onderzoek in stellen naar de wijze waarop het projektie - herinnering aan de be schieting in de oorlogsjaren - moet worden verwijderd. Aangenomen wordt dat een homp steen, waarin zich de granaat bevindt, zal wor den losgekapt en daarna verwij derd. Nieuw hoofd o.l.-school Op de deze week gehouden ver gadering van de gemeenteraad, werd met algemene stemmen tot hoofd van de o.l.-school benoemd de heer G. van den Akker, te Amersfoort. SIRJANSLAND Concert „Nieuw Leven" De harmonie „Nieuw Leven" van Ouwerkerk hoopt morgen (zater dagsavond alhier te concerteren. vorig jaar weer een bijzonder tint je. krijgen. Het bestuur heeft zich weer kunnen verzekeren van de onmisbare hulp van de Boerenka- pel. Het eerste optreden dat spe ciaal gericht zal worden tot de zo mergasten zal plaats hebben vol gende week vrijdagavond 4 augus tus. De kampeercentra ten oosten van Haamstede zullen dan bezocht worden. Eerst zal „Ginsterveld" bewerkt worden, vervolgens „De Duinhoeve" om dan via de „Schouwse Boer" en omgeving Kloosterweg „Het Torentje" te be zoeken. Een week later komt dan de richting Westenschouwen aan de beurt, terwijl getracht zal wor den voor beide dorpskernen één avond apart te organiseren, zodat niet alleen de gasten van de Boe- renkapel zullen genieten, maar ook het eigen publiek. Al deze plannen eisen grote voorbereidingen, doch de hoofd zaak is de offerzin van gast en eigen bevolking. Vorig jaar leidde dit tot een daverend geldelijk en muzikaal succes, dat naar het be stuur hoopt, ook in 1961 het geval zal zijn. Iets minder deelname aan tweede wandeltocht De tweede wandeltocht, georga niseerd door s.v. Zeemeeuwen te zamen met V.V.V. Burgh-Haam- stede en gehouden op dinsdagmid dag lokte niet zoveel deelnemers uit hun tent dan vorige week. Nu meldde zich maar een 250-tal tip pelaars aan de start. De oorzaak van dit mindere .aantal was het strandweer dat deze middag uit zonderlijk goed was, zodat de meeste gasten zich in de zon en in het water legden. Ondanks dit minder gunstige resultaat wat het aantal betreft, was het toch een zeer geslaagde middag. Naar we nog vernemen, ligt het in de bedoe ling om deze tocht hoogstwaar schijnlijk volgende week nog eens in de avonduren, te organiseren. Wij hopen hier nog nader over te berichten. OOSTERLAND Vrouwenvereniging „Martha" maakte reis naar Scheveningen Begunstigd door mooi weer heeft de christelijke vrouwenvereniging „Martha" alhier, donderdag met een vijf-en-dertig tal leden en eni ge partikuliere deelnemers, waar onder een vijftal mannen, een be zoek aan Scheveningen gebracht; een tegenbezoek aan de vrouwen vereniging uit Scheveningen, die onlangs Oosterland heeft bezocht. Oe reis stond onder leiding van ds. G. J. Rijks. Ongeveer half zeven startte de bus van de firma van Oeveren van het Marktplein, met als chauffeur de heer van Aken. Zevenbergschenhoek was de eerste pleisterplaats waar koffie werd ge dronken. Hier vandaan ging het naar Oegstgeest, want een bezoek aan het bekende Zendingscentrum hier stond mede op het program ma. Doel en werkwijze van dit in stituut werden de bezoekers ge toond, alsmede de inrichting van het kolossale gebouw. Tevens werd hier een gezamenlijk diner ge bruikt. Hierna ging het op Scheve ningen aan, waar de begroeting door de vrouwenvereniging en onze oud-dorpsgenoot, vicaris Boogert, allerhartelijkst was. Nadat een thee met gebak was gebruikt werden de verschillende bezienswaardigheden van de alou de vissersplaats bezichtigd, o.m. de prachtige gerestaureerde Oude Kerk. Als gedachtenis aan het be zoek werden de deelnemers ver rast met een ets van genoemde kerk. Verder maakte men een wan deling over de boulevard. Als extra verrassing onthaalden de gastvrou wen de deelnemers tenslotte op een koffietafel met brood waarbij heerlijke verse Scheveningse ha ring werd geserveerd. Ongeveer half zeven begon de terugreis via Rotterdam, en nadat in Steenbergen nog even wa9 ge pauzeerd, kwam men hoogst vol daan ongeveer half tien op het dorp aan. Diversen: Wegens vakantie gesloten van 31 juli tot 7 augustus. Kapper L. J. de Meulmeester, Scharen- dijke. Ons uiterst moderne lesmate riaal bestaat uit de wagens: „Opel Rekord", „Renault Dau- phine" en „Bedford" vracht wagen. - Autorijschool Lem- som, Kerkwerve, telef. (01110) 2259 (b.g.g. 2917). Erkend en gedipl. door de F.N.O.P. Tafelaanstekers, een sieraad op uw tafel. Wij hebben vele originele modellen. Sigaren' magazijn D. C. Viergever, hoek Kraanplein. Kunstgebit-reparatie tijdens wachten. Dag. van 9-4, zaterd. niet. - ,Denti', K. St. Janstr. 2, Zzee; Renesse, telef. (01116)- 224 (na 17.00 uur). Afgeven voor Oosterland e.o.: W. Ista, St. Joostdijk 41; voor Brui- nisse e.o.: J; Deurloo, Nieuw- straat 8. „Hoenson" kolenconvector, groot model ca. 18.000 keal. voor grote vertrekken van 100 tot 200 m3; klein model ca. 15.500 keal. voor normale ver trekken van 60 tot 100 m3. Ook speciaal geschikt voor nootjes 5; kleuren: antraciet- grijs, lichtgrijs en beige. Ver krijgbaar bij de speciale „Hoenson"-dealer: M. Muller, Lammermarkt 24, telef. 2296, Zierikzee. Chr. Contact Bureau (C.C.B.) voor Nederland, Lindelaan 32, Krommenie (N.H.). Huwelijks- bemidd. en briefw. Voor inl. postz. bijsluiten. Gas-aanstekers: Poppell (zwart en gekleurd), Silvermatch en de Mylflam (met verstelb. vlam) bij Sigarenmagazijn D. C. Vier gever, hoek Kraanplein. Voor voetverzorging naar me vrouw J. Beekenkamp, Schuit haven 3, telef. 2680, Zierikzee. Sneldienst „Koophandel". Van Rotterdam centraal Bodehuis 10 uur Leuvehaven, Zekveld 12 uur; Dordrecht, van Putte 12.30 uur. Aankomst Zierikzee 4 uur. Ook voor de kunstschilders alle materialen aanwezig bij Mol, Nieuwe Boogerdstraat, Zierikzee. Gesloten van 31 juli lot 14 augustus. Ze zijn er al weer, de in Zee land zo bekende rattenvallen! Loodgietersbedrijf H. Ver schuur, telefoon 2223, Koraal straat 3, Zierikzee. De „Davonette" nootjes 5-con- vector in voorraad bij de spe ciale kachelsmederij M. Mul ler, Lammermarkt 24, tel. 2296, Zierikzee. Voor een mooie en uitgebreide sortering behang naar Mol, Nieuwe Boogerdstraat, Zierik zee. Gesloten van 31 juli tot 14 augustus. Voor kwasten, penselen, rol- borstels, glassnijders, schrab bers en andere schildersge reedschappen naar: „Verf en Kleur", Meelstr. 40, tel. 2100, Zierikzee. Wat U ook wilt schilderen en behangen, wij adviseren U voor kleur en werkwijze. Alle materialen aanwezig bij Mol, Nieuwe Boogerdstraat, Zierik zee. Gesloten van 31 juli tot 14 augustus. Luxe auto's, a.r. verzekerd, ook buitenland, voorzien van radio en kachel. Autorijschool „Suc ces", tel. (01112) 439, Dreischor. J. Schiettekatte, tel. (01114) 518 Nieuwerkerk. Verloren: Dameshorloge, vanaf Heren keet tot Tellersweg 9. Tegen beloning terug te bezorgen bij C. Hanse, Tellersweg 9, Kerk werve. ADVERTENTIES Enige en algemene kennisgeving Heden is zacht en kalm overleden, in het vaste ge loof dat God Zijn werk ook aan haar voleindigd heeft, onze lieve moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoeder, zuster en tante PIETERNELLA ADRIANA TJ1IJSSE-PLEUNE in de ouderdom van 84 jaar en 6 maanden Psalm 105 vers 5 (berijmd) Goes: T. M. SPEELMAN- THIJSSE J. A. SPEELMAN Rotterdam: M. D. MAAIJEN-THIJSSE H. A. MAAIJEN Klein- en achterklein kinderen Haamstede, 26 juli 1961 Rusthuis „Duinoord" De begrafenis zal plaats hebben D.V. zaterdag 29 juli des namiddags 2.30 uur. De dienst zal geleid worden door ds. W. Hage. Na een langdurig, maar ge duldig gedragen lijden is van ons heengegaan, onze lieve zuster en tante JOHANNA CORNELIA VAN DE KLIPPE in de ouderdom van 67 jaar Chicago: C. J. GLOUDE- VAN DE KLIPPE Goes: O. A. VAN DE KLIPPE Zierikzee: T. J. A. VAN DE KLIPPE Neven en nichten Zierikzee, 28 juli 1961 Meelstraat 38 Geen bloemen Liefst geen bezoek Na een langdurig, geduldig gedragen lijden is van .ons heengegaan, onze goede vriendin en vroegere huis genote, mej. J. C. VAN DE KLIPPE oud 67 jaar Wormerveer: Fam. T. DE REGT Rotterdam: Fam. BECUDE-DE REGT Zierikzee: Fam. M. DE REGT 28 juli 1961 vanaf II. 1230.- IJZERSTERK SUPERSNEL en PITTIG ZIERIKZEE SUCCESJES Te koop: Een i.g.st.z. houten kinderstoel. Raveslootstraat 25, Zierikzee. Aardappel- en kiemanden (uit voorraad leverbaar). L. Kaas hoek, Lange Nobelstraat 23 te Zierikzee, telefoon 2167. Uit voorraad voor groenbemes- ting: Alexandrijnse klaver bij M. J. Lodewijlc, Nieuwerkerk, telefoon 418. Prima 3- en 4-poots klaver- ruiters, losse stokjes en stok ken van 3 meter. P. L. Quist, telefoon 443, Dreischor. Aardappel- en kiemanden bij L. Kaashoek, Lange Nobel straat 23, telef. 2167, Zierikzee. Eén- en tweepersoons Engelse ledikanten, tafels, stoelen en kasten. L. Kaashoek. Lange Nobelstraat 23, tel. 2167, Zie rikzee. Te huur gevraagd: Twee of drie kamers, gemeub. of gestoffeerd, met kookgele genheid. Br. onder no. 1459 a/h bureau van dit blad.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1961 | | pagina 3