schilder zelf met STAD EN PROVINCIE Veel „eerstejaars"-gasteii aangekomen in de Schouwse Westhoek Wat duideiyker bewegwijzering nog wel gewenst Voeten in de vakantie hebben extra zorg nodig WESTHOEK, juli. Wie de moeite wil nemen op een regenachtige dag i - zoals afgelopen zaterdag - langs de weg te gaan staan, daar waar j de vele vreemdelingen Haamstede binnenrijden, ervaart al spoedig wat het betekent om als inlichtin genbureau te worden gebruikt. Za terdagmiddag was in ieder geval de vraag naar „Vou Vou Vou" en „Mouvement de tourisme" niet van j de lucht en hieruit blijkt wel dat weer veel „eerstejaars"-toeristen zijn aangekomen, want de tweede en derdejaars weten zelf de weg wel. Zaterdagmiddag was al met al wel een middag om met weemoed te denken aan het punt dat op de voorjaarsvergadering van V.V.V. nog ter sprake is gekomen, name lijk om aan de belangrijkste toe gangsweg van het dorp een bord te plaatsen dat de richting aangeeft naar het V.V.V.-bureau. Slechts twee bordjes zouden voor de toe rist veel gemak opleveren. De toeristen ondervinden daar naast ook ongemak bij het zoeken van de juiste weg naar de vuurto ren, want ook hiervoor ontbreekt iedere aanduiding. Het zou toch niet veel kosten meebrengen om op het ANWB richtingsbord naar het vliegveld als nevenopschrift „vuurtoren" te plaatsen. Dit sim pele woordje op de juiste plaats aangebracht zou veel ongerief en zoekerij kunnen voorkomen. Borden Nu we het toch hebben over de wenselijkheid van het aanbrengen van borden ten gerieve van de toe risten - waarvan zeer velen het toch moeten hebben - willen we gelijk wijzen op de moeilijkheid die Ingezonden mededeling DE VERF VOOR HET SCHILDER FEEST EEN PROOUKT VAN DE SIKKENS-GROEP KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Krimpen a.d. Lek: A. van Brummelen, Schoonre- woerd. Ger. Kerken Beroepen te Hoogvliet: A. G. Kornet, Oude en Nieuwe Wetering. Aangenomen naar Kingston op Tasmanië (Ref. Churches): J. F. H. van der Bom, Sydney (New South Wales, Astralië), voorheen te Gro ningen. Chr. Ger. Kerken Beroepen te Zeist: W. de Joode, "s-Gravenhage-Zuid; te Toronto (Ontario, Canada) (Free Chr. Ref. Churches): J. Brons, Bunschoten. Ger. Gemeenten Beroepen te Zuid-Beijerland: G. Schipaanboord, kand. te Leiden. Voor 65 jaar... NOORDGOUWE. In 22 wagens maakten 106 schoolkinderen uit de gemeente een rijtoer naar de dui nen. Op de terugreis werd Brou wershaven aangedaan. Geschaard rond het standbeeld van Jacob Cats zong de jeugd enkele liedjes. ZIER1KZEE. In de tuin van de sociëteit „Ons Genoegen" concer teerde de stafmuziek van het 6e regiment infanterie te Breda. BRUINISSE. In de afgelopen maand werden op het telegraaf kantoor hier ter plaatse 325 tele grammen verzonden, te Oosterland 18 en te Sirjansland 14. ZIERIKZEE (Adv.). Cognac f 1,20 per fl; brandewijn f 0,78; jenever f 0,70; portwijn f 1,25 en Madeira f 0,80 per fles. ZIERIKZEE (Adv.). Fietspetten f 0,25; rij-handschoenen f 1,50; badhandschoenen f 0,25hoeden- schuiers f 0,40; zijden foulards f 1—. ZIERIKZEE. Ter herdenking van het 300-jarig bestaan van het Bur- ger Weeshuis, werden de in het huis vertoevende wezen getrac teer d op een reisje naar Vlissin- gen. ZIERIKZEE. In de haven van Zierïkzee arriveerde het nieuwge bouwde schroef stoomschip „Schel de til", bestemd voor de diens Zierikzee-Rotterdam. NOORDGOUWE (Adv.). Te koop: de wlndkorenmolen, gelegen aan de straatweg tussen Noordgouwe cn Zonnemaire. ZIERIKZEE. In ,Hotel de Weerd' hield de heer A. Schippers een openbare voordracht over de kolo nisatie van Texas (V.S.). ZIERIKZEE. Zekerheid is ver kregen over de totstandkoming van de stoomtramverbinding Brou- wershaven-Zierikzee-Rotterdam. vreemdelingen ondervinden de in gang van de Adriaan v. d. Weijde- weg te vinden. Toch vormt deze weg als toegangsweg naar de uit kijktoren een belangrijke trekpleis ter. Om aan het voorbijrijden van deze weg een einde te maken ver dient het zeker aanbeveling aan de Hoge weg borden te plaatsen om het publiek er op attent te maken dat het de toegangsweg tot de uit kijktoren nadert. Hiermee zijn zo wel het toerisme als het verkeer gediend, want zelfs ongelukken zijn niet denkbeeldig omdat velen die de weg op het laatste nippertje bemerken geneigd zijn op de druk ke Hogeweg plotseling te stoppen. Hierdoor kan het verkeer in ge vaar worden gebracht, met alle ge volgen van dien. SPORT DUIVENSPORT P.V. „Gevleugelde Vrienden" Wedvlucht uit Ruffec, afstand 684 km., los 6 uur, aankomst 1ste duif 17.32 uur. J. Wlltenburg 1; Fr. Maijs 2, 3, 4; J. A. ten Haaf 5. Wedvlucht jonge duiven Neuf- villes, afstand 123 kmv los 8.30 uur, aankomst 1ste duif 10.22 uur. J. A. ten Haaf 1, 42; Gebrs. Krij ger 2, 4, 6, 17, 21, 23, 45, 47, 48, 51; J. M. Feleus-C. M. van Westen- brugge 3, 9, 15, 18, 20, 30, 31, 33, 38, 54, 59; A. Hage9teijn 5, 7, 16, 50, 55, 61, 62; Cor Kristalijn 8; F. Maijs 10, 13, 32, 35, 52; J. Verwest 11, 14, 19, 26, 28, 29, 36, 37, 43, 49, 53, 56, 57; C. Berrevoets 12, 39, 40, 46; J. Pankow 22; J. Wiltenburg en Zn. 24, 41, 58; J. Wesdorp 25, 34; L. Heijboer 27, 44, 00. Donderdagavond inkorven voor Dourdan. Vrijdagavond inkorven voor St. Ghi9lain. KORFBAL S.D.K.B. Adspiranten SVOWK-NOAD A 0-3 Het was weer al verschillende weken geleden dat de adspiranten van O WK een wedstrijd hadden gespeeld en dit was merkbaar aan de tegenstand welke ze aan het be zoekende NOAD A wisten te bie den. Al na 4 minuten kreeg Kees Steendljk een uitstekende kans die hij prompt benutte (0-1). In deze periode was het alles NOAD wat de klok sloeg en verdere doelpun ten konden niet uitblijven. Corrie Padmos schoot van grote afstand in wat 0-2 betekende. OWK wist zich maar moeilijk aan te passen en kwam niet tot doelpunten. Kort voor rust kreeg Pia Klaas- se van NOAD de bal toegespeeld en zij schoot van dichtbij in (0-3). Door de voortdurende regen was er in de tweede helft van goed korfbal geen sprake meer en toen scheidsrechter J. M. Holm voor de laatste maal floot werd dit door allen met vreugde begroet. Eerste prijs voor D.O.S.K.O.-junioren Op de zaterdag gehouden serie wedstrijden voor de korfbaljuni oren te Burgh op het bekende sportpark „Van Zuljen" kwamen de junioren van de korfbalvereni ging DOSKO goed uit de bus. Ze behaalden in poule B de eerste prijs, een prachtige beker. Vol trots arriveerden ze daarmee tri omfantelijk in de dorpskern. Jam mer dat het weer veel afbreuk aan het spel deed. Voor de DOSKO- adspiranten intussen een mooi re sultaat Alle lof voor hen en voor hun bekwame leider de heer W. Oosse. Opstelling S.D.K.B.-twaalftal voor Bruinisse Naar wij van de SDKB verne men heeft de technische commissie het twaalftal bekend gemaakt voor de zaterdag a.s.j 3 uur te Bruinisse te spelen wedstrijd tegen het ver tegenwoordigende twaalftal van de Goeree en Overflakkeese Korfbal- bond (KBGO). De opstelling luidt: Aanval: dames: Sari Verburg (NOAD) en Corrie van der Linde (NOAD); heren: Kees Slager (Brou wershaven) en Han Steenland (NO AD). Middenvak: dames: Bep Boot (WIK) en Corrie de Bil-Feijtel (WIK); heren: Kees Wurth (Brou wershaven) en Rinus Berrevoets (WIK). Verdediging: dames; Jannie Han- se (Unitas) en Nelleke van Dienst (s.k. NWK); heren: Jan Kort (WIK) en Jan de Jong (s.k. NWK). Reserves', dames: Ella van Ruis- wijk-Bil (Unitas) en Gré van IJs- seldijk (WIK); heren: Kempis van Ruiswijk (Unitas) en Bram Heij boer (s.k. NWK). Als scheidsrechter zal fungeren de heer H. Schot uit Zierikzee. Het Amerikaanse leger zal 18 ton radio-actief afval in de Atlan tische Oceaan storten. De radium- afval, gebed in beton in stalen va ten, wordt door een klein convooi op 250 kilometer ten oosten van Kaap May (New Yersey) in zee ge stort. De Verenigde Staten hebben maandag aan de Verenigde Naties een bedrag van 32.204.061 dollar uitgekeerd, als bijdrage in de kos ten van de Verenigde Naties in Kongo. Geheel gezonde mensen merken het zo niet, maar al diegenen met werkelijk slechte voeten weten maar al ie goed hoe vaak en hoe intensief we onze onderdanen in het dagelijkse leven nodig hebben. In de vakantie worden de voeten dikwijls nog eens extra gebruikt, hetzij voor een wandeling in de bossen, hetzij voor een zwerftocht langs het strand. Voor de liefhebbers van wande len is er dan ook nog -als neusje van de zalm het trekken door het hooggebergte met zijn grillige rots formaties en zijn gletscherspleten. Dan worden er bergschoenen ge dragen. EN IN HET DAGELIJKS LEVEN. Het is van groot belang om vóór de vakantietijd aanbreekt, de no dige aandacht te besteden aan eventuele voeteuvelen en voetge breken. Maar ook in het leven van alle dag zou menigeen wel eens wat meer belangstelling voor zijn voe ten aan de dag moeten leggen: we moeten er een heel mensenleven mee doen. Platvoeten ontstaan als de over- langse welving doorgezakt is, spreidvoeten berusten op verslap ping van het bandapparaat, dat de dwarse voetwelving in stand moet houden. Wanneer een dezer beide afwijkingen in ernstige mate aan wezig is, behoort het deelnemen aan lange of zware voettochten meestal tot de onmogelijkheden. Ook de mensen die aan een lich te voetverzakking lijden, zullen be ter voorzichtig kunnen zijn met wandelen. Zij vergen dan immers al spoedig teveel van hun voeten: het gebrek kan daardoor vererge ren. VOORTDURENDE AANDACHT. Vooral tussen de tenen en ook wel onder de bal van de voet kun nen zich wondjes bevinden. Deze mogen niet worden verwaarloosd. Gemakkelijk dringen er op zulke plaatsen micro-organismen binnen, die ontsteklngsprocessen kunnen veroorzaken. Dat kan dan weer aanleiding worden tot langdurige narigheden met pijn en ongemakiets aan de voet geneest niet snel, voorname lijk omdat rust geven aan dit li chaamsdeel ooor de meeste mensen niet doenlijk is. Daarom moet er naar worden gestreefd het ontstaan van kloof jes en dergelijke te voorkomen. Zijn ze eenmaal aanwezig, dan moeten ze dadelijk worden behandeld. WEL OF GEEN SODABADEN? Is er onverhoopt infectie in een voetwond opgetreden, dan is toe voeging van soda aan het dagelijks voetbad zeer aanbevelenswaardig: de ontstekingsprodukten worden dan „uitgetrokken". In normale toestand is het ge bruik van soda overbodig, sterker nog: het is dan zelfs schadelijk, daar het de huid erg week maakt: sodabaden en wandeltoerisme be horen niet bij elkaar! Tot slot ook nog even iets over de zogenaamde blaren. Dat zijn dingen die bij geoefende wande laars niet ontstaan: veel vakantie gangers hebben er echter mee te kampen. BEHANDELING VAN BLAREN. Over de meest geschikte behan deling van blaren zijn de meningen niet eenstemmig. Er is veel voor te zeggen om de blaren niet te ope nen, omdat het ontstekingsgevaar altijd op de loer ligt. Maar de praktijk stelt dikwijls andere eisen. Vaak wordt aldus gehandeld: de blaar wordt alleen maar geopend door een prik met een uitgegloeide (en daardoor bac- terievrije) naald. Het vocht uit de blaar kan op die manier afvloeien. De opening wordt bestreken met jodiumtinc- tuur en daarna met pleister of ver band afgedekt. Dr. H. W. SCALONGNE. KERKWERVE Vrijwilligers gaan zweinhoekje kuisen Oproep van „W.I.K." De sportvereniging „W.I.K." heeft zich met een oproep gericht tot de inwoners van Kerkwerve, met het verzoek de zwemplaats by de ha ven Flaauwers te bevrijden van schelpen en stenen. By de haven is de jeugd in grote getale aanwe zig om te zwemmen, vooral een groot percentage, dat de zwem kunst nog niet machtig is. Onmiddellijk naast de haven aan de Flaauwers, zo wordt in de oproep uiteengezet, is een klein hoekje, dat dik bezaaid is met grote stenen, die een ernstige spel breker vormen. De bevolking nu wordt gevraagd op vrijwillige basis mede te werken, om deze obsta kels voor de zwemmende jeugd te verwijderen. Eenmaal gezuiverd van schelpen en stenen bezit de jeugd hier een ideaal hoekje, om het zwemmen te leren. Verder is een 'plan geopperd om het hoekje met palen af te rasteren, zodat voor de kinderen niet langer het gevaar bestaat, dat zij zich te ver in zee begeven. Als geschikte data, waar op het werk zou kunnen worden uitgevoerd, worden genoemd 10, 11 en 12 juli, zulks in verband met het getij. De werkzaamheden zul len worden uitgevoerd onder lei ding van de havenmeester de heer S. W. Haet. SCHUDDEBEURS Zondagsschooljeugd kampeerde in de duinen Een sportief uitje De kinderen van de zondagsschool te Schuddebeurs hebben een spor tief uitje achter de rug. Onder lei ding van ouderen kampeerden zij enkele dagen in de duinen te Wes- tenschouwen, nl. op het bekende terrein „Het Paardenbosch". Cen trum van het kamp, waaraan een twintigtal kinderen deelnam, was een reuzetent, die voor dit speciale doel beschikbaar werd gesteld door een Zierikzeese pariikulier. Na inrichting van het kamp was er vrijdagavond nog gelegenheid voor een strandwandeling. Het strand- bezoek werd de volgende morgen nog eens flink overgedaan, zij het dat -het weer een guur karakter droeg. In de middaguren ging het mis, want de regen gutste in stro men neer, zodat de „binnenspelen" er aan te pas moesten komen om de jeugd zo prettig mogelijk bezig te houden, 's Avonds „kleuterde" het weer weer wat op en was er LAND- EN TUINBOUW Negende zomercursus voor landbouwvoorliohters DEN HAAG, 10-7. Donderdag a s. te 10 uur zal de directeur-generaal van de landbouw, ir. J. W. Wellen, in de aula van de landbouwhoge school te Wageningen het wel komstwoord richten tot de deelne mers aan de negende internationale zomercursus voor landbouwvoor- lichters, die tot 6 augustus 1961 zal duren. Er zullen 130 deelnemers uit 40 landen bijeen zijn om vele aspecten van de voorlichting aan boer en boerin te bespreken, on derwerpen, die door 20 inleiders, waaronder 15 buitenlandse gast sprekers, zullen worden behandeld. De vulkaan Etna op Sicilië, die reeds enige tijd verhoogde activi teit vertoont, heeft lava uitgesto ten. De eruptie in de noordweste lijke krater ging gepaard met on geveer twintig explosies per mi nuut. Gloeiende blokken werden bij iedere explosie ongeveer vier honderd meter van de krater weg geslingerd. De lavastroom zakt steeds verder het „Dal van de leeuw" in. nog gelegenheid tot een natuur- speurtocht, besloten met een ijsje in een Westenschouwense gelegen heid. Met partikuliere auto's werd de jeugd zondagmorgen naar de kerk te Haamstede vervoerd. In de middaguren kon de jeugd zich op een zonrijk strand vermeien. Des avonds werd de terugreis aanvaard. Moe, maar dankbaar voor al het genotene, keei'de men weer huis waarts. Een „reisje" ROTTERDAM, 10-7. Met het s.s. „Rijndam" van de Holland-Amerika-Lijn zal dinsdagmiddag onder lei ding van de heer H. V. Kwispel, directeur van het instituut voor scheepvaart en luchtvaart een groep van acht leraren en elf leerlingen naar Montreal vertrekken. Deze groep 6e- staat uit de prijswinnaars van de door de Koninklij ke Nederlandse Redersver eniging uitgeschreven prijs vraag ter gelegenheid van de achttiende verjaardag van prinses Margriet. De elf jongens en meisjes ver tegenwoordigen ieder een Nederlandse provincie. Hun reis gaat van Montreal via Toronto en de Nlagara- waterval naar New York, van waaruit op 25 juli a.s. met de „Grote BGeer" naar Nederland zal worden terug gevaren. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Hendrik Ido Am bacht (toez.): Ds. C. Bezemer, Zie rikzee. Ger. Gemeenten NI EU WERKERKDonderdag 13 juli om 2.45 uur ds. A. F. Honkoop uit Goes (huwelijksbevestiging). ZIERIKZEE Aan de technische hogeschool te Delft slaagde voor het kandidaats examen voor wiskundig ingenieur de heer S. M. Argelo te Zierikzee Promoties" bij de padvindsters De afgelopen week was voor de padvinders een belangrijke, want een aantal kabouters werd vol waardig padvind6ter. Zij „vlogen over" zoals dat in padvindsters- termen heet Maar ook voor een van de leidsters was er een promo tie, want mej. Adrie Okkerse werd gepromoveerd tot assistent-kabou- terleidster en dit gebeurde door „Vrevo" van den Berg-Muller. Gezellige spelletjes, tractaties en dergelijke maakten een en ander tot een genoegelijke avond. Reisje Chr. Plattelandsvrouwen De leden van de afdeling Schou- wen-Duiveland van de Chr. Platte landsvrouwenbond hebben hun jaarlijkse reisje ditmaal gemaakt naar de Betuwe. Precies op tijd werd gestart en toen ging de tocht via Breda - met een „koffiepauze" - en de nieuwe brug bij Gorkum naar Geldermalsen, waar de dames hartelijk welkom werden geheten door een deskundige van de Neder, landse Fruittelersorganisatie, waar op een praatje volgde over fruit teelt en kersen werden aangebo den. Ook werden een film en dia's vertoond over de fruitteelt. Onder deskundige leiding volgde 's mid dags een rondrit door de Betuwe, waarop men verschillende soorten boomgaarden te zien kreeg, maar ook' fraaie oude bouwwerken en kastelen. De route leidde o.a. over de smalle en hoge kronkeldljk langs de Waal, vanwaar men een prachtig uitzicht ha^ over de druk bevaren rivier. Het behoeft geen betoog dat de terugreis niet begon nen werd alvorens de dames de no dige kersen hadden ingeslagen. De reis naar huis werd in Breda on derbroken voor het gebruik van een gezamenlijke maaltijd. De af deling ziet terug op een interessan te en geslaagde dag, die mede dank zij chauffeur Quist van de R.T.M. zeer vlot is verlopen. ZONNEMAIRE Kleuters bezochten het strand Vorige week maakten de kleu ters hun jaarlijkse schoolreisje naar het strand. Met partikuliere auto's werden de kinderen plm. 10 uur naar Renesse gebracht. Op het Strang speelden de kinderen naar hartelust, 's Middags bezocht men de speeltuin, waar de kleuters een flesje limonade en een ijsje kregen. Om 4 uur werd de terugreis aan vaard, zodat men half vijf weer te Zonnemaire arriveerde, waar de opgetogen kleuters reeds door de ouders werden opgewacht. Tentconcert „Nieuw Leven" De muziekvereniging „Nieuw Le ven" van Ouwerkerk, gaf te Zon nemaire een geslaagd tentconcert. Een aandachtig luisterend publiek beloonde de spelers met een gul applaus. Overigens was de belang stelling niet overmatig groot, daar aanvankelijk werd aangenomen dat het concert, i.v.m. weersomstandig heden niet doorgaan kon. SIRJANSLAND Reisvereniging ,Ons Genoegen' bezocht België De reisvereniging „Ons Genoe gen" heeft een geslaagde reis naar België achter de rug. De trip werd gemaakt met een touringcar van de firma van Oeveren. Vijf en veertig personen begaven zich 's morgens vroeg op weg naar Brussel, waar de verschillende bezienswaardig heden in ogenschouw werden ge nomen. Een tweede doel van de tocht vormde Namen en Dinant, waar de reizigers een bezoek aan de Citadel brachten, van waaraf men een prachtig uitzicht op de omgeving had. Ook bezichtigde men hier een tentoonstelling van historische wagens. Ook werd een bezoek aan een speeltuin gebracht. De terugreis werd gemaakt vla Namen, Leuven, Antwerpen. Na afloop sprak de heer A. Heule een dankwoord tot de chauffeur de heer van Aken voor de prachtige rit en tot allen, die aan het welsla gen van de dag hun medewerking verleenden. SCHARENDIJKE Ontplofing in pension Rond zeven uur zondagmorgen werden de bewoners van de Dorps straat te Scharendijke opgeschrikt door een hevige knal, veroorzaakt door een ontploffing van propaan- gas in het nieuwe pension „Holi day" van de heer S. Flohil. Een gasslang was onklaar geraakt, waardoor keuken en eetzaal zich met gas vulden. Waarschijnlijk door een elektrische vonk is het gas tot ontploffing gekomen. Rui ten en deuren van het pension werden vernield en het meubilair in de eetzaal werd geblakerd. Een begin van brand kon gelukkig snel worden geblust. De keukenmuren vertoonden scheuren als gevolg van de explosie. Niemand van de be woners liep letsel op, maar voor de eigenaar betekent de ontplof fing, midden in het seizoen, be langrijk ongerief. Verzekering dekt de schade. Vocaal conceit in Herv. Kerk Zaterdagavond a.s. wordt in de Ned. Hervormde kerk alhier een vocaal concert gegeven door de Chr. Gemengde Zangvereniging „Sursum Corda" te Scharendijke en het Hervormd Kerkkoor uit Zie rikzee. Voor dit bijzondere concert in het zich hiervoor goed lenende kerkgebouw zal het zeker niet aan belangstelling ontbreken. Reisje Chr. Nat. School Vrijdag hebben de leerlingen van de klassen 3 t m. 6 der Chr. Nat. schooi alhier met hun begeleiders hun traditioneel schoolreisje ge maakt. Om ongeveer 11 uur arri veerde de R.T.M.-bus, die hen ver voerde in Gorinchem, vanwaar via Woudrichem gevaren werd naar het veïTnaarde slot Loevestein. De geschiedenisles begon hier meer tot de verbeelding te spreken, ter wijl ook griezelverhalen voor wat sfeer zorgden. Weer in de autobus gestapt, werd halt gehouden in Rijswijk (NB.), alwaar de in Scha rendijke werkzaam geweest zijnde onderwijzer de heer J. M. Dekker werd begroet. Via Heusden en Waalwijk werd het eldorado der jeugd „De Efteling" bereikt. Hier haalden de kinderen hun hart op met kanovaren, zwemmen, genoten in het bijzonder van het sprookjes bos en verklaarden bij het heen gaan er wel een week te willen doorbrengen. Na een oponthoud van ongeveer twee uur aan het veer Anna Jacobapolder arriveer den de leerlingen zeer voldaan weer in Scharendijke. SEROOSKERKE Geslaagd schoolreisje naar „De Efteling" Begunstigd door prachtig zomer weer vond vorigs week onder lei ding van het hoofd der school het jaarlijkse schoolreisje plaats van de kinderen der ol.-school. De tocht ging naar „De Efteling" in Noord-Brabant en werd gemaakt in particuliere auto's. Als rust plaats werd gekozen de 'uitspan ning' „De Klok" bij Breda. In „De Efteling" beleefde de jeug^ onver getelijke uren. De terugtocht werd in Steenbergen nog onderbroken voor een versnapering en te onge veer kwart over acht arriveerde de jeugd hoogst voldaan weer thuis. Een woord van dank aan ds auto bezitters die deze dag hun mede werking verleenden is zeker op zijn plaats. BRUINISSE Verbouwing Ger. Kerk Door de kerkeraad der Gerefor meerde Kerk worden besprekingen gevoerd over de verbouwing van het bestaande kerkgebouw. Het vo rig jaar bestaande plan om de be staande kerk af te breken en een nieuw kerkgebouw te bouwen schijnt wel definitief van de baan te zijn. Zeker is dit het geval met het ontwerp van een shelterkerk, waarover destijds werd gedacht. DUIVELAND Opbrengst Anjercollecte Ook in deze gemeente werd de Anjercollecte gehouden. De op brengst was als volgtNieuwerkerk f 160,70, Oosterland f 143,85. Sir jansland f 30 en Ouwerkerk f73,04. Een aantal dames van de afdeling „Duiveland" van de Plattelands vrouwen heeft zich met deze in zameling willen belasten, waar voor hen een woord van grote dank toekomt. RENESSE Concert Kon. Harmonie „Volharding" Onder leiding van de directeur de heer P. de Wildt zal de Kon. Erk. Harmonie „Volharding" uit Steenbergen a s. zaterdagavond in de muziektent te Renesse een con cert ten gehore brengen. Het vol gende programma zal worden uit gevoerd: 1. Volharding, mars, P. de Wildt; 2. Golden Gate, ouver ture, E. Fulling; 3. Irisch suite, G. Boedijn; 4. Zeeuwse reijen, J. Morks. Pauze. 5. Trafalgar, mars, W. Zekle; 6. Symphonie in D., Sa- martini; 7. Ouverture Legere, J. Jourquin; 8. Flotte Bursche, ouver ture, F. von Suppe; 9. Our Direc tor, mars, arr. K. Venendaal, F. Bi- gel eon; 10. Taptoe. KUINRE, 11-7. Omstreeks kwart over tien vanochtend is in de ge meente Oldemarkt (Overijssel) een vliegtuig neergestort. Vermoedelijk is het een toestel van de Koninklij ke Luchtmacht. Het toestel is neer gekomen langs de Hogeweg van Oldemarkt naar Ossenzijl. De brandweren van Oldemarkt en Kuinre zijn naar de plaats van het ongeluk uitgerukt. DEN HAAG. Z.K.H. prins Bern- hard heeft vandaag een militaire oefening in 't Harde bij Harderwijk bijgewoond. NAALDWIJK. Maandagavond omsti'eeks half negen is de 4-jari- ge Jaapje Budt uit de Jacob van Campenstraat te Naaldwijk aan de Stokdijkkade, waar hij achter kis- fen aan het spelen was, te water geraakt en verdronken. SCHIEDAM. Maandagmiddag is het motorschip „Katsedijk", een nieuwe aanwinst voor de vloot van de Holland Amerika Lijn, bij dc N.V. werf Gusto te Schiedam te water gelaten. EINDHOVEN. Maandagochtend is een personenauto, bestuurd door de 40-jarige gehuwde vertegen woordiger A. K. Kreb, vader van twee kinderen en woonachtig in Eindhoven, op nog onverklaarde wijze in het Eindhovens kanaal gereden. De heer Kreb. die alleen in de wagen zat, werd door voor bijgangers, die van het ongeval ge_ tuige waren, levenloos uit het wa ter opgehaald.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1961 | | pagina 3