Schouwen-Duivelandse slagerijen voldoen niet geheel aan wettelijke éisen Een baantje in onze vakantie Diploma-uitreiking Prot. Chr. Huishoudschool, Haamstede Onderzoek veterinaire inspectie wijst uit: Afwijkingen in meerdere of mindere mate Z1ER1KZEE, 13-7. Geen enkele van de 28 slagerijen en slacht plaatsen op Schouwen-Duiveland voldoet geheel aan de wettelijke eisen, ook niet de slagerijen die hier na 1953 nieuw zijn gebouwd. Dit werd aan het slot van de donderdagmiddag gehouden vergade ring van de vleeskeuringsdienst medegedeeld door de keuringsdie renarts, hoofd van dienst, de heer J. Stevense te Haamstede. De heer Stevense deed zijn mededeling naar aanleiding van de afslui ting van een objectief onderzoek dat onlangs in de slagerijen en slachtplaatsen van Schouwen-Duiveland is verricht vanwege de veterinair inspecteur voor de volksgezondheid te Vlissingen. De heer Stevense besloot om de instelling van dit onderzoek te ver zoeken naar aanleiding van een uitspraak van oud-burgemeester J. L. van Leeuwen van Brouwers haven op een vorige vergadering, die het toen niet eens was met het hoofd van dienst dat 90 pet. van de slagerijen op het eiland niet geheel aan de gestelde eisen zou voldoen. Dit onderzoek heeft uitgewezen dat niet slechts 90 pet. maa ralle slagerijen en slachtplaatsen op Schouwen-Duiveland niet voldoen aan de gestelde eisen, uiteraard sommige in mindere of in enkele gevallen slechts in geringe mate. De betreffende rapporten zullen aan de gemeentebesturen op het eiland en de betreffende eigenaren worden toegezonden. De heer Ste vense deelde de vergadering voorts mee dat ook in nieuw gebouwde slagerijen afwijkingen van de eisen zijn geconstateerd. In bepaalde be drijven zullen ingrijpende verande ringen nodig zijn. Op een vraag uit de vergadering deelde het hoofd van dienst mee dat bij nieuwbouw van een slagerij dikwijls deskun dige adviezen geheel of gedeelte lijk worden genegeerd. De heer Stevense betreurde dit, want nu zullen weer extra kosten en moeite moeten worden aangewend om de zaken aan de eisen te laten vol doen. Koelinrlchtlng voor noodslachtplaats De algemene vergadering van de vleeskeuringsdienst, die onder voorzitterschap van burgemeester mr. F. Th. Dijckmeester bijeen kwam in het stadhuis van Zierik- zee, werkte zich in een vlot tempo heen door een zestal punten tellen de agenda. Besloten werd over te gaan tot aanschaffing van een koelinrichting voor de noodslacht plaats te Zierikzee. Deze koelin richting is uitsluitend bestemd voor vlees afkomstig van noodslachtin- gen. Het jaarverslag van de dienst over I960 werd vastgesteld, idem de exploitatie-rekening 1960, de 3e wijziging begroting 1961 en de be groting 1962. De vergadering besloot voorts tot een wijziging in de bestaande gemeenschappelijke regeling, ii dier voege dat de gemeentebestu ren op Schouwen-Duiveland nu twee vertegenwoordigers kunnen afvaardigen in het algemeen be stuur. Naar aanleiding van dit punt merkte burgemeester A. H. Ver meulen van Brouwershaven op ook graag wijziging op bepaalde an dere punten van de gemeenschap pelijke regeling te zien, roaarbü de heer S. Overbeeke te Nieuwerkerk met name noemde de verhouding tussen de centrumgemeente (Zie rikzee) en de andere gemeenten. De heer Overbeeke pleitte hierbij voor en dusdanig vorm dat binnen het raam van de wettelijke moge lijkheden toch soepeler zal kunnen worden gewerkt. De voorgestelde wijzigingen zullen, aldus deelde de voorzitter mee, intern nader wor den bekeken op hun uitvoerbaar heid. OM DE DUIZEND WEKEN Maar overdrijf ook niet naar de andere kant Velen van ons zullen ongetwij feld een zucht van verlichting sla ken, wanneer de schooldeuren achter ons dichtvallen en de va kanties beginnen. Eindelijk gerech tigheid! Na al dat gezwoeg is het heerlijk eens rust te hebben en in zekere zin eigen baas te zijn. Maar velen zullen het al snel bemerken, terwijl anderen het reeds van te voren bekeken; de vakantie duurt lang! Nu is er niets beroerders dan na een poosje uitgerust te hebben, tot de ontdekking te komen, dat je met je vrije tijd geen raad weet en je je stierlijk loopt te vervelen, want dan begint de ellende. Dan blijkt voor velen, dat de vakantie als het er op aan komt, nog veel ellendiger is dan het volgen van lessen. Dat is ook de reden, dat er een heleboel jongelui zijn, die het slim bekijken en in de vakantie een tij delijk baantje zoeken, om op die manier het mes van twee kanten tegelijk te laten snijden. Je ver veelt je niet zo afgrijselijk, je hebt wat te doen en... je verdient er wat mee en dat is meegenomen. EERSTE STAP NAAR DE MAATSCHAPPIJ. Ja, zo'n tijdelijk baantje in de vakantietijd is werkelijk leuk, dat zullen velen, die zoiets al eens bij de hand hadden, met me eens zijn. Je doet eigenlijk al b# voorbaat een stapje in de grote maatschap pij, je kunt alvast eens zien hoe het daar is, zonder dat je er nu voor goed in moet blijven. Je komt in een heel andere, nieuwe wereld, waar je echt wel even aan moet wennen, maar dat gaat gauw ge noeg. Natuurlijk moet je met een heel eenvoudig werkje genoegen nemen, want tenslotte ben je maar een losse kracht die nog nergens ver stand van heeft en die nog wat in gewerkt moet worden, maar waar voor de tijd dat je er werkt, meest al te kort is. Men zal je dus allerlei eenvoudige karweitjes opdragen. Maar och, het is best heel leuk en tenslotte verzoent het geld de ar beid. Er zijn jongelui genoeg, die er op die manier hun hele vakan tie-uitstapje mee verdienen. En bovendien: je doet er nog een goed werk mee, want in heel veel be drijven in ons land zitten ze te springen om arbeidskrachten. Vooral in het zogenaamde sei zoenwerk kunnen velen goed te recht. We denken aan hulp bv de boeren op het land. Wie dit doet, geniet meteen volop van de natuur en leeft in die periode een gezond leven. Maar daarnaast zijn er nog meer van die typische zomerbaan- tjes, zoals gids voor het rondlei den van toeristen. Maar voor zo iets moet je wel je talen aardig onder de knie hebben. Het zijn daarom ook meestal studenten, die in hun vakanties dergelijke werk jes aannemen. WAT IS DE BEDOELING? Dan zijn er -nog ettelijke betrek kingen te krijgen als tijdelijke kracht op kantoren, ateliers en fa brieken. Als je het geluk hebt zo'n tijdelijke betrekking op een klein bureau of in een kleine fabriek te krijgen, dan ben je meestal beter af, dan in een groot bedrijf, omdat de sfeer onder een klein aantal mensen meestal gemoedelijker is. En aangezien je in zo'n tijdelijke werkkring het toch wel leuk en ge zellig wilt hebben, kun je dat be ter kiezen. Veel jongelui ontdekten het reeds: ledigheid is des duivels oor kussen. Na verloop van tijd is de ellende niet te overzien. Je voelt jezelf naar en je bent meestal de schrik voor je omgeving en daar om in zo'n tijdelijk baantje een ware uitkomst. Nu moeten we daar aan de an dere kant ook erg voorzichtig mee zijn, want al betekent zo'n tijde lijke job voor alle partijen een pracht oplossing, toch. schuilt er voor al te actieve jongelui een ge vaar in. Er zijn nu eenmaal van die mensen, die wel bijzonder op geld gesteld zijn en in verband met de aardige bijverdienste niet schro men om de hele vakantie in zo'n baantje te gaan werken. Oh zeker, ze verdienen dan aardig, kunnen zelfs een spaarpotje maken, maar dat is tenslotte de bedoeling van de vakantie niet. INDELING NODIG. Vakantie betekent vrijheid, on gedwongenheid en rust. Nu dat vind je echt niet in een betrekking. Maar vakantie heeft ieder mens absoluut nodig om weer fut en energie op te doen voor een nieuwe periode van werken die komen gaat. Dat is de reden dat we ern stig waarschuwen tegen overdrij ving van het werk in de vakantie. Gelukkig weten de meesten het spel handig te spelen. Ze hebben hun werk-, maar ook hun reis- of rustplannen en delen alles zorgvul dig in. Een bepaald deel van de vrije tijd besteden ze in een tijde lijke betrekking, waarbij al naar behoefte korte of lange tijd wordt overgehouden om er op uit te trek ken en om echt te luieren en uit te rusten. Op die manier koppelen we het nuttige aan het aangename en heb ben We een fijne vakantie, die eigenlijk geen cent kost. Nora van Heemstede. HEERLEN. De 44-jarlge losvloer- arbeider D. Buter uit Heerlen is donderdag onder de zeverij van de mijn Oranje-Nassau te Heerlerhei- de bekneld geraakt tussen de buf fers van twee kolenwagons. Hij was vrijwel op slag dood. Hij was gehuwd en vader van een kind. AMSTERDAM. Zestig burgemees ters van plaatsen in de Ameri kaanse staat New Yersey zullen op woensdag 19 juli voor een drie daags bezoek aan Amsterdam op Schiphol arriveren. De volgende middag ontvangt burgemeester mr. G. van Hall, zijn Amerikaanse col lega's op het stadhuis. HEERENVEEN. De Commissaris van de Koningin in de provincie Drente mr J. Cramer heeft in Hoo- geveen Europa's grootste vrieshuis officieel in gebruik gesteld. Ingezonden mededeling Verwaarloos ze niet die Bhenmatische Pijnen Anders kont V straks niet meer op of neer... Begin morgen die bloedzuive rende Kruschen-kuur, om zelf te ondervinden en al spoedig!.- hoe veel beter ge U voelt, naar lichaam en geest. Want ook Uw stemming heeft van Rheumatische Pijnen zo te lijden. Eigenlijk vergallen <jie pijnen Uw hele leven, belemmeren U in Uw doen en laten. En dat ter wijl hulp voor 't grijpen ligt. Neem toch Kruschen. De klein? dagelijk se dosis doet wonderen. Op Uw hele gestel. Bouw vau nieuwe school eeu „teer punt" Voor 65 jaar... ZIERIKZEE. Op een afgestoten terrein achter de Kleine Kerk is een rijwielschool ingericht, waar men de kunst van het wielrij- den kan leren. Voorheen geschied de dit in de Wandeling tot vermaak van velen, hetgeen voor betrokke nen lang niet altijd prettig was. SCHOUWEN. (Adv.). „Wegens ziekte der tegenwoordige, van stonden aan eene boerendienstmeid benoodiga en te koop aangeboden eene polderkar op vaste as en 20 stuks ooi-jaarlingen". ZIERIKZEE. De Vereniging tot Bevordering van het Vreemdelin genverkeer te Zierikzee heeft een eerste „Gids voor Zierikzee en de eilanden Schouwen en Duiveland" het licht doen zien. ZIERIKZEE. Het muziekkorps „Moed en Volharding" te Gent gaf een middagconcert in de tuin van sociëteit „Ons Genoegen". Het korps maakte deel uit van een ge zelschap van 250 Gentenaren, die per boot werden aangevoerd. DREISCHOR. De zangvereniging Thaliate Dreischor, onder lei ding van de heer M. W. van de Garde, herdacht het tienjarig be staan. HAAMSTEDEDe regering heeft een wetsontwerp ingediend, hou dende een verklaring van alge meen nut der onteigening van grond vo°r de bouw van een wa termolen in de polder Oosteren Ban van Schouwen. HAAMSTEDE. Het woonhuis al hier, bewoond geweest door thans wijlen de heer H. W. Ferleman, is aangekocht om tot gemeentehuis te worden ingericht. DREISCHOR. De nieuwe verbin dingsweg tussen Schouwen en Dui veland, lopende ongeveer van het stoomgemaal van Dreischor en het gemaal van „Vier Bannen van Dui veland" is voor het publiek open gesteld. „Pepertjes" van de Algemene Rekenkamer DEN HAAG, 13-7. De algemene rekenkamer was op grond van een ingesteld onderzoek naar d? orga nisatie van het personenvervoer per rijksauto met chauffeur tot de conclusie gekomen, dat het aanbe veling verdiende de departemen tale autopools op te heffen en het betreffende vervoer te doen ver richten door particuliere taxi- on dernemingen. Indien daartegen overwegende b?zwaren bestonden zouden de autopoóls tot één pool dienen te worden gecombineerd, zo verluidt in het verslag der Kamer over 1960. De voordelen, die verkregen zul len worden uit de door het college g?dane aanbevelingen het luister geld bij vooruitbetaling te laten voldoen en voorlaan voor waar schuwingen bij niet-tijdige betalin gen f 1 in rekening te brengen, kunnen geschat worden op bijna 1 miljoen gulden. Het enige belangrijke departe ment, waarin do algémen? reken kamer nog geen permanente huis vesting voor haar controlebureau heeft kunnen verkrijgen is dat van onderwijs, kunsten en wetenschap pen. HAAMSTEDE, 13-7. Te Haam stede vond aan de Prot. Chr. Land- bouwhuishoudschool de diploma uitreiking plaats. In verband met de weersomstandigheden was de belangstelling ditmaal niet zo groot. Na opening der bijeenkomst op de gebruikelijke wijze, heette de voor zitter van het schoolbestuur ds. L. Boer de aanwezigen hartelijk wel kom, inzonderheid de voorzitter van de Commissie voor het Huis- houdondcrwüs in Zeeland de heer B. G. H. ter Haar Romeny, burge meester jhr. R. J. H. Q. Röell, de plaatsvervangend secretaris van de Z.L.M., de provinciaal secretaresse van de Bond van Plattelandsvrou wen mej. A. v. d. Leeden en het schoolbestuur. In zijn openingswoord stond de voorzitter stil bij de betekenis van het examendoen en onderstreepte inzonderheid de zinsnede uit Ps. 127: „Hij geeft het zijn beminden als in de slaap". De heer ter Haar Romeny wees - evenals de vorige spreker - op het symboliek© samengaan van school en Z.L.M. Staande voor deze di ploma-uitreiking moest spr. speci aal denken aan het bouwvolume voor een nieuw te bouwen school. Hierover was hij enigszins pessi mistisch gestemd Zich tot de meis jes richtende zeide spreker dat ze er in hun verder leven speciaal op moeten letten dat de liefde niet al leen door de maag gaat, maar dat er ook andere zeer noodzakelijke dingen zijn. Op de hem eigen vlotte manier, reikte hij vervolgens de diploma's uit. In de assistenten-klasse verkre. gen dit: Lineke Hart, Sari v. d. Hulle en Tineke Kloet. Van de 2-jarige primaire oplei ding: Gerda Bouwman, Willy Elen- baas, Nelly Hoogerhuis (9Vz cijfer tuinbouw), Addi Kik, Nelly Ooster ling, Adri Stoel, Matti Verboom, Annie Wandel, Ati Westdorp, Riek je de Blonde, Annie van Damme, Anneke Dalebout (appl.), Joke Fok ker, Boukje Geleijnse (appl.), Coo- ry Jonker, Janny Kok (appl.), Betsy Manni, Netty Mol, Jenny Mooij, Ineke van Sluijs (appl), Janneke van Sluijs en Conny de Voogd. Zij, die een uitzonderlijk mooie cijfer lijst hadden werden met applaus beloond. Voor de fijne keuken ontvingen de dames G. C. Boot, A Landman- Boot, N. Landman-Boot, R. C. van Dalen, J. W. v. d. Have, P. Kenters en M. M. v. d. Kasteele. Voor het volgen van de naai cursus kregen de dames D. J. Ge leijnse, F. Folmer en H. Meddeler het diploma. Ds. Boer feliciteerde de geslaag de meisjes, waarna burgemeester Röëll de gelukwensen namens de gemeente Westerschouwen aan de meisjes aanbood en hen het beste voor de toekomst wenste. De bouw van de school noemde de burgemeester een „teer" punt. Alles wordt ge daan en geprobeerd, om de bouw zo spoedig mogelijk te realiseren, doch de bouwstop is een grote hinderpaal. Toch hoopte de burgemeester op het spoedig heien van de eerste paal. zij, de school een steentje heelt mogen bijdragen. Na de pauze brachten de meisjes een gevarieerd programma van zang, voordrachten, een modern trio met teenager-klanken, een to neelstukje van eigen fabrikaat en een landenwedstrijd waarbij mevr. Oosterling-v. Ede de taart won. Namens de meisjes bood Nelly Oosterling mej. Schot een huwe lijksgeschenk aan. waarna Lineke Hart de directrice een aandenken aanbood. In zijn slotwoord dankte ook ds. Boer de scheldende mej. Schot na mens het bestuur. Met dankgebed en het zingen van Gez. 136 1 en 4 werd de middag besloten. Afscheid Afscheid van het schooljaar en van de meisjes nam vervolgens de direotrice, mej. M G. J. Nieuhoff met een gevoel van weemoed door de verbreking van de banden met de zo vertrouw^ geraakte meisjes. Zij dankte de Z.L.M. en de Stich ting voor de steun en de adviezen ook dit jaar weer verkregen. Ver der dankte zij het personeel der school, inzonderheid de concierge de heer M. C. Geleijnse. In harte lijke bewoordingen dankte ze ver der mej Schot die wegens haar hu welijk op a.s. vrijdag de school als lerares verlaat. Tot de meisjes zei- de de directrice dat in het gezin de moeder steeds de centrale fi guur zal blijven, waartoe, zo hoopte Algemeen Waarborg fonds voor de Middenstand In het jaarverslag 1960 van de Stichting Algemeen Waarborgfonds voor de Middenstand wordt gecon stateerd dat het aantal aanvragen zich nagenoeg op hetzelfde niveau heeft bewogen als in 1959. De vraag naar credieten voor de vestiging van middenstandszaken in nieuwe panden hield gestadig aan, gaande hand in hand met de ononderbro ken bouwactiviteit. Het beroep dat op het fonds ge daan werd om plannen tot nieuw bouw of overneming te analyseren en te toetsen was weer groot. Voor een door de Staat gegaran deerd inrichtingscrediet en/of hy pothecair crediet kunnen in aan merking komen zelfstandige onder nemers die in een nieuw pand een winkelbedrijf, een ambachtsbedrijf, een klein industrieel bedrijf, een grossierderij, een horecabedrijf of een ander dienstverlenend bedrijf willen vestigen en die: voldoen aan de voor de betreffende branches geldende vestigingseisen, door de bevoegde instanties bekwaam ge acht Avorden om het betreffende bedrijf met succes te kunnen ex ploiteren en in het te vestigen be drijf hun hoofdbron van bestaan vindeh. K.L.M. verzorgt veel chartervluchten DEN HAAG. 13-7. In de eerste zes maanden van 1961 heeft de K.L.M., naast haar geregelde lijn diensten naar honderdveertien ste den in tachtig landen, per dag ge middeld drie chartervluchten uit gevoerd, waarvan het merendeel intercontinentale vluchten waren In totaal werden 562 charter vluchten uitgevoerd, waarvan rond negentig vrachtcharters, de overige 472. waren passagiersvluchten. Er werden honderdnegentig transat lantische vluchten met passagiers gemaakt en drie-en-zestig naar Afrika en Azië. Praktisch alle ne gentig vrachtcharters waren Inter continentale vluchten. DEN HAAG. Op 1 juli waren bij de dienst luister- en kijkgelden 923 590 televisietoestellen aangege ven tegen 909 237 op 1 juni van dit jaar. Op 13 juli was dit aantal ge- steg entot 929.929. UTRECHT. Op de onbeveiligde overweg in de Scheidingsweg in Nieuw-Amsterdam is een 9-jarig zoontje van de familie Schutrups uit Nieuw-Amsterdam donderdag om het leven gekomen Aangeno men moet worden dat het kind is gegrepen door een trein. Dodelijke ongelukken UTRECHT. Een 2-jarig meisje, wonende In Terschuur (Gld.), is, toen het op een spoorbaan speelde, door een trein gegrepen en gedood. Het ongeluk gebeurde in Terschuur De trein had een half uur vertra- ging. ARNHEM. In het ziekenhuis te Arnhem is overleden de 92-jarige G. F. K. uit Arnhem. De man is bij het oversteken van de Velperbui- tensingel door een vrachtauto aan gereden. ROTTERDAM. Een 50-jarige aannemer uit Rotterdam, de heer F. van der H., is overleden aan de gevolgen van een val van een ste nen trap. Het ongeluk gebeurde bij een bezoek aan zijn zoon. Twee kanjers van sleepboten IJMUIDEN, 14-7. Voor de bouw van twee zeesleepboten, die tot de grootste en sterkste der wereld zullen gaan behoren, is door de IJmuidense zeesleepvaart- en ber gingsmaatschappij N.V. Bureau Wijsmuller opdracht verstrekt aan twee Nederlandse scheepswerven. Beide schepen zullen geschikt zijn voor alle sleep- en bergingswerk, waar ook ter wereld. De schepen, waarvan de hoofdafmetingen 51.40 meter lengte, 10,30 meter breedte cn 5 meter holte gullen bedragen, zullen worden gebouwd door de scheepswerven L. Smit en Zoon te Kinderdijk en van Jonker en Stans t© Hendrik Ido Ambacht. LAND- EN TUINBOUW Landbouwtentoonstelling Dordrecht DORDRECHT, 13-7. Vrijdag 21 juli zal in het sportpark te Dor drecht voor de zestiende maal de grote landbouwtentoonstelling Dor drecht worden gehouden, waarop onder meer weer de centrale keu ringen van Zuid-Holland van de vereniging landbouwpaarden in Nederland en de zg. „kroonkeurin- gen" en de gewone keuringen van de Kon. Ned vereniging „Het Trek paard" zullen plaats vinden. De in schrijvingen in de verschillende ru brieken van deze landbouwtentoon stelling waarbij de nadruk valt. op het vee, is aanzienlijk groter dan vorige jaren. Tuinbouw In noord-Drenthe GRONINGEN, 13-7. De anderhalf jaar geleden opgerichte stichting tuinbouw „noord-Drenthe" is nu zover, dat zij gegadigden voor een tuinbouwbedrijf ln dit gebied en met name in Eelde, Peize en Roden kan gaan werven. De stichting koopt geschikte gronden aan, maakt ze tuinbouw- rijp en geeft ze uit in koop of pacht aan belangstellende tuinders Zij heeft in Eelde een terrein aange kocht, over een half jaar komen daarop twintig kavels van onge veer één hectare tuinbouwgrond beschikbaar. Verwachting tot zaterdagavond: Buiïg Zwaarbewolkt met nu en dan regen of regenbuien; tot krachtig en aan de kust tijdelijk tot hard of storm achtig toenemende wind tussen west en zuidwest; koud weer. 15 juli. Zon op 4.37, onder 20.54. Maan op 7.20, onder 22.97. 16 juli. Zon op 4.38, onder 20.53. Maan op 8.22, onder 22.33. 17 juli. Zon op 4.39, onder 20.52. Maan op 9.25, onder 22.55. Eerste kwartier: 21 juli te 0.14. Hoogwatergtandeii ZIERIKZEE: 15 Juli 16 juli 17 Juli 5.02 v.m. 5.37 v.m. 6.09 v.m. 17.10 n.m. 17.44 n.m. 18.17 n.m. 16.49 n.m. 17.22 n.m. 17.56 n.m. BROUWERSHAVEN 15 juli 4.24 v.m. 16 juli 4.58 v.m. 17 juli 5.32 v.m. Springtij: 15 juli HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 14-7. - Het K.N.M.I. deelt mede: De stormwind, die donderdagmiddag opstak, is in de nacht daarop weer afgenomen, na dat de storing zich in de richting van Denemarken verwijderde. De depressie die het weer in geheel west-Europa beheerst, heeft zijn centrum boven de Britse eilanden. Dit centrum is van de Noordzee naar Schotland getrokken. Het be gon daarna een scherpe bocht te beschrijven die over Ierland en Wales leidde. Aan zijn flank staan krachtige tot stormachtige winden. Verwacht, wordt dat de depressie opnieuw naar de Noordzee zal trekken en even ten noorden van de Waddeneilanden langs ons land zal gaan. Hierdoor wakkert de wind weer aan uit westelijke richting, aan de kust misschien tot storm achtig. Overigens blijft het koud weer en buiig. Scheepvaartberichten Alphacca, 13-7 dwars Lissabon naar Rotterdam*. Japara, 13-7 te Port Said. KERKNIEUWS Ger. Gemeenten NIEUWERKERK. Beroepen kan didaat A. Kok van Rotterdam. Stonn beschadigde jacht vau Prins Bernhard ALKMAAR, 14-7. Tijdens de wervelstorm, die woensdagmiddag ook over het oostelijk deel van Alkmaar trok, is het jacht van prins Bernhard beschadigd. De Budi" liep aanzienlijke averij op. Het kajuitdak werd enigszins ont zet, waardoor een der kajuitven sters kapot ging. Voorts liep het dashboard schade op en werden en kele panelen beschadigd. Men zal trachten het schip, dat in verband met de afleveringspro cedure weer terug op de scheeps werf was, zo snel mogelijk te her stellen, waarna het kan worden afgeleverd. BURGERLIJKE STAND Zierikzee Geboren. 8 juli: Tanny Janna, van Benjamin Saman en Tan netje Johanna Bakker; 13 juli: Ge rard, z. van Willem Huige en Jo hanna Kik; 12 juli: Johannes, z. van Chrlstoffel Johannes Hillebrand en Dina Pieternella Kuijper, wonende te Duiveland; 13 juli: Willem Ja cobus, z. van Cornelis Pieter van der Maas en Jacoba Maria de Looze. Overleden. 6 juli: Anna Eli sabeth Hendrika Mens, 40 j., echt genote v. Martinus Johannes Theo Kawinus van Akkerveeken, wo nende te Breda; 7 juli: Adriana Janna Boot, 72 j., echtgenote van Benjamin Johannes Blom; 9 juli: Laurens Jan van der Linde, 66 j., •chtgenoot van Anthonia Arendse; 8 juli: Marinus Willem de Vin, 81 j., gehuwd geweest met Jacoba van der Veer. wonende te Duiveland; juli: Johannes Eliza van den Berge. 71 j., echtgenoot van Jozina Bouwens. De minister van defensie van India. Krishna Menon, heeft don derdag bij do veertien-mogendhe- denconferentie over Laos een ont- werp-verklarlng ingediend, waarin de aan de conferentie deelnemende land enop zich zouden nemen de onafhankelijkheid van Laos te eer biedigen en zich te zullen onthou den van inmenging in do binnen landse aangelegenheden van Laös.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1961 | | pagina 2