jigaua Verbroken Banden VAN HET VADERLANDSE ERF Het viel mee DE BERLIJNSE KWESTIE Boren naar olie in de Noordzee Auto's botsten Stroom mensen uit Oost-Duitsland zwelt steeds aan Late bekentenis ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE DONDERDAG 20 JULI 1961 No. 19008 Ingezonden mededeling Geniet er vanl PARADISO 22 et SALVATORE V a CAFAINO 31 ct In doosjes van 5 en 10 stuks Raketten in Nederland Chef generale staf Vakantieproblemen en geremde woningbouw Hebt gij, goede vaderlander ooit gevoelen dat Nederland zich ook beweegt op het terrein van de ra ket vaart? Deze week zijn bij een heldere hemel en straffe wind bij Venlo twaalf transportraketten de lucht ingegaan en de resultaten waren nog niet eens zo slecht. Het betrof hier een proefneming van de Nederlandse Vereniging voor Ruimtevaart in samenwerking met haar Duitse zusterorganisatie. Uit de geslaagde lancering blijkt wel, dat Nederland nog helemaal niet zo'n slecht figuur slaat op weten schappelijk en technisch terrein. Ook op het gebied van ruimtevaart kunnen wij ons woordje meespre ken en wie weet, gaat er binnen kort ook een rakettrein van Venlo naar de maan DE MILITAIRE RAKET. Met even grote vaart als de Ven- lose raketten is waarschijnlijk wel de gene raai-majoor A. V. v. d. Wall Bake gestegen, zij het dit maal op de ladder van de militaire rangen. Alhoewel er verschil van mening heeft bestaan inzake de benoeming van een chef van de ge nerale staf, is thans toch deze jonge hoofdofficier tot deze belangrijke functie geroepen en tegelijkertijd benoemd tot bevelhebber van de landstrijdkrachten. De nieuwe chef heeft een schit terende staat van dienst en wij kunnen er alleen maar bly om zijn, dat er thans jeugdig bloed in de gelederen van de hoogste legerlei ding stroomt. Het is toch immers juist in deze tijden minder wense lijk, dat er een figuur wordt ge steld op een zo verantwoordelijke post als hij binnen twee jaar reeds moet worden gepensioneerd. Een droeve noot in de militaire geschiedenis was deze week de ter aardbestelling van een dienstplich tige soldaat, die was overleden tij dens een mars. Gezien de achter gronden van deze affaire en de hierover circulerende geruchten, hopen ivij dat onderzocht zal wor den hoe dit ongeval kon geschie den. GEEF HUN DE RUIMTE! Inmiddels zijn de vakanties op gang gekomen. Wie kinderen heeft en gebonden is aan de schoolva kanties, trekt er in deze weken op ttit en vult de bussen en de trei nen, maar ook de wegen tot ver over de grenzen. Opvallen^ is het teruglopend aantal Amerikaanse touristen. Ver moedelijk hebben de politieke ver wikkelingen inzake Berlijn en Zuid Tirol hun weerslag gevonden in een verminderd bezoek aan Euro pa. Ook het langzaam op gang ge komen touristenbezoek uit de Zuid- Amerikaanse staten is aanwijsbaar achteruit gegaan. Zo kunnen de politici een domper zetten op de vakantievreugde en op de seizoen inkomsten. Vanzelfsprekend wen sen alle betrokkenen, dat niet al leen de Nederlanders er op uit zul len trekken, maar dat ivij ook vol doende vreemdelingen het land zien inkomen. Willen de verdien sten echter zijn als in voorgaande jaren, dan zal er toch nog iets moe ten veranderen, vooral met het weer. In verscheidene plaatsen hebben hotels en pensions nog ruimte over. Geruime tijd lagen de stranden leeg en verlaten. De ver tragingen bij de spoorwegen en de gemiste aansluitingen nemen ook al een deel van het plezier weg. Heel veel grote kinderen hebben voor hun vakantietijd een tijdelij ke betrekking aangenomen om wat geld te verdienen. Zij hebben het misschien nog het beste beke ken. Ingezonden mededeling Reumatiek Griep Migraine Menstruatiepijn Verkouden Hoofdpijn Spit TOGAL TOGAL TOGAL TOGAL TOGAL TOGAL TOGAL HELPT HELPT HELPT HELPT HELPT HELPT HELPT HAIFA, 18-7. De mannen van de Israëlische koopvaardij hadden het maar weinig begrepen op de „landrot", de bekende dichter Abraham Slonsky, die hen in op dracht van het ministerie van ver voer moest helpen namen te zoe ken voor nieuwe schepen. Er werd reeds gemompeld dat men nu ook wel kon verwachten dat de zeelui voortaan aan wal zouden moeten gaan met citaten van Shakespeare op hun pet. Maar het bleek mee te vallen. Toen de ministeriële com missie onder leiding van genoem de dichter met haar voorstel kwam voor de benaming van het toekom stige vlaggeschip van de koopvaar dijvloot bleek zij een zeer „alle daagse" naam te hebben gekozen, die niet meer dan een vriendelijke groet inhoudt, namelijk: „Sjalom". WONINGBOUW GEREMD. Wie wil gaan bouwen in zijn vrije tijd, krijgt er echter de kans niet meer voor. Minister van Aart- sen heeft de woningbouw in de vrije sector en de verbouw, om bouw, herbouw en uitbreiding van woningen aan strenge banden ge legd. Dit is geschied om een versto ring van de reeds zo gespannen bouwmarkt te voorkomen. Er zou anders een ernstige prijsstijging uit de situatie voortvloeien. De pre mies voor woningwet-woningen en voor woningen in de premie-sector worden verlaagd met het oog op de komend, jaar in te voeren huurver hoging van 10 d 12 pet. Een en an der heeft natuurlijk ten gevolge, dat er weer minder huizen zullen worden gebouwd en dat de wo ningnood nog iets langer duurt dan reeds was voorzien. Nederland en de technische hulp DEN HAAG, 18-7. De Nederland- se bijdrage aan het uitgebreide programma van technische hulp en aan het speciale fonds van de Ver enigde Naties bedroeg voor 1960 f 14.300.000, zo meldt het verslag over dat jaar voor de commissie voor internationale technische hulp en het bureau voor internationale technische hulp. De Nederlandse bijdrage voor 1961 zal f 14.938.000 bedragen. De regering heeft daar mee het beleid dat gericht is op het bevorderen van een geleidelijke groei der fondsen voor de hulp verlening der V.N. in 1960 voort gezet. P.T.T. gaat meer radiogolven gebruiken HEERLEN, 19-7. De P.T.T. heeft' besloten voorlopig het interdis- trictskabelnet voor telefoonverbin dingen niet meer uit te breiden, maar naast dit net een net te vor men van radioverbindingen op zeer hoge frequenties 4.000 tot 7.000 megaherz (mhz) - of zeer korte golflengten van slechts enkele cen tiemeters, een der modernste ont wikkelingen van de radiotechniek. Dit heeft de directeur van de dis trictstelefooncentrale in Maastricht de heer J. Smit, meegedeeld tijdens de ingebruikneming van de nieu we telefooncentrale in de Limburg, se mijngemeente Hoensbroek. FLITSEN UIT HET BUITENLAND BUENOS AIRES. Met uitzonde- ring van Buenos Aires en enkele andere grote steden is dinsdag in geheel Argentinië gestaakt om de eisen tot hogere lonen en betere sociale voorwaarden kracht bij te zetten. GAYA. De dienst voor de volks gezondheid van Gaya in de Indi sche staat Bihar heeft dinsdag meegedeeld dat in twee districten van Bihar in de afgelopen zes we ken meer dan 455 mensen aan cho lera zijn overleden. De ziekte komt ook op Java voor. ELISABETHSTAD. De Katan- gaanse gendarmerie heeft het vuur geopend op Indische troepen van de V.N., die een wegversperring te Niemba ten westen van Albertstad bewaakten, zo is door de volkeren organisatie meegedeeld. GENEVE. Malcolm MacDonald en Georgi Poesjkin, de Britse en de Russische voorzitter van de Geneefse conferentie over Laos, hebben algemene overeenstemming bereikt over voorstellen om d« im passe op de conferentie te door breken. WASHINGTON. De Amerikaan se nationale veiligheidsraad is woensdag bijeengekomen om onder leiding van president Kennedy te spreken over een door het minis terie van defensie opgesteld over zicht over de sterkte van de Ame rikaanse strijdkrachten met het oog op een eventuele crisis^ ROME. De plaatsvervangende re geringscommissaris voor het ge bied van Trento en Bolzano aan de Oostenrijkse grens heeft op een persconferentie te Rome bekend gemaakt, dat de Italiaanse politie in de afgelopen 24 uur 350 kg. ont plofbare stoffen in beslag heeft ge nomen en 25 mensen aangehouden. BRUSSEL. De ministers van fi nanciën der zes EJE.G.-landen zijn in Oostende bijeen geweest ter be spreking van verschillende aange legenheden van gemeenschappelijk belang. De Nederlandse minister van financiën Zijlstra was op het laatste moment door ziekte verhin derd aan deze bijeenkomst deel te nemen. Als zijn opvolger trad op thesaurier-generaal van Lennep. Geen versterking strijdkrachten in het oosten BONN, 18-7. Een woordvoerder van het Westduitse ministerie van defensie heeft dinsdag meegedeeld dat zijn regering niet over inlich tingen beschikt over versterking van de Russische en Oostduitse strijdkrachten in oost-Duitsland in de laatste tijd. Volgens het jongste overzicht van het ministerie dat op 1 juli geda teerd is, vormen de Russische en Oostduitse strijdkrachten daar „de grootste troepenconcentratie ter wereld". Binnen een afstand van vijftig kilometer van Berlijn liggen volgens dit overzicht 67.500 solda ten en politiemannen met ongeveer 1.200 tanks en 300 pantserauto's. Onder deze militairen zijn 44.500 Russen met 900 tanks. Westelijk overleg op hoog niveau WASHINGTON, 19-7. In diplo- matieke kringen te Washington is vernomen dat begin augustus een bijeenkomst van de ministers van buitenlandse zaken van de Ver enigde Staten, Groot-Brittannië, Frankrijk en west-Duitsland ver wacht wordt. Deze conferentie zou omstreeks 4 of 5 augustus in Parijs gehouden worden. Een Westduitse woordvoerder heeft dinsdagavond te Bonn ge zegd dat de ministers op 5 of 6 augustus te Parijs zullen komen. De Westduitse minister van buiten landse zaken, von Brentano, zal zich bij zijn collega's van de drie andere landen voegen als het Ber- lijnse vraagstuk ter sprake komt. ROTTERDAM, 18-7. De N.V. Nederlandse Aardolie Maatschap pij, een onderdeel van de Konink lijke Shell-groep, zal in september a.s. op ca. 3,8 km. buiten de kust - nog binnen de territoriale wateren - een exploiratieboring verrichten in de Noordzee. Dat zal geschieden ter hoogte van Kijkduin. De boring gaat tot een diepte van ca. 2000 meter. De N.A.M. gebruikt voor deze werkzaamheden de boorpon- ton „Triton". Meisje ontsnapte aan aanrander ALMELO, 18-7. Het vijftienjarige meisje E. P. uit Almelo heeft zich, toen zij 's avonds op een stille weg langs het kanaal Almelo- Nordhorn door een man wer^ vast gegrepen, resoluut van hem ont daan door zich los te rukken en in het kanaal te springen. Zij> zwom naar de overzijde, klom daar op de wal en ging naar een boerderij. Het meisje heeft een nauwkeurig sig nalement kunnen opgeven van een ongeveer 55-jarige man. De man is nog niet gevonden. Rode Kruis-hulp voor Zuid-India DEN HAAG. 19-7. Vooruitlopend op een desbetreffende oproep van de Liga van Rode Kruis-verenigin- gen te Genève voor hulpverlening aan de slachtoffers van de natuur ramp in Zuid-India, heeft het Ne derlandse Rode Kruis besloten al vast een hoeveelheid lakens en de kens aan het Rode Kruis van India te zenden. Koninklijk Paar naar La Courtine DEN HAAG, 19-7. H.M. de Ko- ningin en Z.K H. de Prins der Ne derlanden hebben het voornemen in de tweede helft van september de Nederlandse troepen in La Courtine te bezoeken. Twee doden KAMPEN, 19-7. Bij- een frontale botsing, tijdens een zware regen bui op de Frieseweg bij Kampen tussen een personenwagen en een wagen voor veevervoer, zijn twee inwoners van Kampen om het le ven gekomen. Het zijn d© heren G. van Werven, aannemer, en Th. Vinke, zoon van het Kamper raads lid de heer P. Vinke. De derde inzittende, die achter in de wagen zat, de heer W. van Dijk, eveneens uit Kampen, kreeg een paar gekneusde ribben. Geen controle van Volkspolitie BERLIJN, 18-7. De stroom van mensen die uit oost-Duitsland naar west-Berlijn uitwijken, blijft aan zwellen. Werd in het afgelopen weekeinde reeds een rekord bereikt, afgelo- pen maandag kwamen ongeveer duizend mannen, vrouwen en kin deren in west-Berlijn aan en van maandagavond tot dinsdagnamid dag waren het er nogmaals 1.335, zodat nu sedert zaterdag reeds 4.350 Oostduitsers in west-Berlijn een toevlucht hebben gezocht. Daarnaast zijn er velen die zich niet bij de vluchtelingenkampen melden maar met steun van vrien den of verwanten rechtstreeks naar west-Duitsland vliegen. De uitgewekenen melden dat zij in de nachttreinen richting-Berlijn vrijwel niet meer door de Oost duitse „Volkspolitie" gecontroleerd worden. Reglement voetbalpool wordt drastisch gewijzigd Extra prtys wordt Ingelast DEN HAAG, 18-7. De stichting „Da Nationale Sporttotalisator" heeft het reglement van de voet balpool ingrijpend gewijzigd. De gebruikelijke voorspellingen op uitslagen - winst, verlies of gelijk spel - blijven weliswaar gehand haafd, doch daarnaast stelt de stichting nog een extra prijs ter be schikking voor degene die een vijf tal gelijke spelen goed voorspelt. Op d2 nieuwe toto-formulieren, die zondag 20 augustus as. in ge bruik zullen worden genomen, staan 30 wedstrijden vermeld. Zo als gezegd, blijft de gebruikelijke methode gehandhaafd. In tegen stelling met het afgelopen seizoen zullen echter niet 15 wedstrijden tellen voor de vaststelling van de prijzen, doch slechts 13. Wel ko men er op het formulier nog een twestal „reserve-wedstrijden" voor. Er zullen twee prijzen beschik baar worden gesteld, namelijk een eerste prijs voor de deelnemers) met 0 fouten en een tweede prijs voor de deelnemer(s) met 1 fout. Indien er geen feilloze voorspelling is gedaan, wordt het bedrag van de eerste prijs toegekend aan de tweede. Deelnemers met 2 of meer fouten komen niet meer in aan merking voor een prijs. Burgh beleefde op sportpark geanimeerde schoolsportdag Drukke dag voor kinderen en onderwijzers BURGH, 17-7. De reeds eerder vastgestelde, doch toen door het slechte weer afgelaste schoolsport dag, heeft maandag heel wat druk te op het sportpark „Van Zuijen" teweeg gebracht. Niet minder dan een 350 kinderen hebben getracht de begeerde letter E op hun diplo ma te behalen, een opgave die voor zeer velen te zwaar bleek. De leiding van d© dag berustte bij de heer J, Blom, hoofd der o.l,- school te Renesse. Voor enkele on derwijzers was het vroeg dag ge blazen, want reeds om 6 uur in de morgen moest begonnen worden met de voorbereidingen* nadat be sloten was om de dag door te laten gaairT'Veel hulp werd weer onder vonden van de naamdrager van het sportpark, de heer A, van Zuijen, die een arbeider, de heer C. Speel man, beschikbaar stelde teneinde mee te helpen bij de opstelling van toestellen en aanleg van de ver schillende terreinen. In de voor middag bezocht de burgemeester van Westerschouwen Jhr. R. J. H. Q. Röell de sportdag. Ook andere belangstellenden hebben met inte resse de verschillende wedstrijden en proeven bijgewoond. Er is hard gewerkt door de kin deren, waarbij successen en teleur stellingen elkaar afwisselden. Ook de onderwijzers hadden een drukke dag,, hetzij als tijdopnemer, starter, scheidsrechter enz. Gunstig weer Het weer was uitstekend voor een dergelijke dag. Ondanks dat het niet te warm was, waren er volop versnaperingen voor de kin deren in de vorm van ijs en limo nade. Te omstreeks 16 30 uur werd de laatste finale van het slagbal- tournooi gespeeld en was de sport dag weer tot een goed einde ge bracht. In totaal werden de volgende di ploma's behaald: 37 E's-, 140 D's; 93 Cs; 33 B's en 6 A's. 'De estafette over 8 maal 60 me ter werd gewonnen door de o.l.- school van Renesse, die hiermede een bal won. In het slagbal-tournooi werd winnaar van poule I de Beatrix- school te Haamstede. Van poule II won het b-team van de Beatrix- school de eerste prijs, terwijl in poule III het b-team van de o.l.- school te Burgh nummer één werd. Al deze eerste prijswinnaars kre gen een bal. De finale tussen de Beatrix- school en de o.l.-school te Noord- welle (laatstgenoemde was winnaar van de kleine scholen) werd ge wonnen door de Beatrix-school, die hiermede de wisselbeker verover de. Noordwelle kreeg ook een bal. Scheepvaartberichten Kelletia (t.), 17-7 van Walvisbay naar Point Pitre. Esso Amsterdam (t.), 17-7 pass. Malta naar Port Said. Weltevreden, 17-7 van Colombo naar Aden. Japara, 19-7 te Port Sudan. De secretaris-generaal van de V.N., Hammarskjoeld, vertrekt zondag uit New York voor bezoe ken aan Cairo en Nieuw Delhi, zo wordt van gewoonlijk betrouwbare zijde vernomen. Hij zal wegblijven tot eind juli. Eerder heeft hij deze reis uitgesteld wegens de Kongo lese crisis. OKLAHOMA CITY18-7. De 41- jarige William Estel Benson heeft in Oklahoma City bekend, dat hi) verantwoordelijk was voor het in de lucht vliegen van zjjn schooi in 1937, waardoor 282 kinderen en 24 onderwijskrachten om het leven kwamen. Tegenover de politie verklaarde Benson, dat hi) het land aan de school had, omdat hij een standje had gekregen toen hij op het schoolterrein had gerookt. Hij was toen zeventien jaar. Volgens zijn bekentenis had Benson destijds een gasleiding onder het gebouw los gemaakt. Het ontsnapte gas kwam door een vonk tot ontploffing waardoor de school in de lucht vloog. Benson legde deze bekentenis af, nadat hp was aangehouden onder verdenking van het plegen van een gewapende overval op een café. Koeien en varkens maken goede prijzen UTRECHT, 19-7. Zowel het prijs peil op de-varkens- als dat op de rundveemarkt is bevredigend. Dit verklaarde de heer Joh. de Veer, voorzitter van het Produktschap voor Vee en Vlees, op de openbare vergadering van het Produktschap in Utrecht. De varkensmarkt vertoont een rustig beeld, de prijzen bewegen zich van f 2,34 tot f 2,36 per kilo. Er gaan iedere week 5000 bacon- varkens naar Engeland en tussen de 2500 en 3000 varkens naar België De koeien brengen voor de tijd van het jaar buitengewoon goede prijszen op. De heer de Veer maakte het bestuur opmerkzaam op het feit, dat de import „harder loopt" dan de export. Ruim 1300 koeien kwamen in de afgelopen week ons land binnen: 623 uit Engeland, 422 uit Ierland, 24 uit Luxemburg en 270 uit Denemarken. Tegenover import van koeien moet export staan. Het bestuur besloot, reeds bij de uitvoer van een koe van 350 kilogram de import van 250 kilo rundvlees toe te staan. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Oosterhesselen: R. v. d. Kleij, kand. te Rotterdam; te Zuilichem: kand. P. M. Breugem, Stolwijk. Aangenomen naar Deventer <vac. J. W. Schipper): G. D. J. Din- gemans, Rinsumageest. Bedankt voor Rotterdam-Vree wijk: W. Pelleboer, Wageningen. Ger. Kerken Aangenomen naar Hasselt: kand. A. Verdoorn, Voorschoten, die be dankte voor Bruinisse, Krabbem- dijke, Scharendijke en voor Sloot- dorpnaar Kamerik: kand. W. Stolte, Alblasserdam, die bedankte voor Bergentheim, Bruchterveld, Oosternijkerk en voor Oudega (W.). Bedankt voor Siddeburen: M. E. Heesen, Meliskerke. Ger. Gemeenten Beroepen te Terwolde, Uddel en te Waarde: kand. L. Huisman, Zwijndrecht; te Borssele, 's-Gra- venpolder en te Kortgene: kand. A. Kok, Rotterdam. Aangenomen naar Apeldoorn: G. Schipaanboord, kand. te Leiden, die bedankte voor Amsterdam-C., Bodegraven, Boskoop, Enkhuizen, Genemuiden, Goudszwaard, Kat wijk aan Zee, Krabbendijke, Nieuw Beijerland, Oostkapelle, Sint An- naland, Tholen, Tricht, Waarden- burg, Wolphaartsdijk en voor IJs- selmonde. Bedankt voor Amsterdam-Noord, Elspeet, Enschedé, Kruiningen, Oosterland, Rhenen en voor West- kapelle-Zoutelande: G. Schipaan boord, kand. te Leiden. FEUILLETON 17 „Alleen suiker. In dat opzicht ben ik een echte Russin". Zij dronk het kopje leeg, vulde het opnieuw en gaf het hem met een kinderlijk lachje. Hij schoof haar het brood toe, maar nauwe lijks had hij zich bediend, of zij keek hem aarzelend aan. „Ik moet er juist aan denken, hoe goed ik het heben mis schien gaat het Alexei des te slech ter". „U moet u niet nodeloos onge rust maken. Wat heeft het voor zin om niets te eten, omdat uw broer op het ogenblik misschien niets heeft. We zullen nog wel een mo gelijkheid weten te vinden om ook hem te helpen". Zij gaf geen antwoord. De ogen op haar bord gericht, at zij het brood zonder veel eetlust. De ge- noegelijke stemming van zoeven was geheel verdwenen. Ook Robert smaakte het ontbijt niet, zoals hij zich zelf had voorgesteld. Wat moe ten wij nu verder doen, dacht hij. „iLisaweta scheen zijn gedachten te raden. „Wat nu?" vroeg zij hardop. „Daar houd ik mij al de gehele morgen mee bezig. Laten wij maar eens gezamenlijk krijgsraad hou den. U had het vannacht over een Sowjetpas, die u zou bezitten. Daar staat toch ook een foto van u in?" „Ja". „Waiar hebt u die pas? Thuis?" „Nee, die heb ik bij me". „Wilt u hem eens laten zieru?" door Marlise Kolling Zij knikte. „Ik heb hem hiernaast in de zak van mijn oude rok". ,jMag ik hem even voor u halen?" Hij sprong al overeind, maar zij hield hem tegen. „Ach nee! Dat doe ik zelf wel!" Robert begreep. Zij schaamde zich plotseling voor haar oude kle ren. Nu, nu ze weer wist, wat het betekende er welverzorgd uit te zien, schaamde ze zich. Hij keek haar na. Wat een sier lijke gang had ze. Haar elegant fi guurtje kwam in het nieuwe toi let volkomen tot zijn recht. Nu kwam zij terug en overhan digde hem zwijgen^ de Pas- „Die foto is niet erg gelijkend", vond hij. „Die stamt uit de tijd, toen wij nog geen' honger leden", luidde het antwoord, dat op volkomen zake lijke toon werd gegeven, alsof het de gewoonste zaak van de wereld betrof. „Mag ik die pas zolang behou den" vroeg Robert. „Ik zal u ver tellen waarom". „Dat is niet nodig. Als u hem hebben wilt, is het mij goed". Hij voelde zich dankbaar ge stemd door haar grenzeloos ver trouwen. „Maar het Is nodig, dat u weet, wat ik van plan ben. U moet elke stap kennen, die ik voor u wil on dernemen, om te voorkomen, dat wij fouten maken. Ik heb hier in Moskou een goede kennis, een En gelse zakenman, wie ik zal vragen zich zolang over u te ontfermen. U mag naar die Pjotr in geen geval meer terug. U moet dan zolang bij mijn vriend blijven tot ik u over de grens kan brengen. Geen mens zal u daar bij die Engelsman zoe ken". „Maar ik kan toch niet over de grens!" „Ik zal u een andere' pas bezor gen. Dat moet tenslotte te doen zijn. U vertelde immers zelf, dat het een vriendin van uw moeder gelukt is". Lisaweta schudde moedeloos het hoofd. „Dat was jaren geleden, toen de G.P.-Oe. nog niet zo goed ge organiseerd was als tegenwoordig. Opvhet ogenblik is zoiets absoluut onmogelijk". Hard zei hij: „Het woord onmo gelijk bestaat voor ons eenvoudig niet meer!" Zij keek hem angstig aan. „U mag dat niet doen!" fluisterde ze. „Waarom niét?" „Omdat u u zelf daardoor in groot gevaar zou kunnen brengen. U weet niet, wat u te wachten staat, als u daarbij 'betrapt wordt". Hij lachte haar geruststellend toe. „U moet niet vergeten, dat ik ten slotte geen Rus ben. Mij zal men niet zo gemakkelijk wat doen". Zijn woorden sorteerden weinig effekt; de angst week niet uit haar ogen. „Van nationaliteit trekt men zich hier wéinig aan, als men tegen iemand verdenkingen koestert. Toe, weest u verstandig, doet u het niet!" Zij stond plotseling vlak voor hem en als om haar woorden kracht bij te zetten, legde ze haar handen op de zijne. (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1961 | | pagina 5