OUDERS! Mo'urer KELTUM- PLEET 0.1.-school Zierikzee nam afscheid van hoofd G. H. Breetvelt OURER Laatste nieuws Laat een ander U niet voor zijn! Wij hebben voor de komende cursus nog plaats om enkele jongens op te leiden tot zetter of drukker Drukkerij Lakenman 8. Ochtman N.V. Zierikzee Telefoon 01110-2255 Haven-idylle te Zierikzee Deze week leverde de Nieuwe Haven te Zierikzee een bijzonder idyl lisch gezicht op, als gevolg van de aanwezigheid van een drietal zeil- vissersschepen, afkomstig uit Moerdijk. Natuurlijk hébben de schepen ook een motor aan boord, maar zoals ze daar lagen wekten de schepen herinneringen aan de tijden, dat de „hoogaars" nog uitvoer uit de haven op weg naar zee. (Foto: „Zierikzeesche Nieuwsbode") „STOPPEN WANNEER IK WIL" Bilthoveus echtpaar (even in de Westhoek) wandelt veel en ver HAAMSTEDE, 20-7. Op hun aan wezigheid geattendeerd konden wij donderdagmorgen het „wandelend BUthovense echtpaar" gewaarwor den, de heer en mevrouw Anepool, wier wandelende komst reeds was gemeld. Intussen blykt dat het niet zo maar een tochtje uit Bilthoven is geweest, maar het echtpaar heeft nog veel meer gewandeld. Het echtpaar is begonnen om met de trein van Utrecht naar Roer mond te reizen. Vandaar begon de wandeltocht naar Echt, Geleen en Valkenburg. Over Epen en Vaals werd ons land verlaten en in Duits land werd over Aken en Monchau over Eupen verder gewandeld naar Gilèppe, over Jalhay naar Ver- viers. Rustig werd doorgetippeld over Luik, Hasselt en Diest naar Antwerpen. Via Putten werd ons land weer betreden. De tocht ging vervolgens naar Goes, Middelburg vervolgens heel Walcheren rond, om vla Kats met de prov. boot Schouwen binnen te komen, waar ze enige nachtjes op het kampeer terrein van de heer C. v. d. Kloos ter te Westenschouwen stonden. Donderdagmorgen werd de tocht voortgezet en was het de bedoeling om over Scharendijke naar Goeree te gaan en vervolgens de kust langs om dan weer terug te kéren naar De Bilt. In totaal wordt dit ongeveer een 500 km wandelen. Vele jongere mensen zouden hier toch wel erg tegenop zien, daarom wordt deze prestatie des te hoger gewaardeerd als we nog vermelden dat de echte lieden samen bijna 130 jaar oud zijn. Hun tent enz. vervoeren ze in een drlewielig wagentje, dat over- WEEKEINDE ARTSENDIENST ZIERIKZEE Weekeinde 22-23 juli: P. W. J. Vogelaar, tel. (01110) 2230. WEEKEINDE ARTSENDIENST MIDDEN-SCHOUWEN Weekeinde 22-23 Juli: W. Terp stra, Brouwershaven, tel. (01119) 280. WEEKEINDE-DIENST DIERENARTSEN Weekeinde 22-23 Juli: W. A. M. Kalkman, Renesse, tol. (01110) 310. al mee heen getrokken wordt. Het is niet het eerste jaar dat dit echt paar uit wandelen gaat, want vo rig jaar werd het Ahrdal bezocht, ook geheel te voet. Waarom deze rustende kapper te voet gaat? „Ik kan stoppen als ik wil en als er iets moois in de na tuur te zien is, wat met de heden daagse gemotoriseerde vervoermid delen niet meer mogelijk is. Boven dien is het gezond", aldus zijn be scheid. Schouwen-Duivelandse Sportspiegel De korfbal zal dit weekend weer lustig rollen Burgh II en III maken beate kans op het kampioenschap Spannende wed strijd te Nieuwerkerk Vriendschappelijke voetbalwedstrijden te Bruinisse Natuur-wandeltochten in de Westhoek KORFBAL. Voor morgen (zater dagsavond staat er in de eerste klas van de S.D.K.B. nog een vol ledig programma af te werkeii. Te Kerkwerve geven wij W.I.K. een goede kans op de volle winst in de wedstrijd tegen N.O.A.D. s.k.N.W.K. zal te Nieuwerkerk ongetwijfeld alles in het werk stellen om tegen Zeemeeuwen revanche te nemen voor de te Haamstede geleden ne derlaag. Te Zierikzee geven wij Brouwershaven iets betere kansen op de winst dan het thuis spelende Unitas. Te Serooskerke is Burgh tegen hekkesluiter Vélocitas reeds zo goed als zeker van de puntjes. In de tweede klas speelt Dosko heden (vrijdag)-avond te Noord- welle tegen D.E.S. Het terreinvoor deel zou bij dit treffen wel eens de doorslag kunnen geven. Morgen (zaterdag)-avond kan Burgh II de kampioensvlag in top hijsen als het in eigen omgeving de wedstrijd tegen S.V.O.W.K. in winst weet om te zetten. De kans hierop is voor de Burgh-reserves heel groot en morgenavond zien wij hen dan ook als kampioen het veld verlaten. Te Sirjansland zal D.E.S. zich zeker bijzonder moeten inspannen om te gen het bezoekende Stormvogels de helft van de inzet thuis te hou den. In de derde klas zal N.O.A.D. II tegen Zeemeeuwen II zéker zijn uit erste best doen om revanche te ne men voor de op eigen terrein gele den nederlaag. Of de thuisclub het echter zo ver zal laten kom&Lvalt evenwel nog te bezien. Brouwers haven II en W.I.K. II gaan met el kaar de strijd aanbinden met als inzet wie van hen uiteindelijk be zit gaat nemen van de tweede plaats op de ranglijst. Hoewel bei de twaalftallen elkaar praktisch niets ontlopen slaan wij de kansen van het voor eigen publiek spelen de Brouwershaven iets hoger .aan. Voor W.I.K. III zal de opgaaf tegen Brouwershaven III wel net iets te zwaar zijn. Aanstaande dinsdag avond kan ook de vijfde kampioen van Burgh bekend zijn als Burgh III de thuiswedstrijd tegen Unitas II in een overwinning weet om te zetten, waartoe wij hen zeker in staat achten. Zeemeeuwen II gaat op dezelfde avond een bezoek af leggen aan Brouwershaven II, dat zeker als favoriet van start gaat. In de adspiranten-groep I zien wij Zeemeeuwen te Haamstede de eerste puntjes bemachtigen tegen Stormvogels. In groep II heeft N.O.A.D. te Dreischor de beste pa pieren tegen s.k. N.W.K. Te Kerk werve kan W.I.K. A in het kielzog van N.O.A.D. A blijven door D.E.S. met lege handen naar huis te stu ren. Brouwershaven A zal er thuis wel voor zorgen dat het tegen Uni tas geen misstap begaat. VOETBAL. Zonnemaire heeft de organisatie van een nederlaag- tournooi ter hand genomen. J.l. za terdag werd hiermee een aanvang gemaakt in een wedstrijd tegen het Nieuwerkérkse Slnoto welke door Zonnemaire in een 7-0 overwin ning werd omgezet. De Zierikzee A-junioren lieten ook in de thuis wedstrijd tegen Kapelle A nog eens duidelijk blijken dat zij zeker niet bij toeval beslag op het kampioen schap van groep IV hebben weten te leggen. Met niet minder dan 10-3 moest nummer twee van de rang lijst zijn meerdere in de kampioe nen erkennen. Morgen speelt Bru- se Boys 1 en II een tweetal vriend schappelijke wedstrijden tegen Val Aan uit De Heen. WANDELSPORT. De s.v. „Zee meeuwen" heeft deze week weer alle eer ingelegd met de in samen werking met de V.V.V. Burgh- Haamstede prima georganiseerde natuurwandéltocht. Niet minder dan 352 wandelsport-liefhebbers verschenen er aan de start die al len met volle teugen hebben geno ten van de prachtige natuur welke ons de Westhoek te bieden heeft. Aanstaande dinsdagmiddag zal de ze zelfde tocht nog eens worden herhaald. Vergeten HAAMSTEDE, 20-7. In souvenir-winkel aan de Noordstraat te Haamstede heeft een echtpaar 'n boek je laten liggen, dat zeer es sentieel met het huwelijk heeft te maken. Op de hu welijksdag wordt door de ambtenaar van de burger lijke stand met veel plicht plegingen een trouwboekje uitgereikt en meestal zijn de echtelieden er uiterst zuinig op. Niet alzo het uit Bussum afkomstige echt paar, dat thans - zonder het zelf nog te weten mis schien - zonder trouwboek je zit, hetgeen aan de ge huwde staat als zodanig niets afdoet, maar dan toch wel zeer lastig zijn of wor den kan. Het echtpaar is nog niet komen opdagen. Hebben zij straks hun boekje terug, dan zal het wel nooit meer in de bood schappentas terecht komen. ONDERWIJS De middenstandsdiploma's Voor het een dezer dagen gehou den examen voor het verkrijgen van het middenstandsdiploma te Bergen op Zoom, slaagden onder andere: Coba van Drlel, Haamste de, Leny Kloet, Scharendijke, An nie Lemsom, Scharendijke, Ria v. d. Velde, Haamstede, Albertus Vis ser, Haamstede. Zij kregen hun op leiding van de heer S. A. de Haas te Haamstede. PLECHTIGHEID IN „CONCORDIA" Opnieuw stroom van woorden en geschenken Het echtpaar Breetvelt te Zie rikzee heeft een zware week achter de rug, want het lag - na de offi ciële receptie woensdag - in de lijn der dingen, dat ook de o.l.-school, d.w.z. de jeugd en oudercommissie, afscheid wilden nemen van het hoofd, de heer G. H. Breetvelt, die gaat vertrekken wegens het berei ken van de pensioensgerechtigde leeftijd. Opnieuw heeft de heer Breetvelt een stroom woorden over zich heen voelen spoelen en werden hem fraaie geschenken aangeboden, dit maal op de traditionele ouderavond in „Concordia", waarop ook af scheid werd genomen van de kin deren die de school gaan verlaten en in verband hiermede hun di ploma's kregen uitgereikt. De gevoelens van het gemeehte- bestuur jegens het scheidend hoofd werden tot uitdrukking gebracht door de wethouder van onderwijs, de heer M. C. Verheijen, die zich er over verheugde dat het afscheid „niet stilzwijgend" voorbij is ge gaan, hoewel dit de wens van de heer Breetvelt was. In aansluiting on hetgeen ter receptie is gezegd, gaf spreker uiting aan de warme dank van het gemeentebestuur voor het vele door de heer Breet velt in het belang van het o.l.-on- derwijs verricht. Hij hoopte dat diens opvolger er in zal slagen op school dezelfde goede geest te kwe ken. De jongeren onder het perso neel beklommen hierna de planken en zongen een meerverzig pittig lied, waarin de gang van zaken op school - met de heer Breetvelt als centrale figuur - dichterlijk en muzikaal werd verklankt, Geschenken De gevoelens van het personeel werden verder vertolkt door de heer van Male, die onderlijnde hoe het hoofd het personeel op school zag en behancfeldo als medewer kers en niet alleen als onderge schikten. „De heer Breetvelt", al dus spreker, „gaf ons gelegenheid tot ontplooiing te komen". Namens allen op school dankte hij voor de prettige leiding en bood een kleu rige tuinparasol aan, alsmede een tweetal albums. Het eerste, vol fo to's, het ander met brieven van oud-onderwijzers(essen), die in het verleden de school hebben gediend. Een der leerlingetjes was tolk van alle kinderen, toen zij het scheidend hoofd dankte voor de prettige en goede lessen van hem ontvangen. Zij bood een fraaie staande schemerlamp aan met lichtgekleurde kop. Zeer symphatiek sprak ook de vroegere onderwijzer, de heer M. C. Knuist, die dankte voor de on dervonden vriendschap en de ori ginaliteit van de heer Breetvelt roemde. Spreker keerde zich tegen de mening dat de jeugd^ van Zie rikzee zich ten opzichte van jeugd elders in ongunstige zin zou onder scheiden. In overig Nederland „zit ook wat", zo schertste de heer Knuist. Herinneringen De oud-onderwijzer de heer J. Pauwe haalde herinneringen op uit vroeger tijden. Vele jaren waren beide onderwijskrachten collega's en zij het in andere zin, is dit straks weer het geval. Spreker uit te wensen voor een zonnige levens avond voor het echtpaar Breetvelt. De heer G. Huurling, voorzitter van de Oudercommissie stond uit voerig stil bij de „bergen werk", die het scheidend hoofd in zijn le ven op en buiten de school heeft verricht. Namens de ouders bood hij een platenspeler aan. De heer A. Wisse verrastte de heer Breetvelt met een plntenbon en mevrouw Breetvelt met een an dersoortig prosentje. STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE Arbeider liep verwondingen op Donderdagmiddag raakte in de werkhaven op de Krammerplaat een uit Zierikzee afkomstige arbei der, de heer P. Willemse, werk zaam bij de zgn. Thomsonkraan no. 18, met een voet bekneld tussen een grijper van de kraan en een bak. Dokter v. Leeuwen, die eerste hulp verleende, moest constateren dat enkele tenen waren afgekneld. Hij werd naar het Rode Kruis-zieken- huis te Zierikzee vervoerd. NOORDWELLE Tentconcert „Luctor et Emergo" Het fanfarekorps „Luctor et Emergo" te Renesse hoopt zater dagavond 22 juli (acht uur) een tentconcert te geven te Noordwel- le. Het programma luidt als volgt: 1. Imperial Echoes, mars, A. Sa- froni; 2. Nabucco, ouverture, G. Verdi; 3. Aisha-intermezzo, Lind- say-Theimer; 4. De Post" im Walde, A. Schaeffer (solisten: F. en L. de Feiter); 5. Sons of the brave, mars, T. Bidgood. Pauze. 6. Boccaccio, mars, F. Von Suppé; 7. Johann Adlof Hasse-suite; A. den Arend; 8. Les millions d'Arlequin, R. Dri- go (tub-solo: L. de Feiter); 9. Hein- zelmannchens Wachtparade, K. No- ack; 10. De garde, mars, C. J. N. Cori. Ingezonden mededeling VERL RINGEN 14 KRT. GOUD MASSIEF VOEGLOOS Op het graveren Mkunt U wachten I Op de meeste plaatsen droog Verwachting tot zaterdagavond: Half- tot zwaarbewolkt en op de meeste plaatsen droog weer; zwak ke tot matige, maar in het Wad dengebied vrij krachtige noordwes telijke wind; weinig verandering in temperatuur. 22 juli. Zon op 4.46, onder 20.46. Maan op 14.59, onder 0.28. 23 juli. Zon op 4.47, onder 20.45. Maan op 16.10, onder 0.58. 24 juli. Zon op 4.49, onder 20.43. Maan op 17.21, onder 1.34. Eerste kwartier: 21 juli te 0.14. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 22 juli 9.48 v.m. 22.03 n.m. 23 juli 10.57 v.m. 23.14 n.m. 24 juli 12.03 n.m. n.m. BROUWERSHAVEN: 22 juli 9.12 v.m. 21.43 n.m. 23 juli 10.26 v.m. 22.55 n.m. 24 juli 11.38 v.m. n.m. Doodtij: 23 juli. BET WEEKOVERZICHT DE BILT, 21-7. Het K.N.M.I. deelt mede: Een gebied van hoge druk. dat dinsdagmiddag ten westen van Ierland aankwam, heeft zich zowel in oostelijke als in westelijke rich ting uitgebreid, terwijl tegelijker tijd een boven Zweden en Dene marken aanwezig lagedrukgebied grotendeels opvulde. Tengevolge van deze ontwikkeling nam de wind in onze omgeving in kracht af, maar bleef uit het noordwesten waaien. Ook morgen zal dit het ge val zijn. Er komen dan uitgestrekte wolkenvelden mee, die overdag in het binnenland voor een deel zul len oplossen, zodat daar perioden met zonneschijn mogelijk zijn. De stabiliteit van de atmosfeer neemt nog langzaam verder toe. De kans op buien begint dientengevolge klein te worden. In het temperatuursverloop zijn nog geen grote veranderingen te verwachten. Het blijft koud vooi- de tijd van het jaar. BURGERLIJKE STAND Zierikzee Geboren. 14 juli: Lena, d. van Bant Rook en Elizabeth Schot; 16 juli: Wilhelmina Maria, d. van Martinus Marinus van der Wielen en Mina Willemse; 17 juli: Mar tina Francisca Rosalia, d. van Willy Eugène van Goethem en Martina Anna Francisca Arends; 20 juli: Jobina Maria, d. van Fran- ciscus Johannes Mattheus van Velthoven en Catharina Helena Sinac. Gehuwd. 13 juli: Jacob de Jonge, 26 j. (te. Moerkapelle) en Christina Wilhelmina Schot, 25 j.; 14 juli: Govert Wilhelmus de Reus, €2 j. (te Duiveland) en Kornelia van Mourik, 19 j.; 14 juli: Johan Laurens van Burg, 22 j. en Laurina Klippel, 23 j.; 14 juli: CornelisPie- ter van der Bijl, 21 j. en Leni Ra- via, 19 j. Overleden. 17 juli: Jakob Boogert, 67 j., echtgenoot van Adriana Lindhout (te Duiveland). In een lange speech, doorspekt met verschillende anecdotes, sprak de heer Breetvelt welgemeende woorden van dank, waarbij hij ge legenheid vond de drukfout recht te zetten uit ons donderdag-artikel, waar hij zegt tegen het knaapje: „ik bewonder je moed" in plaats van het andere dat in de krant stond. Spr.eker getuigde uiterst in genomen te zijn met de ontvangen ere-penning der stad, die hij zag als een exclusieve onderscheiding. De leerlingen die de diploma's ont vingen, kregen ook een „woordje" mee, waarmede zij later in het le ven hun voordeel kunnen doen. „Unieke ploeg" De heer Breetvelt typeerde de ploeg leerkrachten op de school als een unieke en gaf een kostelijke karakterschets van elk dergenen, die van het korps deel uit maken. Het ontspanningsprogramma voor de pauze werd verzorgd door een goochelaar, die fraaie staaltjes „be drog in smoking", specifiek afge stemd op de jeugd, weggaf. Ook een ontspanningsbandje, bestaande uit oud-leerlingen, deed een fees telijke duik in het zakje. Mr. K. A. Keuning reikte de door de school gewonnen (door Delta- Sport beschikbaar gestelde) beker uit, op de onlangs gehouden sport dag. De heer Breetvelt besloot met de woorden: „ik zal nog vaak aan jul lie terugdenken en ik hoop dat de school onder Gods zgen mag groei en en bloeien". Ingezonden mededeling In alle modellen steeds voorradig Vreemde vis MIDDELHARNIS, 20-7. Aan het strand, bij de ha ven van Goederede is van daag een grote vis dood aangespoeld. Het dier is vijf meter lang en heeft een omtrek van twee meter. Het is een walvisachtig, tanden dragend dier, vermoedelijk verwant aan de potvis. In de bek van het nog gave dier staan 44 scherpe tan den. Daar de naam van het dier niet bekend is, heeft de burgemeester-strand vonder ran Goederede. de heer J. A. Kleynenbèrg, dc visserij-inspectie verzocht de vis te identificeren. Zeventig jaar getrouwd SLIEDRECHT. 21-7. Op 8 auR. zal het zeventig jaar geleden zijn dat Geert Visser en Geertje dc Boon, wonende in Sliedrecht, in het huwelijk zyn getreden. De brui degom is 96, de bruid 91 jaar. Fransen trekken Bizerta binnen TUNIS, 21-7. - Het Tunesische persbureau meldt dat Franse val- schermtroepcn, gesteund door pant serwagens, de stad Bizerta binnen trekken. Zoals bekend, is een Frans ultimatum aan de Tunesische troe pen om de stad te verlaten, afge wezen. De Franse troepen nemen kazer nes, die zij vroeger aan de Tune- siërs hebben overgedragen, weer in bezit.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1961 | | pagina 2