Aantal leerlingen lagere technische school nog steeds groeiende Succesvolle Zeeland-zeilwedstrijden van Koninklijke „De Maas" HET PROCES- EICHMANN Eindgetuigschriften werden uitgereikt Onderwijsresultaten zeer gunstig in afgelopen jaar ZIERIKZEE, 22-7. De voorzitter van het bestuur van de Vereniging Ambachtsschool voor Schouwen en Duiveland, mr. C. J. B. du Croo, heeft op een in de school - in aan wezigheid van bestuur, direktie, le rarenkorps, personeel en talrijke ouders - gehouden bijeenkomst aan 63 leerlingen van de lagere techni sche school het eindfgetuigschrift uitgereikt. Mr. du Croo overhandigde de ge tuigschriften met een hartelijke ge lukwens aan het adres van de ge slaagden en gaf tevoren een over zicht van de gang van zaken op de school, die alleszins gunstig kan worden genoemd en waaruit een toenemende belangstelling voor het technisch onderwijs mag worden geconcludeerd. Op deze hooggestemde middag mocht de voorzitter eeri groot aan tal belangstellende ouders welkom heten, alsmede een vertegenwoor diger van het Leerlingenstelsel en de direkteur van het G.A.B., de heer D. Goudriaan. De voorzitter - zich richtend tot de geslaagden - zag het getuigschrift als de basis van de vakopleiding. De belang stelling voor het technisch onder wijs la nog steeds groeiende - gelet ook op het aantal van 63 geslaag den - een verschijnsel dat zijn oor zaak vindt in de grote vraag naai* bekwame krachten, die van de in dustrie uitgaat. Alle geslaagden hebben dank zij de bemiddeling van het Arbeids bureau reeds werk gevonden. Vier jongelui gaan naar een andere school, te weten één naar de U.T.S. te Vlissingen, één naar het Z.T.I. te Goes en twee naar de machinis- tenschool te Middelburg. Spreker vestigde ook ditmaal de aandacht op de verdere ontwikkelingskansen voor de geslaagden aan de lagere technische school op de dag/avond nijverheidsschool (twee-jarige cur sus), die op 6 september van start gaat. Bovendien liggen er kansen via het Leerlingenstelsel, hetgeen vrijdom van schoolgeld impliceert voor betrokkenen. 319 leerlingen Na de grote betekenis van de vakbekwaamheid te hebben onder, lijnd, maakte spreker melding van het vertrek van de leraar de heer C. Veling, die twaalf en een half jaar de lagere technische school te Zierikzee diende. In intieme kring is van deze uitstekende leerkracht reeds afscheid genomen. Hij ver trekt in verband met 'n benoeming aan de christelijke technische school te Groningen. Tot zijn opvolger is benoemd de heer Mol, afkomstig uit Wolfaartsdijk. Voor de nieuwe cursus hebben zich 85 leerlingen aangemeld. De optel- en aftreksom van komenden en gaanden, heeft tot resultaat het getal 319, het aantal leerlingen, waarmede de school per september aanstaande van start gaat. Ruimtelijk vraagstuk Uitvoerig stond de voorzitter stil bij het ruimtevraagstuk, waarmede de school heeft te kampen. Vroe gere prognoses zijn alle door de feiten achterhaald. Het is passen en meten, vooral omdat het aantal leerlingen blijft toenemen. Het ge bouw van de voormalge chr. u.lo.- school aan het Kerkplein kan al leen uitkomst brengen. Het ge bouw zal grondig onderhanden ge nomen worden, een werk waarvoor inmiddels de rijksgoedkeuring is afgekomen. Na verbouwing zal niet alleen de volledige bakkersafdeling hier gehuisvest zijn, maar ruimte is er dan nog voor een les- en een handvaardigheidslokaal. Ook in dit opzicht kan het bestuur de toe komst van de school dus met ver trouwen tegemoet zien. Spr. dank te hierna de directeur, het leraren korps en het personeel voor de zorgen aan de jeugd besteed in het afgelopen schooljaar. Tot slot wenste hij alle geslaagden het bes te voor de toekomst toe. „Noodzakelijk begin" De directeur, de heer W. Hack, schetste het behalen van het ge tuigschrift als het „noodzakelijk begin" van de leerling en onder streepte het grote verschil tussen de vroegere ambachtsschool en de technische school van nu. Groter zijn de studiemogelijkheden gewor den, hetgeen trouwens ook in het algemeen geldt, reden waarom de directeur er bij de jeugd op aan drong zich in de toekomst verder te ontwikkelen en bekwamen. De heer D. Goudriaan dankte voor de ondervonden medewerking van de zijde der school en zegde de jeugd voortgaande steun toe bij eventuele moeilijkheden. Spr. deelde mede dat van de 36 geslaagden in de me taalsector er 9 naar Smit Bol nes gaan. Verder sprak een verte gen woordiger van het Leerlingen stelsel Zeeland en tot slot de ge slaagde leerling C. Groenleer, die een hartelijk dankwoord richtte aan het adres van de directeur, le raren en personeel der school. Hij besloot: „wij zijn trots op Uw school te zijn geweest". Een eindgetuigschrift ontvingen: Afd. Metaalbewerken: M. C. van Ast, Zonnemaire; T. v. Beveren, Zierikzee; J. v. Dommelen, Brui- nisse; J. P. Evertse, Haamstede; J. N. P. H. Goedegebure, Kerkwerve; J. Hatzmann, Zierikzee; M. v. d. Heuvel, Zierikzee; L. J. M. v. d. Kasteele, Zierikzee; J. Kik, Nieu- werkerk; A. Kostense, Bruinisse; J. Kostense, Bruinisse; J. M. Male- paard, Brouwershaven; C. J. Rade maker, Burgh; R. Steur, Burgh; J, A. J. Stoel, Zonnemaire; P. C. v. d. Velde, Dreischor; F. W. Wisse, Zie rikzee; F. A. R. Kik, Burgh. (1 niet) Afd. Metaalbewerken verv.klas: C. F. dén Boer, Zierikzee; L. J. M. v. Dijke, Zierikzee; J. A. Fondse, Zierikzee; L. M. v. Oeveren, Ouwerkerk (alleen praktijk); I. J. v. d. Zande, Haamstede, Afd. Autoherstellen: C. P. M. v. Aken, Zierikzee; C. den Boer, Noordwelle; J. M. v. d. Bos, Drei schor; C. J. Groenleer, Zierikzee; J. W. H. Gudde, Zierikzee; H. A. Jonker, Haamstede; J. Noordhoek, Burgh; H. J. v. d. Ouden, Zierik zee; A. A. Quist, Bruinisse; J. C. Rijnberg, Haamstede; J. de Ronde, Bruinisse; C. v. d. Sande, Ouwer kerk. Afd. Elektrotechniek: J. A. van Beveren, Haamstede; J. P. v. Dienst Nieuwerkerk; P. H. Kraaijeveld, Zierikzee; J. L. Luijendijk, Zierik zee; L. M. Sies, Zierikzee; P. Ver west, Zierikzee. Afd. Schilderen: L. v. d. Berg, Bruinisse; S. Geelhoed, Zonnemai re; L. J. v. d. Have, Burgh; P. Landman, Haamstede; J. A. van Strien, Renesse. (1 niet). Afd. Timmeren: J. v. Dijke, Oos- terland; C. Duinhouwer, Brouwers haven; C. J. Heijboer, Nieuwer kerk; C. W. de Jonge, Burgh; J. Kouijzer, Zierikzee; H. Kurvink, Noordgouwe; M. Leijdens, Elle- meet; K. C. de Meulmeester, Scha- rendijke; U. J. Neele, Kerkwerve; M. C. Pleune, Noordwelle; F. J. Slager, Haamstede; M. Tanis, Brouwershaven; P. J. Verkaart, Zierikzee; D. J. Viergever, Renes se; A. de Vlieger, Zonnemaire. (2 niet). Afd. Timmeren verv.klas: B. v. Popering, Nieuwerkerk; C. P. de Moor. Brouwershaven. Toegelaten tot de 2e klas: M. D. v. As, A. v. d. Berge, A. v. d. Berge, J. v. d. Berge, L. Beije, S. A. Bil, T. J. den Boer, C. L. Boot, P. C. Bouwman, M. Bouw man, L. de Bruine, M. de Bruine, M. de Bruine, C. J. Bij de Vaate, P. H. Canters, W. v. d. Cingel, J. C. Coomans, A. v. Dongen, C. J. Dooge, C. Dorreman, W. C. Evertse P. M. J. Feijtel, K. Geelhoed, A. K. v. Geesbergen, L. Gillesse, A. H. Goudzwaard, A. Goudzwaard, M. J. Goudzwaard, P. J. N. de Graaf, M. P. de Graaf, J. M. den Haan, D. van Ham, G. Hansen, B. A. Hen- drikse, L. A. Hendrikse, A. Hoek, P. C. J. A. vè d. Hoek, M. P. van 't Hoff, J. W. Hofman, B. de Jonge, J. Jonker, A. P. Renters, A. J. Ren ters, L. C. Kik, J. H. Kloet, M. J. Kloote, M. B. Kommer, J. de Kort, C. S. Kristalijn, P. Kriger, W. v. d. Linde, I. C. v. d. Male, G. v. d. Ma- rel, M. A. de Meulmeester, B. W. Moelker, J. H. Muller, J. H. C. Nie- meijer, W. M. Nuijens, L. C. Otte, J. A. v. d. Ouden, M. C. v. Ouden aarde, J. Padmos, J. M. Padmos, N. W. Pankow, C. A. Prince, J. Quist, C. O. Rademaker, J. P. Saman, S. A. v. d. Sande, A. J. Schiettekatte, M. A. Schot, W. C. Schouwenaar, M. J. F. Snoek, C. v. d. Spek, A. Stoutjesdijk, W. v. Strien, J. Tim merman, J. J. v. d. Velde, L. L. v. de Velde, J. G. Verboom, L. Wan del, A. G. T. Wurth, J. v. IJssel- dijk, W. J. Zijta. Brood- en Banketbakken: J. P. Boot, J. Gloude, C. Janse, L. Noorddijk, F. A. de Vos, J. v. d. Welle. Bevorderd naar de 3e klas: Afd. Metaalbewerken: C. G. W. v. Aken, L. Bal, H. v. d. Berge, A. J. v. d. Berg (voorw. bev.), T. v. d. Bijl, A. J. L. Blom, J. P. M. Blom- maert, P. A. v. d. Cingel, M. v. d. Doel, J. v. Dongen (voorw. bev.), J. v. Duivendijke, J. L. v. Duiven- dijke, C. v. Felius, L. C. Hoek, J. de Keijzer, H. Kesteloo, W. Kloet, J. C. Kort, C. N. Kort, D. M. Labeur, J. J. C. Matthijsse (voorw. bev.), W. Otte, C. Schilperoort, H. M. de Valk (voorw. bev.), C. A. Verkaart, A. Vijverberg (voorw. bev.), J. de Waal. (6 niet). Afd. Autoherstellen: J. Beeke, P. J. Bom voorw. bev.), D. C. Bouw man (voorw. bev.), C. P. Brekel- mans, L. J. de Bruine, F. C. Deur- loo, A. J. C. Evers, D. J. Fluijt, C. Hoek, C. W. Kommer, L. Mallan- der, C. A. Peute, W. B. Schot, J. Stouten (voorw. bev.), J. C. Wan del, A. v. d. Welle. (7 niet). Afd. Elektrotechniek: K. Bolle, A. Bossers, F. A. Hillebrand, W. Jumelet, D. Lemson, J. Quist, A. de Ruiter, P. C. Schiettekatte. (2 niet). Afd. Timmeren: B. W. Bolken baas, I. Dorreman, W. J. Hage, K. M. v. d. Hoek, M. Kloet, B.- Lou- werse, J. C. v. d. Maas, A. J. Quist (voorw. bev.), C. K. A. Snijders, H. Vermeule, M. v. d. Weele, J. IJze- lenberg. (9 niet). Afd. Schilderen: C. C. Feijtel, J. M. Franke, L. G. v. d. Kleijn (al leen praktijk), J. G. Plandsoen, B. Quist (alleen praktijk). F. E. de Vrieze, A. F. Hollestelle. Afd. Brood- en Banketbakken: J. de Glopper, J. Hendrikse, J. C. v. Herk, M. C. Karman, B. J. Kom mer, L. M. J. Meerman, M. Straaij- er, J. A. J. de Ronde, L. de Waal. (1 niet). Bevorderd naar de 4e klas: Afd. Elektrotechniek: W. L. Bol, H. v. d. Bos (voorw. bev.), M. C. Fiere, D. Geluk, G. Legemaate (voorw. bev.), C. C. K. Lems, D. M. de Meij, J. de Vin. Afd. Autoherstellen: W. Berre- voets, M. Boot, B. de Jonge, C. W. Jonker, A. L. Kouwenberg, A. Ta len, L. M. Verburg (voorw. bev.), C. A. M. Vis. Aan een 7-tal leerlingen kon dit jaar een prijs worden toegekend: Afd. Elektrotechniek: P. H. Kraaijeveld, le prijs (boeken). Afd. Schilderen: L. J. v. d. Have, 2e prijs; P. Landman, 2e prijs; (boeken). Afd. Timmeren: C. Duinhouwer, 2e prijs; M. Leijdens, 2e prijs; A. de Vlieger, 2e prijs; (blokschaven). Afd. Autoherstellen: C. J. Groen leer, 2e prijs (boek). ONGELUKKEN OP DE WEG AMSTERDAM. In Amsterdam zuid is een 58-jarige wielrijdster, mej. E. T. J. van Rensen, in bot sing gekomen met een tram. Zij is aan de bekomen verwondingen overleden. UDEN. Een persoon werd gedood en vier gewond bij een verkeers ongeval dat zich in de St. Jans straat te Uden heeft voorgedaan. RUINEN. In het ziekenhuis „Be- thesda" te Hoogeveen is overleden de 29-jarige mevr. van Gumster- Lodeweges uit Ruinen, die ernstig gewond werd toen een lesauto, waarin zij als instructrice meereed, slipte en tegen een boom reed. DEN HAAG. Op de rijksweg 12 bij Harmeien zijn kort na elkaar twee ernstige ongelukken gebeurd, waarbij twee vrouwen om het le ven zijn gekomen. DRACHTEN. De 45-jarige me vrouw G. Nieuwenhuis-Rinsma uit Boornbergum, moeder van zes kin deren, is bij een verkeersongeluk in Drachten om het leven gekomen. WINSCHOTEN. Op de Oudezijl nabij Nieuweschans is een verkeers ongeluk gebeurd, waarbij twee per sonen om het leven zijn gekomen. De slachtoffers zijn de 49-jarige M. K. Salchow uit Hamburg en de 61-jarige H. Linnenkoper uit Oude Pekela. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Getuigschrift. Na gehouden coll. is aan mej. J. at Ruyter te Rotter dam een getuigschrift uitgereikt, bedoeld in artikel 18 van de ordi nantie van de opleiding en vorming van de dienaar des Woords. Toegelaten tot de Evangeliebe diening: de héren P. M. Breügem te Stolwijk, J. A. Don teBeverwijk, A. N. Doornhein te Vlissingen, J. E. L. v. d. Geest en H. J. Groene- wegen beide te 's-Gravenhage, R. Hengstmangers te Haarlem; G. Kalsbeek te Katwijk aan Zee en M. Leeflang te Rotterdam, van wie de heren Breugem en v. d. Geest beroepbaar zijn. Beroepbaarstelling: ds'.T. A Hel dring te Steenderen, laatstelijk predikant te Edmonton (Canada). Benoemd tot hulpprediker te Vlissingen: cand. A. N. Doornhein, aldaar. Beroepen te Ymond (wijkgem. Nieuwerkerk) (toez.): H. v. Niel te Nunspeet. Aangenomen naar Middelburg (voor de arb. onder de vrijz. herv.): A. v. Santen te Drachten; naar O. en N. Niedorp (toez.): H. M. Stam, vic. te Drimmelen; naar Assen (wijkgem. noord) (toez.): W. C. Ver stoep te Witmarsum. Bedankt voor Almen (toez.): D. C. Kousemaker te Westmaas. Geref. Kerken Beroepen te Zuid-Beijerland: J. Spoelstra te Tilburg. Aangenomen naar IJmuiden (vac. J. v. Leeuwen): G. Assies te Oost- wold (Old.), die bedankte voor Dokkum (vac. H. Hogenhuis). Bedankt voor Leerdam: G. Ves- seur te Rockanje. Chr. Geref. Kerken Beroepen te Gorinchem, Den Helder, Ouderkerk n.d. Amstel en te Werkendam: cand. J. Kievit te Apeldoorn; te Onstwedde: cand. K. Boersma te Apeldoorn. Bedankt voor Leeuwarden (2e predpl.): W. v. 't Spijker te Droge- ham; voor Werkendam: F. Bak ker te Driebergen. Zierikzee was zeilceutrum „Kaai vol schepen" prachtig kijkspel ZIERIKZEE. 23-7. De Zeeland - zeilwedstrijden, die de Koninklijke Roei en Zeilvereniging „De Maas" te Rotterdam, tij dens het afgelopen week einde op de Oosterschelde heeft gehouden, hebben te Zierikzee - dat tijdelijk zeilccntrum was - heel wat drukte teweeg ge bracht. De „kaai vol sche pen" trok honderden kij kers en het af- en aanva ren van de ranke zeilboot jes leverde dan ook een kijkspel op, waaraan ve len genoegen hebben be leefd. Uiteraard was het ook in de stad zelf een drukte van belang, vooral door de talrijke toeristen, die te Zierikzee - op doorreis - vooral zaterdag geruime tijd bleven „plakken". Intussen bleek het aantal deelne mers aan de wedstrijden niet zo groot als op andere jaren, maar „aan de buitenkant" was dit nau welijks merkbaar. De weinigen die de schepen in kiellinie op de Oos terschelde hebben gezien, zullen dit fraaie beeld niet gemakkelijk ver geten. Het had intussen wat zon niger kunnen zijn, maar slecht zeilweer was het bepaald niet en van windstilte hebben de deelne mers aan de wedstrijden ditmaal beslist geen last gehad. Een succes dus deze wedstrijden, waarbij opvalt dat vooral de Zeeuwse zeilers hun best hebben gedaan, zodat het moeilijk alleen een .Rotterdamse affaire' kon wor den genoemd. De prijzen De zeiler F. Maas te Breskens legde met het jacht „Blauwvoet" beslag op twee van de vier wissel- prijzen, namelijk de wisselprijs van de stad Zierikzee - onze stad was evenals vorig jaar het centrum van de wedstrijden - en de Atlanta- beker. De Mondragon-beker kwam in het bezit van A. en J. Otto met „Typhoon"; Th. Ravenstein ver overde met zijn jacht „De Witte Raaf" het zilveren boelerjacht. De eerste race ging van Zijpe naar Zierikzee. De twee laatste wedstrijden werden gehouden op banen, die uitgezet waren in de Roompot en omgeving in de mon ding van de Oosterschelde. Zierikzee in teken van internationale uitwisselingen Jeugdgroep vertrokken naar St. Hilaire ZIERIKZEE, 22-7. Zierikzee staat weer in het teken van de interna tionale uitwisselingen, al bemerkt men er niet veel van, want het pramma is geopend met het ver trek van een Zierikzeese groep naar St. Hilaire, bestaande uit negen jon gens en vier meisjes. De leden van de groep werden met auto's naar Roosendaal vervoerd en maakten verder de reis naar Normandië per trein. Ze zijn goed op de plaats van bestemming aangekomen. De groep is samengesteld uit leer lingen van het lyceum, de u.l.o. en de l.t.s.; een enkeling woont niet te Zierikzee. Van het programma dat ginds voor de jongelui is uitgestippeld, is nog niets bekend, maar men mag veilig aannemen dat het wel voor elkaar zal zijn. De jeugd (de leef tijden variëren van 14 tot 18 jaar) blijft veertien dagen weg. Op 16 augustus komt een groep scholieren uit Hatfield naar Zie rikzee, als tweede punt op het uit wisselingsprogramma. Wij vernemen nog dat het ge meentebestuur van S.t Hilaire in middels de gemeentebesturen van Zierikzee en Hatfield heeft bena derd voor een driehoeks-sportont- moeting te St. Hilaire in 1962. Het gemeentebestuur van Zierik zee zou voornemens zijn in oktober a.s. een bezoek aan Hatfield te brengen. De thans naar St. Hilaire ver trokken groep staat onder leiding van de heer A. Brand, leraar aan de Brugklasse van het Prof. Zee manlyceum. Droog weer Verwachting tot dinsdagavond: Droog weer met zonnige perioden en iets hogere middagtemperatu- ren; langs de Waddenkust zwakke tot matige wind uit westelijke rich tingen, elders zwakke veranderlijke wind. 25 juli. Zon op 4.50, onder 20.42. Maan op 18.28, onder 2.19. Volle maan: 27 juli te 20.51. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 25 juli 0.31 v.m. 13.07 n.m. BROUWERSHAVEN: 25 juli 0.06 v.m. 12.44 n.m. Springtij: 30 juli. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 24-7. - Het K.N.M.I. deelt mede: Het hogedrukgebied op de oceaan is de afgelopen 24 uur verder in omvang toegenomen en het breidt zich thans langzaam uit in de richting van west-Europa, door de daarmede gepaard gaande verwarming van de bovenlucht ne men de wolkenvelden, die vooral boven de Noordzee voorkomen, steeds verder in omvang af. Er is dus een tendens tot wat meer zon neschijn. Ten noorden van het hogedruk gebied trekt een oceaandepressie in de richting van IJsland. Een tweede storing voor de kust van Noorwe gen verplaatst zich maar weinig. De aanwezigheid van deze storing houdt boven de Noordzee een wes telijke stroming in stand en dat be tekent dat er nog geen aanvoer is van wanne lucht. Wel zal door meer zonneschijn de temperatuur in het binnenland in de middag iets hoger worden. Onder auspiciën van V.V.V. Zierikzee zag pittige judo-demonstraties op het Havenplein ZIERIKZEE, 22-7. Zierikzee heeft zaterdagmiddag kennis kunnen ma ken met de judo-sport Leerlingen van de judo-sohool Peeters heb ben, onder auspiciën van V.V.V., op het Havenplein gezorgd voor pitti ge demonstraties, waarvoor een goede publieke belangstelling be stond. Er is hard „gevochten" om de eer en daarbij bleek wel dat reeds velen ver z(jn gevorderd in deze edele sport van zelfverdedi ging, die beoefend wordt in de sfeer van oosterse hoffelijkheid, hetgeen aan de temperamentvolle veohtlust evenwel geen afbreuk doet Bij de introductie van het judo aan het publiek begon men inder daad bij het begin, want de eerste oefeningen hadden ten doel het pu bliek vertrouwd te maken met de spelregels. Hierna volgde de „ran- dorie", een typische judo-oefen vorm, waarna eerste en tweede graads judo-ers hun kunnen toon den. De verschillende graden vin den hun uiterlijk kenmerk in ver schillend gekleurde banden, die de judo-beoefenaars over hun loshan gende tunieken dragen. Veel spanning gaven de serie- judo-wedstrijden voor senioren te zien. In de finales wisten zich te plaatsen de heren J. Kuyper, H. Harinck, P. Kik en Chr. Bouwer. De eindstrijd ging tussen de kandi daten J. Kuyper en Ohr. Bouwer, waarvan eerstgenoemde zegevierde De Judo-iste mej. I. Jurgen gal een pittige demonstratie zelfbescher ming weg en bleek de aanvallende judo-leraar zich uitenemnd van het lijf te houden, waarbij zij zich van verschillende (reddende) grepen en worpen bediende. Vooral de jeug dige judo-ers bleken met plezier het tegen hun leraar te willen op nemen. De „bruine bander" Anton Roks nam het op tegen vier tegen standers. Bij de verschillende wedstrijden kregen de deelnemers(sters) gulle aanmoedigingen van het publiek, dat genoot van de spanning, die van judo bleek uit te gaan. MARKTBERICHTEN Elerpr(jzcn V.E.C.E. ïri de periode van 17 juli tot en met 22 juli werd door de Coöp. Iri- cn Verkoop Centrale voor Eieren de volgende prijzen uitbetaald: 39-50 gram f 1,70 per kg. 50-57 gram f 2,00 per kg. 57-65 gram f 2,20 per kg. Voor vuilschalige en gewassen elren werd lVfc cent per stuk min der uitbetaald. JERUZALEM, 24-7. - Eichmann heeft vandaag (maandag) zijn ge tuigenis voor het Israëlische hof beëindigd. H\j begon hiermee op 20 juni en had er 117 uur voor nodig. STAD EN PROVINCIE BROUWERSHAVEN Auto en bromfiets botsten Zondagmiddag half drie had te Brouwershaven op de hoek Markt- Zuiddijkstraat een botsing plaats tussen een personenwagen, be stuurd door de heer J. W. B. uit Rotterdam en een bromfiets, be stuurd door mevr. H. C. eveneens afkomstig uit Rotterdam. De per sonenwagen, welke de Zuiddijk- straat indraaide ontmoette op de bocht de bromfiets, welke om de auto te ontwijken naar de linker zijde der straat uitweek. Ondanks krachtig remmen was een botsing onvermijdelijk, waardoor de brom fiets tegen de straat sloeg. Zowel de bestuurster, als haar echtge noot, die op de duo zat, kwamen er wonderwel af daarna genees kundig onderzoek door dokter Terpstra bleek, dat beiden slechts enige kneuzinzen en ontvellingen hadden opgelopen. Zowel de auto als de bromfiets liepen schade op. De rijkspolitie stelde een onder zoek in naar de schuldvraag. SPORT KORFBAL Burgh II-SVOWK I 3-1 (Burgh II kampioen) Op weinig overtuigende wijze is ook Burgh II er in geslaagd om kampioen te worden van de 2e klasse, daarbij het 4e kampioen schap voor Burgh in de wacht sle pend. Het was een zeer slechte wedstrijd, waarin Burgh met en kele invallers uitkwam en boven dien' in de 4e minuut een van haar beste spelers, Nico de Graaf, moest missen. Bovendien maakte een re genbui in de rust het terrein en de bal spekglad hetgeen de wedstrijd nog meer afbreuk deed. De eerste 14 minuten speelde Burgh boven dien maar met 5 dames, de zesde werd later aangevuld in de per soon van Cora Bouwman. Nico de Graaf werd vervangen door Jan Hart. Deze omzetting was een grote handicap voor Burgh. daar het in de aanval niet wilde vlotten. Ondanks de minder sterke op stelling van Burgh waren ze voort durend in de aanval. Kees Rijn berg, die herhaaldelijk fraai door brak. kon de juiste doorsnede van de mand niet beoordelen en zijn schoten gingen herhaaldelijk naast en via de mand over. Het pechdui- veltje speelde hem wel zeer par ten. In de 30z minuut gelukte hel Kees Rijnberg echter de korf te vinden waarmee Burgh met 1-0 voor kwam te staan. Direct na de rust kon weer Kees Rijnberg de voorsprong op 2-0 brengen. Na de yakwisseling zien we s.v. OWK plotseling zeer fel op de bal zitten, waarbij de Burgh- verdediging het zeer kwaad krijgt, zo kwaad dat Adri Romijn met een ver schot kans ziet de achterstand tot 2-1 terug te brengen. Burgh komt nu een beetje in de knel en de pogingen om het tempo te ver hogen faalden en het wordt een hopeloos gepruts dat het aanzien niet meer waard is. Inplaats van de verdiende gelijkmaker, krijgt Jaap Rijnberg vlak voor tijd nog kans om de stand op 3-1 te bren gen, een stand waarmee Burgh II veel meer kreeg dan ze verdiende, doch waarmee het kampioenschap werd behaald. MARKTBERICHTEN Veemarkt ROTTERDAM, 24-7. Aangevoerd: 2081 stuks vee, te weten 1109 vette koeien en ossen, 694 varkens en 278 andere dieren. Prijzen per kg: vette koeien en ossen: f 3.20-3,45; f 2.80-3,15; f 2,60- 2,75; varkens (levend gew.): f 1,95- 1,93-1,90. Vette koeien en ossen: aanvoer iets groter; handel; flauw; prijzen: onveranderd; enkele prima's boven notering. Varkens: aanvoer: als vo rige week; handel: redelijk; prij zen hoger; prima vleesvarkens bo ven notering; zware varkens: f 1.80- 1,85; slachtzeugcn: f 1,55-1,68 per kg.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1961 | | pagina 2